[AW-Postava] Fiona - The Water Bearer

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Postava] Fiona - The Battlebabe

Příspěvek od Fiona »

40. léta 20. století
Obživu za mě platí Tibor, dlužím mu to. Jeden barter dávám Grgurovi.
Mám brokovnici, brnění, Conchara a nože (zrovna na četnické stanici)

+1 barter

Staty
Cool= +3
Hard= +2
Hot= +2
Sharp +2
Weird +1

harm
0-3 postřílená od Vukmara
3-6 psi harm od mohyly

Startovní Hx:
Grgur +1
Dalibor -2
Jasna -1
Česlav +2
Marcus -2
Potomek -1
Tibor +1
...
Vukmar +6 =>exp, +1
Tibor +1 za sex

Expy (sharp, hard)
- manipulate na strážníka, aby mě odvedl k mým Jákobům
# read a person, fail, Jákobostrážník mě vede na stanici
- sexy&dangerous, Fiona se nenechá zavřít do cely, vleče strážníka někam, kde je víc pohodlí
# read a sitch, Fiona se připravuje na hlavního Jákoba.
=> level up, +1 weird, mám weird +0, jsem druidka

# read a person, co se ti divní-moji-Jákobové chystají udělat? Fail
# read a hlavní Jákob, co vlastně cítí?
- manipulace na hlavního Jákoba, chci, aby spolupracoval
- manipulace na neJákoba, bude Hlavní Jákob
# seize hlavní Jákob by force
# výjimečný stav, Fiona se vloupala do Jeskyně.
- open your brain, procházím portály. Jsem druidka
-DSuF, plížím se k Vukmarovcům
# seize by force, jeden Vukmarovec je omráčený, mám pistoli
=> level up Fiona je Gunlugger, za (při)zabití si bere +1 weird

# seize by force, Beathag může utéct
# reset hx s Vukmarem
- obtížný terén, mí Jákobové utíkají
- žebrání u odbojářů, dají mi útočnou pušku
# read a sitch, blázinec je v průšvihu
- vyrábím v Grgurově garáži detekční systém
- manipulate, chci vědět, kde najít Grgura
# read a sitch, Vukmar na nás chystá past
- manipulate, mí Jákobové chtějí pomoc od Česlava
- manipulate, mí Jákobové zahlazují bitvu na Havránce před úřady
- stay overwatch, kdo zaútočí na Grgurovce, dostane kapky
- manipulate, chci, aby Grgurovci útočili místo Grgura v bezvědomí
- DSuF, přesouvám se na výhodnou pozici
# lay down fire, nenechám Vukmarovce postupovat
=> level up Hypnotic, inspirována Tiborem

# přišla jsem do Mohyly, jak Česlav chtěl
# Jákobové poslouchají Česlava
# read a sitch, situace je nepřehledná
# lay down fire, pomáhám Česlavovi
# sucker Vukmar, zmetek se odplížil
=> level up Scent of blood, inspirována Vukmarem

- stand overwatch, ostatní můžou utéct
# fuck this shit, mizím z bojiště
# výjimečný stav, pronáším útočnou pušku přes město
- escape a hunter, mizím těm, co je jim to podezřelé
- manipulate na Vlaštovku, ta ženská je neoblomná
# read a Vlaštovka, jak ji můžu přimět přidat na svou stranu?
- manipulate, Tibore, přestaň vypouštět mé nemrtvé
- hypnotic, jsem Tiborem jen víc unešená
# augury, přivolávám hlavního Jákoba
# seize hlavní Jákob by force
=> level up, beru holding

# augury, odstiňuju Jákoby od Gabryasů
# augury, přepínám mezi Jákoby
- manipulate, somrám zbraně od Česlava
# read a sitch, nepřátelé jsou všude kolem
# leadership, Jákobové mě poslechnou, ale budou brblat
-ADSuF, jsem na sniperovské pozici
# Lay Down Fire, a jsem sniper
=> level up, weird +1

- ADSuF, tank střílí pode mě, já si jdu pro tank
# Sucker tank, tank je zničen
- DSuF a já mizím pryč
# Lay Down Fire, mí Jákobové kryjí ústup
- DSuF, ze snipera si nic nedělám


Události
- Fiona byla přivedena četníkem na stanici, kde si ji měl vyzvednout hlavní Jákob. Jákoba ztloukla, zajala a slíbila četníkovi, že z něj udělá hlavního Jákoba.
- Fiona odešla do Potomkovo Jeskyně.
- Fiona v Jeskyni poprvé otevřela svou mysl a prošla portálem
- Fiona se pokusila zachránit Beathag před Vukmarem, ale bídně zhynula. Skoro. Ty jizvy ale nebude nést s hrdostí.
- Potkala jsem se s Grgurem, dovezli jsme se k místu, kde na nás Vukmar chystal past. Ostřelovala jsem pozice, poslala jsem na smrt Grgurovy ghůly, Vukmarovcům jsme pomalu nic neudělali, tak jsem zmizla
- Mí Jákobové unesli Hlavního Jákoba, ten jim zmizel, tak si šli pro radu za Česlavem
- Nechala jsem se zajmout Vlaštovkou, slíbila jsem jí, že jí dám druidské srdce
- přivolala mě Jasna, dala mi mou figurku. Je moc hodná
- Pohádala jsem se s Tiborem, chtěl předčasně vypustit můj národ. Dalibor nás donutil, ať si vyříkáme nakonec jsme si vše vyříkali a odhodili svou přetvářku.
- Tibor se mě zastal před členem jeho kapely, účastnil se obřadu resetování Jákoba (Česlav mi tam zatleskal). Jákob je zase celý.
- Nový hlavní Jákob mi vysvětlil jeho plány ohledně Beathag. Vyjádřil zděšení z toho, že nebyla vychovávána.
- Vyrazila jsem z Potomkovo jeskyně (jak by to nazval Dalibor) portálem ke Zdroji spolu s Tiborem, Česlavem, Daliborem a jejich lidmi. Kryla jsem všechny střelbou a pak zničila tank. Pomohla jsem Česlavovi to připravit na výbuch, zazpívala jsem si s Tiborem, on zpíval o cihlách ve zdi, já o bludišti, které vytvořil. Zmizeli jsme v něm, zatímco se nad námi rozezněly sirény štuk.
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Postava] Fiona - The Gunlugger

Příspěvek od Fiona »

40. - 70. léta
Obrázek

Mám 1 barter, který ale vracím Tiborovi.

Válka přišla a odešla. I když jsem hledala Vlky, byli pryč, vyčkávali. Já jsem ale nezahálela a připravovala se na setkání s nimi. Trénovala jsem své tělo jako vždy, ale učila jsem se trénovat i svou mysl.

Scent of blood, Fiona:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)#weird
Jestli se někde strhne bitva, budu tam, připravena zasáhnout.

Tentokrát jsem nechtěla vyrazit někam do světa, protože jsem měla spoustu práce s Jákoby. Myslela jsem, že když jim vrátím hlavního Jákoba, budou samostatnější, ale moc se to nezlepšilo. Naštěstí se dali trochu dohromady a hodně mi pomohli.

Fortunes, Fiona:2D6+1 → 9(4 +4 + 1)#fortunes
+2 barter, want: hunger, myslela jsem, že když jim dám hlavního Jákoba, budou nasycení, ale Jákobové chtějí vědět víc


Byli až moc pilní a abych je nějak zaměstnala, donutila jsem je začít pracovat na ČVUT, kde získal hlavní Jákob pozici profesora. Potřeboval jsem po nich, aby mi pomohli navrhnout rozhraní pro přístup k Síni moudrosti, abychom si mohli odnést příslušné informace. Ano, mohla jsem je nechat, ať si všechno zapamatují oni, ale nechci na nich být závislá, až mě Beathag požádá, abych jí vrátila skrytou říši se všemi síněmi. Žádný s druidů nemá dostatečnou paměť, jak jsem zjistila.

Aby měli klid na práci, Jákob založil fakultu elektrotechnickou a stal se prvním docentem: prof. RNDr. Zdeněk Pírko, 1950 - 1952. Po hlavním Jákobovi jsem jako druhého docenta dosadila Tibora: prof. Ing. RNDr. Josef Slavík, 1952 - 1954. Studenti ho zbožňovali, ale Jákob mi dal ultimátum, že buď Tibor NEBUDE ve vedení, nebo půjde pryč on. Pro Tibora to bylo stejně moc formální a chřadl tam.

Změna Jákobům opravdu prospěla. Nechtěli o tom se mnou moc mluvit, ale zdá se mi, že se změnil mód jejich předávání informací. Původně byl vždy jeden hlavní Jákob a další Jákobové byly jeho kopie, různě dokonalé. Pokud hlavní Jákob zemřel, nejúplnější Jákob se stal jeho zástupcem. Teď se mi zdá, že jsou schopní si své poznatky předávat, protože jenom krátce poté, co se jeden Jákob vrátil z ciziny ze stáže, měli všichni Jákobové jeho znalosti. I přes to od nich nemám pokoj. Pořád mě s něčím otravují, pořád chtějí vědět víc. V Síni moudrosti je prý uložen objem informací, který je v principu nezpracovatelný, ale oni se o to přesto chtějí pokusit.

MC, chci se připravit na to, že budu jednou muset opustit mohylu. Plánuji přesunout informace ze síně Moudrosti ven. Nespěchám na to. Používám k tomu Jákoby a jejich studenty, chci ale, aby výsledné řešení bylo na Jákobech nezávislé.

Teď mezi nimi probíhá diskuze o dvou přístupech k jednomu problému, kterému říkají Singularita.
Podlé jedné skupiny nastane Singularita tehdy, když se všichni Jákobové naučí stát se hlavním Jákobem a začnou nezávisle na sobě verbovat další Jákoby z řad lidí.
Podle druhé skupiny Singularita nastane tehdy, když se jim podaří přimět počítač, aby se stal Jákobem.

Ach, ti Jákobové a jejich potrhlé myšlenky. Jednou jsem přerušila jejich diskuzi s tím, že tímhle tempem bude moct za chvíli být Jákob i můj Conchar. Nejdřív se zasmáli, pak všichni najednou zmlkli, podívali se na sebe a začali něco zběsilou rychlostí psát a počítat. Od té chvíle jsem o nich neslyšela. Pracují a ani nedutají. Jsou roztomilí.
Want: Hunger

Mí Jákobové se o sebe starají i bez mého většího dozoru, verbují studenty a zpracovávají s nimi moudrost mých předků. Takže mám volnou ruku. Chtěla jsem s Tiborem někam vyrazit a Jákobové mi doporučili dovolenou v Jugoslávii. Tak jsem na ně dala. Chvíli jsme byli v Jugoslávii, pak jsem se rozhodla překročit hranice, chvíli naháněli oni nás, chvíli my je a pak jsme přešli přes několik států, přes hory a našli si zase jiné moře. Hrozně se mi to líbilo, tak jsem rozhodla, že budeme jezdit každý rok na útratu Jákobů. Vždycky jsme začali v Jugoslávii a skončili někde jinde. Chápu, co na tom všichni lidi vidí. Ano, je nepraktické začínat vždy zrovna v Jugoslávii, ale beru to jako součást výzvy. Jednou jsme zkoušeli začínat v Bulharsku, ale to za nic nestálo.
Surplus: Growth.

Samotné fakultě se dařilo, ale nelíbí se mi, že Jákobové nedělají to, co po nich chci, ale věnují se pořád nějakým vlastním problémům. Myslím si, že se pěkně flákají a jenom předstírají, že dělají na něčem důležitém.

Holding, Fiona:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)#hard
+2 barter, want:idle,


ČVUT se daří a speciálně katedra FELu se stala přeborníkem ve vývoji podivných technologií, Jákobové na stážích pomohli toto rozšířit do celého světa a vozí zpět jiné neobvyklé přístupy. Jsem ráda, že se v technice konečně začaly používat krystaly, tak jí konečně trochu rozumím a můžu být trochu užitečná. Mé hlavní díky patří jednomu z Jákobů, jistému Werneru Jacobimu, který roku 1949 podal první patent na integrovaný propoj inspirovaný krystalem uvnitř Conchara. Kdo by to byl řekl, že zrovna Conchar bude jednou takhle slavný.

Využila jsem peněz, kterými mě Jákobové vděčně zasypávali. Všichni kolem si stěžují, že nic nejde sehnat, ale s valuty jsem dokázala zařídit, co bylo potřeba, a sehnat, po čem mé srdce toužilo.

Jak jsem si polepšila? Fiona:2D6+3 → 10(1 +6 + 3)#inflace
Vylepším sebe, vylepším své zázemí, dostanu 2 bartery.

Zázemí:
- Nejdřív jsme do mohyly natahali s Jákobama nějaké kabely. Slyšela jsem, jak si babky v Čimicích šeptají, že o půlnoci se zjevuje duch nějakého inženýra s krumpáčem a pokládá v lese křížem krážem kabely. Vznikla kolem toho spousta teorií a lidé se tam bojí chodit.
- V Černé věži vytvořili sklad vykopávek, jeden z Jákobů se toho ujal, abych to měla blíž na ČVUT. Vzdušnou čarou to není zas tak blíž, ale je to hezká procházka.
- Srovnala jsem Jákoby a jejich fakultu včetně studentů do latě a jako studijní referentka mám téměř neomezenou moc nad výběrem svých budoucích následovníků. A fakulta má dokonce vlastní ochranku. To byste se divili, kdybyste věděli, jak dobře vybavenou.
- Sama se snažím žít docela skromně a moc toho nepotřebovat (platím si jeden), ale žiju s Tiborem a to znamená párty v jednom kuse.
Vylepšení sebe
- Jákobové mi zpátky vrátili, o co mě obrali na stanici
- mám vybavení gunluggera (todo)
(útočná puška, lovecká puška, průrazné náboje, protivlčí granátky, keltská zbroj)


"Conchare, příteli, kde se zase touláš?"
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Postava] Fiona - The Gunlugger

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Fiono,
stav výpočetní techniky v Československu je v žalostném stavu. Kdykoliv chceš po někom ukládat nějaká data, v lepším případě donese bednu děrných štítků, v horším případě mikrofilmy.

Experimentuje se s ukládáním na magnetické pásky a staví se první mikropočítače, ale je to všechno hrozně pomalé, drahé a nepraktické, navíc se na to stojí fronty.

V říjnu 1971 ale za tebou přišel jeden z Jákobů. Americké university prý mají mnohem výkonnější počítače a navíc spojené do sítě. Právě provedli velké zátěžové testy na síti asi 20 univerzitních počítačů a napřesrok se chystají o tom informovat veřejnost. Také vyvíjejí protokoly pro vzdálený přístup - telnet - a vzdálený přesun informací - ftp.

Jákob vymyslel, že kdyby se podařilo skrze Vír připojit na tuhle síť, dokázal by napsat program, který by v ní existoval jako nemoc. Ta terminologie je opravdu divná, ale také mluvil o tom, že mu to umožní uložit data v mracích. Na otázku, jak se k nim dostat, až bude slunečno nedokázal smysluplně odpovědět.

Vysvětlil ti alespoň princip, jak to chce udělat. Informace by byly rozložena na více počítačů ve více kopiích. Každá kopie by se neustále starala o tom, aby sama sebe zazálohovala na libovolný nový volný počítač, co se objeví. Data by se tak mohla dynamicky stěhovat, pokud by některý z počítačů třeba byl zničen nebo odpojen a jejich existence by byla v podstatě věčná, dokud by alespoň jeden počítač v téhle síti žil.

Jákob mluvil o tom, že ve vzdálené budoucnosti budou těch počítačů prý milióny, že k těm americkým universitám budou připojené telefony, hodinky, televize, auta, dokonce prý i ledničky, kávovary a myši. To ti přišlo divné, ale je to Jákob a oni občas vidí věci jinak.

Určitě ses ho ale zeptala, co k takovému napojení na počítače na druhém konci světa potřebuje.

• It’s going to cost you a fuckton of jingle.
== Koupit na černém trhu mikroprocesor
== Koupit na černém trhu komunikační interface
== Koupit na černém trhu periférie
Každou z těch věcí seženeš na jistotu za 4-BARTER. Můžeš ale zkusit štěstí a nabídnout míň. Nebo je získat nějak jinak..?
• It’s going to mean exposing yourself (plus colleagues) to serious danger.
Ty věci nesmí být kontaminované Vírem - musíte je tedy dovézt do Mohyli fyzickým světem
• It’s going to take months of work.
Když to tuhle epochu to stihnete postavit, tak mezi epochami se budou kopírovat data a teprve v další epoše (kdy už bude internet dostatečně kapacitní), to budete moct používat. Nebo možná ke konci přechodu. Ale musíte to teď stihnout postavit.
• You’re going to have to add >>VÍRNETovou přípojku<< to your workplace first.
Musíte provést úspěšné Augury a připojit takto vyrobený počítač do ARPANETu skrze Vír
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Postava] Fiona - The Gunlugger

Příspěvek od Fiona »

40. léta 20. století
Platím si obživu (1 barter)
Mám...

Conchra, svého orbovitého přítele, jákobí následovníky - vědce, jákobí gang - doktorandy a studenty po zuby ozbrojené jákobovskými hračkami

Jákobité:
2 energetic harm, gang medium, 1 armor, rich (Základ 2harm gang small 1armor; your gang’s well armed jákobovskými hračkami - energetický harm, medium gang, your gang’s self-sufficient, able to provide for itself by raiding and scavenging. It gets +rich.).

Fuck-off big gun
silenced sniper rifle (3-harm far hi-tech)
Obrázek
Složená v kufříku.

Serious guns
UZI 2-HARM THROW/CLOSE 1ruční AUTOFIRE LOUD střelná
Obrázek
Dovezená z "jugoslávie".

ap ammo (ap) Add forcefull to all your guns

Backup weapons
grenades (4-harm hand area reload messy), mezi nimi i pár slzných granátů (přes disciplined engagement)

V mohyle v síni spánku:
sbírka historických chladných zbraní
několik brokovnic z různých epoch, brokovnice z dráhy battlebabe

+2 barter
-1 na úplatky
-1 záloha u Vlaštovky
+1 vrácená záloha
+3 loot z blázince

Staty
Cool= +3
Hard= +2
Hot= +2
Sharp +2
Weird +2

harm

Startovní Hx:
Grgur +1
Dalibor -2
Jasna +0
Česlav +2
Marcus -2
Potomek -1
Tibor +3
Vukmar +1

...
+1 sex s Tiborem => +1

Expy (weird, hard)
- manipulate, pionýři nechají Jákoby pracovat, budou si zaměřovat vrabčáka
- ADSuF, ale na rozbitých přístrojích a budou za blbce
- busting market, seženou mi motorku
- manipulate, fail, ale budou problémy
- board a moving vehicle
- ADSuF, na motorku jsem naskočila a seskočila i s Jákobem, motorka nevybouchla
- sháňka, seženou mi periferie
# weird, hledám v barvité vizi mikroprocesor
- manipulate, pionýři půjdou prudit jinam a budou tam můj živý štít
- read a sitch, dostanu se dovnitř díky svému živému štítu
- hypnotic, a náhodná vedoucí mi zjistí, kde je počítač
- ADSuF, z počítače vymontuju mikročip a namontuju jiný, horší
- manipulate, Jákob přesvědčuje Vlaštovku, že jí Fiona pomůže, pokud opraví motorku
- bad terrain, Jákob přijíždí na motorce
# studijní referentka, studenti se budou družit s Vlamazonkama
# go aggro, ukazujeme prostředníček VB
=> level up, vylepšení gangu (Jákobové jsou rich)

- outdistance, ujíždíme VB
- hypnotic, chlápek z ministerstva mě žere
- Amanipulate, a zajistí nám prachy na náš projekt
- read a sitch, jak do bezpečí?
- ADSuF, mizíme se stylem neblahé VB
- Amanipulate, estébé přestane kontrolovat mou motorku a ještě mě odprovodí
- centrální plánování, Jákobové mi vykoupili můj materiál?!?
# studijní referentka, Jákobové se mi postaví!
- manipulate, domlouvám ordál o studijní referenství
- ADSuF, měřím v místnosti plnící se slzným plynem
# open your brain, myslím ve sprše na Tibora
- manipulate, chci, aby mi Tibor pomohl s Vlaštovčiným srdcem
- outdistance, mizím Tiborovi
# studijní referentka, Jákobové vyrazí do mohyly
- seduce, svádím Tibora (str. 20)
- hypnotic, mám nad Tiborem tři holdy
- DSuF, snažím se propašovat Tibora, chytla nás hlídka
- manipulate, hlídka jsou mí strážci
- bait a trap, táhnu je do pasti
# sucker VB, a tam dostanou po hlavě
# fuck this shit, likviduji kradené auto VB
=> level up, beru si tu svou motorku jako vehicle

- manipulate Vlaštovky
# Go Aggro, jestli Vlašťule nenechá kelty, dostane nakládačku
- manipulate, ale její holky mě nesežerou
- augury, můj projekt je hotový
# exp za manipulaci od Tibora
# alpha Jákob, Jákobové hlídají mohylu před Vlaštovkami
# seize by force, natáhnu budoucího děkana do Síně spánku
- DSuF, plížím se do blázince
- read a sitch, hledám cestu dovnitř
- aDSuF, mám převlek
- manipulate, papaláš otevře sejf
# sucker someone, dostane po hlavě
=> level up, beru + 1 k libovolnému statu (hard)

- DSuF, lootuju
# ou jé, dělám si díru ven z blázince
- escape a hunter
- read a person, držím na Tibora ještě dva
- hunt a prey, ulovím Janka
# seize by force, chytím Janka
- read a person, co se Janek chystá udělat?
- manipulate na Bioracha, nebude se cukat
- manipulate na Česlava
# exp za to, že jdu na hokej (str. 36)
# za reset hx s Tiborem (mnohem dřív)
- sexy and dangerous
- manipulate, trenér mě pustí na hokej
# OYB, přijdou kelti na hokej?
=> level up, jsem hocus
(beru frenzy a weird +1=> +3)

# hokej, takhle se hraje hokej!
# frenzy, davy šílí!
# oh, yeah! Kelti se proráží na nejlepší místa
# defend, keltové brání tribunu
- manipulate, Jákobé se snaží vykecat kelty z problémů
# frenzy, hokejisté zmlátí Putina
=> level up +holding

- read putin
# defend, hokejisté nepustí Alexe na led kazit nám hokej
# manipulate od Tibora, neumřel na ledě
- read a sitch, hokej je blázinec
# seize by force, lidi vytlačí SnB z tribun
# aGo Aggro, trenér se mnou nemá žádný problém
# hokej, asi jsem se minula povoláním
=> level up +následovníci

# seize by force, vysklím plexisklo s tím šmejdem, co prudil Tibora
- read a sitch, kdo pořád ubližuje keltům?
# fight your way free, peru se s rozhodčími. Já tak žeru hokej!
# keltská vojevůdkyně, keltové mě poslechnou
- DSuF, keltové mizí pryč
# oh yeah! Po hokeji musí být vandalismus!
# fuck this shit! A mizíme přitom pryč
=> level up +weird go aggro

# oh yeah, prolézám Gábovým force fieldem
- read Darth Gabryas
# go aggro, ať mě (nebo kelty či Jákoby) Gába nesere, nebo si pro pro něj dojdu
- hypnotic na Tibora, zbývá mi jeden hold
# (za holding na začátku epochy, nějak jsem na to zapomněla)

Důležité události
- proháněla jsem Jákoby a zadávala jim úkoly, aby se bavili.
- sehnala jsem periferie a mikroprocesor na svůj projekt
- pozvala jsem Vlaštovku k sobě a nabídla zajistit jí nové srdce
- byla jsem ve sprše s Vlaštovkou, povídali jsme si, jak je těžké ukočírovat naše lidi
- vtrhla jsem Zlatuši a Tiborovi na led, dělala jsem jakoby nic; dali jsme si závod s Tiborem
- svedla jsem Tibora, a budu po něm chtít pomoc
- chytla nás hlídka, vtáhla jsem ji do pasti a tam dostala po hlavě
- operovala jsem Vlaštovce srdce, teď je druid
- Úspěšně jsem propojila Síň moudrosti s rodícím se internete,
- Tibor je hrdina, opravdu, vlezl kvůli mě do Síně spánku
- Vykradla jsem blázinec, aby měl Tibor materiál
- Nechala jsem Jákoby zavalit vchod do Mohyly
- Tibor nezvládl dobře operaci, utekl do Jeskyně a tam si nechal naoperovat křídla
- Chytila jsem Janka, který poleptal Česlavovi obličej. Nechala jsem ho jít, to pro něj bude horší
- Tibor probudil Kelty. Byl to problém, ale nakonec to nějak zvládli.
- Česlav dostal recepis na výrobu nápoje věčného života
- šli jsme s Tiborem na hokej; nechali jsme Dalibora a Veru v jeskyni
- byla jsem na hokeji, střelila jsem dva góly, publikum mě miluje. A kelti na tribunách taky
- Zlatuše. Nějak se moc ochomýtá kolem Tibora a dělá, jako bych o tom nevěděla
- Gába nás chtěl z nějakého důvodu uvěznit, zdemolovala jsem mu Force Field a řekla mu, ať nesere, nebo si pro něj dojdu
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Postava] Fiona - The Gunlugger

Příspěvek od Fiona »

Mezi 70. léty 20. století a začátkem 21. století
Fiona8.jpg
Komunismus byla divná doba. Snažili se prosadit, že všichni jsou si rovni, tak, že zkoušeli hrdinům uřezat nohu, aby měli stejné šance jako ti ostatní. Ale s Tiborem jsme se nenechali.

Jákobové to měli horší. Spoustu z nich vyloučili ze školy a nepodařilo se mi je dostat zpátky.

Žila jsem dvojím životem.
V noci jsem byla úplně obyčejná hrdinka a po Tiborově boku bojovala proti bezpráví.

Ale ve dne...
... jsem s Jákoby tajně vysedávala na internetu.

Následovníci, Fiona:2D6+2 → 13(5 +6 + 2)#jákobové

Nejschopnější Jákobové skončili po hokejovém zápasu ve vězení a čím víc jsme s hlavním Jákobem bojovali za jejich propuštění, tím hůř vypadala jejich šance se odtamtud dostat. Když nemohli ven oni, vymýšleli aspoň způsoby, jak odtamtud dostat své myšlenky a jak předat obsah své mysli a své nápady hlavnímu Jákobovi i bez toho, aby se museli fyzicky setkat. Vymysleli důmyslné šifry, způsoby, jak signalizovat, a jak pomocí sekvence porušení předpisů předat informaci dál. Chodila jsem je navštěvovat a pašovala od nich zprávy. Tibor jim na počest Jákobů začal říkat "motáky" a nějak se ten výraz uchytil.

I když po mnoha letech Jákobové z vězení postupně vylezli (jejich pobyt se tam nějak protáhl), hlavní Jákob byl navždy změněn a jeho cíl se napnul trochu jinam. Jákobové nechali teoretického výzkumu a vrhli se na aplikaci svých poznatků.

Formovali jsme internet od samých počátků. Já jsem do něj postupně vypouštěla keltské bojovníky a hledala jsem slabá místa, Jákobové vymýšleli, jak podobným útokům odolat. Ukázalo se, že nejjednodušší způsob útoku je ten nejúčinnější. Soustředěný frontální útok, který zahltí obránce. Také jsme vytvořili mnoho způsobů infiltrace a skrývání našich úmyslů. Společnými silami jsme vytvořili nový svět bez Vlků, jehož síly půjdou požít k boji proti nim.

Jákobové díky kontrole nad internetem získali značné bohatství.
surplus: +3 barter

Díky Jákobům jsem schopná do nového světa vstoupit a měnit jej svou vůlí.
surplus: augury

Jákobové do internetu pod mým dohledem zabudovali řadu keltských divů. Dříve, než byl donucen se začít skrývat, Jacob Appelbaum úspěšně zavedl anonymizační projekt TOR, který umožňil našim bojovníkům vstupovat do hlubin internetu nepozorovatelně. Na pokyn hlavního Jákoba také dlouho působil jako mluvčí dalšího jejich projektu, který nazvali wikileaks. Jsem ráda, že se konečně baví a jsou trochu samostatní. Různé síly se nám snaží vládu nad internetem vyrvat, ale my jsme stále o krok napřed.
žádný want

Jak Jákob pronesl: "There's no real separation between the real world and the Internet. What we've begun to see now is a militarization of that space."

Zatímco bojovníci začali obsazovat internet a Jákobové jim v tom pomáhali, svůj národ jsem nechala ještě spát, s výjimkou keltů, které už jsem probudila dříve. Dala jsem jim ochutnat Ciaranův nápoj a nechala je, ať začnou kousek od Čimic budovat keltskou usedlost, do které uvedeme můj lid.

Wealth, Fiona:2D6+3 → 6(2 +1 + 3)#holding

I když vládnu pevnou rukou, dělá jim problém se na novou dobu adaptovat. Nemám jim to za zlé, vzpomínám si, jaké jsem s tím měla sama problémy. Musí ale prošlapat ztezku pro ostatní.

Je jich poměrně málo (i s několika Jákoby, kteří tam také pracují, je tam 20-25 lidí), ale stejně se cítí v nové době ztracení (want: anxiety)

Měli by pracovat, učit se obdělávat zemi novými plodinami a kovat nové zbraně, ale nevidí v tom smysl, protože všechno je přece k dostání (want: + iddle)

Jákobové je naučili pracovat s internetem, ale místo toho, aby pomáhali budovat tento nový keltský div, chovají se tam jako nějací zlomyslní trolové. Hlavní Jákob si takhle spolupráci s nimi nepředstavoval (want: +obligation Jákobovi)

Nemůžu se na ně zlobit, ale trochu mě zklamali. Byli jsme velký národ, a tohle je z nich teď? Budu je muset naučit znovu velikosti. Tak, jako jsem vrátila velikost Jákobům. Ještě, že mám Tibora, který mi stále dává příležitost vykonávat velké skutky. Když mě bude potřeba, budu připravena bojovat.

Hrdinství, Fiona:2D6+3 → 12(5 +4 + 3)#Scent_of_blood
Když se strhne bitva, budu tam a budu mít +1 forward.



Polepšení, Fiona:2D6+3 → 6(1 +2 + 3)#inflace
platím si 2 bartery na životní úroveň, zbydou dva, jeden sežere inflace


Pro samou práci s Kelty a výlety do nové říše nemám čas se starat o sebe, svou výbavu a další zázemí. Dokonce jsem ani nestihla vykopat nový průchod do mohyly a Górdan zahálí. Budu pro něj muset najít nějakou práci.
Naštěstí nám s Tiborem v našem honosném a bohatě vybaveném hrdinském doupěti nic nechybí.

A Conchar? Ten je teď v jednom kuse zapojený v síti. Naučil se, jak se dovnitř připojit skrze vír (Jákobové se naučili připojovat přes něj, když jsem byla poblíž, a tak se stalo, že bezdrátová síť byla pojmenována po mně) a teď jej není možné jej odtamtud dostat. Občas mě tam ale pustí skrze sebe, takže tam mám přístup bez toho, abych musela vysedávat za počítačem jako Jákobové.

MC, Vrabci na střeše povídali, že ze Zdroje mizí Vlci. Je to pravda? Bylo by možné (bezpečně!!!) propojit Zdroj s Mohylou? Proces propojování máme natrénovaný, Kámen je pod horou tam, kde má být. Jak ale zajistit, aby se Vlci nerozšířili zpátky do Skryté říše? Existuje v Síni moudrosti popis takové bezpečnostní procedury?
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Postava] Fiona - The Hocus

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Fiono, Dalibor umí stavět Vlčí filtry. Určitě ti s tím pomůže ...
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Postava] Fiona - The Hocus

Příspěvek od Fiona »

10. léta 21. století
Platím si obživu (1 barter)
Mám...

Conchra, svého orbovitého přítele, jákobí následovníky - geeky, jákobí gang - geeky po zuby ozbrojené jákobovskými hračkami

Jákobité:
2 energetic harm, gang medium, 1 armor, rich (Základ 2harm gang small 1armor; your gang’s well armed jákobovskými hračkami - energetický harm, medium gang, your gang’s self-sufficient, able to provide for itself by raiding and scavenging. It gets +rich.).
want: +obligation Jákobovi

Holding:
want - +obligation Jákobovi, iddle, anxiety

Fuck-off big gun
silenced sniper rifle (3-harm far hi-tech)
Složená v kufříku.

Serious guns
UZI 2-HARM THROW/CLOSE 1ruční AUTOFIRE LOUD střelná

ap ammo (ap) Add forcefull to all your guns

Backup weapons
grenades (4-harm hand area reload messy), mezi nimi i pár slzných granátů (přes disciplined engagement)

V mohyle v síni spánku:
sbírka historických chladných zbraní
několik brokovnic z různých epoch, brokovnice z dráhy battlebabe

+1 po inflaci

+6 dávek kitu pro Tibora

Staty
Cool= +3
Hard= +2
Hot= +2
Sharp +2
Weird +2

harm
0-3 rentgen

Startovní Hx:
Grgur +1
Dalibor -2
Jasna +0
Česlav +2
Marcus -2
Potomek -1
Tibor +1
Vukmar +1

Expy (cool, weird)
# scent of blood, jsem připravená na apokalypsu
- vzpoura strojů, cesta autem
# oprava Sorchy
=> level up, mí následovníci (zase) umí augury

- read Tibor. Co chce? Sex. Je to hrdina.
- hypnotic, Tibor mi nemůže odolat
- read a sitch, zombie na Bulovce
- zombíci, nikoho nepokoušou
- sucker zombie, padne omráčen
- manipulate, okolostojící s tím nemají problém
- vzpoura rentgenů
# defcon na rentgenu, pohoda
- manipulate, Tomáš Kučera je můj Ally:friend
# hledání tajné skrýše v nemocnici podle Jákobů
# frenzy, v nemocnici mi vydají Jákoby
# hněv druidů, náhodný kolemjdoucí mi donese mobil
# DSuF, taháme zombii pryč
=> level up, seeing souls

- read a sitch, Jákobové se orientují
# augury, Jákobové morfují v Jákoba
- manipulate, Jákobové manipulují bagr
- keep an eye out, Jákobové v matrixu pomáhají bagru vraždit skinheady
- vzpoura terminátorů, OK
- go aggro, Jákobové vyjeli po Schummanové
- read Schumman
# frenzy, manipuluji Daliborovce k práci
- vzpoura terminátorů, peklo v Daliboratoři
# exp za to, že nechám Tibora zombifikovat
# pomoc Tiborovi s léčením
# weird interfere Tiborovi, ať nemanipuluje Beathag
=> level up, daredevil

# OYB, hledám catwoman
# Náročný terén, jedeme do Zoo
- read a sitch, kde je Catwoman?
- terminátoři narazili na Jákoby
# hunt a prey, lovíme kočičí zombie ženu
- zombie nikoho nepokousala
# hněv druidů, zombie nechá ostatní a bude se mnou bojovat
- seize by force, zmlátím a spoutám zombii
- keep an eye out, Jákobové mi fandí
# frenzy, pořizuji si nový holding v Zoo, nanosí tam cennosti, bude tam, gang, lidé budou cítit nezvladatelnou naději
- read a sitch, Jákobové se přesunují ke Zdroji
=> level up, jsem Water bearer

# bait a trap, jákobové chytají RancoVlka
- fucking Jacobs, donesou mi meč hvězdosvitu
- seize RancoVlk by force, zničím jeho vlčství
- keep an eye out, Jákobové jsou nadšení
# aDSuF, TERMÁLNÍ DETONÁTOR!!!
# step into a flow, mluvím s Ciaranem
- manipulate, chci, aby mě pustil do hory
# dsuf, zapojuji Daliborův vynázel
# augury, propojujeme mohylu se Zdrojem
=> level up, add 2 features to the source


Události
- rozflákala jsem Tiborovi auto. Nic mi na to neřekl a ještě jsme se pomilovali. Je to hrdina. Vyrazila jsem na Bulovku řešit jeho problémy
- v nemocnici jsem s nasazením vlastního života zpacifikovala zrůdu
- Jákobové se střetli s Schummanovou, dovedli ji za hlavním Jákobem
- v Daliborově laborce jsem rozjela výzkum protizombiího séra, vylootovala jsem si věci pro mohylu, pomohla jsem Tiborovi vymyslet lék na zombie stav, protestovala jsem, aby nutil ostatní, aby tolerovali jeho zombie výstřelky
- vyrazili jsme si s Jákoby do Zoo, bude to můj holding
- u Zdroje jsem zabila RancoVlka
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Postava] Fiona - The Water Bearer

Příspěvek od Fiona »

... mezi koncem starého světa a začátkem nového ...
Obrázek
... Fiona hrdě třímá elegantní zbraň pocházející z mnohem civilizovanějších dob ...

Bylo mi jasné, že čelenku nevyrobili podle mých instrukcí, už podle toho, jak obřadně ji nesli. A podle toho, že pod hvězdami nebyl nastoupen pouze veškerý můj keltský lid s Jákoby jako čestnou stráží, ale také ti lidé, které druidi ochraňovali od začátku nového věku.

Nebyla to jednoduchá čelenka podle nákresů, které jsem předala i Česlavovi, čelenka královské stráže. Byla to tiára a s ní i další symboly náležící královně. Samotné Sidheag.

Obrázek
Obrázek
... byly to symboly náležící královně ...

...

Ukryli jsme se při příchodu nového světa dovnitř mohyly. Rozzářila se energií, která skrze ni začala proudit a probudila druidy. Zanedlouho přišel i Tibor. Čas uvnitř plynul jinak než venku, ale stejně jsme vypili hodně Ciaranova vína, než jsme my mohli vyrazit ven.

Téměř hned vyšli ven druidi, ještě v dobách, kdy byly vidět poslední záblesky, pouze Ciaran zůstal uvnitř a odpočíval. Začali budovat štítění pomocí kouzel. Později jsme vyrazili s prvními kelty, v nejmocnějších zbrojích chránících proti zhoubným paprskům, a pomáhali druidům, i když pro váhu kovu nebylo skoro možné se pohnout.

Brzy byl Ciaran schopný se přesunout a vytvořil pro nás Zdroj, který nám dával sílu i život. (Mechanické detaily viz úvodní příspěvek)

Obrázek
... Ciaran dává sílu i život ...

Brzy jsme začali probouzet Kelty a připravovat pro ně brnění, ve kterém můžou opustit bezpečí mohyly či Zdroje. Brzy také došlo k prvnímu konfliktu. Oblehla nás Česlavova vojska, ale narychlo vztyčený štít zastavil první vlnu úderu. Jako druhá vlna přišel sám Česlav. Nic neřekl, jenom ukázal na svou armádu. Za mými zády se vztyčil Górdan v celé hrozivé výšce svého nového těla. Pak jsme se podívali navzájem do očí a pokusili na sebe vzájemně zatlačit duševní silou. Ani jeden neustoupil. Nakonec jsem se rozhodla ho pozvat k nám a dlouho jsme jednali.
Ponechali jsme si nezávislost.
Gordan.jpg
... může být dostatečně pokročilá magie nerozlišitelná od technologie? ...

Druidové nechtěli vpouštět do naší říše ne-kelty, ale odmítla jsem a dveře zůstaly otevřené pro všechny, kdo hledali Zdroj. Když můj národ spal, byla jsem na světě sama, opuštěná a zranitelná, ale ostatní mi podali pomocnou ruku a já na to nikdy nezapomenu. Tibor, Jákobové, Beathag, Česlav, Dalibor, Grgur, Zlatuše, Jasna i další.

Krátkou dobu jsme strávili bez Górdana. Stal se prvním druidem, který vkročil do vesmíru bez použití portálu. Nemysleli jsme, že je něco takového vůbec možné, ale Česlav také dokáže divy, které se skoro vyrovnají našim legendám.

Občas mě napadá úsměvná myšlenka. Může být dostatečně pokročilá magie nerozlišitelná od technologie?

...

Keltové pilně pracovali.

Holding, Fiona:2D6+3 → 9(1 +5 + 3)#hard
surplus: 3 barter

want: iddle, v novém světě se keltům líbí a myslí si, že jsme probudili prastaré zázraky a nic většího už dokázat nemůžeme. Ukážu jim, že se pletou.

Obrázek
... kolem Zdroje začal bujet čilý obchodní ruch ...

Jákobové, Fiona:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)#Jacobs
2 fortune, surplus: 3 barter, +growth; want: hunger, desperation, disease

want: hunger. Jákobi chcú vedieť viac. Nikdy nebyli spokojení

Obrázek
... mudrcové sbírali a přechovávali vědomosti světa, který bděl, když Keltové spali a snad i snili...


Před inflací: Mám +1 barter, +3 dávají Jákobové, +3 holding. 3 investuji, za 3 vyrábím čelenku, za jeden platím Jákobům živobytí

Možná jsem si polepšila? Fiona:2D6+3 → 7(2 +2 + 3)#inflace
Vylepšuji sebe, vylepšuji zázemí

Vylepšení zázemí - přehážu vlastnosti gangu a followerům, detaily todo (gang budou keltové, dostanou bonus armor: energy)

vylepšení sebe - přepínám své brnění na energetické
- sama plním projekt kdysi vypsaný Česlavovi - nechám si vyrobit keltskou čelenku (deep ear plugs)

Cítím, že jsem připravena. Vstupuji do nového světa, abych ho změnila. Tak se i stane.
Scent of blood, Fiona:2D6+3 → 12(5 +4 + 3)#scent_of_blood
Držím 1+1


...
MC, pro epilog mám plány a vypisuji podle archivů projekty, které bych ráda splnila:
1) vzpoura terminátorů byla potlačena, ale na světě jistě zůstala spousta živých strojů. Tyto děti druidů bloudí a tápou. Mají sice kopii všech informací z mohyly, ale uzamčenou. Dám jim klíč a probudím je, aby sloužili mému lidu na celém světě. Co pro to musím udělat?
2) po celém světě spí můj lid, je dobře ukryt, doslechla jsem se, že Vera s Daliborem byli při svém výletu na Sibiř jediní, kdo dokázal nějaké najít. Vyslala jsem po pavučině utkané Jákoby signál k probuzení, ale žádná se budit nezačala. Nechce se mi věřit, že by byli všichni mrtví! Vlci jsou zabití radiací a Jákobové se nemohli splést. Musím je probudit, pokud má opravdu nastat nový zlatý věk. V čem je problém a jak to můžu napravit?
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Postava] Fiona - The Water Bearer

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

1) Fiono, musíš postavit vysílací maják, který je přiláká. Na to potřebuješ:
* chytit alespoň jednoho z těchto bloudících >>za živa<<, abys dekódovala jejich komunikační protokol, který se díky samoučícím algoritmům už dost pozměnil
* silný vysílač, který bude do světa vysílat potřebný signál
* dílnu, ve které je weird-ass-electronica nebo si takovou elektroniku obstarat od retikulánů

2) Fiono, možná utkaná pavučina přeci jen neunesla všechno to záření, Vírové turbulence a orbitální bombardování. Projdi a prozkoumej důležité spoje zde v Pražské kotlině - ty byly mnohem silnější a poškození ustály, to, jak je to poznamenalo ti ale pomůže odhalit, co a jak dál se spícími ve světě.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů