[AW - Epocha] 19. století - Steampunk

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, máte nakalibrováno tak dobře, že si ve Víru budete moct odpovědi zdroje přehrávat, měřit vícekrát, na různých místech a podobně...

.... a jinak v jeskyni je docela ozvěna. Možná jsi to byl dokonce kdysi i ty, kdo nechal stěny vykutat a upravil akustiku tak, aby se každé slovo Zdroje rozléhalo a atmosféra při obřadech byla hutnější. Teď vám perfektní akustika jeskyně dokreslí vaše ... čekání.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Tibor »

Rozhlédnu se. Na pavlači kousek odsud mají šňůru na prádlo na dlouhé dřevěné tyči. Vlezu do vody, přebrodím ke schodů, vyběhnu do patra a tyč vezmu. Vrátím se k Fioně. Mokrá uniforma sestřičky jí sluší.

Vlezeme na vor a odstrkáme se na Palackého třídu, tam nás vezme proud. Před Invalidovnou nás voda stočí a stáhne do hlavního proudu Vltavy. Železniční násep Severozápadní dráhy je celý pod vodou a vytváří na hladině velkou vlnu.

Deal With a Difficult Terrain: Tibor:2D6+2 → 8(5 +1 + 2)
• You slow down and pick your way forward.


Vprostřed je proud opravdu hodně dravý a tak držíme vor raději u břehu, kde voda tolik netáhne. Trvá to, ale nakonec dorazíme k malému molu, kde má Grgur přivázaný svůj parník. Zamířím s vorem ke břehu a nechám ho najet mezi větve.

Vylezeme a já se podívám na ten šílený krpál. S nohou v dlaze to bude fuška. Už už se chystám navrhout, že bychom to vzali Grgurovo pěšinkou na hřbitov a teprve odtamtud po rovince k Mohyle. Podívám se na Fionu a dojde mi, že nemůžu.
"Rovnou nahoru. Bude klouzat. Jsme odvážní. Nebudeme obcházet." Podám jí ruku.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Potomek »

... v Jeskyni ...

Odpovídám mezi polibky:
"100 let jsme čekali až bude silný Vír..."

"...a bude vhodná doba na pokusy..."

"...jestli mezi tím náhle zeslábne..."

"...je to všechno jenom tvoje vina..."

"...a já jsem jenom ubohá oběť, kterou jsi opil a svedl. Tak!"

A když to považuju za vyjasněné, tak z něj servu oblečení.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, můžeš Potomka o cokoliv požádat. Je jedno, zda teď odmítne nebo souhlasí, pokud to v budoucnosti udělá, dostaneš +1EXP.
Potomku, pokud Daliborovi při svlékání, předehře, aktu či po něm sežereš něco z tvého seznamu, máš +1HX.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v Česlavově vizi ...

Česlave, shodil jsi ze stolu všechny figurky. Otočís se k šachovnici a nějaké figurky na ní stále stojí.

Na EA stojí bílý král.
Na E2 stojí černý král. Jeho figurka je o hodně menší než bílého.
Na H2 stojí bílá věž.

Jsi na tahu a je to ŠACH.

Je tak snadné se ho zbavit. Stačí popojít na E2 a vyhodit ho.

Nejde to. Nemůžeš se tam hnout. Král nemůže táhnout na ohrožené pole. Pozorně si prohlédneš celou šachovnici - není tam žádná další černá figura. Jen ta bílá věž. Toho malého černého krále kryje bílá věž. Dává ti MAT.

Když se podíváš ještě lépe, zjistíš, že tu bílou věž na H2 vidíš dvojitě.

Zamrkáš a figurky jsou pryč, válí se na podlaze, kde jsi je předtím shodil.

Vír slábne.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

... u Zdroje ...
Jsem Veře strašně vděčný, že dokázala přístroje zkalibrovat tak přesně, že bude z Víru možné odečíst údaje i dodatečně. Protože odečítat údaje v tuto chvíli je ta úplně poslední věc, kterou hodlám dělat. A zároveň udělám cokoli pro to, aby to v tuto chvíli nedokázala ani Vera. Opřu si ji majetnicky o výpusť Zdroje. Zdroj je teď v mé moci a stejně tak ona.

"Vero, opít a svést tě," říkám mezi polibky, "je důležitější než celý Zdroj a tato hora. Ten Zdroj ať pro mě za mě klidně..."... chtěl bych pokračovat ve svém proudu výmluvnosti, ale Vera mě nenechá.

Stejně mi to nedá, a zatímco jsem tak blízko Very, jsem i blízko Zdroji. V jednu chvíli mě ochrstne proud vody ze Zdroje a já piji. Vidím, že Vera dělá to samé a slízává i kapky, které mi zůstaly na krku. Jako lékař jsem vyzkoušel všechny drogy, které mi prošly pod rukama. Žádná se ale nedá srovnat s pocitem síly a moci, které přináší voda od Zdroje. Vrhnu se na Verou s nepoznanou vervou a cítím, že okolí se začíná měnit.

Step into a flow, Dalibor:2D6+3 → 7(3 +1 + 3)#cool
Zdroj k nám promluví.

Zdroj vyžadoval, že se mu musí projevovat úcta. Toto pravidlo jsem nedávno zrušil.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Fiona »

... cestou k mohyle ...
*Fiona vyrazí lesem vzhůru k mohyle. Třese se zimou, ale nekomentuje to.*

"Tady někde bude. Jdeme cestou, kterou nechodím. Ale už to trochu poznávám."

*Fiona se chvíli rozhlíží. Mračí se. Udělá pár kroků kolem jednoho místa, pak udělá čelem vzad a vykročí vpřed.*

"Górdane! Mám skvělou zprávu! Uspěla jsem! Síň moudrosti bude od tohoto okamžiku v plné síle a budeme z ní moct čerpat! Už nebudeme muset čekat, než vyhasnou hvězdy, abychom Vlky jednoduše přežili, teď s nimi můžeme i bojovat! Górdane, dovol, abych ti představila Tibora, on..."

Na moment se zarazím. Conchar v kapse tiše protestuje a snaží se mi něco urputně naznačit. 'Já za to nemůžu, neprozraď mě'. Co tím myslí?

"Górdane, vracíme se vítězně z hrdinné výpravy, vykonali jsme něco, co náš lid dokázal jenom po boku bohů! Pusť nás dovnitř! ... Górdane, proč se na mě díváš takhle?"

S hrůzou sleduju, jak se Górdanovi vysoko na bráně rozšiřují zorničky a radši o krok ustoupím.
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Vukmar »

... u Kamene ...

Je to banda lepmplů a ochlastů, ale s tím nic nenadělám. Stejně je mám jenom pro to aby schytali kulku určenou mě.

"Jdeme," zavelím a zamířím na cestu do do Bohnic. "Hledáme Helgu Schwalbe." Snad se ta mrcha nedostala nikam daleko.
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na cestě do Bohnic ...

Ne, Grgure, rychle to nepůjde. Pořád prší a cesta už je hodně rozbahněná. Budeš muset zpomalit.
Vlaštovka už je ve tvé dílně pěkně dlouho, docela ti vrtá hlavou, jestli tam pořád ještě někde číhá, nebo už našla cestu pryč. Pokud tedy vůbec chce pryč.

Uvidíš, až tam dojedeš.

...

Vukmare, vyrazili jste rychlým krokem. Tebe a tvé chlapy bahno nezdrží tolik jako bláznivého velocipédistu Grgura, takže jej i s jeho zabláceým vehiklem, který víc zdržuje, než pomáhá, necháte daleko za sebou.

Dorážíš na Grgurův hřbitov. Z garáže i stáje se ozývá třískání nábytku, rány a vzteklý řev.
"Já vám dám vy svině nemrtvé, nehmotné, otravné. Udělám tady z toho kulničku na dříví," slyšíš Vlaštovčina hlas.

Pak z garáže vyletí skříň. Rozbije se a vysypouse z ní utahovací klíče a šroubováky. A pak se jeden po druhém zvedají do vzduchu a létají obloukem zpátky dovnitř. Jako by je snad házel někdo neviditelný.

"Au, hajzle, jeden, si počkej až tě najdu," zařve Vlaštovka, když jeden šroubovák nemine cíl.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... u Mohyly ...


"Jak se opovažuješ, Seŕrlaid? Gráinne? Marilla? Nebo snad dokonce Sidheag? Jaké je teď tvé jméno? Protože Fiona to již není!

Svým činem jsi zničila to, kvůli čemu kdysi Biorach obětoval sám sebe. Svůj hlas. Svou vůli. Proč si myslíš, že dosud nezazněl jeho hlas? Proč nepromluvil od té doby, co jsme zpět? Protože vše co měl proměnil v sílu, kterou přetnul cesty Vlků. Tys jednu z nich obnovila svým skutkem obnovila.

Doufám jen, že Biorach neviděl, co jsi způsobila. Musí pro něj být utrpení, to vědomí, že jeho oběť byla zbytečná.

Již tu nejsi vítaná. Vím, že si již nebojíš Neumírajících a cestu k Mohyle znáš. Přesto jsem tu já Górdan a dovnitř tě nepustím. Já zůstanu věrný svému jménu. Nebudu jej měnit. Nedovolím, abys obnovila další vlčí cestu.

Odejdi, přemýšlej o tom, cos spáchala. Nevracej se, dokud se nestaneš znovu Fionou. Ženou, co by po vzoru Bioracha obětovala i svůj hlas, kdyby to pomohlo přetnout Vlčí cestu."


Oko se přimnouří a rudá záře zjasní.

Fiono, jestli i s Tiborem okamžitě nezmizíš, Górdan po tobě začne střílet. Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Vukmar »

... na hřbitově ...

"Ty, běž se tam podívat," strčím do jednoho z chlapů. "Ostatní ke dveřím ať nám neuteče."

Já sám si přichystám pušku a jedním okem sleduji garáž a druhým zda se již neblíží Grgur. Nejspíš se mu nebude líbit co tu dělame.
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... v Jeskyni ....

Potomku, Dalibor se na tebe vrhnoul s nebývalou vervou. I ty, po pozření vody ze Zdroje cítíš vášeň silnou, snad ještě o trochu silnější než tenkrát, když jsi ho poprvé vzala do Víru.

Položí obejme tě, zvedne tě do vzduchu a poponese tě. Pak tě položí na plochý kámen, omývaný vodou Zdroje. Skloní se nad tebe, zavře oči ....

... a když je otevře modře mu svítí.


Dalibore skláníš se nad Veřiným tělem, tak dychtivě očekávajícím tvé. Trochu se ti zamotá hlava a pak tvá ústa začnou mluvit:

"Přišli jste se mi vysmát? Mě, kterému trpím tisíce let pod horou v přítomnosti Vlků? Přišli jste mi ukázat, jaká radost je žít? O co jsem přišel? Čeho se již nikdy nedočkám?

Kdybych snad náhodou přišel na to, že jste si přišli nabrat sílu pro své radovánky z té trochu Síly, která po kapkách opouští Zdroj, protože ji čistím a byl jsem mimoděk svědkem vašeho aktu, nebyl bych šťastný, ale měl bych pro to pochopení.

Ale že mě ty, Katu-wot-o-walo přivoláš, abych viděl jak se spouštíš s Deiwo-agno, to je kruté. Jsi krutější než Vlci."


Rozvášněnou náladu začínají střídat jiné emoce. Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... u garáže na hřbitově v Bohnicích ....

Vukmare, tví chlapi se blíží k otevřený dveřím do garáže z obou stran tak, aby nebyli zevnitř vidět. Stoupnou si před rozevřená křídla dveří a čekají, co jim oznámí >>dobrovolník<<, co opatrně nahlíží.

Ten se otáčí a šeptá: "Je tam nějaká ženská, asi ta Helga, a tančí s kordem mezi létajícím nářadím."

Ty kontroluješ cestu od Kamene - na kopci se vyhoupla malá postavička, která cosi velkého vede a zápasí s tím. Grgur zjevně v tom marastu nedokáže jet a musí svůj velocipéd obalený blátem tlačit. Pokud bude držet tohle tempo, máte dost času. Kdyby ale zaregistroval, že se něco děje, odhodil bicykl a rozeběhl se, je tu coby dup. Zbytek jeho bandy je v nedohlednu.

V tu chvíli se začnou dveře se skřípáním zavírat - jako by je tlačila nějaká neviditelná síla. Máš pocit, že u toho slyšíš tichý chechot, ale možná to jen vítr šumí listím. Každopádně jestli něco rychle neuděláš, tví chlapi se vzápětí prozradí.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Fiona »

... u Mohyly ...
Couvám a táhnu s sebou Tibora. Ne, tohle se nemělo stát.

"To nemůžeš! Našla jsem to ve starých plánech Síně! Předci cesty chtěli obnovit! Když Vlky nezastavíme, zaplaví svět! Nebude kam se vrátit. Uvidíme zhasnout poslední hvězdu, sami!"


*Fiona narazí zády do stromu. Všude je mlha. Fiona šeptá.*
"Úplně sami."

*Fiona z plných plic zakřičí někam do prázdného lesa.*
"Klidně mi říkejte Sidheag!"

*Fiona se sesune na zem. Schoulí se do klubíčka.*
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Tibor »

Skloním se nad Fionu.

"Pojď. Jsi hrdinka. Cesty hrdinů nejsou rovné. Jsou klikaté."

Přemýšlím, že bych jí obejmul a utěšoval, dokonce přemýšlím o tom, že si v tom lijáku sundám plášť a přehodím ho přes ní. Ale to by ona nechtěla.

Místo toho se skloním a zvednu jí rukou bradu. Podívám se jí do očí.

Začnu zpívat. Árii >>Tu sei bella<< z Verdiho >>Giovanna d'Arco<<. Ač se to z názvu nezdá, ta píseň není o nějaké křehké či povrchní kráse. Je o tom, co dokáže žena, jejíž duše a srdce jsou krásné a čisté, když je odhodlaná.

Doufám, že když dozpívám, Fiona se postaví a stejně jako Johanka v opeře sdělí od plic světu, že je připravena jít dál a bojovat!
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti