[AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Potomek »

Takže mě volala Jasna.

"A v tom místě, které vábí Vlky je i Vlaštovka? Kde to přesně je?"

"A co kde zapálil? Jak jsem se tu vzala?" Rozhlížím se, abych aspoň pochopila, kde jsem. No aspoň nejsem nijak daleko od jeskyně.

A vůbec něco se mi nezdá.

read a person na Fionu: rolls 2d6+1 = 9
• What does your character intend to do?
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Fiona »

"Vlaštovka je u řeky. Pomůže s Vlkem. Když dovedu Jasnu. Nechci jí ublížit."

*Fiona rozhodí rukama. Pak ukáže k zákrutu řeky.*
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Potomek »

Ach jo, místo toho abych šla na Vlky s Daliborem a Marcem, tak musím řešit tyhle dvě nepříliš důvěryhodné ženské. Jestli jim ukážu jeskyni, tak už nebudu mít do smrti klid.

"Fiono, na to nemáme čas abychom tam šly. Pokud chceme Vlky zastavit než získají kovové tělo, musíme jednat hned. Pokud ho získají, tak pak už se je pokoušet zastavit ani nemusíme." A rozhodně nemám čas dolovat z té ženské, na co Vlaštovka chce Jasnu nebo cokoli.

Manipulate: 2d6+1 = 11
Půjde se na vlky a né za Vlaštovkou. A jestli má Fiona něco proti, tak udělám neodpustitelnou věc císaři munchinů, až tak zlá budu.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Fiona »

*Fiona třikrát zakřičí jako rorýs*
"Třeba jí to dojde"

*Vezme meč a párkrát sekne do stromu*
"Jdeme. Není čas."
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dívčí trojice, vydáváte se přes řeku. Na ostrovy, u kterých jste vedli košatý rozhovor se dá přebrodit snadno, ale k plotu císařské obory už musíte přeplavat. Voda smrdí smrtí.

Vyškrábete se na druhé straně a sledujete plot, který drží zvěř uvnitř Císařské obory. Minete východní branku do obory a pokračujete pod svah. Potomku, divíš se, že Jasna docela pevně drží cestu ke vchodu do tvého doupěte. Dojdete až k němu.

Pár set metrů od něj, nahoře na Letných polích je kraj křižáckého tábora. Je v ném ruch a hluk, ozývá se odtamtud hlavně sténaní raněných - ze stanů padlých žen zjevné vybudovali ošetřovnu.


Potomku, jáma do tvého doupěte, která měla být zasypaná, je rozhrabaná a z původní díry, kterou ses sotva protáhla a která se schovala za truhlici, je otvor pro dospělou krávu.

Kolem vchodu poletují netopýři. "Jsou uvnitř! Ještě jsou uvnitř. Všichni tři jsou uvnitř. Dva si vyměňují střeva!"

Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... u Žižkovo srubů na Wítkowě ....

Marcu, zatímco křižaci uprchli k řece a k brodu, tys zajal Pippa di Spano.

Co s ním uděláš?

Po hřebenu k tobě navíc volným, zadýchaným a uchrchlaným krokem kráčí vrchní Jákob:

"Marcu Flavie! Počkej chm chrm prosím. Vím, že mí předkové s tebou měli chrchl chrchl mnoho sporů. Vím, že mnohokrát tekla krev a že asi ehmchrchl cítíš záśť, i když sám nerozumím tomu, co se dělo," mluví k tobě.

"Počkej tu ale prosím, musíme spolu mluvit o něčem důležitém. Předtím si ale musím něco vyzvednout," dodá a pak se hrozitánsky rozkašle.

Potom udělá několik kroků směrem k jednomu ze srubů a kus od něj zatočí ke stráni. Přesně víš, kam míří. Ke staré věštecké jámě, k dračímu hnízdu. K místu, kde jsi před časem našel pytel plný figurín.

"Co? Kde jsou? Ony tu nejsou?" vykřikne náhle překvapeně a znovu se hrozně rozkašle. Pak zvedá kameny a znovu a znovu, důkladně prohledává celé místo. "Kdo je mohl odnést?"

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Fiona »

...před jeskyní...
Opatrně vcházím. Mám špatný pocit. Neznám to tu? Neměla bych. Přesto.
"Znám příběh. O šílenství. Jeskyních a vlcích. Dávejte pozor."

Read a sitch, Fiona:2D6+1 → 8(2 +5 + 1)#sharp, who’s in control here?
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Potomek »

Na Fionu jsem dost nedůvěřivě vykulila oči při tom pískání a sekání do stromu, vždycky jsem si myslela že ta divná jsem já. Ale protože jako jediná vypadá na to, že by mohla Vlkovi vážněji ublížit, radši mlčím.

U vchodu zastavím. To snad není možné! Chvíli mlčím než najdu slova a pak vysvětlím ostatním, že tu díru tu v podstatě prorazili Vlci, jen tak ve vápencové skále. Předtím tu byla díra akorát pro mě, abych prolezla. Netajím se už tím, že jsem tam celá staletí bydlela. Řeknu i o těch trubkách a o pasti z kamení, kterou tam mám nachystanou. Pak se na ty dvě pozorně podívám, usoudím, že ještě nejsou zcela vyděšené a nechtějí zatím prchat pryč. Dodám tedy, že vevnitř jsou všichni tři Vlci a že něco zrovna dělají se svými těly, nějak vyměňují vnitřnosti nebo co.

"Povedu vás" a vlezu dovnitř. Za vchodem chvilku stojím než si oči zvyknou na tmu a pak jdu dál. Čekám každou chvíli, že kroky za mnou se otočí a zůstanu tam sama.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Vukmar »

... u Sukdola ...

Jdu za klukem. Držím se trochu dál abych nebyl ve světle pochodně. Pokud je Wilhelm aspoň trochu rozumný bude tam mít kuši.

"Zastav," zadržím ho když jsme již blízko mlýna a postavím se tak aby mě kryl vlastním tělem. "Wilhelme, ty prašivej pse, vylez ven, jeslti nechceš vidět vnitřek lebky toho smrada," křiknu směrem ke stavení. Chci aby tohle pořádně viděl.

Go aggro: Vukmar:2D6+2+1 → 12(5 +4 + 2 + 1)
Naposledy upravil(a) Vukmar dne 26. 7. 2016, 22:45, celkem upraveno 1 x.
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... v Potomkově jeskyni ....

Fiono, z hloubi jeskyně slyšíš chrastivé a pískavé zvuky. Pravidelné. Postupuješ dovnitř za Verou, ukazuje ti, kde měla past, která zjevně spustila a možná poškodila jednoho z vlků. V první dómu vyplašeně poletují další netopýři. Pískají a cítíš, že se snaží něco říct. Něco podobného magii druidů. Ale nerozumíš jim.

Postupuješ s ní dál, hlouběji do jeskyně. Míjíte podivná místa, kde ze vzduchu visí propletení hadi, světélkují krápníky, bublá voda v průsvitných tyčích.

Potom uvidíte stíny vrhané na stěnu z vedlejśí místnosti ostrým světelem. Stín starého muže, stojící osamoceně. Stín chiméry, které cosi rve vnitřnosti. A stín rytíře, kterému se děje totéž.

Zdá se, že starý muž to celé hlídá.

Co uděláš dál? A ostatní?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Potomek »

Jdu blíž a opatrně nahlédnu za roh

Read a sitch 2d6+1 = 10
Where’s my best way k Vlkům abych je nevyrušila?
Which enemy is most vulnerable to me?
What should I be on the lookout for?

Who here is keeping secrets from the rest?
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... v Sukdole ...

Vukmare, dveře se skřípavě otevřou. Vyleze Wilhelm, ve zbroji, s mečem a štítem.

"Vukmare, Vukmare," pronese smutně. "Opravdu je nutné do toho tahat nevinné lidi? Pusť toho chlapce a pojď si promluvit jako muž s mužem. Naše prastará zášť už ublížila mnoho lidem. Nikdy ti to asi neodpustím a nechápu, proč všemu kolem mne pořád ubližuješ, když ty jsi ten, kdo nese břímě viny, ale rád bych se s tebou alespoň na jednom domluvil," hovoří klidně.

"Vynech z toho můj lid. Oni nejsou zdrojem tvé zášti, ta je mnohem starší než oni. Máš-li tu potřebu, klidně udeř na mě. Rozdejme si to v rovném boji. Ale domluvme si pravidla. Jen ty a já. Na věky věků. A vynecháme nevinné," dořekne a přendá si meč do levé ruky.

Pravou ti nabídne k potřesení. "A teď nech toho kluka jít."

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Grgur »

.... u Malého Holešova ....

Předchvílí nad řekou zahýkal 3x rorýs. Jinak je tu hrozná nuda. A na bojišti určitě už někdo místo mě uklízí chutná, šťavnatá těla. Tohle se nedá vydržet. Musím odsud vypadnout.

Vlaštovka začala nervózně popocházet tam a sem. Vyhlíží na břeh, občas docela dlouho. Toho bych měl využít a zahučet někam, kde mě jen tak nenajde. Třeba za támhletou chatrčí je odpadní jáma, v té bych se mohl nachvíli schovat, než jí přejde amok. A pak do lesa a domů a pro vůz a ...

Eye on the Door: Grgur:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)
- volím únik
-- buďto jsem tam něco nechal
-- a nebo jsem si odnesl něco, co jsem si odnést nechtěl.
Grgur vlákno nám to odpoví....
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

.... u Žižkovo srubů na Wítkowě ....
Se slzami v očích dorazím koně, který kolem mě pajdá. Válka je krutá...

Svážu Pippovi ruce, posbírám případné dokumenty a cennosti, které by mohl mít u sebe a dovedu ho na vrchol Witkowa, kde ho odevzdám Žizkovi. Žizka se mi zaručí, že Pippa nepopraví, ale využijí ho k vyjednávání s císařem.

Má u sebe Pippo nějaké cennosti nebo dokumenty?

Požádám kališníky na Witkowě, zda nemají ranhojiče, který by mi mohl pomoci.

Když se vracím, jde mi naproti Jákob. Sýpe, chrchlá, ale jde. Moc mu nevěřím, ale zajímá mě, co by po mě mohl chtít. Když se začne hrabat v hlíně, je mi jasné, co hledá. Jen mi není jasné, proč. Sám vlastě nevím, co to přesně je. Zatím se jen jednou, jedinkrát, jedna ze sošek projevila. Třeba mi Jákob něco sám poví.

"Co hledáš, Jákobe?"
Naposledy upravil(a) Marcus Flavius dne 26. 7. 2016, 23:03, celkem upraveno 1 x.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 15. století - Válečná fantasy

Příspěvek od Česlav »

... v Kobylisích, tedy, v tom, co z nich zbylo ...

Pochmurným pohledem zkoumám kouřící ruiny mé vesnice a na jazyku se usazuje hořká pachuť Pyrrhova vítězství. Bojoval jsem a "vyhrál"...ale za jakou cenu? Slova Zlatuše skoro ani nevnímám, zní to, jako kdybych byl ponořený ve vodě a někdo křičel nad hladinou.

Zatnu zuby a přinutím se stočit k ní pohled. Ano, ten křižák. Měl je raději všechny pobít. Mohlo mě to napadnout, že z mého zaváháni vzejde zlo. To místo je prokleté, dokázalo zkazit Lešije i Templáře, kteří ho mnohem později zkoumali. Vznikla tam Chiméra. A teď...další z Těch věcí. Musím to místo do budoucna lépe strážit.

Potom se začnou kolem scházet lidé a v unavených očích mi opět zahoří, když vidím, že většina je živá a zdravá. Chalupy vem čert, dají se znovu postavit - a protože je léto, máme na to spoustu času. Krom toho, hodně uskladněných potravin bylo ve sklepě a ten přečkal - a navíc, sklizeň nás teprve čeká. Takže ani hladomor nehrozí. Většina tvrze vydržela a jako provizorium poslouží více než dobře. Vzpamatujeme se z toho. Obnovíme. Vydržíme.

Vzhlédnu k mým lidem a zamračím se. Házet zbraně na zem? Po vítězství nad přesilou, kde nepadl ani jeden z nich? Ztratit chuť bojovat? Teď, když to vypadá, že opravdová válka teprve přijde? Nepřípustné.

"Lukáši...co si myslíš, že děláš...?", zasyčím mrazivým hlasem na chlapa, který právě vztekle zahodil meč na zem, "A VY OSTATNÍ?! DAL JSEM VÁM SNAD ROZCHOD?! Jsme ve válce a já nebudu tolerovat neukázněnost!"

Přijedu na koni blíž a zavrčím: "Zvedni tu zbraň a služ, jak máš...a nebo zvedni prdel a vypadni."

VŮDCE SMEČKY: Ceslav:2D6+3 → 13(4 +6 + 3 hard)

"POSLOUCHEJTE DOBŘE!", zahřímám, "Ještě jsme neskončili! Tohle NENÍ konec. Tohle NENÍ porážka! Všichni jsou živí a většina i zdravá, máme dost jídla, abychom vydrželi a dost času do zimy vesnici znovu vybudovat! A je na čase s tím, kurva, začít!"

Teď je potřeba ošetřit raněné, zachránit z ruin co se dá, někde vybudovat provozorní ubytování a celkově začít dávat vesnici do pořádku. Také je potřeba znovu vyslat hlídky na patroly. Hm, možná by to chtělo vybudovat pozorovatelnu. A chce to i zkontorlovat Malý Holešov, tam si asi zajedu osobně. Je toho tolik na práci, ale bitvou na Vítkově jsem nám koupil tolik potřebný čas a zajistil bezpečí ze strany husitů. Je čas pustit se do obnovy.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů