[Hrstka] Let X.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Ecthelion »

Hody na přistání nepřátelských letounů:
:arrow? Snapper 1 hází na přistání:
Hod je 14 + 2 (za Pilotáž) – 5 (za poškození) = 11. Podařilo se mu i s poškozenou mašinou přistát.

:arrow? Snapper 2 hází na přistání:
Hod je 15 + 2 (za Pilotáž) = 17. Podařilo se mu v pořádku přistát.

:arrow? Snapper 4 hází na přistání:
Hod je 14 + 2 (za Pilotáž) – 5 (za poškození) = 11. Podařilo se mu také v pořádku přistát.

:arrow? Snapper 11 hází na přistání:
Hod je 15 + 2 (za Pilotáž) – 5 (za poškození) = 12. Podařilo se mu v pořádku přistát.

Hody na přistání bombardérů:
:arrow? Tallyho Leader hází na přistání:
Hod je 13 + 3 (za Pilotáž) – 5 (za poškození) = 10. Podařilo se mu i s poškozenou mašinou přistát.

:arrow? Tallyho 2 hází na přistání:
Hod je 14 + 2 (za Pilotáž) – 5 (za poškození) = 11. Podařilo se mu i s jedním motorem přistát na dráze.

:arrow? Tallyho 3 hází na přistání:
Hod je 5 + 2 (za Pilotáž) – 5 (za poškození) = 2. Poškozený letoun vyjel z dráhy a rozbil se při přistání o budovu hangáru.
Hod na záchranu: 1, 3, 5. Při havárii se pilot i navigátor zachránili, ale hřbetní střelec zahynul při havárii. Jedna z ohnutých výztuh mu zlomila vaz a z letadla ho vynesli mrtvého.

:arrow? Tallyho 4 hází na přistání:
Hod je 15 + 2 (za Pilotáž) – 5 (za poškození) = 12. Podařilo se mu i s poškozenou mašinou přistát.

Závěr:
:arrow? Letecké střetnutí skončilo jasným úspěchem pro RAF - z 12 nepřátelských stíhačů jich bylo 8 sestřeleno (pouze třetina strojů se dokázala vrátit zpět na základnu, z toho tři poškozené) bez vlastních ztrát (jedna stíhačka byla poškozena, dva bombardéry se musely otočit zpět na základnu pro poškození). Tři německé piloty vylovila z moře italská minolovka, tři další zachránily spojenecká plavidla a byli zajati a dva nepřátelští piloti v boji zahynuli.

:arrow? Při náletu byl potopen italský tanker MV Minatitlan (5,014 t) s naftou pro německé tanky a poškozena italská muniční loď MV Sabaudia (6,339 t), přičemž část jejího nákladu byla zničena. Při útoku byl ztracen jeden z útočících bombardérů, další dva byly poškozeny. Jeden z poškozených bombardérů byl ztracen při přistání (celkem tak peruť Tallyho přišla o dva stroje a jednu posádku ze šesti).

Sestřely:
- Sgt. Mike Strickland (volací znak Gypsy Red Two) – 1 sestřel
- W/O Ben Bishop (volací znak Gypsy Red Three) – 1 sestřel
- Sgt. Petr Holub (volací znak Gypsy Red Four) – 1 sestřel
- W/O Brian Cathal (volací znak Gypsy Blue Leader) – 1 a ½ sestřelu
- Ft. Sgt. Kenneth Read (volací znak Gypsy Blue Two) – 1 a ½ sestřelu
- Ft. Sgt. Peter Lusd (volací znak Gypsy Blue Three) – 1 sestřel

(1 sestřel navíc si připsal Tallyho Leader, po ½ sestřelu zaznamenali také Tallyho 3 a 5)

:idea: Moc vám všem děkuji za misi! Byla to zatím nejrozsáhlejší hra co do počtu hodů (odehrát moje kolo mi trvalo přes hodinu a půl $lol$ ) a hodně mě to bavilo… teď uvidíme, jak si Gypsy povede dál (pokud o to samozřejmě stojíte). :wink:

EDIT: Ještě Pepa si musí hodit, zda se mu podaří přistát s poškozeným strojem. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Vallun »

Chudák Tallyho 3:( zlouni měli zase kliku při pristaní...

Jinak bych zdůraznil, že se nevrátil ani jeden z cennějších Messerů;)

Díky za paradní hru, byla fakt velká a zase docela o nervy...ztráty bombardérů jsou drsné...:/ i když jen z menší části jdou na nás...

Jo a mimochodem, myslím, že mám taky 1,5 sestřelu - první tri kola jsem všechny zasáhl...;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od PetrH »

naopak já se obávám, že jsme měl jen jeden zásah, další byl takový zmatek:)

hra byla dobrá, až na vsuvku, zde bych na konci měl podnět: zda by třeba jednu hru vallun nechtěl ukázat jak se to vede po jeho. klidně mu půjdu do letky. separátně. zajímá mě ta historicky věrná mise. Klidně mimo e2 mise.
Jinak do další mise se opět hlásím
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Antharon »

Brian vystupi z lietadla stranou od rezervnej pristavacej drahy. Trosky Tallyho 3 dymia kusok opodial prepletene s rozbitou stenou hangaru.

Zahodi masku, sadze mu vytvorili na tvari desivu grimasu. Bezi k Tallyho 3, ale pluca protestuju. Dym, ktory sa do nich dostal cez zle utiahnutu sposobil akutne zlyhanie. Zastavi sa a padne na zem ako poleno.

Skor nez ho obklopi temnota vidi ako k nemu pribieha jeho oblubena sestra z lazaretu. Usmeje sa a svet sa strati v ciernom oblaku...


Brian Cathal is Evolving!

F/O Brian Cathal
strelba: 3
pilot: 5
zostrely: 0
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Vallun »

PetrH - pozor, v žádném případě bych nechtěl snizovat věrohodnost nebo logičnost Ecthelioních misí. Naopak i já se tady dovídám hodné nového a to nějakou drobnou představu o letectvu za druhé světové mám... ale treba nosnost P 40 pro mne fakt byla překvapením a poučením - vždyť ty Blenheimy nesl stejný náklad jako naše stihačky...:)

Stejně tak to, že Blenheimy prováděly nálety v úrovni paluby, je pro mne překvapení. Bez konzultace s wiki bych řekl, že na to budou pomalé, protože tuhle metodu znám jen z Pacifiku, kde to dělaly modernější tedy hlavně rychlejší stíhací bombardéry.

Mne jde čístě o gamistické hledisko - pokud nemohu bombardéry chránit tím, že boše vymanévruji, tak je strelba výrazné efektivnější než pilotáž a nevidím zde moc roleplayové důvody pro volbu suboptimálních řešení...

Já taky rád znovu poletím, ale nikoliv za cenu toho, že by to odradilo Naokiho či další...

Já sviu misi už zkoušel, ale v blbý čas, takže zašla na úbytě...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Skenderax »

Ecthelion píše:
- Ft. Sgt. Peter Lusd (volací znak Gypsy Blue Three) – 1 sestřel


Ak by som vás mohol opraviť, mám 1.5 zostrelu - raz som trafil Snapper 1 a dvakrát Snapper 10 :-).
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Oooukej... zdá se, že ty sestřely jsem spočítal úplně blbě. $lol$ Večer se na to ještě podívám a zkusím to přepočítat. :wink:
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Skenderax »

A ďakujem za hru. Hŕstka je super a veľmi jej pridáva prístup Ecthelionov. Obrázky a popisy robia hru skutočne dobrou. Verím, že tentokrát sa namakali :-D.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Pepa »

Při doprovodu kouřících strojů nemyslím na nic jiného, než na naši základnu jako na maják naděje, kde si zase oddychneme a všechny ty hrůzy alespoň na chvíli skončí. Když ale z dálky vidím kouř, srdce se mi málem zastaví. A to až tak, že zapomenu, že můj stroj je také poškozený a že potřebuje správně navigovat.

:arrow? Josef Jež se pokouší bezpečně přistát.
:arrow? Hod je 8 + 4 (za Pilotáž) - 5 (za poškození stroje) = 7.
:arrow? Můžu si vzít dluh na Pilotáž a hodit znovu? Počítá se mi postih -2 na Pilotáž, protože jsem ve Warhawku se dvěma výškovými žetony?

-------------------------------------
Ecthelion píše:(odehrát moje kolo mi trvalo přes hodinu a půl $lol$ )
Ty brďo :D Na to jsem se ale vážně chtěl zeptat. Myslel jsem totiž, že se ten nálet vyhodnotí prostě příběhovým popisem a že se nebude na všechno zase tak poctivě házet. Takhle ale vážně smekám :) (Ale jste blázni, hoši :D) A moc děkuji všem za pořádnou misi (i když na můj palebný nálet se už nedostalo) :clap:

:arrow? K výhodnosti/nevýhodnosti zavěšování bych se také chtěl vyjádřit, ale nejspíš v nějakém jiném vlákně. Ale kde? (Na základně spíš řešíme příběh a ne pravidla, nebo ano?)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše: :arrow? Můžu si vzít dluh na Pilotáž a hodit znovu?
V zásadě tomu asi nic nebrání... takže můžeš. Buď rozbiješ letadlo, nebo vezmeš dluh. :>;o)
Pepa píše:Počítá se mi postih -2 na Pilotáž, protože jsem ve Warhawku se dvěma výškovými žetony?
Určitě ne - výškové žetony jsou platné při bitvě, při klesání na vlastní letiště stroj výšku dobrovolně sníží (sám se dobrovolně žetonů vzdá).
Pepa píše:Ale jste blázni, hoši :D
Jak jinak. :>;o)
Pepa píše::arrow? K výhodnosti/nevýhodnosti zavěšování bych se také chtěl vyjádřit, ale nejspíš v nějakém jiném vlákně. Ale kde? (Na základně spíš řešíme příběh a ne pravidla, nebo ano?)
Buď můžeme založit nové téma tady v sekci Hrstka (na mechaniky), nebo se to dá řešit v tématu o Hrstce (tam se už nějaké mechaniky řešily). V rámci herních témat to ale prosím neřeště, tam se to dost plete. :wink:

---
:arrow? Jinak uvidíme, jak si povedeš jako Acting S/L... pokud tedy neuhoříš při přistání (pak by Acting S/L musel být Brian Cathal jako další v pořadí). :>;o)
Uživatelský avatar
Girith
Příspěvky: 38
Registrován: 2. 3. 2013, 00:33

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Girith »

Parádní hra. Hrstka mě fakt neskutečně baví. Děkuji.

Musím se dodatečně omluvit Seržantu Holubovi, že jsem mu sestřelil Snappera 7 za kterým byl zavěšen. Že je za ním zavěšen jsem si všiml až teď když jsem si to zpětně pročítal. Nějak jsem to předtím přehlédl. :oops:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Ecthelion »

Sestřely (oprava):
- Sgt. Mike Strickland (volací znak Gypsy Red Two) – 1 sestřel
- W/O Ben Bishop (volací znak Gypsy Red Three) – 1 a ½ sestřelu
- Sgt. Petr Holub (volací znak Gypsy Red Four) – ½ sestřelu
- W/O Brian Cathal (volací znak Gypsy Blue Leader) – 1 a ½ sestřelu
- Ft. Sgt. Kenneth Read (volací znak Gypsy Blue Two) – 1 a ½ sestřelu
- Ft. Sgt. Peter Lusd (volací znak Gypsy Blue Three) – 1 a ½ sestřelu
Tak, zkusil jsem to ještě jednou projít a snad už to sedí...
Girith píše:Musím se dodatečně omluvit Seržantu Holubovi, že jsem mu sestřelil Snappera 7 za kterým byl zavěšen. Že je za ním zavěšen jsem si všiml až teď když jsem si to zpětně pročítal. Nějak jsem to předtím přehlédl. :oops:
To se v reálu stávalo pořád, pilot udělal prudkou zatáčku... spatřil skopčáka, vysypal do něj zásobníky... a teprve, když šel Němec k zemi, se málem srazil s britským pilotem, který ho pronásledoval už pět minut. $lol$
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Vallun »

Ben Bishop
1. kolo střelba na Straubeho
:arrow? Hod 11 + 5 za střelbu + 1 za Hurrycane = 17, zásah!
2. kolo Střelba na Snappera 12
:arrow? Hod 6 + 5 +1 = málo...

Vyštrachal poslední zbytky koncentrace a zkusil to znovu

:arrow? Hod 10 + 5 střelba + 1 hurricane = 16 - zásah!
3. kolo střelba na Snappera 7
Střelba na Snapper 7
Hod 11 +5 +1 -1 = 16, zásah:)
To je 3/2 sestřelu...;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od PetrH »

E2, g: presne tak jsem to bral;) takze zadny stres a jeden oanak navic na Coce to spravi. Bylo to fajn, zpetne bych i korigoval svoji vytku, hra byla fajn, meta mezi uz tolik ne, ale na deskovce by to asi vypadalonjjnak a prhlednejc
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Pepa »

Když vidím, že stroj nezvládám a na základně bych se vyboural, zvednu stroj trochu výš a pokusím se s ním přistát v nedalekých dunách.

:arrow? Beru si Dluh na Pilotáž a házím znova.
:arrow? Hod je 9 + 4 (za Pilotáž) - 5 (za poškození stroje) = 8.

Uf... Vypadá to, že jsem to nějak zvládl...
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů