[AW-META] Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

[AW-META] Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od Dalibor »

"Drazí přátelé, kolegové, nesmrtelní,
svolal jsem vás dnes Ke Kameni, abychom probrali otázku možného očištění Zdroje. Mnozí jste se zúčastnili mého obřadu a víte, že mě Zdroj osobně požádal, abych jej očistil. Všichni víte, že tento vrch pod sebou ukrývá Moc a zároveň Vlčí esenci. Osobně jsem minulou Velkou noc tuto esenci zkoumal prostředky, které jsou mi dostupné a můžu vás ujistit, že očištění Zdroje je největší a nejnebezpečnější výzva, které jsme doposud čelili. Pokud je to vůbec možné uskutečnit. Pod horou se nachází nesmírné množství Vlčí esence, která pouze čeká na to, aby byla vypuštěna. I sebeopatrnějí manipulace s ní může vyústit v katastrofu."

"Tentokrát jsem svolal menší shromáždění, než bylo to poslední, a sezval jsem jenom ty, o kterých si myslím, že se můžou vyjádřit k tomuto problému."

"Pozval jsem Fionu, aby nám řekla o původu Zdroje a jeho korupci. Jasnu, o které víme, že je od nepaměti strážkyně Davelského vrchu, aby nás mohla varovat. Gabryase pro jeho znalosti. Říkal, že Vlci nás dokáží zabít. Jistě také ví, jak vyhnat Vlky, kteří posedli Zdroj. Veru, pro její rozsáhlé znalosti o Víru a Vlcích. A v neposlední řadě - a to je důvod, proč se naše sezení odehrává v přízemí, v loveckém salónku - Golema, který nám snad řekne o nutnosti sílu Zdroje očistit; Golem bude doprovázen svým tlumočníkem a ochráncem Marcem. Také zde vítám Janka, který slíbil pořídit zápis. Toto jednání je uzavřené, ale ne tajné. Ostatní Nesmrtelní budou mít možnost nahlédnout do zápisu z jednání."

"Nebudu to dál natahovat. Prosím nabídnětě si z pohoštění. Jako první poprosím, aby promluvila Fiona."

Víc mluvit nebudu. A dokonce ani nezmíním, že očišťování prastarých věcí? bytostí? pro mě není zcela bez precedentu. Stále mám vysušený vzorek protivlčího séra. Sice nefungovalo dokonale, ale jistě je způsob, jak jej zdokonalit. Ale nezmíním to, pokud o tom nepromluví Vera.

Prosím dodržujte minulé schéma; jeden příspěvek s tím, co máte na toto téma na srdci, pak druhý na odpověď, ať zbytečně nenatahujeme.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od Fiona »

*Fiona vypadá nervózně.*
"Zdroj není vhodné slovo. Nedostatečné. Nepřesné. Jako celý váš jazyk. Ale dobře. Zdroj."

"Zdroj je starý. Pozůstatek... kouzel... Jak jim říkají, Gabryasi? Bohové? Bohové. Legrační. Jedno z míst, které jsme dokázali zachránit po..." *Fiona chvíli přemýšlí* "po pádu."

"Bohové padli. Ale jejich skutečný konec přišel s příchodem Vlků. Vlci. Velmi přesné. Vlci začali lovit i nás. Málem pozřeli celý svět, ale uvěznili jsme je. Ve... Zdroji. Jeden z nás se obětoval a drží je tam. Navěky. Pokud ho nebudete rušit, Vlci budou zavření."

"Strážce Zdroje nás prosil, ať ho nepouštíme. Nikdy. I kdyby zešílel bolestí. I kdyby si to rozmyslel. Já jeho přání budu respektovat. Probudit Vlky znamená konec. Váš, můj, všech. Definitivní. Znamená, že se Bohové nikdy nevrátí."
*Fiona ostatní sleduje nepřátelsky. Když mluví o Strážci Zdroje, odmítavě se dívá na Dalibora. U Jasny hledá pohledem podporu. Veru pozoruje zkoumavě.*

"Zdroj je past. Pro Vlky. Také past pro vás. Past pro svět. Nedotčený vydrží na věky. Museli jsme..." *Fiona hledá slova.* "rozlousknout..." *Fiona se dívá po Gabryasovi* "skořepinu. Zdroj pak přilákal Vlky. Vlci obklopili Zdroj, tam jsme je uvěznili. Vlci se teď živí přebytky Zdroje. Divoce proudí horou. Chrání tak Zdroj. Bez nich by... se Zdroj zhroutil."

"Byli jsme zoufalí."

*Fiona v dlani rozdrtí ořech, vyndá jádro.*

"Vidíte? Těžké poskládat zpátky, schovat." *Fiona namočí jádro ořechu do horké čokolády.* "Vlci chrání Zdroj. Je skrytý. Uvnitř nepoškozený. To je správně." *Fiona vezme ořech v čokoládě, položí do misky se strouhaným kokosem, obalí jej.* Pak jsme uzavřeli Vlky ve Zdroji. Oni proudí kolem Zdroje, chrání jej. Nemůžou ven. Porušte ochranu kolem, Vlci utečou. Zdroj se rozbije."

"Nestarejte se o Zdroj. Lovte uniklé Vlky. Nic jiného nechci po vás, nic jiného nechtějte po mně. Víc se neptejte. Vím to ho míň, než si myslíte. Mohla bych nahlédnout do archivů, ale mám důležitější věci na práci. Nepřidělávejte mi problémy."
*Fiona dál louská ořechy a o diskuzi se příliš nestará.*
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od Jasna »

Zavrtím hlavou. "Ne, Dalibore. To nemohu dopustit. Nemáš ponětí kolik vlčí krve tam je. Ani já to nevím, ale naposledy jí bylo tolik, že se valila proudem. I kdybys to dělal celých tisíc let co jsi na světě hladina by sotva poklesla. Ani za dalších tisíc let by jsi ničeho nedosáhl," snažím se mu ten nápad rozmluvit. Je opravdu hloupý.

"Nemám takové vědomosti co Fiona, ani nejsem tak znalá víru jako Vera, ale vím, že tohle by do světa jenom přineslo zkázu a pohromy. Jak jsme viděli, vlčí krev není možné jen tak snadno zničit a pochybuji, že to kdy možné bude. Jediné co můžeme dělat je nechat jí tam kde je. Pečlivě uzavřenou a nečinnou. Buď rád za požehnání které máš a nesnaž se opravit něco co funguje."
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... od Gabryase ...

"Přemýšlel jsem hodně o tom, co zaznělo na našem minulém setkání. A uvědomil jsem si, že jsem udělal chybu, když jsem vám rovnou vyjevil zkušenosti a názor, který se mi formoval věky delší, než je váš dosavadní život. A také, že nemám právo vám diktovat kdy kdo z vás zemře," promluví v úvodu své řeči Gabryas.

"Na druhou stranu žádný z vás nemá právo ostatním smrt upírat, pokud se oni pro ní dobrovolně rozhodnou. A pokud se nepodaří dát dohromady dýku kalenou ve Vlčí krvi, pak to jsou jedině Vlci a Bohové, kdo nás dokáže zprovodit z toho světa. Bohové mezi námi bohužel nejsou, ale Vlci jsou vězněni zde pod horou," vypráví dál.

"Chápu, že někteří z vás mají obavy z toho, co by se mohlo stát, kdyby se Vlčí krve uvolnilo naráz příště. I já jsem o tom přemýšlel a mám obavy. Stovky, ne tisíce let věznění mohly ve Vlcích vyvolat zášť k nám, jejich věznitelům. A zášť plodí nenávist, nenávist plodí násilí, a to nechceme," vysvětluje pozvolna, "a ve světle těchto zkušeností i já musím revidovat svůj názor a souhlasím, že na to vypustit všechnu Vlčí krev najednou už je pozdě. Už bylo na Vlcích spácháno příliš mnoho křivd. Poroto bychom měli postupovat opatrně."

Odmlčí se a předloží svůj návrh:

"Navrhuji proto následující. Při nejbližším dni Víru vypusťme na svobodu trochu Vlčí krve. Řekněme tři, čtyři mázy, což by mohlo stačit na vzniknutní jednoho samovolného Vlka. Plnohodnotného Vlka. Pak sledujme, co bude dělat. Hovořme s ním. Omluvme se mu za léta věznění a nabídněme mu pomoc. Učme ho, kdo jsme, a učme se od něj o tom, co je zač on. Jedině tak pochopíme, co se dá dělat a podaří se nám zlomit tisíciletou bariéru nedorozumění mezi námi a jimi."
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od Potomek »

"Chápu Fioniny pohnutky, ale nemůžeme nechat Zdroj a Vlky jen tak pod vrchem spát a věřit tomu, že to Fionin dávný přítel zvládne a Vlci nikdy neuniknou. Svět kolem nás se mění čím dál rychleji, lidí přibývá. Co když je napadne na vrchu cokoli podnikat? Kopat, těžit, stavět? Nás je málo a těžko bychom smrtelníky zastavili. Narazí na krev a ta zaplaví okolí. Poslední noc se hravě k Vlčí krvi prokopalo hejno upírek holýma rukama. Podle mě je to ukazuje, že to (nebo ten), co tam Vlky drží, slábne. Možná, že právě proto jsme byli stvořeni jako Nesmrtelní, abychom se o Vlky postarali.

Mimochodem, všimli jste si, jak neobvykle se upírky chovaly? Vůdkyně upírka byla Vlk, pravděpodobně vzniklý při posledním úniku krve, ale místo toho, aby si šla sama pro Vlčí tělo, podobně jako ostatní nově vzniklí Vlkové, tak se rozhodla, že Vlky udělá z ostatních upírek a šly se k Vlčí krvi prohrabat. Podobně to může dopadnout s tím jedním plnohodnotným Vlkem: stvoříme něco, co nezvládneme a co pak vypustí veškerou hrůzu, co se tam skrývá.

Silný Vlk je extrémně nebezpečný, jinak ale s Gabryasem vcelku souhlasím, musíme Vlky lépe pochopit, minimálně proto, abychom s nimi mohli účinněji bojovat, protože bojovat s nimi budeme asi stále častěji. Mě samotnou nejvíce zajímá, proč zrovna po mě jdou Vlci jak slepice po flusu. Každý Vlk, když mě vidí, tak má potřebu mě naložit na záda nebo vzít do zubů a někam se mnou pelášit. Chci zjistit kam a proč. Už jen kvůli tomu chci nějakého Vlka oživit, krev ale musíme dávkovat opatrně, tak nějak vím jak to vypadá, když to někdo přežene.

Ještě jedna věc: pokud někoho zajímá obsah mé jeskyně, jsem ochotna ho pozvat k sobě a provést ho tam. Snažně prosím, neuchylujte se k použití výbušnin a násilí tak jako Vukmar. Není to zdravé pro jeskyni ani pro nezvané hosty."
Sladce se usměju a posadím se.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od Marcus Flavius »

Dámy, pánové. Děkuji, Dalibore, že jsi umožnil Golemovi vystoupit na koncilu. Má toho hodně, co říci.

Je nezpochybnitelné, že Vlci musí být zničeni. Jejich konání od doby první Velké noci vedlo vždy k utrpení a smrti nevinných. Naší povinností je nevinné chránit. Jsme ale opravdu strážci Zdroje? Potřebujeme Zdroj? Fiona řekla, že Zdroj je posledním pozůstatkem Bohů. Bohů, kteří zde již nejsou. Bohů, kteří padli. Zdroj slouží pouze jako past, která Vlky drží, ale současně je i živí. Přežijí Vlci bez Zdroje? Potřebuje svět Zdroj? Musíme Zdroj chránit? Musí Zdroj přetrvat? Já odpovědi neznám, ale možná některý z vás ano.

Nyní předávám slovo Golemovi (MC)...
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Golem

Golem povstane, hrábne do kožené brašny, kterou si zvykl nosit přes své hliněné tělo, vyndá malý orb a přiloží si ho k hlavě:


Poslouchám pozorně Vaše slova. Řeknu vám o Zdroji nový pohled.

Lidé mají omezený pohled na věci. Dělíte věci. Živé a neživé. Zvířata a rostliny. Boha, démony, lidi. S duší a bez duše. Jste jako císař. Milujete škatuky a pořádek. Když se kulaté nevejde do hranatého, vezmete kladivo.

Já to vím. Většina z vás chce na mě kladivo. Pro jedny golem věc - sebrat práva, vlastnit, zkoumat, rozebrat, složit. Pro druhé golem člověk - nacpat povinnosti, sám rozhodovat, vysvětlovat, učit.

Obojí špatně. Jsem Golem. Golem není člověk. Golem není hlína. Golem není kůň. Golem není tkalcovský stav.

Zdrojem stejný. Vy mluvíte že zdroj je věc. Petrolej destilovat ze surové ropy pod zemí. Vy chcete oddělovat Vlčí krev od Zdroje. A nevíte co je Zdroj. Možná kvůli vodě, která ze Zdroje teče. Dalibor jí říká Zdroj. Má v sobě Sílu Zdroje. Není to stejné jako Zdroj, o kterém mluví Fiona. Voda je .... výměšk. Přebytek.

Můj stvořitel, rabín Löwi, moudřejší. Pochopil, že není předěl mezi živý a neživý. Není Bůh co maluje čáry. Netřeba škatulek. Jsou věci více a méně živé.

Proto mne dokázal sestrojit. Vdechl mi správné tolik života. Stabilní existenci. Janek přepsal šém a rovnováhu rozbil. Naštěstí jsem potkal Marca a dostal ústa. Pak dlouhá léta učil. Naučil se vyrovnat se změnou co napsal Janek.

Stejné se Zdrojem. Není živý. Není bez života. Není přírodní. A není sestrojený. Je něčím mezi. Něčím víc, něčím míň. A nejen Zdroj. I všechna ostatní silná místa kolem Prahy."


Golem se odmlčí a dívá se na vás svým rudým zrakem. Chvilku počká, než ustane šum, který jeho zpráva vyvolá.


"Teď se vyjádřím.

Souhlasím s oddělením Vlčí krve a Zdroje. Zdroj v žilách má mít čisto. Jinak trpí.

Souhlasím s #%$#% ....%$$$@##$. Chci zjisti, proč voda má Sílu Zdroje a je bez Vlčí krve. Dobrý návrh je #%$#% .... $@#$%#% a ..... jsem ... kvůli .... němu .... ochoten @#$%$@$ ... %$$$@##$."


Golem se zastaví. Jako kdyby orb nechtěl některá jeho slova vyslovit. Zkusí to znovu.


Souhlasím s #%$#% ....%$$$@##$. Chci zjisti, proč voda má Sílu Zdroje a je bez Vlčí krve. Dobrý návrh je #%$#% .... $@#$%#% a ..... jsem ... kvůli .... němu .... ochoten @#$%$@$ ... %$$$@##$."


Golemovi se rudě rozzáří oči. Podívá se na Marca. Odtrhne si Orb od hlavy a vydá několik hlasitých funivých a pískavých zvuků, kterým rozumí jen Marcus.

>>Ústa nemluvit slova Golem říct. Marcus ústa. Golem chtít Síla bez Vlčí krev. Golem chtít vzorek. Golem nabízet pojmout Vlčí krev do sebe. Kvůli kontrola až krev volná. Golem nechce Vlk. Ale ještě víc nechce Golem divoká Vlk. Golem chce pomoct. Golem ochoten oběť.<<
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od Dalibor »

Děkuji všem za cenné připomínky. Pokud bych měl shrnout, co tady padlo: panuje všeobecná shoda, že o Zdroji a Vlcích víme tak málo, že jakýkoli pokus očistit Zdroj od Vlků bezpochyby vyústí v katastrofu. Jasna nás varuje před nezměrným množstvím Vlčí esence, Fiona před tím, že samotné očištění Zdroje může způsobit zkázu. Přesto ale řada z nás soudí, že nemůžeme jenom tak sedět se založenýma rukama. Navrhuji následující.

Uskutečníme Veřin a Gabryasův návrh. Když byl posledně Vír silný, odebral jsem vzorek Vlčí esence pro analýzu. Budu mít dost na stvoření plnohodnotného Vlka. Požádám Grgura, aby mi zajistil relativně čerstvé mrtvé tělo a osobně tuto mrtvolu infikuji Vlčí esencí. Budeme Vlka pozorovat a pokusíme se s ním komunikovat. Dokáži si představit, jakou roli v tomto každý z vás může mít. Pokud se usneseme, že je potřeba zajistit ještě větší bezpečnost před fyzickými hrozbami, můžeme přizvat ještě Česlava.

Také bych rád pokročil se zkoumáním Zdroje. Požádal bych Fionu, aby byla tak laskavá a nenahlédla přeci jen do těch svých archivů, i když má podle svých slov moc práce. Marca, aby nám pomohl vyluštit, co se Golem snažil říct, zdálo se mi, že má nějaký plán. A v neposlední řadě Gabryase, který mezi námi nemá rovného ve vynalézání způsobů, jak ovládnout přírodu a s ní i Vlky. Jestli existuje nějaký způsob, jak bezpečně dostat Vlky ze Zdroje, on to jistě dokáže.

Gabryasi, jako jediný z lidí z této místnosti, kteří se ujali slova, jsi se minulou noc neúčastnil obřadu. I když je teď Vír slabý, ve Zdroji je síla. Nebo jak říká Golem - síla ze Zdroje přechází do vody. Pivo, které pijete, i čaj, všechno je vařeno z té vody. Přináší sílu a zdraví i v této pozměněné podobě, ale nejsilnější je přímo od zdroje. Přijmi prosím jako dar tuto zatavenou lahvičku s vodou čerstvě odebranou ze zdroje. Až ji budeš analyzovat, dej pozor, hlavní složka je těkavá a téměř okamžitě vyprchává. Tímto bych tě také chtěl poprosit o pomoc s dalším rozborem vody od Zdroje. Pokoušel jsem se o to sám, ale je to zcela mimo mé možnosti, má laboratoř je vybavená pro analýzu nemocí. Základní chemicko-fyzikální rozbory jsou nejednoznačné a ani pod nejsilnějším mikroskopem nejsem schopný rozlišit žádné částice. Věřím však, že kdybys mi pomohl...
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: Druhý koncil nesmrtelných - Očištění Zdroje

Příspěvek od Marcus Flavius »

Golem chtěl pronést svoji řeč sám, ale v dokončení mu brání orb. Myslím, že orb je stejně živý, jako Golem a rozhodl se některá Golemova slova zadržet. Fiona by nám o orbu mohla říci víc, třeba ví, proč se orb zachoval tak, jak se zachoval.

Golem mě požádal, abych jeho slova tlumočil.

Golem chce očistit Zdroj. Golem by chtěl vzorek Vlčí krve. Nabízí, že pojme Vlčí krev do sebe, aby byla pod kontrolou. Nechce se stát Vlkem, ale raději obětuje sám sebe, než aby nechal po světě pobíhat divokého Vlka.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů