[AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

[AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

MARCUS FLAVIUS
Obrázek

Prolog
* Kdo je vlastně vaše postava a proč je právě tuto noc v Pražské kotlině?
Marcus Flavius býval centurion Římské říše. Byl společně se svou jednotkou vyslán po stopách tajemného kultu, který rozvrací Řím zevnitř. Stopy ho zavedli k sídlu kultu kdesi v centru Evropy. Jeho jednotce se podařilo najít sídlo kultu, probít se dovnitř a zajmout jednoho z vůdců kultu. Vítězství bylo na dosah. Během výslechu byl ale Marcus zrazen a zabit někým z vlastní jednotky.

* Co se stalo téhle noci, že jste jako jedni z mála přitáhli sílu Víru?
O několik století později se Marcus probouzí uprostřed zarostlé pláně v místech, kde jsou už jej zbytky polorozpadlého chrámu a zarostlé římské cesty. Z hrudi mu trčí římský oštěp. Byl zrazen, zabit jedním z vlastních. Proč se probral, netuší.

* Co drží vaši postavu při životě?
Marcus chce odhalit, co se té noci stalo. Chce zjistit, co se stalo s kultem, chce zjistit, jak dopadl zbytek jeho jednotky, chce zjistit, kdo ho zradil a chce zjistit, proč je naživu.

STATY:
Cool +1 #
Hard +3
Hot 0
Sharp +2 #
Weird +1

TAHY:
Insano like Drano: you get +1hard (hard+3).

Battle-hardened: when you act under fire, roll+hard instead of roll+cool. When you make a battle move that calls for you to roll+cool, you can roll+hard instead.

NOT TO BE FUCKED WITH: in battle, you count as a small gang, with harm and armor according to your weapons and armor.

Bloodcrazed: whenever you inflict harm, inflict +1harm

Daredevil (DRIVER): if you go straight into danger without hedging your bets, you get +1armor.
If you happen to be leading a gang or convoy, it gets +1armor too.

Juggernaut (FACELESS): take -2 on all “when you suffer harm” rolls.

Sharp +1

Weird +1

Get +1 to any stat (max stat+3) (+1 Hot)

Get a gang (GOLEM) SMALL 3-HARM 2-ARMOR SAVAGE
To give golem a guidance: If you want golem to do something and he missunderstands, roll+HARD. On 10+ all 3, on 7-9, choose 1:
* He will do what you want (otherwise he continues his way)
* He don't fight you back (otherwise he does)
* You don't have to hurt him (otherwise you do)
On a miss, he makes a bid that for a time, he will be giving guidance to you!

Obrázek

Zkušenost a vylepšení
[ ] [ ] [ ] [ ] [>] 2xBez volby za Level UP
LVL 10

Harm
0-3: *
4-6: *
7-9:
10:
11:
12:
Stabilizovaný:

VZTAHY
Dalibor Hx +3
Jasna Hx +3
Grgur Hx 0
Potomek Hx 0
Česlav Hx 0

VÝBAVA
Těžký kulomet (Gatling) (3-HARM CLOSE/FAR 2ruční LOUD AOE MESSY HEAVY střelná)
2x pistole (samonabíjecí) (2-HARM THROW/CLOSE 1ruční LOUD střelná)
Samopal (2-HARM CLOSE 2ruční AUTOFIRE LOUD VALUABLE střelná)
Brokovnice (3-HARM THROW/CLOSE 2ruční RELOAD(2) LOUD MESSY střelná)
Vojenská šavle (2-HARM HAND 1ruční FENCE)
Vojenská uniforma s plynovou maskou (1-ARMOR proti chladným, palným)
Prošívaný kabát se skrytým plátováním a vyztuženými rameny, rukávy, lokty a zády, vojenského střihu (2-ARMOR proti chladným, 1 ARMOR proti planým)
Granáty (4-HARM THROW 1ruční MESSY AOE LOUD střelný)
2 BARTER
Naposledy upravil(a) Marcus Flavius dne 12. 10. 2016, 22:10, celkem upraveno 78 x.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

Obrázek

Mezi 7. a 9. stoletím
S pomocí Jasny jsem hledal další odpovědi. Několikrát jsme se snažili podívat do Víru, ale jeho síla není v průběhu věků nijak velká. Náznaky, které jsem viděl, mě vedly směrem k bojové vřavě. Připojil jsem se tedy k Daliborovi a Vlaštovce a vydal jsem se hledat odpovědi do světa. Prošel jsem několika bitvami a nevyhnul se mnoha zraněním. Mé tělo by si s nimi pravděpodobně poradilo samo, ale vždy mi byl po boku Daniel a jeho umění, díky kterému jsem se mohl postavit na nohy téměř okamžitě. Často sice mluví o jakémsi pohanském bůžkovi, kterému už nejspíš věří jen on sám, ale jinak je to nejlepší společník, jakého jsem si mohl na cesty vybrat.
Kdo vždy stál věrně po mém boku? Dalibor (Hx +2)

Kult byl téměř zničen, ale povstává z popela. Všude, kde se rozhodovalo o dalším směřování sebemenší vesničky, všude tam jsem cítil pachuť intrik a vnitřního vměšování. Několikrát jsem se vrátil k Jasně, abych s ní hledal další cestu a dal svým krokům smysl. Já jsem přeci jen hlavně voják, ale ona dokáže číst za závojem neznámého a najít cestu tam, kde já tápu. Její rada mě mnohokrát nasměrovala správným směrem.
Kdo byl pro mě rádcem i inspirací? Jasna (Hx +3)

Vždy, když jsem se vrátil domů, mě s radostí přivítala Květoslava. Její bezstarostnost a až dětské nadšení mi vždy dodalo sílu k další cestě. Vedle ní jsem mohl zapomenout, kdo jsem a co je mým úkolem. Několikrát mě přemlouvala,a bych ji vzal sebou, ale myslím, že to sama ani nechtěla. Vždy si vezme něco do hlavy, vzplane nadšením, ale během okamžiku jí opět zaujme něco jiného.

Často jsem se vracel k chrámu, ale bylo to zbytečné. Po celých dvě stě let jsem zde nenašel nic nového. Kdybych se tu neprobral, nebylo by zde vůbec nic zajímavého. Lidé si už také nepamatují, k čemu přesně chrám sloužil a kdo v něm žil. Rozkřiklo se ale, že sem chodím. Nevím, kdo přesně si zde na mě počíhal. Sám sobě jsem si několikrát vynadal, že jsem se nechal načapat jako malý kluk. Ani jsem neviděl, jak se to semlelo. Cítil jsem jen velkou bolest v zátylku. Probral mě až hnusný smradlavý jazyk. Jeden z Grgurových volků mě začal olizovat. Skoro jsem se nemohl hýbat, takže jsem jen sledoval, co se děje. Ten zmetek do mě párkrát šťouchnul klackem a když zjistil, že jsem naživu, otočil se zády a odešel. Ještě jsem na něj zavolal, aby sehnal pomoc, aby došel pro Květoslavu, ale jen se mrtvolně zasmál a šel si po svých. To má u mě schované.
Kdo mě opustil, když jsem ho nejvíce potřeboval? Grgur (Hx -2)

Možná jsem si polepšil?
Na konci prologu jsem měl:
Jednu mega hustou zbraň (vyvážené římské kopí)
Dvě husté zbraně (římský meč a sadu oštěpů)
Jednu záložní zbraň (dýku)
Těžkou zbroj (římskou těžkou zbroj a štít)
2 BARTER (v sesterciích)

Utratím 1 BARTER za běžné živobytí
MarcusFlavius:2D6+1 → 6(3 +2 + 1)
Přišel jsem o svůj poslední BARTER, proto se nechám najímat vesničany na pomocné práce - různé hlídání cest, vymáhání dluhů, doprovod velmože. Kromě toho jsem i získal nějaký žold za svoji službu v armáda.
Naposledy upravil(a) Marcus Flavius dne 18. 7. 2016, 07:59, celkem upraveno 1 x.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

Mezi 9. a 13. stoletím

Zatím telegraficky, aby bylo možné pokračovat
Marcus jel do Říma s Daliborem. Řím už ale není to, co býval. Rozpadl se. To Marca zlomilo.

Vrátil se do Prahy, kde se snažil dostat zpět do hvozdu a zjistit další informace. Staří bohové (lišaj) mu ale odmítli pomoci, tak se rozhodl hledat odpovědi u bohů nových. Nechal se společně s Jasnou pokřtít.

Uposlechl volání papeže a vydal se na křížovou výpravu.

Všude, kde byl, ale viděl, že v pozadí je něco temného. Svět, jak ho znal, se rozpadl. Kultu se podařilo lidi rozdrobit a manipulovat s nimi.

Několik měsíců strávil v Jeruzalémě, na místě, které je Bohu nejblíže, a zde se mu zjevila vize. Viděl loutkáře, jak tahá za nitky Evropy, jak ovládá Templáře i Papeže. Templáři přijeli do Prahy založit chrám a přijeli vyšetřovat kult, ale není někdo z nich sám členem kultu?

Během cest jsem oprášil řečtinu i latinu, naučil se německy a francouzsky

Vrátím se proto do Prahy ke Květoslavě a budu Templáře sledovat a čekat, až se naskytne příležitost, abych se k nim dostal blíže.

Možná sis polepšil? (2 BARTER)
Květoslava za mě utratila 1 BARTER za živobytí
MarcusFlavius:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)
* Podařilo se ti získat lepší zbraně: Vyměň všechny zbraně, zbroje a osobní výbavu, co máš, za lepší z příští epochy (buďto refluf nebo skutečná výměna), adekvátní tvému classu
* Podařilo se ti něco ušetřit. Připiš si +2BARTER.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

Mezi 13. a 15. stoletím
Po událostech s drakem mě a Květoslavu přivítala velkolepá oslava, která přerostla až v naši svatbu. Na okamžik se vše zdálo přesně tak, jak má být. Půtky mezi Jasnou a Česlavem jsem hodil na nějaký čas úplně za hlavu a nechal jsem řešení na králi. Věřím, že čas vše zahojí. Často jsem rozmlouval s Verou o naší společné vizi. Ani jsem si nevšiml jak při tom roste. Slíbil jsem jí, že až se naučí číst, zkusíme se společně podívat na symboly, které jsme oba viděli.

Pak mě ale dohnala válka. Všude, kde jsem se objevil, byla vidět vzrůstající moc korupce a chaosu. Kult má opět na vrch. To nemohu nechat bez povšimnutí. Každá idyla někdy skončí.

Má podezření, že Templáři jsou kultem plně ovládáni, se bohužel potvrdila. Česlavovi jsem ale křivdil. I on byl tímto zjištěním upřímně překvapen a znechucen. Vydali jsme se spolu na cesty, abychom Templářský řád očistili. Řád byl ale korupcí natolik prorostlý, že jedinou cestou, jakou napravit křivdy a zabránit řádu v jejich dalším páchání, je ho zničit. To se nám také podařilo. Stálo to ale příliš životů.

S Česlavem jsme se rozešli a já se vydal do Alexandrie. Říkalo se, že zde někdo objevil prastarou knihovnu se svitky, jejichž písmo se až nápadně podobá znakům, které jsem viděl ve své vizi. Během let a staletí se mi podařilo shromáždit velké množství zmizelých svitků a uschovat je v knihovně Pražské univerzity.

Květoslava mě tentokrát na mých cestách doprovázela. Říkala, že jako správní žena musí svého muže doprovodit. Od Dalibora se naučila, jak pomáhat zraněným a ode mě se naučila, jak se bránit. Byla a je mi platnou společnicí.

Po návratu do Pražské kotliny jsem se věnoval luštění svitků. Vera mi v tom byla platnou pomocnicí. Začali jsme rozpoznávat symboly, které jsme oba ve vizi viděli a zjišťovat pomalu i jejich význam. Mít tak více času. Válka ale dorazila i k nám.

Evropou se šíří myšlenky svobody a vlády lidu. Kult začíná oslabovat a cítím, že je třeba zasáhnout. Teď je vhodná příležitost, postavit se na správnou stranu a zasadit kultu smrtelnou ránu. Lidé si jsou rovni, život je cennější než zlato, souzeni bohem budou všichni, bez rozdílu rodu a postavení. To jsou myšlenky, které kult jednou pro vždy zničí. To jsou myšlenky, kterým věřím.

Zprvu to vypadalo, že těmto myšlenkám naslouchá i král, ale po zavraždění Mistra Jana bylo s českými zeměmi zle. Snažil jsem se získat svitky z Pražské univerzity a odvézt je do bezpečí, ale už jsem to nestihl. Bez svitků odtud odjet nemohu a svitky nemohou padnout do špatných rukou. Vrátil jsem se proto spolu s Květoslavou zpět do našeho domku a vyčkávám, až bude správná příležitost. Nesmíme vzbudit podezření.

Nechávám se najímat s ochraně karavan nebo hlídání velmožů, Květoslava pracuje jako ošetřovatelka v místním sirotčinci. Já alespoň nevyjdu ze cviku a Květoslava může svoji energii předávat těm, kteří ji nejvíc potřebují.


Obrázek

Možná sis polepšil? (6 BARTER)
1 BARTER za obydlí (5 BARTER)
MarcusFlavius:2D6+3 → 8(2 +3 + 3) (2 BARTER)
Podařilo se ti získat lepší zbraně: Vyměň všechny zbraně, zbroje a osbní výbavu, co máš, za lepší z příští epochy (buďto refluf nebo skutečná výměna), adekvátní tvému classu
Podařilo se ti něco ušetřit. Připiš si +2BARTER

Celem mi zbyl 2/1 + 2 barter, tedy 3
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

Mezi 15. a 16. stoletím
Po vítězství Husitů u Wítkowa jsem se přidal k Jákobům. Nejsem členem kultu, ale snažíme se vzájemně odhalit naši minulost a budoucnost.

Jákobům jsem neřekl o váčku s figurkami, ale snažíme se společně najít figurku Jákoba.

Luštění svitků od mrtvého moře mě zavedlo do Itálie, do center renesanční vzdělanosti, ale nic konkrétního jsem neodhalil. Knihovnu jsem přemístil do kláštera Jákobů a Jákobové pomáhají s jejich luštěním.

Po návratu z Itálie jsme s Jákoby při klášteru založili Školu pro mladé muže - místo, kde se urození učí šermu, etiketě, tanci - a kde s Květoslavou učíme.

6 BARTER
Bydlíme s Květoslavou u Jákobů a vedeme školu, tak obživa za 0 BARTER
Možná sis polepšil? (za 3 BARTER, zbydou 3)
MarcusFlavius:2D6+3 → 14(5 +6 + 3)

Podařilo se ti něco ušetřit. Připiš si +2BARTER.
* Podařilo se ti získat lepší zbraně: Vyměň všechny zbraně, zbroje a osobní výbavu, co máš, za lepší z příští epochy (buďto refluf nebo skutečná výměna), adekvátní tvému classu
* Včas si vyměnil zboží, které mělo ztratit na ceně. Dobře jsi investoval. BARTER, co ti zbyl po udržení kroku s dobou se nezmenší na polovinu, ale zůstane jak je.

Celkem mám 5 BARTER
Naposledy upravil(a) Marcus Flavius dne 30. 7. 2016, 19:59, celkem upraveno 1 x.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Ecthelion »

Marcus Flavius píše:Po návratu z Itálie jsme s Jákoby při klášteru založili Školu pro mladé muže - místo, kde se urození učí šermu, etiketě, tanci - a kde s Květoslavou učíme.
Napadlo mě, jestli Marcus nevede spíš Federfechtery- pražskou školu šermu... jejichž jméno je možná odvozeno od peří/pírka (Jákobové anyone?)... a na jedné čtvrtině erbu jsou dvě ruce, které společně drží pírko. Ehm, ehm. :>;o)
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

To vypadá dobře :-) Já jsem chtěl do školy dostat i Květoslavu, proto i tanec a etiketa. Třeba ze z toho něco takového vyklube :-)
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

Mezi 16. a 18. stoletím
Celkem mám 5 barter
Bydlíme s Květoslavou u Dalibora, za každého platím 1 BARTER
Možná sis polepšil? (za 3 BARTER, zbyde 0)
MarcusFlavius:2K6+3 → 6( (1 +2)+ 3)
Jsme s Květoslavou oba na mizině

Po Koncilu trvalo velice dlouho, než se podařilo přesunout svitky a celou knihovnu z kláštera Jákobů ke Chvalovi.

Přijali jsme s Květoslavou nabídku útočiště od Dalibora. Žijeme u něho společně s Golemem.

Většinu času jsme strávili hledáním míst, která nám Golem popsal, ale jak je Vír slabý, místa jsou jakoby zapečetěna a žádnou další cestu jsme neodhalili.

Po vyhnání Jákobů z Prahy jsem je sledoval a snažil se zjistit, co je jejich cílem.

Během let jsme se s Golemem stali skutečnými přáteli. Naučil jsem se s Golemem komunikovat pomocí řady gest a zvuků.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

Mezi 18. a 19. stoletím.
Žijeme s Květoslavou i nadále u Dalibora (zaplatil za mě 1B a za Květoslavu také 1B).
Polepšil jsem si?
MarcusFlavius:2D6 → 5(2 +3)

Nic jsem neměl, nic nemám ani teď.

Během posledního století mi většinu času zabrali rozmluvy s Golemem. Snažím se mu porozumět a zjistit, proč je tu. S rozvojem průmyslu se nám podařilo sestavit pro Golema tělo, které je více lidské. Stále budí rozruch na ulicích, ale už před ním všichni neutíkají.

S Květoslavou jsme přijali možnost ubytování u Dalibora. Zatímco byl v cizině, starali jsme se o jeho hostinec.

Obrázek

GOLEM
Obrázek
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-Postava] Marcus Flavius - The Gunlugger

Příspěvek od Marcus Flavius »

Obrázek

Zaplatil jsem 1 barter za ubytování u Dalibora
Zbylo mi 0 barter
Polepšil jsem si?
MarcusFlavius:2D6+ → 7(5 +2 + 0)
* Podařilo se ti získat lepší zbraně: Vyměň všechny zbraně, zbroje a osobní výbavu, co máš, za lepší z příští epochy (buďto refluf nebo skutečná výměna), adekvátní tvému classu
* Podařilo se ti něco ušetřit. Připiš si +2BARTER.
Mám 2 barter.

GOLEM
Obrázek
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů