[AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Jasna »

... na Vítkově ...

"No skvělé," zavrčím když se Zlatuše zlomí v pase a padne na zem. Zatřesu s ní, ale je to marné. I když by se probrala stěží teď bude moci chodit a já jí do hvězdárny sama nedostanu. Ještě jí tak odtáhnout do křoví, ale to mi moc nepomůže.

"Zlato, Zlato, proč jsi se musela zrovna teď tak zřídit," mumlám si pro sebe, ale nemyslím to zle. Pohodlnějí jí uložím, přkryji bundou a její hlavu si položím do klína. Pohladím jí po tváří. Nakloním se blíž a dám jí pusu na čelo. Co pak tě souží?

Read person: Jasna:2D6+3 → 8(1 +4 + 3)
Co cítí?

ale kdyby to prošlo jako speciál tak mi Deep brain scan vadit nebude.



Vytrhnu se zasnění. Musím si pohnout. Potřebuji někoho kdo mi s ní pomůže. A já vím kdo, protože s tím dotyčným stejně ještě potřebuji mluvit a zkusit z něj vytáhnout něco o Gabryasovi. Když nebude poblíž česlav mohlo by se mi to podařit.

"Wilhelme," zavolám na něj do víru.

Lost: Jasna:2D6+3 → 11(4 +4 + 3)
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Potomek »

suffer harm: 2d6+1 = 10
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Vukmar »

... u Stromovky ...

Konečně jsme tady. Kdysi dávno jsem si sem přišel pro ruku a musel do vzduchu vyhodit skálu. Za tu dobu se to tu hodně změnilo. Je však otázka zda k lepšímu nebo horšímu.

Otevřu postranici a vystrkám vlky ven. Ti od grgura se snažili dostat dovnitř. Budou tihle dělat to samé?

Rozhlédnu se okolo.

Read a sitch: Vukmar:2D6+1 → 7(5 +1 + 1)
Jak se nejlépe dostat do jeskyně?
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v Jeskyni ...

Česlave, vylezl jsi v Matčině Jeskyni v místnosti s průchodem do mnoha míst. Proti tobě stojí Wilhelm, stále v kontaktu s ovládacím krápníkem. Pokyneš mu na znamení dobré práce, pak se prostor zavlní a Wilhelm ti zmizí před očima.

Portál se opět změní v obyčejný, jednosměrný výklenek.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... u Stromovky ...

Vukmare, Vlci zavětří a zkouší hledat. Neustále chodí sem a tam. Několikrát obejdou jeden blok domů, lezou do vchodů.

Vystrašení lidé, kteří vidí jen německé uniformy, které cosi hledají, se raději pozavírají ve svých bytech a ulice se vylidní.

Vlci ale stále vchod nenachází. Nakonec ti nezbyde, než vytáhnout blok a začít si rozvážně zaznamenávat pohyb Vlků. Mezi vchody číslo 5 a 7 v ulici Nad královskou oborou ti ale nevychází počty vcházejících a vycházejících Vlků

Nakonec se do těch sklepů vypravíš sám. Prohledáš celý sklep v čísle 5, nic tam není, tak jdeš ven, ale vyjdeš z čísla 7. Obráceně to ale takhle nefunguje.

Od tohoto zjištění už netrvá dlouho, než si všimneš toho, jak jsou matoucí chodby v podzemí uspořádány. A najdeš pravý vchod do Jeskyně.

Co budeš dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Tibor »

... v Jákobově bytě ve Vozovně ....

Jdu pomalu krok za krokem k psionickému bojovníkovi. Takhle na živo ta tvář vypadá mnohem méně strašidelně, než když vysílal svůj úder skrze onu zvláštní kouli.

Fiona odběhla. Jsme tu sami. Z dáli slyším střelbu a výkřiky, ale to se děje někde jinde. Tady jsme jen mi dva.

Hypnotic: Tibor:2D6+3 → 7(2 +2 + 3)
* Udělá, co chci


"Vidíš? Mám tě úplně ve své moci. Ani se na tebe nemusím dívat," sklopím zrak. Dokud nebude splněno mé přání, nedokáže mi ublížit. "Tam venku umírají lidé. Obyčejní lidé. Vojáci. Mladí kluci, kteří se nechali naverbovat do války propagandistickými hesly a působením lidí, jako jsi ty. Úplně zbytečně. Když proti sobě jdou do války hrdinové a rytíři, z vlastní vůle, je to v pořádku. Když umírají milióny naverbovaných, jen protože si to ti opravdoví bojovníci nedokáží vyřikat mezi sebou, je to špatně."

Zandám do kapsy revolver, abych mu naznačil, že se ho ani v nejmenším nebojím. "My dva jsme si rovní. Ano, já té mám zrovna teď v hrsti, ale ještě před chvílí to bylo naopak. Před chvílí jsi mě málem zabil. Takže mi dlužíš život. Teď se zbalíš a ukončíš to krveprolití tam venku. Jak? Najdeš Herr Geschkeho - a pro tebe nebude problém ho najít - a prostě to ukončíš. Mysl na to máš dost silnou. Je mi jedno jak to uděláš. Můžeš ho zastřelit, můžeš mu udělat z mozku míchaná vajíčka, můžeš ho prostě jen přesvědčit aby odtáhl a zapomněl na to, co tu kdy viděl."

Vidím v jeho obličeji kombinaci vzteku a úlevy. Úlevy, že ho nezabiju. Vzteku na mě v tom, že jsem ho pokořil a dokonce něčím, co je velmi podobné jeho vlastním zbraním.

"Vidím, že mi to neodpustíš. Nemusíš. Až se stane to, co po tobě chci, pouta, která tě drží zpět, povolí. Budeš na mě moc opět vztáhnout ruku. Nebo mozek, chceš-li. Pak mě klidně vyhledej. Postav se mi. Vyzvi mě na souboj. A já ti neuteču. Ale udělej to jako rytíř. Hrdina. Netahej do toho řadové vojáky, četníky a jiné naverbované chudáky. Ti mají umřít doma jako dědečkové, ne s mlíkem na bradě na bojišti."

Odmlčím se a znovu se mu dívám do očí, aby pochopil, že zatím je v mé moci. Pak mu ukážu na okno: "Radši to vem tudy. Tam vepředu bojují Česlav a Fiona. S těmi se nechceš potkat. JÁ se s nimi nechci utkat. Teda s Fionou občas ano, ale to nemluvím o boji," usměju se na závěr, abych mu ukázal, že je ve mě taky kus člověka.

Kývne, zasalutuje a zmizí oknem, jak jsem mu řekl. Pak se vydám zpět do haly, podívat se, jak se daří bojujícím a taky zda někdo nepotřebuje ošetřit.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Česlav »

... v Jeskyni ...

Překvapením se mi rozšíří zorničky. Nejprve se má mysl upře k hledání odpovědi - co se stalo a kdo je za to odpovědný. Pak si ale uvědomím naléhavější problém. Fiona, Dalibor a Tibor zůstali odříznutí ve Vozovně. Pokud s tím nic neudělám, budou mít možná velký problém vyváznout živí.

"Ibisi, co se tu stalo? Proč je Jestřáb pryč? Musíš mi pomoci otevřít a udržet nový portál.", obrátím se na Jákoba a pak pohlédnu na své Lovce, vyčerpané nedávným bojováním, "Aloisi, Magdo, dejte se dohromady. Vím, že žádám mnoho, ale nelze jinak."

Většina vyvázla z boje jen s lehkými zraněními, ale ztráty přecijen byly. Navíc jsou otřesení tím nedávným cesotváním skrze zakřivený prostor a v posledních několika minutách zažili víc střelby a krveprolití než je zdrávo. Magda se tváří hodně odbojně a už už se nadechuje k nějaké poznámce.

PACK ALPHA: Ceslav:2D6+3 → 12 (6 +3 + 3 hard)

Nakonec, ale spolkne, cokoliv měla na jazyku a přikývne. Lovci opět obestoupí portál a začnou prozpěvovat dávný nápěv a soustředit svou psychickou sílu. Naladím se vibrace Víru a sleduji pokřivený časoprostor, jak se vrací do své původní polohy. Musím tunel obnovit, i kdyby jen na krátkou chvíli. Pečlivě splétám vlákna a tvaruji prostor tak, jako předtím. Tentokrát nenarazím na žádný odpor.

AUGURY: Ceslav:2D6+3 → 10(1 +6 + 3 weird)
• Open a window into the world’s psychic maelstrom - využijeme spojení, které existuje a jen ho rozšíříme, aby bylo obousměrné.
• It’ll persist (for a while) without your actively maintaining it - nebude potřeba, abychom ho udržovali pomocí Augury, postačí někdo, kdo bude portál "držet otevřený". Pokud to neudělá Janek nebo Jákob, udělá to Magda.
• It’s stable and contained, no bleeding - je stabilní, nebude mít výpadky, nebude se projevovat anomáliemi.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v Ďáblickém lese ...

Potomku, když konečně zmizíš v lesíku a adrenalin, který se ti vyplavil do krve, ustoupí, noha se konečně ozve. Není to čistý průstřel, jak sis myslela. Je to ošklivá tržná rána od zdeformované odražené kulky a kulka bude ještě uvnitř. Bolí to jak čert a krev crčí všude kolem.

+1HARM bez Suffer Harm.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na Vítkově ...

Jasno, když se kláníš nad Zlatuší, cítíš neskutečně silný moment souznění. Ona cítí něco podobného jako ty - šílenou ztrátu, zlom v jejím životě. Jako by všechno, co dělala do dnešního dne, ztratilo smysl.

Zlatuše ještě neví, jak z toho ven. Ale zdá se, že se minimálně rozhodla nedržet ten pocit v sobě. Chce ho dostat ven. Na plátno nebo ho vykřičet v alkoholovém opojení. To druhé se jí rozhodně zatím spíš nedaří, to první těžko soudit...


Wilhelm se u tebe objeví, tak jak sis přála. Konverzaci zahájí zděšeným výkřikem: "Oni tam zůstali!"

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Vukmar »

... u jeskyně ...

Jakmile se mi podaří najtí cestu dovnitř, začnu tam vlky směřovat. Několika se podařilo cestu najít samostatně ostatním pomohu já a nechám je tam vstupovat. Jednoho z těch, kteří tam jdou si vyberu a skrz krev ve své masce se spojím s krví v jeho těle. Chci vidět jeho očima, slyšet jeho ušima, chci vědět kam míří a jak se to tam za staletí změnilo.

To co zjistím samozřejmě hned tlumočím Frau Schumman.

Advanced open brain: Vukmar:2D6+3 +1→ 13(5 +4 + 3+1)
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... u Zdroje ....

Dalibore, tak jako vždy, když jsi se obřadu účastnil ty, slova Zdroje vychází z úst toho, kdo provádí obřad. V tuto chvíli tedy z tvých úst.

>>Tys na mě vždycky kašlal, sobče. Zneužíval jsi moc, co jsem ti dával, jen za svým prospěchem. Říkal jsem ti Katu-wot-o-walo. Ale měl bych ti říkat spíše Awontír-ande-swanto.

Můj nový strážce, Swoid-eje-anxto, na mě myslí. Ulevil mi od bolesti. Stará se.<<


Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Jasna »

... na Vítkově ...

"Prosím? Kdo kde zůstal?" obrátím se na Wilhelma. Vůbec nevím o čem to mluví, ale vypadá rozrušeně. Zkusím to vyřešit co nejrychleji.

"Wilhelme, potřebuji pomoci se Zlatuší," předpokládám, že nemusím nic dodávat. stačí se podívat jak vypadá. "Také potřebuji za Gybryasem."

Read a person: Jasna:2D6+3 → 10(6 +1 + 3)
Jak ho mohu donutit aby mě vzal za Gabryasem nebo mi aspoň řekl, kde je vězněný?
Mluví pravdu?
Jeden si nechám
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Dalibor »

"Cože? Co tím jako myslíš? Co to znamená? Tak já ti něco řeknu! Vodil jsem za tebou lidi, chodil jsem si s tebou povídat, zkoušel jsem tě vyléčit, a pak mě ten tvůj kamarádíček málem zabil. A proč? Kvůli tobě, ty šmejde!"

Takhle jsem nebyl rozčílený od chvíle, co jsem se šťastně oženil.

"Fiono, jak se v tvém jazyce řekne 'zazděná prolhaná kurva'?"

"Kaxto-nāto-wello-φarikā. Proč se ptáš?" Ozve se z dálky.

"Kaxto-nāto-wello-φarikā. To si budu pamatovat. Nebo mi to Fiona připomene. Teď mi táhni z očí."

Odejdu portálem pryč. Ani jsem si nevšiml, že tam chvíli nebyl. To mi řekli až Česlavovi lovci, když jsem je začal vzteky ošetřovat.
-1 angel kit.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Potomek »

... v lese blízko vozovny ...

Tisknu si dlaň na ránu a cítím, jak mi pod ní stále teče krev, vytrvale ale pajdám pryč směrem od němců. Seberu ze země aspoň klacek a opírám se o něj při chůzi. No to jsem si moc zdravého, nebolavého těla neužila, mě už ani nemá cenu léčit, to je fakt marné. Přemýšlím, že bych přivolala z Víru Vlka, mám sice strach, že bych mohla narazit na Fionu, ale tímto tempem k Bulovce nikdy nedojdu. No co, beru to dost velkou oklikou kvůli němcům, tak se tím pádem doufám dostatečně vyhnu i jí. Sáhnu do Víru, přivolám Vlčí krev a doženu ty z hvězdárny.

Vypadají fakt vyděšeně, přesto neutíkají pryč a mají v rukou kameny a šišky, no ti by to těm skopčákům nandali! "Vy si nedáte říct."
Počkám na chvíli, až se v nich projeví Vlk a přistoupí ke mně, aby mě chránili a v tu chvíli rozkážu "Do hvězdárny, hned!" a doplním to mávnutím holí. Mávám sice směrem k hvězdárně, ale sama nevím, zda tím ukazuju směr nebo vyhrožuju.... to jsem to dopracovala, děsím klackem Jasniny lidi, ale nějak se těch telat musím zbavit a já aspoň vyzkouším, jestli nejsou Vlci přece jen ochotni mě poslouchat.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Tibor »

.... ve Vozovně ...

Naštvaný Dalibor kolem prošel a vstoupil do portálu. Odkudsi z haly jsem slyšel Fionu. V dáli utíká z lesa skupina vojáků, na kterých se krvežíznivě živí hejno netopýrů, nejspíš Veřiných. Velkou dírou ve zdi je vidět hořící tank a od něj se k Vozovně žene další houf mladíků, štvaných do boje.

Fiona vypadá odhodlaně. A až přiběhnou a bude mě bránit. Nebojím se o svůj život. Ani o její. Bojím se o jejich životy.

Kousek od vchodu, nedaleko hořícího polopásáku leží několik těžce zraněných Vlčích vojáků. Proběhnu kolem Fiony, letmo se jí dotknu, aby věděla, že na ní myslím a doběhnu k nim. Mají to za pár, Vlčí krev opouští jejich těla a s jejími kapkami na dno Vozovny odkapává i jejich život.

Třeskne osamělý výstřel....
Do Somethin Under Fire: Tibor:2D6+2 → 12(5 +5 + 2)
- Někde je tam ten Sniper, ale minul mě

.... zrovna v okamžik, kdy jsem se ohnul nad jedním z těl. První, druhý, třetí, pátý mrtvý.

Pak nahmatám jedno, které je ještě teplé, ale bezvládné. Naprosto zbytečně. Mladý hoch, který mohl kdesi na Německých loukách, kopcích či v lesích žít svůj vlastní život. Plný radostí i zklamání, strastí i lásek, ale především jeho.

Někdo ale rozhodl za něj, že mu tato volba bude odepřena. Ve školní lavici mu vykládali o předurčení a povinostech k národu. Učili ho, jak správně přemýšlet, jak správně řídit své myšlenky. Stal se čelenem Hitlerjugend, vstoupil do armády. Postoupil mezi elitní jednotky a nakonec podstoupil experiment s Vlčí krví. Každý z těchto kroků, od prvního úkolu ve škole, po poslední sebevražedný úder zcela pod vlivem Vlčí krve, podstoupil dobrovolně a s hrdostí. A každým tímto krokem se z mladé tvárné a divoké hlíny stávala pravidelná, vypálená cihla, která ví, kde je její místo.

Mezi dalšími cihlami.

On mě necítí, neboť jeho vědomí již nedokázalo unést tu bolest. Já ho ale cítím. A začínám nad jeho tělem zpívat.
O tom, že nepotřebujeme takové školy.
O tom, že nepotřebujeme, aby naše myšlenky někdo řídil.
O tom, že učitelé mají nechat malé děti být.
O tom, že on už je jen pouhou cihlou ve zdi...
Augury: Tibor:2D6+3 → 12(5 +4 + 3)
• Isolate and contain a fragment of the world’s psychic maelstrom itself.
• It’ll persist (for a while) without your actively maintaining it.
• It reaches broadly throughout the world’s psychic maelstrom.

Když začnu zpívát druhou sloku, citím, jak se jeho duše ve Víru formuje. Formuje se opravdu v malou pevnou cihličku.

Je to tak. Žil jsi jako cihla, zemřel jsi jako cihla, i po smrti skončíš jako cihla. Cihla, která zabrání, společně s mnoha jinými, které sem přitáhnu, dalšímu krveprolití. Poté co naformuji pevnou cihličku a jako první ji postavím do vchodu Vozovny. Potom se natáhnu do Víru a hledám tam další mrtvé. Zemřelo jich už dnes v okolí Vozovny i jinde v Praze mnoho a všichni jsou stejní. Opracovaní do malých cihliček, které systém donutil zapadnout na své místo - a tam zemřít. Beru tyto cihlyčky, roztáčím je ve Víru a nechávám je zapadnout na svá místa.

Vzpomenu si na první století, kdy jsem netušil, co se svým hlasem. Co se svou mocí. Kdy takovýto zpěv dokázal jen škodit. Vzpomenu si na strašlivé stromy, které trhaly Česlavovo služebnictvo před mnohými staletími. Dnes poprvé po staletích znovu zpívám s takovou silou. Ale je to jiný Tibor. Není to zbabělec schovávající se za rozhodnutí jiných. Není to bezhlavý hrdina, vrhající se do nebezpečí, aby se zavděčil dívčímu srdci. Je to klidný muž, který ví, že jeho rolí v tomto světě je opravdové hrdinství. To, které není oslavované publikem. To, které opravdu zachraňuje životy.

Dozpívám naposledy sloku, ve které nebohým mrtvím připomínám, že jsou jen cihlami ve zdi. Dokola kolem vozovny stojí stovky malých i velkých, tlustých i tenkých zídek a zdí, které vytváří v celé budově a bezprostředním okolí složité bludiště. Bludiště, ve kterém vojáci zabloudí. Nepotkají se s Fionou. Nenajdou Vlčí krev ani žádné známky nesmrtelných. Bludiště, ve kterém si i ta nejvíc zapálená a horká hlava řekne: "Mám to zapotřebí? Musím tu bloudit? Nejsem jen obyčejnou cihlou ve zdi? A nebloudím tu náhodou v cestě vstříc smrti?"

Vydechnu. Pak si uvědomím, že jsem nevzal Fionu k sobě.
"Miláčku? Jsi tam někde?"
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů