[AW-META] Vlákno přání a stížností

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Jasna »

Kostky...
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Organizačně:

Drak je tuhej.
Měšťané vyeskalovaní na 11:00, přijde zavírací scéna.
Vratimir na 09:00, tam se ještě něco bude dít.
Duchové keltů na 11:00, přijde zavírací scéna.

Celkově tedy prosím už nerozjíždějte moc širokou novou agendu, spíš uzavírejte, zjišťujte poslední věci, dotahujte do konce. Blíží se konec epochy.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Pepa »

Nešlo by z každé epochy udělat nějaký zápis? (Nebo alespoň bodový přehled zajímavých či jinak důležitých věcí.) Číst každou epochu příspěvek po příspěvku se mi příliš nechce...
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

Určitě šlo. Ono jde v podstatě cokoliv.

Ale za sebe zápis hry, která je sama sobě zápisem, dělat nebudu :roll: a jsem zvědav, jestli někoho seženeš :think: .
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Marcus Flavius »

Pepa píše:Nešlo by z každé epochy udělat nějaký zápis? (Nebo alespoň bodový přehled zajímavých či jinak důležitých věcí.) Číst každou epochu příspěvek po příspěvku se mi příliš nechce...
Vše je zajímavé, vše prokresluje postavy nebo hýbe dějem. My kromě fóra mluvíme ještě na chatu a tam se toho napíše 100x tolik, takže tohle je už vlastně zápis. Víc bych ho rozhodně nezestručňoval, čtenář by přišel o kouzlo té hry.

Výhodou ale je, že už je odehráno a nikdo nebude už odehrané měnit, takže si může každý číst tak rychle, jak chce a nic mu neuteče. To my to máme při hraní mnohem horší, než se dostanu k odpovědi, je popsáno několik stránek ;-)
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Česlav »

Pepa píše:Nešlo by z každé epochy udělat nějaký zápis? (Nebo alespoň bodový přehled zajímavých či jinak důležitých věcí.) Číst každou epochu příspěvek po příspěvku se mi příliš nechce...
Bodový přehled mají v denících některé postavy (ano, např. já, vždycky mám někde "shrnutí století"), ale je opravdu bodový a je optikou opravdu jen té jedné postavy.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Pepa »

Já chápu, že to tady všechno vypsané je, ale chtěl bych to právě v ještě nějaké kondenzovanější podobě. Bodové shrnutí v denících jednotlivých postav je asi opravdu to jediné...
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Jasna »

Tady máš kondezovanější podobu.

9. století
Jasna se nechala pokřtít.
Česlav se pokusil dobýt hrad.
Dalibor umřel.
Marcus se nic nedozvěděl.
Potomek našel vlka.
Grgur měl velkou hostinu.

13. století
Marcus zabil draka.
Jasna provokovala Česlava.
Česlav Jasnu málem utopil.
Dalibor všechny léčil.
Potomek snědl Markovi zbroj.
Grgur získal dračí hlavu.


Pro více informací navštvite příslušné téma.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

'se mi dnes zdálo, že jsem (v sebeobraně!) vraždil Jasnu, moc to nefungovalo a postupem času jsem byl vražděn spíš já než ona.

Pokládám zde oficiální stížnost; podle pravidel by na mě Jasna už žádný hold mít neměla.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Jasna »

Dalibor píše:(v sebeobraně!)
To ti tak někdo bude věřit.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

Je tady zas! A zas dělá ten obličej!!!
*utíká s děsem v očích*
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Včera se nám stala večer taková .... nepěkný věc.

Vukmar si odehrál to, jak chytil Dalibora, což se Grgur, snažil respektovat. Pak se vyptával a po prvním dotazu se významně odmlčel, nechal nás na tahu .... a Grgur čapnul káru a pokusil se zdrhout.

Metaherní signály typu "mám mečák u hlavy tvého koně" si Grgur vyložil jako informaci, že se musí ven probojovat a až ex-post z toho vylezlo, že Vukmar si chtěl ještě povídat a že by měl na to mít nějaký čas/prostor.


Vukmare, pokud bys chtěl, klidně ještě své povídání vsuň před náš odjezd (třeba retrospektivním postem, který uvedeš ... u poříčských mlýnů, než se Grgur rozjel ....). Sekat Daliborovi retrospektivně hlavu ti nedovolím, pže má volba byla "baricade securely ....", ale s rozhovorem problém není.

Já slibuji, že zkusím být příště pozornější a lépe vyhodnotit metaherní komentáře na rolz.org, nicméně i tak bych měl jednu prosbu:

* Tím, že skončíte post, vpodstatě necháváte na tahu někoho jiného. Buďto jiného hráče nebo MCho. Což znamená, že dotyčný, právě protože je na tahu, může tu hru otočit někam úplně jinam, než chcete. Proto pokud máte něco na srdci a zároveň hážete úspěch, nemusíte předávát slovo ostatním/MCmu po každém hodu. Klidně vysypte do jednoho postu víc otázek, víc hodů a zastavte se až tehdy, když je jasně nutná interakce s jiným hráčem, nebo to vyžaduje výsledek tahu nebo opravdu chcete dát slovo druhému.

Mrknéte případně na Česlava, ten dělá cca tak, jak bych si to představoval ;o).

Zároveň se nebojte některé věci si vyhodnotit sami. Padne-li vám na READ A SITCH 9 a zeptáte se, kdo je největší hrozba a na scéně jsou všichni, co znáte, nebojte se a klidně si to sami popište. Padne-li vám při hovoru s namelles NPC 10 na Manipulate, tak si rovnou odvyprávějte, jak vám pomohlo a podobně ....

Předejde to tomu, že přijdete o něco jen protože jste to nestihli odehrát a dali slovo jinému a ten vám otočil příbéh jinam.

Díky.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Vukmar »

Psát o tom co jsem dělal předtím nemá smysl, protože tak jsem to chtěl udělat by k boji nevedlo. Teď je takhle nějak se s tím popasuji.
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

Potential Spoiler Warning!

MC, měl bych prosbu.

I když jsme všichni na Česlava jako na cizího, rád bych poznamenal, že je to jenom IC a ve skutečnosti ho všichni úplně žereme. A málo s ním interagujeme.

Rád bych, abys do něj trochu šťouchl a buď ho popohnal v přesouvání na temnou stranu síly (zdravíme Grgura 8) ), nebo vytvořil nějaké trojúhelníky s NPC, protože jsme s ním dost zpřetrhali vztahy.

Napadla mě taky jedna věc, a to fakt, že Fiona těch svých 6 barterů na Conchara nikdy neposkládá (s Daliborem by to dohromady dali, ale to by bylo trapné). Taky je na to ještě brzo, ale říkal jsem si, že bychom mohli udělat nový projekt a to schovat Potomkovo Jeskyň tak, jak Fiona posledně sbalila Kámen Mudrců.

Byl by to projekt z Fionina archivu, který nejdřív bude třeba otevřít.
Byl by na to potřeba Conchar, o kterém víme, že to umí. Fiona navíc bude smutná, že nebude se svým miláčkem.
Byla by to crappy varianta, takže by tam obzvláště cílevědomá osoba pořád mohla vlézt, hlavně Vlci, ale nešel by tam každý, kdo jde kolem.
- klidně ještě něco přihoď, je to fakt velký projekt

Zapojíme do toho Česlava, který má prakticky neomezený cashflow a necháme mu z toho spoustu zacálovat. Budeme za ním muset přijít s prosíkem, on se na nás pak bude moct dívat z vrchu a vyčítat, že když udělal koncil, ať mu řekneme všechno o Vlcích, tak jsme na tohle nějak zapomněli a teď za ním jdeme, když jsou potřeba prachy 8)

Co ty na to, MC, co ty, Česlave? :s_easy:
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Marcus Flavius »

MC: Trošku jsme se zasekli s Golemem. Došli jsme k chrámu, kde Marcuse kdysi zamordovali a dal jsem Golemovi šém. Teď čekáme s Golemem i Fionou, co se zde stane.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů