[AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Jasna »

Vlaštovka a Česlav. Mohlo mě to hned napadnout, že se přiřítí aby všechno pokazili. Jediný můj trumf je, že zatím asi nevědí, že mám zpět svou sílu. Tedy modlím se v to aby to nevěděli.

Rozhlednu se po těch jeho chlapech a jenom se usměji. "Vzal jsi sebou přátele protože tě už nebaví mlátit mě samotnou? Zkus levou tvář, tam ještě modřinu nemám," odseknu a nechám se odvést zpátky.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Česlave, obě dívky se rozhodly tě následovat.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Vukmar »

... ve Zlaté uličce ....

Kdybych byl někdo jiný možná bych si povzdechl nad lidskou hloupostí, ale nejsem, takže jenom vstanu a ozbrojím se.

"Nevěřím, že vystřelíš do domu plného vybušnin a dalších věcí. Ty nejsi ten kdo by ublížil nevinným a to by se mohlo snadno přihodit," křiknu pootevřenými dveřmi ven. "Rozumím tvé pomstě, ale já nejsem ten kdo tě do toho nahnal. Za to poděkuj Daliborovi. On tě ponoukal. Já se boji s tebou snažil vyhnout."

Podívám se mezi okenicemi ven. Mohl bych ho střelit. Nebo Dalibora, ale je to zbytečné. Nejsou velkou hrozbou.

"Grgure, v té važi na konci uličky je mrtvý. Vezmi si ho, nacpi se k prasknutí a jdi s Bohem."

Interfere: Vukmar:2D6+1 → 9(3 +5 + 1)
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

... ve zlaté uličce...
interfere, Dalibor:2D6+3 → 6(1 +2 + 3)#sharp
Edit: chyba, interferuju přes Hx, což je -2, výsledek je neuvěřitelná jedna.


Fascinován hledím na odcházejícího Vukmara. Je neuvěřitelný! Ještě nikdy jsem se nesetkal s takovou chladnou vypočítavostí. A to jsem žil staletí ve vztahu s Vlaštovkou. Mohlo mě to připravit, ale nepřipravilo. Po zádech mi přejel mráz.

"Grgure, dej si na něho pozor. Dostal jsem se na jeho list cílů. Bojím se, že je mou ctí sdílet první příčky s Wilhelmem. A všichni mě blízcí jsou v nebezpečí. Měl by ses ode mě držet dál." Dalibor si povzdechne. "To ale neznamená, že se nechci podívat na ten tvůj mor."
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Má pravdu, Vukmar jeden. Málem jsem se zpronevěřil své zásadě brát jen mrtvé.

Neodpovím. Ale uhasím rozpálené železo v kýblu vody a zavelím kostlivcům ku věži. Začnou tiše klapat.

Přemýšlím o tom, co mi řekl o Daliborovi. I o tom, co mi říká Dalibor, když jedu kolem. Až mě za chvíli bude čistit od moru, musím se ho na to zeptat. Ale předtím si dojdu pro slibovanou mrtvolu.

Přemýšlím, jestli je nějakým znamením, že dnes už podruhé vstoupila do mého osudu postava, sešitá z kusů těl různých lidí. Nejprve strašák na krysáka, a teď tenhle mrtvý.

A v obou případech to mělo za následek, že padouch odešel hrdě, svobodný, zatímco já, poctivý a dobrý hrobník musel přemýšlet o motivech, které vedou lidi k tomu, aby ubližovali.

Naložím podivnou sešitou mrtvolu a vrátím se k domku, na který ještě předchvílí mířila houfnice. Pokud je tam ještě Dalibor, požádám ho, aby dodržel své slovo a vyléčil můj mor.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Počkám na Grgura v Gabryasově dílně. Pořádně ji prohrabu a najdu potřebné nástroje, snad přitom nic nezničím.
Acting under fire, Dalibor:2D6+3 → 9(5 +1 + 3)#cool
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... zpátky na mýtině ...

Fiono, netrvalo to dlouho a z lesa vyjeli ve špalíru jezdci a mezi nimi jdou Vera a Jasna - prozatím nejsou spoutané a ani nevypadají zraněné.

"Vl-...ehm...tělo zajištěno? Dobře. Teď všichni na stráž. Nikdo nepůjde sem ani ven.", zaúkoluji muže, hned jak seskočím z koně. Udělám pár kroků sem a tam a promnu si bradu. Potom se zastavím založím si ruce na prsou a zkoumavě přelétnu pohledem shromážděné Nesmrtelné. Vlaštovka, Vera, Jasna, Fiona. A vida, mezitím sem došla i Zlatuše z Kobylis. Odkašlu si.

"Je to skoro tisíc let. A nikam jsme se nepohnuli. Malicherné spory, staletí staré křivdy. Na to, že máme celou věčnost je to pozoruhodně plýtváme časem. Lidé umírají, říše vznikají a zanikají. Ale my jsme pořád tady. Jenže nejsme jediní, s námi jsou tu Oni, bytosti z Víru, někteří z vás jim říkají Vlci."

"Jenže každý o nich ví jen to své a protože mezi sebou vedeme války, nesdílíme své poznatky. Nespolupracujeme. Vzájemně si kazíme záměry...a přitom možná nejsou odlišné. Neznalost a nepochopení, to z nás dělá zbytečně nepřátele. To se změní. Já to chci změnit."

"Tímto svolávám První Koncil Nesmrtelných, na Nový rok, na zámku v Libni. Chci, abychom se sešli, my všichni, dotčení Vírem, Neumírající. Chci, abychom sdíleli své znalosti o Vlcích a Víru, abychom vyjasnili své postoje a odhalili své motivy. Abychom mohli překonat rozdíly, odpustit staré křivdy a spojit se proti společnému nebezpečí. Chci abychom právě tam, poté, co každý dostane prostor, mohli rozhodnout, jak nejlépe naložit s Vlky, včetně toho, kterého jste zabily. Dost bylo bezvládí a časů, kdy si každý šel jen za svým a křivda plodila pomstu a další křivdu. Musíme spolu začít jednat. Tohle může být začátek."

"Nemusí se vám líbit, že právě já jsem se rozhodl koncil svolat. Nemusí se vám líbit, že právě já, ze všech Nesmrtelných vládnu takovou mocí a vlivem, abych si to mohl dovolit. Nemusíte mě mít rádi, nemusíte se mnou souhlasit. Jen vás zapřísahám - zamyslete se nad mými slovy a dejte té myšlence šanci."

MANIPULATE: Ceslav:2D6 → 7 (3 +4 + 0 HOT)
- hráčským postavám nabízím exp, když slíbí, že se zúčastní
- Vlaštovce nabízím možnost vyslechnout si Jasnu v mnou moderovaných podmínkách a získat posudek ostatních Nesmrtelných, zda je nebezpečná či nikoliv, možná je tam i možnost narovnat křivdu
(aby bylo jasno, i když bude interfere, stejně ho hodlám uspořádat a vzkázat i těm, co tady nejsou, aby přišli)
Naposledy upravil(a) Česlav dne 8. 8. 2016, 23:30, celkem upraveno 1 x.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, úspěch za cenu - musíš použít 1-STOCK, pže Grgur je divnej.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Fiona »

"Uvidíme. Nejdřív připravte hranici. Pro Vlka. V Kob lýsaj."

*Fiona zabalí Vlka do svého pláště, aby na ni nekapala černá krev. Hodí si jej přes rameno. Je viditelně těžký a Fiona se boří do sněhu.*
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Grgur »

... ve Zlaté uličce ...

Vrátím se do dílny.

Když mé Dalibor ošetřuje, přemýšlím znovu nad Vukmarovými slovy a nad tím ....

.... že to je vlastně pěkná kravina. Dalibor že může za to, že mýmu koni Vukmar usekl hlavu? Dalibor, kterej se nesnažil nic, než odjet pryč? Nechápu, jak jsem mu na takový blábol mohl vůbec skočit! To jsem měl v hlavě nastláno?!?

Pak si uvědomím, že jak jsem na sebe rozlobený a nervózní, strkám si mimoděk po hrstích z kapsy do pusy Chcípovy pamlsky. Přestanu, a zatímco poslední prstík mi ještě napůl kouká z úst, podívám se provinile na Dalibora.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Budu muset Grgurovi vypomoct ze svého materiálu. Ale základní výbava tady je, takže to nebude nic nemožného. Roztopím pořádně oheň a fascinovaně sleduji, jak cosi bublá v tyglíku, jako by to chtělo utéct.
-1 angel kit

"Grgure, měl bych zmizet. Nemůžu přestat léčit, ale asi se někde usadím a nechám si pomáhat jenom smrtelníky. Vukmarova slova rozhodně nebudu brát na lehkou váhu. Řekl, že ublíží všem, co jsou mi blízcí. Zaměřím se na nalezení způsobu, jak ze sebe dostat zbytek Gabyasovy dýky a pak jej někde pohřbím, hodím do Vltavy nebo poprosím Fionu, ať jej až do konce věků ukryje v její mohyle. Asi pustím z hlavy svůj projekt na boj proti Vlkům, ten teď není tak důležitý. Byl jsem tak blízko, ale potřeboval bych další vzorky, díky Veře jich mám dost a přeci málo! A přitom ti musím říct, že jsem už od devátého století žádného pořádně nepotkal - ne, tu chiméru počítat nemůžeme, ta byla nestandardní - a vůbec, víš, že poslední Vlk, kterého jsem viděl, byl můj otec? Taková ironie. Dlouho ho hledám, ale už staletí cítím jenom prázdnotu."

Prohlížím Grgura, štípance od blech proříznu a vydesinfikuji a rozehřívám léčivé masti. Chvílemi se zatvářím smutně, ale rychle přejdu na svůj výraz nacvičené účasti s trpícími.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... zpátky na mýtině ...

"Nemám nic proti tomu, Vlka spálit...pokud si všichni myslí, že je to nejrozumnější a nejbezpečnější nápad. Ale nebylo by lepší ho napřed prostudovat a najít jeho slabiny?"
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Fiona »

"Slabiny. Vlk byl proměněn v člověka. Téměř. Tys ho zabil. Pak jsi nepomohl. Větší slabost není."
*Fiona odchází, Vlka na zádech, a boří se do závějí. Nedívá se do očí Česlavovi.*
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Česlav »

"Fiono! Tohle je ale přesně to, o čem mluvím! Kdybys rovnou řekla, jaké jsou tvé úmysly, namísto slov 'Zruším jeho rituál, začnu svůj, uhni, musíš mě pustit' a místo toho, že jsi se jak velká voda hnala rovnou na Gabryase se zbraní v ruce, vůbec k tomu nemuselo dojít.", zavolám za ní, "Jenže tak jako jiní Nesmrtelní, tebe vůbec nenapadlo někomu něco vysvětlovat, prostě sis šla za svým s tím, že všechen odpor v cestě smeteš! Nemůžeš se potom divit. Kdo seje vítr, sklízí bouři."

"Přijď na Koncil. Použij slova. Budeme naslouchat."

"Pomozte jí s tím a nanoste dříví na podpal.", kývnu skupince, co tam Vlka před chvílí hlídala, "Zlatuše, věřím, že máš nějaké zásoby suchého dřeva...?"

Potom se otočím zpátky na Jasnu a Veru a čekám na odpověď. Nevypadá to, že bych vám chtěl aktivně bránit udělat...cokoliv. Vlaštovka také vypadá zamyšleně a zjevně zvažuje dopady koncilu a možnosti, které se naskýtají.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

...v Bohemicích...
"Květoslavo, Jákobové, dovolte, abych vám představil nového přítele, Golema. V podstatě jsme do sebe vrazili na pláních u Královské obory. Golem má zajímavé informace o diagramu."

Ukážu Jákobům diagram, do kterého mám vepsaná místa, o kterých mi řekl Golem.

"Co si o tom myslíte?"
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů