[AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Tibor

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Tibor » 14. 8. 2016, 12:34

Nasleduji Česlava a zprvu jsem rád, že moc nepátral po tom, co to bylo s komornou za chlápka. Byl to jeden z mých studentů, mimochodem. Vynikající hráč na violu i housle, občas mám pocit, že by sám vydal za smyčcové trio.

Nejvíc mě na tom štve vědomí, že Česlav ho nevyhodil protože mu ojel komornou v jeho vlastní posteli. Česlav ho vyhodil, protože se to stalo když byl poblíž a ztratil by tvář, kdyby nad takovou klukovinou mavnul rukou.

Už toho začínám mít dost. Hrají podle toho, jak Česlav píská a za to nechci moc. Slušné bydlení a trochu povyražení pro sebe a své žáky. Muzikant si holt potřebuje občas vrznout, aby měl inspiraci na svoje vrzání. Začínám tušit, že to, co se chystám udělat, se Česlavovi líbit nebude...
Off the leash: Tibor:2D6+2 → 11(4 +5 + 2)
... ale to má blbé.

Nemíním přijít o vynikajícího studenta jen protože pan hrabě má pošramocené ego.

Zrovna v tu chvíli se nás Česlav zeptá, co máme na dnešek v plánu. Otočím se a dám si ruce pevně v bok, hlavně proto, aby nebylo vidět, jak se mi třesou.

"Nichtz, Herr Graff," odvětím nejpevněji, jak to dovedu, "alespoň doteď jsem o nějakém plánu neměl ani ánung. Ale vás velmi neuvážený krok, kdy jste si dovolil vyhnat z panství MÉHO studenta, mě v jednom augenbliku na určitou ideu navedl."

Vidím, že tón, na který není Česlav zvyklý, obzvlášť ne ode mne, ho přiměl se zastavit a otočit. Nevěřícně na mě zírá.

"Rozhodl jsem se dnes večer hrát společně s orchestrem Hraběcího Nosticova divadla na premiéře Don Giovanniho. To že part neznám, myslím nevadí. Vír je dnes silný a povede smyky mé ruky po strunách. Bude to velkolepá podívaná, jako pokaždé kdy ve dny Víru hraji. Cítím, že bych dnes dokázal svou hudbou rozlousknou skořápku světa."

Na malý moment se odmlčím, tak akorát aby se Česlav stihl nadechnout, a pak zase promluvím, dřív než on. A tentokrát pěkně na hlas a od plic mu řeknu, co si myslím.

"Ledaže bys, liebe gróf, okamžitě odvolal svůj NESMYSLNÝ BEFEL! Ten student je MŮJ STUDENT a i když s tebou souhlasím, že potrestání potřebuje, budu to JÁ, kdo rozhodne o tom, jak a co ho potrestá. JÁ, jeho UČITEL! Ales klár?"

Go Aggro: Tibor:2D6-1 → 5(5 +1 - 1)
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy

Česlav

Příspěvek od Česlav » 14. 8. 2016, 13:03

Když Tibor mluví, jen povytahuji obočí, až už to víc nejde. Neuvěřitelné! Ta troufalost! Ta kuráž! Vlastně se mi docela líbí, že to v sobě dokázal najít a i když mi neunikne, že se mu třesou ruce - a proto si je dává vbok - a že mu trochu přeskakuje hlas, chtě nechtě ho obdivuju, že našel trochu kuráže a není po těch staletích pořád taková bábovka jako kdysi.

"Hmm. Nech mě se nad tím zamyslet.", přimhouřím jedno oko a ušklíbnu se, "Ne."

"Nezapomínej, kde je tvoje místo, Tibore. Sám a z vlastní vůle jsi se mi podrobil a vyměnil část své svobody za to, že tě ochraňuji a starám se o tebe. Jestli se ti to nelíbí, nic tě tady nedrží. Vůbec nic. Myšlenku na to, že bys hrál s pomocí Víru bez mého výslovného pokynu si vyžeň z hlavy."

INTERFERE: Ceslav:2D6+3 → 8 (1 +4 + 3 HX)
- pokud se mi někdy v této Epoše zkusíš utrhnout ze řetězu za účelem, abys hrál, počítej si -1.

"Svého študáka si potrestej jak je libo, to že jsem ho vyhodil ze zámku neznamená, že ho nemůžeš dál vyučovat - jinde. Jestli chceš, abych ho přijal zpátky...a řekněme...i tu služku, může být, ale musím kromě tvé zdvořilé přímluvy dostat zadostiučinění - souboj s provinilcem a nebo jeho upřímnou omluvu. A správná omluva výše postavenému zahrnuje i vhodný dar."

Neunikne ti, že Česlav během hovoru k tobě přešel zcela do plynulé němčiny, snad aby zdůraznil váhu svých slov.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy

Potomek

Příspěvek od Potomek » 14. 8. 2016, 14:13

... kdesi těsně nad zemí ...

Najednou padám, snažím se aspoň trochu srovnat, ať dopadnu spíše na nohy. Pitomá sukně mi zakrývá výhled, a to na sobě nenosím takové hrůzy, jak ostatní ženské v poslední době.

Act under držkopád: 2d6+1 = 9
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy

Jasna

Příspěvek od Jasna » 14. 8. 2016, 14:18

... v domku prostitutky ...

Ústa se mi zkřiví odporem když vidím to stvoření. Musím zachránit tu dívku. Sice bych ráda zjistila kde je ta paní, ale tohle je přednější.

"Ustup," nakáži, pohlédnu jí do očí a dám jí okusit mého hněvu. Bojovala jsem s vlky i Česlavem někdo takový mě jen tak nezatraší.

Weird Go aggro:Jasna:2D6+2 → 8(5 +1 + 2)
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.

Grgur

Příspěvek od Grgur » 14. 8. 2016, 14:33

.... pod Šárkou ...

Vukmar se stahuje a vypadá to, že mě nepoznal. Počkám, až hrabě s hraběnkou opět vlezou do vozu a potom zvolna kočár rozjedu. Jakmile projedeme první zatáčkou, ozve se zaklepání a malým okýnkem na kozlík zvolá hrabě z Šternberka a Manderscheidu: "Kočí, popožeň koně k císařské jízdárně, cvalem ať kočár uhání. Musíme rychle hraběti Kinskému nahlásit polohu přepadení, má tam dnes svolat několik jízdních oddílů."

Někdo po mě chce, abych jel rychle s tímhle nádherným vozem? Nepřemýšlím proč, ani co z toho může být dál. Prostě vypálím vpřed jako blesk.

Deal with a bad terrain: Grgur:2D6+2 → 9(6 +1 + 2) +1HANDING=10

Jedeme jak vítr k řece a pak po nově vybudované císařské cestě, obcházející Owenec, nebo Bubenetz, jak mu tě posměšně Němci říkají, směrem ke Karlově bráně, Charlesthor jak Němci naopak říkají hrdě.

"Halt! Gutten tag. Ihre dokumente, bitte," zastaví nás neúprosná stráž u brány. Hlavně, že kdo vyjíždí z Prahy ven, je jim jedno, ale na vjezdu do Prahy klidně zastaví spěchající kočár s hrabětem, i když je pomalovaný erby od hlavy až k patě. Zatracená byrokracie.

"Víte, kdo já sem? Pusťte nás okamžitě do města," ozve se z vozu čistou češtinou hrabě, čímž vyvolá na tváři kontrolujících vojáků potutelný úsměv. "Vezu důležitou informaci o poloze loupežníka generálu Kinskému!" upřesně stráži. Jinými slovy, právě oznámil, že jako český vlastenec veze důležitou zprávu jinému českému vlastenci.

"Entschulding bitte, Herr Graff, aber Ordnung ist Ordnung," trvají na svém nesmlouvavě vojáci a začínají kontrolovat pečetidlo, kterým se hrabě ve voze prokazuje.

"Platí to pro všechny, i pro tebe Herr Kutcher," zavolá na mě velitel stráže. No, já samozřejmě žádné dokumenty nemám, hrobníka se nikdy nikdo na papíry neptá. Hrobník je prostě hrobník.

Nu což, třeba mě pozná a dá pokoj. "Ale to jsem přece já, Helmut Grgur, Herr Kapitán."
Kapitán se podívá a je si jist, že jméno Grgur už v souvislosti s vyprávěním o honosném kočáře slyšel. A zároveň si naštěstí nevzpomene dost dobře o jaký kočár vlastně šlo.

"Však já i můj kočár vždycky máme papíry v naprostém ordnungu," tepu železo dokud je žhavé, "netřeba vás, dobré soldáty v tomhle marastu zdržovat," připomenu mrholení.
Byrokracie:Grgur:2D6+2 → 12(5 +5 + 2)

Vojáci konečně uznají, že nás potrápili dost, projíždíme branou s táčíme to kolem Belvedéru k Reiterchule, či jak pan vlastenec hrabě správně česky říká, Jízdárně.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 14. 8. 2016, 14:35

... kdesi těsně nad zemí ...
Potomku, vyber si:
* buďto dopadneš nezraněná doprostřed Vltavy, ehm teda Moldau, jak je teď v módě říkat
* anebo žuchneš na kamenitý břeh a potlučeš se u toho (1-HARM)
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 14. 8. 2016, 14:38

... v domku prostitutky ....

"Eeeeaaaaarrrrghuiiiiii" vykřikne ta bytost a proskočí oknem ven.

"Hilfe, bitte," zachroptí v rohu ta dívka a syčí u toho bolestí. Jasno, když přijdeš blíž, zjistíš, že ti stihne odpovědět tak na dvě až tři otázky, než omdlí. A bude to chtít sehnat pro ni hodně rychle lékařské ošetření. Jinak do setmění zemře.

Z rány navíc cítíš sílu Víru, není to obyčejné zranění a nechat ji zemřít jen tak by nemuselo být nejmoudřejší.

Co uděláš

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 14. 8. 2016, 14:50

.. pod Šárkou ....

Vukmare, když jsi naznačil, že víc než těch pár šperků a mincí nechceš, hraběcí novomanželé se nasoukali zpět do kočáru a pobídli kočího. Zmizeli za zatáčkou raz dva.

Tak nějak tušíš, že teď jsou ještě vystrašení, ale zachvíli jim otrne a pojedou rovnou někam pro posily a nahlásit, kde přesně jsi vůz přepadl.

Co uděláš?

Fiona

Příspěvek od Fiona » 14. 8. 2016, 15:57

... v mohyle...

... vstoupím do temnoty. Kolem mě je prázdnota, jakou oko nedokáže obsáhnout a proto si v ní vykresluje víry a proudy, aby tak mozek ochránilo před šílenstvím. Tak nerada sem chodím; i když jsem dokázala ubránit se Víru, zdejší prázdnota se nedá srovnat s ničím venku.

Vnitřní část Prázdné síně ale prázdná vůbec není. To jenom stěny, které byly nahrazeny nekonečnou prázdnotou. Uvnitř je velký kámen. Když jsem jej přivolala a uzavřela zde, byl puklý. Pracuji ale na jejím zacelení. Horší je to s ubohým Concharem. Konečně si troufnu jej vzít ven "Neboj se, i tebe dám do pořádku. Nemusíš se bát, i když jsem jenom bojovnice a žádná druidka, určitě tě vyléčím, drahý Conchare. Znovu se budeš prohánět archivem, musíš jenom doufat. A teď také chvilku vydržet, přišla jsem si promluvit se svými novými přáteli."

Fiona:2D6+1 → 6(3 +2 + 1)#minulost
Fiono, jaká byla první znamení, signály či předzvěsti toho, že svět jak jsi ho znala skončí?

"Povím vám příběh, mí drazí," říkám, zatímco klečím pod výklenky, za kterými jsou zpoza průhledného závoje vidět tváře spících mužů. "Příběh o tom, jak se to všechno stalo. Dobře mě ve svém spánku poslouchejte, vězte, že nebude věčný, a ani tak dlouhý, jako spánek mých lidí."

"Byly časy, kdy naše království bylo dokonalé a žili jsme v jednotě. Ano, vzpomínali jsme na doby ještě dokonalejší, ale našemu rozumu není dáno, aby poznal dva různě dokonalé světy a neztratil sám sebe v labyrintu myšlenek."

"Náš život byl dokonalý, to ano. Ale přesto v touze po ještě větší dokonalosti začali někteří z nás otevírat svou mysl bohům a spatřili tu věc. Jako první si něčeho všimli umělci. Slyšeli ji ve své mysli, nejdříve prchavou a nejasnou, jako hlas dítěte v lůně matky promlouvající k ní své podivné myšlenky. Byl podivný, neskutečný a krásný a cizí. Mluvili o něm, malovali jej jako ohromný vír kroužící všehomírem a do světa zpívali podivné tóny, které v něm slyšeli. Ze začátku jsme to považovali za pouhé šílenství, za onen druh vznešeného šílenství, protože zasahovalo ty nejlepší z nás, a ti nejlepší bývají zahaleni v roztrhaný šat a temné předivo svých snů. Ale bylo to šílenství, bylo to šířící se šílenství, protože jej vidělo stále více a více z našeho lidu a v momentě, kdy dosáhlo i druidský kruh, už mělo i jméno. Dostalo jméno Maelström."

"To ale nebyl konec, i když v tu chvíli jsme jeho příchod už mohli tušit. Konec samotný jsme na sebe přinesli mnohem, mnohem později. Dokud ten podivný vír viděli pouze umělci a blázni, nebyl nebezpečný. Ve své pýše jej ale vyhledávali i druidi. Nestačilo jim však jenom tiše se dívat a naslouchat. Chtěli jím vládnout a tak sestrojili strašlivý stroj. Myslíte si, že jej vymysleli ve své moudrosti? Kdepak. Návod na jeho tvorbu ležel uvnitř Víru. A také tam byla ta strašná pravda - aby Víru porozuměli víc, musí se proměnit."

"Na moment se odmlčím. "Víc vám teď nepovím, přátelé. Ráda bych, ale dlouhý spánek mi ukradl příliš mnoho vzpomínek. Hned, jak z mé paměti padnou další okovy, řeknu vám víc. Řeknu vám, jak z touhy přiblížit se bohům, kterým jsme tolik ublížili, přišli na svět Vlci, proč se Maelström stal vůči nám nepřátelský a také o tom, jak se podle legendy mělo ve Vlčím doupěti narodit Dítě bohů, být kojeno Vlčicí a přijít mezi nás, o tom ale zase jindy. Navíc mě volá Górdan, musím jít."

Navlekla jsem na sebe brnění, co kdyby bylo potřeba, poklonila jsem se Górdanovi a jeho neusínajícím očím a vykročila jsem ven.

"Jsou tady. Už zase. Mě nenajdou, sebe nenajdou. Ne teď, když jsem rozptýlila mlhu."
*Fiona chvíli čeká se založenýma rukama, dokud se nepřiblíží jeden z Jákobů. Nevidí ji. Fiona udělá krok k němu, zacpe mu ústa a vtáhne jej dovnitř.*
Seize Jákob by force,Fiona:2D6+3 → 13(6 +4 + 3)#cool
dostanu míň, nezpochybnitelně jej chytím a je nezraněn.

Pokloním se Górdanovi. "Pusť nás dovnitř, nejsme hrozbou. Toto je Jákob. Ano, opět Jákob." Vedu Jákoba dovnitř. Pevně jej držím, takže nemůže utéct a musím jej násilím vést vpřed, protože je zkamenělý hrůzou. Abych jej uklidnila, pohladím jej po vousech a pak po pleši. "Neboj, Jákobe, nic se ti nestane. Nejste hodni toho, abyste se stali zdrojem, i když je vaše duše silná a nepoznamená životem. Z vaší duše by můj lid mohl žít dlouho. Ale nejste toho hodni. A jak vidím, nemáte odvahu se obětovat, tak jako oni. Ale to nevadí. Budete mými hosty, i když teď musíte jít spát.

Dovedu nového Jákoba do Prázdné síně, kde jej uložím do neobsazeného výklenku. Ještě je pár volných, musím se pokusit chytit ještě aspoň jednoho, než se mlha rozptýlí.

MC, pokusím se chytit aspoň jednoho, jsem jako malý gang, mohla bych ještě jednoho či dva stihnout.
Co je důležitější, pokusím se dnes vyléčit Conchara.

Conchar je prastarý orb. Byl zničen kdysi dávno nepopsatelnou silou. Eony byl mrtvý. Přitom jsem se jej pokusila rozložit a složit. Navíc zůstala vosková hmota plná krystalů, nejspíš rubínů. Jeho schránka je okousaná. Jeho zdroj byl využit pro oživení celého kamene. Po mnohem delší dobu, než jsem myslela, že je možné. A kámen byl poškozen a fialové výboje blesků se na něm ošklivě podepsaly. Přes to ale cítím, že stále žije, že jej něco drží při životě. Má tuhý kořínek. Co musím udělat, abych jej vyléčila?

When you go into your workspace and dedicate yourself to making a thing, or to getting to the bottom of some shit, decide what and tell the MC...

Tibor

Příspěvek od Tibor » 14. 8. 2016, 16:12

... am Lieben Schloss ...

Rozvztekleně odkráčím od Česlava pryč. Ať si s Vlaštovkou plánují, co chtějí.

Já teď musím najít Matěje, toho fidlala co si natropil a promluvit mu do duše.

Najdu ho nakonec v kuchyni, somruje u kuchařky balíček na cestu. To je mu podobný.

"Matěj, co to hergot vidím? To v sobě nemáš trocha cti a kuráže?" obořím se do něj hned. "Tys neslyšel, co herr graf říkal, když jsem se za tebe postavil? Řval, že celej schloss stál v pozoru, to ti není stydno takhle sofort se balit?"

Houslista se na mě podívá s výrazem naprostého nepochopením toho, co po něm vlastně chci.

"Jestli si myslíš, že se za tebou budu tahat někam po vsích, abych tě učil, tak na to zapomeň! Jestli chceš dál čerpat inspiraci a vědomosti o kumštu odemne, koukej se postarat o to, aby tě hrabě bral vážně. Když mu ukážeš, že mu pokojskou zklátil rytíř, byť bez titulu, tak to uzná nechá tě tu bejt."

"Je- je- jenže von mluvil vo souboji, pane Tüboar," konečně ze sebe vyžvejkne houslista Matěj, "von mě dočista zabije."

"Ale nezabije. Podívej, nezbedníku," nasadím úlisný tón, "tady máš perly, co mi kdysi jedna frauline dala za, no řekněme pěkné noční vystoupení," ukazuju mu pěknou dřevěnou krabičku (dar v ceně 1-BARTER). "Koukej je popadnout a vraž je panu hraběti i s poníženou omluvou," začínám ho postrkovat ke schodišti. Pak ho na moment ještě zastavím a chvatně si sundám rukavičky, které mu podám: "A tyhle si hned teď obleč. A jakmile pan Alexander přijme omluvu a dar, okažitě si jednu z těch rukavic sundej a hoď mu ji do tváře a řekni mu, že teď, když přijal tvou omluvu, je na čase, abys obhájil svou čest a čest té dívky."

Matěj se zastaví a nevěříctně na mě zírá. Už si na moment myslel, že ten dárek je MÍSTO souboje.

"No, podle rytířské etikety když ty ho vyzveš, on bude volit zbraň. Tak nezmatlej ten dárek a on pak milosrdně zvolí nějaký šerm na kordy nebo něco podobného, co odneseš s jedním píchancem a budeš v pohodě. Tak přestaň fňukat a mazej nebo ti osobně zlámu prsty na rukou, takže nejen, že tě nebudu učit, ale ještě půjdeš žebrotou, místo toho, aby sis poctivým kumštem mohl vydělávat!"

Go Aggro: Tibor:2D6-1 → 9(4 +6 - 1)
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 14. 8. 2016, 16:38

... v mohyle ....

Jákobové>Fiona: 2-HARM(zfanatizovaný dav) -2HARM(zbroj) -1HARM(volba) => -1HARM
Fiono, myslím, že tři jsi zvládla ulovit.

Co se týká orbu, tak na jeho opravu není potřeba nic víc, než velké množství drahých moderních látek - které budou stát přímo nekřesťanské peníze. Shromáždi 6-BARTER a nakup za to v nějaké apotéce a železářství a je to tvoje!

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 14. 8. 2016, 17:14

... na zámku v Libni ...

Česlave, zatímco Tibor vás opustil, Vlaštovka s tebou dojde až do pracovny.

Tam ti sdělí, že by ráda jezdila krajem a zaznamenávala a zapisovala pro budoucí soudy, co kde který Nesmrtelný tropí. Jako naprosto nestranný a neutrální svědek, nebude se do ničeho motat. Chtěla by si na to půjčit jednoho koně, a abys to nebral jako závazek, nabízí za to půl tuctu guldenů (1-BARTER).

Co jí na to řekneš?

Potom se ozve zaklepání na dveře. Když vyřídíš co potřebuješ s Vlaštovkou, zavoláš své obvyklé "Herain!"
Vstoupí ten fidlal, co ráno pigloval tvou komornou v tvé posteli. Tentokrát je ustrojen, v šedém kabátci lemovaném zlatavou (nikoliv však zlatou) nití, s brokátovou vestičkou, v bílých rukavičkách a tmavošedých kalhotech. I boty má ozdobené ošoupanou pozlacenou sponou - zkrátka snaží se vypadat, jak nejlépe to půjde.

Hluboce se ukloní a pak opatrně předstupuje, v rukou ukazuje zdobenou dřevěnou krabičku. "Vaše Excelence," hlas se mu třese, "na známku toho, že jsem si vědom nevhodného chování, kterého jsem se dopustil dnes dopoledne vzhledem k vašemu majestátu, dovoluji si odčinit tento svůj skutek tímto váženým darem." Položí před tebe na stůl krabičku a otevře jí.

V krabičce leží perlový náhrdelník, pravděpodobně ho dostal od Tibora, protože je celkem cenný (1-BARTER) a na takový majetek ti jeho studentíci přeci jen nemají. Nicméně, jak dar na usmířenou to je adekvátní.

Zatímco si náhrdelník bez velkých slov prohlížíš, muzikant se několikrát rozhlédne, jako by snad hledal nějaké potvrzení svého činu a pak si stáhne jednu rukavici a teatrálně pronese:
"Musím však trvat na tom, že ač možná nevhodně ve vaší ložnici, jinak jsem se choval diskrétně, jak volí etiketa čestnému muži a to, že jste se rozhodl řešit tento prohřešek veřejně, způsobilo pohoršení, nikoliv akt samotný." Neohrabaně hodí sundanou rukavic směrem k tobě, aby bylo jasné, že ti mířila do tváře, ale zároveň aby se jen lehce dotkla a spadla na stůl, před krabičku. Rukavice trefí spíš tvou paruku, než tvář.
"Vyzývám vás tedy na souboj, ve jménu cti své i té dám.. ehm dívky," dodá a viditelně po těch slovech polkne.

Pot z něj teče horem dolem.

Co uděláš?

Jasna

Příspěvek od Jasna » 14. 8. 2016, 17:56

... v domě prostitutky ...

Pokleknu k ní, co na tom, že si sukni zamažu od krve a špíny, zkouším jí zachránit život. Vezmu další kusy látky a přitisknu je k ráně ať se to krvácení trochu zmírní. Potřebuji někoho kdo se umí o zraněné postarat lépe než já a tak využiji sílu víru a přivolám Zlatuši.

"Neboj fräulein," snažím se jí uklidnit. "Už jsi v bezpečí. Monstrum je pryč." Dívám se do jejich vyděšených očí a snažím se nevmínat krev která prosakuje skrz obvazy.

"Tady!" křiknu když zaslechnu zavrzat schody. "Silně krvácí. Pospěš."

Lost: Jasna:2D6+2 → 10(6 +2 + 2)
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.

Dalibor

Příspěvek od Dalibor » 14. 8. 2016, 17:58

...U Kamene...
Dělám si pořádek ve svých listinách. Ještě jednou si přečtu tu už dávno odeslanou:

Mí drazí přátelé,
Jasno, Vero, Zlatuše a Marcu,

rád bych vás oficiálně - a srdečně! - pozval Ke Kameni, kde následujícího dne, kdy bude Vír znovu silný, přesně o páté, provedu rituál k uctění Zdroje. Pevně věřím, že prastará moc, která v něm dřímá, se probudí a promluví k nám. Snad získáme odpověď na naše mnohé otázky. Pokud si myslíte, že by měl být přítomen někdo další, neváhejte ho pozvat také, při výběru lidí buďte ovšem opatrní.

s láskou,
váš Dalibor.

A pak ještě ten druhý. Ten jsem právě vyhotovil ve dvou opisech a jistý kupec, který se zastavil na jedno a má cestu na Kobylisy a pak do Prahy, slíbil, že zprávu doručí.

Milá Jasno, drahá Vlaštovko,

jak jistě víte, získal jsem novou povinnost vůči Zdroji. Jako takový bych se měl starat nejen o Zdroj a poutníky, ale také napravovat křivdy. I když náš koncil dopadl tak, jak dopadl, mám pocit, že jedna hlubší křivda zůstává nevyřešena. Vzhledem k smírnému výsledku koncilu předpokládám, že se bude jednat jenom o formalitu. Vlaštovko, velmi si cením tvé vášně pro spravedlnost, budu rád, když účastníkem mého prvního oficiálního smírčího soudu budeš právě ty, rád bych se od tebe opět něco přiučil.

Dostavte se prosím s úderem čtvrté ke Kameni.

S nehynoucí láskou,
Váš Dalibor

Neutrální půda, Dalibor:2D6+3 → 6(2 +1 + 3)#cool
Neúspěch. Můžete mít obě požadavky a přijít musíte pouze, pokud na ně přistoupím.

Pak vejdu dovnitř a vidím to bezpráví.

"Ale pánové! Takhle se nemůžete chovat k hostům! Marto, tři piva pro pány, posaďte se! Proč? Protože jsem doktor, nevěříte? Sice neordinuji, to ze mě ale nedělá o nic míň doktora, nemám pravdu? A navíc tady někde poblíž bude skutečná doktorka, radost pohledět. Ale no tak, sedněte si, hned donesu pivo a diplom, vidím, že jste od fochu."
Dalibor:2D6+1 → 9(3 +5 + 1)#hot
Vyžadují záruku. Jako záruku se vydávám do rukou úředního šimla.
Krmení úředního šimla, Dalibor:2D6+3 → 12(6 +3 + 3)#cool

"Heidelberg, vidíte to? To je univerzita, ten studentský život se nedá srovnávat s žádnou jinou univerzitou, to mi věřte. Jenom je mi líto, že jsem si neodnesl žádný z duelových šrámů. Snad se mi někdy poštěstí se tam vrátit. Ale co to povídám, nejste tady kvůli mě, že ano? Prosím vyprávějte, co jste viděli na cestách, nebojte se přehánět a vy pane klidně seďte a pijte. Pivo léčí."
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 14. 8. 2016, 18:20

... v dopise od Vlaštovky ....

Drahý Dalibore,

velice si vážím toho, že ses dal na cestu usmiřování. Ohledně našeho setkání s Jasnou mám pouze jeden požadavek - aby na místě byl přítomen jeden další svědek z našich řad, který nebyl v našem sporu nijak angažován a tedy není kompromitován.

Vzhledem k tomu, jak se kdo choval na koncilu, připadají v úvahu tito Nesmrtelní: Grgur, Chval, Janek nebo Wilhelm. Ti jediní se vyjádřili ve sporu s Jasnou neutrálně a pokud ji chtěli osvobodit, tak z nedostatku důkazů či nechuti soudit, nikoliv z osobních pohnutek.

Pevně věřím, že tento můj požadavek bude naplněn. Mám v plánu v den, kdy Vír zesílí, projíždět krajem a dohlížet na to, co a s jakou motivací Nesmrtelní v kraji páchají. Pokud najdeme v tomto shodu, naplánuji svou cestu tak, abych o čtvrté hodině byla U Kamene.

Chladně Tvá
Vlaštovka

Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“