[Hrstka] Let V.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů V.

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Kluci, moc děkuji za hru.
My taky moc děkujeme. :wink:
Pepa píše:Bylo to pěkné, ale možná trochu krátké.
To je z toho, že testuju omezené palivo pro Bf 109ky a při prvním možném hodu padne, že jim došlo. $lol$
Pepa píše:Hned zítra bych letěl zas. :)
Však můžeme... Vallun měl snad něco nachystaného? Když ne, tak můžeme zase něco nachystat my. Jinak zatím můžete zamířit na Základnu - tentokrát nikdo Dluhy nebral, takže je to čistě atmosférické, ale máte možnost se opít na účet zachráněných děvčat, takže proč to nevyužít...
Pepa píše:Taky musím říct, že mě "nově vyztužené" Hurikány asi trochu zachránily, takže tímto konstruktérům děkuji.
To jsem se chtěl zeptat - co říkáte na novou úpravu Hurricanu? Přijde vám moc silná? Moc slabá?

Mě osobně přijde zajímavější než původní pravidlo... a asi i v pohodě s vyvážením (jen mi někde podvědomě hlodá červík pochybostí, že by za tu výhodu, že je to chatrný stroj měl někde mít i nevýhodu, že není tak pevný... ale asi to funguje i bez toho), ale rád bych znal váš názor...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů V.

Příspěvek od Vallun »

Vallun snad něco připraveného má, ale předpokládá, že bez pomoci se ne vždy obejde, třeba netuším, jak děláte ty přehledy letadýlek...
jen mi někde podvědomě hlodá červík pochybností, že by za tu výhodu, že je to chatrný stroj měl někde mít i nevýhodu, že není tak pevný...
Hurricane? To by bylo dost mimo, já měl z knížek, kterých jsme přeci jen něco přečetl pocit, že to byl stroj typu držák...ostatně právě proto bylo možné jeho koncept využít i pro řadu dalších verzí (Hurrybomber např.)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů V.

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše:...třeba netuším, jak děláte ty přehledy letadýlek...
To dělám normálně ve Photoshopu, mám tam každé letadýlko jako jednu skupinu ve které jsou vrstvy, které zapínám nebo vypínám (kouř, žetony, nabourané/normální letadlo) a celé skupiny posouvám dle potřeby. Pokud máš Photoshop a umíš v něm alespoň trochu dělat, tak by to neměl být problém a můžu ti poslat soubor.
Vallun píše:Hurricane? To by bylo dost mimo, já měl z knížek, kterých jsme přeci jen něco přečetl pocit, že to byl stroj typu držák...ostatně právě proto bylo možné jeho koncept využít i pro řadu dalších verzí (Hurrybomber např.)
Hurricane byl velmi stabilní a odolný stroj, ale pozdější modifikace (jako Hurribomber) byly postavené na verzi Mk II a dalších, které už měly univerzální křídlo (do kterého šly ládovat různé konfigurace výzbroje). Verze Mk I byla ještě dost vachrlatá a na hodně z nich se dřevěné váztuže a plátno vyměňovaly za ocel a duralové plátování ještě během bitev na předsunutých základnách.

Mám prostě podvědomý, ale zřejmě neopodstatněný dojem, že když má stroj výhodu, že díky chatrné kostrukci jím granáty proletí bez výbuchu... tak by taky za tu chatrnou konstrukci měl být nějak penalizován... ale asi to není úplně potřeba.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů V.

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion - Photoshop nemám a dělal jsem s ním snad jednou, ale pokud se dá stáhnout free, tak to zvládnu:)

Mne šlo o to, že Hurricane má pověst tvrďáka, takže to, že něco vydrží odpovídá realitě a tudíž mne to nijak extra nebere - jsou stroje silnější a jsou stroje slabší, to je život:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů V.

Příspěvek od Skenderax »

Práca ma trochu pritlačila do reality a to bol dôvod, prečo som bol trochu neaktívny :-(.

Chcem vám všetkým poďakovať za hru, bol to veľmi pekný prelet.

A musím sa priznať, že hurikány to Hrstke V. milujem. Sú perfektné, i keď sa mi zdá, že ich odolnosť voči streľbe je nevyvážená. A čím je pitot silnejší (hlavne v streľbe), tým to bude výraznejšie.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů V.

Příspěvek od Pepa »

Ecthelion píše:To jsem se chtěl zeptat - co říkáte na novou úpravu Hurricanu? Přijde vám moc silná? Moc slabá?
Osobně nevím...

Raději bych měl bonus +1 na Střelbu, než nějaké vylepšení, které kdoví kdy (pouze při zásahu) a kdoví jestli (musí mi padnout číslo na k6) použiji. Navíc s tím Spitfirem (dává +1 na Pilotáž) se v pravidlech tak pěkně doplňují. Hráč/čtenář má takovou pěknou volbu, jestli chce investovat do Střelby či do Pilotáže. Navíc bude-li Hurricane takto předělán, hráči začnou klást otázky, proč není i stroj, který by přidával "prostě" k Střelbě...
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů