[Hrstka] Základna

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

[Hrstka] Základna

Z autobusu se na londýnskou zastávku vyhrnulo několik pilotů ve vycházkových uniformách. Jejich šedomodré plátno je jasně rozpoznatelné i na dálku. Piloti zvednou jednoho ze svého středu na ramena a mohutného zpěvu „For he´s jolly good fellow...“ jej nesou směrem k pubu, zatímco pohledná děvčata se otáčejí za emblémy RAF i hochy, kteří je hrdě nosí na hrudích...

Obrázek

S Bubákovou vydatnou pomocí pomalu dokončujeme další verzi pravidel Hrstky, takže bychom rádi brzy zkusili další dogfight, pokud bude zájem. :wink:

Letka oslavuje návrat Josefa Ježe z Francie (a jeho povýšení) a piloti zamířili do Londýna vzít útokem místní hostince. Máte tedy možnost odehrát fázi Základny, abyste se zbavili Dluhů za poslední misi (úspěch v konfliktu vás zbaví všech, které jste si vzali), stejně jako příležitost pro nové piloty, kteří chtějí letět a byli přiděleni k letce jako nováčci, aby se předvedli.

Uděláme to takhle – načrtněte (každý pilot zvlášť), co v Londýně děláte (můžete zůstat se skupinou nebo se oddělit a řešit nějaký svůj osobní problém) a nahoďte konflikt, který chcete hodit. Já napíšu a určím vám obtížnost pro daný konflikt.

Co říkáte, šlo by to tak udělat? Vzhůru do psaní :!:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Sogard »

Pridal by som sa, hadam budem stihat popri DW
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Fl.Sgt. Ján Matišák to bonužiaľ do anglie nezvládol a tak už svoje dlhy platí v očistci.

Môžem si voliť nového pilota?
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Sogard/Aljen: Super, budeme se těšit.
Skenderax: Určitě, můžeš letět jako Matišákova náhrada.

Klidně nahoďte svou úvodní scénu s konfliktem, kluci. Vy sice nemáte Dluhy, ale i tak to může nebo nemusí mít nějaký výsledek. Minimálně se nějak představíte. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Tak to musíme udělat ještě trochu jinak. Budu teď týden mimo internet, takže obtížnost stanovíme tak, že házíte proti 10 a v případě úspěchu si zrušíte všechny dluhy (brali jste si jich docela dost a já nevaroval, že se jich budete obtížněji zbavovat, tak to uděláme takhle). V případě neúspěchu (ale díky tomu, že sem svůj konflikt napíšete) si můžete zrušit jeden z dluhů, které máte.

Budu se po návratu těšit na vaše dobrodružství v Londýně. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Autobus zastal a ja som vystúpil do sychravého počasia typického pre londín. Vyhrnul som si golier, narazil vojenskú brigadírku viac na hlavu, zasunul ruky do vreciek. Ostatný letci sa rozbehli za svojou zábavou, ale mňa to ťahá inde.

Vyrazil som, jednu nohu dávam pred druhá, pohľad nezaostrený sklopený k zemi len meter alebo dva pred seba. Niekde v dialke odbili hodiny šesť. Uvedomujem si, že majú i svoje meno, ale neviem si spomenúť aké. Je mi to jedno.

Ľudia okolo mňa sa ponáhľajú za svojimi cieľmi. VIdím ich iba ako rozmazané šmuhy sivej a čiernej farby. V duchu sa divím, prečo sú len sivý a čierny. V tomto meste nie su iné farby? Je to národný odev? Alebo tu vládne smútok? Možno im tu umrel prezident alebo premiér. Má Anglicko prezidenta? Nejak mi to nejde do hlavy, ale ani na tom nezáleží.

Noha strieda nohu a ja ďalej vnáram do ulíc, ktoré mi nič nehovoria. Bojím sa zaostriť pohľad, bojím sa dvihnúť zrak. Bojím sa okien, ktoré mi pripadajú ako oči zvieraťa pripraveného na porážku, na posledný úder. Veľké, inteligentné, silné a predsa neschopné zabrániť človeku zasadiť mu posledný úder. Ukončiť jeho život, ktoré len boh vie, či vôbec stál za to.

Tŕpne mi noha, pobolieva ma v krížoch. Sadám si na lavičku. Neviem, kde sa tu zobrala. Nikde navôkol nie je žiadna iná. Je tma. Neviem kedy sa zvečerilo, ako dlho som chodil, kde som... Je mi to jedno.

Opieram si lakte na kolená a vložim si hlavu do dlaní. Vlhkosť ma prebrala z apatie. Som mokrý. Asi už prší dosť dlho. Neviem, nevšimol som si. Viem len, že na mne nie je ani nitka suchá.

Toľko mŕtvych... Vyberiem z vrecka dopis a v daždi si ho opäť čítam. Prší mi naň a dážď rozmazáva atrament. Nezáleží na tom, i tak poznám list z pamäti. Čítam slová, ale neviem čo znamenajú. Ani neviem, či ich čítam, alebo hovorím z pamäti. Po tvári mi stekajú slzy. Som vďačný za dážď, ktorý maskuje to, že JA, starý človek plačem.

Všetkých popravili. Manželku, deti, rodičov. Hitlerovské kur*y...

Zem sa otriasla, rozmočený list mi zasypalo niekoľko kamienkov, zaľahlo mi v ušiach. Niečo silne píska. Tak silne, že to počujem. Po čele mi steká krv.

Nechápavo sa obzriem vôlok. Kde som to? Čo sa deje?

Rýchlo sa postavím, ale nohy sa mi podlomia. Padám na zem, dávam ruky pred seba, nestíham však. Dopad je tvrdý a ja omdlievam.

----

Preberám sa. Je tu teplo a sucho. A ticho. Príjemne ticho. A vonia to tu po kvetoch. Neviem akých, ale je to veľmi príjemný vôňa. Rozoznávam pred sebou postavu s bielimy krídlami. Anjel. Usmejem sa. Som šťastný. Anjel sa ozve a ja si uvedomujem, že má najkrajší hlas, aký som kedy počul.

"Volám sa sestra Laura Baldock seržant Schvestkenwaser. Musíte veľa jesť. Ak pôjde všetko dobre, o ťýždeň budete už vo svojom lietadle."

Sestrička uvedomujem si a nesie mi hustý rybací vývar.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Antharon »

aj ja chcem letieť!
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pepa »

Omlouvám se, že jsem zatím nic nenapsal. Po víkendu to ale rychle doženu. I když sám nejdu příkladem, napište něco, kluci! Prosím...
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Nerád by som letel sám :-D.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Tak, založil jsem vedel téma na hraní, takže tady můžete házet svoje "základnové" příspěvky. :wink:

Skenderax: Díky za představení svého pilota!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Vallun »

Mám teď toho dost, takže pokud bude dost zájemců, tak se nezúčastním, ale kdyby hrozil nedostatek, tak Alda samozřejěm odstartuje:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pepa »

Prošel jsem peklem.

Nevěřím, že jsem naživu. Nevím, jak se mi to podařilo.

Poté, co jsme s klukama zničili ponorku, se na rozkaz Fl. Sgt. Aldy všichni obrátili zpět. K rychlému ústupu. Tedy skoro všichni...

Mě se již utéct nepodařilo, byl jsem sestřelen. Dopadl jsem na francouzské území a jenom zázrakem jsem se vrátil zpět. Vrátil zpět! Rozumíte? Vrátil zpět!!! A oni mě ještě seřvou za ztrátu uniformy a letadla. Jako kdyby byly stroje cennější než lidské životy! Ach v jaké to žijeme době...?

Povýšení je malá náplast za to všechno. Za tu bolest. Za tu hrůzu. Nejraději bych ten odznak odevzdal, společně s leteckým oprávněním, a odcestoval domů. Založil rodinu a spokojeně žil. Ale copak můžu? Válka se neptá. Válka je věčná.

Ptáte se, jak dopadli moji kamarádi z letky? Ján byl sestřelen. Vzpomínka na jeho lahve vína mě vždycky rozesměje. Wicks a Bolden byli převeleni. Anebo ne? Kdo se má v tomhle mumraji vyznat? Alda je na dovolence. Chápete to? Já ne.

Zůstal tak jenom Cathal. Zbytek letky bude doplněn. Zaslechl jsem něco o nějakém Slovákovi a snad prý i Indovi. Uvidím. Jsem na ně zvědav.

Život v Londýně je tvrdý. Všeho je nedostatek, nálada lidí je na bodu mrazu. Navíc Němci podnikají občasné nálety, takže člověk žije v permanentním nebezpečí. S jedním takovým jsem měl tu čest zrovna včera.

Po dlouhé době jsem si byl vyrazit v hospodě. Jenom na jedno - žádným velkým pitkám neholduju. Když tu náhle všichni uslyšíme obrovskou ránu. Detonace vytloukla všechna okna a dům se otřásl v základech. A to ta bomba spadla o jeden blok daleko!

Všichni jsme vyběhli ven a viděli jen obrovský oblak prachu, jak se na nás valí. V dálce plápolal oheň, slyšeli jsme volání o pomoc.

Stejně jako mnozí ostatní jsem na nic nečekal a rozběhl se tam. Přímo proti mě vyběhla vydešená, krví zbrocená dívka, chytla mě za bundu a prosebně řekla: "Mám tam brášku, pomoz mi!"

Nejprve jsem se otázal, jestli něco není jí, ale zavrtěla hlavou. Rozběhl jsem se tedy ke zdemolovaným domům.

Bylo tam opravdu špatně vidět - jediným zdrojem světla byly hořící ohně. Co se v jejich záři dalo zahlédnout, bude lepší zapomenout. Spousta mrtvých, ti šťastnější, kteří přežili, se s pomocí vojáků belhali pryč. Jak se v tom chaosu mám zorientovat?

Hod je 9 + 1 (za Vojáka) = 10.

Pak jsem ho uviděl. Malý kluk stál opomenutý u zdi. Plakal.

Přiběhl jsem k němu, přehodil si ho přes záda a rychlým krokem se vracel zpátky.

"Máš sestru? Vysokou asi jako já? Se světlými vlasy?" zeptal jsem se ho.

"Jo," pípl.

"Dovedu tě k ní. Je v pořádku. Neboj, všechno bude v pořádku," snažil jsem se ho uklidnit.

V duchu mě hřála myšlenka, že jsem pomohl. Že jsem byl užitečný. Jejich shledání mě totiž hluboce zasáhlo.

Snažil jsem se nemyslet na to, že až se dostanu domů, lehnu do postele a zítra ráno se vzbudím, tak mě čeká další mise. Další nálet.

Protože válka se neptá.

Válka je věčná.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pieta »

Pepa píše:Prošel jsem peklem.

(...)

Válka je věčná.
:clap:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa: Díky, moc pěkné!

Josef Jež se zbavil Dluhů, letí zase s čistým štítem.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Piloti sedí ve vycházkových uniformách klátí na svých sedadlech v červeném double-deckeru, který projíždí londýnskými ulicemi. V podvečerním šeru a přízemní mlze září světla výkladů a pouličních luceren. Někteří piloti cestou klimbají, jiní si čtou a dva se čemusi vzadu smějí. Cesta ubíhá klidně, dokud vzduch neprořízne zvuk letecké sirény.

Obrázek

Autobus s kvílením brzd zastaví a řidič se hned snaží dostat všechny pasažéry ven z vozu. Piloti vyběhnou na ulici právě když se do zvuku sirén přidá hukot leteckých motorů a kvílení bomb. První bomby zasáhnou ulici a ozvou se výkřiky raněných. Rozpoutá se peklo, když se ulice hroutí pod zásahy bomb, požáry začínají pohlcovat domy po obou stranách. Lidé s křikem prchají k leteckému krytu na konci ulice. Na zemi leží mrtví a zranění, krev barví dlažbu...


Tohle je mise pro všechny piloty, kteří se chtějí zúčastnit. Když jste společně zamířili na večerní pivo do Londýna, zastihl vás nálet uprostřed ulice. Co budou vaši piloti dělat? Pokusí se doběhnout do krytu? Zůstanou stát na ulici? Schovají se do výklenků? Pokusí se zachránit holčičku, která se zastavila uprostřed ulice a pláče? Budou po náletu pomáhat hledat v troskách, kde jsou nevybuchlé bomby, přeživší? Pomohou hasičům v hašení? Budou odnášet se saniťáky zraněné a mrtvé?

Obrázek

:arrow? Najděte si svoje konflikty a napište mi, co chcete dělat. Čím nebezpečnější věci zkusíte udělat, tím obtížnější budou konflikty... a pozor, pokud špatně hodíte, můžete v této scéně i zemřít. Je to na vás!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti