[AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, chtěl jsi vykopat všechny důležité cévy, abys mohl purifikovat všechny Vlky a žádný neunikl.

Výběr si:
- vykopeš všechny důležité cévy a dokážeš rychle purifikovat všechny Vlky, kteří pod horou zůstanou, ale teď bezprostředně dojde k masivnímu úniku
- zastavíš se dřív, než něco poškodíš, ale díky tomu budeš moct provádět purifikaci jen pozvolna a ještě na začátku příští epochy nějací Vlcí pod horou budou.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... před zimákem ....

Fiono, Tibore,

vyšli jste i s kelty bočním vchodem. Všechny ploty a branky do areálu Parku kultury a oddechu jsou uzavřené. Průchody do ulice Za elektrárnou a k železniční trati jsou zablokovány mobilními zátarasy se skupinkami běžných příslušníků veřejné bezpečnosti, včetně dvou OT64 Veřejné bezpečnosti s mobilním plotem na čumáku.

Směrem do ulic Bubenská a U výstaviště jsou pak utvořeny dvě úzké uličky, lemované dvěma kordóny těžkooděnců sboru národní bezpečnosti. Na parkovišti vedle nich jsou další dva OT64 a také dvě Tatry 148 CAS 32 v zeleném nátěru veřejné bezpečnosti, každá s dvojicí vodních děl na střeše nádrže.

Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od Dalibor »

Zvolna a opatrně procházím žíly. Vidím jednu opravdu mocnou, kterou by bylo možné bezpochyby nacpat do kauldronu a postupnou cirkulací jím prohnat celý obsah Zdroje snad během... deseti, patnácti let. Ale vypadá nebezpečně.

Vyberu si jednu žílu, která se mi libí a opatrně ji nacpu do purifikačního systému. Není to nepodobné běžné operaci člověka, už i pomalu přestávám být nervózní.

"Vero, ale rozmyslel jsem si jednu věc. Nebudu tady dělat partyzánskou výpusť, je to zbytečně nebezpečné. Znamená to mimo jiné, že až se znovu zvedne Vír, přijít za Vukmarem na kus řeči a zjistit, jak purifikace pokročila. Tady by to měření stejně nebylo jednoznačné. Ale napadá mě jedna věc, co bych ještě mohl udělat, a dokonce kvůli tomu ani nebudu muset mluvit s tím kreténem z pod kopce." Usměji se na Veru, jako by mi spadl kámen ze srdce.

Poprosím Veru o pomoc, vytáhneme zdevastované Grgurovo tělo až k jámě. "Grgure, dobře poslouchej, popíšu ti proceduru, kterou ses podvolil podstoupit. Použiji tvé tělo jako mystickou anténu pro vír, zbytky energie, která se uvolnila během tvé smrti, využiji jako katalyzátor následujících změn: předám Zdroji kontrolu nad purifikačním systémem, takže bude moct tím přívodem, co jsem právě zprovoznil, prohnat většinu svého obsahu. Ano, když se postupně sníží zastoupení Vlků v oběhu, sníží se rychlost purifikace, případně některé izolovanější okruhy nebudou vyčištěny vůbec. Ale zbytek už doléčíme metodami otestovanými při léčení Matky. Jeskyně. Grgure, potřeboval bych, abys mi podepsal informovaný souhlas, akorát ho jednak nemám sepsaný, jednak ho nemůžeš podepsat. Můžu tě aspoň poprosit, abys mě nenapráskal etické komisi? Díky, máš to u mě."

Augury, Dalibor:2D6+2 → 11(3 +6 + 2)#weird
Vkládám do Víru informaci - tohle je součást Zdroje. Je to stabilní, trvá to dlouho; Grgur má exp, že pomohl.


Když je to konečně hotovo, opřu se o lopatu, vytáhnu z kabátu láhev vodky, zamyšleně se podívám do dáli, a řeknu Veře: "asi by se to mělo zasypat".

Když bylo nebezpečí mého úrazu konečně zažehnáno a Vera uplacena vodkou a slibem pomoci vlezla do bagru, zaposlouchal jsem se do šumění stromů. Cože to ten Grgur chce? Asi ho dobře nechápu. Co že chce přivolat?

Ale nevadí, budu mu věřit. Napoprvé na něj Vír zareagoval velmi dobře, bezpochyby to vyjde i napodruhé.

Augury, Dalibor:2D6+2 → 4(1 +1 + 2)#weird
Průšvih, většinu problémů odnese Grgurova mrtvola.


"Ehm, Vero? Vero?"
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od Grgur »

{ Když Dalibor poprvé použil moje tělo, bylo vidět, jak je soustředěný a klidný. Věděl co chce, úplně jsem cítil, jak se kolem mne natáhl do Víru a prostě si to vzal.

Když Dalibor sáhl do Víru podruhé, nejistota z něj odkapávala na všechny strany. Neustálé dotazy, co že to chci přivolat a jestli je to opravdu ono.

Vždyť je to jasné, chci ze záhrobí přivést někoho, s kým by si Česlav rád zavzpomínal na staré dobré časy!

Jenže Dalibor je tak zmatený, vůbec se nedivím, že se mu sice podařilo to přivolat, ale v trochu jiné náladě, než bych potřeboval.

Se vzrůstajícími obavami sleduji, jak se odkud si ze záhrobí zvedají dva tucty lapků na svých mrtvolných koních. Jsou mokří, mají v sobě zabodané šípy a oštěpy. Řítí se prázdnotou a když prolétají trhlinou ve Víru, jejich těla se proměňují. Jezdci se sklánějí k hlavám koní a proměňují se v nestvůrné zobany, roztažené ruce obrůstají křídly a zatímco přední kopyta mizí, zadní se mění v ostré pařáty. }
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, Vero,

odkud si z nebe nad vrcholem se snáší hejno obrovských krkavců, vrhají se na Grgurovo tělo a trhají jej na kousky. Je jich tak patnáct a každý je velký jak kůň s jezdcem.

Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od Fiona »

Zhodnotím situaci a obrátím se na jednoho z dvou Jákobů, co se připojil ke keltům. "Soudružko referentko," říká se slzami v očích, "soudruzi kolegové byli zajati soudruhem nepřítelem. Budou z toho represe, a snad nás i... vyloučí ze školy."

Přijde ke mně, obejme mě a začne mi brečet na rameni. Nevím, co mám dělat. Nervózně chvilku postávám a pak ho předám druhému Jákobovi, ať pokračuje u něj.

"Dostaneme je ze spárů nepřítele. Nějakou lstí. Zajděte za hlavním Jákobem a poproste ho o radu. Kdyby to bylo potřeba, půjčím vám nějaké peníze na úplatky potřebných lidí. Pak zavolejte Františku Špalíkovi, kdyby se někdo ptal, sledovala jsem s ním celou dobu hokej na ministerstvu."
(mají půjčen 1barter, až - jestli - se odsud dostaneme a vyřeší se Vukmar, posunou se k Jákobovi; pálím hold na Františka.)

Keltům vysvětlím, že mají zmizet s Jákoby na ČVUT.

Oh Yeah! Fiona:2D6+3 → 10(4 +3 + 3)#hard

Rozeběhnu se proti brance do areálu Parku kultury a dám jí bodycheck. Za mnou se rozeběhnou keltové, demolují, co jim přijde pod ruku, rozbijí pár oken a uděláme průchod do parku dost velký pro malou armádu.

Fuck this shit, Fiona:2D6+3 → 10(2 +5 + 3)#hard
Nechápu, kde k tomu přišli, ale druhý Jákob má s sebou pyrotechniku. Odpálí pár rachejtlí, rozháže petardy a zahvízdá na logaritmické pravítko. Abych nebyla pozadu, rozhážu několik dýmovnic a zmizneme. Ten hokej se mi líbí.

Oddělíme se s Tiborem od prastarých bojovníků a mudrců a vyrazíme do Jeskyně.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od Dalibor »

Rychle vlezu k Veře do relativního bezpečí kabinky bagru. Je dost stísněná, ale spojím příjemné s užitečným.

"Vero, musíme něco udělat! Vír se mi mstí, že se mi v něm něco jednou povedlo!"

Keep an eye out, Dalibor:2D6+3 → 9(3 +3 + 3)#sharp
Držím dva holdy, spálím podle situace.


"A musíme zachránit Grgurovo tělo, nebo nebude žádný dojemný pohřeb! Myslím však, že démoničtí krkavci netrénovali boj s bagrem!"

"Dobře, přísahám, že příští dva týdny nebudu mít blbé řeči. Opravdu!"

"Támhleten mi připomíná jednoho z těch chlapů, co jezdíval s Česlavem. Podle toho zobáku, koukni." Všimnu si, jak se na mě Vera dívá. "Platí od teď!"
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Bagr: VEHICLE MASSIVE:3 SPEED:0 HANDLING:1 ARMOR:2 Lžíce: Dává +1HARM na taranování.
Krkavčí duchové: SMALL GANG of VEHICLES: MASSIVE:0 SPEED:2 HANDLING:1 ARMOR:0 Zobany a spáry: dávají +1HARM na taranování

Potomku, vyber si:
* Buďto ses rozjela hned jak jsi je zahlédla. Potom máš šanci je taranovat (T-bone another vehicle), ale Dalibora prosíme, aby si doplnil "Board a moving vehicle", abychom věděli, zda se nasoukal k tobě do kabiny, nebo visí někde zvenku.
* Anebo jsi počkala na to, než Dalibor vleze do kabiny. Pak Dalibor nemusí nic házet, je bezpečné uvnitř, ale Krkavci si všimnou včas vrčícího motoru a bude to oboustranný direct hit.

A nebo uděláš něco úplně jiného?
Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v celé Praze ....

Zapadlo slunko.

Všichni, kdo měli dopoledne nějaké zranění, jsou na 10:00 nebo více a nejsou stabilizovaní obdrží +1HARM bez suffer-harm.
Všichni, kdo měli dopoledne nějaké zranění, jsou na 06:00 nebo méně a nejsou stabilizovaní, si vyléčí +1HARM bez suffer-harm.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od Tibor »

... kdesi ve Stromovce ...

Odloučíme se s Fionou od jejích bojovníků a vydáme se vzhůru do kopce, stromovkou. Ve svahu na mě celá ta námaha a vyčerpání z hokeje i útěku nějak dolehne.

Dostávám 1-HARM.

Když konečně dorazíme až nahoru, ruští vojáci už tu nejsou, lidé se vrací domů a život se pomalu vrací do normálu. Vklouzneme do sklepů a hledáme onu sklepní kóji, která sloužila za vstup. Pak se do ní protáhneme.

Chodba, vedoucí do hlouby Jeskyně už se opět smrskla a pojme jedno člověka. Mám trochu obavy, jestli nás nový pán Jeskyně uvítá s otevřenou náručí a tak se rozhodnu opatrně a nenápadně prokličkovat mezi bednami s křehkou aparaturou, tenkým sklem a jemnou elektronikou k průchodu do Mohyly.
Do Something under ... Tibor:2D6+2 → 5(2 +1 + 2)
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... na zimáku ....

Zlatuše, o druhé polovině druhé třetiny už žádný gól nepadl. Skončila 4:2 pro Československo a už na konci bylo znát, jak jsou všichni unavení. S absencí Tibora a Fiony prudce pokleslo tempo hry a s odchodem keltů to i v divácích přestalo tak strašně vřít.

A potom se rozjela šeptanda. "Zimák obklíčili esenbáci. Mají vodní děla a těžkooděnce. Tajní si natáčeli, kdo se jak při zápase choval a na odchodu chystají nakládačku." Mezi československými fanoušky se zvedá nervozita, někteří se snaží proklouznout ven ze zápasu a zmizet za soumraku, zatímco mezi sovětskými se objevuje škodolibá radost.

Tribuna hostů dokonce ke konci přestávky začala zpívat hymnu SSSR a Kaťušu.

Když začínají po přestávce hokejisté najíždět na led, vidí opuštěná sedadla na československé tribuně a slyší pro-sovětsky naladěnou halu, působí to na ně tíživě.

Zlatuše, jestli s tím něco neuděláš, tak v každé třetině dostanou Čechoslováci 1 gól. Neprohrají tím sice, ale bude se prodlužovat, budou nájezdy...
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od Zlatuše »

Do prdele. Naši hokejisti makaj a dokonce vedou, ale fanoušci selhávají na plný čáře! Jestli to takhle bude celou poslední třetinu, tak možná SSSR nakonec ještě srovná nebo otočí. Tak to teda ne!
Zvednu se ze sedadla, vyběhnu z papalášské sekce a přelezu na tribunu k Československým fanouškům fanouškům.

"Sakra lidi! Co je to s váma?!", křiknu na schlíplé fanoušky, kteří se teď víc než o fandění zajímají o to, aby je nedrapli SNBáci před stadionem. "Kampak, srabi? Zachránit si vlastní kůži??", skočím do cesty skupince, co se chystala vytratit, "Slyšíte je? Tak slyšíte?! To chcete, aby nás Rusáci v poslední třetině rozsekali a otočili to?!"

"Kurva lidi, seberte se! V osmašedesátým nám sem vtrhli s tankama a sebrali nám šanci na sebeurčení. A teď, když to vypadá, že dostanou do držky aspoň na ledě, nás začnou zatýkat a mlátit! Za to, že sme čechoslováci a sme na to hrdí?! Za to, že přejeme vítězství naší vlasti? Za to, že se odvažujeme postavit se tyranům! Lidi nedejte se! Nemohli jsme se ubránit v osmašedesátým, ale můžeme vyhrát dneska, tady a teď! Zůstala tu aspoň někomu kuráž nebo jsou tu jen samí srabi?!"

MANIPULATE: Zlatuse:2D6+3 → 11(5 +3 + 3 HOT)
- zastydí se a začnou pořádně fandit!


Zabralo to! Přestalo jich ubývat a začali se kolem mě shlukovat, hodně z nich utichlo a dívají se na mě, čekají, co bude dál a co jim řeknu...

"Bratříčku, nevzlykej, to nejsou bubáci, vždyť už jsi velikej, to jsou jen vojáci...přijeli v hranatých železných maringotkách.", začnu zpívat a můj hlas, zpočátku slabý a tichý postupně sílí a k němu se přidávají další a další, "Se slzou na víčku hledíme na sebe, buď se mnou, bratříčku, bojím se o tebe na cestách klikatých, bratříčku, v polobotkách..."

A pak se začne rozléhat celou halou "PR-ŠÍ A VEN-KU SE SE-TMĚ-LO!", jak se přidávají další a další fanoušci...

ARTFUL&GRACIOUS: Zlatuse:2D6+3 → 6(1 +2 + 3 HOT)
- a je to hezké


Zazpíváme si ňákýho Kryla, zvedneme si morálku a naladíme se protirežimově, co dál?
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od Potomek »

Čekám, než se Dalibor nasouká dovnitř a ztratím tím cenné vteřiny, kdy jsem je mohla překvapit. Ti krkavci ve srování s tím bagrem jsou ale stejně strašně rychlí, hydraulika hýbe se lžící příšerně pomalu a když se k nim zkusím rozjet, abych to do nich napálila, tak se s výsměšným skřehotáním rozletí a pak přistanou zase vedle mě. Vztekle třísknu do palubní desky. "Slovo, a jdeš domů pěšky nebo v krkavčím zobáku!" Postupně se začínají osmělovat a přichází čím dál blíž. Natáčí u toho ty své ptačí hlavy, jak si nás prohlíží nejdřív jedním a pak druhým okem, jindy by mi to asi připadalo směšné. Přidám plyn, motor zaburácí, krkavci zase poplašeně kousek poodlétnou, ale teď už jen malý kousíček a hned zase opatrně našlapují vpřed. "No jen pojďte, ještě malý kousíček, pěkně se namačkejte k sobě, ať nemůžete pak rychle uletět, tohle je jen malý neškodný bagříček." Mumlám pro sebe. Jeden z nich natáhne krk a klovne do okýnka u mého obličeje. Trhnu sebou, byla to rána, že jsem myslela, že se okno hned vysype. A dost! Škubnu páčkou, kabina se s námi zatočí dokola. Lžíce nachystaná ve správné výšce opíše kolem bagru elegantní kružnici, takže ti, co nestihli couvnout, od ní chytnou pořádného facana.

Seize by force: 2d6+1 = 6 (combat driver, takže +1 harm, +1 choice z Daliborova keep an eye out)
- pochopí, že tohle není krmítko
- menší harm
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Bagr>Krkavčí duchové: 3HARM(direct hit) +3HARM(massive) +1HARM(lžíce) +1HARM(Keep an eye) +1HARM(combat driver) -1HARM(jedinec>SMALL) => 8-HARM
Krkavčí duchové>Bagr: 3HARM(direct hit) +0HARM(massive) +1HARM(SMALL>jednotlivec) +1HARM(spáry a zobany) -1HARM(volba) -2HARM(ARMOR) => 2-HARM; 1-HARM jde skrz


Potomku, zatímco se oháníš obří lžíčí ze strany na stranu, nenechaví ptáci se vrhají na bagr a zkoušejí trhat a škrábat železo. Energie, se kterou tvůj stroj drtí a procuje tato nestvůrná stvoření je neskutečná.

Kabina bagru se točí jako na obrtlíku, dieselový motor skučí a vyje, stejně jako brzdy i hydraulika, která se stará o správné natočení lopaty. A když pak ta do některého z obřích ptáku udeří ze strany s plnou energií získanou několikanásobnou rotací, na místě zpravidla zbude jen obláček kouře a několik zvolna se snášejících per.

Přesto se jednomu z ptáků podařilo přervat hadice vedoucí k hydraulickým brzdám a při jednom z útoků jsi roztočila kabinu tak, že i tebe a Dalibora vytrhla odstředivá síla ze sedadel a mrštila vás proti stěně kabiny. Ještě štěstí, že ty máš svou novou konstituci překrytou koženým kabátem a Dalibor zase vestu z pavoučích vláken.

Dalibore, vyhodnoť si prosím Suffer Harm s 0.

Když ryk boje utichne a pírka a kusy ptáků se snesou na zem, konečně se můžete jít podívat na to, co zbylo z Grgurovy mrtvoly. Jste schopni posbírat části všech končetin, více jak polovinu trupu a po chvilce hledání jste našli hlavu.

Co budete dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 70. léta 20. století - Dystopická urban fant

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na zimáku ....

Zlatuše, tohle se ti povedlo. Než jsi vyburcovala dav, našinci sice inkasovali jednu branku, ale následně vybudovaná atmosféra jim vlila krev žil.

Netrvalo dlouho a puk skončil i v ruské sítí a čechoslováci vedou 5:3. Celá hala zpívá a jedna svobodomyslnější písnička zní silněji než druhá.

Přibližně v polovině poslední třetiny už je zpěv tak silný, že papaláši a pořadatelé přerušili hru a dožadují se s pomocí megafonů ticha, neboť diváci prý: "Svým povykováním ruší sportovce při jejich vrcholném výkonu." Jeden z nich dokonce varoval, že pokud se diváci neuklidní, nechá veřejnou bezpečností vyklidit halu a bude se dohrávat úplně bez domácího publika.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů