[Hrstka] Severní Francie

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Josef Jež se dopotácel na břeh a vkleče sípal, neschopen pohybu. Kašlal slanou vodu, zatímco jeho letecká kombinéza byla mokrá a těžká jako olovo. Jeho dech se měnil na páru a byla mu strašlivá zima. Po čtvrthodinovém plavání ve zpěněném Atlantiku měl dojem, že zmrzne na kost a dělaly se mu černé kruhy před očima z únavy.

Když mu Bošové rozstříleli letadlo pod rukama, nemohl dělat nic jiného, než ho položit na vodu co nejblíž pobřeží. Když se začalo potápět, bleskově rozepnul popruhy a sáhl po nafukovacím člunu, ale nechal ho být, když zahlédl průstřely od kulometu. Boty, kukla a letecká bunda letěly ihned přes palubu, aby mohl plavat. Podařilo se mu seskočit z potápějící se mašiny a ostrými tempy zamířit k pobřeží, které bylo zdánlivě jen kus od něj. Němečtí stíhači nad ním ještě chvíli kroužili jako netopýři, pak ale zamířili zpět na základnu a jejich hučení utichlo. Josef byl dobrý plavec, před válkou byl v Sokole, než ho nacisti zakázali... ale i tak bylo dosažení pobřeží málem nad jeho síly.

Obrázek

Zvedl oči, aby zjistil, kde to vlastně je. Pokud si pamatoval dobře, ze vzduchu, letecký souboj se stočil dál na východ, takže by měl být někde poblíž Dieppe. Pláž byla posetá protitankovými překážkami, zalitými přílivem a nad ním se tyčil bílý útes. Na pláži nebylo ani živáčka a po jeho pravici se v dále rýsovalo nějaké městečko. Bylo potřeba jednat rychle, protože měl dojem, že když zůstane na místě, tak zmrzne. Navíc Němci určitě rádiem upozornili zdejší posádku na sestřelení britského pilota...


:arrow? Pepo, můžeš jet. Zkus popsat, co tvůj pilot dělá a jaké má záměry. Jeď, dokud si budeš jistý. Jak narazíš na nějakou výraznou překážku (něco, co by bylo třeba nějak rozhodnout), nebudeš vědět jak dál, nebo prostře dojde slina, tak to zase hoď na mě. Klidně jen něco málo nastřel, já to můžu dál odvyprávět. Budeš potřebovat dvojici úspěšných hodů na únik (konflikty po zarámování/odehrání scény), aby se ti podařilo uniknout. Jinak tě skopčáci lapí.

Jinak nezapomeň, že jako Čechoslovák jsi pro německé úřady občanem Protektorátu, takže tě v případě zajetí (a odhalení) nečeká zajatecký tábor, ale popravčí četa (přičemž celá tvoje rodina v Protektorátu půjde do koncentráku).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Pepa »

V promáčené kombinéze a bez bot jdu směrem k městečku. Zuby mi drkotají zimou, ruce a nohy se třesou. V jednom okamžiku se mi podlomí a já se div nenabodnu na jednu z těch zubatých překážek.

Pokračuji po pláži dál. Co krok, to bolest. Až se mě někdo zeptá, jak jsem ty dva kilometry ušel, neřeknu mu vůbec nic. Sám totiž nevím.

Na dohled od prvních domů městečka ulehnu k zemi. (I když čestnější by bylo říkat "spadnu" namísto "ulehnu", protože nohy mě už neunesou.) Kdyby mě zahlédli, bylo by zle! Ale na druhou stranu si říkám, že horší už to být nemůže a já se potřebuji zahřát.

:arrow? Pokusím se nepozorovaně proplazit do města, tam se někomu vloupat do stodoly a v seníku přečkat noc.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše: :arrow? Pokusím se nepozorovaně proplazit do města, tam se někomu vloupat do stodoly a v seníku přečkat noc.[/i]
Krátce poté, co Josef zapadnl mezi duny, objevila se na obzoru dvojice německých Schnellbooten z Dieppe, které pomalu projížděly podél pobřeží a evidentně něco hledaly. Vojáci v městečku se také začali nějak rojit a pěší patroly vyrazily na pláže. Tím ztratila smysl snaha zamířit do městečka, protože by jim Josef vběhl přímo do náruče. Začal se proto plazit mezi dunami směrem k vnitrozemí...

Obrázek

Zvedl se až když byl dost daleko od pláže a dal se do běhu. Částečně proto, aby unikl Němcům, částečně, aby se alespoň trochu zahřál. Bez bot klopýtal a až příliš trpce si uvědomoval, že spolu s letounem šla ke dnu i pistole a krabička s jídlem. Ze zkázy ale zachránil část peněz, které měly sestřelenému pilotovi pomoci v útěku (zbylo mu několik tisíc promáčených franků a několik set holandských florinů). Bez bot nemohl běžet dlouho, zamířil proto k jednomu z prvních statků za městem. Stál stranou ostatních a vypadal opuštěně.

Josef se proplížil ke stodole a velká dřevěná vrata zavrzala, když proklouzl dovnitř. Uvnitř v přítmí zahlédl hlavy několika koní, kteří se k němu otočili, ale mnoho stání bylo prázdných. Josef do něj zamířil, sundal si pulovr z bílé vlny, vymačkal z něj vodu a chtěl jej pověsit, když se ozvalo zavrzání dveří znovu. Rychle se schoval a z úkrytu vyhlédl. Ve dveřích stála francouzská dívka, která v rukách držela nebezpečně vypadající vidle a tvářila se podezřívavě:

„Qui est là?“


:arrow? Pepo, jsi na řadě. Napadá mě, umí Josef francouzsky? :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Vallun »

:arrow? Pepo, jsi na řadě. Napadá mě, umí Josef francouzsky? :wink:
pár slov skoro určitě ano, francoužština byla před válkou o dost rozšířenější než ingliš a většina pilotů šla přes Francii...

Jinak si nem,ohu pomoci, ale hnledat stodolu ve městě je vlemi originální nápad...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

S francouzštinou jsem byl vždy na štíru. Angličtina mě prostě bavila víc. Navíc náš učitel na "fráninu" (jak jsme jí s klukama říkali), byl takovej divnej. Ano. Určitě za to může náš učitel...

"Shhhh. Calm down," pokusím se ji trochu uklidnit, ačkoli vůbec nevím, jestli mi rozumí. "I need shelter for one night." S těmi slovy se posadím na šprušli žebříku vedoucího na seník. Mokrým svetrem si utřu obličej a zbědovaně na ni vzhlédnu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Josef viděl, jak sebou děvče škublo, když zahlédlo cizího muže v uniformě a jak se jí rozšířily oči, když uslyšela angličtinu. Výhružně namířené vidle se ale nesklonily. Začala na něj mluvit rychle francouzsky a ukazovat někam směrem ven, ale když viděla, že jí opravdu nerozumí, zase přestala. Chvíli stála nerozhodně na místě a pak dveře od stodoly vrzly a byla pryč...

:arrow? Pepo, asi budeme muset hodit, jestli se ti ji podařilo přesvědčit a nešla pro německé vojáky (pokud tedy nechceš udělat něco jiného - utéct, drpanout ji a svázat, etc.). Vzhledem k tomu, že máš Střelbu a Pilotáž 3 a 2, pak zůstává Osobnost 2 a Voják 1. Tohle bude asi hod na Osobnost. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

Jsem už tak vyčerpaný, že na odpor bych se už ani nezmohl. Budu jenom doufat...

Před hodem ještě ale pár pravidlových otázek. Lze v hodech na dovednosti Osobnost a Voják používat také Dluh? Lze použít fotografii? Jaké mám v této situaci nastavené cílové číslo? (viz Pravidla, strana 11) Opět 16?
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Aljen »

Lze použít fotografii?
Nezhorela v lietadle?
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Lze v hodech na dovednosti Osobnost a Voják používat také Dluh? Lze použít fotografii?
Samozřejmě lze, stejně jako v případě vlastností během letu. Jestli stále máš nebo nemáš fotku děvčete (zda se ti ji povedlo zachránit z letounu) nechám na tobě.
Pepa píše:Jaké mám v této situaci nastavené cílové číslo? (viz Pravidla, strana 11) Opět 16?
Cílové číslo pro tento hod je nižší - a to přesněji 12.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

:arrow? Hod je 9 (+2 za Osobnost) = 11.

Vyběhnu ven a zavolám za ní: "Hey. You can't let me down. Help me! Please..."

:arrow? Beru si dluh na Osobnost. Nový hod je 10 (+2 za Osobnost) = 12.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Uspěl jsi! Máš první úspěšný hod ze dvou potřebných (kdybys neuspěl, tak by pilota ze strachu udala policii... protože jak Josefa u ní najdou, tak celou rodinu zastřelí za napomáhání nepříteli).

Obrázek

Když Josef vyběhl bez bot za ní, otočila se překvapeně. Když ji chytil za ruku a začal mluvit anglicky, rozhlédla se s hrůzou ve tváři kolem sebe. Překvapivě rozhodně ho zatlačila zpátky do stodoly a než zavřela dveře, naznačila mu posunkem, že má počkat.

Josef ji škvírou mezi prkny sledoval než zašla do domu. Celou dobu se otáčela a rozhlížela, jestli ji nikdo neviděl. Chvíli čekal, ale pak se vrátil do prázdného stání a začal ždímat vodu z mokrého oblečení. Nebylo už důvodu se schovávat, vzal si tedy deku, která tam byla uložena a zabalil se, zatímco se jeho věci sušily.

Nemusel čekat dlouho, když dveře stodoly zavrzaly a dovnitř vešlo malé děvče, snad pěti nebo šestileté, s velkým košíkem, a za ní dívka, která Josefa objevila. Holčička přišla až k Josefovi a bojácně pozdravila:

„Bonjour.“

Pak se osmělila, položila před něj košík a rychle se zase vrátila zpět k dívce, se kterou přišla. Dívka měla předtím oblečené pracovní kalhoty a šatek přes hlavu, teď měla na sobě šaty. Josef musel uznat, že jí to opravdu slušelo. Když Josef nakoukl, zjistil, že košíku byla lucerna, nějaké staré šaty a jídlo. Trochu nervózně a s ostychem mu naznačila, aby zůstal kde je:

„Attendez, s'il vous plaît.... Attendez -ere? Tumorou?“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

"Yes. Je pars demain," vysoukám ze sebe a natáhnu se pro košík s jídlem. Je mi to trochu trapné, ale mám hrozný hlad. Navíc jsem strašně unavený. Pokud mě nechá, tak poté co se najím, vezmu košík, vylezu na seník a usnu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Ecthelion »

Dívka i holčička chvíli sledovaly pilota, který se hladově vrhl na jídlo, ale když se ujistily, že mu nic nechybí, zase ze stodoly odešly. Josef se vysoukal na slamník a brzy usnul tvrdým spánkem beze snů...

...ráno ho probralo lehké popleskání po tvářích a veselý mužský hlas:

„Bonjour, Monsieur! Bien dormi?! I am afraid you must wake up, non?“

Josef se probral a spatřil, že na slamníku je s ním starší prošedivělý muž a u žebříku stála francouzská dívka, která jej našla. Holčička se schovávala za její sukní a občas stydlivě vykoukla. Starší muž si kapesníkem utřel zpocené čelo a docela dobrou angličtinou pokračoval:

„Jsem doktor Dupont. Těší mně, že vás poznávám, mladý muži. Nemusíte se bát, neudám vás Němcům. Bydlím dole ve vesnici a Jacqueline pro mě v noci přijela na kole. Když mi řekla, že schovává anglického pilota, málem jsem dostal infarkt...“

Otočil se, mrkl, a rychle něco řekl francouzsky. Dívka zčervenala jako vlčí mák, což doktora vedlo k záchvatu smíchu. Opět si utřel čelo, než pokračoval:

„...ale zpět k věci. Vyrozuměl jsem, že byste zřejmě rád odsud, non? Tady stejně zůstat nemůžete, jak vás tu Němci najdou, tak Jacqueline i malou Collete zastřelí. Už začali prohledávat statky v okolí, takže tu brzy budou také. Tahle mladá dáma nicméně přišla s nápadem, jak vás odsud dostat. Je dost šílený, oui, ale mohl by vyjít.

Dole mám automobil. Jako doktor mám nějaký benzín na příděl, takže vás mohu odvést. U Abbeville je velké německé letiště. Je tam spousta letadel a vojáků, ale mohlo by se vám podařit proklouznout a některé z nich si vzít. Létat umíte, non? Dovezl bych vás jak blízko to půjde, ale pak to bude na vás. Co říkáte, Monsieur?“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Vallun »

Chjooo, tohle vědět trochu dopředu, měl bych několik nápadů, jak se zapojit (a nenechat Tě vehnat Ježe do té sebevražedné pasti;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Severní Francie

Příspěvek od Pepa »

"Dobře. Děkuju," nevycházím z údivu. "Ale proč tohle všechno pro mě děláte? Vždyť jsem pro vás jenom přítěží a přitom všem strašně riskujete..."
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů