[Hrstka: X-Wing] Základna

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Naoki »

Nevovi unikl úšklebek. Snad tentokrát vypadal spíše pobavený než ústěpačný, jako jeho úšklebky většinou vypadají.

"Možná se budeš taky chtít v budoucnosti vyhnout těm malým žlutým krychlím - jakkoli se snaží tak vypadat, není to sýr. A tu kávu co tady dávaj taky nechutná jako cokoli co bys kdy mohla ochutnat, ale to už pravděpodobně víš."

Vzpoměl si na chvíli na tu chvíli kdy poprvé ochutnal to vodnaté bahno, kterému tady říkají káva a proběhl mu mráz po zádech.

"Já jsem Neve Kurp, pilot letky Vanguard."
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Zda už byl jeho úšklebek pobavený nebo uštěpačný, nezáleželo na tom. Konec konců - varoval ji.

“Ráda tě poznávám,” pousmála se, “Já jsem Su, jsem… od zdravotníků.”
“A co se týče toho jídla…”, povzdechla si, “vypadá to, že je tu spousta věcí, kterým bych se měla raději vyhnout. Až si začínám říkat, co z toho je opravdu… i jedlé.” Su nadzvedla obočí a znechuceně do jídla šťouchla vidličkou.

“A té látce, které tu říkají kafe… to mě vskutku… zastihlo nepřipravenou,” dodala a koutky úst se jí zkroutily při té strašné vzpomínce. Z nějakého důvodu to její sestře tehdy připadalo zábavné.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Naoki »

"Tohle by koneckonců mohlo být zajímavé.

Kýval hlavou, když mluvila, aby dával najevo, že co říká je pravda, a některé věci jsou možná i horší. Ale pak se na ní usmál.

"Su... máš krásné jméno Su. Víš, že v mé mateřštině to znamená 'květina'?"

"Samozřejmě, že to je blbost. Aspoň co já vím. V Cheunhštině to znamená "voda" a kdo kurva ví co to znamená v Pantoranštině se všemi těmi nářečí co mají."

Pověz mi Su, jak se dostala taková krásná květina jako ty do žumpy jako je tahle?"
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

"Ehh, díky," pousmála se Su a na chvíli odvrátila pohled. Vypadala být v tem moment soustředěna na tu neforemnou hmotu na svém talíři. "To... jsem nevěděla."

Po krátké odmlce se podívala zpět na něj a řekla: "No, jeden z agentů rozvědky mě sem před pár dny přivedl," pokusila si usmát, ale jeho otázka jí pouze připoměla její starý život na Corellii, který byla nucela opustit, aby byl nahrazen... tímhle. "Říkal, že mě chce Impérium zatknout a použít k nějakému procesu, a poslat mě do pracovního tábora, něco takového," povzdechla si a pokračovala: "A to všechno jen kvůli mé sestře. Ničit mi život, to by jí vážně šlo. A když si pomyslím, že tohle je pořád ta lepší varianta..."
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Naoki »

"Sestra, hmm? Že bych trefil sportku?"

V duchu si ušklíbl, ale venku nasadil překvapenou a smutnou tvář.

"Agenti ti tady přivezli... wow, to muselo být pro tebe strašné. Jako, všichni tady museli svůj bývalý život opustit, ale všichni jsme se pro ten krok svobodně rozhodli. Že tě tady přivezli proti tvé vůli... ani si nedovedu představit tu bolest, kterou zažíváš, opustit své kamarády, svou rodinu, svůj zaběhlý život..."

"Záběr..."

Povzdechl si a nasadil laskavou a ustaranou tvář.

"Poslyš, já vím budu maximálně patetickou náhradou za to co jsi měla předtím, ale jestli existuje cokoli co mohu udělat, abych ti zpříjemnil tvůj pobyt tady, tak to jsem pro tebe, Su."

"...a zaseknutí."
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

“No, ne že bych s tím teď mohla něco dělat, že?”, povzdechla si. “Pořád lepší než pracovní tábor. Asi. Já jen… vždyť jsem ani neudělala nic špatného!”, pokračovala nabručeně, a nabrala si trochu jídla na vidličku.

“Ale… díky, Neve,” poděkovala mu s upřímným úsměvem. Jeho slova jí opravdu zvedly náladu. “Alespoň lidi kolem mohou být pozitivem,” pokrčila rameny a jelikož věděla, že jednostranná konverzace je docela nepříjemná, nemluvě o tom že to ani není slušné, se jej po chvíli na oplátku zeptala: “A co sem přivedlo tebe? K pilotování, a tak?”

Po chvíli Su začala jíst s pocitem spokojenosti, že poznala někoho nového - a její sestra už nebude jediná známá tvář v této díře.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Naoki »

Neve málem trhnul sebou. Aniž by to věděla, Su se dotkla bolavého místa, a v tomto případě obvykle následovala smršť nadávek. Ale tentokrát ze všech sil udržel klid a zvládl jí nedat najevo jak uvnitř bublal hněvem. Místo toho jí obdařil smutným úsměvem:

"Obávám se, že odpověď na tvou otázku je tak dlouhá a komplikovaná, že bych ji nezvládl patříčně obsáhnout tady a teď."

"Ne že bych ti někdy řekl pravdu."

"Ale rád tě pozvu na drink, kde budem mít víc času, a povyprávím ti."

"Což mi dá trochu času, abych si vymyslel nějakou báchorku."

Předstíral, že si právě něco uvědomil a podíval se na hodinky.

"Což mi připomíná, že moje pauze na oběd je u konce a musím se vrátit k práci!"

Popadl svůj podnos se nedojedeným jídlem a rychle vstal, aby ho vrátil, ale zastavil se a otočil se k Su.

"Je mi líto, že tě musím opustit takto narychlo. Jsem vskutku rád, že jsem tě potkal a ta nabídka na drink stále platí. Těším se že tě lépe poznám."

"A opravdu se těším na to, jak se tohle vyvine."
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Su se usmála a přikývla, přičemž nejmenší ponětí o vnitřním souboji, který Neve sváděl.

“Jasně. Ráda jsem tě poznala,” vřele se usmála. “Možná příště. Tak zatím!”
Jestě zakývala prsty v přátelském gestu na rozloučenou a tiše pokračovala v jídle. I tato krátká konverzace jí zvedla náladu a navzdory kvalitě jídla se vrátila do práce už trochu veselejší.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

OOC: Ještě dodatek k mé předchozí scéně, nečekala jsem že bude něco mezi tím, jelikož na tohle nikdo krom Ectheliona nečekal. :D

Ještě chvíli jej pozorovala, jak odchází a do tváří se jí hrnula krev. Doslova vpadla do svého pokoje, zavřela dvěře a opřela se o ně. Srdce jí bušilo jako o život, div jí nevyletělo s hrudi. Její dech byl prudký a rychlý, jak se snažila rozdýchat jeho blízkost před několika momenty. I když to byla jen krátká chvíle, v tu chvíli jí připadala téměř jako celá věčnost. Připadalo jí, jakoby těch pár centimetrů, které je od sebe dělilo, bylo nabitých elektřinou.

“Huiii!”, potichu zvýskla a zakryla si svoji rudnoucí tvář dlaněmi. “Líbím se mu!”, ozývalo se v její mysli a každé buňce jejího těla se chtělo křičet, a s připitomělým úsměvem se svezla na zem.

“No to bych řekla,” odpověděl jí rozespalý hlas její sestry. I když si to Mei neuvědomila, řekla to nahlas. “Teď už mi fakt nevymluvíš, že to nebylo žádné rande.” Su zívla a nespokojeně zamručela. “Po desáté jsem ztratila veškerou naději, že se vrátíš dřív než ráno,” ušklíbla se, i když to v té tmě nebylo vidět. Stejně jako Meiiny rudé tváře. Její hlas však vytrhnul Mei z chvilkového opojení, a ona si uvědomila, jak hloupě se chová.

“Eh, uhm… promiň Su, nechtěla jsem tě vzbudit,” omluvně zašeptala Mei. Popravdě však v tom opojení naprosto zapoměla, že ji tam má.

“Jo, jo, jasně,” zahnízdila se na posteli Su. Chvíli to vypadalo, že se jen otočí na druhou stranu a bude spát dál, ale po chvíli zamumlala: “Tak jaké to bylo? Čím si tě tady pan Úžasňák tolik získal? Takhle jsi nevyšilovala snad ani když ti bylo patnáct.”

Mei se zvedla ode zdi a radostí a se širokým úsměvem na tváři se ještě zatočila na místě, než přeběhla k Su a zalezla k ní do postele. Přikryla se dekou a oběma rukama si držela tváře, přičemž tak na chvíli zakryla ten svůj připitomělý úsměv. “Já… já nevím…”, zakroutila Mei nevěřícně hlavou, jakoby sama měla ještě problém to pojmout. ‘Proč tolik vyšiluješ, Mei?’, zeptala se sama sebe, i když ve skutečnosti odpověď znala. Sice nikdy předtím nepotkala někoho, jako je Kerrick... ale od té doby, kdy se připojila k rebelům, jí všechny emoce připadaly jakoby zesílené. Svět byl barevnější. Lidé se víc smáli a víc truchlili. Více žili - často krátce, ale o to intenzivněji. Tady se neřešily takové malichernosti jako předtím na Corellii, ale častokrát šlo opravdu o život. “On je… prostě… neuvěřitelný. Laskavý, chytrý, odvážný… a přes to všechno kolem se často směje.” ‘Proboha Mei, vzchop se trochu, chováš se jako husa.’ “Výborný společník, skvělý posluchač… už si ani nepamatuju, jak je to dávno, co jsem se s tady s někým mohla bavit o… méně důležitých věcech. O umění. A tak… něco lehčího, než je zde ta všudypřítomná intenzita života. A přitom… mu neschází hloubka. I ty těžké momenty, ty intenzivní a důležité, zvládá s úsměvem,” pokračovala a pak konečně vydechla. Ať se snažila jakkoli, pořád nemohla ten úsměv zmazat. Su na ní jen zírala s otevřenými ústy - takhle svojí sestru neznala.

“Ty jo, ségra…”, řekla Su, které na chvíli ztratila řeč. Nevěřícně potřásla hlavou a otočila se na bok k ní. “To je od školky snad poprvé, co jsi vážně zamilovaná,” ušklíbla se. I když to možná nebyla tak úplně pravda, metaforicky to sedělo. Su si podepřela hlavu rukou, a podívala se na ní zblízka: “Tak co, teď už mi řekneš, jaké bylo to vaše první nezapomenutelné setkání?”

Su měla opět ve tváři ten samolibý úsměv, který jí Mei chtěla smazat, když si jí dobírala na cestě sem, a výraz plný očekávání. Mei však věděla, že tentokrát si za to může sama svým potrhlým chováním. Stydlivě se usmála a poškrábala se na hlavě: “Ale líbit se ti to nebude. Ono to tak trochu… odstartovalo tu eskapádu s tím, že tě museli přivést sem.”

Suin úsměv povadl, a ona se mírně zamračila. ‘Super, tak Mei si potká pana Skvělého a mě to zničí život,’ zabručela si pro sebe, ale nic neřekla nahlas. Mei rovněž zvážněla a podívala se do stropu. “Než jsem ho potkala, někdo mě vydíral. Našla jsem u sebe tvoji fotku… asi víš kterou, předpokládám, že se tě na ni Kerrick ptal… se vzkazem, že tě zabijí, pokud neodvysílám nějaké informace…”

Mei se na chvíli odmlčela a povzdechla si. “Ve vzkazu ovšem nebylo nic o tom, jak tě zachránit…”
Na chvíli sevřela ruku v pěst a zatla zuby. I když to nakonec dopadlo dobře, tahle vzpomínka byla pořád čerstvá a bolestivá. V oku se jí objevila slza. Tvrdý výraz ve tváři Su změkl, a ona se zájmem naslouchala příběhu. “Šla jsem to nahlásit rozvědce…”, otočila Mei svou tvář směrem ke své sestře. “Věděla jsem, že pokud to odvysílám, tak… ti nepomůžu, jen to oddálím. A způsobím smrt mnoha dalších…”, zalkla se.
“Doufala jsem… doufala jsem, že možná oni s tím budou moci něco udělat… že tam někoho vyšlou, i kdyby jen kvůli té fotografii, aby zjistili, kdo ji pořídil. Kdo je ten stín hrozby, co nad tebou visel. A zachránit tě… a pokud… pokud… by to nestihli, tak aspoň ten, kdo za to může, by za to zaplatil.”

Ona vydechla a opět se několikrát nadechla, aby se dostatečně zklidnila na to, aby své sestře mohla dovyprávět příběh. “Řekli mi, že ten, kdo je za tím nejspíš nemá jak ten rozkaz vydat… a že klidně mohl být zakódovaný v té zprávě, kterou chtěli, abych odeslala. A že prozatím budeš v bezpečí… ale že ten člověk si to teď může vybít na mě.”

Su nechápala, jak je možné, že diskuze o Meiině zamilovanosti potemněla takhle rychle. Že jí samotné nad hlavou visel stín nebezpečí, o kterém předtím ani nevěděla. “A tak se i stalo,” pousmála se Mei. “Večer po jedné z misí… po Rimcee… jsem měla namířeno do jídelny. Měla jsem se tam sejít s Ryou. Po cestě… zhasla světla a někdo na mě zaútočil,” pokračovala Mei, ale rukou si podvědomě sáhla na krk. “Snažil se mě zabít. Nemohla jsem volat o pomoc, protože mi drtil hrdlo…”, povzdechla si a opět se podívala do stropu. “Chvíli jsme bojovali, než tam doběhli lidi z rozvědky a zachránili mě.”

“Jedním z nich byl Kerrick,” Mei se usmála a podívala se opět na Su. “Jeho zneškodnili, a on mě pak odvedl na marodku, aby se přesvědčil, že jsem v pořádku. Tehdy jsem však byla tak… otřesena, že jsem ho ani nevnímala. Ale…”, uchechtla se Mei a její pobavený úsměv napovídal, že vzpomínka bude mít veselejší pokračování, “sestra, která mě prohlížela… řekla že budu sice v pořádku, ale že bych se na něj měla vykašlat. Že žádný chlap za to nestojí, když se ke mě takhle chová. A já nemohla mluvit, abych jí vysvětlila, že to není tak, jak si myslí!”, zasmála se. “A pak ho zavolala dovnitř. Strašně ho seřvala za to, co mi udělal, a že jestli mě tam ještě někdy uvidí tak ho vykopne do sousedního sektoru,” uchechtla se. “A naštvaně odkráčela bez toho, aby mu dala jakoukoli šanci mu to vysvětlit. Takže jsme tam oba zahanbeně stáli jako trubky.”

Su na ní chvíli bez slova zírala a udělala si mentální poznámku, že takhle opravdu nikoho potkat nechce. “No…”, vypadlo z ní nakonec, “Nekecala jsi, tohle vážně nejde zapomenout,” potřásla hlavou a objala ji. Tiše tam spolu ještě chvíli ležely než se opět rozpovídaly - měly si po té době hodně co říct, nemluvě o tom že se Mei po událostech toho večera a několika hrncích kafe úplně nechtělo spát. Až nad ránem tichý rozhovor mezi sestrami konečně utichl...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

[Základna] Po operaci Sunburn

Obrázek

Pozemní personál vás přivítal potleskem a jásotem, protože už dopředu dorazila zpráva o vašem úspěchu a zničení tankeru a Star Destroyeru Colossus. Přes nebezpečně vypadající přistání se podařilo v pořádku zaparkovat i pilotovi v prostříleném modrém X-wingu. Zatímco piloti odklopili kryty svých stíhaček a vypínali své stroje, rozezněla se hangárem varovná siréna a v interkomu se ozval hlas někoho, komu se nepodařilo úplně odstranit vyděšený tón ze svého hlasu: „Všemu personálu! Pozor! Rudý poplach! Do systému Askella právě vstoupila imperiální loď! Opakuji, do systému Askella právě vstoupila imperiální loď! Všichni zůstaňte na svých místech! Starty nebo odchod ze základny jsou zakázány! Nepoužívejte žádná komunikační zařízení ani v rámci základny! Nepodléhejte panice... budeme potichu sedět a doufat, že zase zmizí...“

V hangáru se rozhostilo ticho, když každý podvědomě zadržoval dech... jakoby to mohlo pomoci, aby je nepřátelé neobjevili. Kerrick na zadním sedadle se rychle napojil na kanály rozvědky a kontroloval údaje. I on mluvil tlumeným hlasem, když se obrátil k Mei: „Všechny naše stíhačky byly už v hangáru, když se ta loď objevila... velké lodě jsou ukryté v pásu asteroidů a v éteru nebyly žádné zprávy... díky hvězdám za drobné milosti... ta císařská loď je zřejmě průzkumník. Skočil do systému a teď skenuje všechno v okolí v naději, že objeví stopy po Alianci... udělali jsme vše, co šlo… teď nezbývá než čekat.“ Navzdory nebezpečí se s překvapivým klidem uvelebil pohodlně v sedadle a sevřel Mei opět dlaň, aby ji uklidnil.

O pět minut později se ozval interkom, tentokrát bylo v hlase slyšet úlevu: „Imperiální loď právě opustila systém Askella. Rudý poplach je odvolán. Opakuji, rudý poplach je odvolán. Navraťte se ke svým původním úkolům.“

Můžete se vrhnout na svoje scény na základně! :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Paul »

Dodraftovat po podlaze brzdíc několik tun nebyla moc sranda.

Budeme muset nějak zlepšit techniku. Letoun je na hadry a moje nerva taky.
Booo $D
Jo. A díky za pomoc
Boowooo 8) :D

Když se ozval poplach, zbystřil jsem.

Vypadá to, že máme probém. Možná poletíme znovu.
BoWoo :naughty:
Dají nám nový stroj. Nebo počkej... jo, odvolali to. Třeba máme štěstí. Třeba... To je fuk. Mrkni se na škody a pak mě zavolej. Spravíme to.

Vylezl jsem z kokpitu a usmál se na svět. Je tak krás... Něco se se mnou děje. Stává se ze mě altruistický optimista. To je ještě horší, něž... imperiální pilot. Nebo ne, zas tak hrozné to není, ale i tak.

Protáhl jsem se, seskočil na zem a šel se podívat, jak se mají ostatní.


A do toho všeho i lidumil...


Nebo, že bych k nim začal něco cítit?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Vito »

Vito byl ještě v kokpitu když zazněla siréna. Zůstal tedy sedět pro případ že bude nutno opět vzlétnout. Čekal. Sílil v něm nepříjemný pocit. Za poslední dny byl hledaný na jeho vkus až příliš často. Začalo to na Salliche a od té doby ne a ne přestat... Nakonec se zdálo že se to uklidnilo... pro teď. Pouze pro teď! Inkvizice nikdy nespí.

Po odvolání poplachu otevřel kabinu a energicky vyskočil jako mladík. Obcházel zapůjčený X-Wing a překážel tak mechanikům, chtěl zjistit zda není nějak poškozen. Měl ho vrátit v top stavu a byla to opravdu velká exploze se spoustou úlomků... Ale vše se zdálo v naprostém pořádku.

R5! Vítej příteli, pozdravil droida, který se spouštěl z letounu, děkuji ti za spolupráci, bez tebe bych to nezvládl.
*Pííp, píp, píírpí* Droid vysunul mechanické rameno se svářečkou a udělal gesto které mohlo vzdáleně napodobovat salutování. Vito neváhal a odzdravil mu. Následně si sundal helmu a droida lehce poplácal: Nevím jak to je s bezpečností, ale ten záznam z brífingu bys měl asi smazat. Děkuji ještě jednou že jsi mi to přehrál. Teď ale běž ať tě dají mechanici trochu do pucu.
*Pííp Parrrr*

Očima vyhledal Hagenův Wing a oddechl si že přistál v pořádku. Kolem už se srorili lidé a záchranný tým. Nechal je pracovat, však Hagena pozdraví později. Nyní mířil k Y-Wingu a k Mei. Předpisově zasalutoval:
Madam! Jako nový, bez jediného škrábnutí, mávl přilbou k jejímu X-Wingu, děkuji za zapůjčení. Bylo mi ctí s vámi letět.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Mei téměř ani nedýchala, když se ozval ten poplach. Potichu sedět a doufat? Vteřina za vteřinou ubíhaly jako věčnost. Ta myšlenka, že za chvíli budou startovat znovu, aby se je pokusili co i jen na krátkou chvíli zdržet, aby se stihlo evakuovat co nejvíce lidí na ni tiše doléhala. Jen co přivezli Su! Takováhle mise by rozhodně měla pravděpodobnost přežití výrazně nižší, než 87,5 procenta.

Kerrickův tichý hlas ji však vytrhnul ze zamyšlení. 'Jak dokáže být takhle klidný?!' Obdivovala, jak si navzdory nebezpečí zachoval chladnou hlavu a s klidem vysvětlil situaci. Nebylo divu, že je patří mezi těch pověstných 23% přeživších agentů. Sevřela jeho ruku a konečně vydechla všechen ten vzduch, který podvědomě zadržovala. Jeho stisk byl teplý a uklidňující, a po chvíli se zklidnila i ona sama.

Jakmile byl rudý poplach odvolán, konečně se dostavila úleva a euforie. Kryt kokpitu se otevřel a ona téměř vystřelila ze svého sedadla, sundávajíc si helmu, a otočila se ke svému střelci. V tu chvíli se v ní mísilo hodně pocitů - úleva, euforie, štěstí, nadšení, přetrvávající adrenalin z poplachu... vše z toho se odráželo v jejím širokém úsměvu, který mu věnovala. Neměla žádných slov, ale ani je nehledala. Myslela jen na teplý stisk jeho ruky a ten pocit bezpečí, když jí hlídal záda. Vypadala, že by ho nejraději políbila, a na vlně adrenalinu předchozích událostí to málem i udělala... ale z kouzla okamžiku ji vytrhnul Vitův hlas.

Vrátila se do reality, otočila se k němu, a opírajíc se o kokpit mu s úsměvem zasalutovala na oplátku. "To ráda slyším! A potěšení je na mé straně, Vito. Jsem ráda, že jsi s námi letěl. I když to bylo na poslední chvíli, ta posila byla vskutku neocenitelná." Vyskočila z Y-wingu, a zamířila k poškozenému modrému X-wingu. "A je fajn, že i já můžu vrátit ten zapůjčený Y-wing bez jediného škrábnutí. Nemohu po tobě chtít něco, co sama nedokážu splnit," otočila se zpět na něj se smíchem a šla zkontrolovat, zda Hagen žije. Sice si myslela, že se mu povedlo přistát v pořádku, ale událo se toho příliš mnoho najednou.

"Hagene!", usmála se. "Blahopřeji k úspěšnému přistání. Nepochybovala jsem o tobě, ale stejně je příjemné vidět, že jsi v pořádku."
Na chvíli se odmlčela a trochu zvážněla. "Musím přiznat, mýlila jsem se v tobě. Myslela jsem, že ti záleží jen na sobě a tvém vlastním přežití... ale dnes jsi dokázal, že tak tomu není. A já bych nemohla být raději, že jsem se mýlila." Mluvila jasně a čistě, takže kdokoli poblíž snadno slyšel, co mu právě sdělila. Předpokládala, že se za nimi pomalu shromažďuje zbytek letky. "Ale stejně ti dlužím omluvu. Máš u mě drink. Doufám, že i my jako letka Ragtag... budeme něco jako tvoje skupina z Okraje a budeme tu jeden pro druhého. Krýt si vzájemně záda, jako tomu bylo dnes."

Otočila se, a opravdu tam většina pilotů letky Ragtag byla - někteří blíž, někteří trochu stranou. Nadechla se, a vypadala, že jim chce něco říct, ale chvíli hledala vhodná slova. Ostatní mezitím přišli blíž, a ona začala: "Těžko se mi hledají ta správná slova, kterými bych dokázala popsat ten dnešní let. Úspěch téhle mise je bezpochyby velkým vítězstvím pro Rebelskou Alianci... ale to není to, co by mi udělalo takovou radost, jako dnešní výkon letky Ragtag. Vy všichni... jste byli jedním slovem skvělí. Nejde o přesilu. Nejde o přesné střely. Ale jde o to, že každý z vás... tam byl jeden pro druhého, když to potřeboval. To, jak jste dnes spolupracovali a kryli si záda...", odmlčela se a přes své dojetí se snažila najít vhodná slova, "bylo neuvěřitelné. Děkuji. Bylo mi ctí s vámi dnes letět a nemohla bych být na vás více pyšná."

Vydechla, a šťastně se usmála. "A také, jak teď už víte, máme nového pilota - Vita. Sice zatím ještě neznám všechny podrobnosti jeho přeřazení k nám, ale i tak - navrhuji, aby jsme se všichni večer sešli v kantýně a lépe poznali jak jeho, tak i sebe navzájem. Nebude chybět protokolární droid a první runda je na mě. Dnes rozhodně je co slavit," usmála se a její pohled zabloudil ke Kerrickovi, který stál opodál. "Dnes jsi s námi letěl jako jeden z nás - takže to pozvání platí i pro tebe. Jednou Ragtag, navždy Ragtag," pokrčila s úsměvem rameny, citujíc Hagenova slova z mise. "Což mi připomíná...", její pohled zabloudil ke Grraughovi a mrkla na něj: "myslím, že někomu dlužíš omluvu."
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Vito »

*později toho dne*


Vito se jevil jako podivín. Byl jiný. Dokonce i ve skupině pilotů kterou tvoří Jawa, Twi'lečka, tři lidé a Wookie vyčníval. Ne proto že by byl starý, vyrobený, geneticky modifikovaný, nebo že by přímo zažil období dějin o kterém ostatní pouze slýchávali. On jim připadal znepokojivý úplně prozaičtějším způsobem.

Jemu chutnalo jídlo v kantýně! S němou omluvou v očích se zeptal zda nebude vadit když se při stole navečeří a DVAKRÁT si byl přidat! První porci nevábného pokrmu doslova zhltal, a vypadalo to že další si vyloženě vychutnává. Všechno to zapíjel několikátou kávou.

Výborně vám vaří! pochvaloval si, Později se musím zastavit za kuchaři a poděkovat jim. Tím je úplně šokoval a Vito jejich pohledy mezi řečí zaregistroval. Vám to nechutná? Rozhlédl se po ostatních. Odpovědí mu bylo pár rozpačitých slov a citlivě bolestné zavrčení wookieho.

Musíte ale pochopit že nás, klony, upravovali. Jako vojáky nás mohli poslat kamkoliv a bylo důležité aby jsme tam vykonali svou službu. Proto máme méně chuťových buněk a silnější metabolismus. My totiž potřebujeme větší objem stravy aby jsme tím vyrovnali naše urychlené stárnutí, proto musejí jít nároky na kvalitu stranou. Jednou jsme tři měsíce žili pouze na rybím mase a tuku, a přiznám se - to už nechutnalo ani mě. Tohle je oproti tomu opravdu výborné. Usmál se a napil se kávy.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Paul »

Bylo to těsně. Fakt těsně. Ale jsem tu, a to je hlavní.

Po omluvě se na chvíli Hagen zamyslel.

Aha. Fajn. Ber to tak, že se nic nestalo.

Bylo těžké skrýt úsměv.

Jak se tak na tebe a ostatní dívám, nikdy nebudete jako moje skupina z Okraje. Nikdy.

Po chvilce údivu okolostojících pokračoval.

My se zjevně nerozejdeme půl světelné minuty od jedné rebelské základny se slovy "tak snad zas někdy", když uděláme fakt velký problém. Což vyhození jednoho hvězdného destruktoru je. Takže my už jsme lepší. Jednou Ragtag, navždy Ragtag.


...Jo a na drink zajdu.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů