[AW-META] Vlákno přání a stížností

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Fiona »

Víra:
V zákopech není nevěřících, říkalo se, a nukleární holokaust, konec civilizace jak ji člověk znal, objevení mimozemšťanů, vynoření prastarých keltů s jejich magií a nadvláda nesmrtelného Tyrana udělala s tradičním odporem k náboženství v České kotlině krátký proces. V dříve hrdé baště ateismu zůstává pravých neznabohů naprosté minimum.

Hlavním, polooficiálním náboženstvím je víra v Božského protektora, která - ač oficiálně nepodporovaná Dominionem - nahradila většinu zavedených církví. Na začátku své vlády samotný Protektor (tento výraz v myslích zubožených lidí nabral širší význam) šířil důkazy svého božství a důležitou součástí politického postupu bylo studium prastarých legend, které byly předobrazem Protektorova příchodu, případně záznamy o jeho dávných skutcích. Samotný Protektor se k těmto otázkám nikdy nevyjádřil, což v kombinaci s jeho činy jenom rozdmýchávalo zájem o jeho božství.

Při pádu Dominionu se objevily neshody i v církvi a náboženský rozkol značně přispěl fragmentaci Dominionu. Někteří začali vidět (spolu s lidmi z Pustiny) v Protektorovi Tyrana, velká část se ale o to víc utvrdila ve víře, a čím méně se Protektor ukazoval mezi lidem, tím více sílila v něj a tím víc se jeho následovníci fanatizovali. I když neexistuje žádná oficiální církev, elitní Protektorovy jednotky sestávají výhradně z těch největších fanatiků. Ve svém volném čase bojují s odpadlíky od víry a s jakousi obtížně definovatelnou "herezí".
Obrázek

V Pustinách není Protektor zdaleka tak populární, a když se o něm mluví, tak typicky jako o Tyranovi. Zde přežívají zbytky původních církví a celá řada nových sekt. Za zmínku stojí především dvě: retikulánská víra a víra starých keltů, které se obě rozšířily i mimo původní uctívače.

Víra Keltů je těžko uchopitelná kombinace mezi technokracií uctívající myslící stroje a primitivistickou panteistickou vírou. Přináší myšlenku, že apokalypsa je ve skutečnosti nový začátek a očistné záření připravilo svět na novou zlatou éru. Hlavní roli v šíření těchto myšlenek nesl kult Jákobů, který ve svých myslích uchoval vzpomínky na předapokalyptickou dobu i obsáhlé keltské znalosti uložené původně do keltské mohyly ležící kdesi pod Prahou. Svatým místem Keltů je Trója, kde sídlí většina Keltů včetně jejich vůdkyně, která si nechává říkat Sidheag, ale existují legendy o dalších místech, které byly od nepaměti ukryty zrakům a čekají na probuzení.

Retikulánci na zemi přinesli svou filozofii, která byla přetransformována na víru, které do sebe absorbovala řadu esoterických směrů a buď pohltila některá rozšířená náboženství (budhismus) nebo je alespoň výrazně ovlivnila (hinduismus). Retikulánci věří v rozvoj osobních duševních schopností, které vedou v metamorfózu těla a přechod do vyšších sfér bytí. Lidští následovníci bohatě experimentují s psychotropními drogami, které pomáhají otevřít mysl a naslouchat tak hlasu vesmíru a připojit se do všeobjímající vesmírné mysli. Samotní retikulánci ale hlavně "chtějí domů".
Obrázek

Jak bylo řečeno, málokdo nemá nějaký druh víry, i kdyby to měla být jenom jakási nábožná úcta před Vírem. Kromě majoritních náboženství ale existují nepřeberné množství mutací různých dogmat a s jistou mírou nadsázky se dá říct, že i ten nejposlednější kanibalský kmen má svou vlastní víru, která je ta jediná pravá.
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Grgur »

Bydlení a živobytí


V prvních letech po apokalypse se vůbec nedalo o nějakém živobytí či bydlení hovořit. Bylo to jen přežívání na nouzových zásobách ve stísněných prostorách krytů a skrýší. Každý byl rád za svých několik metrů čtverečních, na kterých musel několik dlouhých let vyžít a odlišnosti byly jen v tom, jak moc byl váš osobní prostor k přežití špinavý a jaké v něm panovaly podmínky.

Po vzestupu Dominionu a ústupu té nejhorší radiace se situace, značně zlepšila. Dominion začal s rekonstrukcí a expanzí zpět do pustiny a i mimo enklávy lidé začali vystrkovat nosy a vyrvávat pustině zpět. A i mimo enklávy se nacházeli první dobrovolníci - sběrači, pionýři a prospektoři, kteří vyráželi do pustiny buďto proto, aby odtamtud přivezli zpět cennosti, které pomohou zvýšit mizernou životní úroveň nebo proto, aby našli vhodná místa, kde bude možné založit nové osady. V jejich řadách vynikali zejména nemrtví a mutanti první generace a zároveň právě z řad vznikali mutanti generace druhé.

Dominiom si byl vědom toho, že vyčistit rozsáhlé území pustiny nebude snadné a proto enklávy rostly spíše do výšky než do šířky a spíše se zahušťovaly, než prostíraly.V Dominionu se životním standardem stala kóje 1+kk a 3x denně miska "amarounů" - vydatné želatinové umělé stravy. Mimo jeho prostory naopak prospektoři a pionýři využívali získané svobody a v budovatelském nadšení stavěli a vyznačovali rozsáhlá panství a široká sídla, stavěná na troskách velkolepých staveb minulosti. Na první pohled zdánlivý paradox - lesk a sláva Dominionu spočívá v naleštěných minipříbitcích a špinavé venku buduje či obrazuje obrovské paláce.

Obrázek

Jenže se ukázalo, že není v lidských silách tato obrovská a rozhazovačná sídla udržet čistá a bezpečná. Mnoho z těchto prvotních velkolepých pokusů o obnovu venkova bylo vzápětí opuštěno a jejich obyvatelé se také obrátili zpět k enklávám a jejich skromným, ale zdravým a čistým podmínkám. Lidé zkrátka opouštěli špinavý luxus, tolik ohrožovaný radiací, nemocemi a nájezdníky a dávali přednost skromnému bezpečí unifikovaných buňek pod křídly Protektora.

Od pádu Dominionu však brány enkláv už zdaleka nejsou tak otevřené jako dřív. Zatímco propagandistické holo-filmy na všudypřítomných obrazovkách stále zobrazují enklávy jako místo, kde každý dostane do základu stejnou šanci, praxe je tomu nahony vzdálená. Bohatí si už dávno ve vyšších patrech enkláv nechávají stavět monumentální dekadentní sídla. Robotika a automatizace je od předapokalyptických událostí tabu a proto se to v těchto sídlech hemží služebnictvem, kteří jsou ke svým zaměstnavatelům občas vázáni až otrockými svazky. Nepotřebujete k ničemu autonomní vysavač či inteligentní mixér, když víte, že na jejich místo stojí fronty desítky lidí, kteří hledají jakýkoliv způsob jak svůj život obohatit o víc, než pravidelnou sociální dávku tří misek s amarouny. A v nejspodnějších patrech komplexů se často naopak dvě až tři rodiny střídají o jedinou kóji.

Stejně tak venku se objevují první větší osady, které jsou tentokrát vybudovány postupně, své velikosti dosáhly přirozenou cestou a tedy jsou schopné přežít. A zde, v místech kde nehrozí vzpoury strojů díky jejich malé koncentraci, nedosáhne sem tvrdá pěst Dominionu a obyvatelé potřebují k životu pomocníky, kterým nevadí radiace, paradoxně přežívají a pomáhají s životem zbytky umělé inteligence, která si kdysi brousila zuby na nadvládu nad světem. Tito droidi, jak se jim začalo říkat, vypomáhají se vším, od práce na polích, přes umývání nádobí a úklid všudepřítomného prachu až po služby velmi osobní. Jsou navíc nedostatkové zboží a jejich provozní hodiny jsou velmi drahé a tak nezřídka stejný droid přes dopoledne hlídá a učí děti přeživších, odpoledne vyráží sbírat do pustiny a večer před návratem domů se ještě zastaví o několik zhroucených bloků dál od svého domova, aby vydělal další peníze na svou údržbu jako sexbot, přičemž své pohlaví a sexuální preferenci krátkou výměnou hardware a přepnutím modelu chování aktualizuje podle potřeby.

Jedna věc je ovšem přeci jen jak v enklávách tak mimo ně lepší, než před apokalypsou. Invaze mimozemšťanů i technologický vývoj Dominionu přinesl do všech domácností konečně čistou energii. Eleriové reaktory dodávají světlo a teplo kdekoliv a zatím se zdá, že není třeba si dělat hlavu s nějakým znečištěním či s tím, že elerium jednou dojde.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Potomek »

Jídlo, pití, zábava

V Dominionu je jediným běžným pokrmem na první pohled želatinová homogenní kostka, u které se ujalo označení amaroun. Výživově je dostatečně hodnotná - pro průměrného člověka. Všechny složky amarounu vznikají výhradně v enklávách Dominionu. V podzemí jsou obrovské komplexy, kde se pěstuje umělé maso (nebo chová?), řasy a hydroponicky některé druhy rostlin. Velká část obyvatel Dominionu si na svou kostku zvyklo natolik, že by nic jiného nevzali do úst. Přijde jim už nechutné a barbarské jíst cokoli jiného, obzvláště třeba maso zvířat žijících v pustině. Jiným pestrá strava chybí a shání nějaká přilepšení k fádnímu jídelníčku dovezená z Pustiny. Jen vysoce postavení a boháči si mohou dovolit skutečné maso z nezmutovaných zvířat nebo čerstvou zeleninu. Velká část toho je dovážená vlaky z jiných enkláv, ale celkově je to natolik drahé a nesehnatelné, že prostě běžný člověk nemá šanci. Žádné alkoholické nápoje nejsou oficiálně v Dominionu vyráběny. Lidé to řeší buď dovozem z Pustiny a nebo podnikavci vyrábí kvašením amarounů nakyslý alkoholický nápoj, říká se tomu víno. Z nostalgie, ne že by to chutnalo podobně.
Obrázek
obyčejný prostý oběd

Obrázek
sváteční oběd
V Pustině se naopak jí prakticky cokoli, co jde požvýkat a strávit, v horším případě co jde namlet a strávit. Díky řídkému lidskému osídlení, žijí v Pustině poměrně hojně divoká zvířata, takže není až takový problém si nějaké ulovit. A pokud jste mutant, tak není ani problém je ani ve zdraví strávit. Obyčejní lidé dávají přednost konzumaci domácích zvířat a plodin pěstovaných na místech s malou radioaktivitou. Kvůli nájezdům divokých zvířat a zlodějů mívají ale problém si úrodu uhájit. Retikuliáni jsou na stravu ještě náročnější než obyčejní lidé, mohou přijímat jen kašovitou nebo tekutou stravu.

Obrázek

V Pustině je celá řada hospod, kam můžou její obyvatelé vyrazit za zábavou. Často ale není povolen vstup každému. Někde nepovolují mimozemšťanům, jinde mutantům nebo třeba lidem. Zatímco při posezení u kořalky jsou všichni celkem xenofobní, u další záliby každý jen oplývá tolerancí k jiným druhům a rasám: jde o zápasy a sázení na ně. Střetávají se při nich nejbizarnější kombinace protivníků a zbraní. Lidi, droidi, mimozemšťani, mutanti, nemrtví, divoká zvířata. Kdokoli s kýmkoli, rozdíly v síle jsou případně kompenzovány zbraní. Zápasníci se toho účastní v drtivé většině případů dobrovolně kvůli penězům (pochopitelně s výjimkou těch divokých zvířat) a k zabití protivníka dochází spíše ojediněle (pochopitelně opět s výjimkou těch divokých zvířat).

Obrázek

Co se týče zábavy v Dominionu, tak každá kóje tam má obrazovku, před kterou mohou její obyvatelé odpočívat a bavit se.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů