[AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Mezi měšťany se ozve tázavé: "Drakobijce? Kde? Je tu tma.... Drakobijče, vylez.... Kdo to volal? Proč sem jedou další rytíři....."

Reakce davu je zkrátka zmatená, rozpačitá. Polovina pochodní zhasla nebo ji lidé upustili a teď se každý snaží spíš nebýt pošlapán, zorientovat se a držet se blízko blízkých a pokud možno daleko od rytířů se špičatými věcmi, ať už templářů nebo královské stráže.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Chval se na malý moment zastaví a otočí se na tebe, Česlave:

"Česlave, proč tě zajímá, kam chiméru vedu? Vrátil jsi mi jí jako jedno zvíře a zaplatil jsem ti za ní, pamatuješ? Je tedy má. Říkal jsi, že Gabryas dokáže zařídit, že neuteče. Nabídl jsem ti peníze za přepravu mé chiméry za Gabryasem až do jeho kovárny. Za přepravu, pamatuješ? Měl jsi štěstí a peníze jsi vydělal snadno - nemusel jsme urazit ani půlku cesty, kterou jsem si předplatil. Nežádám od tebe nic zpět, nech si drobné od cesty," dodá a uchechtne se.

"Navíc, jak vidíš, Gabrays opravdu zařídil, že neuteče, byť s pomocí oranžového kouzelníka, není se tedy čeho obávat."

Pak ho něco napadne - přitáhne řetěz mírně k sobě. Chiméra se otočí a stoupne si před něj, nahrbí se.

"Česlave, myslím, že pro obě strany to bylo dobrý obchod. Bývá zvykem, že po dobrém obchodu se lidé rozejdou v dobré náladě a hledí si každý svého," pokračuje a tón začíná být trochu povýšený. "Přece bys nechtěl, abych teď tady zkoušel, zda můj nový hlídací pes dokáže ochránit svého pána."

Chiméra vycení čtvero tlam.

Co budeš dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

...na Letni ...
Rozhlížím se kolem, zda někde neuvidím Vojtěcha. Je tu ale neskutečný zmatek. Česlav, jeho družina, několik skupinek lidí, kovář, čaroděj a teď ještě přijíždí královská stráž. Už takhle mám co dělat, abych zůstal pohromadě s lidmi, se kterými jsem přišel. A do toho někdo začal hledat drakobijce. To nebyla náhoda, někdo se snaží využít toho zmatku. Co se tu vlastně děje?

READ A SITCH MarcusFlavius:2D6+1 → 11(5 +5 + 1)
What should I be on the lookout for?
Who’s in control here?
What’s my enemy’s true position?

Chci zjistit, zda tu nejsou stopy po Vojtěchovi. Chci zjistit, komu se nejvíce hodí vyvolat tu chaos.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Marcu, doteď to tu měl pod kontrolou Česlav. Ten ale odjíždí kamsi na východ, za Chvalem a chimérou. Jinak je na pláni zmatek, je ale jasné, že královská stráž kontrolu nad situací velmi brzy převezme.

Jedinou a velmi slabou stopou po Vojtěchovi byla Gabryasova slova o mechanických andělech, které jsi náhodou zaslechl v okamžik svého příchodu. Trochu si to dáváš dohromady s tím, co ti o Vojtěchovi vyprávěla Vera a je to podezřelé - nevíš ale proč o nich vlastně mluvil.

Jinak tu jsou tři ohniska krize, na která by sis měl dávat pozor. A všechna se týkají Česlava. Jednak teď vyjel za Chvalem a ten, zdá se, nebude chtít se chiméry vzdát. Dále přijela královská stráž a bylo by blbé, kdyby se něco zvrtlo v už tak nervózním davu či mezi rytíři. A nakonec Jasna - víš jak moc Česlava nesnáší, když tihle dva jsou pospolu, vždycky něco hrozí.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

"Tak je to tedy? Vypustil bys na mně chiméru? Zapomínáš na to, že jsem tvého nového hlídacího psa už jednou přemohl holýma rukama, příteli.", nehezky se ušklíbnu a mírně se v sedle předkloním, "Poslouchej mě dobře a pro jednou mysli dál, než na nejbližší štaci. Souhlasil jsem se zlomením kletby a předpokládal jsem, že chceš zpátky původní zvířata, bude-li je možné zachránit. To kouzlo, které váže chiméru k tobě může vyprchat a nebo ho někdo může rozbít. Co si počneš, až se tvůj nový hlídací pes obrátí proti tobě, hm?"

Zkusíme to po dobrém.
MANIPULATE: 2d6 = 6 (3 + 3 + 0 hot)
...ale asi to po dobrém nepůjde.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Chránit svého pána, Česlave. Chránit před někým, kdo chce uloupit, co mu nepatří. Nikoliv vypustit," upozorňuje tě na to, žes neobratně překroutil jeho větu.

Během rozhovoru pomalu postupuje k Bubnům

"Znovu opakuji - udělali jsme obchod, byl pro tebe i pro mne dobrý. Pořádek dělá přátele, rozejděme se tedy v dobrém. Chiméra je moje a pokud se v budoucnu něco zvrtne, budu to já, kdo za to bude platit. Možná i tobě, abys mě z problému vysekal. Ale proteď - tys dostal své peníze a svou slávu a můžeš odsud odejít s čistým svědomím. Pokud se příliš neunáhlíš".

A náhle, ani nevíš odkud, kolem Česlava stojí několik dalších kejklířů. Nejsou to bojovníci, to poznáš. Ale silák má v ruce velké kladivo, drezér bič, žonglér několik vrhacích nožů. Akrobatku zahlédneš koutkem oka v koruně stromů nad sebou, starého kuchaře vidíš se sekáčem na maso, pištci drží u úst něco, co vypadá jako flétna, ale nemá to otvory ke hraní a šašci ... ne raději nechceš vědět, co mají ve svých kostkovaných oblecích schováno šašci (asi 20 lidí GANG SMALL 2-HARM 0-ARMOR).

Kdyby tu byli tví muži, nebylo by se čeho bát. I kdybys stál jen proti téhle partičce sám, asi by ses na to cítil. Ale den byl dlouhý, a stále nevíš, jak se zachová chiméra.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

Přimhouřím oči a nespokojeně mlasknu. Na levé ruce si posunu štít a pravou zabloudím na hlavici palcátu.
Tohle není dobrá situace. I když bych si s nimi poradil, nebude to jen tak. Když budu mít smůlu, skončím potlučený a nejspíš mě i oberou. Když mít smůlu nebudu, proleju krev a budou další mrtví - a to je přesně to, čemu jsem chtěl zabránit. Tak jako tak je s přátelstvím konec. Sváří se ve mně pocity a prozatím se nedokážu rozhodnout. Ale ani udělat první krok.
Mezitím hodnotím situaci.

READ A SITCH:2d6+2 = 4 (1 + 1 + 2 sharp)
• Which enemy is the biggest threat? (by mně zajímalo, spolu s jinými věcmi, ale asi to už bude bezpředmětné)
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Otevřu oči, takže jediný Vlk v blízkosti je ta obluda. A Česlav tedy jím není? Nebo jen tím, že je čtyřjediná, tak přehlušila vrzání těch ostatních? Já nevím...začínám být po celém dni pěkně unavená. Jestli se to kouzlo přeruší a bude tu běhat něco takového, tak Vojtěch vedle toho bude vypadat jako milý vetchý staříček. A co kdyby se něco stalo Chvalovi, co když Česlav udělá něco Chvalovi?

Popoběhnu ke Chvalovi a té jeho obludě trochu blíž. Pak na něj zavolám: "Chvale! Víš vůbec čím se tahle zvířata krmí?"
Když na mě pohlédne, tak se mu zahledím do očí. Poručím mu v myšlenkách, ať příšeru odevzdá Gabryasovi. Pokud odmítne, bude mít ošklivou a bolestivou vizi jak ho chiméra žere.

Brain whisper 2D6+2 → 8
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Jasna »

Zdravou rukou si přidružuji tu zraněnou a co nejrychleji se prodírám k veliteli královských rytířů.

"Pane," padnu před jeho koněm na kolena a zvednu k němu ušpiněný obličej. "Nastol pořádek. Ti cizáci," trhnu hlavou k templářům, "ohrožují královy poddané a jejich vůdce sem přivedl strašlivou stvůru. Kdo ví k čemu všemu jí chce použít a teď když se zdá, že je bezmocná a mistr Chval jí vede pryč aby neublížila prostým lidem, se jí snaží dostat zpátky. Pane, potrestej je a vyžeň než provedou něco strašlivého. To stvoření nevzniklo Boží rukou a jen Bůh ví zda nemají svůj podíl i na tom, že se zrodila."

Manipulate: Jasna:2D6+1 → 8(2 +5 + 1)
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Česlave, zatímco na sebe hulákáte, Chval stále postupuje dolu ze svahy, krytý kejklíři.

"Ty čarodějníku, nezkoušej na mě žádná kouzla," vykřikne najednou a chytí se za spánek. "Tu chiméru prostě nedám nikomu, ani Gabryasovi, ani tobě, ani komukoliv jinému," křičí dál a netušíš jestli je to na tebe nebo na někoho jiného. "Bando, zaběhneme do támhleté stodoly a tam se zavřeme, odtamtud nás nedostane i kdyby přivolal stovku rytířů. Chiméra bude naše rito a nenecháme si ji vzít...."

Jsi si jistý, že ty jsi nečaroval. Znamená to, že tu je ještě někdo jiný, někdo další má zálusk ukrást chiméru. Copak se všichni pomátli? Musíš si na toho neznámého dát pozor. Jenže hledej ho v té temnotě...

Co uděláš?

Potomku, vzkaz jsi do jeho mozku doručila. Ale vystrašil ho jen do té míry, že se běžel schovat do stodoly, neměla si dost síly na to, abys ho přinutila opravdu chiméru vrátit či mu způsobit bolest. Čekají ho ale o nejbližších nocích ošklivé noční můry....

Česlav o tobě zdá se zatím neví.

Co budeš dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Kdo jsi, ženo, že vznášíš tak vážné obvinění na ctihodného rytíře Alexandara? Máš snad nějaký důkaz takového počínání? Obvinit převora templářského řádu je vážná věc."

Jasno, co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Ta zraněná panna má možná pravdu ctihodný pane," ozve se najednou za tebou, Jasno. Čaroděj v oranžovém plášti si drží zkrvavené rameno a nabízí svou pomoc, své svědectví.

Pokud se rozhodneš pomoc od tohoto muže přijmout, hoď+SHARP:
• HIT:
o Stalo se přibližně to co jste chtěli
o Má to nepříjemné vedlejší účinky
• 10+: Vylepši o 2 z:
• 7-9: Vylepši o 1 z:
o Stalo se přesně to co jste chtěli
o Nemá to vedlejší účinky
• MISS:
• 6-: Věc se zvrhla totálně, MC na tahu

Přijmeš jeho pomoc? Jeho svědectví by určitě fungovalo jako důkaz či záruka, kterou musíš dát ke své manipulaci.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

""HEJ! Kdo je tam?!", houknu do tmy a popojedu s koněm. Zatraceně, oni se chtějí zavřít ve stodole? A někdo tady slídí ve tmě. Tohle není dobré. A sám to nezvládnu. Možná je na čase si přiznat, že nedokážu vyřešit všechny problémy a nedokážu ochránit lidi od nich samotných. Ne, nečekám, rozjedu se okamžitě zpátky - ke svým rytířům a k panu Konstantinovi. Asi by měl vědět o tom, co se stalo a že se ve stodole zabarikádovali kejklíři s chimérou...

"Pane Konstantine!", zavolám a přijíždím nejvyšší možnou rychlostí, "Kejklíř Chval se se svými lidmi zabarikádoval ve stodole nedaleko...a mají s sebou monstrum, které k sobě připoutal díky Vratimírově kouzlu..."
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Jasna »

"Děkuji ti pane," kývnu na Vratislava. "Vidíš? Nejsem jediná a jistě by se mi podařilo přivést další, ale většina se bojí jeho hněvu. Jak můžeš vidět já sama jsem za to zaplatila když jsem se nechovala jak se mu líbilo."

Přijímám Vratislavovu pomoc: Jasna:2D6 → 7(6 +1)
Stane se přesně to co jsme chtěli, ale bude to mít vedlejší účinky.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Tak tady je to ztracené. Zajímá mě co se s chimérou stane, až síla Víru zase poleví. Jestli síla Víru někdy poleví. To, že minule byl Vír silný tak krátce, neznamená, že to musí takto být i nyní.

Vracím se nazpátek k Marcusovi s neveselými myšlenkami. Jak jsem zadumaná, malém nakráčím přímo před Česlava, pak ale něco zahuláká, tak se mu rychle vyhnu. Možná není Vlk, ale ani tak o jeho společnost rozhodně nestojím. Teď už si dávám pozor a vracím se na místo, kde jsme se s Marcem a Jasnou rozešli.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů