[Hrstka] Let III.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Skenderax »

Ecthelion píše: :arrow? Heinrich Klein střílí na stroj Jána Matišáka.
Hod 11 + 2 za Střelbu + 3 za wingmana = 16 celkem Ján Matišák je sestřelen, Skenderaxi… hoď si na záchranu (nebo se můžeš zachránit automaticky, ale skončit na okupovaném francouzském pobřeží).
Nie som si istý a tak sa pre pýtam. Pravidlá hovoria toto:

Wingman
Pilot se rozhodne držet jiného letounu na své straně, letí za ním, kopíruje jeho manévry a pomáhá mu. Kryje ho a protivníci, kteří by se za něj chtěli zavěsit, manévrují proti dvěma strojům místo jednoho. Pokud se pilot za někoho zavěsí a má přitom wingmana (pilota, který se rozhodne jako akci provést „wingman“), pak má bonus ke střelbě +3 (s bonusem za zavěšení celkem +8). Pokud se pilot zavěsí za stroj, který má wingmana, má naopak střelbu sníženou o 3 (takže nikoli bonus za zavěšení +5, ale jen +2), protože musí hlídat dva stroje místo jednoho.


Heinrich Klein nebol za Matišáka zavesený a tak by nemal používať +3 za wingmana. Ak sa nemýlim :think:.

PS: Ak je v pláne to do pravidiel dať, hráme samozrejme podľa toho a ja rád odohrám svoj ťah :-D.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 1. 2013, 10:23
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Thales »

Pro dnešek bylo vzrušení až dost, pomyslel si Tommy, ale počkat, jsme všichni? Mladík se v zápalu boje a úniku úplně zapomněl rozhlédnout a ztratil přehled o počtu letadel. Ještě z toho ale není úplně venku, přestože nabral před dotírající stodevítkou náskok. Znovu se soustředil na setřesení Němců, na další myšlenky bude dost času v bezpečí nad rodnou půdou.

Hod na únik: 4 hod + 2 pilotáž + 1 spitfire = 7
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Vallun »

Skenderax aka Matišák - správný postřeh. Já od počátku považuji wingmana za plus 3 na vše,a le v pravidlech je to jinak...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa: Tak to je strašlivá smůla. :roll: Občas ty kostky prostě nepadají.
Skenderax píše:Heinrich Klein nebol za Matišáka zavesený a tak by nemal používať +3 za wingmana. Ak sa nemýlim :think:.
Ono je to v opravách v úvodním postu:
- Wingman je opraven následným způsobem: Pokud pilot na někoho střílí a má přitom wingmana (pilota, který se rozhodne jako akci provést „wingman“), pak má bonus ke střelbě +3 (pokud je zavěšen, připočítává se mu i bonusem za zavěšení - celkem si tedy počítá +8). Pokud naopak někdo střílí stroj, který má wingmana, má naopak střelbu sníženou o 2 (pokud je za ním zavěšen, pak se mu od bonusu na zavěšení +5 odečte dvojka a má výsledný bonus jen +3), protože musí hlídat dva stroje místo jednoho.
Já se moc omlouvám... už je těch oprav tolik, že je i pro mě složité se v tom orientovat. Po tomhle dogfightu musím udělat další verzi pravidel, kam se to všechno zapracuje, aby v tom nebyl zmatek...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Skenderax »

Ecthelion píše:Já se moc omlouvám... už je těch oprav tolik, že je i pro mě složité se v tom orientovat. Po tomhle dogfightu musím udělat další verzi pravidel, kam se to všechno zapracuje, aby v tom nebyl zmatek...
Moja chyba. Preletel som očami prvý príspevok ale nejak som to prehliadol. Mal som sa pozerať lepšie a nezdržovať blbými otázkami :oops:.

Osobne si však myslím, že to nie je najšťastnejšie volené pravidlo, kvôli použitiu v hre. Dve letky sa k sebe približujú vo formácii - každé druhé lietadlo má wingmena. Letia proti sebe a začnú strielať. Priemer na 3k6 je 10.5 + 2-3 streľba +3 wingman. Trafiť súpera nebude až tak obtiažne, ako je to v pravidlách písane. Presnejšie povedané, všetky ostatné manévre budú postrádať ... nechcem použiť slovo význam, lebo to nie je pravda, ale nejak ma nenapadá lepšie slovo. Možno dôležitosť... Tak alebo tak som tým chcel napísať, že streľba s wingmenom je dostatočne silná na to, aby nebolo treba nič ďalšie vymýšľať keďže je veľká pravdepodobnosť trafenia a nemožnosť uhnutia. Nechám to ale na vaše zváženie :-D.

Edit: :!: A zabudol som napísať, že nemci, ktorý zostreľujú jednou salvou majú veľkú šancu vyhrať každý stret.
Naposledy upravil(a) Skenderax dne 31. 5. 2013, 12:11, celkem upraveno 1 x.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Skenderax »

Ecthelion píše::arrow? Heinrich Klein střílí na stroj Jána Matišáka.
Hod 11 + 2 za Střelbu + 3 za wingmana = 16 celkem Ján Matišák je sestřelen, Skenderaxi… hoď si na záchranu (nebo se můžeš zachránit automaticky, ale skončit na okupovaném francouzském pobřeží).
ŤUK-ŤUK-ŤUK-ŤUK - začujem a zmätene sa obzriem. Prekvapením mi čas zastal pred očami a ani som si neuvedomil, ako mi padla sánka.

Ten nemecký parchant ma trafil!?! - je mi to čím ďalej tým jasnejšie, i keď stála tomu neverím.

PÍP!-PÍP!-PÍP!-PÍP! - zvuk prístrojovej dosky ma vracia do reality. Strácam výšku i rýchlosť. Vztlak padajúceho lietadla ma odtláča od riadiacich gombíkov a nebyť bezpečnostných pásov, už by som si rozmlátil hlavu o kryt kokpitu.

Pri tejto predstave ma ihneď napadla asociácia na červené víno zaschnuté a lepkavé - Bolo by to tu červené, ako po poriadne divokej oslave. - Od smrti ma delia možno sekundy, ale i tak mi táto asociácia pripadá zábavná a ja sa popod fúzy usmejem. Nie však nahlas, zas až tak humorná nie je.

Prepadá ma panika, zápasím z riadením, vypínam nefunkčný dymiaci motor a pokúšam sa o kĺzavú let. Viem, že do anglicka nedoletím a moje balenie frankovky bude musieť chvíľu počkať. Ale chcem sa dostať čo najďalej na more, čo najbližšie "domov".

:arrow? Hod na záchranu 3.

Lietadlo nie a nie sa vyrovnať. V zúfalstve sa nahýňam na stranu a vlastnou váhou sa snažím dostať aspoň na okamih lietadlo do rozumnej polohy, aby som sa mohol katapultovať. Hluk umierajúceho spitfire nepočujem, hluk prelietajúcich 109-tok nevnímam. Mám zaľahnuté v ušiach a krv mi prúdi telom rýchlosťou, pri ktorej i normálny človek počul len hučanie ako pri vodopáde. A ja už normálny nie som. Stojím na prahu smrti a to, čo teraz spravím je možno to posledné ČO SPRAVÍM.

(Použijem DLH ak sa to pri tomto hode dá.)

:arrow? Hod na záchranu 2.

Moja váha pomohla, lietadlo sa vyrovnalo. - Doriti!!! - ušla mi nadávka, ktorá mi isto neprilepší pred svätým Petrom, s ktorým mám o chvíľu rande. Lietadlo sa pretočilo na chrbát a ja mám dokonalý výhľad na blížiacu sa hladinu.

Prestal som bolovať s lietadlom. Toto bol náš posledný spoločný let. Vychutnávam si jeho koniec. - Ešte, že som naberal výšku, aspoň som získal sek...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Ecthelion »

9. tah Luftwaffe
Tommy Bolden uniknul, Josef Jež je poškozen, nemá žádné žetony... je poslední letoun stále na scéně.

Obrázek

:arrow? Heinrich Klein střílí na stroj Josefa Ježe.
Hod 10 + 2 za Střelbu + 3 za wingmana = 15 celkem Minul!

:arrow? Günter Mohr dělá wingmana stroji Heinricha Kleina.

:arrow? Martin Nemetschek střílí na stroj Josefa Ježe.
Hod 7 + 3 za Střelbu + 3 za wingmana = 13 celkem Minul!

:arrow? Rudolf Wegner dělá wingmana stroji Martina Nemetscheka.

:arrow? Georg Baar střílí na stroj Josefa Ježe.
Hod 16 + 2 za Střelbu = 18 celkem Zásah! Josef Jež je sestřelen! Pepo, buď si hoď na přežití, nebo můžeš bez hodu položit letadlo na vodu a skončit na okupovaném francouzském pobřeží. Záleží na tobě.

Osamělý Spitfire s křídly prostřílenými jako cedníky se snaží vyhnout palbě ze všech stran. Messerschmitty se kolem něj rojí jako noční můry a odřžezávají každou skulinku, kudy by mohl zahnout nad anglické pobřeží, jehož bílé útesy jsou vidět v dálce... tak blízko a přitom tak daleko. Klidně by mohly být na jiné planetě, protože každý pokus uhnout tím směrem skopčáci bryskně zmaří...

Vzduch kolem britské stíhačky je rozpálený žhavým olovem a Němci se střídají v náletech. Bylo dopředu jasné, že proti takové přesile nemá pilot ve Spitfiru žádnou šanci, přesto odvážně bojoval svůj boj až do konce. Jedna z německých stíhaček využila toho, že se protivník musel vyhýbat dávce od velitele letky a zamířila dolů, kulomety dštící olovo...


Souboj končí, děkujeme všem za účast! :clap:

----

Operační cíl (potopení ponorky) byl splněn. Tři stroje byly poškozeny flakem, dva se dokázaly dostat zpět na základnu a přistát bez problémů (stupeň poškození B, opravitelné). Stroje dvou Čechoslováků (Sgt. Ján Matišák a Sgt. Josef Jež), jejichž přesné zásahy potopily ponorku, byly sestřeleny stíhači protivníka. Sgt. Ján Matišák byl zabit v boji, jeho tělo vylovil torpedoborec. Osud druhého z letců je zatím nejasný, je veden jako pohřešovaný.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Vallun »

My děkujeme za hru...

- ztrát je mi líto, ale věřím, že moje taktika ústupu by slavila úspěch beze ztrát, protože Němci by své akce museli pálit na odebírání únikových žetonů, které my bychom v našem tahu získávali (proto bylo dobré prohrát iniciativu). Čímž by buď došlo k tomu, že někdo/každý postupně nastřádá dost únikových žetonů nebo to Němci otočí.
- bez střelby neměly "oběti" smysl...nezapomínejte střílet, to je základ všeho.
- potopená ponorka a flaková loď je docela slušný úspěch, byť nebýt poškození flakem, tak jsme mohli přida ti pár Němců, ale základem je nenechat nepřítele si vybrat čas a další okolnosti bitvy...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Belden
Příspěvky: 214
Registrován: 28. 2. 2012, 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Belden »

Stroj znovu dosedl na pevnou půdu, kokpit se otevřel a z něj vystoupil pilot celý zmáčený svým potem. Ještě věnoval pohled (zklamaný nebo naštvaný… sám nevěděl) svému veliteli a pak se svalil na rodnou zem s pohledem upřeným k nebesům. Možná vyhlížel kamarády, kteří se už neměli vrátit, možná jen neměl sílu jít dál. Lehce mrholilo a letištěm se ozýval slabý zpěv:

"…why does the lamb love Mary so?"
the eager children cry.

"Why, Mary loves the lamb, you know."
the teacher did reply.



-----------------------------------
Ještě ke hře: možná mi to jen příjde, možná jsem něco zapomněl, ale útok na pozemní cíle v této podobě mi přišel celkem nudný (i když chápu, že to byla testovací hra)… přibližovat – shodit bombu – utéct. Jediné rozhodnutí bylo, zda se pomalu přibližovat k cíli nebo nikoliv, jinak se jen házelo kostkou (boj některých na konci byl spíše výsledkem informačního šumu) :think:
Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku – zdravím vás!
George Orwell – 1984
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Skenderax »

Ja hovorím síce len za seba, ale JA som sa opäť veľmi dobre bavil i pri tejto misii. Dúfam, že sa už Anglicko neubránilo Nemeckej invácií a RAF bude potrebovať nových pilotov na ďalšiu akciu. :-D

Ďakujem za veľmi fajn hru.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Aljen »

Next time sa pridam aj ja :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od boubaque »

Vallun píše:- ztrát je mi líto, ale věřím, že moje taktika ústupu by slavila úspěch beze ztrát, protože Němci by své akce museli pálit na odebírání únikových žetonů, které my bychom v našem tahu získávali (proto bylo dobré prohrát iniciativu). Čímž by buď došlo k tomu, že někdo/každý postupně nastřádá dost únikových žetonů nebo to Němci otočí.
Dovolím si jen namítnout, že mi přišlo dost WTF, když se hráči dohodnou, že půjdou do boje (a jeden už zahlásí akci, která znamená, že příští kolo už musí bojovat a nemá šanci na útěk), taks zahlásil ústup. Je ti jasné, žes ho nechal v boji samotného?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Aljen »

Je ti jasné, žes ho nechal v boji samotného?
Tiez som si vsimol.
Bolo to podla mna uplne atmosfericky realne:

"Zdrhame chlapi"
"Ale Jonatan uz skocil na nemcov"
"Odvazne sa za nas obetoval! Padame kurva!"

---
tie poznamky o nepocuvani rozkazu uz ale boli WTF
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Vallun »

boubaque- no, kdybys měl pravdu, tak bych možná Tvou výtku přijal, ale vzheldem k tomu,že jsem reagoval bezprostředně po objevení Němců rozkazem k ústupu, tak nějaká debata o tom, zda bojovat nebo ne byla poněkud mimo.

Mohla z toho bejt krásná fáze základny, dohadování mezi bojechivými piloty a velitelem...velkou výhodou by blyo,že by všichni byli živí!

Přede mnou reagovla jenom Antharon, který odhodil bombu,a by s poškozeným strojem rychleji unikl...a zdrhal...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Antharon »

ojoj, keby si to Vallun nerozmyslel a nezavelil na ustup mohol som este nafasovat polny sud za dezerciu a faza zakladne by bola fakt zaujimava... takto som len za zbabelca, to je nuda :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti