[Hrstka: X-Wing] Základna

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Paul »

Dokonalý není, ale blíží se tomu,
o tom, jak často se myje nevím nic, takže o čistotě se dá polemizovat, no a skromnost... no řekni, kdo nás dostal z Bharavanu? :D

EDIT: taky se chci omluvit vynálezci hypermotoru za to, že jsem mu ukradl zásluhu za náš bezpečný návrat ze systému Bharavan a imperiální službě pro trosečníky, že tutu službu dopřáli Rye. Doufám, že to pochopíte a omlouvám se vám.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Paul »

V průběhu čekání na skupinu mechaniků a opravu svého X-Wingu Hagen přemýšlel. Jeden z bývalých zaměstnavatelů, který dnes již zná pach kytiček ze spoda, mu kdysi řekl, že dobrý podřízený nepřemýšlí o chybách nadřízeného. Asi měl pravdu, nakonec ho dostal jeden takový, co popřád přemýšlel. A teď se Hagen oddával tomu, co nakonec zabilo jeho šéfa. Podíval se zpětně na bitvy, které absolvoval. A poto přemýšlel a porovnával.

***
Na dveře novopečené velitelky. "Co?" vykoukla ze dveří.
"No, něco jsem ti přines," vtisk jí Hagen do ruky datakartu. Pak beze slova odešel.

Zatím na datakartě

Díval jsem se zpětně na bitvy, co jsem absolvovali. No, a tad je to, na co jsem přišel.
TIE jsou rychlé. Ne, vážně. Oni se za nás zavěsí pomalu lépe, než my. A pak nás sestřelí. Jo, X-Wing má štíty, ale po druhém zásahu můžu ledat strašit hvězdný destruktor dole.
TIÍ je moc. Ne, vážně. Pokud se nezavěsí jedna, zavěsí se druhá. A pak nás sestřelí. Jo X-Wing má štíty, a zbytek znáš.
My máme úkol. Ne, vážně. My máme úkol, na něj se soustředíme a nestřílíme na TIE, které se nám v tom úkolu snaží zabránit. Pak se na nás zavěsí a... jo, máme štíty, ale raši lítám s nimi, než bez nich.
Tohle všechno se projevuje v ten samý moment. Dobrý postřeh, co? Ty to můžeš brát tak, že nás posílají dělat úkol a abychom se nenudili, tak nás tam otravují TIE, já to beru tak, že nás v podstatě obětují. Ale na mém názoru asi nezáleží, jak jsem se dověděl minule. Takže mám pár návrhů: kašlat na úkol, pročistit prostor a pak ho splnit/udělat úkol a kašlat na TIE a doufat, že nás zachrání a katapult sedačky bude fungovat/požádat o posily, ale to bychom se zase nudili, jako na Wendigu. Wendig ale ukázal, že s trochou štěstí jsme schopní TIE rozprášit během okamžiku. Nesmějí reagovat a my musíme střílet první. V tom je asi ten problém. Když střílíme první, má to větší efekt. Na Bharavanu jsme měli nejdřív střílet a pak jít po bombardérech, na Rimcee to už bylo lepší. A musíme mít štěstí. Tedy dobrou souhru náhod.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky cítil všude kolem sebe smutek a stesk. Jako malý se proplétal mezi vzrostlými rebely a z útržků basicu pochopil, že Impérium provedlo nějaký ohavný zločin. Sám měl v hlavě také prázdno. Také se mu stýskalo. Nebyl to ale stesk po příbuzných, známých či kamarádech - ti všichni zahynuli už před delším časem na Tatooine a mysl už si na jejich nepřítomnost zvykla.

Malému Jawovi se stýskalo po Síle.

Zatím to zažil dvakrát, ale ten pocit, kdy se místo malé štěbetající postavičky v hnědé kápi cítil být velkým bojovníkem, kterému dodává moc sám vesmír, byl opojný. Zároveň si ale uvědomoval strašné prázdno, které pokaždé přišlo poté, co Sílu použil. Bylo to jako ochutnat tu nejsladčí zmrzlinu v Mos Eisley a pak trávit dlouhé dny potácet pouští Tatooine a na jazyk dostat jen pár kapek zapáchající vody kondenzující na chladících systémech sand-crawleru.

Musí se naučit o Síle víc. Jak ji přivolat. Jak jí poroučet. Jak z ní udělat věrného služebníka.

"Ja'bo'ba," mumlal si občas zasněně pod kápí, když bloumal základnou. Jenže "ja'bo'bové" jsou bytosti z pohádek. Pravda, mezi Jawy se proslýchalo, že Ben Kenobi, starý podivín žijící kousek cesty od Mos Eisley, prý Sílu ovládá, jenže žádný rozumný Jawa na báchorky nevěří. To by si pak mohl třeba začít myslet, že droidi mají duše - a jak by to pak dopadlo s obchodem?

Mrruky nebyl rozumný Jawa, jenže na Tatooine se v nejbližší době nedostane a jakási předtucha mu dávala vědět, že i kdyby se tam dostal, Bena Kenobiho už tam nenajde.

Zatímco zahloubaně přemýšlel, všiml si nákladního raketoplánu, ze kterého zrovna vypochodovala a vyjela dobrá třicítka droidů. Směsice nejrůznějších typů, většina přestříkaná na černo s bílým znakem impéria na viditelném místě. Jawa si je prohlížel, chtěl vědět, zda už jsou dost svobodní. Zatím to nevypadalo, droidi pod dozorem statného wookiho odkráčeli do rohu hangáru, kde už postávala další padesátka. Wookie je spočítal, otočil se k pilotovi raketoplánu a zakroužil rukou.

Buďto je wookijský řev mnohem srozumitelnější než basic, nebo Mrrukyho potkala náhlá intuice, ale okamžitě pochopil, že raketoplán si půjde dát ještě jednu otočku k ukořistěným křižníkům. Křižníkům, které ještě nedávno sloužily Impériu. Kdyby se dostal na palubu, mohl by si prohlédnout imperiální archivy, jestli tam o "ja'bo'bech" není nějaká zmínka.

Neváhal ani minutu, prokličkoval mezi barely a bednami s akumulátory a naskočil na zavírající se rampu raketoplánu. O několik desítek minut později už se šoural opuštěnými útrobami starého destroyeru. Bez terminálu a droida, který by mu pomohl se připojit na lodní systémy a zjistit potřebné informace odkudkoliv.

Trvalo mu skoro hodinu, než našel, co hledal - zaprášené a mírně zkřížené dveře do lodní knihovny. Malý jawa neměl dost síly na to, aby otevřel více než škvíru, ale škvíra stačila na to, aby otevřel malou skulinu a úzký paprsek světla dopadl na zaprášené a dávno nepoužívané lavice s terminály. A také na obstarožního GNK droida. Tato krabice na nožičkách, neoplývající inteligencí, udělala to první, co ji napadlo, když zahlédla světlo. Vydala se k jeho zdroji podobně jako mynockové přilétají v temných bažinách za rozsvícenými reflektory. Neohrabanému droidovi však selhávala pravá noha a tak po několika krocích škobrtl a přepadl dopředu - rohem svého hranatého těla rovnou na panel ovládání dveří.

Vylétlo několik jisker a cesta do knihovny byla volná. "Taa baa," zapištěl Mrruky, přeskočil cukající se tělo a vběhl dovnitř. Na moment se otočil - ten nebohý stroj si jistě zaslouží opravit. Ale později. Teď je potřeba zjistit vše potřebné.

Jakmile se Mrrukyho prsty spojily s ovládacím panelem terminálu, jazyková bariéra s basicem jako by přestala existovat. Nadání, které jawové mají pro porozumění strojům je jen o malý kousek horší, než jejich talent pro obchodování s nimi. Po obrazovce se rozeběhla číslíčka, hesla, obrázky a v Mrrukyho očích se spojovaly do souvislého obrazu datového systému lodi. Jeho instinkt ho neomylně vedl bludištěm kódů, informací a také bezpečnostních bariér a za malý okamžik se již díval na jednu trochu zapomenutu část lodního deníku, datovanou někdy ke konci klonových válek.

Díval se na záznam s napjatým očekáváním. Jeho název byl v basicu, ale byl tak prostý, že mu rozumněl. Obsahoval jediné slovo a číslo.

Rozkaz 66.

Jawa se nadechl a zadal do konzole příkaz k otevření. Jeho žlutá očka začala zvolna číst jednotlivé řádky a jak si uvědomoval význam toho co čte, opět jej začala naplňovat zloba a vztek. Pod kápi se vrátila rudá barva.



Prosím GMa, aby určil cílové číslo. Chci si obnovit Sílu a zjistit, jak Jawa zareaguje na informaci o tom, že se nemůže učit od Jediů, protože imperátor nechal zničit řád Jediů, neboť (dle imperiální verze události) zradili republiku a pokusili se jí ovládnout.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Mei překvapeně koukala s datakartou v ruce, jak Hagen odchází. Pak zavřela dveře a šla se podívat, co jí to vlastně přinesl. Vzala svůj datapad a otevřela soubor, který jí předal.

"Díval jsem se zpětně na bitvy, které jsme absolvovali. A tady je, na co jsem přišel," četla. Překvapeně nadzvedla obočí. Hagen přemýšlel? Nad něčím jiným než záchrana vlastního zadku? Nevěřícně zakroutila hlavou a četla dál.

"TIE jsou rychlé..." 'No nepovídej...', řekla si. 'Jasně že se na nás zavěsí líp než my na ně, rychlost a manévrovatelnost jsou jejich základními vlastnostmi,' zabručela si.

"TIÍ je moc..." Mei si dlaní promnula tvář. Zajímalo ji, zda je tam dál něco víc, než co by dokázalo zpozorovat i pětileté dítě. 'A pak nás sestřelí,' říkala si. 'No, možná kdyby někdy zkusil pomoct někomu jinému než sobě a nepředváděl se, tehdy by nás možná tak snadno nesestřelili. Vždyť to řekl sám, jsou rychlejší, než X-wingy. Nejlepší šance jak se jich zbavit je, že tě ho zbaví někdo jiný. A současně je to nejjistější způsob, jak se na ně zavěsit.'

"My máme úkol..." 'Vážně?!', vytřeštila oči na datapad, 'Ne, vážně.'
'A jo, X-wing má štíty, málem bych zapoměla... jsem to ale blbá,' ironicky se klepla na čelo, jako kdyby jí právě osvítilo.

"Dobrý postřeh, co?" 'Hagene, Hagene, z tebe mistr dejariku rozhodně nebude,' řekla si a četla dál.
"...já to beru tak, že nás v podstatě obětují." 'No jo, nakonec je to o záchraně vlastního zadku. Jak překvapivé.'

"Takže mám pár návrhů: kašlat na úkol...", Mei na chvíli odložila datapad, a schovala si tvář do dlaní. Přemýšlela, zda dokáže blbost fyzicky bolet. Protože tohle bolelo číst. 'Co jsem komu udělala?', povzdechla si. 'Hagene, co to navrhuješ je jistá smrt. Jestli se zaměříme jen na TIE, tvůj zadek na chvíli bezpečnější asi bude, ale ti, co závisí na tom úkolu, rozhodně ne! A nemáme čas čekat až se to povede všechno rozprášit... A dělat úkol a kašlat na TIE? Tak tohle je přesně to, co zajístí že se z mise nevrátíme. A ty to víš, Hagene. Někteří z nás musí dávat pozor na ty, co plní úkol, aby se na ně TIE tak snadno nezavěsili.'

"Wendig ale ukázal, že s trochou štěstí jsme schopni rozprášit TIE během okamžiku." 'U Síly. Na Wendigu jich snad ani nebyla plná letka. Ano, malý počet TIE lze rozprášit během okamžiku... ještě nějaké geniální myšlenky? Navíc pokud si dobře pamatuju, tak o ty se starali z Ragtagu pouze dva a ostatní plnili úkol.'

"... a my musíme střílet první." 'Jo, ale kolik toho taky trefíme, že?' Začínal jí připomínat nějakého senátora, o kterém jí kdysi vyprávěl otec. Nemohla si vzpomenout na jméno, ale tehdá se divila, jak je možné, že ho opravdu zvolili.

"Na Bharavanu jsme měli nejdřív střílet a pak jít po bombardérech..." 'To sotva. To že jsme po nich pořádně nešli nám zavařilo. Ale zase tam bylo příliš TIE na to, aby po bombardérech mohli jít všichni. Navíc, na ty bombardéry je mnohem snažší se zavěsit.'

"... na Rimcee to už bylo lepší." 'Jo, nejspíš proto, že tam pro nás nebyl jiný cíl než ty TIE. O zbytek se staraly Y-Wingy z Foxfire.'

Ale nakonec, alespoň s jednou věcí mohla souhlasit. Štěstí se vždycky hodí. U Rimcee ho neměli - ale pořád mohli mít větší smůlu. Jako třeba dvounásobek TIE. Jasně - nechtěla 'obětovat' nikoho ze své jednotky a posnaží se, aby to nikdo neschytal. Ale žádný z Hagenových návrhů pro to použitelný není. A hlavně, závisí to misi od mise... jaká bude nejlepší strategie pro tu další, to bude muset vymyslet příště. Za běhu. Ale jestli bude potřebovat někoho, aby bezmyšlenkovitě střílel na TIE, tak Hagen a Grraugh jsou pro to ti praví. To by mohl i být rozkaz, který by mohli poslechnout...
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky:3D6+2 → 13(6 +4 +1 + 2)#Obnova síly

Mrruky s úžasem zíral na rozkaz. Překvapivě nebyl určen kapitánce lodi a twilecke Generalce Ayly Secury v jednom, nýbrž jejímu důstojníkovi. Ayly Secura měla být zlikvidována za účast na jedijské vzpouře proti republice. Jawa rychle ověřil několik údajů v lodním deníku. Rozkaz byl vykonán. Neprodleně. Bez soudu. Jen na základě rozhodnutí kancléře Palpatina. Císaře Palpatina.

Když se Mrruky zamyslel nad jeho jménem, hlavou jako by mu najednou proběhlo tiché zašeptání: "Nedus v sobě svůj hněv! Nepotlačuj v sobě svoji nenávist. Nech ji volně projít!" Mrrukyho oči už zářily zcela rudou barvou.

Uvědomil si, že si zahrává z podivnými silami. Chtěl vyběhnout pryč od toho všeho, ale v šeru zakopl o poškozeného GNK. Plechová krabice zatřepala bezmocně nohama. Hlas v jeho hlavě se znovu ozval. "On může za to, co teď cítíš. Kdyby tě nepustil dovnitř, nikdy bys ty dveře neotevřel. Nikdy bys ten rozkaz nenašel a nečetl. Mohl jsi dál žít svůj nevědomý život a myslet si, že Jediové a Sithové patří do pohádek. Teď už víš. Víš příliš mnoho. Co se jednou dozvíš, nejde zapomenout. To On tě do toho zavlekl. Nedus v sobě svůj hněv! Pomsti se mu, za to, co ti způsobil! "

Mrruky se otočil a pohlédl na droida. Vztáhl k němu svoje ruce a navzdory své malé postavě ho vzal a začal zvedat. Malá postavička těžkou železnou bednu vztekle zvedala nad hlavu tak, jak by zápasník v aréně zvedal svého poraženého nepřítele, kdyby ho chtěl vyhodit z ringu ven nebo mu chtěl přerazit páteř o koleno. Mrruky měl pocit, že robota ani nedrží v rukou, že se jeho kov vznáší ve vzduchu jen několik milimetrů od jeho drobných rukou. A tou drobnou škvírou mezi rukama a zprohýbaným kovem najednou ucítil proudit ještě jinou emoci. Emoci, kterou poznával.

Strach. Nebyl to smradlavý biologický pach, který vydávají ustrašená zvířata a vylekaní lidé. Bylo to podivné tiché bzučení obvodů a praskot elektrického napětí, které znal ze svého domova. Z Tatooine. Přesně tenhle pocit vždy cítil, když před svým útěkem na sandcrawleru připravovali robota na smazání paměťové jednotky před jeho prodejem. Nemohl na to zapomenout. Když osvobodil první droidy a dal se na útěk, zapřísáhl se, že už nikdy nechce znovu tenhle pocit cítit, natož pak nějakému droidovi způsobit.

Pod jeho kapucu se vrátila žlutá barva a těžký kov klesl zpět do jeho malých ručiček. Robot vážil příliš mnoho a bez toho, aby byl Jawa poháněn svým hněvem na něj byl najednou příliš. "Jar k'osa" vykřikl Mrruky a neohrabaně se pokusil ukročit dozadu, aby získal stabilitu, ale místo toho jen zavrávoral a padl na znak. Těžká plechová krabice GNK droida dopadla na něj a způsobila mu několik ošklivých modřin. Ale ten nepříjemný pocit blížící se kybersmrti byl najednou pryč.

Mrruky celých deset minut jen ležel na zádech, dýchal a sbíral sílu, aby mohl plecháče odvalit. Když se mu to podařilo, vyškrábal se na nohy a pak pomohl do vertikální polohy i poškozenému droidovi a dokonce mu nahodil vypadlý čep v jedné z nohou, takže GNK mohl začít opět pajdat.

Pomalu se mu to začínalo srovnávat v hlavě. Síla je zjevně nebzpečná věc. Je něco jako oheň - dobrý sluha, ale špatný pán. Nesmí se jí poddávat, kdykoliv se jí zamane. A také mu tady něco nehraje. Byl si celkem jistý, že rebelové bojují za správnou stranu a že císař je ten zlý. V počítači ale viděl záznam z doby Republiky a v něm byli za zlé jasně označení Jediové a podepsán byl právě císař, tedy tehdy ještě kancléř.

V maličké hlavě se začala líhnout první teorie, která by to mohla vysvětlit. Možná se ještě za klonových válek Jediové nechali příliš unést svou mocí a propadli temné straně. Určitě to zpočátku dělali s dobrými úmysly, ale stalo se to, podlehli Síle a zatoužili po ovládnutí galaxie. A kancléř Palpatin je tehdy zastavil a galaxii zachránil. Nejspíš mu ale poté zvědavost nedala a sám pyšně začal zkoumat tajemství Jediů a Síly. A podlehl také, stal se temným císařem.

Konec své teorie Mrruky zformoval cestou k hangáru. Měl radost, že na to kápl a hlavně, že sám rozpoznal nebezpečí včas. On bude mnohem opatrnější a mnohem chytřejší, než císař. Však je jawa, že? Na něj si nějaká Síla nepřijde. Bude ji používat opatrně a nebude podléhat emocím a lákadlům, které mu ta zrádná věc nabízí. Kdepak. On bude pán Síly, ne její sluha.

Do hangáru dorazil těsně před odletem a jeho malá postavička se snadno vmísila mezi údržbářské droidy, takže destroyer opustil nepozorován.


Mrruky si obnovil Sílu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Moc díky všem, co zatím napsali... jestli dobře počítám, tak chybí ještě Antharon, Bubák, Skenderax (dokončit začatou scénu) a Kriss?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Pokračovanie.

... Svet okolo mal podivné farby. I hudba znela ... inak. Na okamih som sa nad tým zamyslela a uvedomila som si, že všetko je od seba nejak oddelené. Hudba sa nemieša, ale je to len zmäť tónov. Farby majú svoje hranice.

Život sa zmenil z filmu na komix.

Je to veselé a ja sa musím smiať. Na jednej strane nemám pocit, že by mi chýbali informácie z prostredia. Zreteľne vnímal, ako mi Kai dvorí, ako sa ma dotýka, ako sa svet okolo baví. A pri tom si uvedomujem, že mi to myslí inak.

Som opitá, ale predsa triezva a zvedavá.

Mám z toho pocitu strach i ma láka. Chcem vedieť viac, chcem aby ešte chvíľu pokračoval. Chcem vedieť, či za to môže i chlap vedľa, ktorého úsmev mi niekoho veľmi veľmi pripomína. Úsmev, ktorý chcem vidieť, na ktorý sa chcem pozerať.

Beriem ho za ruku a on sa nebráni.

Pijeme z fľaše, smejeme sa, dotýkame a môj životný komix sa plní pocitmi, ktoré sa na papier nedajú zachytiť. Príjmené, bolestivé, vlhké a oslobodzujúce. Okrajom rozumu vnímam, že okrem môjho vlastného života a Niagary nových i poznaných pocitov, sa deje i niečo iné. Inštinktívne vnímam, že nie dobré.

Ale v spoločnosti toho úsmevu, ktorý mi niečo neodolateľne pripomína, sa cítim bezpečne.

Až do rána...

... svet znova funguje ako má. Čas beží, zvuky sú harmonické. Cítim sa unavená a oddýchnutá zároveň. Taký, pocit beztiaže.

Kai sa oblieka a na mňa dolieha realita noci. Ten úsmev nebol TEN!

Znovu cítim zlosť, ale i niečo iné.

Choď už! - sama prekvapená z útoku v mojom hlase dodáva zmierlivejšie - Bolí ma hlava. Ozvem sa ti.

Vidím na ňom, že chce niečo povedať a tak ho preruším - Ďakujem...

Počujem ako sa zavreli dvere.

Dvihnem sa z postele a pozriem do zrkadla.

Neveselo sa usmejem. Už nemám pocit, že by som bola pekná.

Niečo sa od včera zmenilo.

Len neviem či k lepšiemu, alebo horšiemu.

Idem do sprchy.

Liečim si dlh.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Den po té, Mei se dlouho rozmýšlela co udělat. Měla by se Ryi omluvit, zaslouží si vysvětlení… ale jak? Nechtěla s nikým mluvit. Vždyť vlastně ani nemohla. Ale s tím jak teď vypadala… se nechtěla ani s nikým stýkat. Vyvolává to přílíš otázek, na které opravdu nechce odpovídat. ‘Hele, promiň že jsem nepřišla, ale po cestě se mě někdo snažil zabít.’ To je opravdu docela ostuda a taky to zní jako hodně přehnaná výmluva, proč se večer nedostavit. To kompletní uzamčení základny sice potvrzuje její verzi, ale potom by ji ještě chtěla navštívit. Teď však potřebuje být chvíli sama a vzpamatovat se. Nepotřebuje aby ji každý viděl s těmi modřinami a opuchlou tváří.

Omluvu jí ale pořád dluží. Nakonec se jí rozhodla napsat, snad neutrálně znějící zprávu:

“Ahoj Ryo,
Moc se ti omlouvám, ale nakonec jsem večer nemohla přijít. Bohužel jsem místo hezkého večera v kantýně ho musela strávit na marodce, a ještě chvíli mám nařízený klid, takže od sebe vůbec nevycházím. Mrzí mě to. Doufám, že jsem ti úplně nezkazila večer,
Mei”


Zhodnotila, že je to mnohem lepší než vyvolávat paniku tím, že tu máme imperiálního agenta který se ji snažil zabít - nemluvě o tom že si může myslet že si vymýšlí a vodí ji za nos. Nevěděla, jak si to přebere - ale viděla, jak na její zranění reagovala Numa. Teď je celá báze pod zámkem a nikdo pořádně neví proč - kromě ní a rozvědky, která nikdy nikomu nic neřekne. Povídaček o tom, co se vlastně stalo, bude ale za chvíli mraky. Nedokázala to ani rozmluvit Numě - i když by jí to časem měla vysvětlit, už jen kvůli tomu agentovi, který si tohle opravdu nezasloužil.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Správa ma zaskočila nepripravenú. Vírili mnou zmätené pocity sklamania, nočných zážitkov, Kai-a, "toho" úsmevu... Sama som si nie istá čo vlastne chcem.

... alebo, ako veľmi to čo chcem chcem...

... a čo je vlastne správne ...

Správu si prečítam na stokrát a na stokrát vymyslím odpoveď, ktorú zavrhnem.

Nakoniec ležím na posteli, opatrne si odsŕknem z fľaše, čo ostala po predchádzajúcej noci a píše:

"Ahoj Mei.
Je všetko v poriadku? Pomôžem ti nejako? Mám prísť? Zo včerajškom si nelám hlavu. Nakoniec som i tak mala pocit, že sme spolu :-). Hlavne sa daj dokopy. Som tu, ak by si ma potrebovala...
Rya"


Druhý krát si správu nečítam a posielam ju. Zmätok vo mne rastie. Neviem, či som odpísala čo som chcela. Cítim sa ako puberťáčka a nemám sa kvôli tomu rada.

Mala by som niečo robiť. Inak sa zbláznim. - uvedomujem si, hádžem na seba bundu a odchádzam.

Komunikátor stále pri sebe...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Mei se pousmála, když si přečetla Ryinu zprávu. Je ráda, že to nakonec dopadlo dobře. Rychle jí napsala odpověď:

"Ahoj,
nedělej si s tím hlavu, všechno je v pořádku, jenom potřebuji pár dní. Teď mi nemáš jak pomoct, ale díky :) Ty bys mi pořád pomáhala, už ti to budu muset nějak vrátit! Dlužím ti minimálně pár drinků :D Ale až se z tohoto dostanu, teďka se beztak úplně necítím na společnost.
Uvidíme se později,
Mei."


Nevěděla, co ten den bude dělat. Ale události ze včerejška v ní pořád rezonovaly. Nechtěla nikoho vidět, nechtěla se nikomu ukazovat, nechtěla si s nikým povídat... potřebovala se s tím nejdřív srovnat sama. Včera byla opravdu blízko smrti - ale ne té, se kterou již byla předem smířena. Té v kokpitu. A bolest se zranění na jejím krku a tváři jí to pořád připomínala. Předtím si neuvědomovala, nakolik je bez svého X-wingu bezmocná...
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Antharon »

Stary muz chvatne usrkaval polievku. Vyzeral strhane a vazenska uniforma a spinava pokozka uplne zakryvali jeho aristokraticky povod. Posledny dusok polievky vypil priamo z misky.

Skusil ju odsunut na druhu stranu stola, ale puta ho zastavili. Pozrel sa na Vernona. Zelene oci zakryvali mastne sediny a v tvari sa crtala unava zo spankoveho deficitu a vysluchu rebelskou rozviedkou.


Chcel si so mnou hovorit. Vsetko uz som povedal tvojim rebelskym kamaratom z rozviedky.
Ziadne tajne informacie nemam. Po tvojej dezercii sa vela veci zmenilo.


Otec, neprisiel som sem robit vysluch. Priniesol som ti polievku a prisiel som sa opytat ako sa mas.

Baron sa usmial a potom jeho vyraz stvrdol: Prisiel si aby si ma naverboval. A aby si skusil zistit nieco, co by som rozviedke nepovedal. Polievka bola dobra.

Preco stale odmietas vidiet co sa deje? Nestacil ti Alderaan? V tom ho stary muz nahle prerusil...

To ty si nevidis za najblizsi roh, chlapce! Alderaan bola, cena ktoru sme museli zaplatit za mier. Mier, ktory priniesla tejto galaxii republika.
Republika ktoru v case vojny vedie Imperator Palpatin. V jednote je sila. V jednote ktoru tvoji rebelski priatelia znovu a znovu napadaju. Iba touto silou sa da udrzat mier a poriadok v galaxii.

Povedz, co si myslis ze sa bude teraz diat? Ukradli ste dve imperialne lode. Kolko bude trvat, kym sa tu vylodi trestna vyprava? Mozno prileti aj lord Vader. Ako to pomoze udrzat klud a mier v okolnych sektoroch?


Vernon tam sedel s padnutou sankou a snazil sa zformulovat odpoved.

Ta vcerajsia bitka tiez nebol ziadny zazrak. Ak som dobre pocul, ty si ten ragtag leader?

:arrow? Hod na osobnost, chcem ziskat viac informacii a naucit sa nieco o pilotovani: 3d6+1=11

zbytok vazenskej navstevy pokracoval lekciou velenia letke. Stary pan to robil uz desiatky rokov a mal hromadu pripomienok. Po hodine otvoril dvere statny bothan.

Kapitan Syrush, hlaste sa okamzite v komodorovej kajute. My sa zatial potrebujeme porozpravat s... mm... vasim otcom.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od boubaque »

"Aaaaaarrrrrrggghhh!" :doh:
Grraugh seděl v kokpitu svého X-Wingu a tloukl se pěstí do čela.

Jako někteří další se vydal ze základny na vizuální průzkum planety, protože senzory byly v těch hromadách železitého písku k ničemu. Řádný kus od základny, vlastně už se chtěl pomalu otáčet zpět, ho zaujaly zvláštní kanály, které z výšky vypadaly uměle vytvořené.

A on se rozhodl je prozkoumat víc zblízka, i když se dole zvedal písek.
A když už byl dole, písek se zvedal ještě víc, a tak napadlo ho, že radši přistane, aby se mu příliš nezanesly atmosférické filtry.
A když přistál, vybral si místo, u skalní stěny, aby byl skrytý před větrem.
A teprv až vypnul motory, uvědomil si, že vítr se okolo skály točí a písek dopadá na X-Wing víc než kdekoli jinde.
A mezitím se z větru stal vichr a přívaly zmagnetizovaného písku už způsobovaly, že i na palubní desce X-Wingu hodnoty poskakovaly jako v koróně elektronové hvězdy.
A už tu seděl nejmíň celý den, protože jen spustit motory by znamenalo nasát kila písku do filtrů.

Bouře začala pomalu slábnout, hodnoty na přístrojové desce se začaly ustalovat a skrz písek pronikalo opět více světla. Ke vzlétnutí to ještě nebylo, ale Grraugh už cítil naději, že se odsud brzo dostane a zase se pořádně nají... Snad už si vybral všechnu smůlu a končí trest za jeho hloupá rozhodnutí.


V tom uslyšel tupou ránu, jak něco narazilo do špičky stíhačky. Nejdřív si myslel, že to byl uvolněný balvan ze skály, ale pak se kdesi venku, sotva pár kroků za oknem pohnul jakýsi stín. Pohnul se směrem ke skále a zmizel.

"Whaaaa?!" :eyecrazy: vykřikl Grraugh a uvědomil si, že kontrolka senzoru živých organismů, jejíž kolísání dotěď přičítal bouři, se téměř ustálila na nenulové hodnotě.

Grraugh instinktivně sáhl po blasteru, stáhl si letecké brýle z čela na oči a rychle otevřel kokpit, aby vyskočil ven, než do něj nafouká příliš písku. Podběhl X-Wing, a dostal se ke skále. V tom všem létajícím písku ji bylo potřeba prohledávat rukama, a tak zastrčil blaster za pás. I když to ještě něvěděl, to byla od okamžiku, kdy se vydal na průzkum, první správná věc, kterou udělal.

Jak rukama šátral po kamenné stěně, najednou povolila a jako by se zasunula hloub. Nebylo to zdání, když Grraugh zatlačil, kámen se až podezřele lehce odsouval. Za ním byla tma, tedy... téměř tma. Vešel a zatlačil kámen zpět na místo ve stěně skály, a teprve pak si chtěl rozsvítit svítilnu. Stáhl si brýle z očí a v tu chvíli si uvědomil, že přece jen trocha světla v prostoru je. Společně s tím se ale ozval tlumený hlas vyslovující slova s nezvyklým přízvukem: "Myslíš, že je tu sám?"

Když Grraugh zvedl hlavu, cosi - nebo kdosi - se na něj vrhlo a srazilo ho k zemi. Hlavou udeřil o zem a z očí se vytratila i ta trocha tlumeného světla...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Když Grraugh otevřel oči, byla kolem něj tma a zima. Cítil, že ho několik silných paží vleče po podlaze, ale cítil se příliš slabý, aby mohl zvednout ruku. Jeskyně? Nějaký podzemní prostor daleko od světla? Opět se propadl do temnoty a utápěl se v černých snech bez konce. Jako poslední věc předtím, než upadl do bezvědomí, se mu do paměti vryla podoba dívky, která šla před nimi a zřejmě někam vedla ty, kteří jej vlekli…

Obrázek

Probudil se na podlaze. Zvedl se na loktech, bolestivě zamrkal a zakňoural. Ohmatal si hlavu, na které byla zaschlá krev a dost velká boule. Rozhlédl se kolem sebe, a jak jeho oči přivykaly temnotě, uvědomil si, že byl zavřený v jakési kovové kleci. Instinktivně se zvedl a se zavrčením začal tlouct do mříží, které se kolem něj svíraly. Ty ale nepovolily a zaslechl zase ten stejný hlas se zvláštním přízvukem:
„Ta klec je příliš pevná. Ani divoký kajlar’t by ji ji nedokázal rozbít.“

Ohlédl se a spatřil dívku, kterou už viděl, jak jej pozorovala zpoza mříže. Vypadala víc zvědavě než jako zákeřný únosce, když se zeptala:
„Je pravda, že jsi přišel z Hluboké pevnosti za Velkým mořem písku? Naši starší tvrdí, že po odchodu zlých lidí tam žijí jen démoni a věci bez duše. Nic dobrého prý odtamtud nemůže přijít… přišel jsi, abys nám škodil?“

Grraugh zavyl, udeřil se do hrudi a vydal několik štěkavých zvuků ve své řeči, aby jí vysvětlil, že jim nechce ublížit. Samozřejmě mu nerozuměla ani slovo. Dívka ještě chvíli čekala, ale pak se zatvářila zklamaně:
„Jak myslíš. Neodpovídej, když nechceš. Starší rozhodnou, co s tebou.“

Její tvář zmizela a vzdalující se zvuk kroků mu řekl, že odešla. Všiml si, že u dveří byl položený opečeného masa a džbán s vodou. Nemusel se tak bát, že zemře hladem a žízní. Nevěděl, jak dlouhou už tu byl a kolik času mezitím uplynulo. Sáhl k pasu, kde stále visel jeho blaster. Uvědomil si, že ti, kteří ho zajali, zřejmě nevěděli, k čemu je. Pohrával si s myšlenkou prostřílet se z klece okamžitě ven, ale byl pořád ještě slabý a navíc nevěděl, kde vlastně je. Měl jen jeden pokus, než si jeho věznitelé uvědomí, co vlastně má. Rozhodl se, že ještě chvíli počká, aby zjistil víc a měl větší šanci, aby jeho útěku uspěl.

Když se otočil, zahlédl velký stroj, který byl umístěný u stěny a uvědomil si, že klec, ve které se nachází, nebyla vůbec určena k držení vězňů. Byla to technická klec kolem důležitého stroje, která měla odstínit rušení zvenku a záření ven. Přešel k přístroji a po několika momentech si uvědomil, že to byl kriticky důležitý stroj na filtraci vody. Byl nefunkční a ovládací panel nereagoval. Zdejší obyvatelé tak zřejmě pili nefiltrovanou vodu se všemi škodlivinami prostředí. Rozhlédl se znovu a spojil si, že protože byl stroj nefunkční, použili klec jako dočasné vězení… ale jak dlouho ho tu chtěli držet?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od boubaque »

Hlad už měl Grraugh takový, že se rovnou pustil do masa. Vlastně nebylo vůbec špatné. Zato voda... už jen když zvedl džbán k ústům, ucítil nepříjemný zápach. A chuť nebyla o nic lepší, železitá kyselost by se dala ignorovat, ale nahořklá pachuť ho přiměla, aby zůstal jen u jednoho loku.

Chvíli zkoušel pevnost klece, ale dívka měla pravdu. Klec byla bytelná, že ani urostlý wampa by s ní nejspíš nehnul.

Grraugh dostal žízeň. Ale při pohledu na džbán se mu zvedl žaludek. 'Jestli tady pijí tohle, tak mi jich je opravdu líto,' pomyslel si. Všude kolem bylo ticho a matné světlo se linulo kdesi z tunelu, kterým odešla dívka. Znovu se podíval na džbán s vodou, pokusil se zatřást klecí a pak se obrátil ke stroji.

Sáhl po svítilně, a když si uvědomil, že i tu mu nechali, docela se podivil. Začal prohlížet stroj a jeho naděje se brzy naplnila. Stroj měl mechanické filtry, které nebylo třeba vyměňovat, jen čistit. Jenže dlouho neopravovaný stroj byl zanešený a na několika místech zrezlý. Grraugh se putil do práce, nejprve sejmul ochranný kryt a pak se dal do čištění součástek a rozhýbávání zarezlých pohyblivých částí. Musel použít všechnu vodu ze džbánu, ale vidina čisté vody zahnala všechny pochyby.

Po několika hodinách byl stroj čitší než většina těch, které kdy Grraugh viděl v provozu. Podařilo se mu rozhýbat mechancké součástky a jediné, co stroji chybělo, byl zdroj vody. Z nádrží přes filtr přetekl sotva jeden hrnek, ale i to byla pro Grraugha sladká odměna. Jenže nádrže byly zjevně prázdné a nic do nich nepřitékalo, i když stroj byl zjevně navržen tak, aby sbíral podzemní vodu. Hledal tedy napájení, až na druhé straně stroje, skrz jeden z otočných mechanických filtrů zahlédl černý otvor. To byla trubice, kterou do stroje měla proudit voda. Když do ní posvítil, pochopil, že je ucpaná. Grraugh by se ale musel dostat tři stopy skrz mechanismus, který byl teď v pohybu. Prohlédl znovu stroj ze všech stran a objevil, co hledal, tedy skoro to, co hledal – stojan na čistící tyč. Tu samotnou ale po krátkém hledání objevil venku z klece. Zřejmě ji kvůli kovovým hřebům, které pomáhaly čistit zanešenou trubici, vytáhli pro případ, že by se Grraugh po cestě do své cely vzpouzel. A když ho zavřeli do klece, nechali ji opřenou venku v tunelu.

"Aaaaaarghhh!" :-x zavrčel Grraugh. Stroj běží, ale nemá co čistit. A Grraugh už zase dostal žízeň.

Vtom ho to napadlo. Má přece blaster! Stačí ho nastavit na malý výkon a vystřelit do přívodní trubice, aby uvolnil zanešenou špínu. Přišel k otevřenému krytu, jednou rukou svítil do útrob stroje, v druhé držel přychystaný blaster. Technici zřejmě stroj při čištění zastavovali, ale Grraughovi bude stačit jen zlomek vteřiny. Stačí jen počkat, až se mechanické části seřadí tak, že vznikne zcela volný přístup k trubici.

Grraugh nervózně mručel, a když se konečně objevila ve světle svítlny přívodní trubice, ozval se výstřel z blasteru...

:arrow? Grraugh si obnovuje jeden bod dluhu na Střelbu.
Hod 3d6 +2 = 16 (4 +4 +6 + 2)

Výstřel prošel strojem, aniž by zasáhl jedinou součástku, a chodbou se ozvalo dunění. A ještě něco. Zurčení vody, proto namířil svítilnu na výstupní kohout, z něhož se vyřítil proud průzračné vody.

Ale stále to nebylo všechno, tunelem se vracela ještě ozvěna – výřiku! Grraugh otočil hlavu a uviděl dívku a několik mužů se strachem v očích, a hlavně stařenu, které se v očích zračil nezměrný děs – než si všimla proudu tekoucí vody.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Venku vypukl zmatek, když muži začali křičet a zvedat zbraně, které vypadaly jako jakýsi druh kopí, dívka začala něco křičet a stařena se přidala ke vřavě kvílením. Chvíli se zdálo, že se na Grraugha vrhnou a wookie přepnul svůj blaster na omráčení, pak se ale situace venku uklidnila, když dívka začala ostatní o něčem přesvědčovat. Mluvili spolu Basicem, ale s tak těžkým a nezvyklým přízvukem, že jim Grraugh téměř nerozuměl. Muži opakovali stále slovo „čaroděj“ a „pevnost“ a zdálo se, že mu chtějí ublížit, dívka je pak přesvědčovala o něčem jiném a stále ukazovala ke stroji, který vrčel a tiše předl, když zpracovával zásobu vody. Dívka se pak odhodlala, otevřela dveře a bojácně prošla kolem wookije, který se ale nepohnul, aby nedal ostatním záminku zaútočit. Vzala ze země džbán, přiložila ho ke stroji a tak, jak ho viděla to udělat, pustila profiltrovanou vodu. Pak se opatrně podívala na vodu a pomalu usrkla. Výraz v její tváři se změnil a žíznivě přiložila džbán znovu ke rtům a téměř třetinu ho vypila. Pak ho odnesla ven a džbán koloval od rtů ke rtům. Ozývaly se výkřiky údivu a zbraně, které byly stále připravené, se sklonily.

Jeden z mužů postoupil vpřed a něco se Grraugha zeptal, ale ten zavrtěl hlavou a naznačil posunkem ruky, že nerozumí, protože muž mluvil tak nesrozumitelně, že nepochopil ani slovo. Dívka pak postoupila vpřed a s mnohem menším přízvukem se zeptala: „Moji lidé tvrdí, že jsi čaroděj a chceš nám ublížit. Viděli jsme, že umíš vyslat blesk ze své dlaně! Já si ale myslím, že nám nechceš ublížit. Vždyť dokážeš rozmluvit duchy starých strojů, které stály mlčky po mnoho a mnoho cyklů noci… a stroj nám zase začal pomáhat. Chceš nám ublížit?“

Grraugh odpověděl ve své řeči, ale usilovně vrtěl hlavou, aby ho pochopili. Dívka se podívala vítězoslavně a zeptala se ještě: „Bude stroj dál pomáhat, i když odejdeš?“ Wookie pokrčil rameny a pak několikrát přikývl. Dívka pak rychle něco vyložila ostatním a stařena něco řekla a uhodila svou berlou o zem.

----
Grraugha odvedli k jeho X-wingu, který zůstal stát na místě, kde ho nechal, ale přikryli ho plachtou, aby ho uchránili před pískem. Naznačili mu, že si může svůj stroj vzít zpátky a dívka mu řekla: „Nemůžeme tě držet, když nám nechceš ublížit. Předkové by nám neodpustili, kdybychom ti ukřivdili.“ Wookie rychle udělal předletovou přípravu a posadil se do kokpitu, když si všiml, že se kolem stroje shromáždily asi dva tucty domorodců vedených stařenou s berlou a dvojice mužů mu vynesla do kokpitu několik drobných darů, korálky a kamínky na šňůrách, několik nástrojů, vydlabanou tykev plnou čerstvé vody a něco, co vypadalo jako scvrklé ovoce. Zdálo se mu, že z něj mají strach, ale ukláněli se mu, a když nedali jinak a vzal si věci, rychle zase slezli ze schůdků a odběhli do bezpečné vzdálenosti. Wookie zavyl a zamával jim na rozloučenou, než zapnul motory a uspokojen jejich pravidelným hučením, zamířil zpátky na základnu…

----
Nebohý Grraugh bušil na velkou kovovou bránu základny, ale ta zůstávala zavřená a tichá. Na jeho signály nedostal žádnou odpověď a vrata byla stále zavřená. Musel přistát venku a přemýšlel, co se u všech čertů mohlo stát, že ho nechtějí pustit domů. Chvíli ještě zkoušel různé frekvence, ale zdálo se, že základna neodpovídala na žádné z jeho volání. Sedl si ve stínu svého X-wingu a čekal. Kručelo mu v břiše a začínal být opravdu rozčilený. Když ho konečně pustili dovnitř, vysvětlili mu, že základna je uzamčena a nemohou mu dovolit vejít. Měli ho vyslechnout a držet ve výslechové místnosti, než bude stav odvolán. Když rozbil dveře a z jedné strany průhledné zrcadlo na stěně, rychle mu donesli hromadu jídla a Grraugh se trochu uklidnil… byl zase doma…
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů