[AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Česlav »

... v Malém Holešově ...

Přijíždím do vesnice. Sám. Musím zkontrolovat vesnici a její obyvatele. Vypadá to, že většina se zavřela ve svých domcích - a ty jsou, narozdíl od Kobylis, netknuté ohněm. Trochu se mi ulevilo. Lidé z Holešova budou moci nabídnout těm z Kobylis pomocnou ruku při obnově a nebo u sebe ubytovat některé rodiny, než se podaří znovu postavit spálené chalupy.
Přijíždím blíž k brodu a dívám se ze svahu na druhý břeh - po žháři už ani památky, to jsem čekal. Pokud bych nechtěl otevřít mysl, asi ho nemám jak vystopovat a nejsem si jistý, jestli je na to vhodný čas, proteď jsem rád, že pro mé lidi už to skončilo.

A pak si všimnu Vlaštovky. Co tu chce? V Kobylisích prý pomáhala hasit. Mám vlastně vcelku štěstí, že po mě nejde jako Vukmar po Wilhelmovi a nebude ubližovat obyčejným lidem. Ale i tak se před ní musím mít na pozoru.

"Hej, Vlaštovko! Co tu chceš? Už se ti snad vrátila Moc a cítíš se na boj?"

READ A PERSON: Ceslav:2D6+2 → 13(6 +5 + 2)
• What’s your character really feeling?
• What does your character intend to do?
• What does your character wish I’d do?
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... v jeskyni pod Letnými poli ...

Potomku, tvá mysl narazila na cosi neznámého. Není to zvíře. Není to člověk. Nedokážeš tomu předat svůj příkaz. Nepochopí tě to. A i kdyby tě to pochopil, tak asi - v tom rozpáraném stavu a bez vnitřností, čekající na svůj nový vnitřek, nedokáže nikoho kopat ani kousat.

Dokážeš jen jednu věc. Ublížit jí. Chiméra dostává 1-HARM AP psychický úder.

Celá místnost se najednou naplní zvukem. Pípání, houkání. Vojtěch chvatně přistupuje k obrazcům visícím ve vzduchu. Z klidných bílých křivek a brumlajících elips se staly rudé poskakující blesky a prudce se rozšiřující a stahující obrazce.

Z jedné ze stěn se vysunulo několik nových chapadel s žihadly a zabodly se na několika místech do chiméřina chvějícího se těla.

Velká klepeta se začala prudce snižovat a rvát dovnitř chiméřiny schránky alespoň jedno, nepasující ptačí tělo, ale nedaří se.

Pak náhle všechny pulzující křivky přestanou měnit tvar a změní se v bílé, rovné linie. Namísto chaotických zvuků a zrychlujícího se pípotu slyšíte jen jeden, nízký, táhlý tón.

A černá mlha, naplňující doteď vnitřek rozpáraného těla chiméry, se změní v beztvarou černou olejovitou hmotu, která steče dovnitř.


Žihadla pálící otvor v rytířových zádech urychleně mezitím dokončily svou práci, byť nechaly na hrudi ošklivou >>jizvu<< v podobě nezahlazeného svaru. Rytíř vstal a všichni do něj zakousnutí hadi uvolnili svá ústa a stáhli se zpět ke stropu.

Pohlédl na sebe s Vojtěchem. Vojtěch udeřil pěstí do červené houby na stěně, jasné světlo zhaslo a místnost osvítilo jen slabé, rudé. "Čtu nouzový řád pro opuštění," pronese Vojtěch a pevným krokem vyrazí ven z místnosti.

Co budete dělat?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v Malých Holešovicích ....

Česlave. Vlaštovka je evidentně naštvaná. Což je u ní neobvyklé. Už to nejsou plamínky hněvu, jako v Libni. Už je to nefalšovaný vztek. Zrovna teď vyndala z té odpadní jámy nějakou nebohou rybu a narazila jí na oštěp s takovou razancí, že ryba se rozpadla na malé kousky.

"Čekám tu na Fionu a Jasnu," zavrčí na tebe. "Ale dochází mi trpělivost."

Vztekle mrskne oštěpem do nedalekého stromu a jeho kmen praskne. Za ta léta se v ní asi nahromadilo hodně vzteku.

"Nečum tady a přines mi jí. Třeba v zubech. Nebudeš litovat," podívá se na tebe. "Nebo mi aspoň řekni, jestli víš kde je. A žádný vytáčky a zdržovačky, jako ten parchant Grgur! Toho mi taky můžeš přinýst v zubech."


Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na Wítkowě ....

"Moc tomu nerozumím, Marcu, ale měl by být jen jeden. Zabili jsme ho .... echmrch .... Před dávnými věky. Když byl římanem a vetřel se mezi nás, aniž by byl námi. Nevíme ale proč, ani .....eemmmemm ..... co nám způsobil, krom toho, že jsme byli zrazeni a byla to naše odplata," upřesňuje ti.

"Nicméně víc ti zatím nepovím, ... chrch .... až spolu můžeme objevit víc," pokračuje. "Cítím jak Vír slábne. Zkusíme se .... chmrechcllc ... vydat k městu, třeba stihneme věštecký obřad ještě dřív, než zeslábne úplně. Musíme najít ... chrrrlllhlc ... co bylo odneseno. Kdybychom to teď nenašli ... echmchrr .... možna příště, až bude Vír silný, už nebudeme vědět, proč .. .achrhlch .... to vlastně hledáme a dopadne to jako s našimi ..... echmmmmmemmm ... hůlkami, co musí mít peří a nevíme co to znamená."

Začíná se šourat pryč. Vír opravdu slábne.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Fiona »

... v potomkově jeskyni...
Kývnu na ni. "To je dobrý plán. Ale pamatuj, nesmí zemřít přímo uvnitř. A raději vůbec ne tady. Jinak se stane něco strašného."

Odplížím se kousek dál, ke světélkujícímu stalagnátu. Vedle něj bublá voda v průsvitných tyčích, lehce září, snad si mě kvůli tomu vlci nevšimnou.

Něžně pohladím svítící povrch, přitisknu se k němu čelem, zeširoka se na něj zadívám. Pak mu začnu šeptat. Pod mými doteky se probouzí a začíná zářit. Kolem mě se objevují obrazce.

V tom se něco stane Chiméře. A strhne se peklo. Vlci začnou šílet.

Rychle pokračuji v rituálu.

"Poslouchej mě prosím. Vím, že nemám právo tě o to žádat, ale to jsou Vlci. Potřebuji, aby ses postarala o některého z Vlků, odstiň ho prosím na chvilku od zdroje.
Vím, že tě o to nemůžu žádat! Ale jsou to Vlci!"

Read a person na krápník, Fiona:2D6+1 → 10(6 +3 + 1)
What’s your character really feeling?, What does your character intend to do? Jak tě můžu přimět, abys na moment jednomu z vlků zkomplikovala život?
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »


* Cítím ztrátu. Ačkoliv ten trojživot byl složitý, nebyl žádný rozumový důvod pro jeho ukončení. Měla jsem ho stabilizovaný. Nerozumím tomu, proč skončil.

* Chci se zavřít. Chci zavřít své lůno. Alespoň na chvíli, než zjistím, co tomu tvorovi ublížilo. Pokud jsem nemocná, musím se uzdravit, zahubit případné červi, kteří se mi prohlodali do těla.

* Kdo jsi vlastně ty? Jsi tím červem? Ale pokud jsi červem, jaktože ti rozumím? Ani svému Dítěti nerozumím. Možná znáš správná slova. Víš jaké kreslit runy. Nesmím zastavit Stvořitele. Ne proti jejich vůli. Ale ty hovoříš mým jazykem, tebe budu muset poslechnout. Když nakreslíš správné runy.


Před tebou se objevilo mihotající nehmotné okno.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Jdu s Marcem za Jákoby. Je mi jich líto. I když je nikdo nevyvraždil, stejně umírají. Vyléčil jsem jednoho, ale ostatní jsou nemocní. A u zdravého nemoc stejně brzy propukne nanovo. Mají málo času. Marcovy rány jsem stabilizoval, ale netroufám si je ošetřit rovnou tady na bojišti.

Smutně se podívám na všechny ty raněné, kteří jsou odnášeni. Měl bych vyrazit na ošetřovnu. Této noci budu mít spoustu práce.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, za to, že ses rozhodl pomáhat místním s léčením před, při i po bitvě nakonec dostaneš od kališníků dvě kopy pražských grošů (2-BARTER).
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Česlav »

... v Malém Holešově ...

"Nevím.", odvětím lakonicky a pokrčím rameny.

Celkem očividně si užívám pohled na jindy ledově klidnou Vlaštovku, jak se v ní konečně sváří emoce a ztrácí nad sebou kontrolu. Pokud dokáže číst mé pocity alespoň trochu jako já její, musí jí být jasné, že se nikam nepohrnu, rozhodně ne po tom, co mi řekla a jak mi to řekla. Co je mi do toho, co dělá Fiona nebo Jasna? Jedna uvízla myslí v dávnověku a vykašlala se na mě, když jsem jí potřeboval v současnosti, druhá mi je už pár set let trnem v patě a kdybych se staral, kde je a co dělá, nedělal bych nic jiného.

Popojedu ještě trochu blíž k brodu a povzdechnu si. Zahledím se k obzoru, Letenské pláni a na oko Vlaštovku ignoruju. Přitom jí ale pořád sleduji a dávám pozor na to, co udělá. Nemůžu vyloučit, že mě ve vzteku napadne. Pokud ale vychladne, řekne mi víc a něco nabídne, můžu na její situaci změnit názor. Můžu.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Fiona »

... v potomkově jeskyni...
"Jsem Fiona, dcera měsíce a hvězd, na kterou vlídným zrakem spočinuly oči předků. Pokud jsi nemocná, vůbec bys neměla provádět něco takového!"

Pak začnu prsty kreslit v prázdnu tvary. Neznám jich moc. Vím ale, jak ovládat síň léčení. I když dokážu léčit jenom lidi, Vlci snad nebudou tak odlišní a bude to mít aspoň nějaký efekt. Dám jí příkaz, ať uspí Vlka ve zbroji. Přikážu tu nejsilnější dávku, kterou můžu navrhnout já sama bez toho, abych vyvolala další otázky.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v Malém Holešově ...


"Si trhni nohou, nádhero," vyštěkne Vlaštovka nasupeně, "jen počkej, až ty jednou nebudeš cítit sílu Víru," vyrve z oštěp z rozštíplého stromu a upíná si ho do postroje na zbroji. "Až ucítíš to prázdno," pokračuje, kráčí k tobě pevným krokem, ale hlas se jí začíná trochu zadrhávat, "tu samotu." Dodá tiše, opře se o mohutný zadek tvého koně a odvrátí hlavu.

Ramena se jí mírně chvějí. Asi pláče.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Fiono: Sucker someone prosím, zkoušíš udělit S-HARM.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Fiona »

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vojtěch vyrazil pevným krokem z místnosti, směrem k východu z jeskyně.
Stejně pevným krokem za ním vyrazil i rytíř, ale pak ho neočekávaně sevřelo jedno z klepet.

Vysunula se dvě žihadla a zabodla se mu ze strany do krku. Z prvního vyšlehl výboj, který utrhl kus plátu chránícího krk a z druhého začla do obnaženého železoptačího těla pumpovat jakási tekutina.

Rytíř vrátil na zem nakročenou nohu, spustil ruce, zatáhl povytažená křídla pod svou zbroj a svěsil hlavu.

Ani se nehne.

Vojtěch zrychlil krok.

Průzračné nehmotné okno před Fionou pohasíná a cítíte, že Vír brzy začne slábnout.

Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Potomek »

Hned jak se chiméra přestane hýbat a zazní dlouhý táhlý zvuk, tak couvám co nejrychleji nazpátek tím úzkým tunelem, místa na otočení tady není, naštěstí nemusím být až tak moc tichá, dole pode mnou je celkem randál, tak by mě neměli slyšet. No vlastně oni nemají lidský sluch, radši trochu zpomalím.

Vylezu z tunelu: "Chiméra je asi mrtvá, co se teď stane? Fiono?" zašeptám. Už si nemyslím, že je Fiona stará divná vykopávka. Teda myslím a je, ale to neznamená, že neví o Vlcích věci, které neznám ani já.

Rozhlédnu se a najdu ji u toho svítícího krápníku. Zmocní se mě pochyby, co když je i ona do toho zapletená, co když mě poslala pryč, aby tady něco provedla. Co když ona opravuje Vlky a proto říká, že se tu nesmí žádný zabít. Na to není čas, nad tím budu přemýšlet později. "Fiono!" sáhnu jí na rameno.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti