[AW - Epocha] 19. století - Steampunk

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

"Jenom já, pokud vím. Hrozný magor, když nad sebou tak přemýšlím. Ale asi není třeba mě představovat."

Pro jistotu se k Veře zatím nepřibližuji. Poprosím ji, aby kousek poodešla a otočila se, a začnu postupně s kontrolou svého těla. Pak vezmu zrcátko, zkontroluji ještě oči a dásně, všechno vypadá v pořádku. Jde mi to všechno strašně pomalu a cítím se rozbitě, hlavní nápor morfia už ale vyprchal, když se dávka rozprostřela po celém těle. Přesto je mi velmi příjemně. Najdu čistou jehlu, odeberu kapku krve a kápnu ji ke trošce Vlčí esence, kterou jsem si ještě nechal. Zvednu zkumavku proti světlu. Dvě tekutiny se odmítají smíchat a má krev obsahující protiVlčí sérum rozkládá Vlčí esenci, která se marně snaží šplhat po stěnách zkumavky.

"Tady máte toho svého slabého hostitele, svině," řeknu, a hodím zkumavku do nádoby s kyselinou peroctovou. Po její hladině se okamžitě rozlije opalizující olejová skvrna, která se rychle rozpouští.

Přehodím si přes sebe aspoň plášť a vykročím za Verou. Usmívám se. Úlomek dýky nikde nevidím. Taky dobře.

"Viděli v mé hlavě všechno, potvory. Jak moc po tobě toužím, jak strašně mě štve, že jeden druhému pořád utíkáme, a jak udělám cokoli, abych se tě zmocnil. Mají pravdu. Odpor je marný! Ovšem já se s nimi dělit odmítám."

Obejmu ji.

"Děkuji."

Samozřejmě, že mě napadá spousta keců, ale pro jednou si je odpustím. Jsem jí totiž opravdu vděčný.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Potomek »

Dalibor se začne prohlížet, prý mám být otočená, to jsem ho jako nikdy neviděla nebo co? Pinzetou seberu úlomek dýky, zavřu jej do skleničky a schovám do kapsy. Pak si sednu na židli a dívám se na Dalibora, co to provádí.

Jednoslovná věta! Tak stručné poděkování! "Pochopitelně velmi rádo se stalo. Ostatně bylo to i v mém zájmu, být navěky zavřená v mohyle mě nijak zvlášť neláká."

"Ty ještě pořád myslíš na zmocňování? Neuvěřitelné. Ty jsi fakt naprostý nezmar. To jako nejsi unavený? Já už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy spala, ale mám nejasný pocit, že to tenkrát bylo velmi příjemné." Demonstrativně předvedu extra dlouhé zívnutí. "A navíc mě bolí hlava. Myslím, že to rovnou zalomím." Znova zívnu a protřu si oči.

Kdo by to byl řekl, že je Dalibor schopen protáhnout obličej do až takové délky! Rozesměju se a shodím ze sebe doktorský plášť. Roztáhnu ruce a zatočím se dokola. "Vidíš? Ani modřinka! Ale že jsi to ty, jsem ochotna se dohodnout na remíze!"
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

"To není fér! Chci říct, jsem rád, že jsi v pořádku!"

Obdivně sleduji, jak se kolem mě otáčí, plná života, aby se mi předvedla. Mě se chce po dnešku umřít. Ovšem priority mám srovnané.

Nakouknu ven; na chodbě nikdo není, vezmu Veru za ruku a zapadneme do vedlejší místnosti, kde mám knihovnu, uklizený pracovní stůl a gauč, kam chodím po večerech přemýšlet.

"Remízu jsem ochoten uznat," říkám, zatímco Veru vysazuji na těžký dubový stůl. Odsunu glóbus s vyznačenými cestami, exotické foukací zbraně i s otrávenými šipkami, sazeničku čajovníku vyhánějící první lístky a svůj náhradní cylindr, pod kterým se podle zvuku sune i nějaká láhev; aby bylo místo.

Začnu ji vášnivě líbat. Jak mezi polibky chvílemi otevřu oči, Vera se objevuje a pak zase mizí. V jeden moment s sebou trhne, když uslyší podivný, skřípavý zvuk. To byl bezpochyby ten stůl.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Potomek »

Ležíme na gauči přikrytí jenom Daliborovým pláštěm. Je tu docela chladno, ale ani jednomu z nás se nechce vstát od tepla toho druhého a jít pro přikrývku. Taky jsme se už několikrát shodli, že bychom se fakt měli přesunout do postele, kde by se nám leželo a spalo pohodlněji, ale ta se nám teď zdá strašlivě daleko. Tak se mačkáme dál na gauči a sbíráme odhodlání. Dalibor, zdá se, začal poklimbávat.

Do oka mi padne bohatě zdobená foukačka, která musela spadnout ze stolu a teď se válí u gauče na zemi. Vezmu ji líně do ruky a prohlížím symboly a stylizované postavy na ní vyryté. Přiložím si ji jen tak k ústům a ucítím vůni exotického dřeva nasáklého všemi možnými pachy: jed ze šipek, sliny a pot původního majitele i Dalibora, pach ulovených a vyvržených zvířat a mnoho, mnoho dalších. Polknu jednou naprázdno a pak se do foukačky zakousnu. Dřevo zapraská a foukačka se po celé délce rozštípne. Spolknu hltavě první sousto a znovu se zakousnu, na jazyku a patře ucítím šimrání peříček, vytáhnu šipku zubama ven, vyplivnu ji a ta se zapíchne někam do globusu. Pak se snažím co nejtišeji dožvýkat zbytek foukačky.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

Dělám, že spím, a po očku sleduji, jak mi pojídá exponáty. Vera je v tolika ohledech jiná než my ostatní! A to i když vezmu v úvahu, že nastavujeme laťku na to "být divný" dost vysoko. Platí to i pro fyzickou stránku. Proč vlastně stárne? Prakticky všichni ostatní si udržují vzhled blízký tomu, jak vypadali, když se Nesmrtelnými stali, jenom pro to musí něco udělat. Ona jako by se namísto toho z Víru zrodila. Mě třeba stačí vyrazit do války a uřezávat hnáty a myslet si, že přitom pomáhám. No co, tak odmítnu nastoupit do války a nechám si nárůst pořádný plnovous.

Dívám se, jak mi pojídá foukačku. Uvidíme, jestli je ještě hladová; schválně, jestli teď sežere tohle.

"Ehm, Vero?"

No to snad není možné, já jsem nervózní při mluvení. Tak to tady ještě nebylo. Natáhnu se pro plášť a něco vylovím.

"Dneska už to nestihneme, Vír je prakticky v trapu, ale můžeme to zkusit příště. Všiml jsem si, že když je kolem Vír, tak je garantováno, že provedu nějaké opravdu špatné rozhodnutí. Jakože nějakou úplnou a naprostou pitomost. Jako třeba vyhrožovat mysli starší, než jsme my všichni dohromady, že dostane přes držku. Nebo pozvat Česlava ke Zdroji. Ale cítím, že má schopnost dělat špatná rozhodnutí stále nedosahuje hranic mých možností. Tak třeba pro začátek si nechám nárůst pořádný plnovous... "

A je to tady, už zase žvaním. Nechám myšlenku nedokončenou v půli a podám Veře malou krabičku s prstenem. Kámen či sklíčko na něm lehce světélkuje.

"Vero, vezmeš si mě, až příště zesílí Vír?"

Sex move: Ať už teď odpoví jakkoli, pokud do toho praštíme, bude to rozhodně cenná zkušenost. A s tím se v této epoše loučím.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Potomek »

Trhnu sebou, když na mě Dalibor promluví. Schovám nedojezený konec foukačky, přestanu žvýkat a otočím se na něj ...hm, hlavně nenápadně.

Poslouchám, co povídá a snažím se spolknout všechny ty třísky, co mám v puse. Pak to na mě vypálí, mě z toho zaskočí, zakašlu a vyprsknu. Daliborův obličej, krk i hrudník zasype nažvýkaná dřevěná drť. To je ale trapas. Tvářím se strašně omluvně, začnu to z Dalibora obírat a vytahovat pár třísek, které se mu zapíchly do kůže.

"Promiň, měla jsem hlad. A taky promiň, trochu jsi mě překvapil."

"Nezbláznil ses? Podívej se, co si chceš vzít!"

Má cenu vysvětlovat Daliborovi nesmyslnost tohoto počínání? Celý koncept sňatku dvou Nesmrtelných je úplně padlý na hlavu. No ono vlastně i u obyčejných lidí je to jen zbytečné gesto. Navíc já stárnu a on ne, tohle nám přece nemůže vydržet, dokud nás smrt nerozdělí. Cítila jsem ale nervozitu z jeho hlasu, bylo to tak milé. Kdybych ho odmítla, tak bude smutný. Jenže až on se na mě vykašle, až budu stará a hnusná, ačkoli slíbil, že budem spolu až do konce, tak budu možná smutná zase já.

"Dalibore, víš, že když zesílí Vír, tak máme většinou celkem nabitý program? Ale jestli se najde nějaká skulinka, tak ..."
Nadechnu se.
"...vezmu tě do Víru. Na požehnání nějakého Boha nebo starosty kašlu."
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Vukmar »

... u garáže v Bohnicích ...

Když vidím, že se nám přepad příliš nezdařil zavelím k ústupu. S duchy bojovat nepotřebuji. Vlaštovka je kdesi ve sklepě a nejspíš jen tak neuteče. Bude lepší počkat na Grgura aby mi poradil jak jí vylákat ven a čemu se vyhnout.

Act under fire: Vukmar:2D6+2 → 6(2 +2 + 2)
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vukmare, než jsi stihl vydat příslušné nové rozkazy, tví chlapi se vrhli kupředu. Bojují tam s těmi duchy a vůbec tě nevnímají.

Naběhneš mezi ně, zařveš na ně hlasitě "VELEL JSEM ÚSTUP!", v ten moment přiletí odněkud ze strany těžké kolo od vozu, vrazí do tebe, ty zavrávoráš, šlápneš na nějaký plech ....

... a už se vezeš do podzemí za Vlaštovkou.

Zárověn zespodu slyšíš jejím hlasem cynické, "Copak se mi to sem jede napíchnout na rožeň?"

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Vukmar »

Pušky se nepustím ani při pádu, takže se jí teď při jízdě dolů pokusím zabodnout bodákem do postranice abych se zastavil.

Act under fire: Vukmar:2D6+2 → 5(2 +1 + 2)
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Stěny podzemní skluzavky jsou naprosto hladké, takže od bodáku jen na všechny strany létají jiskry, ale hladce sjedeš až dolů.

Tam se zadnicí napíchneš na nastavený kord.
Vlaštovka > Vukmar: 3-HARM(battlebabí kord) +1HARM(mercilles) -1HARM(plášť) => 3-HARM.

Zabolí to, kord zajede pěkně hluboko, jeho tenká špička si našla cestu nějakou skulinou v pánevní kosti a prorazila skrze stehno dopředu.

Ve stejný moment Vlaštovka zařve bolestí, kord pustí a klesne vedle tebe na zem. A z hora se začínají ozývat bolestivé výkřiky tvých chlapů i nelidský řev zraňovaných nadpřirozených bytostí.

Suffer harm prosím.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Vukmar »

Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dopadl jsi do připraveného sarkofágu, na jakési měkké kůže a pozůstatky ložního prádla. Z rány crčí krve jak z vola a bolest je neskutečná.

Kord cinkl o zem a Vlaštovka se složila na zem vedle sarkofágu, když zvedneš hlavu, vidíš, že jí skrze její kalhoty prosakuje krev, na stejném místě jako tobě. Kaluž pod ní není úplně malá.

Vaše pohledy se na krátký moment setkají. Ty cítíš v ruce svůj bodák, ona rychle mrkne okem na svůj kord, ale oba víte, že leží moc daleko. Stačí se rychle vymrštit, jedno bodnutí a je mrtvá. Ty ale také máš dost a jestli bude jenom trochu šikovná, tak ti něco provede s tou ránou na noze a stejně tu vykrvácíš.

Díváte se jeden na druhého, krev pod vámi pomalu vytváří loužičky, s každou další kapkou sil ubývá a čekáte, kdo z vás udělá první pohyb.

Co se děje nahoře s tvými chlapy tě v tuhle chvíli absolutně nezajímá, vnímáš tu jen tři věci - tu příšernou bolest ve stejně, Vlaštovku válející se opodál a svou masku.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Vukmar »

I přes bolest a ztrátu krve se na ní chci vrhnout, ale nemusí to být dobrý nápad. Rozhodnutí co dělat nechám na něm.

Norman: Vukmar:2D6+3 → 6(2 +1 + 3)
Naposledy upravil(a) Vukmar dne 2. 10. 2016, 17:13, celkem upraveno 1 x.
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

>>Z kůže na jejím břiše si udělej obvaz na tu ránu na stehně! Když to nepřežije, nebudu se zlobit. Když to přežije a bude se na to dívat, budu se radovat!<<

Vukmare, vzdorovat tomu je "Act Under Fire".
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Vukmar »

Úžasné jak je moudrý. Mě by to nenapadlo. Využít její kůži a nahradit s ní tu vlastní. Brilantní nápad.

Jednou rukou se chytnu okraje sarkofágu abych ulevil zraněné noze. Druhou popadnu bodák a vrhnu se na Vlaštovku abych se jí konečně pomstil a zbavil se bolesti.

Seize by force: Vukmar:2D6+3+1 → 11(2 +5 + 3 + 1)
You take definite and undeniable control of it.
You suffer little harm (-1harm).
You impress, dismay, or frighten your enemy.

Bodák 2-harm +1 Mercilles = 3-harm, Armor 1
Zabiják a žhář.
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti