[AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na břehu u mlýna ...

Hudba dohrála, pak třeskla hlasitá rána a záblesk osvítil konstrukci na pláni nad řekou. Je to obří balista, nabitá střelou z malého stromku a čarovným hrotem.

Projektil se vymršitl a nad lesíkem vytvořil velkou černou kouli, která pak spadla kamsi mezi stromy. Potom ze stejného místa vystoupal tenký červený paprsek, který následně padl kamsi, kde jste ještě před chvílí viděli balistu.

Co budete dělat?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Tak dneska bude chudá večeře. Zásoby doma mi rozebrali měšťané a tady na té pláni se nikdo nepozabíjí. Začínám přemýšlet, jak chutná dračí hlava.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... na Leteňské pláni ...

Malou chvilku se upřeně dívám na chiméru a na kouzlo, které spustila očarovaná střela. To jsem opravdu nečekal. Vlastně jsem doufal, že jí tou ranou zabiju a ukončím tak její trápení. Ale tohle? Kouzlo. A nejspíš i dělá to, co mělo.

Chval se sápe po magickém provazci, který zpečetí kouzlo. A to se mi nelíbí, jenže pak za sebou zaslechnu Gabryase a vrhnu se k němu. A budu doufat, že se Chval nezbláznil a bude se držet původního plánu.

"Ne. Ty ses NECHAL přimět. Je to stejnou měrou i tvá vina, takže ti nedovolím, abys ho zabil. Ušetři ho a raději tu věc naprav tím, že nám pomůžeš Chiméru odeklít.", promluvím rezolutně a chytím ho za ruku, ve které drží onu cizokrajnou hromovou zbraň. Pokud mě neposlechne, pokusím se mu zbraň vyrvat z ruky a postavím se mezi něj a Vratimíra.

SEIZE SOMETHING BY FORCE: 2d6+3 = 13 (6 + 4 + 3 hard)
• You suffer little harm (-1harm). (preferuji neumřít u toho)
• You take definite and undeniable control of it. (asi Vratimíra nezastřelí)
• It’s safe, secure, and undamaged in the fighting. (a vlastně nechci ublížit ani Gabryasovi)


"Prosím. Už toho dnes bylo dost. Je divoká noc, kdy je Vír obzvláště silný. Pokusme se projednou našim démonům vzdorovat - hle, tvůj stroj nenapáchal nezvratnou zkázu...a snad jsme i zabránili krveprolití..."
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

... u mlýna...
"Jasno, je mi líto, co se stalo mezi tebou a Česlavem. A jak slyším, ze tvých chyb se nepoučil."

Hudba mě dojímá, i tak na dálku. Uvědomuji si, že pokud Vlaštovka umírala ve chvíli, kdy mi Fiona přinesla raněné, už je dávno mrtvá. Vyléčit Grgura, Jasnou a měšťany trvalo nějakou dobu. A volání posledního výdechu bublajícího z vodních hlubin mě přivedlo k mlýnu. Snad to znamená, že Vlaštovka tolik netrpěla.

"Řekl bych, že pokud máme Vojtěcha najít, je buď u mě na ošetřovně nebo si neodpustil vydat se tam, kde je nejvíc lidí. Ale bůh ví, co má v plánu. Pokud ještě dnes někam vyrazíte, nepočítejte ale se mnou, já se musím postarat o svou rodinu. O Vlaštovku."

Než se otočím k odchodu, řeknu ještě Jasně: "Česlav to myslí dobře. Nesmíš na něj být tak přísná. Nevím, jestli jsi to vnímala, ale nakonec mi pomohl tě zachránit. Není v něm vše zkažené"

Kývnu Marcovi a Veře na rozloučenou.

...
Před ošetřovnou na mě už čeká Fiona. Tváří se naštvaně.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Tady ji máš. Mám u tebe službu," pronese Fiona jako hotovou věc. "Nechal jsi mě čekat. Ale to se nedá nic dělat."

"Vlaštovky je mi líto. Zdá se, že ji Jasna fakt zabila. A přitom to vypadalo jako nevinný dotyk - žádná rána, úder nic. Jen jí chytla za ruku, řekla >>Běž spát<< a Vlaštovka se zhroutila. Je pravda, že už předtím vypadala, že má dost, ale tohle kouzlo jí muselo dorazit," pokračuje ve vyprávění téměř nezúčastněným tónem, jako by popisovala, co se stalo ráno na trhu.

"Když jsme jí dovezly do hájenky, ještě jí srdce tlouklo, ale už o sobě nevěděla. Jasna ti zpřeházela hájenku skrz naskrz, když hledala léky, ale našla jen něco čím si sama sobě přihoršila, pro Vlaštovku tam prý nebylo nic. Já se v těch tvých věcech nevyznala, takže druidskou léčivou magii jsem použít nemohla. Poznám ale umírající a tak jsem čekala, že to tak dopadne. Nicméně chtěl jsi tu to tělo mít, tak ho tu máš."

Pak se zamyslí a nadhodí ještě jednu myšlenku: "Dalibore, když je teď mrtvá a bude nějaký čas trvat, než se - no víš co - vrátí. Znovu ožije. Předpokládám, že ti bude chybět. Co kdybych si službu vybrala tak, že budu s tebou nějaký čas bydlet. Stejně mě nikde nic nečeká a občas ruce k práci přiložím. Co ty na to?"

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Smutně se na ně podívám. Mám slzy v očích, ale musím říct, že horší byla samotná cesta sem. Nekonečná cesta kolem lesa a poli, kde nebylo ani živé duše. A nejhorší byly první kroky mezi domy. Pod střechami se ozývaly hlasy vlaštovek a jiřiček a mezi domy kroužili rorýsi.

Jen kolem mé ošetřovny bylo naprosté ticho.

Vezmu Vlaštovku do ošetřovny, abych zjistil přesnou příčinu úmrtí. I když je to vlastně jasné. Kdybych byl při ní, nemuselo se to stát. A kdybych nedal přednost ostatním, mohl jsem ji zachránit. Povzdechnu si, a pokračuji s naprostým klidem s vyšetřováním.
MC, řekni mi prosím něco o těch zraněních, předpokládám, že je to Vukmarovo dílo, chci o tom něco vědět.

Pak začnu vnímat Fionu a konečně jí odpovím: "Ach ano, děkuji, děkuji. Co jsi to říkala? Už vím. Byl bych ti zavázán, kdybys tady zůstala. Mezi lidmi je tolik utrpení, a než někoho naučíš aspoň základy lékařského umění, tak už je tak starý, že se mu třesou ruce. A já jsem na to všechno sám." Odevzdaně rozhodím rukama. Vlaštovka je mrtvá a můj otec nejspíš také. Kdo ví, co je teď uvnitř něj.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Fiona kývne a začne ti pomáhat s pitvou. Občas udělá něco neobvyklého, ale jinak se zdá, že staří keltové věděli jak zacházet s lidským tělem a učili alespoň základům i své bojovníky a bojovnice.


Tělo i zbroj má Vlaštovka rozbité, odpovídá to ranám tězkým tupým předmětem - nejspíše obouručním kladivem. Hodně zranění je obranných - vypadá to, že je utržila v boji a to čestném. Ani jedna rána nepřišla zezadu, nevidíš stopy nějakého zákeřného bodnutí dýkou či použití otrávené zbraně.

Prostě jen dostala hodně ran a pak - nejspíš jako vítěz - z boje odešla po svých. Kdyby zranění nebyla léčena, asi by jim přeci jen časem podlehla, ale určitě ne tak rychle. Něco muselo smrt urychlit.

Co to ale bylo nejsi schopen zjistit - jen tě zaráží napůl ospalá a napůl bolestivá grimasa, kterou má Vlaštovka ve tváři.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

... u mlýna ...
"Musíme najít Vojtěcha. Pokud si, Dalibore, myslíš, že bude Vojtěch na místě, kde je nejvíc lidí, nebo u tebe v ošetřovně, potom to vezmeme přes Leteň. Tamtudy vede nejkratší cesta. Třeba na něj narazíme tam."

"Potřeboval bych jen nějaké vybavení, zbraň, zbroj, nebo alespoň nějaké slušnější šaty. Nevíte o něčem takovém poblíž?"

A ve čtyřech odcházíme směrem k Leteni.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na Letni ...

Česlave, vymrštil ses dopředu a začal jsi s vynálezcem zápasit o jeho podivnou zbraň. Prvním úderem se ti podařilo zvednout ji tak, že již nemířila na Vratimíra. Pak jste se chvilku přetahovali a vyšlehla rána.

Gabryas > Česlav: 2-HARM (píšťala) -1HARM (choice) -1HARM (armor) -1HARM (jednotlivec>SMALL) => -1HARM
Česlav > Gabryas: 1-HARM (pěstí) +1HARM(SMALL>jednotlivec) => 2-HARM


Někdy lituješ, že jsi tak zvyklý bojovat proti velkým skupinám. I proti velké nestvůře se to hodilo, ale když jde o to odzbrojit starce, jsi prostě příliš velký hromotluk. Jednak jsi ho silně nabral a druhak - zbraň s obrovským třeskem spustila. Ty ses jenom lekl, ale zášlech ohně z pánvičky popálil Gabryasovi ošklivě ruku.

Gabryas pustil zbraň a posadil se na zem. "Jsme prokleti a navždy budem. Jen mechaničtí andělé nás zbaví utrpení."
Vratimir dál skuhrá opodál a snaží se plížit pryč.


Chval popadl rudý řetěz a zatahal za něj. Chiméra se zvedla a poslušně popošla pár kroků k němu. Sleduje ho všema osmi očima. Chval popojde směrem ke strání a obluda ho ochotně následuje. Nejeví žádné známky agresivity.


Po cestě od bubnů chvatně přichází Jasna, Marcus, Vera a Květoslava.

Příchozí, slyšeli jste hlasitou ránu. Přidali jste do kroku. Vidíte Chvala, jak má chiméru na kouzelném řetězu a zkouší, jak poslouchá. Vidíte Česlava, jak stojí mezi dvěma starci na zemi a třímá divnou kovovou trubku, od které stoupá kouř. Oba dva starci leží na zemi a drží se za ruku - jeden z nich je Gabryas, druhý Vratimir.

O kus dál, ve světle pochodní, jsou tři skupiny měšťanů, oddělené sešikovaným oddílem rytířů a hned vedle obří balista po výstřelu.

Od východu přijíždí oddíl jezdců, vedený Konstantinem. Královská stráž.

Co kdo děláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... na Letni ...

"Odpusť mistře, nechtěl jsem ti ublížit, ale nemohl jsem přihlížet vraždě.", omluvím se Gabryasovi a jeho zbraň pustím na zem, "A ty, pane Vratimíre bys měl vyhledat ošetření, věřím, že královští rytíři se už postarají o tvé bezpečí."

"Buď zdráv pane Konstantine, přijíždíš právě včas. Jen tak tak se nám podařilo zabránit velkému zmatku a několika zbytečným úmrtím kvůli horkým hlavám.", pozdravím rytíře zvednutou dlaní.

A potom vzhlédnu a uvidím Chvala, jak táhne Chiméru pryč, vytřeštím oči a nadechuju se, že něco zakřičím...a v tom si všimnu ostatních Nesmrtelných...a Jasny...

Máte prostor, než zareaguju dál.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Konstantin přikývne a prozatím se mlčky snaží zorientovat. Měšťané se pomalu začínají vytrácet.

Co dělají Nesmrtelní?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Už jsem chtěl zklamaně odjet. A pak rána a Vratimir se válí na zemi. Druhá rána a leží Gabryas. Chval začal drezúrovat tu příšeru svázanou kouzlem. Přijeli rytíři z hradu. A nakonec se z lesa vyvalila Jasna, Marcus, Očko a Květoslava.

Žaludek zakručel.

Nene, já si zajedu tady do stínu pod strom a ještě si počkám....
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Připomíná mi to tu noc, kdy se Vlk projevil poprvé. Taky všude strašný zmatek, rozvášněné davy, nesmrtelní plní síly a těžko pochopitelných plánů a ambicí.

Zavřu oči a zaposlouchám se do toho hluku, který vydává to neuvěřitelné množství lidských i jiných těl, které je tu namačkáno. Jejich řeč, dupání, šustění oděvu, vše se slévá do sebe. Pak ten kravál mnohonásobně zesílí a já jsem schopna rozlišit jeho jednotlivé části. Hledám v tom jeden konkrétní skřípavý zvuk, ten který už nikdy slyšet nechci a přesto jej musím vyhledat.

Open your brain: 2d6+2 = 12 Hledám Vlka a nic než Vlka a k tomu mi napomá Vír.
Naposledy upravil(a) Potomek dne 13. 7. 2016, 21:58, celkem upraveno 1 x.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Potomku, točíš se kolem dokola, máš zavřené oči. Jen posloucháš skřípotu. Pak ho uslyšíš celkem zřetelně. Ale je to zvláštní. Čtyři Vlci a přitom jeden Vlk. A jsou krotcí. Je to zvláštní, takové to nikdy nebylo. Skřípou, ale skřípou poslušně. Skřípou, jako by to byli ovčáčtí psi, jako kdyby jejich divokost drželo nějaké kouzlo. Rudé kouzlo.

Otevřeš oči. Díváš se na Chvala a chiméru, která za ním, poslušná jako pejsek, ťapká ze svahu k Bubnům.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

Přelétnu pohledem shromáždění a vidím několik nesmrtelných až příliš blízko sebe na to, aby to byla náhoda. Kdepak, přišli ve skupině - a je s nimi Jasna. To nemůže znamenat nic dobrého...

"Dobří lidé, hleďte! DRAKOBIJEC! Támhle stojí pan Markus, který draka zahubil v jeho vlastním doupěti! To jemu vděčíte a myslím si, že smrt draka si zaslouží oslavu!", zavolám na lidi a ukazuju směrem k Markovi.

Co si od toho slibuji? Že skupinku brzy obklopí dav rozjařených lidí...

Nasedám na koně a vyjíždím za Chvalem, Templáři zatím dohlédnou na to, aby se dav pokojně rozptýlil a případně začal přesouvat jinam.

"KEJKLÍŘI! KAM SI MYSLÍŠ ŽE TU STVŮRU VEDEŠ?!", zakřičím přes pláň, "Okamžitě se vrať, ať jí můžeme zneškodnit! Je příliš nebezpečná!"

Dobrotivý bože, co má ten blázen v plánu? Snad si nemyslí, že by si jí mohl opravdu nechat? Nebo že by to byl celou dobu jeho plán - přesvědčit Gabryase aby mu umožnil jí ovládnout?
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti