[AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Česlav »

... v Malém Holešově ...

Špatně jsem jí odhadl. Tedy, špatně jsem si vyložil, co jí doopravdy žene vpřed. Znal jsem jí vždy jen jako ledově chladnou a smrtící vykonavatelku samozvané spravedlnosti. Ale ona se nejspíš jen snažila dělat to, čemu věřila, že je správné. Tak jako já, když jsem bez mrknutí oka rozhodoval o tom, kdo zemře a kdo bude žít, posílal své muže vstříc smrti nebo je tvrdě trestal. Nejsem tyran, co se vyžívá v ubližování druhým. Ale tak jako já dokážu být bezohledný k potřebám jedinců, když jde o vyšší účel, tak je Vlaštovka bezohledná ve svém jednání k tomu, co si myslí druzí lidé a ke společenským konvencím.

Čekal pomstychtivý útok, ale zmýlil jsem se v ní. Pláče. Je sama. A já se teď se stydím, že jsem se k ní choval tak tvrdě a neústupně. Nevím, jaké to je, být odtržen od Víru, neupínám se k němu svou myslí příliš často a nevím, zda by mi tolik chyběl. Ale jaké je to být sám, zrazený, nepochopený a opuštěný, to vím až moc dobře.

Sesednu z koně a udělám něco, co jsem si ještě k Vlaštovce nikdy netroufl - vezmu jí kolem ramen a obejmu jí. Nikdy jsem nebyl zrovna nejpřesvědčivější řečník a častěji jsem nechával za sebe mluvit činy. Ženy jsem si obvykle získával pověstí, postavením a nebo mi samy padaly do náruče, protože svalnatí hromotluci byly jejich typ. Ale teď budu mluvit upřímně, od srdce, a zkusím s Vlaštovkou navázat pouto a dokázat jí, že jsme si víc podobní, než by si myslela.

"Odpusť.", zašeptám, "Soudil jsem tě příliš přísně a nebylo to spravedlivé, ale marnivé. Tolik jsem tě viděl jako nemilosrdnou erýnii, že jsem pod tou slupkou neviděl člověka, ženu. A já sám jsem se zatvrdil, vzdálil a přestal se snažit, aby mě druzí pochopili, ostatní Nesmrtelní se ode mě odvracejí. Odpusť mi, Vlaštovko, moc dobře vím, jaké je to být sám a opuštěný."

SEDUCE/MANIPULATE: Ceslav:2D6 → 12(6 +6)

"Oba jsme poznamenaní, snad i prokletí. Ale nemusíme být nepřátelé - a nemusíme být dál sami, můžeme být spolu a pokusit se nalézt v sobě navzájem to lepší. Pojď, vysvětli mi svou situaci a řekni mi, Vlaštovko, jak ti můžu pomoci."
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vlaštovka se ti podívá do očí, na tváři vidíš stopy po slzách - a úsměv. První po několika stech letech. Vezme tě za ruku, krátce políbí a vykročí ku Kobylisům. "Nepůjdeme domů? Lůžko ti snad neshořelo ..."

Jak stoupete do kopce, ty cítíš, že síla Víru slábne. Vlaštovka to nemá jak poznat a na její náladě se nic nemění...
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Fiona »

... v potomkově jeskyni...
"Chiméra je mrtvá, máš pravdu. Nepřežila proces přeměny. Přesto ale byla Vlk. A její krev..."

"Byla slabá. Náš Vlk úplný. Dokonalý. Silnější krev."

"... Nevím, co se stane! Nepamatuju si to! Vzpomínám si jenom, že tak to všechno začalo!"

"Konec. Vír."

*Fiona neurčitě rozhodí rukama"
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Jasna »

... v Potomkově jeskyni ...

Ještě plně nechápu význam toho co jsem viděla a teď není vhodná doba na rozjímání. Budu muset počkat až se věci trochu uklidní.

Stáhnu se hlouběji do stínů. Sleduji co se tam odehrává. Jak Fiona ovládá jden z krápníků, jak chiméra umírá a jak Vojtěch jde pryč. Vojtěch. Strůjce toho všeho. První z nich. Musím ho sledovat.

Opatrně a potichu se pustím za ním. Snažím se ho neztratit z dohledu. Zajímá mě kam má namířeno. Možná má někde své další ukryté hnízdo a třeba mě k němu dovede.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vojtěch vyjde z jeskyně a vydá se dolů, k plotu kolem obory. Kolem něj projde až k Přednímu Owenci a jakmile se dostane na cestu, zrychlí.

Pokud s ním chceš udržet krok a dozvědět se, kam jde, Hunt a Prey prosím.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Jasna »

V jeskyni to bylo snadné. Venku je to horší, ale stále se mi ještě daří neztrati ho. Pořád jsem odhodlaná vytrvat a zjistit kam jde.

Hunt a prey: Jasna:2D6+1 → 8(4 +3 + 1)
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Sledovalas ho po cestách až k Lysolajím.

A tam, v tom úzkém údolí mezi dvěma vysokými skálami, v místě, kde se potok zařezává tak, že je to jen pár loktů na obě strany a obtížně tam projede vůz, se náhle otočí.

"Jestli se chceš utkat, vystup. Jinak se otoč a jdi. Jinam, pryč. Nemusím tě zabít. Ale nechci tě tu. Odejdi. Odporovat mi je marné."

Byla sis jistá, žes byla tak nenápadná, jak to jen šlo. Jak si tě jen mohl všimnout? No aspoň tě vedl kus cesty. Vír slábne čím dál víc.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Grgur »

... u Malého Holešowa ....

Ona se na něj culí jak sluníčko. No potěš koště. Fůrie se nám zamilovala. Ledové srdce roztálo. Zírám.

Jestli za tohle může Jasna, tak bych smekl helmici či klobouk, kdybych ještě něco na své prořídlé kštici měl.


Počkám až přejdou a pak se vydám šourem domů. Pro káru na mrtvoly.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Fiona »

... v Potomkově jeskyni ...
"Odtáhnu ho ven. Tady je nebezpečný."

*Fiona se ze všech sil snaží jej odtáhnout ven*

"Uspím ho. V mohyle. Bude snít. Snad nic nepřivolá."

*Fiona se zadívá na Potomka*

"Musíme si promluvit. Jsi Červ? Později. Teď ne."
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Jasna »

... poblíž Lysolaj ...

Není to člověk. To co by se jinak povedlo tady selže. Skrývat se dál nemá smysl. Vylezu ze stínu a postavím se na cestu aby mě Vojtěch viděl.

"Překazily jsme vám váš plán," spokojeně se usměji. "Stejně jako dřív. To váš odpor je marný. Budeme vás ničit dokola a dokola dokud to nevzdáte. Klidně si teď běž lízat rány, ale až se příště setkáme nic ti nepomůže."

Domluvím a začnu pomalu couvat zpátky. Tuším kam může mít namířeno a to mi zatím stačí. Však on zase brzy ze své díry vyleze.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Odcházíš a cítíš, že Vír už úplně zeslábl.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Vukmar »

... u Sukdola ...

Vzteky zatnu zuby. Popadnu kladivo a toporem udeřím kluka do zátylku. Žádná velká rána, jenom ho chci mít na chvilku z cesty, protože se zuřivým výkřikem okamžitě vrhnu na Wilhelma. Hodlám mu zlámat každou kost v těle a až mu srostou hezky to zopakovat.

Single combat: Vukmar:2D6+2 → 8(2 +4 + 2)
volím +1 harm Wilhelmovi
Celkem je to 4-HARM HAND MESSY FORCEFULL HEAVY
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »


Vukmar>Wilhelm: 4-HARM MESSY -2HARM(zbroj) +1HARM(choice) -1HARM(FENCE) +1HARM(FORCEFULL)=> 3-HARM
Wilhelm>Vukmar: 2-HARM -2HARM(zbroj) => 0-HARM.


Zasypáváš Wilhelma ranami. Jeho zbroj se prohybá, povoluje, tvé rány mu drtí tělo. On se snaží krýt, ale nedokáže nic víc, než párkrát tě třísknout mečem přes zbroj. Pokud nebudeš mít opravdu smůlu, taková zranění tě nemohou zastavit.

Suffer harm prosím.

Wilhelm je totálně zdrcen, zavrávorá a spadne na podlahu mlýna. Bude mu chvíli trvat, než se vzchopí a zvedne.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Potomek »

"Počkej, pomůžu ti" rychle z něho sundávám pláty, už tak je těžký jak hovado.

Když si ho prohlídnu zblízka, tak vypadá strašně. Kůže jako vetchá slupka přetažená přes železné a sintrové tělo. Aha, to není sintr, všimnu si na místě, kde je kůže prodřená. Není to studené jako krápník, je to hladké a nestudí to. Kůže je na některých místech nepřirozeně napjatá, jinde skrčená a jakoby zbytečně velká, občas spálená a připečená ke kovu. Vše, co z něho sundám, dám někam bokem, to se ještě může hodit.

Chytím ho za druhou ruku a pomáhám ho táhnout ven. Od Vlka se nehnu, budu Fionu doprovázet až na místo, kde ho plánuje schovat. Ať chce nebo nechce.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Vukmar »

Suffer harm: Vukmar:2D6-2 → 3(4 +1 - 2)

"Tvá slabost mi je k smíchu," ještě jednom do Wilhelma kopnu a vyjdu ven před mlýn. Jdu si pro toho kluka. Hodlám ho odtáhnout dovnitř. pokud se bude moc cukat znovu ho praštím a pak to celé zapalím i snimi uvnitř. Jen ať si zuřivé plameny všechno vezmou. Tak jako si kdysi vzali mou tvář.
Zabiják a žhář.
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů