[AW-Postava] Dalibor - The Maestro D'

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

[AW-Postava] Dalibor - The Maestro D'

Příspěvek od Dalibor »

Dalibor - The Maestro D’
Obrázek

Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a unaveným hlasem. Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj, špión a vědec, kterého zlomila osobní tragédie. Snaží se po celém světě vytvořit útočiště pro lidi zasažené apokalypsou.

Dalibor se po dlouhém životě, ve kterém se věnoval potulnému léčení, na nějakou dobu usadil. Léčení se věnoval dál, ale zvykl si, že lidé chodí víc za ním, než on k nim. Převzal od Zlatuše její povinnosti vůči Zdroji a na oplátku ji naučil jak se starat o lidi. Když mu Vukmar hospodu vypálil, on si vzal Veru za ženu a srovnal se se svou minulostí, rozhodl se věnovat tomu, co mi opravdu dělá radost. Vemlouvat lidem díru do hlavy. Když si dost užil špionského života, znovu se usadil a otevřel si laboratoř, aby se připravil na příchod apokalypsy. Apokalypsa jej ale přesto tvrdě zasáhla, protože udeřila na místě, které nečekal. Po smrti Very se pro něj svět navždy změnil. Teď se snaží lidem ulehčit utrpení a zajistit přežití i po apokalypse.

Establishment - Síč Daliborka, svatováclavská vinice, Opyš a přilehlé radioaktivní pustiny
Všude na svých cestách jsem založil zárodky civilizace. Když byly připravené, opustil jsem je a nechal lidi, ať se o ně starají sami. I tento už je téměř připraven na můj odchod.

Hlavní atrakce:
Spousta jídla. Své síče jsem stavil (a když mnou založené dospěly, nechal stavět) v místech, které byly přehlédnuté Dominionem jako neperspektivní a neekonomické. V takových místech je nedostatek všeho. U mě je dostatek vody a základního jídla pro kohokoli, kdo přijde, v množství, jaké potřebuje.
Obrázek
... dostatek jídla pro kohokoli, kdo přijde ...

Vedlejší atrakce
Alkohol, především pivo vařené po způsobu, jaké se dělalo kdysi u Zdroje. Jako bývalý alchymista jsem také schopný vypálit naprosto cokoli.

Drogy; dávají sílu přežívat i po konci světa a dodávat schopnosti, které člověku chybí pro přežití v pustině. Jsem schopný vyrábět celou paletu léků a drog, nejvíce si vážím koření, které vytváří podivní červi, které si chovám v nádrži s pískem. Malé dávky koření dávám do piva. Silnější drogy ovšem nejsou pro běžné návštěvníky.

Atmosféra:
Komunitní centrum sloužící jako středobod všeho života je ukryté v tunelech, topí se ve stínech.

Obrázek
... všude zůstaly staré sklepy a tunely se topí ve stínech ...

Jako barman pracuje nejčastěji Jaromír. Mimozemšťané jsou na Zemi považováni za občany druhé kategorie a dělají maximálně tak podřadné práce. Odpustil jsem si kecy, nepřipomínal jeden z našich prvních rozhovorů a nechal jsem Jaromíra dělat rovnou barmana. Spousta lidí nosí ze solidarity masky, případně neobvyklé líčení a tetování, často z mimozemských materiálů.
Obrázek
... lidé často nosí masky nebo tetování ze solidarity s mimozemšťany...

Uvnitř panuje značná atmosféra nostalgie, přece jenom se snažíme aspoň v některých ohledech vrátit staré časy a lidé si to připomínají. Nevedeme si tak špatně, z blízkých zahrad a skleníků je široce dostupné čerstvé ovoce po celý rok a všude voní prazvláštní koření, má tajná ingredience.

Who is your best regular? Keltové. Mají to z Černé věže kousek, je s nimi sranda a tahají Jákoby.

Who’s your worst regular? Tajemní cizinci. Mám temné tušení, že jeden z nich je Česlav a zbytek jsou lidi z Dominionu. Pak mimozemšťané. Nikomu to neříkejte, ale Jaromír buduje centrum odboje. Mě do toho nic není, ale když bude potřebovat pomoct, pomůžu mu. Tolik mu dlužím. Jsem rád, že tady jsou, ale když se na to podívám objektivně, jsou s nimi jenom problémy.

Who wants in on it? Květoslava. Normálně by jí to bylo ukradené, ale Tibor chodí častěji ke mě než do Grgopole (jestli tam chodí vůbec), tak jí to vrtá hlavou.

Who do you owe for it? Chval. Divte se, já jsem se také divil, ale Chval mi pomohl ze začátku rozjezd a pak mi vyráběl materiál, který bych musel jinak obtížně shánět nebo vyrábět sám. Určitě to neudělal nezištně.

Who wants it gone? Česlavův dominion, nebo aspoň jeho některé části. Bezpochyby Vukmar.

Obrana
Bojovníci jsou na domácí půdě zahrabaní jako pouštní krysy, případně používají tunely (1-armor) a civilisti se umí rozprchnout starými sklepy, které tady zůstaly (a warren of dead-ends, hideaways & boltholes)

Vlastnosti Zdroje
Během svého života jsem strávil dlouho u Zdroje a mnohé jsem se naučil. Vím jak přírodě vytrhnout sílu k životu a rozdávat ji ostatním.

- a complex & hi-tech filtration system schopný zbavit nás radioaktivity i jedů z půdy
- tended gardens. Ze začátku se spoléháme pouze na hydroponii s pomocí přečištěné vody a látek, jak ale postupuje terraformace, rozšiřujeme zeleň dál. V bezprostředním okolí jsme obnovili vinice, jako by ani žádná apokalypsa nebyla, ve vzdálenějších, radioaktivitou zamořených oblastech, teprve začínáme z půdy dostávat těžké kovy a radioaktivitu.

Obrázek
... technologie, které jsem vyvinul, umožní udržovat život i v radioaktivní pustině, jako je ta za troskami Hradu ...

Vlastnosti laboratoře
Zjistil jsem, že není možné se spoléhat na informace minulých věků, ale musím aktivně zkoumat své okolí. Obzvlášť teď, když je příroda změněná k nepoznání a lidé promoření mutacemi. Nic není jako dřív, tak člověk musí mít stále otevřené oči, aby dokázal rozlišit, co je vlastnost škodlivá, a co je naopak adaptace pro přežití.

- a controlled growing environment, pro analýzu okolních vzorků a jejich případnou manipulaci. Pro terraformaci vycházíme z místních podmínek a organismů
- transmitters & receivers, šifrované přenosy využívající mimozemské technologie a zbytky mimozenských družic po celém světě; pro kontakt s dalšími enklávami a koordinaci dalšího rozšiřování

Další výbava
- ošetřovna se zkušenými doktory
- augurovadlo: eleriový reaktor

Následovnící: fremení pracovníci (2 fortunes, +2 barter, party, want: judgement)
Obrázek
Můj personál
Základ, (fortune+1 surplus: 1-barter want: desertion).
Your followers are hard-working, no-nonsense. Surplus: +1barter. Pracují zběsile, jde jim o život.
Your followers are involved in successful commerce. +1fortune. Dá se na ně spolehnout.
Your followers are joyous and celebretory. Surplus: +party. Jsem rád, že vidí naději v budoucnosti. Pomáhá mi to přežívat.

Your followers disdain fashion, luxury and convention. Want: +disease. Práce je nebezpečná a okraje naší komunity jsou stále jedovaté a toxické
Your followers aren’t really yours, more like you’re theirs. Want: judgment instead of want: desertion. Snažím se jim vysvětlovat, že se na mě nesmí upínat, ale ne vždy se to daří. Někdy se ke mě upnou až příliš.

Můj gang, fremenští bojovníci
Obrázek

By default, your gang consists of about 15 violent bastards with scavenged and makeshift weapons and armor (2-harm gang small 1-armor). Then, choose 2: (waterbearer základ, +news, +savvy)
• your gang consists of 30 or so violent bastards. Medium instead of small.
• your gang’s well armed. +1harm.
• your gang’s well armored. +1armor.
• your gang’s self-sufficient, able to provide for itself by raiding and scavenging. It gets +rich.

And choose 1:
• your gang is filthy and unwell. Vulnerable: +disease, patrolování v pustině na ně má špatný vliv

Progress jako Maestro
O get +1hot (max hot+3)
O get +1cool (max cool+2)
O get +1hard (max hard+2)
O get +1weird (max weird+2)
— get a new maestro d’ move
— get a new maestro d’ move
— add a security to your establishment
— resolve somebody’s interest in your establishment
— get a move from another playbook
— get a move from another playbook
..................................................................
O get +1 to any stat
— retire your character to safety
— create a second character to play
_ change your character to a new playbook, jsem maestro
O choose 3 basic moves and advance them.
— advance the other 3 basic moves.


Vztahy:
* Česlav
- vrah Very, mým radám se vždy vysmíval nebo je vyloženě ignoroval, i když mě prosil o pomoc, vždy se mě nakonec pokusil nějak obejít a podrazit mě.
- od sedmého století terorizoval místa, kde žiji, zdroj pro něj dobrovolně vypustil vlčí esenci, kterou jsem chránil, přebral mi milenku, a má žena se ho bála, ale vždycky jsem se mu z nějakého důvodu pokusil znovu pomoct, když to potřeboval. Nikdy to nedopadlo dobře. Je ale nezpochybnitelné, že mi několikrát pomohl on a dokonce mi zachránil život. Opravdu mu nerozumím. A od té doby, co mi zabil ženu, raději ani nechci.
- mám pocit, že tajně chodí do síče v přestrojení, ale nikdy jsem ho neviděl a nebudu po tom pátrat. Jestli mě chce zabít, ať to udělá, já tentokrát nikam utíkat nebudu.

* Fiona
- díky podivným zakřivením prostoru sousedka, dívá se na mě svrchu, protože jsme spolu kdysi chodili, ale já jsem ji odmítl. Ona je teď královna svého království a já pasu pouštní krysy.
- občas chodí do síče s Tiborem, když ale přijde, všichni kelti začnou sekat latinu a je po srandě.

* Grgur
- považoval jsem ho za svého nejlepšího přítele, ale moc jsem ho od apokalypsy neviděl. Nehledě k tomu, jak mu hráblo; snad už mu neuhnil mozek.
- jestli se ukáže, dostane pivo na účet podniku

* Jasna
- někam se ztratila, ale rozhodně mi nechybí
- jestli k nám chodí, tak jsem si jí nevšiml

* Potomek
- Vera byla největší radost mého života, a dokud jsem byl s ní, zapomínal jsem na to, že žiji z lidského utrpení, a byl jsem šťastný. Když umřela, zhroutil se mi svět a já teď nevím co mám dělat dál a žiji spíš z jakési setrvačnosti.
- Narodil se nový Potomek. Uvažuji o ní jako o Veřině sestře, ale nejsem si jistý, jenom vím, že to není Vera. Vyhýbá se mi.
- Všiml jsem si, že mě mnohokrát pozorovala při práci, stejným způsobem, jako kdysi Vera hleděla na Vojtěcha.

* Tibor
- Tibor vyrostl v bojovníka a několikrát mi zachránil život. Pomoct Veře před Česlavem ale nedokázal. Myslím si ale, že udělal, co mohl.
- občas se zastavuje s Kelty a nezkazí žádnou srandu, obzvlášť, když mu koupíte pití a podáte kytaru. Nebo vlastně cokoli.

Zlatuše
- Přivolala si mě, abych jí pomohl s mimozemšťany, ale nebyl jsem jí moc užitečný. To bylo vlastně podobné, jako tehdy s těmi Rusáky, hm...
- Osobně mě nenavštívila a já v Grgopoli také nebyl, ale Zlatuše je jediná zvenku, kdo občas dostane sud mého kořeněného piva

NPC
* Vlaštovka
- má pradávná láska, už je to ale strašně dávno a oba jsme se hodně změnili. Doufám, že aspoň ona je šťastná.
- Často se u mě s holkama zastavuje, když se vrací z přepadů. Posílá je za mnou, aby mě rozveselily, a pak mě provokují a dělají si ze mě legraci. Jestli mě to má naštvat, tak se jí to daří.

* Květoslava a Markus
- občas se zastaví a Markovi pak dám soudek s pivem, který přehodí přes rameno. Květoslavě se u nás libí, hlavně masky, které se nemusí nosit proto, že je člověk ohnilý a musí ven. Mívá jedny z nejhezčích masek.

* Wilhelm
- Tajný kontakt, ale pšššt.
- Nikdy u nás nebyl. Nikdo ho neviděl, nikdo ho neslyšel. Zapomeňte, že jsem něco řekl.

* Chval
- můj hlavní zásobovač materiálu
- občas se zastaví v síči.

* Jákob (ally: confidante)
- Jákob chodí často s Jákoby na pivo. Zatímco řadoví Jákobové vesele chlastají, on většinou vede znepokojivé řeči o Veře. Jako bych to potřeboval slyšet.

* Janek
- Nejspíš zůstal někde zahrabaný

* Gabryas
- Doufám, že zůstal někde zahrabaný

Zázemí
Léčebna

Laboratoř:

Staty
Cool= +3
Hard= +3
Hot= +3
Sharp +3
Weird +3

Tahy
Já jsem zákon: Když někdo poruší zákon, hoď+ cool. Na 10+vyber:
* necháš je jít s varováním, se sníženým trestem nebo jeho odkladem
* udělíš jim výjimku a nenesou vinu
* musí čelit plnému trestu
Na 7-9 musí čelit plnému trestu. Při neúspěchu, nebo pokud nejsem z nějakého důvodu schopen vykonat rozsudek, zodpovědnost padá na mě a musím čelit trestu sám. Například si po večeři nezapálím viržínko.

Nechte se unést: Když pořádám opravdovou kalbu, hoďím+COOL
10+, vyberu si 2.
7–9, vyberu si 1:
* Vyléčil jsem nemoc
* Vyléčil jsem zranění
* Neklid bude uklidněn
* Nejistota je pryč a jsi utvrzen
* Promluví k tobě zdroj.
6-: Do pařby vstoupí vír. Bude potřeba otevřít mysl.

Neutrální půda: Když svolám dva rivaly nebo nepřátele, aby se mě navštívili a potkali se, aby urovnali své neshody, hoďím+COOL. Při úspěchu oba přijdou v čase mého určení. Na 10+ mám na výběr dvě, na 7-9 jedno:
* musí přijít sami
* musí přijít beze zbraní
* musí přinést dary, znamení míru nebo dobré vůle, případně zajatce k výměně
Při neúspěchu můžou mít požadavky a přijdou pouze pokud na ně přistoupím.

Léčebna. Mám léčebnu, detaily výše.

Léčivý dotek: Když položíš své ruce na zraněnou osobu, kůže ke kůži, a otevřeš jim svou mysl, hoď+WEIRD. Na 10+, vyleč jeden segment. Na 7-9, vyleč jeden segment, ale zároveň otevíráš svůj mozek, tak následně hoď I ten tah. Při neúspěchu: zaprve, neléčíš je. Za druhé, otevřel jsi jak svůj, tak jejich mozek Víru bez ochrany nebo přípravy. Pro tebe a pro pacienta – pokud je to postava spoluhráče – to považuj za to, že jsi požadovaný tah hodil a neuspěl. Pro pacienty patřící MC je jejich osud a to, co prožijí, v rukách MC.

Profesionální soucit: můžeš si zvolit házet +SHARP namísto +Hx, když pomáháš někomu, kdo hází.

Dokonalé instinkty: pokud jsi zkoumal vypjatou situaci a jednáš podle odpovědí MC, máš +2 namísto +1.

Něco visí ve vzduchu: když čteš vypjatou situaci, zeptej se na jednu z následujících otázek navíc k otázkám, které máš položit:
* Kdo tady má největší strach?
* Kdo před ostatními skrývá tajemství?
* Jak blízko jsou vlci?
* Kdo nebo co je zdrojem největšího utrpení nebo strachu v okolí?
* Kdo by tady udělal, co po něm žádám?

Poznamenaný smrtí: když někdo zemře v tvé péči, můžeš je použít pro augury.

Připraven na nevyhnutelné: mám dobře zásobený a kvalitní krabičku první pomocí. Považuje se za andělskou výbavu a má kapacitu 2 (po domluvě s MC změna: resetuje se na dvě, ale nemá omezenou kapacitu)

Fortunes: fortune, surplus and want all depend on your followers. At the beginning of the session, roll+fortune. On a 10+, your followers have surplus. On a 7–9, they have surplus, but choose 1 want. On a miss, they are in want. If their surplus lists barter, like 1-barter or 2-barter, that’s your personal share, to spend for your lifestyle or for what you will.

Followers: Můj tým
Surplus: 2 barter, party; want stupor, disease
- Your followers are joyous and celebretory. Surplus: +party, sranda musí být; v rádiu je to dokonce klíčové
Your followers are involved in successful commerce. +1fortune. Snažím se vybírat si lidi, co jsou schopni fungovat i bez mého dozoru.
Your followers are hard-working, no-nonsense. Surplus: +1barter. Jsou šikovní, to se jim nedá upřít.
-Your followers are drug-fixated. Surplus: +stupor. Jsou to strašní alkoholici, ale co byste čekali od umělců.
- Your followers disdain fashion, luxury and convention. Want: +disease. Ten životní styl, co od nich vyžaduji, jim nedělá dobře.

Následovníci

Leadership+gang

Bonefeel: at the beginning of the session, roll+weird. On a 10+, hold 1+1. On a 7–9, hold 1. At any time, either you or the MC can spend your hold to have you already be there, with the proper tools and knowledge, with or without any clear explanation why. If your hold was 1+1, take +1forward now. On a miss, the MC holds 1, and can spend it to have you already be there, but somehow pinned, caught or trapped.

Breaking now: at the beginning of the session, roll+sharp and ask the MC questions.
On a 10+, ask 3 times. On a 7–9, ask twice. On a miss, ask once:
• Where is — and what are they up to?
Whatever the answer, that’s what you put out over the air. Now everybody knows.

Rally to the cause: when you speak out in favor of a cause or a person, roll+hot. On a
10+, hold 2. On a 7–9, hold 1. Spend your hold 1-for-1 to have your audience:
• Send in supplies worth 1- or 2-barter.
• Attack somebody you name.
• Defend someone or something you name.
• Go together to a place you name.
On a miss, hold 1 anyway, but to spend it you have to personally lead them into action.

Eye on the door: name your escape route and roll+cool. On a 10+, you’re gone. On a 7–9, you can go or stay, but if you go it costs you: leave something behind or take something with you, the MC will tell you what. On a miss, you’re caught vulnerable, half in and half out.

Oftener right: when a character comes to you for advice, tell them what you honestly think the best course is. If they do it, they take +1 to any rolls they make in the doing, and you mark an experience circle.

Consummate performer: when you’re in front of an audience (MC’s call), you get +1 to any rolls you make.

The good fight: when you talk passionately with another player’s character about your plans, the future, or how fucked up things are, roll+hot. On a 10+, hold 3. On a 7–9, hold 2. You can spend your hold 1-for-1 to ask that character to do something, and if they do it, they mark experience. On a miss, they hold 1 over you, on exactly the same terms.

Deep insights: you get +1weird (weird+3).

Reality’s fraying edge: some component of your workspace, or some arrangement of components, is uniquely receptive to the world’s psychic maelstrom (+augury). Choose and name it, or else leave it for the MC to reveal during play.

Things speak: whenever you handle or examine something interesting, roll+weird. On
a hit, you can ask the MC questions. On a 10+, ask 3. On a 7–9, ask 1:
• Who handled this last before me?
• Who made this?
• What strong emotions have been most recently nearby this?
• What words have been said most recently nearby this?
• What has been done most recently with this, or to this?
• What’s wrong with this, and how might I fix it?
Treat a miss as though you’ve opened your brain to the world’s psychic maelstrom and
missed the roll.

Reputation: when you meet someone important (your call), roll+cool. On a hit, they’ve heard of you, and you say what they’ve heard; the MC has them respond accordingly. On a 10+, you take +1forward for dealing with them as well. On a miss, they’ve heard of you, but the MC decides what they’ve heard.

Daredevil: if you go straight into danger without hedging your bets, you get +1armor. If you happen to be leading a gang or convoy, it gets +1armor too.

Advancement - Savvy
o get +1cool (max cool+2)
X get +1hard (max hard+2)
o get +1sharp (max sharp+2)
X get a new savvyhead move, things speak
get a new savvyhead move
X get a gang (you detail) for security, and leadership, další vylepšení
X add 2 options to your workspace, pracovníci a zásoby
X add life support to your workspace, and now you can work on people there too
X get a move from another playbook, Reputation
X get a move from another playboook - daredevil
..................................................................
X get +1 to any stat (max stat+3), hard
— retire your character to safety
— create a second character to play
X change your character to a new playbook, jsem maestro
o choose 3 basic moves and advance them. (manipulate, DSuF, OYB)
— advance the other 3 basic moves.
Naposledy upravil(a) Dalibor dne 29. 7. 2016, 18:53, celkem upraveno 3 x.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

Dalibor - The Angel
Obrázek
Přesně takové sny - tak živé a plné barev - mou rodinu vyhnaly z dalekého východu. To místo, na které nás sny vedly, ovšem jejich sliby nesplnilo. Otec zešílel a já se rozhodl, že navždy zahodím meč a stanu se léčitelem, abych vynahradil zlé skutky, které jsem za svůj život vykonal.
Autor obrázku

Dalibor, léčitel, bývalý bohatýr, který se stal
Velesovým knězem snažícím se zajistit soužití křesťanství a pohansví
Františkánem odmítajícím boj
Morovým doktorem
Pak přítelem obětím moru

Prolog a 9. století
Dalibor, léčitel a bývalý bohatýr, muž jasných očí oděný v bohatýrskou zbroj neobvyklou v těchto krajích.
Deník postavy
13. století
Dalibor, léčitel a františkánský mnich, muž jasných očí oděný v prosté roucho, svou zbroj z křížových válek má uschovanou v nejhlubší části své truhly.
Deník postavy
15. století
Dalibor, léčitel a morový doktor, který je od hlavy až k patě zahalený v kutanu a obličej má zakrytý ptačí maskou odhánějící Vlky. Když ji někdy v bezpečí sundá, odhalí své jasné oči a ustaranou tvář.
Deník postavy
16. století
Dalibor, léčitel a amatérský alchymista. Odložil ptačí masku odhánějící Vlky, která proti nim stejně nepomáhala a už vůbec ne proti moru. Má přátelskou tvář a starostlivé oči.
Deník postavy
18. století
Dalibor, strážce Zdroje.
Muž s přátelskou tváří a starostlivýma očima. Kdysi doktor, teď pečovatel o Zdroj a jeho lid.
Deník postavy
Prolog
Obrázek

* Kdo je vlastně vaše postava a proč je právě tuto noc v Pražské kotlině?
Má rodina přišla do této kotliny před řadou let na popud snů, které jsme považovali za věštecké; sny nás nabádaly najít cosi dříve ukrytého, jakési ohromné bohatství nejasné povahy. Můj otec, kmet, co má být už dávno v hrobě, se často toulá dny po lesích a vrací se prázdnotou v očích. Rozhodl jsem se zahodit meč a stát se léčitelem, tím, čím jsem se ve své domovině měl původně stát. Ze začátku se k nám trpící lidé vydávali se svými problémy nebo přiváděli svá zvířata. Postupem času se nás ale začali spíš bát a od jisté doby se nám, a mě především, vyhýbají téměř všichni, vyjma těch, kteří už jinou možnost nemají.

* Co se stalo téhle noci, že jste jako jedni z mála přitáhli sílu Víru?
Vlaštovka - jediná žena, která se mě přesto nebála, mi ležela v náručí se srdcem prostřeleným šípem. Donesl jsem ji k prastarým obětištím, šíp vytrhl, krvácení zastavil vlastníma rukama a ona přežila - nechápu jak. Při zpětném pohledu si nejsem jistý, jestli za to byla ráda.

* Co drží vaši postavu při životě?
Bolest ostatních, která mě k nim vždy přitahuje. A nebo možná lidem kolem sebe bolest přináším, nemám ale pocit, že bych se vlastní zbavoval.

* Kde se vám to stalo? A kde se jinak vaše postava pohybuje/bydlí/žije?
Ta věc samotná vlastně nedaleko blízké vesnice, na dohled očím vesničanům, na mapě ji můžete vidět vlevo dole.
Naše rodina ovšem žije v místě, které opustili uhlíři - v lesích a pahorcích na západ odtamtud; o tamním žďáru se ovšem vypráví, že na něm odjakživa hořely ohně uctívačů starých bohů. Tam pod oblohou provádíme naše léčitelské umění.

Vzhled
Muž.
Honosné oblečení v těchto oblastech neobvyklého stylu, u pasu svazky bylin.
Milý obličej a starostlivé oči. V přítomnosti Víru se v nich vždy mihne náznak zoufalství. Nebo snad šílenství?
Tělo nezvykle vytrénované na to, že patří stromy objímajícímu pánovi.


Staty
Cool= +2
Hard= +1
Hot= +1
Sharp +3
Weird +0


Harm
0-3:
4-6:
7-9:
10:
11:
12:
Stabilizovaný:


Vybavení
Obvazy, bylinky a masti, kouzelné krystaly a zaříkávadla zapsaná na dubové kůře, vše v ohromné torně; angel kit
13 stol: podobné, ale více obvazů a méně kouzelných bylinek
15 století - první prototyp lékařské brašny, bez krystalů a s lehce pozměněnou sortou bylin pro větší efektivitu, obsahuje překreslené náčrty od Galéna a dalších prastarých mudrců, které v této době ještě pořád málokde čte
[x][x][x][x][x][x]
tesák 2-HARM INTIMATE/HAND 1ruční
v chýši cennosti a prapodivné předměty sesbírané po cestách, 2-barter
bohatýrská zbroj, 1-armor

Zázemí
Posvátný háj původně obývaný prastarými bohy, pak jejich uctívači, posléze na jeho kraji vytěžen uhlíři, a nakonec byla mezi posvátnými kameny rozestavěna léčitelská chýše s otcem Vojtěchem a Vlaštovkou, místní dívkou. Posvátný háj je vybaven vším, co moderní léčitel může potřebovat, tedy posvátnými prameny, posvátnými stromy, posvátnými kameny, posvátným plamenem a v neposlední řadě posvátným obětištěm posvátným lesním démonům.
Obrázek

Tahy
* Infirmary: you get an infirmary, a workspace with life support, a drug lab and a crew of 2 (Shigusa & Mox, maybe). Get patients into it and you can work on them like a savvyhead on tech (cf ).

*Healing touch: when you put your hands skin-to-skin on a wounded person and open your brain to them, roll+weird. On a 10+, heal 1 segment. On a 7–9, heal 1 segment, but you’re also opening your brain, so roll that move next. On a miss: first, you don’t heal them. Second, you’ve opened both your brain and theirs to the world’s psychic maelstrom, without protection or preparation. For you, and for your patient if your patient’s a fellow player’s character, treat it as though you’ve made that move and missed the roll. For patients belonging to the MC, their experience and fate are up to the MC.

Professional compassion: you can choose to roll+sharp instead of roll+Hx when you help someone who’s rolling.

Perfect instincts: when you’ve read a charged situation and you’re acting on the MC’s answers, take +2 instead of +1.

Sniffing the air: when you read a situation, ask 1 of these questions, in addition to the
other questions you ask:
• Who here is most afraid?
• Who here is keeping secrets from the rest?
• How close are the wolves?
• What or who is the source of the most pain or fear here?
• Who here would do what I ask?

Touched by death: when someone dies in your care, you can use them for augury.

Angel kit:
To use it to stabilize and heal someone at 9:00 or past: roll+stock spent. On a hit, they
stabilize and heal to 6:00, and choose 2 (on a 10+) or 1 (on a 7–9):
• they fight you and you have to narcostab them. How long will they be out?
• the pain and drugs make them babble the truth to you. Ask them what secret they spill.
• they respond very well to treatment. Recover 1 of the stock you spent, if you spent any.
• they’re at your complete mercy. What do you do to them?
• their course of recovery teaches you something about your craft. Mark experience.
• they owe you for your time, attention, and supplies, and you’re going to hold them to it.
On a miss, they take 1-harm instead.
To use it to speed the recovery of someone at 3:00 or 6:00: don’t roll. they choose: you
spend 1-stock and they spend 4 days (3:00) or 1 week (6:00) blissed out on chillstabs,
immobile but happy, or else they do their time in agony like everyone else.
To use it to revive someone whose life has become untenable, spend 2-stock. they come
back, but you get to choose how they come back. Choose from the regular “when life is
untenable” list, or else choose 1:
• they come back in your deep, deep debt.
• they come back with a prosthetic (you detail).
• You and they both come back with +1weird (max weird+3).
To use it to treat an NPC, spend 1-stock. they’re stable now and they’ll recover in time.

Zkušenost a vylepšení
[ ] [ ] [ ] [ ] [>]

X get +1sharp (max sharp+3)
X get +1cool (max cool+2)
X get +1hard (max hard+2)
— get +1hard (max hard+2)
— get +1weird (max weird+2)
X get a new angel move
X get a new angel move
— get a supplier (cf, detail with the MC)
X get a move from another playbook
X get a move from another playbook
........................................................................
— get +1 to any stat (max stat+3)
— retire your character to safety
X create a second character to play
— change your character to a new playbook
— choose 3 basic moves and advance them.
— advance the other 3 basic moves.

Životní úroveň
Dalibor žije v ústraní a snaží se být co nejméně závislý na okolí, které mu (právem?) nedůvěřuje... - 1-BARTER
V tom nepočítaje doplňování léčebných posvátností. To je mnohem náročnější záležitost.

Když je doba zlá a Dalibor potřebuje více cenností, může
* obcházet okolní chýše a starat se o zdraví obyvatel
* nabídnout se na nějakou dobu nějakému šlechtici jako osobní léčitel nebo felčar v bitve
* a mnohé další

Startovní Hx:
Gabryas +2 (pomohl mi zachránit život)
Grgur -2 (žene se do záhuby)
Jasna +3 (viděla v Pražské kotlině vše, co jsem viděl já, a stálo to za řeč)
Marcus +1 (ostatní)
Potomek +3 (vidělo v Pražské kotlině vše, co jsem viděl já, a stálo to za řeč, protože mě neustále sleduje a já jeho oči vidím za každým keřem)
Česlav -2 (žene se do záhuby; jinak než Grgur, ale stejně intenzivně)

Startovní staty:
Cool= +1 #
Hard= 0
Hot= +1 #
Sharp +2
Weird -1


Dlouhodobé vztahy (aktualizace 16. stol):
Fiona - z nějakého důvodu mám pocit, že její řeči rozumím víc než většina ostatních. Možná díky tomu, že jsem ji dlouhá léta učil léčitelské umění a spali jsme spolu, než odešla. Stále udržujeme profesní kontakt. Občas s úspěchem ve své mohyle zkouší léčit nevyléčitelně nemocné a má trefné otázky a připomínky k anatomii a léčebným procedurám. Do mohyly mě ale nepustila.

Jasna - moc jí nevěřím, i když si navzájem občas pomáháme. Neustále intrikaří. Zabila Vlaštovku; ovšem nedopatřením. Znám její tajemství o síle pod horou a nemyslím si, že Jasna je úplně špatná, proto jsem se jí zastal před Česlavem. Je mezi námi ale trochu zlá krev, protože mě uřkla, přiměla k sexu - aby ze mě vymámila má tajemství, a já ji na oplátku málem uškrtil. Je to složité, neptejte se.

Vukmar - vždy jsem se mu vyhýbal, poté, co ho Vlaštovka zabila a já se dostal na jeho seznam, ještě o to víc. Teď po mě jde ještě z jiného důvodu, mám se před ním ale na pozoru.

Grgur - od chvíle, kdy jsem ho poprve vykurýroval, jsem si ho zvláštně oblíbil. Ano, je nemrtvý. Žere mrtvé. Když mi přiváží umírající a oni umřou po cestě, tak si je nechá. Dělá nepopsatelné věci na mrtvých tělech. Ale jinak je to fér chlap.

Tibor - zatím jsme spolu příliš neinteragovali. Občas jej pozdravím.

Marcus Flavius - považuji ho za přítele. Zcestovali jsme společně kus světa, bojovali bok po boku, a když jsem pomáhal Jákobům, byl celou dobu poblíž. Člověk by neřekl, že pod jeho brněním se skrývá učenec.

Potomek - fascinuje mě. Obdivuji, že jako jedna z mála nesmrtelných doceňuje nebezpečí Vlků, kterým podle všeho rozumí víc, než kdokoli jiný. Z nějakého důvodu ve mě vyvolává ochranitelský instinkt. Všiml jsem si, že jí to vadí.

Česlav - odjakživa jsme spolu tak trochu na nože. Někdy víc, někdy míň, ale vždy aspoň trochu. Dávám si na něj pozor a on špatně snáší, že moc nerespektuji jeho autoritu. Třeba posledně jsem si dovolil skočit mu do řeči a on mi za to rozbil hubu. Co je ale nejhorší, přebral mi Vlaštovku. A pak za mnou přišel (poté, co mi rozbil hubu), že by chtěl, abych mu pomohl Vlaštovku vyléčit z její frigidity, aby mohli být spolu. Jeho drzost skrytě obdivuji.

Vlaštovka - dívka, kterou miluji. Dal jsem jí ale ledové srdce. Snažil jsem se ji přivést k rozumu, ale mám pocit, že blázní čím dál tím víc a vymýšlí stále horší způsoby, jak svou "spravedlnost" páchat. Když znovu získala srdce, utekla mi za Česlavem. To mě opravdu ranilo. Všechno jsme si vzájemně vyčetli. Přesto se snažím najít způsob, jak jí pomoct.
Květoslava - neměli jsme moc příležitostí spolu mluvit, navzdory tomu, jak často se vídám s Marcem. Je mi líto, že naše jediné bližší setkání zahrnovalo to, jak jsem jí musel ublížit během léčebného zákroku.
Willhelm - pomáhám mu s léčením jeho lidí. Rád bych ho poznal líp, ale nikdy se mi neotevřel
Chval - mám pocit, že na ostatní působí jako mamlas, mě ale vždy pomohl a připadá mi schopný. Na poměry umělců je i docela rozumný.
Zlatuše - rád se v Útočišti zastavím, když potřebuji zapomenout na minulost. Obdivuji její optimismus. Jako by její nesmrtelnost ani nebyla prokletím.
Jákob - vůdce mnichů, kteří jsou neskuteční blázni. Několik set let jsem je snažil léčit, a to by se mi povedlo, kdyby měli nějakou disciplínu. Mám pocit, že jsou jenom nástroj těch kolem.
Janek - zachránil jsem mu život a jsem rád, že jsem to udělal. Snaží se šířit pravdu, navzdory tomu, že pravda ubližuje
Gabryas - začali jsme jako přátelé ale postupně jsme si se odcizili. Začal pracovat na podivných projektech - i na jeho poměry - a začal být tajnůstkář. Jako by přede mnou něco skrýval.
Water bearer Dalibor.
Obrázek
Dalibor, muž s přátelskou tváří a starostlivýma očima. Kdysi doktor, teď pečovatel o Zdroj a jeho lid.

Dalibor se po dlouhém životě, ve kterém se věnoval potulnému léčení, rozhodl usadit. Léčení se věnuje dál, ale zvykl si, že lidé chodí víc za ním, než on k nim. Převzal od Zlatuše její povinnosti vůči Zdroji a na oplátku ji naučil jak se starat o lidi.

Vztahy:
* Česlav
- Kdysi jsem si myslel, že se žene do záhuby. Postupem času jsem se v tom jenom utvrdil. Do toho mi přebral Vlaštovku v jediném okamžiku, kdy za celá staletí znovu začala vnímat city. Pak mi natáhl, když jsem se mu snažil zabránit vyvolat Vlky. A diví se, že se k němu nechovám s respektem. Jako soused je ale překvapivě rozumný.
* Grgur
- Kdysi jsem si myslel, že se žene do záhuby. To si sice myslím pořád, ale jakousi hříčkou osudu se tento ghůl stal mým nejlepším přítelem mezi nesmrtelnými.
* Jasna
- Nikdy jsem jí nevěřil, a i když jsem jí pravdivě řekl, že se k ní budu chovat, jako by se mezi námi nic nestalo, pořád jí nevěřím. Má pod zvláštní mocí můj zdroj a dávám si na ni pozor. Je trochu složité rozhodnout, kdo koho tehdy znásilnil, ale že jsem tu čarodějnici pak skoro uškrtil, to nikomu nevymluvím.
* Marcus
- Mnohokrát jsme si vzájemně pomohli a teď u mě bydlí. I s Květoslavou. A Golemem. Vycházím s ním, ale není mi vlastně moc jasné, o co mu vlastně jde a jaké jsou jeho plány s Kultem, se kterým je propojený.
* Potomek
- Vera je největším překvapením mého života. Nejdřív jsem vůči ní trpěl chorobným ochranitelským instinktem a pak se do ní bláznivě zamiloval; teď je to ještě horší. Zachránila mi život před Vukmarem! Bez ní bych skončil vykuchaný! Fascinuje mě mimo jiné i její napojení na Vír a to, jak ochotně ji přijal Zdroj.
* Fiona
- Kdysi dávno jsem ji učil tehdejšímu léčitelskému umění. Přitom jsme se spolu vyspali. Teď mě často ani nepozdraví, a to jsme spolu s Verou a s ní nedávno léčili jeskyni od Vlčí krve. Při obřadu u Zdroje byla divná.
* Tibor
- U Kamene často hraje hudba, někdy i samotný Tibor. Zatím mi to tam nesrovnal se zemí, ale dřív či později k tomu určitě dojde.
NPC
* Vlaštovka
- Má dávná láska, pak jsme se ale odcizili. Postupem historie jsem čím dál víc nesouhlasil s jejími postupy, nakonec jí otevřeně řekl, že u mě její pravidla neplatí a budu před ní lidi chránit.
* Květoslava
- Marcova žena. V rámci sebezáchovy se od ní držím co nejdál.
* Wilhelm
- Věčně osamělá osoba, občas se mu snažím pomoct. Blízcí si ale moc nejsme.
* Chval
- nevídáme se
* Jákob
- Jákobové jsou šílení. Dlouho jsem je léčil z moru a měl dost času se v tom utvrdit.
* Janek
- Zachránil jsem mu život a úlomek Gabryasovy dýky přešel do mě. Radši se mu vyhýbám.
* Gabryas
- Kdysi mi zachránil život. Snaží se ale pomoct Vlkům a obávám se, že by jistě rád zneužil sílu Zdroje, aby zničil sám sebe a nás s ním.
* Zlatuše
- Přebral jsem od ní povinnosti vůči Zdroji, naučil jsem ji všechno, co jsem o léčitelství věděl

Zázemí
Zdroj - U Kamene.
Hospoda vybudovaná v nedávné době blíž k prameni než původní Útočiště; kousek od Kobylis, na úpatí vrchu Ládví. Postavená na důležité cestě, lidi si postupně prošlapali nové cesty, aby mohli chodit do Kobylis kolem. Hospoda je proslulá jednak výborným pivem vařeným Zlatuší, jednak dobrou hudbou, jednak léčebnými lázněmi v blízkosti, které jsou vybudovány v místě, kde byl zřejmě vyhlouben prastarý lom na buližník a z nějakého důvodu pak i umělá jeskyně, která byla při stavbě hospody uměle uzavřena. Z ní teče pramen, který ve skutečnosti vyvěrá v malé přirozené jeskyni pokračující z té uměle vyhloubené. Ta ale není prozkoumaná.


Obrázek

Vstup do lázní, bude se to muset eventuálně taky zastavit, ale bylo mi líto těch původních šutrů
Obrázek

Lázně samotné
Obrázek

Zdroj.
Mám bohatý zdroj čisté vody. Má léčivé vlastnosti a může sloužit k zásobování všech doktorů.

Jeho vlastnosti a charakter okolí:
V okolí lidé tráví svůj volný čas, protože na křižovatce významných cest stojí hospoda s výborným pivem. Hlavní zábavu představuje hudba, čas od času si snažím ukradnout dokonce i samotného Tibora. Kolem Kamene je vždy spousta zpívajících ptáků, na budově mají hnízda vlaštovky a Dalibor má kousek stranou voliéru pro exotické ptactvo. Hospoda kdysi mívala vývěsní štít, ten už tam ale dávno není. Stejně tam tomu odjakživa všichni říkají U Kamene.

Před hospodou stojí asi metr a půl vysoký menhir, o kterém se říká, že tam stál odjakživa. Je to prubířský kámen, každý před ním musí mluvit pravdu. Je to prastaré místo. Lidé vypráví, že zde slyší hlasy svých předků. Ať už se jedná o jakoukoli sílu, jsme u ní hosté a musíme ji respektovat.

Ke Kameni může přijít každý a žít tam svobodně a v bezpečí, to znamená, že se tam stahuje hlavně chudina a zločinci. V tomto směru Kámen brzy přebral funkci Útočiště.

Skoupil jsem okolní lesy a nechal je jejich osudu. Z už tak starého lesa se stal prales, ve kterém se líbí netopýrům. Mezi lesem a hospodou je zahrada v anglickém stylu.
leisure, music, birds & birdsong, a grotto or cave, refuge & security, trees
:arrow? přidat ještě jeden

V průběhu časů přišli ke Zdroji mnozí lidé a některé z nich jsem si vybral za své přátele:
Zlatuše, můj léčitel, sládek a původní služebník Zdroje.
Grgur, ten divný v rohu
Marcus, můj kronikář a příležitostný ochránce
Dávají mi vhled: pokud se jich zeptám na radu, řeknou mi, co je podle nich nejlepší cesta k vyřešení problému. Pokud je poslechnu, mám +1 na všechny hody při následování této rady. Pokud je poslechnu ale neuspěji, dostanu zkušenost.

Mnohé další považuji za štamgasty a někteří mají vyhrazené čestné místo.
Česlava a Vlašovku občas pohostím v loveckém salónku.
Květoslava tady občas tráví volný čas, zpívá a tančí.
Janek se rád zastaví na kus řeči, pokud potřebuje zjistit informace z daleka, ale nechce se mu chodit daleko.

Řada dalších nesmrtelných se občas zastaví na pivo, na oběd nebo na kus řeči.
Zdroj má pravidla, která musí všichni následovat. Já jsem je nevymyslel, ale je má povinost jejich dodržování zajišťovat.

Pravidla:
Otrok, který překročí můj práh, je svobodný. (Platí pro všechny zavázené nějakou smlouvou, kteří chtějí být svobodní)
Každý u mě musí jíst, každý musí pít. Nikdo neodejde bez toho.
Dodržuj to, to jsi slíbil.

Léčebna: kousek stranou od Kamene je samostatná budova vybavená čistou léčebnou, léky pro léčení všech možných i nemožných nemocí, lůžka pro udržování pacientů na živu, alchymistická laboratoř a další nezbytné věci, které lékař může potřebovat. O pacienty se zde stará Zlatuše (když je kolem) a mezi štamgasty se vždy najde někdo dost střízlivý na to, aby podával nástroje. Na pacientech zde můžu pracovat stejně jako Gabryas na strojích.

Pokud zrovna řádí nějaká infekční choroba, lidé přechází mezi ošetřovnou a lázněmi, do hospody ale nesmí.

Tresty
Vyhnanství, nucené práce, náhrada škody, ordál, veřejné zesměšnění.

Staty
Cool= +3
Hard= +1
Hot= +2
Sharp +3
Weird +0

Tahy
Já jsem zákon: Když někdo poruší zákon, hoď+ cool. Na 10+vyber:
* necháš je jít s varováním, se sníženým trestem nebo jeho odkladem
* udělíš jim výjimku a nenesou vinu
* musí čelit plnému trestu
Na 7-9 musí čelit plnému trestu. Při neúspěchu, nebo pokud nejsem z nějakého důvodu schopen vykonat rozsudek, zodpovědnost padá na mě a musím čelit trestu sám. Například si po večeři nezapálím viržínko.

Nechte se unést: Když pořádám opravdovou kalbu, hoďím+COOL
10+, vyberu si 2.
7–9, vyberu si 1:
* Vyléčil jsem nemoc
* Vyléčil jsem zranění
* Neklid bude uklidněn
* Nejistota je pryč a jsi utvrzen
* Promluví k tobě zdroj.
6-: Do pařby vstoupí vír. Bude potřeba otevřít mysl.

Neutrální půda: Když svolám dva rivaly nebo nepřátele, aby se mě navštívili a potkali se, aby urovnali své neshody, hoďím+COOL. Při úspěchu oba přijdou v čase mého určení. Na 10+ mám na výběr dvě, na 7-9 jedno:
* musí přijít sami
* musí přijít beze zbraní
* musí přinést dary, znamení míru nebo dobré vůle, případně zajatce k výměně
Při neúspěchu můžou mít požadavky a přijdou pouze pokud na ně přistoupím.


Léčebna. Mám léčebnu, detaily výše.

Léčivý dotek: Když položíš své ruce na zraněnou osobu, kůže ke kůži, a otevřeš jim svou mysl, hoď+WEIRD. Na 10+, vyleč jeden segment. Na 7-9, vyleč jeden segment, ale zároveň otevíráš svůj mozek, tak následně hoď I ten tah. Při neúspěchu: zaprve, neléčíš je. Za druhé, otevřel jsi jak svůj, tak jejich mozek Víru bez ochrany nebo přípravy. Pro tebe a pro pacienta – pokud je to postava spoluhráče – to považuj za to, že jsi požadovaný tah hodil a neuspěl. Pro pacienty patřící MC je jejich osud a to, co prožijí, v rukách MC.

Profesionální soucit: můžeš si zvolit házet +SHARP namísto +Hx, když pomáháš někomu, kdo hází.

Dokonalé instinkty: pokud jsi zkoumal vypjatou situaci a jednáš podle odpovědí MC, máš +2 namísto +1.

Něco visí ve vzduchu: když čteš vypjatou situaci, zeptej se na jednu z následujících otázek navíc k otázkám, které máš položit:
* Kdo tady má největší strach?
* Kdo před ostatními skrývá tajemství?
* Jak blízko jsou vlci?
* Kdo nebo co je zdrojem největšího utrpení nebo strachu v okolí?
* Kdo by tady udělal, co po něm žádám?

Poznamenaný smrtí: když někdo zemře v tvé péči, můžeš je použít pro augury.

Připraven na nevyhnutelné: mám dobře zásobený a kvalitní krabičku první pomocí. Považuje se za andělskou výbavu a má kapacitu 2 (po domluvě s MC změna: resetuje se na dvě, ale nemá omezenou kapacitu)

Fortunes: fortune, surplus and want all depend on your followers. At the beginning of the
session, roll+fortune. On a 10+, your followers have surplus. On a 7–9, they have surplus,
but choose 1 want. On a miss, they are in want. If their surplus lists barter, like 1-barter
or 2-barter, that’s your personal share, to spend for your lifestyle or for what you will.

Followers: Štamgasti a pacienti, množina se značným průnikem
- Your followers are joyous and celebretory. Surplus: +party, dokud je pivo, je dobře
Your followers are involved in successful commerce. +1fortune. Je to ke mě trochu z ruky, tak se tam zastavují hlavně kupci a lidi, co to (s pitím nebo se Zdrojem) myslí vážně
-Your followers are drug-fixated. Surplus: +stupor. Jedna půlka jsou potenciální alkoholici
- Your followers disdain fashion, luxury and convention. Want: +disease. Druhá půlka jsou potenciální lazaři

Štamgasti a pacienti: fortune+2, surplus 1-barter, party, want: desertion, stupor, disease. Nejhorší je, když jsou ožralí a nemocní zároveň a ještě s tím jsou jinam. To fakt naštve.

Bonefeel: at the beginning of the session, roll+weird. On a 10+, hold 1+1. On a 7–9, hold 1. At any time, either you or the MC can spend your hold to have you already be there, with the proper tools and knowledge, with or without any clear explanation why. If your hold was 1+1, take +1forward now. On a miss, the MC holds 1, and can spend it to have you already be there, but somehow pinned, caught or trapped.

Hx
Startovní Hx
Grgur +2
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +1
Tibor +2
Vukmar -2

Advancement
X get +1hot (max +2)
— get +1sharp (max +2)
— get a new waterbearer move
— get a new waterbearer move
X add 2 features to the source
X change the laws and penalties of the source
X get followers (you detail) and fortunes - štamgasti
X get a gang (you detail) and leadership
X get a move from another playbook - Kit první pomoci
X get a move from another playbook - Bonefeel
..........................................................................
— get +1 to any stat (max stat+3)
— retire your character to safety
— create a second character to play
X change your character to a new playbook
X choose 3 basic moves and advance them. DSuF, Manipulate, OYB
— advance the other 3 basic moves.
Dalibor - The News
Obrázek

Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem. Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid a nyní šiřitel zpráv.

Dalibor se po dlouhém životě, ve kterém se věnoval potulnému léčení, na nějakou dobu usadil. Léčení se věnoval dál, ale zvykl si, že lidé chodí víc za ním, než on k nim. Převzal od Zlatuše její povinnosti vůči Zdroji a na oplátku ji naučil jak se starat o lidi. Když mu Vukmar hospodu vypálil, on si vzal Veru za ženu a srovnal se se svou minulostí, rozhodl se věnovat tomu, co mi opravdu dělá radost. Vemlouvat lidem díru do hlavy.

Vztahy:
* Česlav
- Od počátku si myslím, že se při své touze po moci žene do záhuby. Nejdříve získal moc nad jednotlivci. Pak nad celými osadami. A o co se snaží teď? Vím, že nemá své srdce. Jeho tělo bylo přetvořeno. O co se pokouší? Zatím mi vždy ochotně pomohl, když jsem potřeboval, ale bojím se, že své slepé honbě za mocí je ochotný jít přes mrtvoly. Zachránil Matku před Vukmarem a Vlčí krví. Snad mu křivdím, když mu nevěřím.
* Fiona
- Kdysi dávno jsem ji učil tehdejšímu léčitelskému umění. Přitom jsme se spolu vyspali. Teď mě často ani nepozdraví, a to jsem s ní a s Verou kdysi strávil spoustu času při léčení Jeskyně. Nechápu, co vidí na Tiborovi.
* Grgur
- Kdysi jsem si myslel, že se žene do záhuby. To si sice myslím pořád, ale jakousi hříčkou osudu se tento ghůl stal mým nejlepším přítelem mezi nesmrtelnými.
* Jasna
- Nikdy jsem jí nevěřil, a i když mi k tomu nedávala důvody, nedokázal jsem se tohoto pocitu zbavit. Rád bych s ní byl zadobře, ale jakákoli interakce s ní skončí tím, že mi s odsuzujícím výrazem za něco vynadá, pak je chvíli tajemná a nakonec uraženě odejde. Musím ji nějak přesvědčit, budu potřebovat její pomoc.
* Potomek
- Vera je největším překvapením mého života. Nejdřív jsem vůči ní trpěl chorobným ochranitelským instinktem a pak se do ní bláznivě zamiloval, až jsem si ji dočista vzal za ženu. Nespočetněkrát mi zachránila život a nepřestává mě fascinovat. I když být nesmrtelný je stejnou měrou požehnání i prokletí, díky ní jsem na světě šťastný a tohle všechno stojí za to.
* Tibor
- Moc se s ním nevídávám. Jednou jsme se pohádali v mohyle a donutil jsem ho promluvit si s Fionou. Něco mi říká, že mi to vyčítat nebude.
NPC
* Vlaštovka
- Má dávná láska, pak jsme se ale odcizili. Postupem historie se mezi námi vrší křivdy a neporozumění, čehož je mi upřímně líto.
* Květoslava
- Marcova žena. V rámci sebezáchovy se od ní držím co nejdál.
* Wilhelm
- Věčně osamělá osoba, občas se mu snažím pomoct. Blízcí si ale moc nejsme.
* Chval
- nevídáme se
* Jákob
- Jákobové jsou divní. Fiona s nimi ale něco provedla a hlavní Jákob se se mnou snaží kamarádit. Tahám ho na pivo, ale nikdy z něj nic nedostanu, protože nic nevydrží.
* Janek
- Zachránil jsem mu život a úlomek Gabryasovy dýky přešel do mě. Převzal po mně Zdroj, ale Vukmar ho znemožnil snad ještě hůř než mě. Já jsem to vzal sportovně, ale Janek to nese hodně špatně.
* Gabryas
- Kdysi mi zachránil život. Snaží se ale pomoct Vlkům a obávám se, že by jistě rád zneužil sílu Zdroje, aby zničil sám sebe a nás s ním.
* Zlatuše
- Přebral jsem od ní povinnosti vůči Zdroji, naučil jsem ji všechno, co jsem o léčitelství věděl. Jinak se moc nevídáme.
* Marcus
- Mnohokrát jsme si vzájemně pomohli a dlouho u mě bydlel i s Květoslavou. A Golemem. Vycházím s ním, ale není mi vlastně moc jasné, o co mu vlastně jde a jaké jsou jeho plány.

Zázemí
Léčebna: Jsem externista v nemocnici na Bulovce

Studio:
Vybavení:
- A savvyhead’s workshop with 1 option (you detail). Vysílače a přijímače.
- Hidden weapons (you detail). (Je to překvapení)

Staty
Cool= +3
Hard= +1
Hot= +3
Sharp +3
Weird +2

Tahy
Já jsem zákon: Když někdo poruší zákon, hoď+ cool. Na 10+vyber:
* necháš je jít s varováním, se sníženým trestem nebo jeho odkladem
* udělíš jim výjimku a nenesou vinu
* musí čelit plnému trestu
Na 7-9 musí čelit plnému trestu. Při neúspěchu, nebo pokud nejsem z nějakého důvodu schopen vykonat rozsudek, zodpovědnost padá na mě a musím čelit trestu sám. Například si po večeři nezapálím viržínko.

Nechte se unést: Když pořádám opravdovou kalbu, hoďím+COOL
10+, vyberu si 2.
7–9, vyberu si 1:
* Vyléčil jsem nemoc
* Vyléčil jsem zranění
* Neklid bude uklidněn
* Nejistota je pryč a jsi utvrzen
* Promluví k tobě zdroj.
6-: Do pařby vstoupí vír. Bude potřeba otevřít mysl.

Neutrální půda: Když svolám dva rivaly nebo nepřátele, aby se mě navštívili a potkali se, aby urovnali své neshody, hoďím+COOL. Při úspěchu oba přijdou v čase mého určení. Na 10+ mám na výběr dvě, na 7-9 jedno:
* musí přijít sami
* musí přijít beze zbraní
* musí přinést dary, znamení míru nebo dobré vůle, případně zajatce k výměně
Při neúspěchu můžou mít požadavky a přijdou pouze pokud na ně přistoupím.


Léčebna. Mám léčebnu, detaily výše.

Léčivý dotek: Když položíš své ruce na zraněnou osobu, kůže ke kůži, a otevřeš jim svou mysl, hoď+WEIRD. Na 10+, vyleč jeden segment. Na 7-9, vyleč jeden segment, ale zároveň otevíráš svůj mozek, tak následně hoď I ten tah. Při neúspěchu: zaprve, neléčíš je. Za druhé, otevřel jsi jak svůj, tak jejich mozek Víru bez ochrany nebo přípravy. Pro tebe a pro pacienta – pokud je to postava spoluhráče – to považuj za to, že jsi požadovaný tah hodil a neuspěl. Pro pacienty patřící MC je jejich osud a to, co prožijí, v rukách MC.

Profesionální soucit: můžeš si zvolit házet +SHARP namísto +Hx, když pomáháš někomu, kdo hází.

Dokonalé instinkty: pokud jsi zkoumal vypjatou situaci a jednáš podle odpovědí MC, máš +2 namísto +1.

Něco visí ve vzduchu: když čteš vypjatou situaci, zeptej se na jednu z následujících otázek navíc k otázkám, které máš položit:
* Kdo tady má největší strach?
* Kdo před ostatními skrývá tajemství?
* Jak blízko jsou vlci?
* Kdo nebo co je zdrojem největšího utrpení nebo strachu v okolí?
* Kdo by tady udělal, co po něm žádám?

Poznamenaný smrtí: když někdo zemře v tvé péči, můžeš je použít pro augury.

Připraven na nevyhnutelné: mám dobře zásobený a kvalitní krabičku první pomocí. Považuje se za andělskou výbavu a má kapacitu 2 (po domluvě s MC změna: resetuje se na dvě, ale nemá omezenou kapacitu)

Fortunes: fortune, surplus and want all depend on your followers. At the beginning of the session, roll+fortune. On a 10+, your followers have surplus. On a 7–9, they have surplus, but choose 1 want. On a miss, they are in want. If their surplus lists barter, like 1-barter or 2-barter, that’s your personal share, to spend for your lifestyle or for what you will.

Followers: Můj tým
Surplus: 2 barter, party; want stupor, disease
- Your followers are joyous and celebretory. Surplus: +party, sranda musí být; v rádiu je to dokonce klíčové
Your followers are involved in successful commerce. +1fortune. Snažím se vybírat si lidi, co jsou schopni fungovat i bez mého dozoru.
Your followers are hard-working, no-nonsense. Surplus: +1barter. Jsou šikovní, to se jim nedá upřít.
-Your followers are drug-fixated. Surplus: +stupor. Jsou to strašní alkoholici, ale co byste čekali od umělců.
- Your followers disdain fashion, luxury and convention. Want: +disease. Ten životní styl, co od nich vyžaduji, jim nedělá dobře.

Štamgasti a pacienti: fortune+2, surplus 1-barter, party, want: desertion, stupor, disease. Nejhorší je, když jsou ožralí a nemocní zároveň a ještě s tím jsou jinam. To fakt naštve.

Bonefeel: at the beginning of the session, roll+weird. On a 10+, hold 1+1. On a 7–9, hold 1. At any time, either you or the MC can spend your hold to have you already be there, with the proper tools and knowledge, with or without any clear explanation why. If your hold was 1+1, take +1forward now. On a miss, the MC holds 1, and can spend it to have you already be there, but somehow pinned, caught or trapped.

Breaking now: at the beginning of the session, roll+sharp and ask the MC questions.
On a 10+, ask 3 times. On a 7–9, ask twice. On a miss, ask once:
• Where is — and what are they up to?
Whatever the answer, that’s what you put out over the air. Now everybody knows.

Rally to the cause: when you speak out in favor of a cause or a person, roll+hot. On a
10+, hold 2. On a 7–9, hold 1. Spend your hold 1-for-1 to have your audience:
• Send in supplies worth 1- or 2-barter.
• Attack somebody you name.
• Defend someone or something you name.
• Go together to a place you name.
On a miss, hold 1 anyway, but to spend it you have to personally lead them into action.

Eye on the door: name your escape route and roll+cool. On a 10+, you’re gone. On a 7–9, you can go or stay, but if you go it costs you: leave something behind or take something with you, the MC will tell you what. On a miss, you’re caught vulnerable, half in and half out.

Oftener right: when a character comes to you for advice, tell them what you honestly think the best course is. If they do it, they take +1 to any rolls they make in the doing, and you mark an experience circle.

Consummate performer: when you’re in front of an audience (MC’s call), you get +1 to any rolls you make.

The good fight: when you talk passionately with another player’s character about your plans, the future, or how fucked up things are, roll+hot. On a 10+, hold 3. On a 7–9, hold 2. You can spend your hold 1-for-1 to ask that character to do something, and if they do it, they mark experience. On a miss, they hold 1 over you, on exactly the same terms.

Hx
Startovní Hx
Grgur +1
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +1
Tibor +3
Vukmar +3
Fiona+2

Advancement
X get +1hot (max hot+3)
o get +1cool (max cool+2)
o get +1sharp (max sharp+2)
X get +1weird (max weird+2)
X get a new news move Consummate performer
X get a new news move The good fight
X get followers (you detail) and fortunes; dávají +1 barter
— get a workspace (you detail) or add 2 options to your workspace
X get a move from another playbook Eye on the Door
X get a move from another playbook Oftener Right
— get +1 to any stat (max stat+3)
— retire your character (to safety)
— create a second character to play
— change your character to a new playbook
o choose 3 basic moves and advance them.
— advance the other 3 basic moves.
Naposledy upravil(a) Dalibor dne 14. 8. 2016, 19:50, celkem upraveno 1 x.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

...co se dělo mezi sedmým a devátým stoletím?
Přes všechna svá prohlášení o tom, jak už navždy budu schovaný někde v lese, abych tam nikomu neublížil, jsem se nechal Ctiborem naverbovat a přidal jsem se k Sámově vojenskému tažení.

Po mnoha a mnoha letech nekončících bojů jsem dál odmítl bojovat. Zachránil jsem díky svým lečitelským schopnostem nespočet lidí, nemohl jsem ale popřít, že věčné válčení je právě to, co lidem bolest přivolává. Opět jsem si nebyl jistý, jestli já jsem tam, kde trpí lidé, ne lidé trpí tam, kde jsem já.

Tak jsem se vrátil do posvátného háje a skryl se před světem, vyhledáván pouze trpícími. Společnost mi dělal zprvu jen můj otec, který za tu dobu značně zestárl, Vlaštovka, která se ještě rychleji než já naučila nové léčitelské metody proudící k nám z jihu a později také místní dívka Jasna, poté, co jsem objevil její talent v léčení duše. Ze začátku jsem z ní byl nadšený, postupem času jsem ji ale postupně důvěřoval čím dál tím míň, i když mi k tomu nedávala jasné důvody.

Z mého posvátného háje moc nezbylo a staří bohové přestali být uctívání. Zůstalo nás věrných jen pár. Ale nevěřili byste, kdo se stal obráncem víry: neznaboh Česlav.

A pak tady byl náš milý Grgur. Dovezli jej, na jeho volcích, nějací lidé až od Soutoku. Chtěli jeho utopené tělo spálit, ale na poslední chvíli mrkl. Několik let trvalo, než jsem ho vyléčil natolik, aby se vůbec dokázal sám pohnout. Dodnes nevypadá moc zdravě. Zaměstnal jsem jej, ale nepřebývá u mě, ale v bývalé Stanislavově vesnici. Z toho nakonec vyrostl docela schopný vůdce, ale stejně nedokázal zabránit, aby byla jeho vesnice pohlcena jinou, významnější, která se rozšiřovala od jihu.
Chudák Grgur. Vypadá stále jako před smrtí.

O té noci jsem se snažil příliš nemyslet. Šlo to snadno. Celé dny byly plné práce a noci přemýšlení nad tím, jak jednotlivým trpícím pomoci. Nebýt Vlaštovky, její tiché přítomnosti a občasného milování za podivné kombinace chladu a vášně, těžko bych nacházel ve světě nějakou radost.

Možná jsem si polepšil?
Dalibor:2D6+1 → 8(2 +5 + 1)
Měl jsem 3 barter, jeden padne na živobytí, jeden na Grgura a jeden investuji. Částečný úspěch :
Mé zázemí se vylepšuje, mám poměrně velkou dřevěnici, kde místo stáje je místnost pro pacienty.
Získal jsem 2 barter, za jeden barter doplním andělský kit.


Zbyly mi tři kiráty, bohatá zásoba léčitelských materiálů a významně jsem investoval do vylepšení svého léčitelského zázemí, měl bych mít kapacitu postarat se o více pacientů zároveň.
Obrázek
... můj otec poněkud zestárl...
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

Účetnictví v devátém století...

Po zaplacení upkeepu mi zbyly dva barter, jeden jsem použil na doplnění kitu, v něm zbývá 7 dávek.
-2 resuscitace vlaštovky

Dostal jsem jeden barter od Grgura jako splacení služby, zbývají dva

Provedené tahy (# jsou hightlight - hot+cool)
-open your brain neúspěch, pomohl jsem lesu se rozrůst a pohltit kus civilizace
# manipulate: přemlouval jsem Chvala, aby vyzvonil informace o Česlavovi, teď ví, že se o něj zajímám
# AUF: nevlezl jsem Česlavovi do léčky a ještě si jej nadešel
- read a sitch: analyzování Česavovy léčky a její obejití
# AUF: připlížil jsem se k Česlavovi, za cenu
# začal jsem ukecávat Česlava, ať se připojí k odboji proti mrtvému bohu.
# procházení hvozdem, hvozd mě nezastavil
=> Level Up, beru +1 cool

# AUF: vysprintoval jsem až k bývalému chrámu hvozdu navzdory
# manipulace na lešije
# manipulace na Zlatuši, pozve lešije na večeři
- keep an eye out
# AUF: s předchozím přepad od Děsivoje
- defend a position. Přes mě žádný vlk neprojde!
- read a sich. Jasnou kvůli mě sežerou vlci!
- keep an eye out, taktická pomoc proti Děsivoji
... Jasna mi vzala highlight na cool
- acting under fire - výstřel z Vlaštovčiny kuše
... -1 angel kit na Vlaštovku (později off screen ještě jeden)
# manipulate, ale stejně mě do té brány nepustí.
=> Level Up, beru od Battlebabe
Perfect instincts: when you’ve read a charged situation and you’re acting on the MC’s answers, take +2 instead of +1.
Kdo má dobrý sluch, může v dáli slyšet tenký hlásek, jak volá: "Munchkin, muuuuuunchkiin".

- read a sitch, nejrychlejší cesta je doufat na zázrak
- open your brain, zázrak!
# první magický dojem na Bořivoje
# manipulace na Bořivoje
- chaotic free for all, snižuji všem zranění, ať se neušlapou
- defend mého otce, holýma rukama proti meči
- read a sitch
- acting under fire
# manipulate na Vojtěcha, ale je to vlk!
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

Mezi 9. a 13. stoletím.
Dalibor2.jpg
Dalibor2_avatar.png
Dalibor2_avatar.png (25.39 KiB) Zobrazeno 4173 x
Můj pohřeb byl dojemný, aspoň tak mi vyprávěli. Ani ne tak kvůli tomu, že pohřbívali mě, ale se mnou pohřbívali žehem i věhlas staré víry. Ona přesto v jakési podobě dál přežívala skrytě mezi lidmi.
Stejně jako já.

Myslím, že za svůj život vděčím Vojtěchovi. Snad sesbíral popel z hranice a uhnětl jej s hlínou, snad neroztloukl mé spálené kosti na prach a obalil je směsí, která voněla hlínou, bylinami a popelem. Pamatuji si jenom dlouhé noci v temnotě a tichý zvuk, snad šepot křídel. Zdálo se mi o andělech, ale nikdy jsem nepatřil jejich tvář.

Když jsem přišel k sobě, stála nade mnou Vlaštovka, řekla pouze: "dobře, že ses probudil" a beze slova odešla. Vydal jsem se za ní do čisté místnosti, prázdné, až na stůl s rodící ženou. Komplikovaný porod. Když jsem přeřízl pupeční šňůru, omdlel jsem.

Po nějaké době jsem se rozhodl, že budu znovu cestovat. Lákaly mě příběhy, které vždy vyprávěl Marcus, a vyrazil jsem rovnou na jih. Přešel jsem hory a zastavil se až v Římě. Marcusovy příběhy nemohly být dál od pravdy a dokonce i jazyk se změnil.

Nechal jsem se tam pokřtít a přidal se k vojenským tažením ve stínu kříže. Zdálo se mi, že nikdy nebudu schopný neuposlechnout volání krve vsakující se do země. Vlaštovka si jenom nechala vysvětlit, v čem věží křivda a následovala mě. Kráčel jsem zemí prosáklou krví, a šel jsem po stopách Alexandra. Jemu samotnému jsem se ale vyhýbal.

Jako bych se ale nasytil pachu krve. Odmítl jsem dál táhnout za vojskem a vyrazil zpět do Itálie. Můj život se změnil uprostřed jedné bitvy - ano, nevydržel jsem dlouho daleko utrpení jiných. Bitva byla prohraná, ale já jsem neutekl, protože jsem se staral o jednoho zraněného.

To setkání změnilo můj život. Ten muž měl zemřít, i s mou péčí, ale vložil jsem na něj ruce a otevřel naši mysl. Zacelil jsem jeho rány, ale na rukou a pod žebrem vytryskla krev. Když nás zajali protivníci, jeho nové rány zmizely. V zajetí mi dovolili jej léčit a nekonečné dny jsem strávil v diskuzi s ním. Otevřel mi oči pro křesťanskou mystiku a já jemu dlouhé měsíce léčení vyplňoval vyprávěním o přírodě, o její nespoutané moci a silách mimo náš rozum. Nezmiňoval jsem Velesovo jméno, ale naučil jsem jej vše, co jsem znal.

Do pražské kotliny jsem se vrátil v mnišské kutaně, abych znovu pomáhal lidem.

Možná jsem si polepšil?
Z minulé epochy mi zbyly dva barter a pět andělových náplní.
Jeden barter dávám na upkeep, jeden investuji, Dalibor:2D6+1 → 7(5 +1 + 1)

Ušetřil jsem dva barter a vylepšil jsem si ošetřovnu, které stojí blízko města, má nejmodernější vybavení pro léčbu pacientů, včetně dvou lékařských knih dovezených z Říma. Podlaha jedné z místností je z velké části tvořena jedním obrovským kamenem, který sem muselo donést snad deset chlapů. Sám ale žiji skromně, v malé chatrči hlouběji v lese.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

Účetnictví v 13. století
Na začátku + 2 barter z polepšení si.
-1 za dvě dávky lékařského kitu
+1 za léčení od Wilhelma
+2 za léčení Jasny, od Fiony.
+1 od Grgura za léčení, dluží mi službu.
=> +5 barter na konci


AnDĚLO
7 dávek
-1 civilisti
-1 mast na Česlavovo bolavé rameno
-2 resuscitace Grgura
-1 léčení Grgura
+1 vráceno zpět od Grgura
-2 léčení Jasné
-1 léčení léčitelů.

+2 loot z léčitelů
-0 pokus vyléčit Jasnu
=> na konci session +2

Hx
+1 Jasna, Česlav a Markus za end session, start session:
Gabryas +2
Grgur -2
Jasna +1
Marcus +2
Potomek +3
Česlav -1
...
Česlav +2 hx za léčení
Grgur +4 za resuscitaci a léčení z dvanácti na šest=> +2
Jasna léčení z jedenácti na šest, +3 => na +4 => reset na +1 a exp
Jasna +1 healing hands

Expy, highlight sharp a hard
# exp za Hx s Jasnou
# read a sitch, ten mlýn sežehl drak!
=> level up, beru +1 sharp

- manipulace na Wilhelma, chtěl jsem, ať se stará o své lidi
-1 angel kit za léčení vesničanů
- do something under DRAGON fire
# read a person na draka
- manipulate na draka. Aby sežral mě a ne vesničany
- acting under DRAGON fire, epický fail
- dealing with the bad terrain, a pak jsem ještě zapadl do bahna
-1 andělo na urychlení léčení Česlava, Hx+2
- open your brain, Potomek chtělo zabít Vojtěcha!
# read a person na potomka. Chci ji donutit, ať se konfrontuje s Vojtěchem
# go aggro na léčitele před mou chýší
# assault a secure position (moje ošetřovna obležená ošetřovateli!)
- acting under fire
- dealing with the bad terrain
- resnul jsem Grgura, oba máme +1 weird
# léčení jasny, reset Hx
=> level up, beru Professional compassion: you can choose to roll+sharp instead of roll+Hx when you help someone who’s rolling.

# read a sitch, na nepřebroditelném brodě je Fiona se zřejmě mrtvou Vlaštovkou
# read a person ve vypjaté situaci u mlýna
- manipulate na Česlava, ať mi pomůže léčit Jasnou, kterou přizabil
- healing hands na Jasnu
- open your brain z léčení Jasny
# read a Jasna
# z manipulate od Potomka, které mě přesvědčilo nevěřit Vojtěchovi

Vztahy a události:
- zachránil jsem Wilhelmovi pár lidí a hlavně bohatého mlynáře po útoku draka, dostal jsem bohatě zaplaceno
- Vlaštovce jsem popřál hodně štěstí v lovu na Vukmara, ale oznámil, že mé služby jsou potřeba jinde
- slíbil jsem Wilhelmovi pomoct u krále se smlouváním
- Wilhelm mě předčasně propustil ze svých služeb, abych mohl... něco dělat s drakem
- S Česlavem jsme vyjeli na draka. On zajistil bojování, když drak odlétal na Prahu, já jsem jej odlákal do bažin
- v bažinách mě Česlav pravděpodobně zachránil před sežráním
- drak mě vyzval na duel, Česlav chtěl duel sám. Nakonec k ničemu nedošlo, protože drak předčasně chcípl
- Pak jsme se s Česlavem rozdělili a já chvilku prudil potomka
- Potomek si myslelo, že můj otec Vojtěch je vlk. Slíbil jsem, že si na něj dám pozor a že mu nebudu říkat "dítě".
- viděl jsem vizi, jak Potomek ubližuje Vojtěchovi.
- donutil jsem potomka (nyní Veru) sbírat kytky. Přišel jsem jí nudný, tak šla pronásledovat Marca pronásledujícího draka.
- vrátil jsem se na ošetřovnu, tam po mě léčitelé z cechu chtěli výpalné. Řekl jsem jim, že dostanou do tlamy, bylo to ale vzájemné
- Situaci zachránil Grgur, který felčary převálcoval a mě vytáhl na vůz
- polomrtvý Grgur však omdlel a musel jsem zastavit jeho volské spřežení, jinak by se rozbil o ošetřovnu
- při velkém léčení jsem resuscitoval a vyléčil Grgura a vyléčil Jasnu, ta mi pod vlivem drog pověděla o moci pod hvozdem. Celé to pozorovala Fiona, která Jasnu dotáhla. Fionu jsem poprosil, aby mi dotáhla taky Vlaštovku, kterou cestou potkali, ale nechali ležet v mé hájence, pravděpodobně mrtvou
- ježto jsem slyšel Tiborovu hudbu, což jsou problémy, vydal jsem se k brodu
- topili se tam rytíři a Česlav se s Jasnou vraždili na mlýnském kole. Česlav toho nechal sám od sebe a přesvědčil jsem jej, ať mi pomůže s léčením Jasny. Společnými silami jsme ji zabili. Česlav se mi během toho svěřil, jak jej trápí svědomí kvůli masakru na konci minulé epochy.
- nakonec jsem Jasnu vzkřísil vložením rukou, výsledná vize ukázala mého otce, jehož tělo ukradla andělská bytost. (Česlav viděl, že ten, kdo stál proti Vojtěchovi jsem nebyl já, ale Jasna)
- Česlav zmizel, přišel Marcus. Řekl jsem mu o znesváření Jasny a Česlava. Nakonec jsem se vrátil na ošetřovnu
- Na ošetřovně už čekala Fiona, společně jsme provedli pitvu Vlaštovky, přizabil ji Vukmar. Příčina smrti ale byla jiná, náznaky ukazovaly jakési čarodějné vlivy. Podezření je jasné.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

Co se dělo mezi třináctým a patnáctým stoletím?

Zemřela Vlaštovka. Rok jsem držel stráž nad jejím tělem, které nepodléhalo rozkladu, ale ani se neléčilo - vyjma zimy, při které jsem pozoroval jisté zlepšení.

Hodně jsem se ptal a ověřoval staré legendy, a příští rok jsem i s Fionou vyrazil na východ. Skutečně jsem našel jeskyni, kde po celý rok led nerozmrzá. Hluboko v ní jsem vyhloubil jámu v ledu a uložil do ní Vlaštovčino tělo. Led se nad ní uzavřel a vzal si její tělo.

Každý podzim, když se blížil první sníh, jsem vyrazil na východ a strávil tam celou zimu, dokud se nevrátily první vlaštovky. Pak jsem znovu odešel do Prahy.

Řadu let jsem takto žil v zimě s Vlaštovkou, a zbytek roku s Fionou. Vlaštovka projevovala tolik citů jako zaživa, a Fioně jsem ze začátku vůbec nerozuměl. Když jsem viděl, že Vlaštovka může být v ledu ještě klidně dlouhá desetiletí a učení Fiony pokračuje pomalu, rozhodl jsem se jednou, když jsme se v družném hovoru - vlastně spíš mém monologu, Fiona toho moc nenamluví - vraceli od trpících, že jí natrhám květiny. Vlaštovce jsem vždy nosil modré zvonky kvůli jejím očím a kopretiny ladící s její bledostí. Natrhal jsem kohoutky a hvozdíky a k nim něco zeleného.
Seduce, Dalibor:2D6+1 → 8(4 +3 + 1)

Fiona ještě víc zrudla hněvem a ustoupila tři kroky vzad. "Jsem náčelníkova dcera. Musíš porazit jeho družinu." Na moment se zamyslela. "Jsou mrtví. Budeš muset porazit mě."

Nejdřív mě ratištěm kopí praštila do žeber, pak mi z rukou vyrazila kytici květů, ale dál jsem se nenechal.
Seize something by force, beru všechno kromě do terrible harm, to by bylo divné.
Dalibor:2D6 → 11(6 +5)


Rád bych řekl, že se nebránila a já jsem ji nemusel doopravdy přeprat, že to bylo jenom jako, ale Fiona vypadala, že mě zabije. Ráno jsem pak dlouho přemýšlel, jestli to mé žebro je zlomené nebo není, nakonec ale nebylo.
Něco mi říká, že mám podivný vkus na ženy.

Můj čas se v Praze nachýlil, když jsem Fionu naučil vše, co mohla potřebovat. Nebyla špatná studentka, ale nedokázala otevřít svou duši trpícím. Je z ní dobrý felčar, ale špatný doktor. Odejít jsem se ale rozhodl, když se jednoho jara probrala Vlaštovka. Musel jsem se probít přes vesničany, kteří její ledovou rakev chodili uctívat. Celou zimu jsem léčil sebe a vesničany, a dne, kdy z jihu přiletěli vlaštovky, ona se probudila také.

...
Než jsem ale skutečně odešel, nějakou dobu jsem hlídal Vlaštovku, aby se nedostávala do problémů. A Fioně jsem slíbil, že jí s nedostáváním se do problémů pomůžu také. Jistě si dokážete představit, že jsem se po nějaké době rozhodl aspoň na chvíli někam zmizet.

Vyrazili jsme s milým Grgurem na západ a cestou potkali Česlava. Na další cestě jsme se vcelku shodli, protože každý nás cítil ve vzduchu krev, kterou jsme každý z jiného důvodu následovali. Česlav by mohl vyprávět o všech hrdinských činech a bitvách, ve kterých se on a jeho rytíři vyznamenali. Já jsem byl vždy ten mimo největší řež, udílel jsem rozkazy a snažil se zachraňovat životy.

Nakonec jsme spolu dorazili až do Anglie, kde se naše cesty rozdělily a já se dál válkám vyhýbal. Ano, přitahuje mě utrpení, ale začal jsem mít pocit, že podvádím... Seznámil jsem se postupně s několika léčiteli, naučil jsem se, co byli ochotni mi sdělit a nějakou dobu jsem navštěvoval přednášky na univerzitách. Zaujalo mě ale kupodivu něco úplně jiného než lékařská věda. Byl mi sympatický jeden ctihodný profesor, který mi v mnohém připomínal muže, který tak změnil můj život, když jsem byl na cestách před minulou Nocí. Vzal jsem jeho spisy, které byly v zemi páleny a vzal je pro Vlaštovku. Zajímalo mě, jak se postaví k takovému neobvyklému přístupu k rovnosti a spravedlnosti, jaký kázal Viklef.

Cítil jsem velmi pomalu sílící sílu Víru. Rozhodl jsem se, že se na něj tentokrát řádně připravím. Hledal jsem Vlky, ale žádného nenacházel. Několikrát se mi i zdálo, že jsem spatřil Vojtěcha, ale vždy mi unikl. Mám ale pocit, že cítím jeho stopu. Stačí se rozhlédnout kolem a jenom trošku otevřít svou mysl a cítím jeho stopy.

Své peníze jsem dobře investoval.
Dalibor:2D6+2 → 10(6 +2 + 2)
- rozšířil jsem svou ošetřovnu a vybavil ji také prostředky pro léčbu nového typu zranění - střelného. Nemohl jsem vycházet z tradiční literatury, ale musel jsem vymyslet vlastní metody. Obávám se, že budu mít spoustu příležitostí je vyzkoušet.
- Z válek jsem si donesl důstojnický meč. Není to žádná vražedná zbraň, jakou unese jenom Česlav a Marcus, spíš odznak velitele. V cizině jsem si také nechal ušít nové roucho, které by mě mělo chránit před nemocemi. Sám netrpím běžnými nemocemi, a ptačí zobák by měl zmást Vlky. (má 1 armor)
- Ušetřil jsem +2 barter.

Peníze:
5 z minulé epochy, jeden na živobytí, dva utratím za angel kity ještě před inflací a dva dám na polepšení.
Mám +2 z polepšení
-1 na angel kit
=> 1 barter

Startovní andělo:
+2 z minulé epochy
+4 z předinflačního nákupu
+2 z poinflačního nákupu
=> 8 dávek

Fionin sex move, hážu já, Dalibor:2D6+3 → 9(1 +5 + 3)
Fiona se ptá: If I asked, would you stay with me?
Fiono, pokud budeš potřebovat mou pomoc, stačí říct, a budu stát po tvém boku, ať to bude cokoli. S tebou ale zůstat nemůžu. Máme sice před sebou přinejmenším dobu, po kterou spolu smrtelníci žijí, na rovinu ti ale musím říct, že láska mého srdce je Vlaštovka. I když ke mě nic necítí, a zřejmě necítí vůbec nic k nikomu, kdysi dávno jsem jí sebral srdce a chci jí jej zase vrátit, i kdyby to mělo znamenat, že budu muset vyrvat ze svého těla vlastní a dát jí své. Zatím se ale snažím pochopit fungování lidského těla i duše, abych něco takového vůbec dokázal.

Já se ptám: What do you hope for the future?
Fiona ti odpoví, že doufá, že najde odvahu se vrátit do mohyly a otevřít další portál. Hrozně se ale bojí, aby se to znovu nezvrhlo a tak by s tím potřebovala pomoct.
0f7e21c0487970c50782ea407a889608-d4hqdgh.jpg
Dalibor3.jpg
Dalibor3.jpg (25.95 KiB) Zobrazeno 4072 x
Edit:
Došlo k nedorozumění s doplňování angel kitu. Vylepšení sebe doplní angel kit. To znamená, že jsem si vybral, že se mi doplní angel kit na 6 (startovní hodnota). V tom případě mi před inflací zbývají dva bartery, jeden sežere inflace, za polepšení dostanu dva další epochu tedy startuji se třemi, ten jeden do angel kitu nevrážím, ve světle nových informací nemá smysl dávky syslit.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

Účetnictví v 15. století

harm
0-3 - x


Peníze
+1 barter
+1 léčení Chvala
+2 od husitů za léčení
=> 4

Andělo
+8 dávek
- 1 jako výpalné křižákům
-1 (-2+1) za sebeléčbu
-1 léčba Chvala
-0 (-1+1) za sebeléčbu
=> 5 dávek

Startovní Hx
Grgur +2
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +1

... změna u Jasny na +3 za sex
+2 za bitku => +2 a exp, +3 za bitvu => +2 a exp
Česlav +1 za konec session => +2


Expy (hard, weird):
# open your brain, kde je Vojtěch? Fail
=> level up, beru od Child-thing Sniffing the air.

- read a sitch, snažím se dostat k Česlavovi a nakonec k Fioně
- read a sitch, na blatech jsou problémy
- manipulate, ať se křižáci nechají vyléčit
# aktivuji sílu viklefismu!, fail
- manipulate, ať mě nechají odejít
- manipulate na Česlava, ať mi půjčí Fionu
- do something under fire, uskakuji před Česlavovými jezdci
- manipulate, nechtěl jsem, aby se husité s Česlavem povraždili
- manipulate na převozníka, přece nebudu platit plnou
- read sitch na Květoslavu, co chce zabít Grgura
- manipulate na Květoslavu, ať Grgura nezabíjí
# healing hands na Jákoba
# open your brain, hledám Vlaštovku, ve víru po ní ale není ani stopa! fail
# go aggro na Jasnu, fail
- read a person na Jasnu - opravdu zabila Vlaštovku. Mrcha. A chce mě svést!
- read a sitch, fail, chtěl jsem Jasnu dotáhnout někde za Vlaštovkou
# ale dostal jsem exp za to, že mě Jasna uřkla a znásilnila. Co se dá dělat?
=> level up, +1 hard

# single combat na Jasnu, má, co si zaslouží
# ještě jeden single combat se stejným cílem
# za Hx s Jasnou
# za Hx s Jasnou
- read a sitch - jak zmizet od té šílené ženské?
- acting under fire, plížím se ulicemi s holým zadkem
- manipulate, převlékl jsem se za žida a kališníkům se to nelíbí
- keep an eye out, aby se husiti nedostali do problémů a Marcus dával větší pecky
# exp za sebeléčbu
=> level, beru druhou postavu, FIonu

- read a sitch, odhalil jsem falešnost útoku. Jakože byl klamný
- read a sitch, jsou na Vítkově, pomůže mi Jákob
- manipulate na Jákoby, seberou armádu a jdem na Husity
- read a sitch, v bitvě budou problémoví padlí vojáci, co ještě nejsou mrtví
- keep an eye out, husiti dostanou pod mým velením od křižáků menší kapky
# assault, vedu husity do bitvy, jdem do svahu k Žižkovi
- acting under fire, ztratil jsem se na bojišti
# defend, bráním se zbylému křižákovi


Dlouhodobě důležité události a vztahy s nesmrtelnými
- Nechal jsem Vlaštovku, ať si jde zase vraždit, řekl jsem jí, že její nová metoda taky není dobrý nápad
- potkal jsem se s Jasnou uprostřed brodu, prohlásil jsem, že své lidi vede na smrt
- chtěl jsem od Česlava půjčit Fionu na výpravu, ten ji půjčit nechtěl, místo toho mě přemluvil, ať se mu poohlédnu po husitech
- v boji Květoslava vs Grgur jsem přiměl Květoslavu, ať není berserk a šermuje pro publikum elegantně, Grgur díky tomu a mé pomoci utekl
- Grgur květoslavě zlomil její krásný nosík, zpravil jsem jej
- vyléčil jsem jednoho Jákoba ze smrtelné nemoci
- vyhrožoval jsem, že Jasnu zabiju na posvátné půdě, přímo u Jákobů. Nakonec k tomu nedošlo.
- odtáhnul jsem Jasnu do temných uliček a tam jsem dostal in brain puppet string. A tak jsme měli sex, no.
- pak jsem Jasnu chvíli škrtil a ona mě kopla mezi nohy
- přiškrtil jsem ji pořádně, nechal ležet v bahně - ale živou - a pak utekl
- přátelsky jsem se pozdravil s Verou, ale zatímco ona chtěla být co nejdál od chiméry, já ji chtěl vidět v akci. S Chvalem jsem moc neinteragoval
- Marcovi jsem pomohl nefailnout přidání se k husitům a tak jej nesežrali
- kibicoval jsem Marcovi a díky tomu líp nakopával křižákům prdele
- vyléčil jsem Chvala a přátelsky si popovídal s Potomkem, které jsem předtím pomáhal před Chvalem
- ukecal jsem Jákoby, ať své ovečky vedou do války
- v bitvě o Vítkov byl největší zdroj utrpení Tibor
- Marca jsem přemluvil, ať jde bojovat na Vítkov
- pomáhal jsem Potomkovi, aby jej nesundal letící kůň (...), ta se rozhodla, že jsem pomohl Jákobovi
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

15.-16. století
Válka mě tvrdě zasáhla. Ale to nebylo to nejhorší. Celá staletí jsem se snažil, celá staletí jsem doufal, že v ní probudím city, které dříve cítila. Naučil jsem se léčit snad všechny nemoci duše i těla, ale to, o co mi šlo nejvíc, se mi nikdy nepovedlo - vrátit Vlaštovce emoce. Když pak řízením osudu emoce získala, utekla mi s prvním, koho potkala.

Když jsem se to dozvěděl, rozmlátil jsem vztekem zázemí ošetřovny. Celou noc jsem pochodoval sem a tam sžírán žárlivostí. Ráno jsem se dal konečně dohromady. Celá staletí jsem se snažil, aby byla šťastná a ona šťastná byla. Nechtěl jsem jejich radost kazit, sbalil jsem svých pár věcí a beze slova zmizel.

Skoro celý lidský život jsem strávil na cestách. Procestoval jsem ty nejzapadlejší kouty země a svým způsobem se vrátil ke svým kořenům. Zkoumal jsem mystiku jihoameričanů, divochů v afrických džunglích a prastarou civilizaci ztracenou v indii. Přírodní léčitelství a uzdravování vírou. Byl jsem všude tam, kde jsem doufal, že nepotkám žádného nesmrtelného. A také se to dařilo.

Mezi cestami jsem se ale čím dál víc vracel do Prahy. Schoval jsem se - ne poprve ve svém životě, tehdy mi Vlaštovka také utekla za jiným, ale ne tak definitivně - znovu pod kněžský šat, mezi Jákoby. Z nesmrtelných jsem se stýkal pouze s nimi, s Marcem, který je navštěvoval a učil o minulosti, a také... s Fionou. Nevím, jak mě vypátrala, ale pravidelně, vždy jednou za měsíc, si přišla prohlédnout mé pacienty. Vybrala si jednoho, kterému jsem jenom usnadňoval odchod z tohoto světa a odvedla si ho. Občas se vrátil zázračně uzdravený, častěji jsem ho už nikdy neviděl. Přesto jsem jí ale byl vděčný za její pomoc, i když mi nikdy neprozradila, jakým způsobem je léčí.

Jednu z výprav jsem podnikl nakonec i s Marcem. Vydal jsem se totiž do Egypta studovat kořeny alchymie. V dnešní době se z ní stala oblíbená kratochvíle, která ale s původní vědou nesla málo společného. Ukázala mi také nové způsoby léčby. Proč tolik moudrosti zapadlo prachem!

Když vír začal sílit, zůstal jsem definitivně u Jákobů a založil si u nich ošetřovnu. Vyhnal jsem je z jejich prostorné ubytovny do jednoduchých cel a církevní budovy předělal na špitál. Většina Jákobů si ale nestěžovala. Prokletím osudu se jich držely nemoci. Vymýtil jsem u nich souchotiny - nadlidský čin! - objevily se u nich neštovice. Vyhnal jsem neštovice, objevil se mor. Tak polovina Jákobů ležela na ošetřovně, druhá se snažila přežívat. Byly to vyčerpávající časy. Ale jejich utrpení mě naplňovalo silou.


Finance,
před inflací - koupím si angel kit a zaplatím živobytí za 1. Polepšil jsem si?
Dalibor:2D6+2 → 9(3 +4 + 2)#polepseni
Podařilo se ti něco ušetřit. Připiš si +2BARTER. Podařilo se ti získat lepší zázemí.

Kromě Jákobů jsem léčil i měšťany, což mi vyneslo mnoho darů. Polovinu jsem věnoval zpátky do ošetřovny (+2 angel kit), druhou polovinu jsem si nechal (zbývá jeden barter)
Díky Jákobům jsem získal svou doposud největší ošetřovnu, i když polovina lůžek je stále zabraná Jákoby. Z ciziny jsem dovezl řadu nových léků. Jednak je to koka, ze které vyrábím populární povzbudivé víno, jednak kurare, díky kterému dokážu něco, co jsem vždy toužil zařídit - lokální umrtvení!

Edit:
na konci epochy jsem neměl 4 ale šest barter. Andělo nekupuju, místo toho si vezmu dvojkový životní styl. Ze dvou barter jeden sežere inflace, dva si vydělám
=> startuju s 3 barter a 5 dávek v kitu
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

16. století
Dalibor4.jpg
Dalibor4_avatar.jpg
Dalibor4_avatar.jpg (20.54 KiB) Zobrazeno 3826 x
Staty
Cool= +2
Hard= +1
Hot= +1
Sharp +3
Weird +0

harm
0-3


Peníze
+3 barter
-1 úplatek Grgurovi

Andělo
+5 dávek
-1 léčba Grgura


Startovní Hx
Grgur +2
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +2
Tibor +2
Vukmar -2

... +2 od Česlava =>+1


Expy (hot, weird)
- read a sitch, u Karolína řádí mor, budu připraven
# manipulate, přemluvil jsem Chvala, ať dělá představení na horším místě, které se ale bude líp bránit. Snad to pomůže
- když jdeš pro radu k alchymistovi... Dostal jsem detekční systém na Vlky.
# open your brain to the PLAGUE, pohoda
- read a sitch. Rušit Česlava v rituálu není dobrý nápad, ale aspoň budu informovaný
- single combat
- acting under fire, utíkám na kazatelnu
# zkušenost za poznání Česlava
=> Touched by death: when someone dies in your care, you can use them for augury.

# manipulate, chci, aby se Vlaštovka chtěla nechat vyléčit z moru a rozdělil jsem je tak od Česlava
# zkušenost za to, jak jsem se léčil z tečky od Česlava
# manipulate na Janka, chci, aby pomohl Chvalovi vylákat nosiče moru
- escape hunter, mizím před Vukmarem. Nechci ho potkat
- read a person na Vukmara, proč mě pronásleduje?
# open your brain to black hole; ano mám úlomek, její kousek mi vylezl se slzou
- read a sitch, musím se znovu připravit na krysaře
# manipulate na Grgura, chci, aby hlídal únikovou cestu
- nákup pochodně, se svým životním stylem to mám zadarmo
- hunt a prey, nahnal jsem Krysaře tam, kam potřebuji
=> level, +1 cool

- read a person na Krysaře. Je to tragická osoba.
- go aggro na krysy. Zatím mě poslouchají, až začne Krysař pořádně hrát, bude to horší.
- seize by force, beru si krysařovu píšťalu
- keep an eye out, pomáhám Grgurovi chytat krysáka. Ne, že by to Grgur potřeboval.
# manipuloval jsem Krysaře, aby se mnou byl kamarád. Díky Grgurovi to dobře dopadlo
- escape hunter, Vukmar je zase poblíz
- read a sitch, jak se vyhnout Vukmarovi
# manipulate na Česlava, ať mi pomůže vylákat Vukmara, kašle na mě
# manipulate na Mistra Jesenia, ať mě pustí za Gabryasem. Jsem jeho fanoušek
# healing hands, vyléčil jsem Gabryase, takže bude v pohodě
# open your brain, vlezl jsem Gabryasovi do vzpomínek. Prohlédl jsem si jeho vzpomínky, ukradl si přečtení egyptské knihy a pozměnil jeho poznámky
=> level up

- read a person na Vukmara. Jde po mě a mám důvod se ho strašně bát.
- acting under fire, jsem schopen použít Gabryasovu dílnu, ale musím šáhnout do léčitelského nářadí


Důležité události a vztahy
- připravuji protivlčí látku. Budu potřebovat pár kapek krve někoho, kdo není vlk - ale má vlčí krev, a nebude to úplně dokonalé. Ale aspoň něco.
- buď jsem Chvalovi pokazil bombastičnost představení, nebo jej a jeho diváky zachránil před morem. Uvidíme.
- dostal jsem detekční systém na Vlky. Vlčí krev postupuje alchymistickými transmutacemi, ale nesprávně
- přerušil jsem obřad, ve kterém Jákobové pro Česlava a Vlaštovku chtěli vzít Jasně moc. Prošel jenom částečně
- od Česlava jsem dostal přes hubu
- pohádal jsem se s Vlaštovkou
- mám dlouhou vyčítavou promluvu na Vlaštovku
- a pak ona vyčítala mě. Oba máme dobrou paměť.
- Slíbil jsem Česlavovi, že mu pomůžu, pokud přijde s dobrým nápadem, jak Vlaštovce pomoct. Řekl, že mám vyrazit za Gabryasem
- Vlaštovka se ode mě nechala vyléčit od moru. Provokativně se přede mnou promenádovala nahá.
- Janek mi pomohl s líčením pasti na šiřitele moru
- Když jsem viděl Vukmara, otočil jsem se na podpatku a radši zmizel. On mě začal pronásledovat.
- Cestou jsem potkal Grgura, zaplatil jsem mu, aby mě dostal pryč
- Vukmar nás přeci jenom dohonil. Chtěl vědět, jestli nemám v sobě úlomek Gabryasovy dýky. Nepotvrdil jsem to, ani nevyvrátil
- Vukmar naznačoval, že pokud nemám hrot já, půjde si pro něj k Vlaštovce. Ptal jsem se, jak tomu můžu zabránit. Tak, že bych ho měl já.
- Vukmar chce z mé krve vydestilovat hrot dýky. Řekl jsem, že jen přes mou mrtvolu
- Dalibor pomohl Grgurovi s cestou tím, že držel useklou hlavu nemrtvého koně, aby viděl.
- pořádně jsem přišil nemrtvému koni hlavu; měl bych začít trénovat na mrtvolách. Vyléčil jsem Grgura jako pozornost podniku.
- Před univerzitou Janek říkal, že udělal, co bylo v jeho silách. Pochválil jsem ho.
- Grgura jsem přemluvil, aby za mě hlídal únikový východ. Prý mám výmluvnou držku.
- Grgur byl opět užitečný. Myslí si teda, že jsem outlocitný, ale nevyvracím mu to. Objímal jsem se s Krysákem a vůbec.
- S Grgurem jsme vyrazili za Gabryasem, zase jsme ale potkali Vukmara. Uskočil jsem pryč a ztratil se.
- Vyléčil jsem Gabryase přiložením rukou a pak otevřel svou mysl. Viděl jsem všechny knihy, které četl i které číst bude. Vzal jsem si Thovtovu knihu Tajných umění, která je první, která pojednává o léčení Vlků.
- Vukmar si na mě počíhal v Gabryasově dílně. Měli jsme vypjatý rozhovor. Chce ze mě dostat za každou cenu úlomek dýky, i kdyby lidé kolem mě měli trpět. Řekl o jeho úmluvě s Gabryasem.
- Vukmar naznačoval, že jsem Grgurovi způsobil spoustu bolesti. Mimo jiné kvůli mě umřel jeho pes.
- Grgur mi díky svému instinktu přijel na pomoc s tankem. Byl připraven tam Vukmara odbouchnout, ale ukázalo se to být příliš nebezpečné. Vukmar se nám vysmál
- Vyléčil jsem Grgura z moru a otevřel si před ním své srdce.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

...mezi 16. a 18. stoletím...
I když jsem si slíbil, že jako hlavní projekt se budu věnovat destilaci úlomku Gabryasovy dýky ze své krve, téměř jsem na to neměl čas.

Zcela první věc byla, že jsem hned ráno daroval Veře vzorek své protivlčí látky. Varoval jsem ji, že nemusí být plně účinná, ale jsem si jist, že pomůže. Pustil jsem se tedy do práce. Nejdříve jsem s ní probral její ideu pouštění žilou. I když této - tak oblíbené! - metodice příliš neholduji, uznávám, že jsou případy, kdy není nic lepšího. V těch dobách jsem si připadal spíš jako horník a tehdy jsem ještě netušil, jak se mi tyto znalosti o kameni a vodě budou brzy hodit. Hledali jsme v šachtách místa, kudy je možno odpustit trochu olejnaté kapaliny a já prováděl s její pomocí řezy. Je fascinující, že žíly vedoucí do jeskyně z celé hory obchází jenom o kousek všechny vykopané tunely a přesto jenom Vera ví, kde je najít. Jako by se před horníky - a přede mnou - ukrývaly.

Postupem času nám začala pomáhat Fiona a s údivem jsem zjistil, že jí v Jeskyni rozumím, a i když nám moc nechtěla pomáhat hluboko v šachtách, tak poté, co jsme vyčistili rány, pomohla Veře otevřít nejdřív přístup k Srdci, Uzlinám a pak i spleti žil, jejichž funkce musela být blízká slezině či játrům, nedokázal jsem ji ale plně rozpoznat. Rozhodl jsem se pro periferní Uzliny, abychom dokázali v nejhorším přerušit jejich kontakt ze zbytkem organismu Jeskyně. Málem jsem dal Fioně rozkaz přeseknout hlavní žílu zásobující tuto část jeskyně, ale nakonec jsme vydrželi. Celou Jeskyni popadla jakási horečka. Musel jsem uklidňovat Veru i sebe, že to přejde, ale po dvou dnech bez odpočinku došlo ke zlepšení. Sice jsme Vlčí krev nedokázali vyhnat, ale výrazně jsme snížili jeho zastoupení v oběhu a nejhornější živé části Jeskyně byly téměř nepoznamenané. Při pravidelném "pouštění žilou", jak jsme to nazvali, zůstal stav dlouhodobě stabilizovaný. Budu dál pracovat na způsobu, jak lék vylepšit!

Stále více a více se prodloužily intervaly, kdy bylo nutné Jeskyni pouštět žilou, a já začal opět trochu cestovat, abych dohnal své zkušenosti. Svět zcela podlehl fascinaci řeckými a arabskými spisy, které jsem měl už dávno prozkoumané a prověřené. Na několika univerzitách jsem kurzy navštěvoval, na některých vedl coby pozvaný doktor, napsal pár kritických statí o léčení různých chorob, ještě víc urážejících názory mých kolegů, a dovezl jsem si s sebou zpátky úžasný vynález - drobnohled.

Největší změna v mém životě mě ale dostihla na naprosto nečekaném místě. Jednou jsem trávil večer v Útočišti a Zlatuše si mi vylévala své srdce nad vším příkořím, co se jí a Útočišti kvůli Nesmrtelným děje. Strašně jsme se opili a já z žertu pronesl, ať si to vyměníme.

A tak se i stalo.

Nejdřív jsem ji vzal na nějakou dobu do světa, aby se naučila vše, co umí já. Chtěl jsem ji donutit vystudovat školy, ale to nebylo nic pro ni! Měla však přirozený talent, a učila se ode mě rychle. Nebyla první, kterou jsem učil léčit. Vlaštovka i Fiona byly obě velmi zručné a šikovné při léčení nespočetných chorob, ale oběma chyběl soucit s trpícím. I když Zlatuše nebyla ten doktor píšící teoretické spisy, jako jsem já, mám tušení, že by z ní mohl být dokonce lepší léčitel než jsem já. A nevidím důvod, proč bych jí měl bránit.

Když jsme se vrátili, pomohla mi vybudovat novou usedlost zasvěcenou Zdroji. Myslel jsem, že to pro mě nic neznamená a za chvíli jí její povinnosti vrátím. Ovšem hned první noci ke mě promluvil Zdroj. A já zůstal. Ale to už je zcela nová část mého života, o které vám povím později.

Účetnictví:

Před inflací jeden barter investuji, jeden přihodím na životní úroveň. Zbývá 0.
Dalibor:2D6+1 → 8(6 +1 + 1)#inflace
- ušetřil jsem 2 bartery
- vylepšil jsem své zázemí. A jak! Ten mikroskop na ošetřovně (ke kterému teprve vypracovávám metodiku)
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Angel

Příspěvek od Dalibor »

Water bearer Dalibor.
Dalibor5.jpg
Dalibor5_avatar.jpg
Dalibor, muž s přátelskou tváří a starostlivýma očima. Kdysi doktor, teď pečovatel o Zdroj a jeho lid.

Dalibor se po dlouhém životě, ve kterém se věnoval potulnému léčení, rozhodl usadit. Léčení se věnuje dál, ale zvykl si, že lidé chodí víc za ním, než on k nim. Převzal od Zlatuše její povinnosti vůči Zdroji a na oplátku ji naučil jak se starat o lidi.

Zázemí
Zdroj - U Kamene.
Hospoda vybudovaná v nedávné době blíž k prameni než původní Útočiště; kousek od Kobylis, na úpatí vrchu Ládví. Postavená na důležité cestě, lidi si postupně prošlapali nové cesty, aby mohli chodit do Kobylis kolem. Hospoda je proslulá jednak výborným pivem vařeným Zlatuší, jednak dobrou hudbou, jednak léčebnými lázněmi v blízkosti, které jsou vybudovány v místě, kde byl zřejmě vyhlouben prastarý lom na buližník a z nějakého důvodu pak i umělá jeskyně, která byla při stavbě hospody uměle uzavřena. Z ní teče pramen, který ve skutečnosti vyvěrá v malé přirozené jeskyni pokračující z té uměle vyhloubené. Ta ale není prozkoumaná.


Obrázek

Vstup do lázní, bude se to muset eventuálně taky zastavit, ale bylo mi líto těch původních šutrů
Obrázek

Lázně samotné
Obrázek

Zdroj.
Mám bohatý zdroj čisté vody. Má léčivé vlastnosti a může sloužit k zásobování všech doktorů.

Jeho vlastnosti a charakter okolí:
V okolí lidé tráví svůj volný čas, protože na křižovatce významných cest stojí hospoda s výborným pivem. Hlavní zábavu představuje hudba, čas od času si snažím ukradnout dokonce i samotného Tibora. Kolem Kamene je vždy spousta zpívajících ptáků, na budově mají hnízda vlaštovky a Dalibor má kousek stranou voliéru pro exotické ptactvo. Na vývěsním štítě je stylizovaná kresba vlaštovky, nikdo ale neví proč, protože se tam tomu odjakživa říká U Kamene.

Před hospodou stojí asi metr a půl vysoký menhir, o kterém se říká, že tam stál odjakživa. Je to prubířský kámen, každý před ním musí mluvit pravdu. Je to prastaré místo. Lidé vypráví, že zde slyší hlasy svých předků. Ať už se jedná o jakoukoli sílu, jsme u ní hosté a musíme ji respektovat.

Ke Kameni může přijít každý a žít tam svobodně a v bezpečí, to znamená, že se tam stahuje hlavně chudina a zločinci. V tomto směru Kámen brzy přebral funkci Útočiště.
leisure, music, birds & birdsong, a grotto or cave, refuge & security

V průběhu časů přišli ke Zdroji mnozí lidé a některé z nich jsem si vybral za své přátele:
Zlatuše, můj léčitel, sládek a původní služebník Zdroje.
Grgur, ten divný v rohu
Marcus, můj kronikář a příležitostný ochránce
Dávají mi vhled: pokud se jich zeptám na radu, řeknou mi, co je podle nich nejlepší cesta k vyřešení problému. Pokud je poslechnu, mám +1 na všechny hody při následování této rady. Pokud je poslechnu ale neuspěji, dostanu zkušenost.

Mnohé další považuji za štamgasty a někteří mají vyhrazené čestné místo.
Česlava a Vlašovku občas pohostím v loveckém salónku.
Květoslava tady občas tráví volný čas, zpívá a tančí.
Janek se rád zastaví na kus řeči, pokud potřebuje zjistit informace z daleka, ale nechce se mu chodit daleko.

Řada dalších nesmrtelných se občas zastaví na pivo, na oběd nebo na kus řeči.
Zdroj má pravidla, která musí všichni následovat. Já jsem je nevymyslel, ale je má povinost jejich dodržování zajišťovat.

Pravidla:
Otrok, který překročí můj práh, je svobodný. (Platí pro všechny zavázené nějakou smlouvou, kteří chtějí být svobodní)
Každý u mě musí jíst, každý musí pít. Nikdo neodejde bez toho.
Mluv pravdu.
Nečiň násilí ani úmyslně neubližuj.
Cti duše mrtvých sídlící u Zdroje.

Léčebna: kousek stranou od Kamene je samostatná budova vybavená čistou léčebnou, léky pro léčení všech možných i nemožných nemocí, lůžka pro udržování pacientů na živu, alchymistická laboratoř a další nezbytné věci, které lékař může potřebovat. O pacienty se zde stará Zlatuše (když je kolem) a mezi štamgasty se vždy najde někdo dost střízlivý na to, aby podával nástroje. Na pacientech zde můžu pracovat stejně jako Gabryas na strojích.

Pokud zrovna řádí nějaká infekční choroba, lidé přechází mezi ošetřovnou a lázněmi, do hospody ale nesmí.

Tresty
Vyhnanství, nucené práce, náhrada škody, ordál, veřejné zesměšnění.

Staty
Cool= +3
Hard= +1
Hot= +1
Sharp +3
Weird +0

Tahy
Já jsem zákon: Když někdo poruší zákon, hoď+ cool. Na 10+vyber:
* necháš je jít s varováním, se sníženým trestem nebo jeho odkladem
* udělíš jim výjimku a nenesou vinu
* musí čelit plnému trestu
Na 7-9 musí čelit plnému trestu. Při neúspěchu, nebo pokud nejsem z nějakého důvodu schopen vykonat rozsudek, zodpovědnost padá na mě a musím čelit trestu sám. Například si po večeři nezapálím viržínko.

Nechte se unést: Když pořádám opravdovou kalbu, hoďím+COOL
10+, vyberu si 2.
7–9, vyberu si 1:
* Vyléčil jsem nemoc
* Vyléčil jsem zranění
* Neklid bude uklidněn
* Nejistota je pryč a jsi utvrzen
* Promluví k tobě zdroj.
6-: Do pařby vstoupí vír. Bude potřeba otevřít mysl.

Neutrální půda: Když svolám dva rivaly nebo nepřátele, aby se mě navštívili a potkali se, aby urovnali své neshody, hoďím+COOL. Při úspěchu oba přijdou v čase mého určení. Na 10+ mám na výběr dvě, na 7-9 jedno:
* musí přijít sami
* musí přijít beze zbraní
* musí přinést dary, znamení míru nebo dobré vůle, případně zajatce k výměně
Při neúspěchu můžou mít požadavky a přijdou pouze pokud na ně přistoupím.


Léčebna. Mám léčebnu, detaily výše.

Léčivý dotek: Když položíš své ruce na zraněnou osobu, kůže ke kůži, a otevřeš jim svou mysl, hoď+WEIRD. Na 10+, vyleč jeden segment. Na 7-9, vyleč jeden segment, ale zároveň otevíráš svůj mozek, tak následně hoď I ten tah. Při neúspěchu: zaprve, neléčíš je. Za druhé, otevřel jsi jak svůj, tak jejich mozek Víru bez ochrany nebo přípravy. Pro tebe a pro pacienta – pokud je to postava spoluhráče – to považuj za to, že jsi požadovaný tah hodil a neuspěl. Pro pacienty patřící MC je jejich osud a to, co prožijí, v rukách MC.

Profesionální soucit: můžeš si zvolit házet +SHARP namísto +Hx, když pomáháš někomu, kdo hází.

Dokonalé instinkty: pokud jsi zkoumal vypjatou situaci a jednáš podle odpovědí MC, máš +2 namísto +1.

Něco visí ve vzduchu: když čteš vypjatou situaci, zeptej se na jednu z následujících otázek navíc k otázkám, které máš položit:
* Kdo tady má největší strach?
* Kdo před ostatními skrývá tajemství?
* Jak blízko jsou vlci?
* Kdo nebo co je zdrojem největšího utrpení nebo strachu v okolí?
* Kdo by tady udělal, co po něm žádám?

Poznamenaný smrtí: když někdo zemře v tvé péči, můžeš je použít pro augury.

Výbava:
+2 barter inflace
+4 barter water bearer
- dost oblečení, nejradši chodím v pohodlném, doslova hospodském, oděvu, jinak mám rituální roucha a doktorské pláště
- malá, praktická zbraň: Pistole (křes. zámek) 2-HARM THROW 1ruční RELOAD(1) LOUD střelná
- podědil jsem andělskou výbavu. Nerad bych ji ale používal, trochu jsem vyšel za cviku. Eventuálně ji upravím na praktičtější krabičku první pomoci
+1 barter od Wilhelma za léčení
-3 nákup andělského kitu
=> mezisoučet +4

+1 od Tibora za léčení
+2 Česlav léčení

Hx
Startovní Hx
Grgur +2
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +1
Tibor +2
Vukmar -1

....
+3 Hx Grgur, reset na +2 a exp
+3 Hx Tibor, reset na +2 a exp Je drsnější, než vypadá.

Angělo
+4 z minula
+1 Zdroj
-1 léčba zřízených zřízenců
-1 léčba Wilhelma
-1 úplatek čumilům. Alkohol pro lékařské potřeby
-1 léčení Grgura
+4 nákup od vydřiduchů
=> mezisoučet +5

+0 (-1+1) léčení Tibora
-1 léčení sebe, fail
-1 (-2+1) léčení sebe, konečně úspěch
+0 (+2 od Very -2) vzkříšení Very. Nesmí se na mě zlobit
+6 loot kopfordnunga
-1 (-2+1) opět léčení sebe

Harm
0-3 x bolí mě celý člověk po celém dni rvaček a můžu si za to sám
3-6 x a ještě mě domlátili v blázinci. Naštěstí jsem to všechno zafačoval.
6-9 x rána od Vukmara
9-10 x rána od Vukmara

Expy (cool, weird)
# neutrální půda, fail. Jasna i Vlaštovka si vymýšlí požadavky
- manipulate na cvokaře, ať neporušují pravidla Zdroje
# byrokracie, jo, jsem doktor
- read a person, co pacientovi chybí? Přebývá kolečko
# pravidla, doktorovi pohůnci je porušují, chtějí uvěznit Veru!
- go aggro. Jestli toho okamžitě nenechají, dostanou po tlamě
- single combat. Taky po ní dostali.
#DSuF a pak jsem je vyléčil, angel kit ale používám s problémy
- read a sitch cestou k Vlkoni.
#DSuF, opět angel kit, tentokrát se ty problémy opravdu dostavily
=> Prepared for the inevitable

# DSuF, krademe s Verou koně a lezeme Grgurovi na hřbitov s Vlkoněm
- manipulate na čumily, ať nečumí. Musím se rozdělit o chlast
- manipulate na Kinského, ať propustí Grgura
# byrokracie před Kinským, ano, jsem to já
# neutrální půda, Grgur si to vyříká s Wilhelmem
# +1 exp za léčení Grgura, objevil jsem krevní transfúzi o lékařskou generaci dřív. Dík, Grgure.
# +1 za to, že mě Grgur ukecal, abych jej vyléčil před setkáním s Wilhelmem
=> level up, add 2 features to the source (mezi epochami)

# +1 exp za Hx s Grgurem. Ten chlap je zlatý důl.
# Já jsem zákon. Kinský nemá co vyskakovat na Wilhelma, když překročil můj práh.
- go aggro na Kinského. Přinutil mi dát mu pěstí
- seize by force, vynesl jsem Kinského v zubech
# Já jsem zákon. A já jsem ten, kdo porušuje pravidla. Štamgasti chtějí vidět ordál.
- manipulate. Popereme se s Kinským. Dáme si po hubě sami a chlapy do toho nebude tahat
- single combat. Po hubě ale dostanu spíš já.
- single combat, druhé kolo. Karta se obrátila!
- nákup andělského kitu od štamgastů, jsou to vydřiduši
- manipule na Vlašťuli, ať mi pomůže ošetřovat. Fail na pravém místě
# pravidla. Vera s Grgurem a Fionou si ubližovali navzájem dostali symbolické nucené práce
- read Grgur, chce, abych mu věřil
# obřad u Zdroje, Zdroj promluvil
=> level up, get followers (you detail) and fortunes
Štamgasti a pacienti, množina se značným průnikem
- Your followers are joyous and celebretory. Surplus: +party, dokud je pivo, je dobře
Your followers are involved in successful commerce. +1fortune. Je to ke mě trochu z ruky, tak se tam zastavují hlavně kupci a lidi, co to (s pitím nebo se Zdrojem) myslí vážně
-Your followers are drug-fixated. Surplus: +stupor. Jedna půlka jsou potenciální alkoholici
- Your followers disdain fashion, luxury and convention. Want: +disease. Druhá půlka jsou potenciální lazaři

Štamgasti a pacienti: fortune+2, surplus 1-barter, party, want desertion, stupor disease. Nejhorší je, když jsou ožralí a nemocní zároveň a jdou s tím jinam. To fakt naštve.

# reset Hx s Tiborem, uznávám, že je drsnější než vypadá
# DSuF před cvokaři, skončil jsem v kleci
- read a sitch, jak se dostat do blázince. Snadno, nechat se zavřít.
- manipulate, ať mě vezmou rovnou do blázince.
- single combat. A zmlátil jsemt spoluvězně. To je popožene.
- defend. A ne, injekci nechci, děkuji.
# healing hands, léčím sebe sama, chci se projevit jako blázen, aby mě dotáhli k hlavnímu doktorovi
# open your brain, všude jsou Vlci!
- manipulate na Vlky, půjdu sám. Nechali mě, mají jiné starosti
# DSuF proražení se dovnitř blázince
=> level up, Bonefeel

- Kdo se má v tom blázinci vyznat?
# Do something under paranoia, nezastřelil jsem Veru, hurá!
- seize Vera by force
- seize pacient by force
# augury, mám pod kontrolou blázny
- Go Aggro na tajemného doktora, ať se mnou jde léčit. Vskutečnosti Vukmar
- probití se ven od Vukmara
- nový pokus o to se probít
- keep an eye out, pomoc Veře s bráněním sebe
- read a sitch, byl jsem zavřený místo Vukmara, chci pryč!
# bonefeel, fail, budu tam, kde je mě potřeba, ale nebudu tam rád

Události
- svolal jsem sněm na pátou. Budeme mluvit se Zdrojem
- svolal jsem Vlaštovku a Jasnu, ať si spolu vyříkají staré křivdy. Vlaštovka chce svědka, pozval jsem Wilhelma, abychom se znovu skamarádili, Jasna chce, abych se jí veřejně omluvil. To nedopadne dobře
- zřízenci chtěli ukrást Veru! Dostali po držce, neřádi! A pak jsem je vyléčil.
- Vera ke mě přišla, když jsem byl zraněný, vzala na prsty trochu krve, promnula prsty a pak je olízla. Přitom mě celou dobu sledovala. Zapřísahal jsem se, že nebudu zírat. Nebylo tomu přáno. Za chvíli z ní spadla deka, do které byla zabalená.
- Zastal jsem se Grgura před Wilhelmem
- Wilhelma jsem vyléčil. Dal jsem mu olověnou kulku, co ho málem zabila, na památku.
- Jákobové chtěli pomoct s nalezením Fionovy mohyly, s Verou jsme se jim vysmáli
- S Verou jsme naložili Vlkoně, sbalili husarského koně vloupali se ke Grgurovi a udělali tam táborák. Chci říct, pohřeb žehem.
- Před Verou si vylévám srdce ohledně úlomku dýky a Vukmarovi. Varuju ji, že by se ode mě měla držet dál. Okolostojící čumily uplatím tajnýma zásobama chlastu a zabouchnu jim vrata před nosem. Tohle je vážná situace.
- Ve víru vášně roztrhám Veře oblečení a ona mě vezme na výlet do Víru. Úžasné! Řekl jsem Veře, že ji miluji.
- Poprosím Veru, aby při mě stála na Obřadu a pokud to bude nutné, stala se médiem. Souhlasila. Ale prý ji strašně seru tím, jak jsem vůči ní starostlivý.
- zastal jsem se Grgura před Kinským. Grgura jsem připravil na to, že si s ním chce pokecat Wilhelm. Pomohl jsem u přemluvit sám sebe, abych ho vyléčil.
- začal jsem léčit Grgura, kdyby mi nepomohl, tak bych jej zamordoval, ale pomohl a tak jsem objevil transfúzi. Díky, Grgure!
- Wilhelm kvůli mě přišel o své husary a stal se potulným jezdcem. Aspoň jsem za to seřval Kinského. Vynesl jsem ho v zubech, tím jsem ale porušil svá pravidla. Grgur mi sice pomáhal, ale štamgasti chtějí ordál.
- Grgur se mě zastal, když mě chtěli štamgasti soudit.
- Vera mi při ordálu s Kinským fandila. Jednom díky její podpoře jsem to uhrál na víceméně remízu. Málem mu vyškrábala oči!
- Domluvil jsem pro Wilhelma kompromis, přijde o muže, ale dva vybraní s ním vydrží (eventuálně si k těm lidem pořídí garáž), Kinský jej nebude dál popotahovat.
- Veře jsem dal klíč ke Zdroji, aby se tam mohla podívat. Řekl jsem, že tam nikdo nesmí, ale jak ji znám, to ji nezastaví. Vera přitom zároveň starostlivá i potrhlá. Porazila mě v boji u Kamene.
- Zorganizoval jsem usmíření Grgura a Wilhelma. Usmířili se sami.
- Dal jsem si s Vlaštovkou panáka, sedl na koně a vyrazil pryč. Snad nebude Vera žárlit.
- Vlaštovka mi nepomohla léčit a měla kecy. Naznačil jsem, že je baba neužitečná
- Vyléčil jsem z Česlavových poddaných koho to jen šlo a řekl, že jeho muži jsou dokonale neužiteční, a Vlaštovka taky
- "pohádali" jsme se s Vlaštovkou o to, že její zákony na mé půdě neplatí
- Grgur po mě chce, abych ho nechal dělat, co dělá
- sněm s Vlaštovko a Jasnou. Obě přijaly mou omluvu. Vyříkaly si své problémy, kamarádky nebudou. Vlaštovka bude chtít nové srdce.
- po sněmu jsme se s Verou objímali na chodbě, vpadli do toho ostatní. Řekl jsem, že jsem nervózní z blížícího se obřadu
- provedl jsem obřad, účast: Česlav, Jasna, Vlaštovka a Wilhelm, a Vera jako médium. Česlav přišel pozdě, a i když je to mezi námi (a jím a Verou) vypjaté, vzal jsem ho. Zdroj promluvil, jsem jeho ochránce, mám jej očistit a probudit. Zdroj mě oslovil "Katu-wot-o-walo". Vera se mě při obřadu bála. Ale pak neutekla a zůstali jsme tam poslední, pak jsme šli také za ostatními.
-Přizabil jsem se při léčení. Vera si půjčila mého koně a jela do blázince napřed.
- Vyrazil jsem do blázince, cestou mě cvokaři chytli. Díky rozruchu jsem pomohl Fioně a Tiborovi zdrhnout
- Málem jsem zastřelil v paranoii Veru, ale pak jsem si to rozmyslel. Pak jsem přinutil blázny, ať začnou zavírat doktory do klecí. Vera přizabila Kopfordnunga, já ho dorazil tak, že jsem mu přes jednoho z pacientů vystřelil mozek. A několika dalším také. Pak jsem vzkřísil Veru.
- Blázinec jsem dal trochu dohromady. Dokud se tam neobjevil Vukmar a nezkusil mě kuchnout. Zachránila mě Vera. A její netopýři.
- Měla vizi a já jsem se přidal. Vrhli jsme se přitom na sebe. Probudil jsem se cestou do vězení. Vera byla pryč.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Water Bearer

Příspěvek od Dalibor »

Mezi 18. a 19. stoletím
Dalibor6.jpg
Dalibor6_avatar.jpg
Dalibor6_avatar.jpg (24.94 KiB) Zobrazeno 3559 x
Nedokážete si ani představit, jak jsem rád, že jsem přežil. Nejen, že mi Vukmar nepustil žilou, ale hlavně nastaly nejšťastnější časy mého života. Opravdu, nekecám. Jako vždy jsem se ještě chvíli zdržel v Praze, abych uzavřel pár věcí, a pak se toulal po světě a kus ho viděl, léčil lidi, co jsem potkal, zapletl se do šarvátek a mnohokrát jsem někomu dal po hubě a mnohokrát dostal. Učil jsem se nové lékařské triky a vysedával po barech, abych nasál atmosféru v různých zemích (dobře, to jsem dřív tolik neprožíval). Co bylo jinak? Zaprve jsem konečně před ničím neutíkal (Vukmar se nepočítá). Ale především, byl jsem s Verou.

Vera je bez jakýchkoli pochyb žena nejvíc plná života ze všech, které jsem kdy poznal. I když si ze mě neustále dělá legraci, nevadí. To já z ní také. Co je pro mě nové, je kombinace vášně a naprosté důvěry k někomu.

Ale postupně. Nejdříve jsem se postaral o blázny. Dlužil jsem jim to, protože spoustě z nich jsem ublížil. Hned dalšího dne jsem je začal katalogizovat a většinu rovnou pustil pryč. Pak ale nastaly dlouhé týdny vyšetřování ostatních. Původně jsem plánoval, že bych se usadil v Kopfordnungově pracovně, ale rychle jsem to vzdal. Tohle není práce pro mě. Řešit problémy ostatních za barem je jedna věc, amputovat nohy vojákům na bojišti druhá, ale starat se o lidi, kteří nenávratně přišli o duši, to je úplně něco jiného.

Kámen a hospodu jsem v mezičase nechal víceméně svému osudu. Čas od času jsem se vrátil, abych si pojistil vlastnictví klanu Daliborů, ale nevěnoval jsem se jí o moc víc. Možná to byla chyba, protože hospoda začala vypadat hodně starožitně. Ale co, důležití jsou přece lidi a pivo. A podle štamgastů také to opium, co si navykli kouřit. No co, pokud se to nepřehání, je to nevinná zábava. Škoda, že mě nikdo neposlouchá. Ale aspoň je legrace.

Fortunes, Dalibor:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)#fortunes
Surplus: +1 barter, party, want: stupor


Trochu jsem se ale Zdroji přeci jenom věnoval. Vera (z legrace?) nadhodila, že by chtěla, aby se okolí víc líbilo netopýrům. A proč ne? Skoupil jsem velkou část lesů na Davelském vrchu a už tak poměrně starý les jsem nechal svému osudu. Ve starých stromech se netopýři postupně usadili. U samotného Zdroje jsem nechal vybudovat zahradu v anglickém stylu. Takže umělá divočina postupně přechází ve skutečnou. Netopýři vypadají spokojeně.

(Ještě přidat jeden. Magická filtrace??)

Také se mi konečně povedlo provést to, co jsem se chystal udělat přes tisíc let - dát Vlaštovce nové srdce. Česlav dodal jedno, které bylo navzdory všem mým očekáváním kompatibilní. Tak jsem poprosil Zlatuši o asistenci a během pouhých šestnácti hodin na operačním stole byla Vlaštovka jako nová. Nečekal jsem však na její plnou rekonvalescenci. Její původní srdce jsem pečlivě uschoval, je stále pokryté ledem. A je to moje vina.

Pak jsem se každopádně vypařil, a to i s Verou. Prohlásil jsem, že nemůže celý život strávit v jeskyni, a tak trochu proti její vůli ji vytáhl na cesty. Vyrazili jsme do Středozemí, do Egypta, karavanou kolem Nilu na jih, ztratili jsme se v džungli (samozřejmě ne mojí vinou, že ano), a seznámili se s tamními exotickými netopýry, (které jsem promptně zkatalogizoval a věděcky popsal), úplně na jihu naskočili na loď mířící zpátky na sever, do Indie, na vzdálený východ a pak přes oceán do Severní Ameriky. Nevím, jak to dělám, ale vždycky se připletu do nějaké války. V Americe měli taky jednu. Propletl jsem se s Verou několika bojišti na obou stranách. Válka brzy skončila, ale napravit všechnu bolest bude trvat mnohem déle. Nechtěl jsem hned odejít, proto jsme se tam poměrně dlouho zdrželi. Ale Vír začal plíživě sílit a bylo na čase se vrátit a v mém případě zabrat zpátky hospodu U Kamene, tentokrát jistým Daliborem, který nenašel štěstí v Americe a proto se vrací.

Svým způsobem jsem prošustroval ohromné bohatství, které se mi podařilo nasbírat minulou epochu, ale nelituji jediné mince.

Finance
Měl jsem 8 barterů
1 půjčuji Marcovi
1 půjčuji Květě
2 půjčuji Veře
1 platím sobě
3 investuji
Dalibor:2D6+3 → 6(2 +1 + 3)#inflace
Nemám nic. Zůstává mi stará pistole a Zdroj a vše kolem něj. Přesto si žiji poměrně na vysoké noze (1+1 ze Zdroje). Zatím si nemám na co stěžovat.

Vztah s Verou pro mě hodně znamená a řekl bych, že jsem se od ní hodně naučil. Zjistil jsem, že přicházím a odcházím nečekaně. Trochu jako Vera. A Vlci.
Dalibor:2D6+ → 8(3 +5 + 0)#bonefeel

Vera mě požádala, abych analyzoval vodu přicházející ze Zdroje a také hlavně ostatní... "hady", jak jim říká. Pustil jsem do toho pod jejím dohledem a opět jsme zkoumali žíly, jako kdysi pod její jeskyní. Máme mnoho otázek, na které mi snad dá odpověď rozbor v mé laboratoři:
Je voda ze Zdroje čistá i před runou, nebo ji runa čistí? (Slovy Very - je před runou "zavlčená"?)
Obsahují ostatní žíly u Zdroje všechny to samé, nebo se nějak liší?
Liší se obsah žil ve Veřině jeskyni a u mého Zdroje? Pokud ano, jak? Především mě zajímají Vlčí stopy.

MC, tohle je projekt v mém infirmary. Je to pro Veru, takže je to důležité, to jistě chápeš. Co musím udělat, abych získal odpovědi?
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Water Bearer

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, chceš-li se to dozvědět, je to jednoduché. Dostaň Gabryase k runě, až bude Vír silný a on bude vědět, jaké vzorky odebrat, aby ses vše dozvěděl.
- potřebuješ pomoc Gabryase
- potřebuješ správné vzorky ke zkoumání
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Water Bearer

Příspěvek od Dalibor »

Výbava:
nemám nic, ale žiji si na vysoké noze (1+1)
+1 na začátku epochy předplatné od Česlava na léčení (ještě z minulé epochy)
+4 barter

=>+5 barter na konci

Startovní Hx
Grgur +2
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +1
Tibor +2
Vukmar -1

Česlav +1 vzkříšení, +2 od Česlavlka =>+1 reset
Fiona (z +1) + 4 hx => +2
Tibor +1 vzkříšení

Angělo
+8 start (Šest je v kitu)
+1 Zdroj.
-1 léčení četníka
-- zahození brašny a zbytku nesených zásob
-- nalezení zásob pomocí bonefeel
-0 (-1+1 léčení Vlaštovky)
-2 vzkříšení Česlava
-2 vzkříšení Fiony
-2 léčení Fiony
-0 (-1+1) léčení sebe

=> mezisoučet +2
léčba Tibora -2


Harm
0-3 x zranění z rána
3-6 x stará pistole mi bouchla do ksichtu. Je to krám.
6-9 x Vlčeslav
9-10 x Vlčeslav stabilizováno

Expy (hot, sharp)
- open your brain, kdo je ta tajemná žena?
# manipulate, chci, aby četníci nechali Vlaštovku jít
- augury, vrtám se ve Vlaštovčině osudu
- DSuF, ovládání Česlavova parostroje
# read a sitch, jak se dostat ke Gabryasovi?
- DSuF, přelézání stěny továrny, přišel jsem o svou milovanou brašnu
=> level up, beru hot+1. Když už žvaním tak dlouho, tak by to snad mohlo začít fungovat.

# manipulate na Gabryase, půjde se mnou ke Kameni
- field patching, opravil jsem Gabryasův balón
- a letíme, jde to pomalu, ale letíme
- open your brain, pozoruji Prahu z výšky
- DSuF, přistání s laboratoří u Kamene
- pálím hold z bonefeel, jdu zachraňovat Vlašťuli nevděčnou
- DSuF, Grgurova garáž
# manipulate na Vlaštovku, ať vystoupí ze stínu Česlava
- DSuF, Vlaštovka mě chce probodnout za mé kecy. Chtít může. Není první ani poslední.
# Read Česlav, udělal mi z toho fail
- uctění zdroje
x (nepustím ho samotného ke Zdroji) Manipulate na Česlava. Zvlčel, ale chci, aby proti tomu bojoval
# Keep an eye out, dávám pozor na Česlava. Divíš se, že ti nevěřím?
# help Česlavovi, aby se dostal z pod vlivu Vlčí esence
=> level up: advanced manipulate, OYB, DSuF

- go aggro na Česlava. Patetické.
x manipulate na Česlava. Chci, aby se uklidnil
- zákony, je vpořádku ubližovat vlkům
# léčení Fiony, odkoukávám techniku Zlatuše
# reset Hx s Fionou, cože? Ona má něco s Tiborem?
x manipulate na nemrtvé, ať odloží zbraně
- seize by force, svázal jsem nemrtvé na jednu hromadu, ani nevěděli jak
# pomoc Grgurovi s umlouvání nemrtvých
# read a sitch, příprava na experiment. Jsou tady duchové!
- OYB, vidím duchy
x manipulate, Grgurovi duchové jsou mí kamarádi
- DSuF, podvádím nemrtvé; Grgur na pokusy nepůjde
- DSuF, provádím složitý experiment
- otevírám mysl. Hluboký ponor! Jdeme pro Česlava
- seize by force - Vlkočeslav dostane injekci a já klepec
# reset Hx s Česlavem kvůli jeho Vlčí složce
=> Level Up Změna pravidel Zdroje

# pomoc Veře s otevíráním mysli, nakalibrovali jsme přístroje
- step into flow, mluvím s Vírem
- go aggro, vyhrožoval jsem Zdroji, že jej vyrvu ze zdi. A tak se i stalo.
- healing hands, zacelil jsem ránu ve Zdroji
- otevření mysli, fail. Vlezl do mě Vlk. Jsem Vlk. Odpor je marný!
- DSuF, když Vera odešla, dostal jsem své Vlčství trochu pod kontrolu
- OYB, nahlížím do víru, abych pochopil, co se se mnou děje
x manipulate na zdroj. Co jsme si, to jsme si
- DSuF, jdu si pro sérum, je tam Vera

Události
- připletl jsem se k tomu, jak četníci chtěli chytit Vlaštovku. Omylem jsem je rozptýlil, Vlaštovka je povraždila, vzala rukojmí a mě za to vykloubili rameno. Navíc byla jízlivá. A to jsem snažil přesvědčit četníky, ať ji nechají.
- Marcus mě zachránil před četníky. A hodlal se i vzdát! Nečekané! Bohužel kolem projel Tibor na hořící lokomotivě.
- Vlaštovce jsem ve víru způsobil, že bude cítit tu bolest, kterou způsobí ostatním.
- Měl jsem kecy na Česlava, a řekl jsem že ke Zdroji ho pustím, ale ne samotného. Půjčil mi vozidlo, které jsem promptně rozflákal
- Ukecal jsem Gabryase, ať zmizíme ke Kameni, on nafoukl balón a odletěl s celou laboratoří. Začali po nás střílet, Gabryas vypadl (měl padák), já jsem s balónem přistál bez nehody u Kamene.
- Otevřel jsem svou mysl a vidím, jako bychom všichni byli loutky, které někdo ovládá. Někteří ovládají sebe, většinu ovládá Marcus
- U Kamene jsem připravil protivlčí sérum, jenom bude potřeba jej otestovat na Grgurových nemrtvých. Přišla Vera, z čehož jsem měl radost, ale hned mě Vír odvál pryč, k mé nelibosti.
- Grgur má v garáži strašný bordel. Měl by si tam uklidit, než se tam někdo zabije.
- Vyléčil jsem Vlaštovku, vyžvanila mi své tajemství - má Česlavovo srdce. Chtěl jsem po ní, aby vystoupila za stínu Česlava. Zkusila mě probodnout. Beru to jako souhlas.
- Vzal jsem Česlava ke Zdroji. Uctil jsem zdroj. Vše šlo podle plánu. Pak ale Zdroj lhal. Podvedl mě. Nalil Česlavovi Vlčí krev. Snažil jsem se ho přemluvil, aby nevzdoroval.
- Před kamenem proběhla velká bitka. Dával jsem cenné taktické rady mohylovému sesterstvu. Nakonec jsem ukecal Česlava, ať se dá dohromady. Zamordoval se (skoro), ale všechny jsem šťastně vyléčil.
- Rozhodl jsem, že bojovat proti vlkům se může. Se Zdrojem si to budu muset vyříkat.
- Česlava jsem zachránil od smrti. Hodně se ale změní. Fionu jsem zachránil od smrti. Dluží mi a bude mě muset pustit do Síně léčení. Fionu jsem i léčil. Česlava jsem následně nadopoval, aby nikam neutekl. Česlav skoro zabil Tibora. Toho jsem taky zachránil od smrti.
- Hezky jsem si popovídal s Verou, po rozhovoru s ní jsem se rozhodl změnit pravidla Zdroje. Zdroj zmrd, jejími slovy.
- Slyšel jsem ránu a ukázalo se, že Grgurovi vybuchli jeho Vlkodavové. Vyjádřil jsem mu soustrast. Řekl, že si můžu pochytat jeho nemrtvé a udělat z nich nové Vlkodavy na pokus. Souhlasil, tak jsem přemluvil a bez krveprolití spoutal.
- Grgura pronásledovali duchové. Udělal jsem si z nich kamarády.
- Dokončil jsem tvorbu séra a Grgurovi nemrtví jsou vesměs v pohodě. Napíchl jsem Česlava a vlezl mu do hlavy. Tam jsem oočkoval i samotného vlka. Dostal jsem přitom klepec.
- Po Česlavově probrání jsem si dělal legraci, že mi bude muset zaplatit strašně moc peněz a vypočítal jsem za co všechno, pak jsem mu řekl, že to pustím z hlavy, když mi řekne, co prožil a zaplatí jenom samotný materiál. Vzal to vážně, tak jsem ho nepříčetně zdrbal.
- V klidu jsme si s Verou poseděli u kafe, pak se vydali měřit tlak Vlčí esence ve Zdroji. Otevřeli jsme mysl a nakalibrovali přístroje. Pak jsem ji opil a vrhl se na ni.
- Zdroj přišel křenit, tak jsem ho seřval. Řekl jsem, že jestli okamžitě nezaleze a nepřestane nás rušit, tak ho vlastnoručně vyrvu ze zdi. A tak se s Veřinou pomocí i stalo.
- Rychle jsem vlezl do otvoru, který jsme vybourali pro přístup dovnitř, našel správné žíly, udělal přemostění cév a na jedné z nich vytvořil filtrační membránu. Pak mi ale Vlčí esence násilím otevřela mysl. A já jsem se stal Vlkem
- Jako Vlk jsem naháněl Veru v dojemné shodě s vlastními motivacemi. Vera zmizela, pak jsem se uklidnil
- Otevřel jsem svou mysl, viděl jsem, jak spolu bojují dva andělé, Vlk a Bůh. Jednoho z nich jsem zabil dýkou, kterou jsem vytáhl ze svého předloktí. Druhý byl spokojený. Šklebil jsem se na něj a chtěl jej sundat také, vize ale skončila.
- Uchlácholil jsem Zdroj, omluvil jsem se mu; je poničený, ale znovu spolupracujeme. Ve Zdroji je velký orb.
- Chtěl jsem se vyléčit, ale byla tam Vera. Vlk chtěl, abych jí bodl morfin, bodl jsem ho sobě. Vera mě zachránila! Vbodla mi sérum, otevřela mysl a vydala se zabít Vlka ve mně. Zabila ho; našla i hrot dýky, dokázala ho ze mě dostat pryč. Jsem osvobozen! Zkusil jsem jí při tom pomoct, ale bylo to spíše symbolické.
- Vera pravděpodobně stopila hrot Gabryasovy dýky. Hlavně, že je pryč. Vyspali jsme se spolu. Požádal jsem ji o ruku. Souhlasila.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti