[AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Během cesty popíšu Marcovi v podstatě všechno, co vím o Vojtěchovi. Vynechám jen zmínky o jeskyni. Co slyším o Česlavovi, tak to mi zrovna nepotvrzuje Daliborova slova o polepšenem muži cti. Možná se tak chová, protože se konečně projevila Vlčí podstata, tak jak u Vojtěcha.
"Musíme Vojtěcha najít."

"Dalibore, nevíš kde může být? Říkal,že potřebuje vyléčit"
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na Letni ...

V podstatě není možné se Vratimirovi vyhnout. Už když se blížíte, slézá z konstukce, aby vám šel naproti. Gabryas proti tomu jen tak zvedne hlavu, když ho oslovíš, jinak je plně zaujat dotahováním nějaké pokroucené šlachy napínající cosi uvnitř balisty.

"Jak rád tě vidím rytíři Alexandře," okamžitě se chápe slova Vratimir. "Dovol, abych tě zasvětil do mého skvělého plánu, kterým ti míním pomoci při lovu draka či jakékoliv jiné stvůry," pokračuje. "Když mne tady mistra Gabryas oslovil a požádal, abych mu pomohl s opravou hydrogonického ...",

"... hydraulického ..." opraví ho se Gabryas a oklepe si ruce, šlacha je zjevně na svém místě.

" ... tak, no, hydro ... tento .. kolene," pokračuje Vratimir, trochu nervózně, "hned mi bylo jasné, že si budeme vzájemně užiteční. Takže jsem mu obstaral transmutačním kouzlem materiály, co potřeboval.... ",

" ... skoro ty materiály, co jsem potřeboval," posteskl si snědý vynálezce, slezl o několik příček níž a jak se kontrolovat zavěšení střely.

"... a vysvětlil jsem mu, co mám v úmyslu. A on mi naplánoval a pomohl sestavit tento úžasný drakobijný stroj," pokračuje Vratimir, nervozita je tu tam, opět hýří optimismem.

"Sám jsem ten stroj vybavil magickým hrotem," vychloubá se, "ve kterém je uloženo podminovací kouzlo." Nejseš si jistý, zda záměna slova "podmanit", "podmínit" či snad dokonce "podminovat" v jeho větě byla omylem či záměrem. "S pomocí něj se nám zcela jistě podaří draka dostat zase do řetězů," pokračuje nadšeně a pak se podívá trochu dál k lesu.

"Vidím, ctihodný Převore, že jsi sebou přivedl pokusnou chiméru," pokyvuje pochvalně. "Nemohlo tě napadnou lepšího způsobu jak drakobijný stroj vyzkoušet nanečisto," pokračuje v pochvalách a otáčí se ke stroji. "Mistře Gabrye, připravte prosím Dračí zhoubu k výstřelu..."

"Ten nápad na jméno byl také můj," pokračuje ve vychloubání a dívá se na tebe.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

... u mlýna ...

"Rád vás oba opět vidím. Myslím, že jsme všichni tři v pořádku," a poupravím si opasek u kalhot a opráším halenu od zbytků popela. "Jen jsme na kopci nad Poříčem měli co dočinění s drakem. Ženitby se mu zachtělo a svatební hostinu z tuctu panen plánoval. Ale nebylo to nic, s čím bychom si neporadili," a přihodím úsměv, kterým dodávám mým slovům punc bezproblémového vítězství, což ale silně kontrastuje s tím, že jsem bez výbavy a ještě teď mi stoupá z ohořelého obočí dým. "Dámy jsou v pořádku a já jsem se jen krapet ohřál, ale než se ožením, tak se to zahojí."

"Nevím, jestli se znáte s Verou," ukážu na dívku po mém boku. "Nese znepokojivé zprávy o tvém otci, Dalibore, měl bys ji vyslechnout." Poslední větu pronesu s nepřehlédnutelným důrazem.

"Jasno, to co říkáš o Česlavovi, mě překvapuje. Stál po mém boku v Jeruzalémě, bojovali jsme spolu proti Saracénům, vypadal smířený se svou minulostí a připraven ji odčinit. Proč by něco takového dělal, jaký měl důvod?"
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... na Letni ...

"Zadrž! Nikdo nikam střílet nebude a už vůbec ne, když vedle stojí lidé!", vykřiknu a pokud je to potřeba, hodlám fyzicky zabránit tomu, aby ze stroje někdo vystřělil - i kdyby to znamenalo palcátem rozbít mechanismus natahování a nebo někoho srazit na zem pěstí.

GO AGGRO:2d6+3 = 8 (2 + 3 + 3 hard)
- když mě neposlechnou a bude hrozit výstřel, můžu ten stroj zkusit rozbít, nebo někoho nevybíravě shodit na zem


"Vratimíre! DRAK JE MRTVÝ.", ukážu kousek vedle sebe na Grgurův povoz, "Hrobník veze jeho hlavu, běž se na ní sám podívat..."

Doufám, že to roztpýlí Vratimíra dost na to, abych mohl přijít blíž ke Gabryasovi a polohlasem s ním prohodit pár slov.

"Mistře Gabrieli, zapřísahám tě...zneškodni ten stroj zkázy, nemůže to dopadnout dobře. Ta chiméra, kterou jsem přivedl je nezranitelná, proto jí vedeme k tobě - pokud je mi známo, ty jsi jediný, kdo dokáže její prokletí zlomit či zcela zvrátit. Nechci si ani představit, jaké škody by ta stvůra mohla napáchat, kdyby se osvobodila."
Naposledy upravil(a) Česlav dne 13. 7. 2016, 08:54, celkem upraveno 1 x.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Jasna »

... u mlýna ...

"Možná stejný jako před lety, kdy začal vraždit nevinné po hradem a chránil Vojtěcha," pronesu smutně. Tahle vzpomínka jen tak nevybledne. "Sama jsem viděla jak jeho kůň rozdrtil nohu chlapci, který nedokázal uskočit a jak jeden z mužů proklál kopím ženu, která pod srdcem nosila dítě. Takové skutky nejde smýt."

Konečně se mi podaří vstát. Sice se kývu jako strom ve větru, ale stojím na nohou. "Děsím se toho, že znovu provede něco strašného když chiméru přivedl mezi lidi. Je to výplod těch nejstrašlivějších a ďábelských čar."
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na Letni ....

"Jen v klidu ctihodný rytíři," přibrzdí trochu Vratimir, "nemusíš mít strach, spouštěcí mechanismus je támhle," a ukazuje na velkou páku na druhé straně stroje. "A dokud nesvolíš nikdo se jí tedy nedotkne."

Gabryas konečně zvedne hlavu od zavěšení projektilu. "Nerozumím ti, křižáku," s durazem na oslovení, jako by snad bylo hanlivé. "Nazýváš mě mistrem, který jediný dokáže zlomit prokletí chiméry," nasadí ostrý tón, "ale přitom nevěříš mému stroji? Proč si nechceš představit hrůzy, které by napáchala ta stvůra?" pokračuje přísně.

"Možná protože by ti připomněla jaké hrůzy jsi sám páchal v Antiochii a v Jeruzalémě? Ve jménu Boha, který má být milosrdný? Ve jménu Boha, který se každému z národů světa představil jiným jménem a pak je s tímto jménem na rtech poštval proti sobě?"

Mezi tesaři, truhláři i tvými vojáky to zašumí.

"Moc dobře vím, co mi Janek vyprávěl o tvých činech v poslední noc Víru. Staráš se o prokletou chiméru, ale poslyš, neměl by ses spíš starat o své prokletí?"

Jeho hlasu už není tak rozlobený na začátku, zklidňuje se.

"V této době je zvykem, že Bůh soudí všechno. Já jsem proklet, tys proklet. Oba se snažíme konat tak, aby to nepůsobilo zkázu, ale nemůžeme si pomoct, že? Ty vždy nakonec vytáhneš palcát a chceš rozbíjet - teď zrovna překrásný stroj, jindy lidské lebky. Já vždy nakonec vytáhnu nářadí a začnu budovat - nástroje zkázy. Přesto ti nedokážu dovolit jej zničit," a sahá za pas. Vytáhl podivnou věc, vypadá to jako železná roura s koncem rozšířeným směrem k tobě a dřevěnou násadou, která padne snědému vynálezci akorád do ruky. Nad rukojetí je na železné vidlici nabodnut knot, který slabě doutná a jeho konec oranžově žhne.

"Odstup a nech mě dokonat mé dílo. Pak se oba odevzdáme jemu, ať už si říká Hospodin, Alláh či Jáhve a můj stroj spustíme. Třeba je to pro nás oba zkouška - ty i já poprvé něco nezahubíme svými činy."

Do rozhovoru vstoupí Chval: "Ale Čes .... Alexandře ..." Začíná tě štvát, že vždycky, když jsou nervózní a nemají čas si věci rozmyslet, Nesmrtelní mají tendenci používat tvé původní jméno. ".... slíbils mi, že Gabryas chiméru ochočí..."

"Takže takové je tvoje prokletí Chvale?" přeruší ho opět ostřejším tónem Gabryas. "Zotročovat lidi i zvířata pro pobavení tvé i plebsu?" Pak pohlédne na Grgura: "Pěkná jsme se tu sešla společnost, o panu mrtvožerci se snad ani nemluvím. Nepřidáš si taky něco svého? Ne, ty si v klidu počkáš až dokonáme s .... převorem Alexandrem, že? .... své dílo skázy a pak na něm budeš hodovat," a odplivne si.

Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Já pokrčím rameny. Vždyť má vlastně skoro pravdu. Spletl se jen vě dvou věcech. Není to prokletí, je to dar. A nebudu hodovat sám. Zlouch a Dobrouš se přidají.

A teď je na čase poodjet někam stranou, aby se nám nic nestalo, až se do sebe pustí nebo vystřelí z té šílenosti.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

... u mlýna ...

"Rád vás vidím, a hlavně jsem rád, že jste v pořádku." Podívám se na Veru a odpustím si slovo 'maličká'. "S Verou už jsem měl tu čest se seznámit. Zapřísahala mě, abych si dal na Vojtěcha pozor a k němu napřel své léčitelské vize. Musím vám říct, co jsem viděl!"

Zmíním jim stručně obsah své vize. A beru si exp za ten prastarý manipulate.

"Byl tady ale také Česlav, a ten prý mou vizi viděl jinýma očima. A viděl, jak Jasna stála u Vojtěchova přerodu. Co to ale značí, nevím. Marku, měl bys vědět, že Česlav své jednání ospravedlňoval, ať už oprávněně nebo ne, tím, že Jasna způsobila masakr minulé Noci. Myslím ale, že Jasna musí dostat příležitost vysvětlit nám, o co se vlastně snaží. Jasno, pomoz nám prosím najít Vojtěcha, ten je zřejmě klíčem ke všemu."
Tolik k tomu, co chci, abys udělala.

Jasna je ale pro mě stále záhadou. Dokonale nechápu její motivaci.

Read Jasna, Dalibor:2D6+3 → 14(5 +6 + 3)
Jasno,
co doopravdy cítíš? Co se chystáš udělat? Jak tě můžu přimět pokusit se zachránit původního Vojtěcha?
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

Gabryasova slova mě tvrdě zasáhla. Možná, kdyby zazněla z úst někoho jiného a byla položena jinak, chtěl bych se bránit těm ostrým slovům. Ale ne dnes, ne teď, ne tady. Vždyť má pravdu. Svěsím ruku s palcátem dolů a schovám zbraň za opasek.

"Tvá slova jsou tvrdá, ale pravdivá.", svěsím hlavu a zvednu prázdné dlaně, "Ale prosím...Gabryasi...naše břemena, naše viny, to nás všechny nemusí rozdělovat, může nás to naopak spojit. Vždyť jsme na stejné straně, všichni chceme jen to, co považujeme za nejlepší - a naše cíle se přeci nemusí navzájem křížit! Já chci jen zajistit bezpečí lidí, co tu jsou shromáždění...a cítím, že se odněkud blíží jiné nebezpečí a chci projednou naopak neštěstí a ničení zabránit. Na tom se snad můžeme shodnout? Měli bychom se spojit a spolupracovat, ne rozdělit a hádat se."

"Tibore...zahraj! Ať si to všichni uvědomí..."

utržený ze řetězu: 2d6+3 = 9 (1 + 5 +3)
• try crack open the world
- make the noise that your soul made when the worst happened, and you learned that you
were still alive, and were not alone. Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a family, and ask what they do.


Ustupuji od balisty, prýdné dlaně mám napřažené před sebou, trochu jako kdybych ukazoval, že nejsem hrozba, trochu jako kdybych se vzdával, trochu jako kdybych nabízel objetí.

"Je to na tobě, mistře, já proti tobě bojovat nechci. A věřím, že ty si neštěstí také nepřeješ."
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Jasna »

Co cítím: Kromě únavy a bolesti je to bezmoc, že nedokáži česlava zastavit a vztek na sebe, že jsem tak slabá.

Co se chystám udělat: Přesvědčit vás, že je Česlav velkou hrozbou pro všechny.

Jak pomoci s Vojtěchem: Přivést mi zpátky Tibora, protože bez něj to půjde těžko a postavit se Česlavovi.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Na Leteni začne hrát Tiborova hudba. Tu píseň už znáte, přesto je dnes jiná. Tenkrát začínala táhlými zvuky fiduly, dneska jemným drnkáním na loutnu.

... na Leteni ...

Skoro se zdá, že slabé tóny nemají šanci přehlušit hluk, který vydává vzpínající se chiméra, mlátící do štítů tvých mužů i poslední dozvuky seker a pil, dokončujících ukotvení balisty.

Jenže ta hudba je mocná a když začne Tibor zpívat svůj nápěv o nebezpečí, před kterým je třeba se semknout, hluk utichne. I chiméra přestane běsnit a její hlavy se skloní. Začíná hrabat v zemi pod sebou, jako by se chtěla ukrýt.

Tesaři jsou rádi, že i když je tomu jen pár hodin, ustavili svůj cech. Vědí, že se mohou spolehnout jeden na druhého. Vědí, že žádní jiní fušeři jim již nebudou brát práci, že obživa jejich rodin je zajištěna. Je však potřeba, aby byli ostražití, vždyť jen o malý kousek vedle stojí ta truhlářská sebranka, V rukou mají kladiva, dláta, palice. Ještě by je mohlo napadnout nově vzniklý tesařský cech zlikvidovat v zárodku. Je potřeba pevněji chytit rukojeti seker.

Truhláři jsou rádi, že i když je tomu jen pár hodin, ustavili svůj cech. Vědí, že se mohou spolehnout jeden na druhého. Vědí, že žádní jiní fušeři jim již nebudou brát práci, že obživa jejich rodin je zajištěna. Je však potřeba, aby byli ostražití, vždyť jen o malý kousek vedle stojí ta tesařská sebranka. V rukou mají sekery, palice. Ještě by je mohlo napadnout nově vzniklý truhlářský cech zlikvidovat v zárodku. Je potřeba pevněji chytit rukojeti kladiv a dlát.

Koželuhové jsou rádi, že i když je tomu jen pár hodin, ustavili svůj cech. Vědí, že se mohou spolehnout jeden na druhého. Vědí, že žádní jiní fušeři jim již nebudou brát práci, že obživa jejich rodin je zajištěna. Je však potřeba, aby byli ostražití, vždyť jen o malý kousek vedle stojí ta sebranka, co se živí dřevem. Je jedno, jestli truhláři nebo tesaři, v rukou mají sekery, palice, dláta. Ještě by se mohli pod vlivem té hudby spojit a pak by méně početný koželužný cech jen těžko obhajoval svá práva! Nejbezpečnější bude vyvolat mezi nimi rozmíšku.

Gabryas skloní svou podivnou zbraň, podívá se na tebe a chvilku přemýšlí. Pak vykřikne, "máš pravdu Česlave, je potřeba, abychom drželi pohromadě. Nesmíme nechat proradné rádce, aby mezi nás vrazili klín." A se slovy "Nikdo smrtelný by neměl vnášet sváry mezi nás, sdílící úděl proklatých," znovu pozvedá zbraň směrem k Vratimirovi.

Vratimir se zmateně rozhlíží. Hledá kohokoliv blízkého, ale zjišťuje, že tam stojí zcela, zcela osamocen. Propadá panice a začíná čarovat. Už jsi to kouzlo jednou viděl, provedl ho tenkrát, když se přenášel od Černé věže přes příkop k tobě.

"Le prestidigitation sorcier commence. Prenez une formation défensive," slyšíš křičet na tvé muže některého z rytířů, nejspíše bratra Bernarda.

Chval couvá, míří ke Grgurovi. "Jsou to šílenci, pojďme se, my rozumní, s chladnou hlavou, schovat někam stranou, než se to přežene."

Česlave, Grgure, co děláte?

... na břehu u mlýna ....

Zdálky slyšíte ten zvuk. Tady u mlýna nemá hudba svou moc, přesto poznáváte tu melodii. Zní jinak a přeci stejně. Tibor hraje, jako tenkrát na hradišti. Vidíte v dálce, jak se pochodně, doposud roztroušené kolem dřevěné staby jejíž ubrysy tu a tam zahlédnete proti nebi, shlukují do skupin.

Dalibore, Jasno, Marcu, Potomku, co děláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

S hrůzou v očích sleduji, jak se situace vymyká kontrole a místo aby hudba lidi spojila, tak je ještě víc rozděluje. Prokletý. Tibor je taky prokletý. Jeho hudba nikdy nevede k ničemu dobrému, vždy se to celé převrátí naruby. Možná, že se právě tohle stalo i Jasně? Přejede mi mráz po zádech, protože tuším, co může následovat. Ne, to nemůžu dopustit...

Ať už to dopadne jakkoliv, musím od sebe udržet ty rozlícené davy...

"TEMPLÁŘI! Obranná formace! Nedovolte těm lidem, aby se mezi sebou pobili! Celá jednotka, pochod!", zavelím a pokynu rukou. Ano, zabránit lidem v tom, aby se zmasakrovali kvůli nesmyslnému sporu je důležitější, než držet chiméru. Templáři by asi raději pronásledovali černokněžníka, ale to jim teď nedovolím. Budu doufat, že má autorita bude stačit a templáři místo pronásledování vytvoří živou zeď štítů mezi třemi znepřátelenými cechy. A budou se modlit, aby to stačilo.

První mezi rovnými: 2d6+3 = 12 (5 + 4 + 3 hard)
- poslechnou bez výhrad


Pokud dojde na to, že by se tři cechy chtěly vrhnout proti sobě:
CHAOTIC FREE FOR ALL: 2d6+3 = 11 (5 + 3 + 3 hard)
• You are able to calm the chaos. The combatants as a whole inflict and suffer -1harm.
• You are able to protect another character from taking any harm.
• You are able to avoid taking any harm yourself.
(volím tyto tři, aby reprezentovaly použítí nesmrtících prostředků k udržení davů od sebe a pokus o jeho kontrolu a uklidnění situace)


"Tibore, stáhni se s Chvalem do bezpečí...", vyhrknu rychle a otočím se zpět ke Gabryasovi.

"Mistře, prosím...nedělej to, pomoz mi radši zneškodnit chiméru a uklidnit ten dav!", zkusím to naposledy slovy, než přijdou na řadu činy, které nepůjde zvrátit. Vidím, že má slova ho asi nepřesvědčí, zoufale se rozhlédnu po dalších Nesmrtelných, zda mi někdo nepomůže...a rozhodnu se raději jednat a nechat kouzelníka jeho osudu...

MANIPULATE: 2d6 = 6 (3 + 3 + 0 HOT)
- snaha byla...snad kdyby mi někdo pomohl, třeba Grgur?


Chiméru teď drží jen pár lan, uvázaných ke stromům a pařezům, zatímco Templáři spěchají rozdělit dav a držet ty hlupáky od sebe. Je jen otázkou času, kdy se monstrum vytrhne a buď uprchne a nebo zaútočí.
Pohled mi padne na strašlivou balistu, kterou předtím na Vratimírův popud připravili ke střelbě a namířili správným směrem...tedy, teď se modlím, že jí namířili správným směrem. Nečekám, jestli se podařilo přesvědčit Gabryase.

"Pane náš, při mě stůj...", zašeptám...a zatáhnu za páku.

DO SOMETHING UNDER FIRE: 2d6+2 = 12 (6 + 4 + 2)
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Templáři si okamžitě vzpomenou, kdo je jejich skutečný velitel a napochodují mezi tři rozhněvané skupiny. Po dvou třech úderech do štítů si tesaři i truhláři hodně rychle uvědomí, proti komu stojí a ustoupí. Síla hudby je pořád ve vzduchu a oni náhle stojí proti velkému nebezpečí. Shluknou se ještě více do svých skupin a pozorně sledují okolí, žádné násilí ovšem nezačne.

Gabryas stiskne kovový kohout a rozpálený konec doutnáku se přitlačí k jakési pánvičce nad rukojetí. Třeskne ohlušující rána a nevídaná síla Vratimirovi, který byl zrovna uprostřed zaklínadla, roztrhne rameno a odhodí ho kamsi do tmy.

Zvuk výstřelu poplaší chiméru, která se doposud snažila hrabat v zemi. Vzepne se a všechna provizorně uvázaná lana praskají jedno po druhém, jako tenké nitky.

Ty se protahuješ mezi kmeny tvořícím tělo balisty k páce, kterou ti předtím ukázal Vratimir. V nastalém zmatku nejen že nemáš problém ji najít, ale dokonce si stíháš prohlédnout i spouštěcí ústrojí a probleskující hlavici. Díky tomu ti už cestou k páce proběhne hlavou myšlenka, že Gabryasovi pomáhal Vratimir. V okamžiku kdy taháš za páku si možná uvědomíš, že bude třeba jen malé korekce a balista udělá přesně to, co chceš... Možná ...

Hoď+SHARP:
• HIT:
o Když balista vystřelí, udělá přibližně to, co bys chtěl.
o Ale bude to mít nepříjemné vedlejší účinky
• 10+: Vylepši o 2 z:
• 7-9: Vylepši o 1 z:
o Balista udělá přesně to co chceš
o Nebude to mít vedlejší účinky
• MISS:
• 6-: Připrav se na nejhorší....
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

STŘELBA Z BALISTY: 2d6+2 = 13 (6 + 5 + 2 sharp)
o Balista udělá přesně to co chceš
o Nebude to mít vedlejší účinky


Přijde to jako vnuknutí a na poslední chvíli se zarazím, než za páku zatáhnu. Balista míří správným směrem, jen ne dost vysoko, aby projektil letěl až k Chiméře - letěl by přímo na templáře. Bůh je vskutku ochraňuje a je mi nakloněn. Zatočím rumpálem, abych zvedl náklon a rychle se podívám přes mířidla. Není čas na důkladnější míření, chiméra už se trhá. Snad to bude stačit.
Zatáhnu za páku, teď už doopravdy.

"Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno tvé, přijď království tvé, buď vůle tvá..."
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Projektil vyletěl z balisty a zasáhl chiméru přesně v okamžiku, kdy prasklo poslední lano a ona se chystala utéct po svahu do lesa.

V okamžiku výbuchu zazářilo jasné rudé světlo a chiméru obalila probleskující průsvitná koule. Rána kůlem, který tvořil tělo projektilu jí srazila na zem a koule, která ji obalovala, se pohnula s ní.

3-HARM (Balista) -2HARM (Chiméřin pancíř) => 1-HARM.
Proti pádu je imunní.


Chiméra pomalu vstává, zvedá se na nohy. Pád ji neublížil, ale silný projektil jí zjevně trochu pochroumal přední nohu. Koule se smrskává a začíná chiméru obalovat. Tvor s tím zápasí, ale nakonec podlehne. Celá jeho kůže je obalená tenkou slupkou rudé záře. Pak se kolem všech čtyř krků záře jakoby zhustí a vyrazí z nich tenké paprsky světla. Potkají se nad zády chiméry a zapletou to jakéhosi dlouhého světelného copu. Jeho konec stoupá do výšky několik desítek metrů.

Pak náhle, jako by ztratil oporu, se uvolní a padá - směrem k balistě, k tobě. Dopadne na konstrukci balisty jen malý kousek od tvé ruky, jako by tě vybízel, abys ho chytil. Chiméra leží na zemi, zkrotlá a všema osmi očima sleduje, co bude dál.

V tu chvíli ze tmy vyrazí Chval. "Tys to dokázal! Tys jí ochočil!" A sápe se po konci toho kouzelného rudého lana.


"Spoutání takového netvora nemůže přinést nic dobrého! Tys mě přiměl tu věc postavit, ty za to zaplatíš, černokněžníku" slyšíš o kus dál Gabryase a vidíš, jak v přítmí láduje cosi malého do ústí té železné trubky. Před ním, kdesi ve tmě, sténá Vratimir.

Od západu slyšíš dusot koní.

Není moc času, je to buďto Gabryas nebo Chval. Co si vybereš? Nebo uděláš něco úplně jiného?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů