[AW-META] Vlákno přání a stížností

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Já to sledují a už mám rozepsanou odpověď. Ale jsem na Cave a až mobilu to jde pomalu.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

MC, měl bych takovou metaherní prosbu.

Kvůli failu se mi potkaly dvě postavy ve vypjaté situaci a obě mají fail. Po dlouhém zamyšlení jsem usoudil, že platí "if you do it, you do it" a hodil z jedné strany help, kvůli rozruchu, co vznikl.

Chtěl bych tě poprosit, jestli bys je nedržel od sebe, a pokud se ti podaří najít důvod, aby si to pak později mohly vyčítat, budeš mít u mě bonusové body.

Dík.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

MC, ostře protestuji!
Že jsem si jinak interpretoval augury je jedna věc, ale doktorova hůl skončila v těle zombíka, tak s ní nemůže dát Veře dva harmy 8)

Edit:
Přece mi to augury nedá.
Budu každopádně respektovat tvé vyhodnocení, ale pokud tě zajímá má interpretace toho, co jsem dělal:

Vkládal jsem informaci, v kontextu mind-controlovaných zombií jsem přebral jejich ovládání a pořídil si z nich tak gang.
Augury má v základu, že efekt augury:
trvá jenom tak dlouho, jak ho udržuješ
nedosáhne daleko
je nestabilní

Má interpretace toho, co znamená "jenom dokud to udržuješ", je taková, že pomocí augury můžeš aktivně ovládat svět kolem sebe, ale jen po dobu rituálu. To ale neznamená, že výsledný dopad tohoto rituálu na svět skončí ve chvíli, kdy přestane působit rituál samotný. Pokud je efekt rituálu, že někoho donutíš skočit z okna, tak se rozplácne i tehdy, pokud rituál v půlce jeho pádu utneš.

V případě vkládání informací jsem vyhodnotil, že v základu dokážu vkládat informace do Víru jenom po dobu, po kterou rituál udržuji, nějaké informace jsem vložil a rituál s pocitem dobře vykonané práce ukončil. Kdybych chtěl vkládat různé informace v různou dobu, tedy vybudovat si armádu, která mě poslechne na slovo, vyberu si variantu, že budu moct informace vkládat i po ukončení rituálu.

Následně jsem vybral, že efekt mého rituálu je stabilní a neprosakuje - tedy, že informace (rozkaz), kterou jsem tam vložil, půjde těžko přepsat jinou informací a tento rozkaz poslechnou bez odmlouvání.

A nakonec jsem vybral, že dosahuje široko, tedy i mimo ty, co jsou mi bezprostředně blízcí (a že všechny ty, co mi pospolu jako medium gang dali zranění, za sobě blízké považuji), takže rozkaz, který jsem zadal, poslechnou úplně všichni modifikovaní blázni v blázinci, nejenom ti, co jsou zrovna tady, a zařídí tam dle rozkazu pořádek i bez mého osobního dohledu nad každým.

Kdybych chtěl osobní armádu, tak si vezmu, že efekt je lokální (působí jenom na ty, co jsou v mém okolí), působí dlouhodobě (můžu dávat víc rozkazů než ten jeden, co jsem dal uprostřed rituálu) a neprosakuje, takže mě poslouchají všichni.

Nebo bych si vybral, že působí dlouhodobě a široce (takže mám všechny modifikované blázny pod kontrolou), ale efekt není stabilní a část bláznů mému vlivu odolá.

Pro interpretaci toho, co znamená "trvá jenom, dokud rituál dodržuješ" v případě mého augury s Fionou:
kdybych si vybral, že efekt je dočasný, tak by to neznamenalo, že se objeví falešná pozice mohyly, ale ta zmizí hned, jak rituál pustím, ale stalo by se tohle: skutečná mohyla by zmizela z radaru a objevila by se falešná. Při ukončení rituálu by se ale začala vynořovat skutečná a ta falešná by slábla, takže by tam byly mohyly dvě, z toho jedna falešná.
Tím, že jsem si vybral, že efekt rituálu trvá, začal trvat proces vkládání falešné informace, takže skutečná pozice mohyly je teď kontinuálně přepisována falešnou pozicí i bez toho, aby nad tím procesem musela Fiona dohlížet.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibor:
Protest se zamítá O-)

Proč vysvětlím na následujícím příkladu:
Franta má kulomet (3-HARM). Pepa má kapesník (1-HARM). Pepa chce Frantu odzbrojit.

ANO:
NEJPRVE se spočte HARM as established, vyhodnotí se tah a výsledek se opraví podle hodů. Náš Pepa volí -1HARM a úspěch, takže ve výsledku dostane 2 HARM. POTOM se popíše co sestalo, aby to odpovídalo mechanice. Třeba že Pepa přiskočil k Frantovi, cestou koupil jednu kulku za 2-HARM a pak Frantovi nacpal kapesník do hlavně.

Taky ANO, protože jsme PbP a chceme hru zrychlit a nechat hráčům kreativitu:
Hráč popíše jak přiběhl a nacpal Frantovi do hlavně kapesník. Vyhodnotí tah s původním harmem ( protože tah se spustil už na začátku situace, my jen kvůli důvodům výše hodili na fórum popis hned ) a v nějakém dodatečném popisu se zahrne důvod proč se tomu tak stalo (třeba že dostal pažbou).
Tohle je varianta, ke které došlo s potomkem.

NE:
Hráč popíše bez hodů, že Pepa Frantovi ucpal kulomet kapesníkem a teprve potom se začne řešit HARM as established, když už je enemík odzbrojený a má nižší HARM.


Proč? Protože "if you do it, you do it", jinými slovy už v okamžiku, kdy Vera začala strkat pacientozombika kupředu a Doktor ještě držel hůl, už se spustili vyhodnocování tahu.

To že hůl nakonec skončila v pacientozombikovi a tím odzbronila doktora je popis výsledku tahu, nikoliv věc která se.stala před tahem.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

Hole:
No jo, ale máme nějakou fikci a půlka legrace je s tou fikcí pracovat. Hůl není kulomet. Když se na doktora řítí horda zombíků (zombíci vepředu), tak jim dokáže všem (včetně Very) natáhnout běžnou holí (1 harm, burst), nebo jednoho pořádně prošpikovat tou jeho bodací holí (kopí: 2 harm) a pár vepředu pomlátit. Jasně, může mít hůl 2 harm, burst, ale pak je strašně OP 8)

Vera prostě šikovně využila fikci a měl bys ji pochválit 8)
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Veru za fikci chválím a editnul jsem to, dostala za odměnu "Use gang as a weapon" do útoku na Kopfordnunga.

Dále jsem to editnul, aby bylo srozumitelnější, že už nejsou pod kopfordnungovou kontrolou, ale zároveň, źe se výsledek augury někam - kvůli dalším událostem - posunul.

A nakonec jsem opravil popis veřina harmu aby dával podklad na "unevitable"....


Co se týká Augury, tak sem jen copypastnu ten příklad z chatu, který snad vysvětlí, jak to s tím dlouhodobým/krátkodobým trváním je:

MC: AUGURY v krátkosti na příkladu:
Krátké augury: Zapaluji skrze Vír magický oheň. Zvolím krátké Augury. Dokud dělám rituál, magický oheň hoří i když jsem oheň dal třeba na šutr nebo vodu. Určitě hoří na dřevě a může ho zapálit. Skončím rituál a oheň na vodě nebo kameni zhasne. Oheň založený na dřevě dál hoří, ale ne kvůli Augury, ale prostě protože dřevo je hořlavé. Kdyby přišel někdo s kýblem vody, uhasí ho
Dlouhé Augury: Oheň na vodě nebo kameni i hoří i když už rituál skončli. Na dřevě samozřejmě taky. Když přijde někdo s kýblem vody, tak oheň neuhasí jen tak, protože je to Víro-oheň. Možná ho zvládne po nějakém testu nebo jiném Augury nebo jiným speciálním skillem.

Dalibor: Tak. Já jsem rozdělal oheň na dřevě (rozkaz nemyslícím) a udělal jsem jej pořádný, těžko uhasitelný.

MC: Super, pokud v pohodě. A pak přišla Vera, dala Seize by force maníka co byl k tomu pomyslnému dřevu hardwirovaný a nedla "it is unharmed". Čímž do toho dřeva vychrtlá kanistr benzínu. Takže dál hoří ale už nepálí spořádaně jen Zřízenci, ale všechno kolem. A s mnohem větší intenzitou.

Tolik k dřevěné analogii.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

Jasně, takhle to všechno super! 8)

Díky moc!
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

MC má jedno přání.

Majitelé figurek - dostaňte je víc do hry. Díky.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Fiona »

"Přestaňte člověka summonovat z nejlepšího."

"Vám to možná přijde legrační. Ale, ale..."

*Fiona se mračí.*
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

MC, mám prosbu.

Ono to tak možná podle mého hodu nevypadá, ale já jsem Zdroj k našemu veselení NEZVAL.

Při první příležitosti, kdy promluví a bude nás rušit, dostane Go Aggro zahrnující hrozbu urvání exponovaných částí zdroje (přijde mi to jako dobrý nápad, proč se ptáte?).

To víš - jedno z jeho původních pravidel bylo žádné násilí - a tohle pravidlo jsem zrušil.

Pokud to zaonačíš tak, aby tam s tímhle šlo skočit, udělal bys mi radost.

Zítra mám dost práce, tak se k tomu nejspíš dostanu až pozdě, může mě předběhnout i Vera. :s_easy:
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Potomek »

Vera Dalibora určitě nepředběhne, sice její něžné tlapičky jsou občas merciless, ale kvůli pokaženému sexu určitě nikomu nic exponovaného urvávat nebudou. Pokud je Dalibor trochu zklamaný, že mu nepomůže s go aggro, měl by si uvědomit, že ve skutečnosti je to pro něj veskrze skvělá zpráva!
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Dalibor »

Jo, docela mě to uklidnilo. U tebe člověk nikdy neví.

Navíc bych to stejně měl hodit já. Už jenom proto, že je tam větší potenciál vzniku "legrace". 8)
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Jerson »

Prosím, bylo by možné přestat používat výrazy typu "fašistické Německo"? :wink:
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Česlav »

Kde jsi na to narazil?
Chápu, že nějakých ahistorismů nebo jiných vad na kráse dokonale uvěřitelné simulace druhoválečné doby jsme se nejspíš dopustili, ale zrovna tohle najít nemůžu.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů