[AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci-fi

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Fiona »

"Mudrcové, vaše vynalézavost mě nepřestává udivovat. Tato zničující zbraň bezesporu vykoná své trudné dílo lépe, než naše zbraně v dobách divů."

"Využijeme bouře, Jákobové. Musím ochraňovat svůj lid a nesmím ohrozit naši říši, i kdybych při tom měla zahynout. Vždyť tato bitva toho bude hodna."

Jasným zrakem pohlédnu vstříc portálu a podám Jákobům figurku hrdé bojovnice. "Uschovejte pro mě tento výtvor. Pokud propadnu moci Stroje, jedině vy mě dokážete vysvobodit."

Naposledy se ohlédnu, jestli přeci jenom nepřichází na pomoc Tibor, a vkročím do portálu.

Read a sitch, Fiona:2D6+2 → 5(2 +1 + 2)#sharp
Chtěla jsem vědět, kde je ta pekelná věc.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... kdesi venku ...

Tibore, nespouštět někoho oči není tak jednoduché, když ti někdo zároveň střílí do zad. Je to skoro nemožné. Mech už nestihne nabít, to ale neznamená, že se na tebe pilot nepřipraví, pokud mu dáš příležitost. Nejsi první, kdo na ně něco podobného zkouší.

Pokud chceš udržet oční kontakt za každou cenu, připrav se na dávku z útočných pušek (3 harm) od několika těžkooděnců bojujících jako malý gang. Nebo si na ně dej pozor, vyhni se salvě, ale pilot se stihne "zabarikádovat" a dostat se k němu bude znamenat dát mechu 2 harm při otevírání té konzervy (poškození nepůjde jednoduše opravit v terénu).

Co děláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Potomek »

Přistanu vedle Česlava. Ty zvuky umírajících zvířat mi trhají uši. A na pohled ti tvorové vypadají jakoby utekli z nějaké Veřiny vize. Znechuceně se zamračím. Dalibor mě hledá? Já a nemocná? Určitě přijdu, pomyslím si pro sebe, ale nechci Daliborovi přes Vír odpovídat, aby si Česlav něčeho nevšiml.

Dojdu ke Kryse a otočím se tázavě na Česlava. On pokývne hlavou a vytáhne dýku. S vážným a trochu obřadným výrazem ji vezmu do rukou. Tomuto tvoru dělám službu, když jej zbavím života. Kleknu si k němu a položím špičku dýky mezi žebra v úrovni srdce. Chvilku zaváhám, ale když uslyším, jak se Česlav nade mnou naklání, asi aby mi dodal odvahy, už na nic nečekám, nadechnu se, zatnu zuby a bodnu dýku hluboko do Jankova hrudníku, až se špička zarazí o podlahu. Pak ji pomalu vytáhnu. Je stále dokonale černá a matná, jakoby na ní krev vůbec neulpěla. Necítím žádnou proudící energii, žádné zesílení Víru, ale to je přirozené, podle mé Vize už jeho esence byla s dýkou spojena dříve.

Pomalu se otočím na Česlava s výrazem vyplašeného děvčátka svírajícího v ruce vražednou zbraň, která vypadá, že mi vypadne každou chvíli z ruky. Podívám se mu do očí, ještě že s Česlavem před sebou není třeba žádného hereckého umění, abych vypadala vystrašeně, mé prsty pevně sevřou dýku, až mi zbělají mi klouby na nich. Máchnu prudce rukou, abych jej bodla do stehna.

Seize by force: 2d6+2 = 10
tagnout ho
menší harm
impress
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Tibor »

... kdesi venku ...

Nic nedbám na výstřely, o ty oplechované panáky se za moment postarají mí hrdinové. Já běžím dál, chci získat mecha. Kvůli němu to celé dělám.
3-HARM(útočné pušky) +1HARM(SMALL>jednotlivec) => 4-HARM

Pak mi něco škubne hlavou a já fascinovaně sleduji, jak se o kovou nohu mecha rozplácne kus jakési šedorůžové tkáně, který mi kulka utrhla z kebule.
Suffer Harm: MC:2D6+4 → 14(6 +4 + 4)

V tu chvíli uslyším i palbu mých hrdinů, kteří se konečně pustili do útočníků.
Seize by force: Tibor:2D6+3 → 11(6 +2 + 3)
* Rozdají víc
* Dostanou míň
* Zatlačí je odemne pryč

Hrdinové>Padouši: 3-HARM(hrdinské zbraně) +1HARM(volba) -2HARM(powerarmory) => 2-HARM
Padouši>Hrdinové: 3-HARM(útočné pušky) -1HARM(volba) -1HARM(postapo oblečky) => 1-HARM
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Tibore, těžkooděnci jsou zatlačeni a nemůžou v tento moment na tebe ani na tvé hrdiny, ale bezpochyby se pokusí mecha zničit, pokud se jej zmocníš. Rozprchli se někde mezi sutinami budov.

Cítíš, že se ti až moc dobře běží. Instinktivně sáhneš po zbrani; musel jsi ztratit při svém salto mortale. (Tvá zbraň s největším harmem leží někde ve smrtící zóně mezi mechem a ozbrojenci.)

Cesta k mechu je ale volná.

Co děláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Tibor »

Doběhnu zbylý kousek a nedbám na palčivou bolest, která mi začíná třeštit hlavou.

Jak zmizím pilotovi mecha z dohledu, obrovská obluda se začíná hýbat. Snaží se ukročit stranou, aby zjistil, kde se vlastně nacházím a zároveň spouští nabíjení.

Já mezitím začínám šplhat po jedné z jeho pohybujících se nohou jako ještěrka vzhůru, směrem ke kabině:
Board a moving vehicle: Tibor:2D6+2 → 8(5 +1 + 2)

Prudké a kostrbaté pohyby nohy při tom nedělají výstup nikterak jednoduchý. Když se občas podívám dolů, abych lépe našel místo kam opřít při šplhání nohu, vidím, jak mi z hlavy vytéká slušný proud krve.

Jenže teď mám osud ve svých rukou, jsem hrdina bez bázně a hany a postavil jsem se železné obludě a to mě naplňuje silou, která mě drží při životě.

Konečně se pohyb mecha uklidnil, nejspíš protože do pilotovi do zorného pole vběhli mí hrdinové. Cítím, jak se paže kovového monstra, znovu nabité, zvedají a to mi dá malou příležitost. Natáhnu se z nepohodlného místa na kloubu nohy směrem ke stupním od kabiny, pověsím se za ně jednou rukou a povytáhnu se trochu.

Pak druhou rukou zaťukám na sklo.
Bait a trap: Tibor:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)
* Vleze do "pasti"
* Bude opatrný
* A já jsem ohrožený

Jeho hlava se velmi opatrně a s rozvahou otočí. Čeká mě tam a proto zároveň natahuje ruku k ovládací páce hydrauliky kokpitu, aby mě co nejrychleji setřásl. A pak se naše pohledy potkají podruhé.

Pálím druhý hold.

Pilotovi se ve tváři rozleje hrůza a mech se zastaví. To mi dá konečně příležitost vytáhnout se oběma rukama na kabinové stupně. V periferním vidění poprvé uvidím svou krví zalitou tvář v odraze ve skle a pochopím, proč ze mne nemůže odtrhnout oči. Dávka z útočné pušky mi musela ustřelit kus lebkyy, nejméně čtvrtina pokrývky hlavy chybí a na čerstvém vzduchu je vidět nevýrazná, ale prokreslená hmota mého mozku.

Nenechám se obrazem zlákat k přerušení očního kontaktu, potřebuji pilota udržet tam, kde ho mám. Přesto mi hlavou proběhne myšlenka, že i když my, Nesmrtelní, se hojíme zatraceně rychle, nejspíš budu nějaký čas muset nosit přehazovačku.

Teď ale není čas na dlouhé rozmýšlení o kráse a Fioně o fyzické krásno stejně nikdy nešlo. Vytáhnu z pouzdra na zádech mačetu, vrazím její ostří do tenké spáry oddělující poklop kabiny od trupu a mírně zapáčím.

Sucker Mech: Tibor:2D6+3 → 6(2 +1 + 3)
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v Grgopoli ...

Zlatuše, Grgur ti vysvětluje své velké plány s rozšiřováním Grgopole do globálních rozměrů. Plánuje zabrat nejdřív enklávu a následně celý svět a proměnit jej v jednu velkou nekropoli. Zaslechla jsi výraz "trvale udržitelné odumírání", které je podle všeho nosným prvkem jeho plánovaného impéria. Už má rozmyšlené detaily své koruny (neptej se) a svou korunovaci císařem. To spočívá v tom, že ty odedřeš veškerou práci zahrnující mimo jiné dobytí dominionu, a on pak slízne všechnu smetanu.
... nebo aspoň takovým způsobem jeho proslov působí

Grgure, vaše velmi citlivé seismické přístroje (zombií zuby, ve kterých ještě nevyhnily nervy) před nějakou dobou zaznamenaly podivné otřesy. Je šance nanejvýše jedna ku deseti milionům, že to souvisí s tím, jak Jasna se svými droidy před něčím utíkala.

Co děláte?

Obrázek
... mezitím poblíž Grgopolis ...
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Grgur »

Když cítím, jak se země chvěje, rozeběhnu se ke garáži.

Mezitím vykřiknu několik rozkazů, ať se Nemrtvá garda připraví k obraně na povrchu. Cítím ale, že tahle bitva se bude bojovat jinde.

Startuji Krtka.
Obrázek
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... kdesi venku ....

Tibore, vrazil jsi mačetu do spáry ve skloplastovém okně a čepel se zastavila jenom několik centimetrů před krkem pilota. Ten nepřestává třeštit oči, zaklání se co nejdál ve své pilotní kabině a místo senzorů sleduje s rozšířenýma očima tebe.

Budeš muset ještě několikrát zabrat, než se ti podaří okno vylomit. Mech se mezitím dal do zběsilého úprku vpřed.

V momentě, kdy mačeta s ostrým zvukem praskla uprostřed a kryt pilota se prudce otevřel, vbíhá mech příšernou rychlostí přímo mezi tvé hrdiny, Tibore.
Hrozí jim direct hit od mecha, při částečném úspěchu na DSuF jenom někoho nakopne jako glancing hit.

Co děláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Česlav »

... v hlubinách Vaultu ...

S podivným uspokojením sleduji, jak ti patetičtí mutanti zmírají v bolestech. Ne, že bych měl radost z jejich bolesti, to ne. Nechat je žít celé ty desítky let po Apokalypse, existovat v této formě, to bylo utrpení. Ale už je u konce.
A Janek. Jeho podoba a odráží jeho podstatu a činy. Tak dlouho se skrýval před mým hněvemm, ale pravdou je, že k němu žádný necítím. Celé ty desítky let žil ve strachu z mé odplaty, ale já se ani nesnažil ho hledat. Potrestal tak sám sebe. A teď? Jen byl ve špatnou dobu na špatném místě.

Zvědavě se nakláním nad Veru a sleduji, jak si poradí s dýkou. V tom se na mě otočí...

INTERFERE (SEEING SOULS): Ceslav:2D6+3 → 12(5 +4 + 3)#WEIRD
- nehodlám s ní bojovat, "seize by force" se tedy mění na "succker someone" a já pomocí interfere snižuji výsledek na 8


Ano, vidím jí do duše. Vím, co se chystá udělat. Koneckonců, viděl jsem to v nejedné časové linii. Je to pro ní velký krok.
Mohl bych se ráně vyhnout, zastavit jí, nebo jednoduše zmizet ve Víru. Ale neudělám to. Místo toho padnu na kolena a nastavím se dýce do rány. Ucítím, jak mrazivé ostří vklouzne do mého těla a hladce projíždí skrze biosyntetickou kůži, překonává jakékoliv ochrany. Z dýky se šíří chlad a bolest, cítím, jak mě opouští síla.

SUFFER HARM: Ceslav:2D6+4-2 → 8(2 +4 + 4 - 2)#JUGGERNAUT
- asi o něčem ztatím přehled, jak se soustředím jen na Dítě, ale důležitější je, že neztratím vědomí


Sevřu své velké ruce kolem jejích, drobných, stále svírajících dýku. Jsou od krve. Mé temně modré krve.
Pohlédnu jí do očí a záře mých stříbřitých očí v tu chvíli pohasne a zeslábne.

>>Cítíš to, Dítě? Cítíš jak se Dýka plní silou? Ale je to jen zlomek. Vytváří však spojení. Až budeš připravená tu sílu přijmout...tak...mě opustí...všechna. Přestanu...existovat a má síla se stane tvou. Poslouchej mě dobře, Dítě. Tím, že do sebe přijmeš naší sílu...neztratíš nic ze sebe samotné...rozumíš? Budeš to pořád ty. Tvá mysl. Vůle. Osobnost. Možná se změníš. Ale budeš to pořád ty, pamatuj. Nikdo jiný než ty nebude rozhodovat o tom, co bys měla a co ne. Nezapomeň...ty NEJSI Vera. Její vzpomínky NEJSOU tvé. Jsou to jen...data. Vera byla nedokonalá a ostatní...měli...špatný vliv. Stáhli jí dolů, na svou úroveň. Otočila se zády...ke svému...potenciálu. Odmítla se vyvinout. Stát se...lepší...tím, kým měla...Pravým Bohem. Neudělej...tu samou...chybu. Žít jako...obyčejný člověk...a nehledat cestu k sebezdokonalení...to je...plýtvání nesmrtelností...<<

MANIPULATE: Ceslav:2D6+3 → 8 (3 +2 + 3)#HOT
- otoč se zády k Veřině staré osobnosti a plně přijmi realitu, že jsi nová bytost, nezávislá na té staré...a získáš EXP


Natáhnu k ní zkrvavenou ruku a pohladím jí po tváři. Zanechá na ní šmouhu.

>>Kruh se musí uzavřít, aby mohl přijít Nový věk. Nesmrtelní...jsou...omezení. Méně...než lidé...ale stále...omezení. Náš potenciál...je limitován. Já...jsem na vrcholu svých...možností. Narazil jsem na hranici. Už se nemohu...vyvíjet. Ale ty...jsi...byla zrozena...abys tu hranici...překonala. Staré musí zemřít, aby dalo vzniknout novému. Teď...vezmi...tu Dýku...a vezmi si...od každého...z nás...co má být tvé...a nakonec...Matka...přines Dýku a figurku Matce...a ona bude vědět. Udělá...poslední krok. <<

MANIPULATE: Ceslav:2D6+3 → 12(6 +3 + 3)#HOT
- pokud půjdeš po téhle cestě, započítej si EXP za prvního dalšího Nesmrtelného, kterého kuchneš
- pokud ne, nic ti škrtat nebudu


Konečně jí pustím úplně a sesunu se na zem.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Tibor »

... kdesi venku ....

Je jasné, že tuhle horu železa nezastavím.

Strhnu proto regulátor rychlosti ještě víc vpřed, snad mé hrdiny hora valícího se železa vyděsí. A když ne, tak je alespoň náraz odhodí a nejspíš je to omráčí, ale nerozdupe.
Go Aggro: Tibor:2D6+3 → 7(3 +1 + 3)
* Hrozí jim S-HARM


Sám pak dám pilotovi jednu loktem do zubů a vyhodím ho z mecha ven
Seize Mech by Force: Tibor:2D6+3 → 12(6 +3 + 3)
* Dám víc - 1-HARM(loket) +1HARM(bloodcrazed) +1HARM(volba) -2HARM(zbroj) => 1-HARM
* Dostanu míň - 1-HARM(rvačka) -1HARM(volba) => 0-HARM
* Ovládnu mecha

Suffer Harm: Tibor:2D6+ → 7(5 +2 + 0)
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Fiono,

vystoupíš z portálu v Jeskyni. Celá jeskyně se mírně otřásá nějakým utlumeným duněním, jako kdyby kdesi uvnitř jejich struktur dopadala v pravidelném tempu na kovadliny obrovská těžká kladiva. Celý efekt je doprovázen podivnou kakofonií utlumených zvuků na pozadí, nejspíš další stroje.

Je to celé podivné, očekávala jsi, že samoléčící proces Jeskyni promění, ale nečekala jsi tolik zvuky strojů. Že by se snad Vlčí operační sál stal součástí procedury a teď přebudovával Jeskyni samotnou?

Procházíš dál potemnělými chodbami Jeskyně, směrem za zdrojem zvuku. Cítíš, jak stěny kolem tebe pulzují a proudí v nich nová, větší síla, než kdy dřív, ale zároveň rytmus pulzů zcela nesedí s tlumenými údery, jejichž chvění už cítíš i v nohou a žaludku. Čas od času narazíš na kovové výstuhy, rošty a další vybavení, které sem nejspíš za dlouhá léta nechal nainstalovat Gabryas.

Kousek od sebe zahlédneš temný chapadlovitý stín, jak se přikrádá stejným směrem. Neváháš ani moment, nechceš nic nechat náhodě a tak přiskočíš. Je to nejspíš mutantka, které ožily vlasy v množství chapadel. Jedním rychlým úderem na spánek pošleš bytost do limbu. Pak se podíváš pozorněji - má výrazné líčení a na sobě podivnou kombinézu ze stříbrného materiálu - jako by byla pošitá stovkami malých lesklých kamínků. Nejspíš ochranný oblek kvůli nějakému záření.

Neváháš proto a rychle si ho na sebe oblékneš. Když dívku svlékáš, také si všímáš, že má na zmutované tváři nalepený malý mikrofon a v uchu sluchátko. To by se ti mohlo hodit. Nasadíš si obojí a pokračuješ.

Dojdeš až do místa, které považuješ za hlavní sál Jeskyně. Tam už musíš postupovat přikrčeně. Obejdeš starý Potomkův pelíšek, vysoká klenba sálu ale není vidět. Je zcela zastíněna nějakou kovovou konstrukcí na mnoha nohách, která je rozložena po celém prostoru. Škvírami v ní probleskává různobarevné světlo a také se tudy k tobě derou kovové údery a ... hudba? Je to podivná hudba plná zvuků, jako by se vzbouřily stroje? Nebo běsnění strojů ve svém souběhu vytváří harmonický soulad? Plošina má na sobě znaky Dominionu, nejspíš ji na místo nainstaloval Gabryas.

Proplétáš se pod plošinou na kovových nohách a hledáš, kudy se podívat nad ní. V jednom místě zahlédneš, že probleskující škvíry vytváří pravidelný obdélník. Jdeš si ho prohlédnout a všimneš si, že pod ním je nainstalovaná kovová konstrukce s malou plošinou, která sahá až na zem. Na první pohled připomíná výtah.

Vstoupíš na něj a hledáš ovládací prvky. Nevíš, zda to jen tvůj dojem kvůli vzrůstajícímu napětí, anebo se to děje doopravdy, ale běsnící stroje jako by přešly do dvojnásobného tempa. A také se ti zdá, že ač utlumen škvírami, slyšíš zhora cosi vyvolávat nezřetelný, ale pevní hlas.

Pak se náhle ozve strašlivé syčení a vzduch kolem tebe naplní kouř. Nevidíš na krok. Několik cvakavých zvuků a slyšíš, že rampa nad tebou se otevřela. Zvuky najednou slyší zcela jasně, jde o vrcholící finále nějakého moderního hudebního díla.
Plošina se s tebou dá do pohybu a začne stoupat. Do tempa blikající pestrobarevné světlo problikává chuchvalci světla kolem tebe a znesnadňuje ti orientaci. Ke hudbě a frenetickým úderům bubnů - ano, celou dobu to byly bubny - se přidává nový zvuk. Potlesk, pískot, jásot, nadšený řev.

Bubny přidávají na tempu, plošina s tebou se zastavuje nad úrovní konstrukce a ty, stále zahalená v oblacích kouře, konečně rozpoznáváš i dunivý hlas. Je to Gabryas, i když jeho hlas je mnohonásobně zesílen a ty začínáš rozumět jeho slovům: " .... a nyní na pódium příchází zlatý hřeb dnešní PÁÁÁRTYYYYYYY!!!!!!, slavná zpěvačka, jejíž jméno snad nemusím ani říkat ....."

Velký poslední úder utne nástup, bílý kouř se doběla rozsvítí, jak do něj místo mihotajících laserů najednou udeří soustředěné světlo několika spotů a odkud si zespodu ucítíš slabý vánek, který začíná rozfoukávat umělou mlhu kolem tebe. Ne, že by ti to nějak umožnilo si prohlédnout, kde ses vlastně ocitla - prudké světlo reflektorů tě oslňuje a tak spíš jen podle natěšeného pískotu a řevu tušíš, že jsi na jakémsi pódiu, obklopeném ze všech stran masou nadšených diváků.

Do nastalého ticha se ozvou první tóny nastupující melodie. Jásot diváku utichne a přejde v dychtivé ticho, flitrová kombinéza se ve světle reflektorů nádherně blýská, tobě zapraská v drobném sluchátku, které máš v uchu a náhle v něm uslyšíš tutéž melodii, jasnou a čistou, smíchanou s napjatým oddechováním tvého vlastního dechu. Dochází ti, že to není žádná vysílačka, jen mikrofon s odposlechem, aby umělkyně, kterou jsi před pár okamžiky uspala svou pěstí, slyšela dobře hudbu i svůj hlas a neztratila tak intonaci.

Předehra končí a i když tvé oslněné oči nevidí jediného diváka, víš, že zraky všech jsou upřeny na tebe.

Co uděláš?

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Potomek »

... ve starém papaláškém vaultu na Klárově ...

S očima rozšířenýma údivem sleduju, jak se Česlav dobrovolně nastavil své tělo a nechal se bodnout. Otřáslo to se mnou. Ačkoli o to vůbec nestojím, proběhnou mi hlavou vzpomínky na všechny okamžiky, kdy Česlav Veře, či ostatním Nesmrtelným pomohl. Vlastně podle Česlava to prý nejsou vzpomínky, jen uložená data.

Najednou si nejsem vůbec jistá, že chci jeho Nesmrtelnou esenci opravdu zkusit přenést z dýky ven a zničit. Věřím, že s pomocí Grgura či Dalibora by se mi podařilo vyházet z dýky vše nepotřebné a škodlivé. Například esenci tady toho tyrana a psychopata. Poslali bychom všechen ten bordel třeba ... do stadá vepřů! To tak prý božské děti dělají. Nebo bych to prostě spláchla do Víru ... nebo do hajzlu. Jenže teď tu stojím dojatá jeho obětí, jako bych byla ta stará sentimentální Vera a Česlav do mě hučí, že se jako Vera nemám chovat. Ta ironie!

Sakra, já ho ale nemůžu nechat jen tak běhat po světě. Teď je mi ho líto, ale kdyby on zjistil, že nejsem finální verze, smetl by mě z cesty jako nepotřebnou věc. Jako Veru. Nebo jako tyhle mutanty. Nebo jako veškerý odpor Dominionu.

"Česlave, máš pravdu, Vera byla slabá, už jen pro její schopnost vidět v každém něco dobrého a pro její ochotu odpouštět."

Česlav zavrávorá, chytím jej svýma zkrvavenýma rukama kolem ramen a položím jej opatrně na zem.

"Měl bys vědět, že si tvé oběti opravdu vážím."

Česlave, Potomek se chová nějak strašně divně. Klopí oči, tváří se provinile a přitom by k tomu neměla mít teoreticky důvod, když ses na dýku nabodl sám.

Zkontroluju ještě okolí, jestli tu není nic, co by raněného Česlava mohlo ohrozit.

Mother's heart beat: 2d6+3 = 7
Chci k Daliborovi, ale nemusí to být instatně, jestli chce Česlav něco dělat, tak jsem k dispozici.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... kdesi venku .....

Tibore,

vlítl jsi s mechem mezi své hrdiny. Naštěstí většina z nich byla celkem rozumně krytá, takže přímo v cestě ti stáli jen čtyři. Dva včas uskočili na stranu. Jeden se stihl jen vrhnout k zemi. Doufáš, že si to dobře vyměřil a že jej rozeběhlý mech bezpečně překročil. Jeden frajírek se ale rozhodl zamachrovat a dát mechovi jesle. Sebevědomě se usmál a rozeběhl se přímo mezi jeho nohy. Zahlédl jsi jen koutkem oka, jak velkým obloukem letí někam stranou a dopadá na zem v kotrmelcích.

Pilotovi jedna rána do zubů nestačila, musel jsi jich ještě pár přidat než začal být dostatečně vláčný, abys ho mohl vyhodit ven, takže palubní desku se všemi displeji a budíky pokryla krvavá sprška. To je ale v podstatě zanedbatelná nepříjemnost ve srovnání s tím množstvím krve, které ti stéká do očí z tvého zranění na hlavě. Utřeš si rukávem oči, zamrkáš, chytíš správnou páčku a začneš konečně brzdit. Vidíš pořád rozmazaně, ale na to abys někoho zadupal, srazil, nebo sejmul zblízka raketou to stačí bohatě. Zpomalil jsi konečně do normální chůze. Když ses podíval za sebe, pilot leží na zemi a tělo má pozohýbané na nepřirozených místech do ještě méně přirozených úhlů.

Máš mecha, Tibore, co s ním uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Tibor »

Otočím pomalu mecha a začnu se rozhlížet. Zbytek mých mužů teď svádí úpornou přestřelku se zbývajícími dominionskými těžkooděnci. Snaží se je obklíčit.

Seize by force: Tibor:2D6+3 → 10(4 +3 + 3)
* Podaří se to
* Dostanou míň
* Dominonští získají respekt

Těžkooděnci>Hrdinové: 3-HARM(útočné pušky) -1HARM(postapo oblečky) -1HARM(volba) => 1-HARM
Hrdinové>Těžkooděnci: 3-HARM(domácké superzbraně) -2HARM(powerarmory) => 1-HARM


Moji chlapi ví co dělají. I když jsou oslabení, protože dva zůstali zavalení a další čtyři jsou otřesení z průchodu mecha, zbytek mé skupiny neomylně obklíčí trojici dominoských za cenu pár lehkých zranění.

Bohuže těžce opancéřovaným mužům nedokáží ublížit. Trojice ozbrojenců stojí zády k sobě, jejich útočné pušky štěkají a navzdory přesile to vypadá, že projektily vrhané z podomácku vyrobených superzbraní nedokáží jejich pancíře prorazit a celá trojice je prostě jen otřesená.

Pálí jak diví kolem sebe a vypadá to na patovou situaci. Otočím tedy mecha a obejdu bojiště od jihu. Postavím se tak, abych měl slunce za zády a pak volným tempem vykročím kupředu. Palba pokračuje a na malém plácku přede mnou stojí v pevném postavení trojice, osvícená zášlehy vlastních zbraní, jiskrami z odletujících a odrážejících se projektilů a nazelenalým světlem slunce, prorážejícího tu a tam kabonící se oblohu. Udělám posledních pár kroků a stín mecha zakryje stojící postavy. Zároveň v zelené bouři, která se k nám řídí od jihozápadu, udeří první blesk. Palba utichne, vojáci se podívají na mecha, očekávajíc záchranu a překvapení, že jsem se ještě nepustil do likvidace hrdinů. Proti nazelenalému slunečnímu svitu totiž zjevně ještě nevidí, kdo v kabině vlastně sedí.

Pozvednu obě nabité zbraně a namířím přímo na skupinku. Potom husté mraky bouře konečně zcela zakryjí slunce a augmentované oči dominionských vrahů konečně přestanou být oslněné a mohou pohlédnout do kabiny na moji zohavenou tvář.

"Odhoďte zbraně. Vystupte ze svých zbrojí. Přemohl vás bezejmený hrdina. Podvolte se a bude vám dovoleno odejít. Pokud přežijete bez svých zbrojí nastupující radiační bouři, můžete jednou vyprávět svým vnoučatům o mém milosrdenství. O milosrdenství a shovívavosti bezejmeného hrdiny."
Go Aggro Tibor:2D6+3 → 9(3 +3 + 3)
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů