[AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Vukmar »

... u Kamene ...

Sáhnu pod kabát, vytáhnu pistoli a střelím toho drzouna do ksichtu.

Pack alpha: Vukmar:2D6+3 → 9(4 +2 + 3)
They don’t fight back over it.


"Ještě někdo má podobný chytrý nápad? Ne? Tak raději držte huby než vás tu postřílím všechny," přejedu všechny ty sralbotky pohledem. Beze mě by nebyli ničím a jenom se pachtili na ulicích a žrali prach. "Teď mě nerušte musím něco zkontrolovat."

Dojdu konečně k jeskyni se zdrojem, urazím zámek a vlezu dovnitř. Ještě jsem tu nikdy nebyl a zajímá mě co tu vlastně všichni mají. Posvítím si tu svítilnou abych pořádně viděl, ale moc toho tu k prozkoumání není. Trubka, voda. Prostě díra ve skále.

"Tak co teď?" zeptám se nahlas.

Norman: Vukmar:2D6+3 → 10(1 +6 + 3)
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Teď otevři mysl Víru, najdi vhodnou hadici ve které koluje síla, prořízni jí a vykoupej mne v té černé tekutině, co z ní vyteče. Sám se ale nesmíš namočit."

Pak odejdeme.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Vukmar »

Bezmyšlenkovitě přikývnu. Nejsem si jistý co to má znamenat, ale je třeba poslechout. Vytáhnu nůž a zaposlouchám se do zvuků vody. Kde to tak může být?

Open brain: Vukmar:2D6+3+1 → 8(2 +2 + 3 + 1)
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Slyšíš kolem sebe pulzující tekutiny. Slyšíš bublat a šumět sílu a temnotu.

Do toho slyšíš vzdálený hlas, který něco říká. Nejsi si úplně jistý slovy, ale víš, že to není tvůj věčný společník, ale někdo jiný, kdo hovoří z hory.

Posloucháš u jednotlivých hadic a trubek a najdeš tu, ve které je síla a temnota nejsislnější. Víš, že tohle je ta správná, kterou máš rozříznout. Tajemný hlas stále hovoří. Nerozumíš jeho slovům, ale máš pocit, že tě podporuje, možná dokonce i prosí, abys něco udělal. A rozhodně nemáš pocit, že by ti chtěl v něčem bránit.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Česlav »

... kdesi na Malé straně ...

Se správnou dávkou termitu už nebyl žádný problém poškodit zámek a bez dalších potíží otevřít dveře ven. Obával jsem se, že výbuchy mohly přitáhnout nečekanou pozornost, ale k mému překvapení se laboratoř nacházela opravdu hluboko, pod jedním ze zachovalých bloků starého opevnění. Ulice byly tiché a klidné. Najít nejbližší telefonní stanici bylo otázkou několika minut.

Wilhelm je na cestě i s několika chlapy. Řekl jsem mu, aby přivezl i Zlatuši. Bitva s plamenometnými roboty byla vyčerpávající. Nechci si ani domýšlet, jakou zkázu by mohli natropit, kdyby byli vypuštěni ven. Tak jako ostatní vynálezy v laboratoři. Žádný z nich se nedostane do ruky smrtelníkům. Tedy, ano. Ale mým smrtelníkům. Je na čase vybudovat si skutečné zázemí. Takové, které bude vhodné pro válku.

Laboratoř teď budu mít pod kontrolou já. Neví o ní nikdo jiný, než já a Gabryas. A ten spí. Nezradí-li Fiona, bude spát i nadále. Během následujících let prozkoumám vše, co v laboratoři zůstalo zachováno. A pak to využiju, zničím nebo bezpečně uložím. Jsem jediný, kdo je Probuzený. Jediný, kdo v sobě nosí vzPomínky na čas Bohů. Mám zodpovědnost. A těžký úkol před sebou.

Čekám. Sedím na uvolněném kameni u vstupu do podzemí a kouřím cigaretu. Lidský zlozvyk. Neškodný. Vychtnávám si tu chuť a pohrávám si s kouřem v ústech. Ve světle pouličních lamp vypadá město tak nějak...jinak. Klidně. Nebe nad Prahou už pomaličku bledne, když slyším přijíždět vůz. A svými dalšími smysly vnímám, že Vír opět pozvolna slábne...
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Vukmar »

... u zdroje ...

Zvednu ruku a vší silou zabodnu nůž do trubky. Pak už jenom řežu a škubu dokud není otvor dost velký aby se z něj začala řinou černá tekutina. Vypadá to jako ropa, ale bude to něco jiného.

Odložím nůž a ještě jednou zkontroluji zda jsem tu sám. Odváži obvazy, které mám na své tváři a začnu je namáčet. Jeden po druhém a nakonec klobouk. Jakmile se látka nasákne a přestane z ní kapat přiložím si jí na obličej.
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Cítíš, že tvou dlouhověký společník je nyní mnohem silnější než dřív. Rozhodnější.

"Dobře jsi to provedl," osloví tě, aniž by ses ho zeptal. To ještě nikdy předtím neudělal. "Můžeme jít," dodá.

Černá tekutina vytéká na podlahu, stéká do koryta s jinak čistou vodou a začíná pomalu vytékat z jeskyně. Cítíš jak Vír slábne.

Vukmare, tvoje maska je odteď Vlk.

- Když potkáš Veru, Fionu, Gabryase nebo se budeš pohybovat v blízkosti Veřiny jeskyně, maska na tebe sama promluví (budeš si muset hodit Normana).

Co uděláš dál? Necháš Vlčí krev téct?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Vukmar »

Narazím si klobouk na hlavu a vylezu z jeskyně. Ještě jednou se podívám na spáleniště a s pocitem dobře odvedené práce zamířím zpátky k Žižkovu.
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Jasna »

... u Janka na staveništi ...

Když zůstanu s Jankem sama začnu pracovat na jeho přepravě. žádné velké pohodlí již nepotřebuje, tak nechám na prknech to co tam zůstalo. Mnohem důležitější je zjistit jak dát automobil do pohybu. Nikdy jsem ještě pořádně neřídila a jsem docela nervozní a když s náklaďákem malem narazím do plotu pronesu vzetklou kletbu, na kterou jsem již pár století nevzpomněla.

Nakonec se mi podaří kousek po kousku zajet až k boudě a naložit Janka. Dalo to hodně práce a když skončím jsem cela špinavá od krve. Ještě na jeho tělo naházím nějaké věci. Bylo by hloupé kdyby si někdo náhodou všiml mrtvoly za mnou. Nakonec to tu zamknu a pomalu vyrazím ke Kameni. Chci nechat Janka u zdroje. Tam mu bude dobře, protože kdo ví co zůstalo z hvězdárny.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Fiona »

*Fiona sleduje Tibora, jak slézá.*

"Beathag, mí Jákobové jsou slabí, zapomněli. Jsou důležití, ale neschopní. Chci jim vrátit jejich smysl, zachránit je. Síň moudrosti nemá potřebné informace, ty jsou v tvé jeskyni. Potřebuju Síň moudrosti propojit s její obdobou u tebe. Nevím jak, ty bys to ale měla dokázat. Brzy se k tobě dostane potřebný nástroj. Budeš vědět, co s ním dělat. Pomůžeš mi, prosím?"

*Fiona vyrazí k Tiborovi. Natáhne se po chameleonovi, Tibor chameleona odtáhne od Fiony.*
"Velmi hrdinské, Tibore. Ale Seŕrlaid je moje. Udělám cokoli, abych jí získala. Cokoli bude potřeba."

*Fiona se rozhlédne po ostatních.*
"Ale slíbila jsem pomoc Beathag. Musí mě propustit ze služeb, jít na Vukmara samotná je nebezpečné."
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... u uhašeného Kamene ...

Vukmare, vyrazíš do Kobylis. Jediný dopravní prostředek, který na opuštěném náměstí zůstal je stará nákladní tramvaj na kusé koleji. Na boku má znak Ústředních jatek a je za ní zapřažen široký prázdný vůz a oprýskaný vlečňák.

Je to ta, co s ní přijel Jákob.

Je hluboká noc a běžné tramvaje ani fiakr asi nepotkáš.

Pojedeš tramvají? Nebo půjdeš pěšky?

Až se rozhodneš, tak nám popiš i kus cesty, nejspíše v protisměru potkáš jediné auto - Jasnu na náklaďáku. Jak vaše setkání dopadne?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Potomek »

Zmateně se dívám na Tibora a Fionu, jak se přetahují o chameleona. Nějak mi uniká souvislost mezi donesením chameleona a náhlé neochoty jít za Vukmarem.

Roztržitě zamávám na Grgura a Dalibora.

"Nic jsi mi neslíbila, řekla jsi jen, že mě můžeš ochránit. A pak že je Vukmar nebezpečný. To druhá věta je rozhodně pravda, ta první možná, ale pronesení ani jedné tě nijak nezavázalo se mnou jít."

"Jaký nástroj? Zachránit je? Jaké přesně informace sháníš? Těžko ti pomůžu, dokud budeš takhle tajnůstkářská. O tom, co děláš s Jákoby, vím vlastně jen z Víru. Ale teď mě, prosím, na chvíli omluv."

"Dalibore, můžu si tě půjčit na slovíčko?" A kývnu, abychom zašli do dvora, kde nás ostatní neuslyší. "Ehm. K té naší soukromé tajné svatbě. Byla jsem u Janka. Samozřejmě, že věděl, že plánujeme svatbu! Chtěl se tam nacpat a chtěl mi i zaplatit za to, aby tam mohl být." Plynule zvyšuji hlas. "Prý když si CITUJI takový statný junák bere starou pannu, tak je to senzace, kterou si nemůže nechat ujít. A Janek nebyl jediný člověk, který to věděl. To ví snad úplně všichni, přitom sama jsem to neřekla živé duši. Připadám si jako naprostý blbec. Jo, a Janek je mrtvý." Podívám se znechuceně na svůj samopal a pak na Daliborovy rty. "Samopal, ten je tu dokonale neužitečný, kdybych radši Bábovi ukradla ze stolu sešívačku."
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Fiona »

"Dala jsem ti slovo. Mé slovo platí. Pokud chceš za Vukmarem, půjdu s tebou."

"Ciaranův klíč. Připravil ho pro tebe. Nevěděli jsme ale, že to budeš ty. Nedokázala jsem tě potkat nebo pozvat k sobě. A teď mají klíč Česlavovi muži. Donesou ti ho. Jákobové měli svou úlohu. Zapomněli, chci jim ji připomenout. Je to složité na vysvětlení."

*Fiona podivně gestikuluje, vypadá nešťastně. Nechává Veru odejít.*
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Dalibor »

Nechám se odtáhnout Verou kousek stranou. S údivem sleduji Fionu, která je vždy tak sebevědomá, stačí ale, když má někomu popsat své myšlenkové pochody, a je dokonale ztracená ve světě, který nechápe.

Nechám Veru, ať si zvyšuje hlas a nijak jí v tom nebráním. Má na to rozhodně právo.

"Vero, tohle je asi jediná věc, ve které jsem dnes nevinně. Když Vír začal pomalu sílit, byl jsem koupit prsteny. Víš, kdyby se přeci jenom náhodou hodily. Když jsem vycházel, náhodou jsem potkal Květu, a ta za mnou hned zvědavě přiběhla a pokládala mi všetečné otázky. Já jsem jenom nesouhlasně kroutil hlavou a zapíral. Květa ale pokračovala dál a dál a nebyl jsem ji schopný zadržet. Asi si to dokážeš představit, když ji to chytne, je k nezastavení a všechno si poskládala. Svatosvatě jsem ji pak zapřísahal, ať to nikomu neříká, a také mi to slíbila. Ale znáš ji. Na slib hned zapomněla. Zbytek už znáš."

"Sešívačka by mohla pomoct. Vukmar měl dneska ostatně podobný nápad, ale mnohem trvalejšího rázu, a tomu jsem raději utekl. Kdyby bylo opravdu potřeba, můžu půjčit jehlu a nit, výhoda tohoto řešení je, že se dá vrátit, pokud si to rozmyslíš. Když už jsme u toho, předpokládám, že ta novina o Kameni se ti už donesla. Jákob se rozhodl, že síla pod horou bude jeho, tak sesbíral menší armádu a tank, a co hůř, někde cestou nabral i Vukmara. Protože byla situace zoufalá, pokusil jsem se se svými novými přáteli přivolat nepopsatelnou hrůzu, protože zoufalá situace si žádá zoufalé prostředky. Ve výsledku jsem rozdělil Vukmarovy síly a mí duchové zabili hlavního Jákoba. Se svými novými přáteli jsem držel hospodu dost dlouho, než nevinní štamgasti stihli utéct, a pak jsem taky vzal roha. Vukmar si tam teď nejspíš opéká špekáčky. Nikdy o Zdroj ostatně nejevil zájem. Pokud se budeš držet v bezpečí, tak mi už nemůže nijak víc ublížit."

Co nejrychleji se nadechnu, aby mi Vera nedokázala skočit do řeči.

"Ukázalo se, že jsem Vukmara podcenil. Jeho chlapi zatáhli shoggotha, tak mí přátelé té nepopsatelné hrůze říkali, až na Ďáblický vrch. Naštěstí jsem ukecal Česlava, aby mi pomohl, a bylo to také potřeba. Shoggoth se nacucal Vlčí esence a kdyby jej Česlav - s Grgurovou pomocí, protože ten se tam také nachomýtl - neporazil, měli bychom tady Vlka, jakého jsme ještě neviděli. Porazili ho, ale byly v něm hektolitry Vlčí esence. Hektolitry, Vero. Zapálil jsem celý vrch, abych tu esenci zlikvidoval."

Celou dobu jsem čím dál tím víc zasmušilý.

"Vero, to bylo něco strašného. Nejdřív jsem vyvolal nepopsatelnou hrůzu, abych zastavil Jákoba. Pak mě mí přátelé kultisti s nasazením svého vlastního života zachránili před Vukmarem. Kdybys věděla, kolik nevinných lidí tam umřelo proto, že jsem je nebyl schopný ubránit! Utekl jsem za Česlavem, aby mi pomohl zabránit zvlčení shoggotha a nechal jsem Kámen hořet, ale stejně bylo pozdě. Na kopci jsem vyprávěl shoggothovi, jak bude všechno v pořádku a jak jej vyléčím, jenom abych odvedl jeho pozornost a Česlav s Grgurem jej mohl zamordovat. Připadám si jako krysa. Pak jsem já osobně zapálil Ďáblický vrch. Uvědomil jsem si, že lidi z hvězdárny jsou v nebezpečí, tak jsem je násilím vyhnal. Zachránil jsem skoro všechny kromě profesora. Kdybych je nechal tak, třeba by přežili všichni."

Konečně se Veře podívám do očí. Vybavím si i další problémy, třeba Vlaštovku. Také jí ale nemusím říkat všechno.

"Dneska jsem si trochu víc všímal, co vlastně dělám. Bylo to tak vždycky, ale dneska obzvlášť - jsem chodící katastrofa. Absolutně nechápu, proč mi tolik lidí pomáhá a je dokonce ochotných za mě nasadit svůj život. Teď mi Grgur slíbil pomoct najít ten depresivní vysílač, tak ještě zkusím udělat aspoň něco pořádně. Trochu jsem nad tím uvažoval. Vero, pokud si mě nebudeš chtít vzít, tak to pochopím."

Sklesle se opřu o stěnu.

"Ať už to dopadne jakkoli, myslíš, že bych dnes mohl přespat u tebe? Lehnu si třeba za ten krápník, za kterým se prý 'nedá spát'."
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Potomek »

Zkusím několikrát Daliborovi skočit do řeči a přerušit ho, ale nedá se, že já to vůbec ještě zkouším.

Zavrtím hlavou. "Musím říct, že jsi tentokrát překvapil i mě. Přivoláš uslintanou naštvanou slizkou, jako barák velkou příšeru, která je rozhodnutá tě sežrat bezprostředně poté, co ti splní přání. A ty si přeješ něco takového. Jsi jak hrdina z románu pro služky!"

"Myslíš, že si nebudu chtít vzít chodící katastrofu?"
"Hmmm. Nedávno mi Květa půjčila jakýsi časopis o módě pro dámy z lepší společnosti, nevím, co mi tím teda chtěla naznačit. Zaujal mě tam ale jeden článeček. Byl to teda strašný blábol o tom, jak si ženské vybírají za manžely podobné typy chlapů, jako byli jejich otcové. Tak jsem přemýšlela, co z toho plyne pro mě, když za matku považuju jeskyni a za otce Vír. Podle té teorie bych měla hledat muže nevypočitatelného, příležitostně zkázonosného, místy šíleného, místy úžasného, často nepochopitelného a vždy překvapujícího. Myslím, že jsem jej našla a pokud mi on sám neuteče, tak se ho budu držet. No pak tam ještě teda psali, že ženské během let začnou víc a víc podobat svým matkám, zatím se teda jako potrubí v jeskyni necítím."

"A mimochodem už jsem ti někdy řekla, že jsi sebestředný osel? Prý 'lidi umírají kvůli mě', ti lidi tam umřeli kvůli Zdroji, vlčí krvi nebo Vukmarovi. Kultisty by bez tebe zkusil, pokud vím, rozstřílet Jákob."

"Potkáme se v u mě v jeskyni..." Obejmu Dalibora, políbím a pak si položím hlavu na jeho rameno. "...za chvíli, pokud půjde všechno dobře. No, svatbu jsi chtěl u Zdroje za silného Víru, to už dnes asi neprojde. Myslím, že to přežiju, ta svatba pro mě není důležitá, ty ano..... Hm, začínám už taky mluvit jak hrdinka románu pro služky."
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů