[AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Přesně tak pane. Více lidí ti dosvědčí, že mne zastavil, když jsem chtěl chiméru sám poprvé zasáhnout a dostat pod kontrolu Dračí zboubou," a ukazuje na balistu. "A také nakázal divokému bardovi, aby rozeštval lidi na pláni proti sobě kouzelnou hudbou - jen proto aby jeho rytíři pak mohli předstírat, že celou situaci uklidňují," pokračuje Vratimir a nervózně se obrazí, když slyší od lesa klapot Česlavových podkov.

"Vůbec bych se nedivil, kdyby se pokusil mne očernit před králem a tvrdil o mě nějaké špatnosti. Třeba že draka jsem vyvolal já sám, nebo tak něco," zkouší Vratimir ještě vytěžit ze situace.

"A nakonec se pokusil sám, pomocí mého kouzla chiméru ovládnout - jenže pak začal hrozný zmatek, já jsem byl zraněn výbojem Gabryasovy magie a Chval naštěstí tomu vyvrheli chiméru vyfoukl," dodává a v tu chvíli už je slyšet Česlavův křik: "Kejklíř Chval se se svými lidmi zabarikádoval ve stodole nedaleko...a mají s sebou monstrum, které k sobě připoutal díky Vratimírově kouzlu..."

"Převore Alexandře!" vysloví se nahlas Konstantin. "Padla zde vážná obvinění na tvoji hlavu. Natolik vážná, že není možné je prošetřit zde, na tomto zmatečném poli. Důrazně tě žádám, jako šlechtic šlechtice. Nakaž svým mužům ať složí zbraně a i ty odlož své. Obávám se, že tě musím zadržet, dokud se vše nevyšetří a to přímo před králem. Draci a chiméry jsou příliš vážnými nebezpečími pro království. Tvým mužům ztráta svobody nehrozí, mohou odebrat do svého tábora a tam vyčkat rozsudku a pokračovat dál ve své templářské misi. Tebe však musím požádat, aby ses až do vyšetření všech záležitostí zdržoval jako host na pražském hradě," dokončí svou ostrou řeč.

Vratimir si skoro až mne ruce. Pak se ale Konstantin otočí na tebe, Jasno:

"A ty ženo, to s námi pojedeš také. Učinila jsi závažné obvinění a budeš tedy muset svědčit proti panu Alexandrovi před soudem. A vy taky, mistře Vratimíre, to vám snad vysvětlovat nemusím," dodá.

Co budete dělat?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Potomku, našla jsi Marca trochu stranou od všeho dění, na druhé straně té obrovské balisty, než kde proti sobě stojí rytíři. Vnímáš Česlavův příjezd i Konstantinovu výzvu tak na půl ucha.

Měšťané, kteří se chvilku rozcházeli a chvilku zůstávali ze zvědavosti v okolí, se teď, když se situace vyostřuje, rychlým tempem vzdalují.

Gabryas je zraněný a neustále mluví o nějakých prokletích. Marcus se z něj snaží vypáčit nějaké informace o Vojtěchovi.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

Prudce zabrzdím, až vylétnou kusy hlíny. Cože?!

"Pane Konstantine, tohle je velké nedorozumění...nevím, co zde padlo za slova, ale to co jsem pochytil zní jako hodně přitažené za vlasy. Ujišťuji tě však, že jde o překroucené polopravdy a bohapusté lži. Ale nebezpečí od monstra je skutečné. Až se těm kejklířům vymkne a Vratimírovo kouzlo pomine, stane se velké neštěstí. Pokud nebudeme jednat."

MANIPULATE: 2d6 = 7 (6 + 1 + 0 hot)
- záruka: má pověst a slovo rytíře, možná by na mou podporu mohl mluvit i Tibor a možná by si Konstantin mohl vpzomenout, že jsem ho před Vratimírem varoval a prozradil mu jak to bylo s Drakem...dříve, než se Vratimír pokusil očernit mě - a že před chvilkou Vratimír mluvil o Drakovi...


"Čas kvapí, ale nechám volbu na tobě, pane rytíři. Já i mí muži nabízíme pomoc při zneškodnění bestie. Ale pokud trváš na tom, abych se ti vydal a podrobil se soudu, stane se, jak žádáš. Mí muži se vrátí do tábora a já stanu před králem. Vím, že se nemám se čeho bát, protože pravda je na mé straně."
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Jasna »

"Ano, vymkne se jím z rukou a Alexandr bude za hrdinu pokud stvůru porazí. Nejspíš to byl celý jeho plán, proč by sem jinak stvůru vedl? Mohl jí mít bezpečně spoutanou někde daleko, ale to on ne," stále klečím před Konstantinem. Snad tak bude milosrdnější. "Dovedl jí sem, aby všechny ohrozil a pak sám jí zabil a tím se stal velkým bojovníkem a měl podporu lidu. Podporu pro svůj řád a mohl tak činit další rozbroje proti králi. Kdo ví zda to s tím drakem nebylo stejné a jenom čin statečného Marka mu to překazil."

Interfere: Jasna:2D6+3 → 6(2 +1 + 3)
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Na to, že jsi sprostá žena z lidu jsi toho na účet váženého převora řekla až moc," oboří se na tebe Alexandr. "A vysloužila sis čekání na soud v šatlavě, místo domků pro sloužící," dodává. "Zdá se, že budeme mít možná spíš dva obžalované - a hájit se bude muset každý z vás. Chopte se jí!" zavelí svým mužům.

.......

"A ty pane Alexandře nás veď. Dal jsi v šanc svou čest, ukaž nám, kde kejklíři drží chiméru." Vyrazíte chvatně ke stodole. Je pevně zabarikádovaná a zevnitř se ozývají podivné zvuky - více či méně pravidelné rány a kroky.

Konstantin chvilku vyzývá jménem krále Chvala, aby stodolu opustil, ale jen tím probudí místní, kteří si mysleli, že už konečně po téhle noci budou mít klid.

Nakonec nechá zabarikádovaná vrata stodoly vyrazit. Vevnitř nenajdete nic, než pytel, zavěšený na dlouhém laně, který se houpal v průvanu, narážel do dřevěné desky a dvou šaškovských klapaček, napodobujíce chodící hlídku, která čas od času do něčeho třískne nebo kopne.

"Pro tvou čest to není dobré znamení, pane Alexandře," popíchne tě, Česlave, Konstantin, "ale budu věřit tomu, že netvor tu opravdu byl a tímhle udělátkem jen kejklíři získali další čas pro svůj útěk," dodá zklamaně. "Předpokládám, že když ještě teď pošlu rychlého jezdce do Ljubině, Chvalův tábor už tam nenajde," přisadí si, krčíc rameny.

"Je na čase se vrátit na hrad. Zítra ráno musím zpravit krále."

.....

Jasnu a Česlava poprosím o epilog, jejich příběh bych v této epoše zakončil ....
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

Na pláni je neuvěřitelný zmatek. Královská stráž, vedená Konstantinem, si ale dokázala udělat pořádek. Sleduji, jak je Jasna zatčena a Česlav se Konstantinovi vydává na milost, hájíc svoji čest. Konstantin má viditelně situaci pevně v rukou. Mě ale zajímá, kde je Vojtěch.

Kus za balistou sedí Gebryas a krvácí z postřelené ruky. Pokleknu k němu a nabídnu mu pomoc s ošetřením jeho rány. Sthnu kus rukávce ze své haleny a začnu mu ruku ovazovat. Jak se k němu nakloním, figurka v mé kapse se probouzí. Jakmile se Gebryase dotknu, vidím zvlášní věci...

OPEN YOUR BRAIN MarcusFlavius:2D6+ → 7(3 +4 + 0) (+1xp)
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vidíš starce, jak vyřezává cosi nožíkem. Podíváš se blíž, je to dřevěná kost.

Přibelhá se k němu muž v římské zbroji s křídly, který nemá oči. Má ošklivou otevřenou zlomeninu nohy. Stařec se k němu předkloní, rozhrne rukama maso na jeho stehně a vytáhne oba konce zlomené kosti. Nahradí je tou dřevěnou. Říman pokývne a odejde.


Vidíš starce, jak stojí u kovadliny a cosi kove. Podíváš se blíž, je to železná kost.

Přibelhá se k němu muž v římské zbroji s křídly, který nemá oči. Stařec se k němu předkloní, rozřízne mu stehno a vyndá z něj shnilé dřevěné cosi, co kdysi mohlo být kostí. Nahradí to železnou. Říman pokývne a odejde.


Vidíš starce, jak stojí u podivného kovového stolu. Na něm se rychle točí nějaký kotouč a létají z toho jiskry. Podíváš se blíž, kromě kotouče sam je ještě železná kost, jen mnohem přesnější, jemnější.

Přibelhá se k němu muž v římské zbroji s křídly, který nemá oči. Stařec se k němu předkloní, rozřízne mu stehno a vyndá z něj zrezivělé cosi, co kdysi mohlo být kostí. Nahradí to lepší železnou. Říman pokývne a odejde.


Vidíš starce, jak sedí na podivné barevné židli, v levou ruku má na šedé vroubkované podložce, pravou svírá měkký kámen a dívá se do jakéhosi příborníku, ve kterém je vystavena kost z tenkých vláken světla. Vedle něj stojí složitý tvor z kovu a stejného kamene, jaký stařec drží v ruce a rodí uvnitř sebe kost.

Přibelhá se k němu muž v římské zbroji s křídly, který nemá oči. Stařec se k němu předkloní, rozřízne mu stehno a vyndá z něj popraskané železné cosi, co kdysi mohlo být kostí. Nahradí to kostí z měkkého kamene. Říman pokývne, vytáhne odnikud kopí a prokleje starci srdce.

Stařec řekne: "Děkuji," a zemře.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Asi třikrát to vypadalo nadějně. A pokaždé to někdo uklidnil. Balím dračí hlavu a volky. Jedeme si najít nějaký nový hřbitov, dál od města.

Časem vyzvednu i trosky vozu z lesa a na hřbitově si postavím dílnu, ve které si ho opravím.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Postávám vedle Marca a dívám se jak jej ošetřuje. Gabryas na tom není moc dobře. Vypadá to, že o Vlcích něco ví, ale na delší rozmluvu určitě nemá sílu a už vůbec ne náladu. Přemýšlím, na co se ho přesně mám zeptat.

Skloním se nad ním: "Gabryasi! Gabryasi! Co chtějí Vlci Víru a jak vznikají?"

Read a person: 2d6+1 = 4 Vybranou otázku dodám podle toho, co mi řekne.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Gabryas je trochu mimo. Možná ta bolest od ramene? Každopádně musíš s ním trochu zatřást, aby tě vůbec začal vnímat:

"Jak vznikají? To nevím, tak daleko mé znalosti nesahají. Ale doufám, že jednoho dne budu umět stvořit vlastního Vlka," zasní se. Znovu s ním musíš třást...

"Co chtějí? Zabít Boha! A až to dokončí, konečně budeme svobodní...." dodá.

"Jakého Boha? Od čeho svobodní?" třeseš s ním a asi jsi to přehnala. Omdlí bolestí.

Za malý moment k vám přistoupí muž z královské stráže. "Ten muž je zraněný? Odvezeme ho na ošetřovnu." Přehodí mudrcovo tělo přes koně a zmizí vám ve tmě.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Mlčky a nevěřícně se dívám na toho muže, který Gabryase odvezl.

Zabít boha, vytvářet Vlky.

Dnešního dne se všechno neskutečně zamotalo. A cítím, že síla Víru zase začíná slábnout.

Ještě rychle zavřu oči a přivoním ke Gabryasově krvi. Zkouším zklidnit myšlenky a nechat čím dál slabší Vír vniknout do mé hlavy, ale zahlédnu jen pár nesmyslných obrazů, deformovaných zvuků a rozmazaných barev. Teď mě zas budou mnoho let navštěvovat vize jen náhodně a neplánovaně ve spánku. Přemýšlím, jak asi bude vypadat svět, až znova Vír zesílí a já budu moci zase hledat pravdu o Vlcích ..... a oni budou zase hledat mě. Hehe, mě a Boha.

Rozloučím s Marcem: "Dnes už Vojtěcha nenajdeme. Ale není všem dnům konec. Ještě se potkáme, statečný drakobijče!" unaveně se usměju.

Takže otázka k read a person je, jestli mluvil pravdu.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

Potřebuju si utřídit myšlenky. Dnes se toho odehrálo skutečně hodně.

"Naše kroky se určitě opět spojí, Vero. Máme toho hodně společného. Hlídej si svou sošku, nevím, co vše by se mohlo stát, kdybys o ni přišla. Kdybys mě potřebovala, víš, kde mě najít."

Rozloučím se s Verou a společně s Květoslavou se vydáme hledat Bělochlupa.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... Česlavův epilog ...

Přesně jak jsem čekal, soud byla fraška. Nepodložená obvinění a vykonstruované lži. Ale že já hlupák nemlčel a neodpustil si tu snahu Jasnu očernit na oplátku, abych jí co nejvíc potopil. Kdybych býval mlčel, mohl jsem z toho vyjít i jako morální vítěz, ale takhle jsem před králem ztratil tvář a verva s jakou jsem se bránil začala být podezřelá. Jasnu sice vykázali z města za šíření pomluv, ale já ztratil mnohem víc - důvěryhodnou reputaci a přízeň krále.

Tomu se mimo jiné opravdu nelíbilo, že jsem mu svá zjištění ohledně Vratimíra nepřišel říct a místo toho se s ním paktoval. Nu co, alespoň, že toho nevděčného kazisvěta také potkal trest - poté, co ho král Václav vykázal a nařídil před vyhozením z města pranýřovat se pokusil magicky přemístit pryč. Kouzlo ale popletl a místo toho, aby se přemístil do bezpečí, přemístil se několik desítek metrů nad hnojiště, kdesi na Nové mměstě - hnůj sice pád utlumil, ale stejně si Vratimír zlámal nohu a poté, co ho Dalibor vyléčil stejně pranýřování neunikl.

Bez ohledu na to, co si král myslel o mé osobě, ctil závazky svého otce a dokončil věnování pozemků a práv templářskému řádu. Sídlem řádu v Praze se měla stát rotunda svatého vavřince na Starém městě. Současná budova je nevyhovující a bude potřeba jí přestavět, ale prostředků mám dostatek. A jakmile odešlu depeši novému velmistru Armandovi de Périgord o splnění úkolu, další finance budou brzy na cestě. Potom už mi nic nezabrání v tom, abych pročesal les nad Kobylisy a našel ten pradávný chrám. Nejen, že se o něj zajímá sám papež a představení mého řádu, ale tajemství, která skrývá se týkají i mně, vsadím život na to, že souvisí s Vírem.

Také si snad najdu konečně čas promluvit otevřěně s Markem. Musím se od něj dozvědět, jak to bylo s tím chrámem. A na oplátku mu povím o Jákobech. A o Jasně. Asi to bude obtížný rozhovor, vzhledem k tomu, že je jí nakloněný - a po našem posledním střetnutí bych se nedivil, kdyby byl na její straně a pokusil se mně zabít. Ale musím to zkusit. Prý se bude ženit s Květoslavou, tak jim pošlu nějaký pěkný svatební dar a nechám Tibora, aby jim na svatbě zahrál. Nebo, že bych se zastavil i osobně...
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 8 hostů