[Hrstka: X-Wing] Základna

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Když Mei vešla do místnosti, trochu se rozhlédla kolem a vřele se usmála, když ho viděla se údivem zarazit, a v duchu poděkovala své sestře. “Netrap se tím, Kerricku. To se prostě stane. Aspoň to nebudu pouze já, kdo měl zpoždění,” zažertovala a s úsměvem k němu přistoupila, s úmyslem dát mu polibek na tvář na přivítanou. Ale zarazila se, když viděla náplast na jeho krku: “U Síly, co se ti stalo?”, vykulila oči s údivem v hlase, a jemně po ní prošla prsty.

Kerrick se lehce usmál, ale v tom úsměvu bylo pramálo veselí: „Drobná nehoda včera. Nic hrozného, není důvod k obavám. Ani bych tu náplast nepotřeboval, mám ji jen pro jistotu.“ Usmál se na ni více povzbudivě, aby naznačil, že o nic nejde. Mei však nebyla hloupá - věděla, že takovéhle ‘nehody’ se prostě jen tak nestávají. Ale rozhodla se to raději dále nerozebírat.

Když se sklonila pro láhev a skleničky, jak ji požádal, její pohled se zastavil na jeho rukou - s vyhrnutými rukávy měla příležitost vidět jeho předloktí pokrytá různými jizvami - které velice zkušeně pracovaly s nožem. Na chvíli se zarazila, hlavou jí probíhaly myšlenky, čím vším si Kerrick musel projít… ale opět se rozběhly, jakmile si pohlédla láhev. Zalapala po dechu a chvíli nebyla schopna slova. “Prosím tě, neomlouvej se,” potřásla hlavou nevěřícně, “tohle… je tady opravdu obrovská vzácnost. Já… nemám slov. Vážne jí chceš otevřít?”

Usmál se na ni a řekl prostě: „Neumím si představit lepší společnost, se kterou bych ji chtěl sdílet.“
Lehce se zarděla a podala mu skleničku: “Co se týče Bonsha - to se dnes už nejspíš nedozvíme - ale jak jsi říkal, nejsem si jista, zda to chceme vědět. Ale třeba Vitovi to chutná,” mírně nadzvedla obočí. Na chvíli se odmlčela, než našla ta správná slova: “Ale… už jen to, že teď vaříš, je… působivé,” usmála se. “Věřím, že ve srovnání s naší obvyklou stravou… a tím kafe, co tu nám tu podávají, to bude dílo hodné šéfkuchaře. Ale posledně ani to kafe vůbec nebylo tak špatné. Tohle je však rozhodně…”, zvedla skleničku a přičichla si, “na úplně jiné úrovni.”

“A na co si připijeme? Možná na to vítězství, které jsi s námi nemohl oslavit, navzdory tomu, že jsi tu misi naplánoval a navíc se jí i účastnil?”
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Mezitím na marodce sebou Su polekaně trhla, když se dveře rozletěly a dovnitř vpadli záchranáři, přivážejíc na lehátku muže v brnění.
“Doktora! Střelná rána, nejspíše ztratil mnoho krve!”

Su chvíli stála jako opařená, než ke zraněnému přiběhla Numa. “Zastavili jste krvácení?”, zeptala se. “Nebylo nutné, sám si vypálil ránu.”
Twi’lečka přikývla. “Všichni doktoři teď mají plno, ale uděláme co budeme moci.”
Su pomalu přistoupila k lůžku: “B-budeme ho muset dostat z toho brnění… A-a podívat se na tu ránu,” s námahou ze sebe vysoukala. “V-víme k-kdo to je? Máme jeho záznamy? K-krevní skupinu?”
“CC-4252, říká si Vito - pilot letky Ragtag, nedávno převelen, právě se vrátil z průzkumného letu.”

Twi’lečka přikývla a odběhla hledat jeho záznamy.
“K-kam ho p-postřelili?”, vykoktala ze sebe ještě vyděšená Su. Nemohla vidět roztříštěné brnění na jeho stehně, jelikož byl zabalený v izotermické fólii aby se zabránilo tepelným ztrátám. Standardní proces při ztrátě většího množství krve. Záchranáři se na sebe vzájemně podívali - měli tu vážné zranění, a jediný kdo tu byl k dispozici jsou dvě zdravotní sestry, z nichž jedna ze sebe sotva vydá souvislou větu. “Pravé stehno,” odpověděl jeden z nich.

“O-odvezte ho na o-ošetřovnu. Z-zatím ho dostaneme z toho brnění… ta fólie bude beztak účinnější b-bez něj. A… změříme mu tlak, zjistíme jak špatná je ta ztráta k-krve… a dáme m-mu t-transfuzi, než se některý z doktorů uvolní…”
“No to ti teda nevím zlato, ti tam budou ještě chvíli zasekaní,”
řekla twi’lečka, která se právě vrátila s jeho záznamy v ruce. “Je to na nás,” dodala.

Lůžko se pohlo, a jí opět chvíli trvalo, než přišla k sobě a rozběhla se za nimi. Zatímco Vita dostávali záchranáři z brnění, Su mu pouze sundala rukavici a prolétla očima jeho záznam kvůli krevní skupině. Na chvíli odběhla od zraněného a začala hledat diagnostickou sadu pro ověřování krevní skupiny. Numa, která rozhodně měla zkušenosti s podobnými případy, jí nasměrovala rovnou: “Skříňka vlevo dole, vrchní polička.” Su přikývla, vzala co potřebovala, a vrátila se k Vitovi. Píchla ho do prstu, odebrala vzorky krve na předtištěnou kartu. Poté na kartu kápla obě antiséra, promíchala je se vzorkem krve, a po minutě srovnala výsledky s tabulkou a přikývla.

“Sedí to,” řekla Numě. “Dobře, jdu najít něco kompatibilního,” twi’lečka přikývla a odběhla pryč. Záchranáři už téměř uvolnili Vitovy nohy z brnění a Su si říkala, že tohle brnění rozhodně není ideální pro první pomoc. Ona mu zatím opatrně sundala helmu, aby odhalila vrásčitou tvář vysloužilého klona. Po ztrátě krvi upadnul do bezvědomí, ale nyní se na chvíli probral a zamžoural. Spatřil tvář velitelky letky, ale jeho vlastní byla velice bledá. Roztřásl se zimou, jakmile nabyl vědomí, a měl velké problémy se při něm udržet.

“Odpočívejte, postaráme se o vás,” pousmála se Su a muž opět upadl do bezvědomí. Záchranáři vysvobodili jeho spodní část z brnění a Su si konečně mohla prohlédnout jeho poranění. Všude kolem byla zaschlá krev, tak se natáhla pro roztok a dala se do čištění jeho rány.

Po chvíli byl Vito konečně kompletně zbaven brnění, které se nahromadilo na podlaze vedle lůžka. Zabalili mu tělo zpět do termoizolační fólie, ale Su mu předtím ještě změrila tlak. Za několik málo momentů se vrátila Numa, která přivezla stojan na kapačky a spoustu dalších věcí. Su zběžně spatřila jen dva krevní vaky. “Díky, tady si to už převezmem,” kývla jim Numa, když spatřila brnění na zemi. Oba záchranáři a tiše přikývli a zamířili ke dveřím, ale jeden z nich se na odchodu ještě ohlédl, téměř jakoby si chtěl potvrdit, zda to tyto dvě ženy zvládnou...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Kerrick zavrtěl slabě hlavou a omluvně dodal: „Na Akivě přináší smůlu znovu připíjet na něco, na co už se připíjelo. Jako bychom tím pokoušeli štěstí... navíc... nechme dnes večer válku a smrt venku za dveřmi... jestli se nebudeš zlobit, připijeme na něco jiného...“ Zamyslel se na vteřinu, ale pak se podíval se na ni, usmál se a zvedl sklenku: „Na krásy Corellie!“ Nechal ten úmyslně dvojznačný přípitek chvíli viset ve vzduchu, než položil sklenku vedle sebe a ukázal na židli vedle, než opět uchopil nůž na zeleninu: „Prosím, Mei, posaď se. O všechno se postarám. Povídej mi zatím, jaký jsi měla den... a jak se daří Su. Už se na základně trochu zabydlela?“

Zatímco poslouchal a rozžhavený olej bublal v kotlíku, Kerrick pokračoval v sekání roztodivné zeleniny, z nichž některé kousky Mei ani nepoznávala. Postupně je přihazoval do kotle a balancoval mezi mícháním a krájením dalších kousků. V jiném rendlíku z nouzové sady zalil vodou jakési kuličky z mouky, které ryhcle nabobtnaly a připravil si další kotlík, aby tam poté mohl začít opékat maso, které měl už nakrájené. Mei si nemohla nevšimnout, že občas nenápadně sklouzl pohledem k ní, skoro jako by se chtěl ujistit, že tam opravdu je. Nebo snad stále obdivoval, jak se na večeři ustrojila? Možná obojí? Pokojem se mezitím linula vůně vařené zeleniny a koření, které Kerrick začal drtit a přidávat do jídla...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Paul »

"Pusťte mě dovnitř. Musím s ní mluvit...

Jo, je to důležité. Hodně."


Vešel jsem do Ryina pokoje. Byla ještě trochu v šoku z toho, co se stalo. Jak se jí vrátila minulost a udeřila tam, kde to nejvíc bolelo. Minulost. Bharavan...

Stáčím stroj, mačkám spoušť. Jedna jediná střela rozhoduje o životě a smrti. Jedna jediná. Snad bude dobrá. Jeden X-Wing s Tií za zády kličkuje mým palebným polem, já zmatkuji, střílím na jiný stroj, jsou blízko sebe. Hodně. Ale mé střely procháuejí nekonečnou čerňí vesmíru. Nenacházejí cíl- a ani nemůžou. Žádná TIE tam už není. Zato ta, kterou jsem měl sestřelit tam stále je. Střílí. Ohnivá kytice vykvetla. Ryo!

Chvilka mlčení. Vzpomínky na Bharavan. Rya, co trpí kvůli mojí chybě.

Odpustíš mi to? Odpustíš mi někdy tohle selhání?

________________________________________________________________________________

Večer, před ocelovými vraty základny, s věrným mechem po boku a studenou vodou ve skleničce.

"Na hvězdy jsem takhle koukal skoro každý večer, jak jsem byl malý. Doma.
Wjooo? $-o
Jo. Doma. Kdysi dávno...

Další chvíle ticha. Hvězdy jdou hezky vidět. Zvvedá se vítr. Mraky táhnou oblohou a nezdá se, že by se jim chtělo zastavit. Na obloze není vidět ani tem měsíc... A voda chutná po palivech do vznášedel... Používají stejné kanystry. Doma. dlouhá léta. Naši, kamarádi... Imperiáální preventivní úder, moje neschopnost cokoli udělat...

________________________________________________________________________________

Na pokoji. Bez mecha- hele, kam se vlastně ztrácejí? Ale je to jedno. Asi se šel dobít. Měkká postel pod zády, pokoj skoro prázdný, helma v rukou.

Jsem pilot. Ale ne vždy jsem jím byl...

Loď se třepe. Tlumiče to nezvládají. "To, co s tím strojem děláš nás zabije!" Odpovědí je její šílený smích. "Střílej, Hagene. Je jich plná obloha." hlas kapitána vrací rozvahu. To, co děláme je šílené...

..."Byl to jen tvůj nápad, tenhle podnik!"
"Ano, já ho vymyslela. Co teď ale my s tím?
"Jak, co my s tím? Jak to vyžehlíme?"
"Nebudeme nic žehlit."
"Zbláznila ses? Jedni z nejsilnějších hráčů Okraje jsou teď proti nám. Navíc nás šéf moc nebude mít rád. Teď, když se skoro začali kamarádit..."
"Vrátíme to. Prodáme loď a..."
"Chceš, abychom skončili?!"


Byli jsme dobrá... skupina. Ale teď... Ne, byli jsme... Nebyli jsme tak dobří, jako... Byli a ty to víš.

Proč se bavím sám se sebou?

Byli.

Nebyli.

Byli.

Mlč už!!!

Nebudu...

Přestanu žít minulostí. Ta je mrtvá.
12=5+3+3+1(osobnost)=>Síla je tu zase se mnou

Ale něco z ní zbývá...
Jen Rya. Tu si budu vyčítat až na vždy.
A co ona?
Bylo s ní hezky. Ale teď je pryč. Celý starý svět, který ona zničila je pryč.
Když myslíš...
Mlč. Nepotřebuji minulost a žádný vnitřní hlas. Běž otravovat někoho jiného. Třeba Sei'Lara. Nebo provianťáky. Za tu palivovou vodu.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Mei se trochu zarděla, když pronesl přípitek, ale na tváři se jí objevil široký úsměv a rovněž pozvedla skleničku v přípitku. “Máš pravdu. Není moc chvil, kdy bych mohla nechat válku a smrt za dveřmi… tak toho využijme dokud můžeme. Je to… velice příjemné pomyšlení, to přiznávám.”

Na chvíli se odmlčela a pousmála se. “Je to všudypřítomné. Stejně tak můj den takový byl. A Su… Chudinka zažívá jeden šok za druhým,” povzdechla si. “Teď viděla, jak může skončit nepovedené přistání stíhačky… jak JÁ můžu skončit… poté střelná rána, se kterou se Vito vrátil z průzkumného letu… a selhání orgánů u nějaké holky, co ji teď přivezli. Takže… je docela v šoku. Ten pocit, když pro ni jakožto nedostudovanou medičku je selhání orgánů skoro to nejnormálnější, co za směnu zažila. Na Corellii… byla daleko od jakékoli války, smrti a všeho toho co se kolem děje,” povzdechla si. “Nenese to úplně dobře, ale drží se.”

Ona ho rovněž po očku pozorovala, zatímco povídala. Vetšina jejich setkání se odehrála strašně rychle díky okolním událostem, že téměř ani neměla čas si ho pořádně prohlédnout. Byl k ní otočený zády, a zatímco sledovala jeho práci s nožem a všechnu tu zeleninu, opět musela dát své sestře za pravdu - ten pohled vážně nebyl špatný. I když se snažila udržel pohled na jeho rukou a tváři, příležitostně jí pohled sklouznul.

“Ale jak jsi řekl… nechme válku za dveřmi a užijme si večer,” usmála se.
Mei vstala, přistoupila k němu a zvědavě mu nakoukla přes rameno. “Nemůžu ti s něčím pomoct? Ať tu jen tak nesedím…”
Chvíli pozorovala všechnu známou i neznámou zeleninu, a jak se to smažilo v kotlíku, než se zeptala: “To ses naučil na Akivě?”
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Kerrick se usmál, když mu začala nakukovat přes rameno a zamával rukou: “Klidně se posaď, Mei… já se o všechno postarám!” Když ale nevypadala, že by někam chtěla jít, povzdechl si a pokrčil rameny: “Jestli na tom trváš… tak budu za pomoc ve skutečnosti rád. Poručík Sei’lar mě zdržel tak, že jsme nestihl skoro nic připravit. Možná to spolu stihneme uvařit, než mi tu omdlíš hlady.” Usmál se, aby naznačil, že to byl žert a rukou, která byla umazaná od omáčky a mimozemské zeleniny, ukázal směrem k hromě oblečení na hromadě v koutě místnosti: “Někde nahoře by tam měla být zástěra… vezmi si ji, ať si nezašpiníš ty krásné šaty… a pak mi můžeš pomoct se zeleninou a já se zatím vrhnu na maso.” Než se vrátila se zástěrou, připravil pro ni druhý nůž a pracovní místo, zatímco sám začal čistit a sekat kousky masa na kostky.

Kvalita surovin, které mohli Rebelové získat, nebyla nikdy dobrá a zásobování mělo často zpoždění. Maso, které se agentovi podařilo zrekvírovat, bylo prorostlé tukem a místy mělo zvláštní barvu, takže Kerrick zručně vyřezával a vyhazoval skoro stejné množství hmoty jako té, kterou sekal na kostky a házel do rendlíku, ve kterém prskal olej. Mezitím pokračoval: “Mrzí mě, že to Su nemá jednoduché… bylo to přesně to, čeho jsem se bál, když jsem ji sem musel přivézt… ale jak jsem měl možnost zjistit, dívky ve vaší rodině jsou silné jako ocel. Určitě to zvládne.” Vzal ze stolu jakousi tekutinu, která vypadala jako modré mléko a přilil ji do rendlíku, kde začala bublat a prskat, než pokračoval: “Akiva je horká planeta a my jsme společenští lidé... večer, když slunce klesne a ochladí se, rádi se scházíme se sousedy a přáteli, vaří se ve velkých kotlích, pije se a vypráví se... heh, my Akivané vášnivě milujeme příběhy. Jsme ochotní jim naslouchat až do rána. Jídla jsou většinou jednoduchá, ale je to všechno dobré, co se dá sehnat a je zrovna levné... plus omáčky, hodně koření a trochu ostřejších přísad. Říkáme mu thiqa a je to takové jídlo, které...“ Zarazil se a přestal mluvit, protože si uvědomil, že jak se natáhl pro další přísadu na vzdálenější straně stolu, dostal se na několik centimetrů od Mei a jeho tvář byla jen na dotek vzdálena od její...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

“Nic si z toho nedělej,” usmála se a pohladila ho po paži, zatímco mu koukala přes rameno. “To se stává, a vím že toho máš v rozvědce opravdu hodně.”

“Možná to s nožem neumím tolik jako ty…”, řekla zatímco si zavazovala zástěru, “ale ve dvou se to lépe táhne.”
Začala krájet zeleninu a fascinovaně poslouchala o Akivě. Bylo to tak rozdílné ve srovnání s její domovskou planetou! Večerní posezení s přáteli a sousedy znělo krásně. Zatímco na Corellii… se sebou sousedé sotva promluví. Ano, pozdraví se, ale tím to končí. Život na Corellii jí najednou přišel tak vzdálený a chladný ve srovnání s Akivou.

Když Kerrick umlknul a zarazil se, jí samotné se zatajil dech. Bylo to jako tehdy - tak blízko, a přesto tak daleko. Čas se jakoby zpomalil a to napětí ve vzduchu by se dalo krájet. Jemně mu prošla prsty po strništi na jeho tváři a téměř nedobrovolně se přiblížila ještě víc. Nemohla za to - ani si to neuvědomovala, vzájemná přitažlivost udělala svoje. Byl tak blízko, že jasně cítila jeho dech na své tváři.

“Pokračuj…”, zašeptala, v jisté snaze se vymanit z toho kouzla, thiqa je jídlo, které…?”, zeptala se. Odpověď však nedostala, protože se jejich rty spojily v polibku…

“Omlouvám se,” zarděla se Mei poté, co se od něj odtáhla. “Nechtěla jsem tě… rozptylovat.” Stydlivě se pousmála a uhýbajíc pohledem opět popadla nůž a pokračovala v krájení zeleniny.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Kerrickovy tváře hořely a srdce mu bilo s větrem o závod, když se od něj Mei odtáhla. Podvědomě učinil pohyb, jakoby se chtěl přisunout opět k ní, ale zarazil se v půli a stáhl se zpět ke své části stolu. Chvílí mlčel a pokračoval v přípravě večeře, ale pak se na ni provinile usmál jako přistižený uličník: „Nemáš se zač omlouvat… to byla moje… chyba. Ale… musím přiznat, že mě přeci jen rozptyluješ. Prosím, nepřestávej.“ Usmál se na ni široce a pak hodil do kotlíku zbytek kostek masa, odložil nůž a začal je smažit. Vypadal, jako by se snažil přijít na to, kde skončil a pak pokračoval ve vyprávění o Akivě a večerním vaření, kdy se u kotle scházely celé rodiny ze sousedství a vyprávěly si příběhy. Přidával koření, a když bylo maso hotové, postavil je stranou a v druhém kotlíku začal nad plamenem rychle smažit a po zalití modré tekutiny i vařit zbylé exotické plody, které vzal nasekané od Mei. Jeho vyprávění nebylo tak plynulé, občas se zastavoval, jakoby přemýšlel, co má říct… a pohled mu často sklouzával k pilotce v zástěře vedle něj.

„Tak! Hotovo!“ Usmál se, když slil modrou tekutinu z kotlíku se zeleninou a maso i zeleninu smíchal a položil na stůl mezi oba jejich talíře. Zatímco usadil Mei ke stolu a rychle ještě přesunul jejich skleničky a lahev corelliánské whiskey, zamířil k nouzovému balíčku, který byl stále rozbalený na stole. Vybral z něj různobarevné světelné tyčinky, zlámal je a když chemické světlo v nich začalo svítit, dal je do průhledné sklenice a postavil je na stůl, zatímco ztlumil světla v místnosti. Když si sedl, usmál se omluvně: „Svíčky se mi bohužel nepodařilo sehnat, takže jsem musel improvizovat.“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Vito »

Všude krev a písek. Nohy nemají oporu na podlaze která se barví do ruda. Knipl klouže... Masivní vrata hangáru se rozevírají jako obří škleb smrti. Někdo na mě mluví, ale musím ho ignorovat. Potřebuji všechno soustředění vesmíru. Od koho, při síle, měl ten domorodec blaster?! Byl to vůbec domorodec?

Vito přistál, ale bez pomoci se nedokázal dostat z kokpitu. Pouze v mlze viděl blížící se postavy. Cítil že ztrácí vědomí, ale chtěl něco říct. Udržte... Odkažte. Odkažte Baronovy... A najednou byla dlouhá tma. V ní viděl pouze záblesky světla, nic neříkající přítomnost něčeho, co onu celistvou temnotu dovede narušit. Ale také slyšel zvuky kterým nerozuměl, ale byli to velice důležité zvuky... Vito jenom nevěděl proč byli důležité, ale vytrhávali jej ze snů a blouznění. Nerozuměl jim, ale tak nějak je chápal jako přítomnost života.

Mei? Je to ona? Kde to jsem? Co se stalo? Běželo mu hlavou. Madam? Slyšel jsem své jméno?
Najednou se v něm něco zlomilo a vzpoměl si na výcvik. Výcvik je to co nám pokaždé zachránilo život. Tohle není Mei... CC-4252! Vyrůstal, žil a bojoval jsi v prostředí kde si všichni byli podobní jako vejce vejci, ale navzdory tomu jste se rozeznali! Byli jste víc než bratři... ano bratři! Teda sestry, možná dvojčata... Byl bledý a neschopen pohybu, chtěl něco říct, ale nedařilo se mu to. ...Jeho křídlo... mám... jej... nevěděl zda to doopravdy zašeptal, anebo jenom prázdně pohyboval rty a upřeně na to myslel. Pak se vrátila tma.

Byla to ale jiná tma. Nebylo to bezvědomí, byl to spánek který zažil již hodně-krát. Nedokázal odhadnout jak dlouho spal, ale nějak si čas a jeho přítomnost uvědomoval. Sem-tam ho zaškubalo ve stehně, sem-tam zaslechl rozhovor, nebo cítil pohyb který on sám nevyvolal... To bylo když ho odváželi z operačního sálu. Cítil také přítomnost léků ve svém těle a měl z toho dobrý pocit, protože si podvědomě uvědomil že je v bezpečí a je o něj postaráno. Však ono to nějak dopadne a jednou zase příjde bdění.

Tovro! Kde jsi? Byla jsi tím nejlepším co jsem v celé galaxii potkal. Byla jsi mi vším. Byla jsi mi nadřízeným, přítelem i láskou. Byla jsi mým generálem! Neměli jsme být hloupí, měli jsme to zkusit... Kde je Republika? Světy, jako Alderaan? Spolubojovníci? Bratři které jsem neváhal zradit, aby tvá záře nepohasla? Kde je řád Jedi? Kde je Kodex? Proč jsme nezůstali věční v tom jednom okamžiku kdysi dávno? To ty jsi mě hledala? Tak marně?! Zbytečně riskuješ svůj život když používáš Sílu... Jen aby jsi našla jednoho starce, vysloužilce a vykopávku co jsi kdysi znala? Bojím se tvé přítomnosti, protože má paměť je mnohem mladší než mé tělo, já pořád vidím tvou tvář nezměněnou... ale ta má je tváří někoho jiného než jsi znala.

***

Numa přišla propustit Vita z hospitalizace, protože potřebovali uvolnit lůžka pro důležitější a naléhavější případy. Dlouho mu vyprávěla co se mu vlastně stalo, jak jej přivezli a dali ho dokupy. Jak byla Su statečná a že je to doopravdy sestra Mei. Že brnění nechali vyčistit a přenést na jeho ubikaci, a kolik dnů by měl raději používat vozík a nezatěžovat nohu... CC-4252 zasmušile mlčel. Tvář mu za tu krátkou dobu v nemocnici zestárla o mnoho let, vypadal že přemýšlí. Když domluvila, tak se za pomoci rukou prudce zvedl z vozíku:
Já to zvládnu. Děkuji vám a prosím, odkažte mé díký i Su, pověděl i když bylo vidět že ještě výrazně kulhá a chůzi tak docela nezvládne. Pak si vzpoměl ještě na něco: Odkažte baronu Syrushovy že za jeho Wing... se omlouvám, mám jej v plánu opravit.
Po těchto slovech s kulháním opustil ošetřovnu.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Když Kerrick dokončil přípravu jídla, Mei se na něj vřele usmála a sundala si zástěru. Vůně jídla se linula po místnosti, a Mei si téměř nemohla vybavit, kdy jí naposledy jídlo vonělo tak dobře. Srdce jí poskakovalo radostí - vůně jídla, corelliánské whiskey, Kerrickova přítomnost a ten polibek...

Když ji usadil ke stolu, chvíli fascinovaně sledovala světelné tyčinky, které se pomalu rozesvicovaly ve sklenici. Nemohla od nich odtrhnout pohled - barevné světlo, které se odráželo a lámalo od skla bylo mnohem vzácnější a kreativnější, než nějaké svíčky.
"Ani... se neomlouvej," nevěřícně potřásla hlavou. "Tohle... je mnohem lepší," podívala se na něj, a přihlouple se usmála. Z toho mála, které bylo tady na základně dostupné, toho dokázal Kerrick udelat tak moc! Když se k ní usadil, automaticky se natáhla po jeho ruce a sevřela mu ji. Ještě chvíli nebyla schopna slova, bylo to hodně vjemů najednou, a všechny se je snažila pojmout a zapamatovat si je do posledního detailu.

Odtrhla pohled od světla ve sklenici a podívala se mu do očí. Po několika momentech, které v tu chvíli jim připadaly docela dlouhé, se zeptala: “Tak… můžeme?” Mei se usmála a druhou rukou se natáhla po skleničce s corelliánskou whiskey.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

„Prosím, Mei, nenech se zdržovat a přeji ti dobrou chuť!“ Dotkl se čela, nosu a rtů ve zvláštním gestu, načež sám usrkl ze skleničky a poté se pustil do jídla. To bylo poměrně prosté a popravdě se mu podařilo, jak byla jeho pozornost odvedena jinam, trochu připálit i některé kousky masa. Navzdory tomu bylo plné vůní a chutí, které po Bonshově „plác-na-tác“ šlichtě chutnaly jako božská mana. Bez pobízení se pustil do vyprávění… a tentokrát vyprávěl příběhy, jaké se vyprávěly na Akivě… vyprávěl jí o bojovníkovi z řad Ahia-To, dávné rasy, která kdysi postavila na planetě chrámy v hluboké džungli, ale zmizela beze stopy. Ten příběh byl zaznamenán na jejich nástěnných malbách a vyprávěl o tom, jak se prostý bojovník vydal získat srdce krále Ahia-To. Kerrick byl dobrý vypravěč a byl to dobrý příběh, směs mýtů, legend a faktů, které se podařilo o dávné rase rozluštit.

Když ho dopověděl, usmál se a usrkl ze sklenice: „Jsem rád, že jsme dostali příležitost na klidný večer… zvlášť, když se teď chvíli neuvidíme…“ Zarazil se, na moment zavřel oči a kousl se do rtů, jako by se v duchu kopal za to, že to zmínil. Když viděl její tázavý pohled, v jeho tónu zazněla omluva: „Mrzí mě to, nechtěl jsem o tom, mluvit při večeři… ale je to tak…“ Trochu nuceně se usmál: „Zítra odlétám na další misi a nevím, jak dlouho bude trvat. Ale nemusíš se o mě bát.“ Jakkoli se snažil, něco v tónu jeho hlasu nebo snad postoji těla jí říkalo, že je tomu přesně naopak. Možná si uvědomil, že se mu nepodařilo ji uklidnit, jak chtěl, sevřel její ruku a tentokrát byl jeho úsměv upřímný: „Kdyby se něco stalo… a nemohl bych ti to říct příště sám… chtěl jsem, abys věděla, jak moc jsem ti vděčný za čas, který jsi mi věnovala a který jsme mohli strávit společně.“ Podvědomě přejel prsty po přívěšku, který patřil jeho sestře: „Myslel jsem, že Kerrick Vrand zemřel toho dne na Akivě a přestože chodil a jednal, nebyl doopravdy naživu… bojoval jsem, rval se, splácel jim bolest za ztrátu Aeshi, ale uvnitř jsem byl stejně mrtvý jako vesmír kolem téhle planety… až s tebou… poprvé za tu dlouhou dobu… se cítím opět naživu. A za to ti děkuji z celého srdce.“ Sklonil se a než mu v tom mohla zabránit, vděčně políbil její ruku a usmál se na ni.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

“Dobrou chuť,” usmála se na něj, než konečně odtrhla pohled a věnovala se svému jídlu. Ve srovnání s Bonshovou kuchyní to byla hotová exploze různých chutí a vůní a naslouchajíc Kerrickovu příběhu téměř zapoměla na okolní svět. Jeho vyprávění o pradávné rase Ahia-To jí vtáhlo do děje a měla pocit, jakoby válku a smrt nechali nejen za dveřmi, ale na jiné planetě. Když dovyprávěl, věnovala mu vřelý, vděčný úsměv. Už předtím si všimla, že o sobě vyprávěl jen velmi málo, raději poslouchal a nevěděla toho o něm moc. A i když tenhle příběh nebyl přímo o něm, byla ráda že se dozvěděla alespoň něco o jeho domovské planetě a jejich způsobu života. Mei o Kerrickovi mnoho věcí spíše tušila než věděla… ale byla ráda i za ten krátký náhled do jeho nitra či minulosti, kterého se jí dostalo.
Když se však rozpovídal o nadcházející misi, kousla se do rtu a srdce jí pokleslo - věděla, že jejich pravděpodobnosti přežití jsou mnohem nižší než ty, se kterými se potýkají oni jako piloti. Sevřela mu ruku a usmála se, když ji jí políbil. Otočila se k němu a pohladila ho po strništi na tváři.
‘Živý’ Kerrick Vrand je opravdu fascinující člověk… to já děkuji, že jsme se mohli takhle poznat. Vím že… vaše pravděpodobnosti jsou mnohem nepříznivější než ty naše,” dodala s povzdechem a prsty mu jemně prošla po náplasti na jeho krku, “Ale… opravdu by mě mrzelo, kdyby tohle mělo být naše poslední setkání.”
“Už… jen to, že jsi tady, znamená, že jsi přežil nejspíše mnohem horší vyhlídky… třiadvacítko,” usmála se a opět ho pohladila po tváři, “tak prosím, zůstaň ještě chvíli naživu. Já tu na tebe počkám.”
Po několika krátkých momentech, kdy visely ve vzduchu její slova a nechala Kerricka vstřebat jejich význam, se k němu naklonila a políbila ho na rty. Když se od sebe konečně odtrhli, usmála se a pevně jej objala…

***

Ráno ji probudila vůně opékané slaniny. Otevřela oči a na chvíli se zarazila, když viděla, že není ve svém pokoji. Mírně se zarděla, když se jí začaly vracet vzpomínky předchozí noci, jak nabývala vědomí. Pootočila hlavu a spatřila Kerricka, jak připravuje snídani. Chvíli obdivovala jeho vypracovaná, i když zjizvená záda, pak se usmála a posadila se. “Dobré ráno…”

***

“Ale ale, kdopak se nám to vrací?”
Mei zamrazilo, když slyšela ten hlas. Potichu zavřela dveře a ohlédla se, pouze aby spatřila svou sestru s nesmazatelným úšklebkem ve tváři. Okamžitě zrudla jako rajče a opatrně se zeptala: “Neměla jsi mít náhodou teďka směnu?”
“Kvůli tvému rande jsem si je přece musela prohodit, vzpomínáš?”, ušklíbla se Su.
“Já vím, ale…” “Ale jsi nečekala, že tu budu abych byla svědkem tvého triumfálního příchodu, co? Ty přece taková nejseš…”, dobírala si ji Su a Mei zrudla ještě víc. “Ještě že jsi poslechla mou radu, viď?”
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

[Základna] Po misi v Phosphurském pásu

Obrázek

Korveta odstartovala, aby o několik momentů znovu zadokovala u X-wingů letky Ragtag na opačné straně stanice. Než mohli císařští vojáci vůbec zjistit, kde přesně se loď nyní nachází, podařilo se jim odletět podruhé… tentokrát i se čtyřmi stíhačkami, se kterými sem přiletěli (kopilot frachťáku rychle naskočil do kabiny Mrrukyho stroje) a frachťákem Siren. Oba zbylé stroje museli nechat na místě, protože neměli dost pilotů na to, aby je zachránili. Normálně by oba zbylé stroje zničili, aby nepadly do rukou nepřítele, ale protože stále byla slabá možnost, že některému z pilotů, kteří se nedostali včas na palubu, se mohlo podařit uniknout… nechali je stát v opuštěném hangáru.

Navzdory tomu, že rebely zaskočily imperiální síly a několik pilotů se nevrátilo (jejich osud je neznámý, jsou vedeni jako MIA), mise skončila úspěchem. Podařilo se jim kontaktovat piráty a získat korvetu CR90, která se v budoucnu ukáže nedocenitelná… a navíc získat její náklad, kterým se ukázala zásilka Wookijů, kteří měli jako otroci být dovezeni, aby pracovali na nějakém tajném imperiálním projektu. Rebelům se je namísto toho podařilo osvobodit a většina z nich se připojila k Task Force Hope.

Když se piloti vrátili zpět na základnu, doslechli se ale také tragické noviny o povstaleckém „bezpečném světě“ Quila. Byla to odlehlá oceánová planeta, kterou Aliance využívala jako bezpečné útočiště pro rodinné příslušníky povstaleckých vojáků a důstojníků, civilistů, uprchlíků a nebojového personálu. Její lokace, stejně jako umístění ostatních „bezpečných světů“, bylo jedno z nejstřeženějších tajemství Aliance. Navzdory tomu se Galaktickému Impériu podařilo planetu objevit. Císařské síly vedené Star Destroyerem Battering Ram pod velením víceadmirála Gideona Orleba (zodpovědného za popravu povstaleckých zajatců po bitvě u Rimcee) vstoupily do systému a zamířily k planetě. Velitel základny se tváří v tvář přesile a bez možností se bránit rozhodl kapitulovat, ale navzdory jeho zoufalým pokusům zůstaly jeho zprávy bez odpovědi, a jakmile se císařská flotila dostala na oběžnou dráhu planety… zahájila palbu z orbitálních děl a vymazala celou základnu z povrchu. Bombardéry TIE pak dokončily dílo zkázy leteckými údery. Celá populace, dohromady téměř čtyři tisíce duší (civilistů, žen a dětí) – byla vyhlazena. Útok nikdo nepřežil.

Vůdce trestné výpravy - Gideon Orleb, rebely nyní nazývaný „Řezník z Quily“, byl vyznamenán za „rozhodnost v boji s teroristy a zrádci“ a povýšen do hodnosti plného admirála, aby pak převzal velení císařské Deváté flotily. 
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Kai, jehož letka se vrátila z mise dřív, čekal na návrat letky Ragtag na přistávací dráze... a s nimi na Ryu. Stíhačky už vstoupily do atmosféry planety a s nimi nová correliánská korveta CR90, kterou koupili od pirátů z Phosphurského pásu... a která nesla nové povstalecké jméno Reckoning. Když se X-wingy objevily na horizontu, bylo jasné, že dvě ze stíhaček chyběly a jednu další pilotoval náhradní pilot. Tři letci z Ragtag se nevrátili zpátky. Polovina. Ale Kai věděl z počítače, který identifikoval stroje, že Rya pilotovala jeden z nich. Vracela se domů. Zpátky za ním. Usmál se a čekal několik dalších minut, než X-wingy přistály.

Když slezla z kokpitu, přiběhl za ní, pevně ji vzal do náruče a políbil. Po dlouhou dobu stáli oba v objetí a ignorovali celý svět kolem sebe. Hladil její tvář: "Ani nemůžu říct, jak jsem rád, že ses vrátila. Strašně jsem se bál, že se už neuvidíme... když přišly zpátky zprávy, že jste měli ztráty, ale nevědělo se, kdo tam zůstal..." Jeho tvář vyzařovala úzkost, kterou cítil, ale pak ji pohladil znovu: "Vím, že máš teď co dělat... ale moc rád bych tě viděl večer. Mám... mám něco... co bych s tebou chtěl probrat." Připadal si jako idiot, že se neuměl lépe vyjádřit... ale usmál se na ni: "Uvidíme se večer, Ryo."
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Kai držel v náručí Ryu, která měla zavřené oči, a navzájem si užívali svou blízkost. Leželi na posteli v jejím pokoji a Kai se konečně odhodlal promluvit: "Ryo... když jsem řekl, že s tebou chci něco probrat... myslel jsem to vážně. Já... já... konečně jsem si uvědomil... že tě miluju... a až nechci čelit prázdnotě a nástrahám vesmíru bez tebe." Sáhl na noční stolek, kde si dopředu připravil prsten... zvedl ho a ukázal jí ho: "Vím, že to není prsten, který bys možná chtěla... a určitě to není prsten, který bych pro tebe vybral... ale jsme trochu daleko od všech klenotnictví... takže jsem ti udělal alespoň tenhle. Je z cívky zaměřovacího systému Y-wingu, který havaroval na dráze. Tyhle cívky obsahují velké procento zlata, stříbra a drahých kovů, aby mohly fungovat... a téhle už nebylo potřeba. Tak jsem pro ni našel nové využití." Usmál se stydlivě a pak se jí podíval zpříma do očí: "Je to náhlé... neznáme se tak dlouho... a také by to náhlé bylo, kdybychom žili spokojené životy někde daleko od zákopů a v míru... ale... oba bojujeme ve strašné válce a každá naše mise může být poslední. Už zítra můžou někoho z nás zabít... a uvědomil jsem si, že jsem byl hlupák, když jsem se tě nezeptal dřív. Miluju tě a chci strávit svůj život po tvém boku. Dokud nás smrt nerozdělí."

Zvedl se z postele, aby si před ní klekl na koleno... a nabídl ji svůj prsten, nervózní a vyděšený z její odpovědi jako nikdy: "Ryo Bastillio, vezmeš si mě?"
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů