[AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Dalibor »

... v Grgopoli ...

Zlatuše, Grgur ti vysvětluje své velké plány s rozšiřováním Grgopole do globálních rozměrů. Plánuje zabrat nejdřív enklávu a následně celý svět a proměnit jej v jednu velkou nekropoli. Zaslechla jsi výraz "trvale udržitelné odumírání", které je podle všeho nosným prvkem jeho plánovaného impéria. Už má rozmyšlené detaily své koruny (neptej se) a svou korunovaci císařem. To spočívá v tom, že ty odedřeš veškerou práci zahrnující mimo jiné dobytí dominionu, a on pak slízne všechnu smetanu.
... nebo aspoň takovým způsobem jeho proslov působí

Grgure, vaše velmi citlivé seismické přístroje (zombií zuby, ve kterých ještě nevyhnily nervy) před nějakou dobou zaznamenaly podivné otřesy. Je šance nanejvýše jedna ku deseti milionům, že to souvisí s tím, jak Jasna se svými droidy před něčím utíkala.

Co děláte?

Obrázek
... mezitím poblíž Grgopolis ...
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Tibor »

Tak jsem koupil útočnou puškou za 4HARM do škeble a mám 14 na Suffer harm.

Moji chlapi mezitím naštěstí zatlačili oponenty stranou a mech nemá nabito a doteď jsem držel oční kontakt.

Co mě čeká pěkného?
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Dalibor »

Tibore, těžkooděnci jsou zatlačeni a nemůžou v tento moment na tebe ani na tvé hrdiny, ale bezpochyby se pokusí mecha zničit, pokud se jej zmocníš. Rozprchli se někde mezi sutinami budov.

Cítíš, že se ti až moc dobře běží. Instinktivně sáhneš po zbrani; musel jsi ztratit při svém salto mortale. (Tvá zbraň s největším harmem leží někde ve smrtící zóně mezi mechem a ozbrojenci.)

Cesta k mechu je ale volná.

Co děláš?
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Tibor »

Dalibor na rolz.org píše:Simtě, to by bylo, aby gunlugger nevylomil dveře pitomého mecha mačetou :-)
Hodil jsem 6.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Dalibor »

Tibore, vrazil jsi mačetu do spáry ve skloplastovém okně a čepel se zastavila jenom několik centimetrů před krkem pilota. Ten nepřestává třeštit oči, zaklání se co nejdál ve své pilotní kabině a místo senzorů sleduje s rozšířenýma očima tebe.

Budeš muset ještě několikrát zabrat, než se ti podaří okno vylomit. Mech se mezitím dal do zběsilého úprku vpřed.

V momentě, kdy mačeta s ostrým zvukem praskla uprostřed a kryt pilota se prudce otevřel, vbíhá mech příšernou rychlostí přímo mezi tvé hrdiny, Tibore.
Hrozí jim direct hit od mecha, při částečném úspěchu na DSuF jenom někoho nakopne jako glancing hit.

Co děláš?
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Tibor »

Dobyl jsem mecha, snad jsem nezašlapal hrdiny a při vyhazování pilota z kabiny jsem hodil 7 na Suffer Harm.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Potomek »

Tibore,

vlítl jsi s mechem mezi své hrdiny. Naštěstí většina z nich byla celkem rozumně krytá, takže přímo v cestě ti stáli jen čtyři. Dva včas uskočili na stranu. Jeden se stihl jen vrhnout k zemi. Doufáš, že si to dobře vyměřil a že jej rozeběhlý mech bezpečně překročil. Jeden frajírek se ale rozhodl zamachrovat a dát mechovi jesle. Sebevědomě se usmál a rozeběhl se přímo mezi jeho nohy. Zahlédl jsi jen koutkem oka, jak velkým obloukem letí někam stranou a dopadá na zem v kotrmelcích.

Pilotovi jedna rána do zubů nestačila, musel jsi jich ještě pár přidat než začal být dostatečně vláčný, abys ho mohl vyhodit ven, takže palubní desku se všemi displeji a budíky pokryla krvavá sprška. To je ale v podstatě zanedbatelná nepříjemnost ve srovnání s tím množstvím krve, které ti stéká do očí z tvého zranění na hlavě. Utřeš si rukávem oči, zamrkáš, chytíš správnou páčku a začneš konečně brzdit. Vidíš pořád rozmazaně, ale na to abys někoho zadupal, srazil, nebo sejmul zblízka raketou to stačí bohatě. Zpomalil jsi konečně do normální chůze. Když ses podíval za sebe, pilot leží na zemi a tělo má pozohýbané na nepřirozených místech do ještě méně přirozených úhlů.

Máš mecha, Tibore, co s ním uděláš?
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Tibor »

Mířím z mecha na dominionské těžkooděnce plasmovým kanónem a raketometem (dohromady asi 13-HARM nebo tak něco).

Mám 9 na Go-Aggo, chci aby odhodili zbraně, svlékli zbroje a pelášili domů v radiační bouři jen ve spodkách.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Grgur »

Zlatuše začala hrát, aby se vzbouřili otroci.

Já použil PackAlpha, abych postavil zpátky do latě NekroGardu a poslal jí zabavit Zlatuši nástroj. Mám 10.

Zlatuše musela podle "if you do it" dát Interfere, ale hodila 6.

Jsem zainteresovaný, určete někdo, co se jí stalo.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Potomek »

Tibore,

vojáci tě vyslechnou bez hnutí a se spadlou čelistí. Podívají se na černozelené mraky, pak zase na tebe, pak zase na mraky, zase na tebe. Odhodí zbraně a začnou rychle a s třesoucími prsty odkládat zbroj. Zaburácení hromu někde v bezprostřední blízkosti jejich svlékání ještě urychlí. Zdvihá se silný vítr. Vojácí mhouří oči a zakrývají si je dlaní, protože prudké poryvy jim vhání smetí do očí. Ještě na tebe neposled pohlédnou s obavou, jestli je teď beze zbroje nepostřílíš a pak se rozeběhnou pryč. Bosí, oblečení jen ve spodkách.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Potomek »

Zlatuše,

"Občané" Grgupole, kteří stáli poblíž tě poslouchají v nehybném transu. Několika živým se skutálí po tváři slza, v očích lehce ohnívajících mrtvol se objeví kapičky hnisu, do očních důlků hodně zetlelých propadne skrz díru po očním nervu pár nahnihlých cucků mozku, u kostlivců rozpoznáš dojetí jen podle lupání kloubů, které doprovází třesení ramen.

A pak to začne, odněkud se ozve nadšený pokřik a postupně se k němu přidávají ostatní, až téměř všichny nemrtvoly ječí nakolik jim to stav jejich hlasivek dovolí a ti, kteří hlasivky nemají, tak aspoň dělají randál třískáním a řinčením provizorními zbraněmi.

Zlatuše, ti co stáli nejblíž, tak se vrhli se na tebe. Křičí jeden přes druhého. "Smrt na tyranovi není zločinem." "Smrt na tyranově ženě není zločinem!" "Smrt není zločinem!" Sebrali ti nástroj, který dopadl s tupým zaduněním na zem. Drží snad dvacet rukou, cloumají s tebou a nesou tě dost nešetrně dovnitř. Z očí jim čiší nadšení, ale máš takový pocit, že budou dost nejednotní v tom, co s tebou chtějí provést.

Tohle už teda nevidíš, ale tvá hudba způsobila, že ten obří kovový červ, který sem lezl, tak sebou začal zběsile kroutit. Teď se zdá, jakoby neměl jen jednu mysl, která jej řídí, ale byl složen hned z několika myslí, které si teď sebe uvědomily. Ozývá se skřípání kovu a vypadá to, jako by se červ rozhodl rozdrtit a sežrat kus sebe samotného.

Grgure,

v Grgopoli to vře, pokud se tvá nemrtvá garda bude chtít dostat ke Zlatuši, bude se muset vypořádat se vzbouřenci. Většina živých se pokouší někam ztratit, asi čtvrtina nemrtvých také. Zbytek si tebe a tvou gardu prohlíží se zuřivou nenávistí. Jakmile tvá nekrolicie vejde mezi ně, vrhnou se na ně a bez rozmyslu je zkouší mlátit čímkoli, co mají po ruce, nebo aspoň pěstma, nebo aspoň se na ně pověsí. Je ti jasné, že tohle je ale zajímáš především TY! Taky asi pět vzbouřenců tvé nekrolicisty zcela ignoruje a rozeběhli se s řevem za tebou.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-META] Grgur+Tibor a MC tahy/rozhodnutí

Příspěvek od Grgur »

Provrtal jsem Krtkem Vukmarův řídící článek červa (odpojený od odstatních, pže ty se "vzbouřily") a pevně se do něj zaklesnul.

Mám ale 7 na Suffer-V-HARM. Co se Krktkovi stalo?
• You give ground.
• You’re driven off course, or forced onto a new course.
• Your car takes 1-harm ap, right in the transmission



Zároveň nad Grgopolí můj gang hledal ztracený hudební nástroj, Zlatuši a taky si chtěl dá pozor na případná další nebezpečí, jako jsou třeba ostatní NPCčka (Vlašťule a tak...)

Hodil jsem 5 na read a sitch.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů