[AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Zlatuše »

... v podzemí Mrdvopole

Jé, růže! Jak Grgur ví, že mám ráda růže? To je ale romantik! Vážně, celý ty stovky let jsem se s ním nijak zvlášť nebavila...to do mě byl zakoukanej celou tu dobu? Téda. A zrovna takovej hnusák, ze všech nesmrtelnejch okolo. Ale tak to prostě chodí. kráska a zvíře, Quasimodo a Esmeralda a tak vůbec. Nu. Místo to ale moc útulné není, to teda ne. Dobrý tak akorát jako nouzovej kryt, ale že by tu chtěl někdo bydlet? Bah.

Jako prostory jsou to dobře punkový, jenže ten smrad hniloby je otravnej. Někde by to chtělo lepší obložení stěn, lepší osvětlení, někde nějaký polstrování...a nábytek! Určitě nábytek. No. Elektriku a plyn tu rozvedený má, jenže když bude apokalypsa...no jasně! Nějak zbastlíme něco z toho spadlýho lítajícího talíře a použijeme reaktor...
Jo, to by šlo. Už se mi v hlavě rodí plány na celkovou rekonstrukci a přestavbu...

Pořádně to tam prošmejdím a pak se vítězoslavně vrátím...počkat, počkat...kudy?

READ A SITCH: Zlatuse:2D6+2 → 8(2 +4 + 2)#SHARP
- No kudy?


Jo tudy. Fajn. Teď jenom na sebe moc neupozornit a zase nenápadně ven...

DO SOMETHING UNDER FIRE: Zlatuse:2D6+2+1 → 8(4 +1 + 2 + 1)#COOL
- tak co mě po cestě potká za nepříjemnosti?
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

.... u skladiště v Holešovicích ....

Zamávám Veře a utíkám za Tiborem. Cestou mě ovšem přepadne Grgur; nejspíš ještě pořád působí ta injekce, co jsem mu dal. Nebo už mu definitivně hráblo.

Všechno mu odkývám. "Jasně, jasně, Grgure. Neboj, něco vymyslím, neměj starost. Popros někoho o tlakovou nádobu, tohle spravíme, až nebude hrozit, že mi vyhodíš laborku do vzduchu."

Svou pozornost ale věnuji Tiborovi. "Tibore, vnímáš? To je dobře, vnímej, ale nepřeháněj to. Támhle je Grgur, radši ho moc neposlouchej, nebo ti vybouchne hlava. Teď tě nechám odnést dovnitř, kde tě udržíme při životě, než seženu zásoby. Všechno jsem vyplácal na támhle toho blázna. Ne, neotáčej hlavou. Fiona sice přijela s plným autem léků, ale když kolega chtěl, aby mi jich pár nechala jako platbu za práci, tak vyloupla z plata tři aspiriny, dala mu je do nastavené dlaně, podívala se na něj jak na vraha, a odešla. Připrav se, teď tě odnesou. Neboj, střecha na tebe nespadne." Nejspíš.

Venku zkontroluji situaci. Je potřeba jednat rázně. "Přátelé, přátelé, sledujte profesionála při práci! Situace je vážná, ne však kritická! Bez většího prodlení a většího povyku vylezu nahoru a zachráním situaci, tak jak se to ode mě čeká." Vylezu po žebříku nahoru a obhlédnu střechu. Natahali sem opravdu hromadu krámů, ale není to nic, co by bylo akutně nebezpečné. Paradoxně jen na části střechy, která je šikmá, je naházeno nebezpečně moc bordelu. Zhodnotím situaci, přiváži klíčový trám za lano, na druhý konec dám asi třicetikilový kus železa a dotáhnu ho na kraj střechy.

"Pozor, ustupte dál od střechy a z cesty! Musím odházet všechen ten bordel! Sledujte!" Vezmu ten krám a s vypětím většiny svých sil ho shodím ze střechy. Samolibě se zatvářím a rozpřáhnu ruce navzdory pochechtávání, které tuším zespodu. Pak se uvolní vzpříčený trám a všechno se s příšerným rachotem začne sunout dolů.

aDSuF, Dalibor:2D6+3+1 → 14(6 +4 + 3 + 1)

V dálce vidím přijíždět Fionin minibus. Doufám, že pro Tibora pustí aspoň ještě jeden aspirin.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Grgure, to je k vzteku! Ty se takhle kvůli Očku takhle snažíš, dokonce se odhodláš vrazit kudlu do zad kamarádovi...a on to prostě ignoruje a otočí se k tobě zády? Nejen, že tvá manipulace vyšla vniveč, ale ještě k tomu ignoruje tvou potřebu okamžité opravy plamenometu a radši se stará o nějakého nedůležitého Tibora! Takhle se snad chová přítel? Chtělo by to dát Daliborovi za vyučenou, aby si uvědomil, jak se k tobě špatně chová.

Pokud mu provedeš nějakou rafinovanou zlomyslnost, dostaneš EXP. Pokud vyměkneš a opustíš laboratoř, aniž bys mu něco provedl, znamená to, že nemáš odvahu dělat divné a nelogické věci, škrtni si WEIRD.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Než se přesunu od děla k volantu, Krab sám vypne motor a přepne se do ... výrobci tomu říkají, myslím že s trochou nadsázky, stealth režim. Věděla jsem, že se elektromotor bude jednou hodit, škoda jen, že takto ujede z baterky jen pár kiláků. Rozjedeme k vratům od garáže, jak není slyšet motor, tak rozstřílené kusy dronů nám křupají pod koly. Zní to docela lákavě, jako nějaké křupky či brambůrky. Krabovi zase táhne volant chvíli doleva, chvíli doprava, podle toho, kde leží nějaká dronomrtvolka. Je to dobré, cítí tedy něco jako soucit pouze s auty, ostatní vzbouřené stroje jsou mu celkem ukradené.

Zastavím, nastavím mu na navigaci, že má přijet do garáže a pak vystoupím a nechám ho, ať si klidně radostně jezdí po areálu a rozjíždí a doráží sestřelené drony. Usmívám se, takový čtyřtunový kolos a chová se jak nějaký malý, z továrny čerstvě vyjetý, smart. Úsměv mi ztuhne, když uvidím na zemi ležet i Tibora. Rychle tam doběhnu a pomůžu Daliborovi jej odnést dovnitř.

S despektem sleduju Dalibora, jak se snaží sám uklidit střechu, protože mě tam odmítl pustit, že prý by mě ta střecha už neudržela určitě. Pak se sesune všecek ten bordel. Hmm, musím uznat, že jsem si nevzala žádného blbce.

Zajdu dovnitř, konečně chvilka klidu. Kde tak může být Česlav?
Open your brain: 2d6+3 = 7

Aliení psychická síla: 2d6+3 = 13
Naposledy upravil(a) Potomek dne 25. 1. 2017, 13:06, celkem upraveno 1 x.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Tibor »

Někam mě táhnou a život mi visí na vlásku....
Tibor:2D6+3 → 7(1 +3 + 3)#SafraMocMocHarm
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... na palubě 처음 vesmírného křižníku ...

Stojím rozkročený na výhledové palubě a oči mám doširoka otevřené. Nedívám se ale ven, dívám se dovnitř. Analyzuji a projíždím data, kterými mě zásobí průzkumníci po celé Zemi. Pak, ve stejnou chvíli, ucítím dotyk Víru, jak se mě někdo snaží vypátrat...a zároveň mi jeden z průzkumníků hlásí přesnou polohu drobné, ale přesto patrné Vírové aktivity...

Zaměřím se na ten dotyk, abych zjistil, kdo mě hledá...

INTERFERE: Ceslav:2D6+3 → 7(1 +3 + 3)#WEIRD INTERFERE

Je to Vera. Vera po mě pátrá. Velmi zajímavé. Mohl bych její dotyk zcela utnout, ale místo toho se rozhodnu ho jen podržet déle a dopřát jí dlouhou a detailní vizi. Dost dlouhou na to, aby mě mezitím Abduktor přepravil nad místo, odkud mi zvědové nahlásili Veřin signál...

= Abduktor bude připraven. Okamžitě. Nemám čas čekat na podpůrný výsadek. Poletím sám. =

Vero, nejprve vidíš Česlava, jak stoupá ze země ke hvězdám. Má křídla roztažená a zanechává ohnivou stopu na obloze.

Potom vidíš Česlava, jak kráčí trůním sálem. Má na sobě mohutnou zlatou zbroj a kráčí k obrovskému zlatému trůnu. Usedá na něj a několik rukou s různými počty prstů mu usazuje na hlavu korunu Císaře. V trůním sále poklekají roztodivné bytosti, ale nedokážeš přesně rozlišit jejich tvar. Čestnou stráž tvoří zřejmě lidé, v nadměrných zbrojích, které kombinují středověké a futuristické prvky. Česlav-Bůh-Císař v jedné ruce třímá kladivo a v druhé jablko.
Ne, počkat, není to jablko, je to...Země?

Vidíš, jak se na tu malou Zemi ve své dlani dívá a pod jeho pohledem se ten klenot mění ve skutečnou Zemi. Tvůj pohled se přibližuje, přibližuje a náhle pod sebou vidíš vrstvu mraků a noříš se do ní. Pomalu jí pronikáš a začínáš vidět povrch - tedy, spíše obrysy a světla, protože je noc. Tvůj pohled se přibližuje, přibližuje a přibližuje, až zřetelně rozlišíš obrys Prahy! Pohled se opět přibližuje a vidíš zezhora světla vašeho bloku, střechu vaší budovy! Ne, počkat, ulici za vaší budovou? Ulice se přibližuje...


A pak se ozve zadunění, jak na ní něco dopadne...

Ze spojení, které jsi navázala cítíš, že nejen, že ty jsi hledala Česlava, ale i on hledal tebe. Zahlédla jsi záblesk jeho myšlenek. Chce tě konfrontovat. Nechce ti nutně ublížit, ale nebude se orzpakovat. Chce tě mít v situaci, kdy mu nebudeš moci vzdorovat, až tě bude chtít donutit k...k čemu?
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

.... v hale ....

Zatracený Dalibor, provést mu tak néjakou zákeřnost, abych se mu pomstil. Já, Grgur, který jsem byl vždycky HODNÝ, mu teď ukážu.

Netrpělivě přecházím sem a tam po hale a všude rozčvachtávám unikající zápalnou směs. Každý tu má nějakou práci, jedni zachraňují Tibora, další sundavá ze střechy nebezpečnou zátěž, Očko mě stejně nevnímá, neboť má oči obrácené do Víru, i to blbé auto támhle doráží malé poskakující zbytky dronů.

A já nedokázal sesmahnout ani pitomý jediný dron, místo toho jsem se hádal s Oččiným střelcem. Grgur je dokonale neužitečný a dokonale HODNÝ.

Vycmrdaná směs vytvořila několik velkých louží, pospojovaných tenkými cestičkami hořlavé látky, všude kolem jsou ťápoty. A na mě s každou další ťápotou víc a víc dopadá síla toho slova. HODNÝ.

Já jsem pořád HODNÝ.

Dokonce i toho Česlava, kterého jsem měl v plánu zabít, jsem nakonec nechal odletět. Po tom všem co mi udělal. A teď bych měl ublížit příteli, který se na mě obracel ve svých nejslabších chvílích, jenom protože odignoroval mou snahu zničit naše přátelství kvůli ženě?

Já zůstanu HODNÝ.


Vyšourám se ven, opět následovaný tenkým čůrkem paliva. Za halou žuchne něco velkého tvrdého. Ale mě je to jedno. Ať si to jsou třeba mimozemšťané. Ať si to je třeba i samotný Česlav, já jsem HODNÝ. Spoléhají na mě lidé. Jiní lidé.

V mé Nekropoli je hrstka věrných, co věří, že HODNÝ Grgur je provede apokalypsou. Jakoukoliv apokalypsou. A ani bolavé srdce mě nesmí zastavit a změnit.

Všimnu si své tříkolky. Nasednu, nastartuju a vyrazím do tmy. Zatímco má mysl už je zcela zaměřena na budoucnost Nekropole, moje ruce jsou stále vedený zlomeným srdcem. Krátkými zášlehy plamenometu kreslím do vzduchu ohnivá srdíčka a na nic nedbám toho, že stačí aby plamínek přeskočil a mé nasáklá oblečení se promění v plamennou kouli, která obalí mne i tříkolku a od které se oheň vydá po vykapané a vyčvachtané cestičce do nitra hangáru, ve kterém jsem nechal tolik louží.
Do Something Under FlameGrgur:2D6+3 → 6(1 +2 + 3)
- neberu EXP, škrtám si WEIRD, protože tohle není vědomé škození Daliborovi
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Grgure, tebe i tvou tříkolku pohltila ohnivá koule.

4-HARM ty i tříkolka. Co uděláš?

Plamen také přeskočil na tenkou cestičku vycmrdaného paliva a velkou rychlostí se po ní šíří zpět do laboratoře.

Dalibore, Potomku, co s tím uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Plameny ze mě seškvaří kusy masa a i když okamžitě stočím řidítka k vodě, kolem přijíždějícího Fionina mikrobusu se prořítím s hořící tříkolkou jako plameny obklopená kostra sedící za řídítky, jezdec, který právě vyjel z pekla.

Pak ohnivá koule vylétne přes okraj přístavního mola a se zasyčením a v oblaku páry zmizí pod vodní hladinou.
Suffer harm: Grgur:2D6+4 → 14(4 +6 + 4)
- život mi visí na vlásku
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

No ty krávo, Česlav na zlatém trůnu a klaní se mu bytosti z půlky známého vesmíru. Tohle přece není žádná vize, chtěla jsem nahlédnout do Víru a ne do nějakého Česlavova mokrého snu!

Nebo to přece jenom je vize?

Zadunění za barákem mě probere. Česlav, který se nebude rozpakovat mi ublížit. No to je paráda. Tak na to existuje jediný spolehlivý způsob, jak mu zabránit mi ublížit - zabít se sama. To mě ale nijak zvlášť neláká. No tak nejspíš dnes prověříme, jak je to s tou jeho nezranitelností doopravdy. Je potřeba Česlava trochu demýtizovat, pro dnešek zkusím zjistit, jestli má opravdu modrou krev. Víc než to bohužel nezvládnu, pár škrábanců je tak maximum, co mu můžu s mým vybavením udělat.

Rozeběhnu se do garáže, popadnu obří bednu s náboji do Krabova děla a vyrazím k němu. Ve vratech se zarazím, jako had se vine k našemu baráku ohnivá cestička a plameny se rychle blíží. Pustím bednu a natáhnu se po hasičáku, co visí na zdi hned u vrat. Mezitím se původně jeden ohnivý had rozeběhl hned do několika propletených cestiček. A když se oheň dostal k nějaké zničené droně, tak ta taky vzplála.

Act under fire: 2d6+3 = 13

Postříkám, teda vlastně posypu cestu, na které stojím. To ale nemusí stačit, přeběhnu k druhému vchodu a taky cestu k němu pořádně zapráším. Čekám tam s nachystaným hasičákem, než plamen doběhne až k poprášenému místu. Když opravdu uhasne, oddechnu si (trošičku), mrsknu hasičák na zem a rozeběhnu se zase nazpátek pro náboje.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Grgure, poslední věc, kterou si pamatuješ je náraz a křupnutí ledu, když do něj tříkolka na hladině Vltavy narazila, pak jsi ztratil vědomí. Takže už nevíš, že motorka s tebou sice skončila pod hladinou, ale objemnější zadek tříkolky už dostatečnou díru neprorazil, takže trčí z vody a plápolá tam jako maják. Třeba budeš mít kliku a díky tomu někoho napadne, že bys mohl být pod hladinou. Ale moc bych na to nesázela, dneska je přece ten den oživlých vzbouřených strojů.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Vidím, že oheň Vera bravurně zvládá. Cítím se poněkud neužitečný, ale nebojím se, že nebude příležitost to nějak napravit. Něco nade mnou zastíní slunce a ozve se podivný zvuk.

"Doufám, že tu rušičku mimozemského signálu, co jsem měl pro Grgura, už máte hotovou. Rád bych to i se sondou půjčil Veře, třeba se jí to bude hodit."

Ani ve chvíli nejvyšší nouze si neodpustím rozdávání úkolů. Vyběhnu ven jako ohnivá čára, skoro se nechám zajet Fioniným minibusem bez Fiony. Naštěstí je Grgurova stopa jasná.

Grgurova morbidní tříkolka zůstává nad ledem, Grgur nikde. Efektivní konec. Efektní také. Ale co když ten ohnilý mozek ještě žije? S tím musím něco udělat. Nejdřív vytáhnout z vody, resuscitovat, a až se uzdraví, rozbít mu hubu.

Jak na to? Zadek tříkolky trčí z vody nad ledem, pomalu roztápí led kolem a já si mám vybrat, jestli uhořím, nebo umrznu v ledové vodě? Po tom, co jsem se dnes o Grgurovi dozvěděl? Kopnu do tříkolky, ať sjede kousek dopředu, do díry, kterou částečně prorazila motorka, z části se jí protavila hořící tříkolka.

aDSuF, Dalibor:2D6+3 → 15(6 +6 + 3)#cool

Tříkolka sjede do hlubin, klesne dolů a jako protiváhu nahoře vynese z vody motorku i s Grgurem. A uhasí oheň. Hodím si ohnilého a ohořelého Grgura přes rameno a jdu s ním vrávoravým krokem přes led, nahoru.

"Jsem si dost jistý, že najít takhle ohnilou a ohořelou krásnou dívku pod ledem, tak ji stejně resuscitovat nebudu. A tebe už vůbec ne. Nevím, jestli tě to bolí, ale občas si myslím, že simuluješ, aby si tě lidi všímali. Moc dobře si pamatuji, že v sedmém století jsi plul pod hladinou až do Mělníka a byl jsi jako rybička za chvíli." Cítím, jak Grgurovy zuby cvakají. Takže je živý. A zdá se mi, že něco mumlá.

"Nade mnou je UFO, Grgure, a já se tady tahám s tebou. Kdo ví, kvůli čemu je tady, doufám, že Jaromír už nevolal domů, ať si jej vyzvednou. Navíc by se mu to těžko povedlo, protože tam je teď Česlav."
Česlav. Přidám do kroku. Co ten tady chce?

Vidím jednoho s těch pošuků, co se tahá s Fionou, nějakého chlápka, co neznám a... zombie Catwoman?

"Doufám, že to zvládnete i beze mě. Léky jsou připravené."
Zombie, Dalibor:2D6+2 → 9(1 +6 + 2)#hard

V tu chvíli Catwoman pokouše toho míň impresivně vypadajícího chlápka. To bude Jákob. "No vidíte, aspoň si s tím pohnete, já na vás nemám čas. Mimochodem, vím, že Fiona tady má sklad léků. Ten se znárodňuje. Že děkuji."

Ochranka začíná panikařit, a ti, co nejsou na ošetřovně, se připravuje na boj. Zabrala všechno, co je podle vyplašeného Jákoba "plný kryt".
-1 za ošetření NPC.

O Tibora se stará doktor, už je stabilizovaný a ošetřený, ale drony mu opravdu ošklivě ublížily, vydělím pro něj spoustu materiálu z věcí, co stejně Fiona měla pro něj
-2 dávky, je resuscitovaný

Do Grgura se pustím sám, nejdřív mu probodnu plíce tlustou jehlou a poměrně bezohledně odsaji vodu. Chvilku přemýšlím, čím zastavit rozklad tkání po popáleninách, ale se rozhodnu pro formaldehyd.
-2 dávky, je resuscitovaný a naložený

Chlapi, budu po vás obou chtít pomoc, pokud ji Vera bude potřebovat.

Pak si odrhnu ruce tak, jak to jenom jde, abych neudělal z Tibora zombii. Napumpuji do něj krevní konzervy, plasmu a můj tajný koktejl růstových faktorů a hormonů.
Léčba, Dalibor:2D6+2 → 7(1 +4 + 2)#heal_Tibor
Je na šesté hodině, stojí mě to o jednu mín.

Mám chuť tam nechat Grgura ležet a dát mu čas přemýšlet o životě. Pak se mi jej ale zželí. Tibor je ovšem standardní pacient a můj tým jeho skládání zvládá. Zašiji do něj komponenty, které pravděpodobně zbyly po rozebrání a znovusložení Tibora. Nebo co to vlastně bylo.
Léčba, Dalibor:2D6+1 → 9(3 +5 + 1)#grgur
Stojí mě to o jedna míň (po Grgurově pomoci +1 exp)


Úplně jsem zapomněl, že je tady nějaké UFO. Připomněl mi to až mimozemšťan, když začal zvědavě šťourat do Grgura.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

Abduktor mě snesel skrze atmosféru až nad město. Tam jsem ho opustil a vrhl se střemhlav k zemi. Ve vzduchu roztáhl křídla, zpomalil pád a pak dvojím máchnutím zabrzdil, než jsem dopadl na ulici za budovou. Udělal jsem v asfaltu ďolík a několik prasklin. Napřímím se, zahýbu křídly a odmávnu stranou oblak prachu. Přimhouřím oči a začínám analyzovat situaci.
Přepínám videní do infračerveného spektra a zaposlouchám se do zvuků, které se rozlýhají oblastí...

READ A SITCH: Ceslav:2D6+4 → 13(4 +5 + 4)#SHARP
- Kde je Vera? (v garáži)
- Kdo (nebo co) by mě mohlo nejvíc ohrozit?
- Jak se nejlépe vypořádat s Daliborovou ochrankou?


Vidím, že v domě je celá skupina ozbrojených lidí. Daliborova ochranka. Nevypadá to, že by o mě věděli. Ale pokud se o mě dozví, mohli by mi dělat potíže. Nejlepší bude vůbec neupoutávat jejich pozornost a pokud dojde k boji, vyděsit je a demoralizovat. Zdá se, že Dalibor kamsi vyběhl ven. Vera...ano, je to Vera, podle tlukotu jejího srdce a lehce odlišné tělesné teploty...Vera právě hasí nějaký oheň a míří...do garáže. V okolí není nic, co by mě mohlo ohrozit, až na...vozidlo. Bojové vozidlo. Nikdo ho neřídí a přesto se hýbe. Na to si musím dát pozor.

Vyrazím do garáže a pokusím se tam dostat tak, aby si mě nikdo z Daliborových stráží nevšiml. A abych si mohl vybrat místo, kam se postavím...

ADSTUF: Ceslav:2D6+3+2 → 17(6 +6 + 3 + 2)#COOL

Vero, běžela jsi s krabicí nábojů a rozhlížela ses okol osebe, když tu náhle tě ovanu poryv větru. Přímo před tebou se tyčí Česlav. Neobjevil se, on zkrátka do garáže vlétnul! A stojí u tebe tak blízko, že kdyby po něm chtěl Krab střílet, trefil by i tebe...

>> Vero. Buď pozdravena. Přicházím v míru. Hledala jsi mě a já přišel. Také tě hledám. Nemusíš se mě bát. Nepřišel jsem ti ublížit. Ale potřebuji nezbytně dva předměty, které se nacházejí ve tvém vlastnictví. Prvním je úlomek Gabryasovy dýky. Druhým je figurka Božího dítěte. Nemohu ti říct, k čemu je chci použít, obávám se, že své motivace nedokážu zcela vysvětlit. Věz ale, že ti nepřeji nic zlého a nehodlám je použít k tomu, abych ti ublížil. Žádám tě, vydej mi tyto předměty dobrovolně a v budoucnu se ti odvděčím, budou-li tvá přání v mých možnostech a v souladu s mými zájmy. Mohu ti pomoci vybrousit tvůj potenciál. Mohu tě naučit tomu, co znám. Mohu tě vzít k dalekým hvězdám...<<

MANIPULATE: Ceslav:2D6+3 → 11(6 +2 + 3)#HOT
- podlehneš-li mým slovům, získáš ZKUŠENOST
- budeš-li mi odporovat, škrtnu ti WEIRD
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Česlav se předemnou zjeví jako duch. Málem do něj vrazím, jak jsem rozeběhnutá. Podívám se na něj, pak na bednu s náboji, trochu nejistě a trochu neškodně se usměju a pak položím nedbale bednu na zem, jakobych je měla v ruce jen náhodou a vůbec ne proto, abych její obsah případně našila do Česlava.

"Česlave. No pěkně tě tady vítám. To je od tebe milé, že přicházíš v míru. Ostatně kdybys v míru nepřicházel, tak bych to asi už poznala. Že bys mi třeba zlomil páteř a vydloubl oko, jako tenkrát Grgurovi, že?" Nezním nějak naštvaně či útočně. Tón hlasu mám přátelský i když slova jsou lehce jízlivá.

"Já jsem tě hledala, protože vím, že máš pravou vlčí krev. Vím, co dokáže, vím jak si umí podmanit mysl hostitele a postupně se namnožit nakazit další hostitele a původního nakonec zcela pozřít. Vedle toho je krev zpod vrchu úplný čajíček. Poprosila bych tě, ať mi ji dáš, že ji zničím, ale nejsem si úplně jistá, jestli přežiju ve zdraví tuhle tvoji návštěvu.... Nic ve zlém, ale tvá reputace se moc nelepší. Takže tě prosím, znič ji. Nebo alespoň zajisti, ať se jí nikdo nikdy nemůže nakazit." Abych Česlava přesvědčila, povím mu zkráceně rozhovor s čistokrevným Vlkem ve Víru. O tom jak to myslel upřímně a jaký je to dobrák. A jako vtípek dodám i to, že o mě tvrdil, že jsem zlá, protože mám pokoj pro hosty.

Manipulate: 2d6+2 = 9
Nedělej voloviny s Vlčí krví a dám ti exp.


Krab pomalu přijíždí ke dveřím garáže, tam zabočí, aby zajel nad jámu, protože předpokládá, že jej budu chtít co nejdřív opravit. Já ale mávnu rukou, ať zacouvá na obvyklé místo, kde normálně parkuje.

"Česlave, to víš, že mi to můžeš říct. Nevidím důvod proč bys neměl. Já jsem ti taky řekla, co vím. Kde jsou tvé názory, že Nesmrtelní by měli tahat za jeden provaz a ne být rozhádaní a hašteřivý? Zrovna teď jsi pěkně sobecký, že mi nechceš říct důležité informace o mé vlastní sošce." Pak rychle a trochu jízlivě už dodám "I když jsi samozřejmě strašně milý, že mi nechceš ublížit a to obzvláště, pokud ti je vydám dobrovolně."

"A úlomek dýky? Už víc než pětset let jsme ji chránili já a Dalibor před Vukmarem. Musela bych mít dobrý důvod, abych ti ji dala. A stejně tak ta soška. Byla vytvořena pro mě a ty sám jsi mi několikrát říkal, že ji mám využít a spojit se s ní."
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

>> Ty jsi zničila Projektil. Já Vlky zachránil, protože je to poslední vzorek, co máme a přitom jim ještě dokonale nerozumíme. Praví Vlci jsou i na jiných světech v kosmu. Jejich zničení na Zemi je bezvýznamné z hlediska větší perspektivy. Zatím žádné konkrétní plány nemám, ale rámcově vzorek chci použít k jejich studiu a poznávání. <<

Odvedla řeč stranou, ale nebyl to úhybný manévr, opět se k tématu vrátila. Zdá se, že se Vlků stále bojí a možnost zneužití Vlčí krve jí děsí víc, než cokoliv jiného. Dobře. To znamená, že neví o věcech, které by jí měly děsit víc.

>> Vero. Já ti toho mnoho prozradit nemohu. Nechci. Nemůžu riskovat. Nezlob se. Hrot už před Vukmarem strážit nemusíte. Budu ho mít já a nikomu ho nedám. Co se figurky týče, Vero...není tvoje. Obsahuje díl esence všech ostatních Bohů a také Matky. Kdyby ses s ní spojila, získala bys božskou podstatu - části nás ostatních, původních. Ale to jsi neudělala. Změnilo by tě to. Nenávratně. Tuším, že si to uvědomuješ a takovou změnu ani nechceš. Je to v pořádku. Když mi tu figurku dáš, nebude použita proti tobě. Ani mnou, ani nikým jiným. Už s ní nebudeš svázaná. Budeš volná od svého břemene a osudu, ke kterému tě mnozí, včetně mě samotného, chtěli kdy dotlačit. Dej mi hrot a figurku a žij si svůj život po svém, bez dalšího vměšování starých Bohů a jejich plánů. Naposledy se ptám - dáš mi jí dobrovolně? Ano nebo ne?<<
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů