[Hrstka: X-Wing] Základna

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od MarkyParky »

GM: studium vojenských věcí... zní jako Voják.
Mrruky:3D6+1 → 12(4 +5 +2 + 1)#Voják


Druhý den ráno byl Mrruky rád, že kápě, kterou nosí, spolu s jasnýma zářícíma očkama neumožní ostatním vidět kruhy, které pod očima má. Žaludek měl z nápoje jako na vodě a jeho hlas zněl zklesle.

Když ale potkal na chodbě Mei, předpisově zasalutoval a z pod kápě se ozvalo pištivým hlasem: "Velítelko Mei, pijot Mrrrrrrukí se hlásit v službí, bojóóvat s .... Umpíí, umpíí, ... s impííriem. Moje ... reve, reve, .... loď, zcela ... mambay, mambay .... v pořadki," a nadšeně jí ukazoval zbytky odlepené a rozstříhané pásky, pro kterou již neměl využití.

Mrruky má obnovený dluh na střelbu. A za level-up po sestřelech si zvedne vojáka.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Když Mei na chodbě zastavil Mrruky a zasalutoval, zůstala na krátkou chvíli překvapením stát jako opařená a s prázdným výrazem ve tváři zasalutovala na oplátku. Ona si na formality nikdy zrovna nepotrpěla, jsou přece Ragtag... takže ji teď opravdu překvapil.

Jestli se však teď cítila zaskočeně, tak to nebylo nic ve srovnání s tím, co ji teprve čekalo - tohle bylo poprvé co slyšela od Mrrukyho tolik slov v basicu najednou! Mei byla dojatá tím, jak moc se snaží - s širokým úsměvem si k němu klekla, řekla: "Skvělá práce, Mrruky!", a svižně zasalutovala, snažíc se potlačit slzičku dojetí. Letka Ragtag jednoznačně urazila dlouhou cestu od doby, co je náhoda a okolnosti svedly dohromady. "Jen tak dál!"

Sama se chtěla naučit trochu jawštiny, aby si s Mrrukym za každých okolností rozuměli... a nyní, když se on sám tak snaží, ona jako velitelka nesmí zůstat pozadu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Piloti se brzy doslechli o smrtelné nehodě v hangáru. Jeden z X-wingů havaroval při návratu z mise v systému Selliche. Poškozená stíhačka přeletěla přistávací dráhu a náhodná jiskra zapálila zbylé zásoby paliva na palubě. Epp Alavar, který letěl jako Checker Leader, zahynul při explozi.
Ostatní X-wingy už přistály a jejich piloti nervózně sledovali Checker Leader, který se blížil na přistání. Bylo jasné, že stíhačka byla těžce poškozená. Klepala se ve vzduchu a měla problém držet kurz. Klesala příliš ostře a příliš rychle. Brzy bylo jasné, že mine vlečný přistávací paprsek. Rozeřvaly se sirény a záchranné týmy vyrazily k přistávací dráze v neblahé předtuše blížící se havárie.

„Dostal jsem je zpátky, komandérko Carrová. Všechny.“ Těsně předtím, než jeho X-wing dosedl na zem se Epp usmál. Na zlomek vteřiny uslyšel píseň „Wish You Among the Stars“, dětský smích a hlas jeho ženy, který ho volal domů…

X-wing zasáhl dráhu hangáru v plné rychlosti a když jiskra zapálila zbylé palivo na palubě, stíhačka explodovala v jediném oslnivém záblesku. Stroj se zastavil a plameny z něj šlehaly jako ohnivé jazyky. Požárníci a záchranářské týmy vyrazily k místu nehody, ale žár hořícího stroje byl tak intenzivní, že jim nedovolil přiblížit se na více než třicet metrů. Rozžhavený vzduch pálil v hrdle jako alkohol. Jeden ze záchranářů se přesto pokusil proniknout do toho pekla a dostat se k pilotovi, ale po několika vteřinách se zhroutil a museli ho stáhnout zpět háky. Jeho speciální žáruvzdorný oblek byl zčernalý a na několika místech se vznítil. Záchranář odhodil svou přilbici, udělal několik potácivých kroků, padl na břicho a zvracel na podlahu, zatímco ho jeho kolegové hasili pěnou z hasicích přístrojů. Plameny šlehaly a kouř štípal do očí. Nebyla žádná šance, že by v troskách letounu mohl kdokoli přežít. Osud Eppa Alavara a jeho věrného droida R5-B8 skončil v plamenech...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

*později toho dne*

Zatímco piloti probírali jídlo, klony a Republiku, přišel k nim baron Syrush se zachmuřeným výrazem, který se postupně stával součástí jeho standardního vzezření. Když se vymrštili do pozoru, aby mu zasalutovali, odpověděl jim jedním ze svých ostrých zasalutování a pak přes displej handheldu zamžoural na Vita: „Zítra ráno někdo musí letět průzkumný let směrem k Jižnímu písečnému moři a zkontrolovat, proč se odmlčel jeden ze senzorů včasného varování, které jsme umístili na hřeben nad planinou. Vy ostatní jste se už v průzkumných letech vystřídali, takže letí Vito. Nemám X-wing, který bych ti mohl půjčit, takže musíš letět v jednom z těch nových A-wingů, které teprve dorazily. Zítra v pět ráno startuješ, takže doporučuji neponocovat… a jestli ten A-wing byť jen škrábneš, strhnu ti to z platu.“ Aniž čekal na odpověď, mávl jim, že mají pokračovat a zamířil pryč, přičemž během chůze zadával údaje do systému… 
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Vito »

Vito byl nesvůj. V poslední době se mu to stávalo až příliš často. Spánek měl nevalný, obavy veliké. Od večeře se odebral včasně, stihl se akorát tak uctivě pozdravit se všemi a vrátit tác s nadobím. R5 nocoval s ním, musel. Klon potřeboval astromecha aby mu předal informace o A-Wingu. Cítil že byl právě baronem Syrushem takzvaně "hozen do vody", a byl odhodlán naučit se plavat a nezklamat. Pravdou ale zůstávalo ze o A-Wingu neměl Vito ani tušení. K tomu nebyl vycvičen, bylo to něco nového co nepředpokládal. Naštěstí zjistil že systém řízení je hodně podobný s X-Wingem, protože používají veliké množství společných dílů, systému a vlastně i kokpit je ve výsledku ten samý, akorát trochu modifikovaný. Pancéřování bylo slabší ovladatelnost díky tomu hodně divoce reagovala na sebemenší impulz. To je dobré vědět.
R5 děkuji za instruktáž. Nyní jsem ale již unavený, měl bych jít spát. Škoda že ráno nemůžeš letět se mnou. A-Wing má automatický systém pro skoky hyperprostorem, ale nemá místo pro droidy. Podivné, já vím, ale myslím že konstruktéři měli nějaké zásadní důvody jej takhle navrhnout.

Píííp píííip pŕŕŕ Píípopŕŕ! R5 divoce točil hlavou a dával najevo nespokojenost.
Co? Co se stalo? Nepřehrál jsi to snad všechno?

Pííp, Průůt Píípopŕŕ! Píípotrůůůů píp papopíííp.
Klon si promnul oči, zhluboka se nadechl a pravil: Tebe mrzí to s tím jak tě oslovuju? Co ti vadí, však jsi R5? Nebo ne?
Droid nejprve zarčel a následně vychrlil: "Pííp, píípopŕŕ! Pípapo pŕŕpopa! Píííp, píp, pip, pap pípápóóó píípááá. Píípap! Pííp píípopa!"
Vito sice moc nerozuměl, ale R5 začal divoce pojíždět a vytahovat sopupravu nástrojů kterou následně zatahoval a to všechno pořád dokola.
Vím že se mi snažíš připomenout něco co jsi dnes slyšel.., droid divoce pípal a gestikuloval, s Vitem hráli hru na pantomimu které klon záhy porozuměl:
Mei? Ne? Tak Hagen? Ano on. On dnes pověděl co? Něco co lidé opakují. Hm. Jedna? jednou? R5 já ťi opravdu nerozumím! Jednou kdo?
Droid už byl zběsilý: Pííp píprgtg!
Oh už vím! JEDNOU RAGTAG, NAVŽDY RAGTAG! To dnes Hagen pověděl. A ty zda jsi také jeden z nás? No jistě že ano! Už tomu rozumím. Ty jsi jeden z Ragtag, dokonce o chvíli déle než já... Dobrá, už tě nebudu nadále oslovovat R5. Od této chvíle tě budu ctít jako spojence se jménem "Jeden!" Spokojen?
Mech se předklonil a spustil všechny své nástroje aby tak naznačil lidský pohyb oddechnutí si. Konečně se mu to povedlo, Jeden byl spokojen sam se sebou, že přiměl toho člověka aby mu říkal spravným jménem.

Dobře Jeden. Jsme ujednáni, ale nyní jdu spát, ty se nechej dobíjet, nebo co děláš když odpočíváš. Víš, dnes se nevrátil jeden z pilotů. Doslechl jsem se o tom teprve před chvíli než jsem přišel za tebou. Prý byl dobrý, hodně dobrý. Já nevím, neznal jsem ho, ale zase jsem znal hromadu dobrých vojáků kteří zde již nejsou. Uvědomuju si že je to obrovská ztráta pro Alianci, ale je to pouze kapka v moři. Je to nic v porovnání s Alderaanem. Je to nic v porovnání s tím co nás všechny ještě čeká. A povím ti: i když jsem starý, tak nechci být tím dalším v pořadí. Chci se starat o letku za zajistit aby se všichni vraceli. Samozřejmě chci aby jsi se vždycky vrátil i ty. Jsi totiž "Jeden z nás!"
Vito pak droidovy popřál dobrou noc, odvrátil se a zakryl se přikrývkou. Nespal moc, ale spal vydatně. Nic se mu nepřisnilo a neměl ani ponětí, že již zítra domorodci této planety vyhostí z kmene jednoho z nich, za to že Vita zastřelil blasterem...
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

*ještě stále po přistání*

Mei zamířila ven z hangáru. Pozvání na večeři ji stále drželo úsměv na tváři, ale přesto přemýšlela nad mnohými dalšími věcmi. Kde najde Su, aby se s ní přivítala. Hlášením, které musí podat. Večerní oslavou. A že potřebuje pomoc své sestry! Na rande se nepřipravovala už ani nepamatuje…

S mírně zachmuřeným výrazem pokračovala v cestě, ale díky všem těm myšlenkám, které se jí proháněly hlavou, své okolí sotva vnímala. Toho využil bílý stín, který se za ní připlížil…
...a s lehkým zvýsknutím jí vyskočil na záda.

Mei se neuvěřitelně lekla, upustila svojí helmu a málem spadla, ale Su v lékařském plášti opět došlápla na zem.
“Su, tys mě ale vylekala,” řekla jí Mei, která se ještě pořád snažila rozdýchat ten šok. Poté jen s úlevou vydechla a objala ji.
“Moc ráda tě zase vidím,” dodala smířlivěji. Její sestra, která očividně jen před chvílí přiběhla s marodky s lékařkou brašnou pro případ, že by bylo nutné řešit nějaká tvrdší přistání, ji jen pevněji stiskla. “Vrátila ses!”
“Přece jsem ti to slíbila,” usmála se Mei a pustila ji. Sama však věděla, že navzdory tomu, že jí to slíbila, se mohlo kdykoliv stát, že by ten slib nemohla dodržet. ‘Ale naštěstí ne dnes,’ pousmála se.

“Potřebuji tvoji pomoc, nutně!”, pošeptala jí. “Pozval mě na večeři,” dodala tiše.
“Dnes? V kolik?”, zeptala se jí Su. “Ne, zítra. Prý mě v šest vyzvedne. Nevím co na sebe!”
Mei měla téměř zoufalý výraz ve tváři, ale Suin trochu posmutněl když to slyšela. “Já… mám zítra odpolední,” odpověděla jí a z tónu jejího hlasu bylo slyšet, že ji to opravdu mrzí.
“Prosím!”, řekla Mei zoufale, “na rande jsem se nepřipravovala už celou věčnost! Už snad ani nevím, jak se to dělá!”

Roll 3d6+3 (osobnost) => 6+5+5+3 => 19! | Mei si léčí dluh na Sílu (OOC: Takový critical! To asi docela zapůsobí :D)

Su si povzdechla: “Jo, jo, já vím že na něj chceš děsně zapůsobit. Tak já si to zkusím s někým prohodit, snad to půjde,” pousmála se.
“Jsi nejlepší!”, zvýskla Mei a opět ji objala. “Hele ještě nevím jestli to… ach jo,” usmála se. “Prostě to zařídím. Však počkej, až s tebou skončím... ten spadne ze židle až tě uvidí.”
“I když to asi nebude tak těžké, když vezmu v potaz jak jsi vypadala předtím,” zamumlala Su na závěr.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Vito »

Jeskyně byla rozsáhlá a hlasy se nesly daleko když zasedl sněm starších k poradě. Muž na nosítkách mluvil v basicu, ale v nezámém dialektu, v ruce přitom měl starou republikovou brožuku, která hlásala úžasná vítězství republiky proti separatistům. AlRik vystřelil na muže v helmě. Dle proroctví muž v helmě vyhnal roboty s kladivy místo hlavy! AlRik proto musí opustit kmen v hanbě za to že zabil muže v helmě. Ostatní starší uznale pokyvovali hlavou, stařec měl jistě pravdu. Bylo zlé dráždit lidi pochazející spoza písku, o to víc pokud to byl muž v helmě. Mladík se zachoval nedobře a musí za to pykat. Tím víc že se jednalo o klona. Ten přece bojoval proti zlé obchodní federaci! Jednomyslně se ujednali že mladík musí opustit kmen, možná to pak usmíří předky... nejlépe ještě dnes.

*dříve toho dne*

Písek, písek a písek. Skály a další písek... Vito byl spokojen s touto misí. Byl spokojen s A-Wingem kterého ovládání bylo velice podobné X-Wingu, akorát opravdu lépe reagoval na sebemenší impulzy. Jediné co ho mrzelo byla absence Jednoho. Občas se zapoměl a pokusil se mu dát příkazy, pak se uvědomil a mlčel. Ne, zde nemá žádného přítele co mu kryje záda. Nemá komu říct ať vypne skenery, které ve zdejším prostředí hlásí jednu chybu za druhou. Byla tu jenom nekonečná poušť a on v letounu který sice nemá pancéřování, ale zato disponuje unikátním systémem palby. Vezl sebou náhradní sondu včaného varování, pro případ že ta stará bude nenávratně poškozená. Sledoval terén a pokoušel se orientovat za pomoci prostředí, do toho občas skusil co všechno jeho letoun dokáže. Zkoušel prudké stoupání i rychlé změny směru, prostě se s tím hrál.

Dorazil na místo které se jevilo jako správné. Neměl ale ponětí zda tomu tak je doopravdy. Zvedal se vítr a část výhledu mu zakrývala souvyslá zeď zvýřeného písku. Byla to ale skalní rozsedlina, údolíčko mezi dvěma štíty a Vito si řekl že to je spávně. Přesně na takové místo by sondu umístnil kdyby plánoval ostrahu základny...

Přistál a otevřel kokpit. Viditelnost byla mizerná, nemělo smysl hledat starou sondu. Zbytečně by se ztratil. Však podle mapy byl plus mínus na správném místě. Prostě nainstaluje novou a vrátí se na Hideway One. Když vybaloval sondu tak ho něco zaujalo. Senzor životních forem obsahoval větší číslo než 1. Spěšně proto nainstaloval zařízení a spěchal zase ke svému A-Wingu... Chyběli mu pouze metry když pocítil ránu...

Ta bolest! Když se ohlédl, tak viděl siluetu postavy blížící se k němu. Nepřítel jistě chtěl dokonat svůj čin, ale Vito rychle skočil do bezpečí kokpitu svého letounu. V panice začal střílet z palubních laserů a do toho zapínal systémy, startoval motory a připravoval loď k návratu. Noha ve stehně mu silně krvácela. Brnění na tom místě měl roztříštěné. Zdá se že útočníka zahnal, ale nyní se musí postarat sám o sebe. Zůstaň vzhůru. Zůstaň vzhůru! Vypal tu ránu ať tolik nekrvácí..., běželo Vitovy hlavou. Během letu našel svůj blaster, který nastavil na nejvyšší výkon a několik krát vystřelil do levého skla kabiny. Střílel jako zběsilý, nereagoval na sklo a písek které jej zasypávali, pouze doufal že dostatečně rozžhaví hlaveň aby si ji mohl přiložit na zraněné místo.

Základna již byla blízko, ale klon bojoval dál. Ztratil hodně krve a pokoušel se neusnout, nepadnout do bezvědomí. Nyní zde nemá Jednoho, aby navedl loď do bezpečí. Nyní musí na ošetřovnu dopravit sám sebe. Naštěstí to není poprve...

:arrow? Hod na odstranění dluhu na pilota: 14! 4 +5 +4 + 2(pilot) - 1(dluh) #vito dluh na pilota

Hideway One. Zde pilot Vito, jsem zraněn. Otevřte prosím hangár a připravte transfůzní oddělení. Já se pokusím bezpečně dosednout a nezničit Baronovy letoun.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

*o něco později na marodce*
Su se nervózně rozhlížela kolem a uvažovala, koho oslovit. Byla nová, neznala ještě všechny a navíc její role byla taková polovičatá - zatím sloužila se zdravotními sestrami, než se trochu rozkouká, aby byla doktorům při ruce, ale věděla, že ji nejspíš brzo přeřadí mezi doktory. Nebyla si jista, na koho se s tímto obrátit. Ale musela to vyřešit, protože to Mei slíbila!

Nakonec se rozhodla obrátit na mladou twi’lečku, kterou tam za tu krátkou dobu, co tam je, potkávala velice často. Věřila, že by pro to snad mohla mít pochopení.

“Numo? Měla bys chvíli?”, zeptala se jí Su opatrně. “Já vím že tu nejsem dlouho… a máš toho hodně… ale mohla bych mít prosbu? Nemohla by sis se mnou prohodit směnu, nebo za mě dvě-tři hodiny zítra zaskočit? Já za tebe klidně můžu zaskočit teď, nebo když budeš potřebovat! Ale… ségra má rande a já jí musela slíbit, že jí pomůžu,” podívala se na ni prosebně a trochu se přikrčila se sepnutýma rukama, aby gestem svoji žádost podtrhla, “dlouho jsme se neviděly a je z toho týpka docela mimo, a… jak teď pilotuje, tak už snad ani neví, jak se pořádně vystrojit na rande.”

Numa vypadala vyčerpaně. Twilečka měla temně kruhy pod očima a její levandulová kůže měla únavou šedý odstín. Několik jizev na pravé tváři, které za normálních okolností maskovala make-upem, nyní jasněji vystupovaly oproti její bledé kůži. Zvedla oči od karty, kterou zrovna studovala a jak Su mluvila, slabě se usmála: „Tvoje sestra se konečně rozhodla udělat správnou věc a vykopnout toho zmetka, co ji tluče? Dobře pro ni, jestli se rozhodla najít si někoho slušného.“

“...toho zmetka, co ji tluče?”, podívala se na twi’lečku nechápavě, ale o chvíli později se jí objevil na tváři široký úsměv, když jí došly ty souvislosti, a začala se nekontrolovatelně smát. “Počkej, tos byla ty? Co ho chtěla vykopnout do vedlejšího sektoru?”
Ještě chvíli se chechtala, než konečně popadla dech: “Ne, nevykopla. Teda vlastně vykopla - jak se to vezme. Jako jo, jde na rande s tímhle… ale on to nebyl ten násilník. Teda byl, ten o kterém si myslíš, že ji tluče, ale on ji netluče, on jí právě pomohl od toho co ji ztloukl…”

Twilečka vypadala zmateně: „Nebyl…byl.. ne tenhle… tenhle? Moment. Jak to myslíš? Stop! Vyhrála jsi… na tohle jsem moc unavená. Zítra za tebe pár hodin zaskočím. Stejně tady budu. A teď už běž, slyším tě jako zpod vody.“
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

*následující den v Meiině pokoji*
Su se horlivě prohrabovala hromadou oblečení na zemi. Zvedla jeden kousek a kriticky si ho prohlížela, pak ho odložila a vzala do ruky jiný. Postupně se za ní navyšovala další hromada, zatím co ta před ní mizela - kusy oblečení, které Su považovala za nehodné toho, aby si je Mei vzala na rande.

“Tak co, dostali jsme se někam?”, zeptala se jí Mei, která právě vylezla ze sprchy a sušila si vlasy ručníkem.
Su zvedla ukazováček v gestu, ať chvíli počká a promnula si bradu. Kriticky koukala na těch pár kusů oblečení, které před ní zbyly. Mei udělala pár kroků, překročila hromadu, na které bylo naházené vyřazené oblečení obou sester, a postavila se za ní, rovnež si prohlížejíc výsledek Suina výběru.
“Mě se nejvíc líbí asi tyhle,” ukázala na Meiiny šaty v císařské fialové. “Ale s tím, co tu máš, to není snadné!”
“Myslíš? Nebude to moc?”, podivila se Mei.
“Vždyť si je nosívala ven úplně běžně! Normální šaty. Nepříliš odhalující, slušné, nejsou přehnaně načančané… nenosíváš je tady moc často, že ne? Jinak bych možná raději vzala něco z mého šatníku.”
“Ne, vůbec, tady? Prosím tě… tady je to úplně jiné, není tu moc příležitostí nosit takové šaty. Jakékoli šaty.”
Su se potutelně usmála a mrkla na ni: “Tak to mi zní, že večere s pohledným agentem by mohla být tou správnou příležitostí, ne?”
“Možná… jen tady je to trochu… jiné. Předtím bych si je asi na rande vzala, teď nevím zda to nebude přehnané.”
“No co, tak v nejhorším bude stát jak opařený,” ušklíbla se. “Áčková sukně pod kolena, jednobarevné, lodičkový výstřih, který ukáže trochu ramen, ale jinak nic ostatní neodhaluješ, to je vlastně skoro až konzervativní… no co taky můžu čekat od tvého šatníku, že? I barva pěkná, ale na tyhle poměry docela výrazná. Ale pitomou šedou nebo hnědou si na rande prostě brát nebudeš! A taky to není nějaká křiklavá červená. Jsou decentní, fakt. Vyzkoušej je,” podala jí je Su. “Navíc, jestli jde tady v téhle díře kvůli tobě vařit, tak to sakra je příležitost si je vzít!”

Mei, ještě stále zabalená v ručníku, je vzala do ruky a natáhla na sebe nějaké spodní prádlo.
“Ale v tomhle nechceš jít, že ne?” “Vždyť si říkala, že-” “Nemyslím ty šaty. Myslím to prádlo. Na rande? To nemyslíš vážně.”
Mei polil ruměnec, když jí došlo, co se jí sestra snaží naznačit. “Vždyť víš, že… taková nejsem. Ani jsme se nelíbali nebo tak, zatím je to na úrovni… řekněme vzájemných sympatií? Nemyslím, že by tohle mělo hrát nějakou roli…”
“Tak za prvé, taková normálně nejseš. Normálně. A taky se normálně nechováš, jako když ses vrátila z toho posledního rande, kafe, říkej si tomu jak chceš. Za druhé - i když budeš mít ty šaty celou dobu na sobě, tak hezčím prádlem nic nepokazíš. Ale kdyby jsi mu nááhodou vážně nedokázala odolat - chápeš, všechny ty vypjaté situace, útočník, let ve stíhačce a tak, udělají svoje - tak se neztrapníš. A za třetí - je vědecky prokázáno, že z psychologického hlediska, žena, která dbá výběru prádla si pak připadá sebejistěji a přitažlivěji. A to chceš. Věř mi, jsem doktor,” ušklíbla se.
Mei si povzdechla a rezignovaně potřásla hlavou. “Tak dobře…”
Konec konců, Su měla pravdu - nic tím nepokazí. Ale ji samotnou by opravdu nenapadlo řešit takové věci.

Až se Mei oblékla, její sestra si ji kriticky prohlédla od hlavy k patě a po chvíli uznanlivě kývla. “Jo. Tyhle šaty. Sluší ti. Nejsou přehnané, ale pořád vynikneš. Tak je zase shoď ať je nepomačkáš a pořešíme vlasy. Nějaké přání?”
“No, říkala jsem si, že bych si je možná mohla sepnout nahoru do nějakého uzlu nebo tak…”
“Hmm…”, přemýšlela chvíli Su, “Měla bys to dobré i s rozpuštěnýma, ale… odhalený krk, nejsi tak marná, ségra,” ušklíbla se. “To zrovna se bude hodit k těm šatům. A navíc rozpuštěné je nosíš docela často, tohle podtrhne tu… vyjímečnou příležitost. Tak jo, pustíme se do toho.”

Uplynulo mnoho času od začátku příprav - ale nakonec bylo dílo dokonáno. V pokoji stála Mei ve svých fialových šatech, s lehkými sandály, které měla kolem kotníků ovázané stuhou. Své černé vlasy měla vypnuté nahoru dvěma zlatými jehlicemi s malým květem na konci každé z nich, odhalujíc tak šíji a lehce ramena. Nezdobily jí však žádné šperky - až na dvě malé, jednoduché náušnice. Nic víc však nebylo potřebné - ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. I její makeup pouze podtrhoval její přirozené črty.
Su si ji prohlédla od hlavy k patě a nakonec spokojeně kývla. Mei byla připravena.
Teď si tě může vyzvednout.”

Avšak chvíli před tím, než obě sestry mohly očekávat Kerrickův příchod, Mei dorazila na komunikátor velice stručná zpráva - bylo tam pouze číslo pokoje a kód ke dveřím. Vypadala trochu překvapeně, když ji četla, pak se s mírným úsměvem obrátila na Su: “Asi nestíhá. Tak já teda jdu. A drž mi palce!”
Mei se pousmála a s úsměvem jí zamávala na rozloučenou, než odešla z místnosti.
Su se jen zasmála: “A neopovaž se vrátit dřív než ráno, ty… nádhero jedna!” “Huso!”, zasyčela jí Mei na oplátku.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Povedz mi dieťa moje, prečo sme sa stretli... - povedal kľudným hlasom muž v uniforme s knihou v ruke.

Rya začala opatrne, triedila si spomienky - Ja myslím, že to znovu začalo, keď zazneli sirény poplachu, keď sme sa naposledy vrátili z misie. Pamätám si, ako mi zmrzol úsmev na tvári. Radosť z úspešnej misie, prehlušil pocit márnosti a paniky. Pocit, ktorý som pri svojich starých pašeráckych časoch nepoznala.

Kedy som sa stala panikárkou? Kedy sa to zlomilo?!? - pýtala som sa sama seba.

A zrazu sa svet začal znovu hýbať. Cítila som sa trápne uvedomujúc si, že mám na tvári stále ten istý úsmev, ako pred poplachom, o ktorom ani netuším, ako dlho trval.

Zhlboka som sa nadýchnem a podávala si ruky s ostatnými. Snažila som sa tváriť normálne, ale ... Hlavne s Grraughom, ktorý ma podporil, keď som mala pocit, že sa nedarí a Sila pri mne nestojí.

A potom rýchlo do svojich komnát, studenú sprchu ... zmyť nepríjemné spomienky, pocity, emócie...


Muž v uniforme s milým, nič nehovoriacim pohľadom pohol hlavou na stranu. Neverbálne naznačil zaujatie i sústredenie na Ryaino rozprávanie.

A potom došiel Kai. Myslela som, že to všetko prestane, ale nebolo to úplne ono. Cez deň sme sa bavili, prežívali krásne chvíle, ale teraz si uvedomujem, že stále niečo ostávalo, driemalo pod povrchom. Netušila som čo to je a nasilu som sa snažila, aby bolo všetko v poriadku.

A potom prišli znovu tie sny... Sny boli stále silnejšie, ale stále bol pri mne Kai, ktorý ma chápal a podporil. Viem, že i on si nesie svoj šrám na duši, a mrzí ma, že tam bol on pre mňa a nie ja pre neho...
- Rya nebola chvíľu schopná reči. V mysli jej prebehol večer, kvôli ktorému tu sedí...

Videla, ako sa s úsmevom vracajú z tanečnej párty. Dnes sa nemilovali. Boli obaja uťahaný a i nie triezvy. V oblečení padli do postele a pritúlení zaspali.

Sen sa vrátil tak živo, že si ani neuvedomila, ako o ňom hovorí nahlas.

Cítila sladký a štipľavý zápach potu, cítila svet okolo, ako ju stláča a obmedzuje. Bola späť na Wendig VI. a vedľa jej bola tá sviňa, ktorá jej dnes pri obede sľúbila, že ju vykuchá.

Vrátená snom v čase nepoznala rozdiel.

Nevedela, ako sa k nej mohol dostať tak blízko. Nevedela, ako sa mohol dostať do bezpečia jej cely. Vedela však, že prišiel splniť svoj sľub. Cítila tlak bodnej zbrane na svojom tele. Odrazila sa plnou silou od postele a dopadla na všetke štyri. Na štyroch, zhrbená a napnutá ako mačka zavrčala Rya na Bruda.

Spomenula si, ako si ten väzeň nechal hovoriť.

Brud sa pohyboval pomaly. Otočil sa, dvihol a odkryl. Rya počula, ako niečo hovorí, ale útok bol jej jedinou záchranou. Vrhla sa naň. Dal ruky pred seba, ale bol pomalý. Jednu mu vykrútila a temenom ho udrela do čela. Brud oťapene zaváhal, ale i tak bol veľmi silný. Pretočil sa, a spolu padli z jedálenského stola. Už nemal zbraň... Asi mu vypadla pri jej útoku. Bola za to vďačná. Ale i tak bol teraz navrchu snažiac sa ju znehybniť. Rya sa zmietala, bola zúfalá. Brud, niečo povedal a ona vycítila šancu. Napla telo, nahla sa na stranu, strčila hlavu pod ruky, ktorou ju držal za biceps a zatlačila zo všetkých síl. Brud stratil na okamih rovnováhy, čo využila a vyliezla naň. Sedela mu na chrbte vediac, že sa jej za okamih zbaví. Celou silou mu zaryla lakeť do chrbta, a keď sa prehol,udrela mu hlavu o skriňu, vedľa ktorej bojovali. Mala dobrý pocit zo zvuku, ktorý to vydalo...

Ehm... - nechtiac ci odkašlal muž v uniforme...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Hod na osobnosť: Hod 3d6 (4 +1 +1) +3 (Osobnosť) = 9 < 10 ... neúspech

Rya vyrušená zakašlaním pozrela mužovi v uniforme do očí. Neutrálnosť v pohľade vyšetrovateľa bola mrazivá. Vedela, že spravila chybu a že za ňu bude niesť následky.

Vyšetrovateľ otočil datatablet k Ray - Čo mi viete ďalej povedať o zraneniach, ktoré ste mu spôsobili?

Neveriacky hľadela na dáta rozsahu poranenia Kaia. Štípali ju oči od sĺz, ktoré cítila na krajíčku. Už keď volala záchranku vedela, že to bude zlé, ale dúfala, verila, ...

Vrátila datatablet vyšetrovateľovi neschopná ďalších slov na svoju obranu.

:arrow? Dlh Ryae ostáva.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Důstojník se chvíli mlčky díval na twi'lečku, která seděla zdrcená na posteli a vypadala, že se každou chvíli rozpláče. Podíval se na její ruce s rozedřenými klouby, které se podvědomě snažila ukrýt, a zavrtěl pomalu hlavou. Pak zadal nějaké údaje do svého tabletu a když viděl, že tady už víc nezjistí, zvedl se: "Dobře... pro dnešek to stačí. Mrzí mě to, ale než se incident vyřeší a než se Kai Acheron probere z bezvědomí a budeme jej moci vyslechnout... jste postavena mimo službu, nesmíte létat a nesmíte opustit základnu. Je vám to jasné? Bude vypracováno doporučení, zda věc uzavřít... nebo postoupit dál válečnému soudu."

Dveře se za vyšetřovatelem se zasyčením zavřely a Rya zůstala sama ve zšeřelém pokoji, kde byla na podlaze pořád zaschlá Kaiova krev...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Když se dveře se zasyčením otevřely, Mei vešla do Kerrickovy místnosti. Rozvědka byla na Askelle mezi prvními, takže si zabrali nejlepší místnosti ve staré části základny, kterou před nimi využívali vedoucí základny Obchodní federace. Jeho místnost byla větší než Meina a uprostřed stál starý vyřezávaný dřevěný stůl s nachystanými talíři a příborem. Kerrick ale stál zády ke dveřím u jiného stolku, na kterém byly připraveny hromady zeleniny a stál tam rozbalený nouzový balíček pro případ havárie. Z něj agent vybalil kotlík, pod kterým hořel hořák a rozehříval olej. Jeho komunikační zařízení leželo na stole vedle něj, zašpiněné od omáčky, když z něj rychle posílal číslo svého pokoje. Agent neměl ještě nic hotové, teprve sekal zeleninu a maso a vše připravoval.

Ohlédl se na pilotku, když vešla a ohromeně se zarazil v půlce pohybu. Jako agent byl cvičený na to, aby na sobě nedal znát emoce, ale navzdory tomu se v jeho obličeji jasně objevil údiv. Jeho oči přejely Mei od hlavy k patě a zpátky, než takřka nábožně vydechl: „Mei... vypadáš... prostě… úchvatně. Já… nemám slov. Vážně ti to hrozně sluší...“ Pak se zarazil, když si uvědomil, že sám ještě není hotový. Zatvářil se zkroušeně a v jeho obličeji byla upřímná lítost: “Hrozně se omlouvám, Mei… ty ses tak pěkně vystrojila... a já... doufal jsem, že stihnu uvařit vše dopředu a všechno už bude připravené… ale poručík Sei’lar mě zdržel kvůli další misi. Dorazil jsem teprve před chvílí... snad ti nebude vadit chvíli počkat, než to doženu. Prosím, posaď se, já se o všechno postarám... snad kromě pití. Minule jsme pili kávu, ale pokud nechceme sejít strašlivou smrtí, raději bych to už neopakoval a navrhl raději něco jiného... mám teď špinavé ruce... můžeš se prosím podívat do skříňky dole? Měla by tam být lahev a dvě skleničky.“

Lahev, kterou Mei ze skříňky vytáhla, byla z neprůledného skla, etiketa byla zelená a bylo na ní bylo vyobrazení Pěti světů, pětice hlavních planet corelliánského systému. Zalapala po dechu, protože tam v aurebeshi stálo: „Corelliánská whiskey“. Kerrick stál zády k ní a sekal zeleninu, zatímco jen přes rameno prohodil: „Není bohužel originální... za to se opravdu omlouvám... ale tady na Vnějším okraji jsou tak vzácné, že sehnat i jen jednu lahev je prakticky nemožné. Je to ale tak blízko originálu, jak jen to jde, protože tuhle konkrétní značku vyrábí Corelliáni na Socorru. Podařilo se mi tuhle lahev zkonfiskovat jako kontraband jednomu z nově příchozích a schovával jsem ji pro zvláštní příležitost... což tahle určitě je.“

Zatímco nalévala skleničky a místností se rozvoněla vůně corelliánské whiskey, Kerrick pokračoval v přípravě, sekal zeleninu a házel ji do kotlíku, kde se začala pomalu smažit a její vůně se přidala k dalším v místnosti. Mei si všimla, že s nožem zacházel jako nejlepší šéfkuchař. Čepel se míhala tak rychle, že ji skoro nestačila sledovat. Usmál se na ni trochu nesměle, když mu podala skleničku: „Občas na základnu dostaneme i čerstvou zeleninu a dobré suroviny, než je Bonsho dostane do svých čtyř velkých rukou a stihne je proměnit v beztvarou hmotu bez chuti. Občas mám hroznou obavu, že bezaliskové musí mít nějak posunuté vnímání chuti a Bonshovi vážně chutná to, co nám servíruje. Někdy se ho na to chci zeptat... ale většinu doby to prostě nechci vědět. Dnes ale doufám budeme mít k snědku něco poživatelného... pokud mi mezitím neumřeš hlady... vážně se hrozně omlouvám za to zdržení... nebo pokud to mezitím ještě nezkazím nebo nepřipálím. Tak... na co si připijeme?“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Vyšetrovateľ vo mne zanechal chlad, ktorý sa dal krájať. Musela som sa postaviť. A potom to došlo - Stratila som krídla... - ale bola to len chvíľa, lebo mi došla iná vec - Stratila som Kaia...

Lietanie bolo pre mňa stále dôležité. Od kedy som bola predaná do otroctva, lietanie pre mňa znamenalo slobodu. Od kedy som sa dala do kopy s pašerákmi, lietanie pre mňa znamenalo nezávislosť, schopnosť mať svoj osud vo vlastných rukách. Od kedy som sa dala k Rebelom, lietanie pre mňa znamenalo schopnosť spraviť niečo, aby bolo lepšie, dokázať ostatným, že mi na nich záleží...

Ale od kedy som zaspala s Kaiom, od kedy sa náš vzťah vyvíja, Kai pre mňa znamenal bezpečie a budúcnosť.

Teraz som prišla o oboje, vlastným zapríčinením. A hlavne o to druhé.

Trápi ma pocit viny a beznádeje. Pocit podobný tomu, keď niekto vyrazí na cestu a nevie kam. Pocit stratenosti.

Neviem čo robiť, kam ísť a ani kam vlastne teraz patrím. Viem, že tentoraz v pohári nenájdem slobodu ani ukľudnenie. Viem, že teraz ma horúca sprcha ba ani objatie nezahreje.

Ale čo teraz?!?

Chce sa mi to kričať do sveta, vesmíru, univerzu ... ale viem, že odpoveď musím nájsť v sebe. A tak si sadnem do kresla, kolená pritiahnem ku brade, objímem si ich rukami. Stratená a predsa ... prichytím sa, ako pozerám na červenú mláku na podlahe. Už zaschla. Už sa na ňu bez myšlienky pozerám dlho. Veľmi dlho. A viem čo ďalej.

Nepáči sa mi to, ale toto musím spraviť ako prvé. Oblečiem sa a pri tom mi slzy tečú po tvári. Myslím na muža, ktorého som takmer zabila, stratila... Cítim sa ako beštia pustená z reťaze... Hanbím sa, je mi to ľúto, je mi trápne. Ale možno sa to stane znovu. Cítim, že sama so sebou mám problém žiť a Kai si nezaslúži zažiť znovu to, čo som mu spôsobila. Cítim, že som ho stratila.

Že je koniec...

Znova plačem, ale nedá sa inak. Nemôžem sa pred sebou schovať. Som jediný tvor, ktorému neviem a ani nemôžem klamať.

Pozriem sa do zrkadla a prvý krát si uvedomujem, že som si dala uniformu... S pocitom viny, sa prezlečiem do civilu. Ešte raz pozriem na červenú zaschlinu na zemi a vyrážam. Síce pevným krokom a dvihnutou hlavou, odhodlaná spraviť to, čo je pre mňa dôležité, ale s malou dušičkou, pocitom viny a sklamaná sama zo seba.

Musím povedať Kaiovi, že je mi to ľuto, že ho ľúbim a že ... - šepkám si cestou a z očí mi tečú slzy - Musím od neho počuť, aký som netvor a že je koniec...

Pre neho to bude začiatok a pre mňa ... pre mňa ... neviem ... - uvedomujem si s bolesťou v hrudi, že TO, po čom som celý život túžila, som dostala a vlastnou chybou stratila.

Stojí za to začať odznova?

Ale na tom, nezáleží. Nie teraz... Teraz je dôležité, aby Kai mohol začať znova s niekym lepším ako ja. Aby sa mohol vykričať a ... a aby očistil seba od temnoty, ktorú som naň hodila.

Utriem si oči, nasadím neutrálny výraz, zaklopem na dvere a vstúpim do miestnosti kde leží. Viem, čo som mu spravila. Videla som to na vyšetrovatelovom tablete. Ale i tak strácam slová pri pohľade na muža, ktorého som stratila.

Muža, na ktorom mi záleží...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Kaie vzbudila bolest. Nebyla pro něj nic neznámého. Za posledních několik let strávených na Wendigu se pro něj stala stálým společníkem. Tahle bolest ale byla dost silná na to, aby ho probrala ze spánku. Otevřel oči a ihned toho zalitoval. I když byly světla v místnosti ztlumená, paprsky, které mu dopadaly do očí, mu v mozku explodovaly jako termální granát. Zakryl si oči rukou a slabě zaúpěl. Dotkl se hlavy a zjistil, že byla ovázána obvazy a obličej měl opuchlý. Špatně se mu dýchalo a bolela ho hruď. Byl v nemocniční posteli. Nepamtoval si, jak se tam dostal a co se mu stalo.

Rozhlédl se po pokoji, jestli mu neposkytne nějaké odpovědi a zahlédl na stolku vedle sebe odložený tablet. Sáhl pro něj a svět se s ním zatočil, jak pohnul hlavou. Zvedl se mu žaludek a cítil se slabý jako moucha. Zatnul zuby a s vypětím všech sil si přitáhl tablet k sobě. Když vrátil hlavu do původní polohy, trochu se mu ulevilo. Moc se nehýbat. Pochopil jsem. Vyvolal si svou kartu a přečetl si rozsah svých zranění... rozseklá hlava a nakřáplá lebka... zlámaná žebra... zhmoždění obličeje a horních končetin... dva zlomené prsty na ruce... Bolestivé, ale nic, co by mě dokázalo na dlouhou dobu... V té chvíli se mu vrátily vzpomínky a na všechno si vzpomněl. Na probuzení pod přívalem ran. Svit zuřivé a spalující nenávisti v Ryiných očích. Údery, které mu zasazovala se silou, kterou by nikdo od někoho její muší váhy nečekal. Zvířecká zuřivost, se kterou se ho snažila zmrzačit nebo zabít. Černé bezvědomí, které přišlo poté a noční můry, do kterých se ponořil...

Ozvalo se zaklepání na dveře a dovnitř vešla Rya. Měla na sobě civilní šaty a oči měla červené od pláče. Nebyla v nich ani památka po zuřivé nenávisti, která tam byla, když se minule probudil. Byla v nich lítost a stud. Viděl, že jí málem vyskočily slzy, když ho uviděla. Poznal, že si myslela, že ji nenávidí. Pohled mu klesl na vlastní ruce poseté modřinami a prsty srovnané dlahou...

:arrow? Hod na odstranění dluhu (a zároveň jak vezme Kai ten brutální útok):
3d6 + 1 (osobnost) = 17!

S údivem si uvědomil, že k ní necítí nenávist. Před ním byla dívka, kterou miloval stejně jako v první chvíli, kdy ji uviděl. Věděl, že když na něj zaútočila, byla lapená zpátky v pekle, kterým byl Wendig. Nezaútočila na něj, ale na některý ze stínů své minulosti. Zvedl oči zase k ní. Bála se ho. Bála se toho, co jí řekne. Bála se, že jí bude chtít ublížit jako ona ublížila jemu.

Natáhl k ní ruku: „Pojď ke mně, děvče.“ Kvůli otoku se mu špatně mluvilo, ale Rya mu porozuměla. Přistoupila k němu pomalu a zdrženlivě, ale sevřel její ruku ve své a za cenu strašlivé bolesti, která mu explodovala v hlavě, jí udělal místo na posteli. Překvapená twi‘lečka automaticky vylezla za ním, jak jí naznačil a podvědomě se k němu přitulila. Objal ji jednou rukou a nepřítomně ji hladil. Jeho slova zněla nezvykle skrze rozseklé a opuchlé rty, ale byla pevná: „Oba nás tam zlomili, Ryo... ztratili jsme se sami sobě... ale... společně ještě můžeme najít cestu zpátky.“ Propletl její prsty se svými, zvedl její ruku a jemně ji políbil: "Nějak to zvládneme."
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti