[Hrstka] Let X.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Skenderax »

Gypsy Blue Three, rozkaz prijatý. Rozumiem. - potvrdím plán a držím sa ho :-).
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Vallun »

Antharon - blbej dotaz:) odprevadit je přesně co? Chceš doprovodit ty dva poškozené nebo pokračovat s náletem? Já bych nechal ty dva navracející se Readovi...a vy pokračujte dál:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Vallun »

Bishop stíhá Snappera 4
:arrow? Hod 5 +2 pilotáž = 7

Když Bishop dlouho neslyšel žadné pokyny od velitele letky, ale přimo vnímal horkomrevnost své mladé československé dvojky, rozhodl se vyrazit za prchajícimi špageťáky. Řikal si, ze pokud nějaké nebezpečí ve vzduchu hrozí, tak od zbylých stihačů z Bengazi což byl i směr, kterým Taloši prchali.

PetrH - sorry, to jsem Ti moc nepomohl, holt kostky vědí, že se má poslouchat...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od PetrH »

co se da delat :)

PS stale plati to, ze bych rad, kdybys tu misi udelal i ty, zajimame vyslovene takticka bitka.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6871
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Antharon »

To bol z mojej strany navrh velitelovi, rozhodnutie je na nom

Odprevadenim bombarderov myslim tie poskodene
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Naoki »

Nehledě na to že já je doprovodit nemohu když jsem vás všechny ztratil z dohledu
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Ecthelion »

Začíná se to trochu komplikovat, tak jen udělám shrnutí, jak situace nyní vypadá:

:idea: 4 bombardéry (Tallyho Leader, Tallyho 4, 5 a 6) pokračují k lodím, aby na ně mohly zaútočit. 2 poškozené bombardéry (Tallyho 2 a 3) se otáčejí a míří zpátky na základnu.

:idea: Ft. Sgt. Kenneth Read (Gypsy Blue 2, Naoki) skočil za Němcem, za kterým byl zavěšený... a když ho sestřelil, zbyl na nebi sám, přičemž bombardéry i doprovázející letouny byly mimo dohled. Může se vrátit domů sám, případně se znovu připojit k bombardérům (obtížnější) nebo zbytku modrého roje (trochu snazší) – ale na poslední dvě možnosti budu potřebovat od Naokiho hod na Vojáka (zda je vůbec najde - navigace nad nedozírným mořem bez jakýchkoli orientačních bodů, navíc jen s kompasem není sranda).

:idea: W/O Ben Bishop (Gypsy Red 3, Vallun) a zřejmě Sgt. Petr Holub (Gypsy Red 4, PetrH) vyrazili za dvojicí prchajících Italů. Pokud je budou dál pronásledovat a pokusí se je sestřelit, budou se vracet na základnu samostatně (šance najít zbytek vlastních strojů po honičce, která je může zavést až někam k Benghází, je téměř nulová). Případně se můžou otočit a vrátit k bombardérům, poté, co Talijány vyprovodili (bombardéry jsou ještě v dohledu, nemělo by to být obtížné).

:idea: Ostatní letouny zatím doprovázejí bombardéry a čekají na rozkazy velitele.

:idea: W/O Brian Cathal (Gypsy Blue Leader, Antharon) nabídl veliteli, že zbytek modrého roje (tedy on a Ft. Sgt. Peter Lusd (Gypsy Blue 3, Skenderax), případně k tomu Gypsy Blue 2, jestli je dokáže najít a dohnat) by mohl doprovodit poškozené bombardéry domů (na základě žádosti Tallyho Leader).
To by nechalo pro ochranu útočících bombardérů na zpáteční cestě (musíte je ještě doprovodit domů) jen F/O Josefa Ježe (Gypsy Leader, Pepa) a Sgt. Mikea Stricklanda (Gypsy Red Two, Girith).

:arrow? Záleží teď na Gypsy Leaderovi, jak rozdělí síly, aby bombardéry ochránil a zda vyhoví prosbě Tallyho Leadera o doprovod pro bombardéry poškozené (přičemž cílem je samozřejmě dostat ideálně všechny bombardéry v bezpečí domů). Pepa se bohužel trochu nešťastně odmlčel, takže se to zaseklo... ale nedá se nic dělat, chvíli na něj musíme počkat. :wink:
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od PetrH »

Vallun navrhuji se vratit, pomoci jim, treba nas cestou zpet ci u lodi cekaji jeste nejaci vlci...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Vallun »

K tomu bych podotkl, že Ježovo/Pepovo letadlo je poškozené!

Být to na mne, tak s Tallyho 2 a 3 poslu dom Ježe a Reada, pokud se s nimi dokáže spojit (mohl by - sejmul ho rychle, Blenheimy letí pomalu a kdyžtak jej navede Jež vysílačkou).

Trojice zdravých letounů by měla zůstat u Tallyho leadera a pokracovat s nimi. Vrhnout e za utíkajícími letouny je trochu nerozum, ale... je to dost na Pepovi a ten zrovna nedtíhá...:(

:?: Máme nějakou představu o dalších "rizicích" odstartovalo toho proti nám hodně, ale jak je pravděpodobné, že pošlou ještě něco? A jak moc jsou ohroženy poskozené bombery? Třeba i náhodným setkáním s nepřítelem/jak je to pravděpodobné?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Naoki »

Hod na Vojáka?
...
Co se stane když se mi nepovede?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Pepa - nepřihlášen

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Pepa - nepřihlášen »

Já jsem teď týden na poměrně omezeném internetu, takže se omlouvám. Napíšu zítra večer.

(Kdyby se po mě něco chtělo, tak buďto budu získávat výšku, nebo vhodně wingmanovat.)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Vallun »

Chce se po Tě velet....:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše::?: Máme nějakou představu o dalších "rizicích" odstartovalo toho proti nám hodně, ale jak je pravděpodobné, že pošlou ještě něco? A jak moc jsou ohroženy poskozené bombery? Třeba i náhodným setkáním s nepřítelem/jak je to pravděpodobné?
Netušíte, jaké mají kapacity a jestli teď poté, co jste zničili leteckou ochranu lodí, nežhaví telefonní dráty, aby poslali do vzduchu další stroje... každopádně ani let zpátky nemusí být procházka růžovou zahradou – Tobruk je hluboko v nepřátelském území (a vy jste navíc už dost na západ od Tobruku), takže zpáteční cesta vede nebezpečnou oblastí, která je v dosahu polních letišť z Afriky a Němci obsazené Kréty. Bombardéry budou navíc muset přeletět frontu (ideálně nad mořem, ale i tak), aby se dostaly zpátky na svoje letiště... takže nebezpečí, že narazí na nějaké hlídkové stroje nepřítele není vůbec malé.

Určitě ještě nejste doma, takže není konec mise... a na to, jestli cestou zpátky na nějakého Skopčáka narazíte, si hodím. :>;o)
Naoki píše:Co se stane když se mi nepovede?
Nenajdeš je. $D Tím pádem se budeš muset vrátit zpátky sám a nebudeš moci pomoci ostatním v případě, že vletí do nějakého maléru... případně, když si hodíš vážně hodně špatně, můžeš vletět do solidního maléru sám. :>;o)
Pepa - nepřihlášen píše:Já jsem teď týden na poměrně omezeném internetu, takže se omlouvám. Napíšu zítra večer.
Ok, tak do zítřka večer počkáme. Potřebujeme tě na rozhodování. :wink:
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od PetrH »

E2 ho, mam chut sestrelit nejakyho taliana ci skopcaka :)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Nábor pilotů X.

Příspěvek od Pepa »

"Tady Gypsy Leader. Žádosti Tallyho Leadera musíme vyhovět! A pronásledovat prchající Snappery nemá příliš smysl...

Já s Cathalem a Lusdem se obrátíme zpět a doprovodíme ty poškozené bombardéry domů.

Bishope, Holube a Stricklande - budete pokračovat v misi, tedy poletíte s bombardéry dále.

Reade, lokalizuj se a přidej se k té skupině, kterou objevíš jako první."
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů