[AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Jasna »

Tohle se mi moc nelíbí a jsem teď zvědavější než předtím. Musím ho donutit povědět co ví.

"Karle!" zavolám na něj a když se otočí zaútočím na jeho mysl, aby se zastavil a všechno mi vyklopil.

Brain whisper: Jasna:2D6+3 → 9(4 +2 + 3)
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Dalibor »

... u Kamene ...
"Katko, hlavně se prosím uklidni."

Vezmu prázdný kbelík a tu věc přiklopím. Pak vezmu lopatku a jedním plynulým pohybem ji naberu do kbelíku. Ten zase přiklopím lopatkou.

"To po mně nemůžeš chtít. Víš, že bych ani mouše neublížil. A co když je v tom třeba netopýr, nebo rejsek? Těch je kolem spousta, ale jsou ohrožení. Možná kdyby to byla opravdu krysa... ale ty už dávno vytlačili potkani. Prý se vrací na lodích, nějaké se našly v Mělníce, ale hodně bych se divil, kdyby byla krysa tady, takhle daleko od Vltavy."

Odnáším kbelík pryč.

"Katko, nikoho tady držet nemůžu. Jestli chceš, můžeš jít, bylo toho na nás na všechny hodně, pochopím to. Dám ti nějaké peníze, abys měla čas najít si novou práci. A kdyby sis to kdykoli rozmyslela, klidně se vrať, nebudu se zlobit. Nějak to zvládneme."

Ještě, že už můžu lhát. Všechny logické úvahy nevyhnutelně vedou k tomu, že to bude katastrofa, pokud to nezachrání Vera tím, že si to rozmyslí; je možná víc divná, ale zároveň rozumnější než já. Navíc, ten vztah z principu nemůže fungovat, i když bych rád. Povzdechnu si. Dělat rozumná rozhodnutí mi nikdy moc nešlo. Doufám, že si to Vera nerozmyslí.

Odnáším kbelík pryč a přemýšlím, co v něm vlastně je. Nejspíš potkan, toho si lidé často pletou s krysou.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... pod Ďáblickou hvězdárnou ...

"Néééé," vykřikne, Jasno a chytá se za hlavu. "Co to děláš! Nech toho! Proč to chceš vědět?" ptá se a kroutí se bolestí.

Trochu povolíš ten tlak.

Narovná se a ohlíží se opatrně kolem sebe. "Snad nás nikdo neviděl. Já ti to nemůžu říct. Nesmím. Přišli by na to. Jestli ti to prozradím, tak ze mě udělají oběť, obzvláště teď, když je postavení hvězd správné!"

Zhluboka se nadechne a dívá se ti do očí. Strach, která ho nutí udržet to tajemství je větší, než bolest, kterou mu hrozíš. Ale tvá hrozba je zároveň dost silná na to, aby se neodvážil ti více vzdorovat, pokud ho budeš sledovat, nebo tak něco.

Pokývne hlavou směrem k byciklu a zeptá se: "Můžu už jet, prosím?"

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... před Kamenem, u kamene ....

Dalibore, odcházíš a Kateřinu za sebou slyšíš láteřit: "Kryse! Dal přednost nějaký kryse, přede mnou!"

Vyjdeš ven a držíš kýbl dnem dolů, aby ta chycená věc zůstala dole. Odklopíš lopatku. Nakloníš se nad kýbl a podíváš se dovnitř. Uvnitř vidíš malou figurku postavy v obleku, jak se nad něčím naklání - jako by držela v levé ruce kýbl a v pravé ruce lopatku.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Česlav »

... na zápraží usedlosti Havránka ...

Pokývu hlavou. Vrah Nesmrtelných.

"Pokusil se zabít, co nemůže být zabito. Možná udeří znovu. Možná ne. Potřebuje plán a přípravu. Uvidíme.", odvětím Aloisovi, než se otočím zpátky na Majdu, "Jak se cítíš, děvče? Povíš mi teď, čeho ses to tak bála?"

Může to spolu souviset. A nebo nemusí. Dnes večer hrozí nejedno nebezpečí.
Budu se muset rozhodnout, které je větší.
A možná sám provedl svůj plán, když jsou hvězdy správně...
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Marcus Flavius »

...U Kamene v Markově pokoji...
"To nebyl sen. Figurky jsou pryč. To je zlé, figurky jsou nějak svázány s nesmrtelnými. Povídej, co přesně se ti zdálo? Odešly sami, nebo jim někdo pomáhal? Říkaly ti něco, nebo jsi slyšel někoho jiného?"

"Dvě z nich má Květoslava a jednu Vera. Květoslava mi nikdy neřekla, kam ty své dvě schovává. Sám jsem ji o to požádal. Mohla je mít i u sebe. Musíme ji najít, musíme zjistit, zda je v pořádku a co se stalo s jejími figurkami."

Než potkám na Golemovu odpověď, vyběhneme před hostinec. Obhlédnu vchod i okno z pokoje. Chci zjistit, zda se nedozvím, kam odešla Květoslava a zda nenajdu nějaké stopy pod pokojem, které by mi mohly prozradit, co se stalo s figurkami.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na zápraží osady Havránka ...

Česlave,

Majdalenka párkrát popotáhne a pak pronese. "Martin se dnes vrátil z Jatek a vyprávěl, že tam viděl divné věci. Řezníci z jatek prý na dvorech cvičí se zbraněmi. Mají pušky a těžké kulomety na motorkách. Mluvili prý o tom, že hvězdy možná dnes budou správně a že musí všechno zabrat dřív, než bude pozdě," polkne naprázdno.

"Mluvili o zrůdách z jiných prostorů, které musí být zastaveny a o jejich stoupeních, které je potřeba postřílet," pokračuje a bledne. "No a pane, víte ... já vím, že nejsem zasvěcená. Ani Martin není. Ale, ty věci, co se občas dějí tady na Havrance, nemohli jsme si toho už dřív nevšimout. Jenže dobře platíte a tak jsme se neptali."

Provinile se podívá a naváže dál, "Tak jsme chtěli časem odejít. S našetřenýma penězma. Někam, kde se nebudou dít divné věci. Za dva, za tři roky. Jenže dneska Martin zaslechl to, co zaslechl a rozhodl se náš plán uspíšit. že musíme odejít hned, než sem vjedou ty kulomety."

"Ono musíte si přiznat, že jste divnej. To jak jste mi dnes zachránil," zase polkne, "v jiném prostoru," podívá se ti do očí, "život. Já jsem vám neskonale vděčná. Ale není to normální a Martin se prostě bojí, že ti muži jdou na vás a postřílí při tom nás."

Chvilku oddechuje a pak si něco uvědomí a rychle dodá: "Hlavně to prosím neberte tak, že si myslím, že jste zrůda. To ne! Naopak, když jste tam byl a vypadal jako Havran, byl jste krásný!" omluvně se usměje.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.. u kamene ...

Marcu, zatím co na sebe rychle hážeš kabát, uslyšíš výstřel. No, možná jich bylo víc, najednou. Ani kabát nedopneš a vyběhneš ven. Dalších šest ran. Tentokrát pravidelných, jako by někdo do někoho vyprázdnil celý bubínek z revolveru. Střílí se u Kamene.

Rychle se podíváš pod okno, po nějakých stopách ani památky. Pak zahlédneš Květoslavu.

Je jen malý kousek od kamene, u lesa. Je sehnutá u země a něco tam dělá. Pak se zvedne, otře si čelo, jako by to bylo hrozně namáhavé, zahlédne tě, zamává ti ... a pak jako by néco upustila, či co, zase se sehne na zem.

Střelba jako by jí byla úplně jedno, to co tam dělá, je pro ní důležitější.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Marcus Flavius »

Doběhnu ke Květoslavě.
"To jsou ty figurky, že? Ožily?"
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Marcu, Květoslava zvedne hlavu.

"Asi ano miláčku. Nejsem si jistá. Když se na ní pozorně dívám, nebo jí zrovna držím v ruce, tak je taková jako vždy, nehýbe se ... jen teď vypadá, moderněji, víš?" ukazuje ti tvojí malou figurku v rozepnutém vojenském kabátci.

"Jenže kdykoliv ji dám zpátky do své kabelky a přestanu jí sledovat, tak po chvíli zmizí. Je to divné, s tou mojí se to neděje, podívej," a ukáže ti vlastní figurku, která leží v kapse kabelky, nehnutě, v krásných jarních šatech.

"Zatím vždycky jsem tu tvojí mršku našla, vždy jen pár kroků od sebe v trávě, ležet. Ale už mě to přestává bavit. Je to pořád dokola to samé. Nebudeme dělat něco jiného? Můžeme třeba na procházku k hvězdárně, co myslíš? Zachvíli vyjdou hvězdičky, třeba nás pustí k dalekohledu...." dodává a strká si tvojí figurku zpátky do kabelky.

Golem konečně vyšel z domku a rozhlíží se. Když vás zahlédne, mávne rukou pozdravné gesto. Rychle vád dožene a naznačuje svými gesty.

>> Můj sen. Já ruku na šém. Vidět otevřít bedna. Figurky lézt stůl okno. Figurky rozbít okno těžítko. Figurky rozlámat střepy těžítko. Figutky ven. Žádný další sen. Já vyndat šém. Já spát. <<

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Česlav »

... na zápraží osady Havránka ...

"Viděla jsi Vír. Teď rozumíš, poznamená tě to navždy. Divné bude součástí tvého života. Pokud chceš odejít, jdi. Pokud chceš i s Martinem zůstat, zůstaň a já tě přijmu mezi zasvěcené. Věz, že ti řezníci nemluvili o nás ani naší usedlosti. Divní jsme, ano. Ale nejsme zrůdy. Ty jsou jinde."

Potom vstanu a nechám na ní, ať se rozhodne sama za sebe. Pokud zůstane, do příští Noci Víru z ní udělám Lovce.
Vezmu si od Aloise nábojnici a přivoním si k ní, držím jí jen pár čísel od oka a převracím jí v prstech.

Zvláštní tah: Fronta - Vrah: Ceslav:2D6+3 → 8 (3 +2 + 3 sharp)
- Ve stopě je hádanka od vraha: Popiš nám jak vypadá. Dále řekni, koho se vrah chystá zabít.


Na plášti nábojnice je jemná rytina, někdo jí musel velmi precizně vyškrábat pod zvětšovacím sklem. Píše se tam:
Nejdřív zemře První,
dopomož mi osude.
Druhý bude Poslední,
leč poslední nebude.


"Vera.", vydechnu překvapeně a zamračím se, "Aloisi, shromáždi ozbrojené Lovce a ať Vilém nastartuje auto. Pošli i pro Zlatu. Vyrážíme na lov."

Do domku u Jeskyně jsem nechal zřídit telefonní linku, kdyby bylo nejhůř.
Teď, když jí vytočím, nikdo nezvedá sluchátko. To je špatné.

Mám v plánu vyrazit k Jeskyni, varovat Veru. Už zase. Nebo tam snad alespoň narazím na nějakého jejího netopýra. Na usedlosti nechám dva mladší Lovce, aby dávali pozor a kdyby se něco dělo tady, mohli mi zavolat do Jeskyně.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Dalibor »

Vezmu si figurku a vrátím se do hospody. Smutně si sednu za stůl a vyhrabu nějaké papíry. Figurku otřu a použiji na papírky jako těžítko.

"Katko, byl to rejsek. Sorex araneus. Ten by ti neublížil, ti jsou malí a hodní. Jestli chceš jít pryč, nebudu tě držet, ale pokud chceš, budu dělat, že jsem to neslyšel. Pokud si opravdu stoupneš za šenk a budeš dělat svou práci."
Já jsem zákon, Dalibor:2D6+3 → 10(3 +4 + 3)#cool
Nabízím jí snížení trestu z vyhnanství na nucené práce, může si vzít plný trest, pokud chce.


Začnu psát.

Adresát: Doktor Alfonz Grgurstein, psychiatrická léčebna Bohnice

Milý Grgure,
rád bych tě požádal, jestli bys nebyl ochotný dorazit ještě před dohodnutou hodinou. Rád bych před obřadem využil tvých služeb; bojím se, že mí hosté neblaze psychicky reagují na rádiové vlny. Podezřívám z toho vliv vody od Zdroje, i když mé analýzy byly v tomto směru nejednoznačné. Rád bych tě požádal o pomoc se zabezpečením mého výčepu před těmito zhoubnými vlnami. Kromě toho, že ti budu nadále budu držet tvé oblíbené místo v rohu, nabízím 1500,- Kčs (= 1 barter) za spotřebovaný materiál.

S pozdravem,
tvůj přítel
Dalibor

PS: jak hluboko dosáhnout rádiové vlny křemennou horninou? Pomohlo by, kdybych nahnal své stálé hosty (hluboko) do hory?
PPS: Připadám si jako blázen. Ale šťastný. A nervózní. Je to normální?
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Potomek »

.... na stavenšti tiskařské společnosti Novina v ulici Na Flórenci, vedle Masarykova nádraží .....

Dívám se jak nalívá šery. Ta krásná těžká broušená láhev vypadá ještě lákavěji než její obsah.

"Zajímá mě cokoli ohledně toho sériového vraha. Určitě ses někde nachomýtl. Jaká peříčka byla u mrtvol? U které mrtvoly nebylo peříčko, ale spíš zvířecí chlupy?" Prohlížím si jeho obličej a přemýšlím, co on může být za ptáka. "Nechci dřepět na zadku a čekat, až mě někdo zastřelí? podřízne? uškrtí? Chci ho najít sama první." Můj důraz na slovíčku první mi připomene Česlava. Určitě by byl rád.

"Chci vědět všechno, na oplátku cokoli zjistím nového, tak se s tebou podělím."

Dobrý boj: 2d6+1 = 5
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Aby neřekla, že jsem škrt, tak ti řeknu, že jedna z mrtvol u sebe opravdu měla místo pírek chloupky. Taky jí nakonec vyřadili ze seznamu a označili za nehodu. Byla totiž přejetá autem. Takže oficiálně pan policejní ráda teď vyšetřuje jen šestnáct sériových vražd," sdělí ti, Potomku, Janek.

Potom se odmlčí a řekne. "No a o zbylých mrtvolách ti povím, až uděláš něco pro mě. Zajímají mne totiž tři věci, že kterých by mohl být dobrý článek," vysvětluje horlivě.

"První věc je rozhlas. Potřeboval bych zajistit nějakou špínu. Je to nebezpečná konkurence. Prý někde na Žižkově neb v okolí stojí pirátský vysílač. Najdi ho a zjistí mi, co mají za lubem," hihňá se Janek nepokrytě pod fousy.

"Pak bych chtěl, abyste mě s Daliborem pozvali na svatbu. I s fotoaparátem. Tajná svatba mezi mladým junákem a starou pannou, neber to prosím osobně, to bude trhák," začíná se už nahlas smát.

"A třetí věc, to je námět pro bestseller. Víš, že tě chce Chval zabít? Chce tě otrávit. Už několik set let. Za to, cos mu kdysi nakukala o chiméře. Myslím, že by byl skvělý příběh, kdyby Chval spadl do jámy, kterou sám tobě kope. Nemyslíš?" mrkne na tebe.

"Jsem si jistý, že se toho o lidech hodně naučíš, když mi tyhle příběhy psané životem dodáš," přisadí si ještě, "a samozřejmě budu chtít i výhradní práva na publikaci. Samozřejmě bych tu nudnou realitu trochu vylepšil, aby čtenáře bavila. Ty už bych ale zaplatil sólo, pokud mi zajistíš všechny tři příběhy."

Nabízím krom těch expů po 1 za každý Quest, ještě GIG - pokud splníš všechny tři a dáš Chvalovi výhradní práva na jejich publikaci plus možnost aby si je upravil jak chce, zaplatí ti 3-BARTER.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... u kamene v šenku ...

"Dalibore, já jsem ti slíbila, že odejdu, jestli tu věc nezabiješ. Tvoje nesmyslný pravidla říkají, že sliby se maj plnit. Sháněj si hospodskou kde chceš," odpoví ti vztekle Kateřina, zatímco si balí roztržitě svoje věci do černé kabely.

Když jdeš psát dopis, odkráčí směrem ke Kobylisům, na tramvaj.

Jak pošleš dopis Grgurovi, aby dorazil ještě dnes?
A co budeš dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů