[Hrstka] Let VIII.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Jerson píše:Dostal jsem se k přečtení až později, takže zase nějaké poznámky:
Pokud má stíhačka pumy pod křídlem, odhazuje obě najednou, nevím o tom, že by to u nějakého letadla bylo jinak.
Tady máš pravdu, taky jsem nedohledal, že by to bylo jinak. Odchýlil jsem se od reality, protože mi to z hlediska herních mechanismů přišlo zajímavé a chtěl jsem to nechat kluky vyhodnotit... ale uvidíme, je dost pravděpodobné, že to nechám tak, jak to bylo ve skutečnosti (tedy všechny bomby najednou).
Jerson píše:Bez ohledu na předchozí poznámku mi přijde divné, že by se na zásah každou pumou (pokud by byly shozené současně) házelo zvlášť. Z principu letí po stejné trajektorii a dopadnou pár metrů od sebe (pokud nebude mít uvolňovací mechanismus poruchu), takže by spíše měly zvyšovat šanci na zásah.
Ve chvíli, kdy se budou odhazovat najednou, to jedno vyhodnocení bude dávat určitě větší smysl.
Jerson píše:A samozřejmě na tyto tanky by se mělo dát zaútočit i kulomety, zejména velkorážními.
Kittyhawky měly šest 12,7 mm (0.5 cal) kulometů, které byly účinné proti lehce obrněným cílům. Pozemní (trochu těžší verze) kulometu s protipancéřovou municí byla schopná nadělat díry do trupu polopásáku a obrněných vozidel. Letadla mají trochu odlehčenou verzi, ale mají jich zase víc. Nálet na Panzery IIky, nebo polopásák a pěchotu tak určitě šance mají (Panzer II má už podle mě příliš silné pancéřování, na to, aby ho kulomet probil, ale ten je už zničený).
Jerson píše:Jo, a proč se na shazování pum háže střelbou a ne pilotáží? správné srovnání letadla před útokem je v tomto případě zcela zásadní a nedá se dohnat žádnýma opravama podle trasírek.
Zajímavý nápad, díky za něj... nebylo by to možná špatné z hlediska herních mechanik, protože by se trochu rozložil důraz střelby a piloti stíhacích bombardérů by pak měli vyšší Pilotáž, zatímco stíhači Střelbu... hmm... díky za podnět k přemýšlení!

Skenderax: Zavěsil se tím pádem za tebe. Večer odehraju a nahodím další tah. :wink:
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Vallun »

To snad už ani nemusíš...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše:To snad už ani nemusíš...
Hm?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

5. kolo Luftwaffe

Obrázek

:arrow? Leutenant Ernst zu Sayn-Wittgenstein se pokouší zavěsit za Josefa Ježe.
zu Sayn-Wittgenstein hází: hod 14 + 3 za Pilotáž = výsledek je 17.
:!: Pepo, hoď si, jestli se za tebe zavěsí!

:arrow? Leutenant Wilhelm Graf střílí na Aldo Aldu.
Graf hází: hod 12 + 5 za Střelbu = výsledek je 17. Zásah! Aldo Alda je sestřelen!
Hod na kanony: hod 1 = 1 poškození (stíhačku poškodily jen kulomety)
:!: Vallune, hoď si na záchranu! Jsi nedaleko vlastní základny, vlastně v rámci vlastních linií, takže se zachráníš na hod 3-6.

:arrow? Stabsfeldwebel Franz Jennewein střílí na Schwestkenwassera.
Jennewein hází: hod 8 + 3 za Pilotáž +2 za výšku = výsledek je 13. Minul!

5. kolo RAF/DAF (Desert Air Force)

Obrázek

:arrow? Můžete jet!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion píše:
Vallun píše:To snad už ani nemusíš...
Hm?
Viz hore...se dalo čekat.

ad odhoz pum - pokud vim,tak druhá puma se dala o pár okamžiků pozdržet. Proto by davalo smysl dejme tomu, mířit dvakrát,ale určité ne dva samostatné nálety...řešil bych to spís tak, že jen na první je bonus +5...

ad obrázek a pod. Poskozené jsou oba zbyvající tanky,ala jak vyjádřit, že každý jinak...poslední boš by měl použít střelbu, ne pilotáž.. Slivovičák už výsku nemá,za 4 akce akorat vyplýtval spoustu munice a efekt naprosta nula...hodně to zvoral.

Bombardovat pilotáží mi vůbec nedává smysl, prorože i běžnou střelbu provádíš celym letounem. Střelba - stejně jako bomby - je tak hlavně o nača sování...

Edit: ha,pardon, bez scrollování jsem si nevšiml toho pásu rozervaného...hezký detail! Nicméně výsledek za bomby celkově nic moc:/ skore 2:2:2....

Jinak se zdá, že se Aldy jen tak nezbavíte...
:arrow? Záchrana hod 6...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Jerson »

Ecthelion píše:Tady máš pravdu, taky jsem nedohledal, že by to bylo jinak. Odchýlil jsem se od reality, protože mi to z hlediska herních mechanismů přišlo zajímavé a chtěl jsem to nechat kluky vyhodnotit... ale uvidíme, je dost pravděpodobné, že to nechám tak, jak to bylo ve skutečnosti (tedy všechny bomby najednou).
ono by se pak mohlo projevit, kdyby stíhačka nesla tři pumy, dvě pod křídly s jednu stejnou nebo větší pod trupem. Odhodit každou zvlášť, nebo dvě a jednu, na různé cíle, s různou pravděpodobností zásahu, účinkem ... dalo by to hezky kombinovat. Jen by to pak převyšovalo možnosti kulometů a kanónů, které jsou teď jen schematické.
Kittyhawky měly šest 12,7 mm (0.5 cal) kulometů, které byly účinné proti lehce obrněným cílům. Pozemní (trochu těžší verze) kulometu s protipancéřovou municí byla schopná nadělat díry do trupu polopásáku a obrněných vozidel. Letadla mají trochu odlehčenou verzi, ale mají jich zase víc. Nálet na Panzery IIky, nebo polopásák a pěchotu tak určitě šance mají (Panzer II má už podle mě příliš silné pancéřování, na to, aby ho kulomet probil, ale ten je už zničený).
Tyhle tanky mají shora jen dost slabý pancíř. Strop Pz III má stále jen 10 mm, tedy nic, co by ve vhodném úhlu zastavilo průbojnou střelu z půlpalcáku.
Zajímavý nápad, díky za něj... nebylo by to možná špatné z hlediska herních mechanik, protože by se trochu rozložil důraz střelby a piloti stíhacích bombardérů by pak měli vyšší Pilotáž, zatímco stíhači Střelbu... hmm... díky za podnět k přemýšlení!
Není zač. Ještě byste mohli dát postih za jedoucí cíle, a rychle jedoucí cíle. Případně kličkující cíle. A zhoršenou viditelnost, třeba zvířený prach. To by dalo tankům větší šanci, takhle mi přijde, že to mají piloti dost jednoduché.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Aldo padol a ja to cítim ako osobné zlyhanie. Ak by som bol trafil svojim náletom, tak ...

Ale ďalej to neriešim. Nezachránil som Alda, vo vzduchu je ešte Joe.

Nevšímajúc si nemca za sebou, navediem lietadlo esíčkom na Ernst zu Sayn-Wittgensteina. Zoberiem z prístrojovky fotku svojej milej a nacvičeným pohybom ho vložím do kapsy:

Obrázek

Spolu anjel môj. - poviem jej ticho a pálim.

:arrow? Streľba na Ernst zu Sayn-Wittgensteina:

:arrow? 15 (hod 3 lepšie zo 4d6) + 4 (streľba) -1 dlh = 18

Ďalšia dávka munície smeruje do nemeckého stroja a tentoraz trafila. Trpko sa usmejem. Ani nie nad tým, že som trafil, ale nad tým, že môj nazistický sprievodca netrafil mňa.

Boj na hrane noža... Neskoro pre Alda, ale možno dosť skoro pre Joea.

//PS: Poprosím upraviť obrázok. Svoje 3 výškové žetóny som použil na Palebný Prielet :-(.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Wilhelm Graf z kabiny kontroloval očima klesající britskou stíhačku a zdálo se, že na jeho unaveném obličeji se na chvíli objevil úsměv, když zahlédl pilotův padák a viděl, že jej vítr nese za vlastní linie. Ledabyle dvojicí prstů zasalutoval poraženému nepříteli a očima začal na blankytném nebi pátrat po dalších protivnících...

Podařilo se vám zničit dva tanky, jeden znehybnit a jeden poškodit, takže jste hodně pomohli klukům na zemi, kde teď zuří bitva mezi útočníky a zuby nehty se bránícími australskými Krysami pouště. Teď ale musí zbývající dva stroje bojovat proti nepřátelské přesile ve vzduchu. Britové už jednu stíhačku ztratili, ale Schwestkenwasser trochu snížil poměr, takže jsou to dvě stíhačky proti dvěma a jedné poškozené... tak uvidíme, jak to dopadne. :wink:
Skenderax píše://PS: Poprosím upraviť obrázok. Svoje 3 výškové žetóny som použil na Palebný Prielet :-(.
Večer opravím, díky oběma za připoměnutí (zapomněl jsem je dát pryč).

:arrow? Ještě je na řadě Pepa, aby hodil, jestli je Němec za ním zavěšený a odehrál svou akci. Večer pak můžu zase odehrát za Němce.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Pepa »

Odehraju, odehraju. Jenom se zeptám Skendíka, jestli náhodou neustoupíme a neodletíme pryč... :think:
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Pepa píše:Odehraju, odehraju. Jenom se zeptám Skendíka, jestli náhodou neustoupíme a neodletíme pryč... :think:
Ak by sa ti podarilo teraz jedného streliť, tak si myslím, že by sme ešte možno mali šancu. Ale Schwestkenwasser ostane v boji pokial ostane Jozef. Prinajhoršom bude robiť wingmena ak sa bude dať, pri ústupe. Predsa len, ak by svojim náletom trafil, tak by všetko vyzeralo inak :-).

Ale rozhodnutie o ústupe nechám na P/O :-).
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Pepa »

"Oh, shit," uteče mi, když vidím, jak se Aldův letoun poroučí z oblohy k zemi. Snažím se zachovat si chladnou hlavu a vyřešit svoje problémy...

:arrow? Hod je 4 + 3 (za Pilotáž) + 1 (za Warhawka) = 8.
:arrow? Ernst zu Sayn-Wittgenstein se za mě zavěsil.

Ale kouří se z něj. Peter ho trefil. "Pomohls mi, teď pomůžu já tobě."

:arrow? Josef Jež střílí na Franze Jenneweina.
:arrow? Hod je 17 + 5 (za Střelbu) = 22.

"Zásah!" zavýsknu do éteru.

Skenderax: Jaké máš letadlo?
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Pepa píše: Skenderax: Jaké máš letadlo?
Nadržané rozdávať horúce darčeky Joe, pane. - dodám s úsmevom a odhodlaním v hlase.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

6. kolo Luftwaffe

Zatímco nad nimi probíhá zuřivá letecká bitva, po vyřazení většiny tanků se tobrucké krysy zvedly ze svých zákopů a nyní, navzdory nepřátelské palbě, vyráží se zuřivým rykem do protiútoku!

Obrázek

:arrow? Leutenant Ernst zu Sayn-Wittgenstein střílí na Josefa Ježe.
zu Sayn-Wittgenstein hází: hod 7 + 3 za Střelbu +2 za Výšku -5 za poškození = výsledek je 7. Minul!

:arrow? Leutenant Wilhelm Graf střílí na Schwesteknwassera.
Graf hází: hod 11 + 5 za Střelbu +2 za Výšku = výsledek je 18. Zásah!
Hod na kanony: hod 4 = 1 poškození (granáty kanonu minuly křídlo o palec, stíhačku poškodily jen kulomety)

Grafův stroj proletěl kolem a vojáky dole zasypaly prázdné nábojnice z jeho kulometů. Mladý německý pilot, který už si získal statut esa a solidní pověst mezi letci afrického nebe, se ohlédl, aby zhodnotil výsledek své palby a pak stočil letadlo do otočky, aby si naletěl na další nálet.

:arrow? Stabsfeldwebel Franz Jennewein střílí na Schwestkenwassera.
Jennewein hází: hod 11 + 3 za Pilotáž -5 za poškození = výsledek je 9. Minul!

6. kolo RAF/DAF (Desert Air Force)

Obrázek

:arrow? Můžete jet!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Bez vyskoveho zetona nikoho netrafim. Pepa, spravim ti wingmana a dame dole Grafa? Alebo das fotku a posles ho k zemi?

PS: Nemci už nemajú, alebo by na obrázku aspoň nemali mať, výškové žetóny ;).
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Skenderax píše:PS: Nemci už nemajú, alebo by na obrázku aspoň nemali mať, výškové žetóny ;).
Rozhodně, večer opravím. Díky za upozornění (hrál jsem si s panáčky na zemi a na výšky jsem zapomněl $D ).

:arrow? Ještě čekáme na Pepu, až odehraje, tak pojedu zase já. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů