[Hrstka] Severní Francie

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Doktor si zase utřel čelo a chvíli mlčel. Pak tiše odpověděl:

"Bratr děvčat, Pierre, padl u Dunkerque a jejich otce odvedlo gestapo hned jak sem Němci přišli. Nevíme, co se s ním stalo, už jsme o něm neslyšeli. Jacqueline tu zůstala na celý statek sama... ale protože Pétain kapituloval, neznamená to, že my budeme také, non.

Co se týká mě... Jacquelin je moje kmotřenka, takže jí nedokážu nic odmítnout. A navíc... byl jsem v devatenáctém roce s americkými vojsky v Berlíně... a docela rád bych se tam podíval zase.

Monsieur, nemyslete si prosím, že jen protože vy bojujete ve válce... neznamená to, že i my tady nevedeme svou, n'est-ce pas? Není možná tak krutá, ale není o nic méně nebezpečná."
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

Chápavě přikývnu hlavou a vydám se za ním realizovat jejich smělý plán...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Josef vyhlížel z okna automobilu a na rtech ho hřál polibek od Jacqueline. Dívka se při loučení postavila na špičky a políbila ho „for good luck“, jak celá červená dodala. Polibek dostal i od malé Collete, která se pak zase stydlivě schovala za sestřiny sukně.

Doktor řídil, ale moc toho za celou dobu neřekl. Byl nervózní a potil se. Nebylo divu, cesty byly plné německé techniky a vojáků, kteří se přesouvali k pobřeží. Na Josefův tázavý pohled odpověděl doktor prostým: „L'invasion“. Naštěstí je nikdo nezastavil a jeli tak stále dál do vnitrozemí.

Po necelé hodině automobil zabrzdil u kraje a doktor se na něj s úlevou otočil:
„Dál jet nemůžu, zastavily by mě hlídky. Letiště je tímhle směrem... bonne chance, monsieur!“

Dvířka bouchly a automobil byl pryč. Josef se rozhlédl a zamířil naznačeným směrem. Brzy se připlížil k řadě ostnatých drátů. Když se podíval za ně, zjistil, že doktor nelhal. Abbevilské letiště se skutečně rozkládalo přímo před ním. Obklopil ho důvěrně známý zvuk leteckých motorů a zápachu leteckého benzínu a maziv. Jako na dlani měl přistávací dráhy, stojánky, na kterých stály vyrovnané řady Messerschmittů a bombardérů.


Obrázek

Nejblíže mu byly stodevítky za přistávací dráhou, ale musel by překonat otevřený prostor, který se hemžil německými mechaniky. Navíc nahodit neznámou mašinu není otázka chvíle. Vpravo od něj si všiml, že na vedlejší dráze přistál štábní „Storch“, ze kterého vystoupil nějaký důstojník a zamířil k budovám. Pilot po krátkém rozhovoru zamířil také pryč, takže u stroje, jehož motor byl ještě horký, zůstal jen jeden mechanik.


Obrázek

:arrow? Jak to chceš Pepo udělat? Počkáš do tmy a zkusíš jim něco štípnout? Uděláš nějakou diverzi? Zkusíš sehnat uniformu (mimochodem – máš na sobě civil od Jacqueline nebo svoji britskou uniformu)? Nebo prostě zkusíš vyběhnout a zmocnit se toho Storcha? Zkusíš něco jiného? Nebo zhodnotíš, že je to nad tvoje síly a zkusíš se vrátit k pobřeží?

Podle toho, co budeš chtít dělat, určíme obtížnost hodu. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

Ačkoli jsem se ráno pod pumpou pořádně umyl, šaty od Jacqueline mám už teď celé propocené. Tohle bude těžší, než jsem si myslel.

Storch je sice nedaleko, ale krádež za bílého dne způsobí téměř okamžitý poplach a během několika minut bude celá základna v pohotovosti. Ne, to by nedopadlo dobře...

Ale zároveň vím, že tady na místě zůstat nemůžu. Musím se někam přemístit.

Po prvním přeběhnutí mám srdce až v kalhotách. Ten Němec se otočil mým směrem. Vím to. Ale nejspíš se podíval na oblohu a ne dolů. Na řadu barelů, za kterou jsem rychle stačil zalehnout.

Po sto metrech plazení a asi půlhodinovém čekání jsem přeběhl podruhé. Nedaleko mého úkrytu stála dvě vyřazená neměcká auta. Přední světla a pneumatiky prostřílené. Nejspíš prošly nějakým bojem a vypadají spíš na odpis než na opravu.

"Výborně. Vyšlo to!" zaradoval jsem se, když jsem za sebou pomalu zavřel dveře auta a zalehl pod zadní sedadla. "Štěstí se mě stále drží."

Ale věděl jsem, že to nejhorší teprve přijde.

V noci.


:arrow? Vyčkám až do tmy a pak se pokusím ukrást letadlo. Nejlépe přímo na ranveji, v horším případě z hangáru.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše: :arrow? Vyčkám až do tmy a pak se pokusím ukrást letadlo. Nejlépe přímo na ranveji, v horším případě z hangáru.
Jak to plánuješ udělat (abych měl představu a mohl nastavit cílé číslo)?

V noci stíhačky nelétají - mohly by startovat nějaké bombardéry na misi na Anglii, ale i tak není noční provoz zase tak běžný. Takže pokud nahodíš motor ve chvíli, kdy bude ticho, tak se nikdy neodlepíš od země. Ty startující bombardéry by to mohly zamaskovat, ale taky můžou startovat až zítra. Jakmile se vzneseš, tak půjdou po tobě, tak jako tak... ale zase se jim ve tmě snáz ztratíš.

Stíhačky na noc zřejmě schovávat nebudou, ale není v nich žádné palivo (to se tankuje před letem). Na stojánce by ale měla být dvojice letadel v pohotovostním režimu - ty by palivo mít měly, ale budou se tam motat mechanici. Nebo můžeš zkusit štípnout z hangáru bombardér nebo případně toho Storcha (toho odtlačili do hangáru, ale předtím ho dotankovali, podle všeho chce onen štábní důstojník brzy ráno nebo ještě pozdě v noci startovat). Záleží na tobě. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

Dobře. V noci se pokusím proplížit do hangáru a pokusím se ukrást toho Storcha. Pokud bude někde stát nějaký osamocený technik, mohl bych ho přepadnout, vzít si jeho oblečení a případně se tak kamuflovat. Je to riskantní, ale nic jiného mi nezbývá.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Vallun »

další poznámka, pokudTě chytí bez uniformy, tak Tě rovnou popraví...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Dobře. V noci se pokusím proplížit do hangáru a pokusím se ukrást toho Storcha. Pokud bude někde stát nějaký osamocený technik, mohl bych ho přepadnout, vzít si jeho oblečení a případně se tak kamuflovat. Je to riskantní, ale nic jiného mi nezbývá.
:arrow? Dobře, nebudeme to protahovat. Hoď si na Vojáka proti cílovému číslu 12.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Jerson »

jedna otázka - co dělali američané v roce 1919 v Berlíně?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Jerson: Spojené státy měly umístěny v Porůří celkem devět divizí (240 000 mužů) až do roku 1923. Teprve tehdy uzavřely USA separátní mír s Německem (do té doby byly oba státy formálně ve válečném stavu).

Nemužu teď už dohledat zdroj, ale v devatenáctém roce měly americké a další spojenecké jednotky v Berlíně velkou přehlídku. Doktor Dupont tam byl ale umístěn jako francouzský přidělenec pro americkou vojenskou misi.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Jerson »

hm, co se člověk nedozví ... a ani jedna z mých knížek o Německu 20. století se o tom nezmiňuje. Ten zdroj by mě docela zajímal.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

Setmělo se. Jdu na věc. V mé mysli je stále Jacqueline, její malá sestřička a doktor Dupont. I to jsou lidé, za které bojuju.

Obrázek

:arrow? Používám fotografii. Hod je 11 +1 (Voják) = 12.

Vypadá to nadějně!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Josef čekal několik nekonečně dlouhých hodin, ukrytý pod zadními sedadly a zadržoval dech, kdykoli zaslechl někoho jít kolem automobilu. Když konečně usoudil, že na základně je klid, vyklouzl ven do tmy. Dvířka od auta vrzly nesnesitelně hlasitě a na několik chvil stál a naslouchal, zda se neozve nějaká reakce. Když se nic nepohnulo, vyrazil k hangáru, kde byl ukrytý štábní Storch.

Obrázek

Vklouzl otevřenými dveřmi a zjistil, že nějaký mechanik stále pracuje na motoru. Kryt motoru byl zvednutý a Němec při svitu lampy připojoval hadičky palivového potrubí. Josef se schoval za hromadu bomb a zásob a chvíli čekal, jestli Němec neodejde. Nezdálo se ale, že by to měl v úmyslu. Minuty se začaly protahovat a hrozilo, že každou chvíli může přijít do hangáru někdo další. Letec proto sáhl po těžkém montážním klíči, který ležel na bednách a potichu postoupil dopředu...

...Němec jen tiše hekl a svezl se na podlahu. Josef ho odtáhl stranou, aby ho nepřejel při rolování, zavřel kryt motoru a rychle se naklonil do kabiny, aby pohladil startér. Nahodil vrtuli a i když se mu řev motoru zdál strašlivý, rychle skočil do kabiny a otevřenými dveřmi začal popojíždět směrem ven ke dráze. Krotil se, aby nejel příliš rychle, ale i tak měl dojem, že ho musí každou chvíli odhalit.

Zpočátku si toho nikdo nevšiml. Jeho letoun nebudil příliš pozornosti, dokud nedojel na dráhu. Pak Josef zahlédl vpravo u hangárů německého důstojníka, který jen v nedbalkách běžel k němu a něco křičel. Sešlápl plyn k podlaze a zamířil plnou rychlostí vpřed. Hukot motoru zmizel v řevu poplachové sirény a protiletadlových baterií, které spustily palbu...

Obrázek

Storch se klepal na dráze a krajinu osvětlily výstřely, když i jednotliví vojáci spustili palbu. Josef ale za chvíli dojel na konec dráhy a zvedl letoun k obloze. Protiletadlová palba pálila naslepo, protože Josef zhasl světla v kabině a neměli se podle čeho orientovat. Zvedl stroj k nebesům a nechal ohnivé výbuchy za sebou. Zamířil směrem na sever k pobřeží... k Anglii...


----
Pepa: Moc díky za otestování a gratuluji k úspěšnému úniku zajetí i opětovnému připojení se ke tvé letce! :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

Já moc děkuji za skvělou hru, kterou jste pro mě připravili. :clap:
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů