[AW-META] Organizační vlákno

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Marcus Flavius »

Je mi to líto, ale aktuálně nestíhám vůbec hrát. Hodně práce, kupa věcí kolem. Nechci končit úplně, protože je naděje, že by se to mohlo během týdne, dvou zlepšit. Proto bych chtěl poprosit, zda by se někdo do konce této epochy neujal Marca. Budu dělat vše, co je v mých silách, abych si na příští epochu našel čas. Kdo napíše sem první, pošlu mu login/heslo. Díky.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Česlav »

tak já se tě prý ujmu ;)
Ale jen do konce Epochy, páč jinak by tam byl střet zájmů!

Login netřeba, Faskal nebo Marky budou příspěvky přehazovat na tvůj účet.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Prosím všechny zúčastněné, aby pomalu prováděli fade-out.

Výjimku má Vukmar, ten si může dokončit kuchnití Vlaštovky, pokud to zvládne a Grgur, co čeká na Vukmara.

Jasnu poprosím aby do toho vstoupila a nějak šetrně nám zrekapitolvala, co se dělo od návštěvy zdroje. Můžem si u toho i árkrá hodit, ale už to prosím neroztahovat moc do velkých akcí.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Nastavujte HXka a STAT highlity. Abych mohl spustit další epochu ;o).

Chybí HX:
- Marcus
- Vera
- Vukmar

Chybí STATy:
- všichni kromě Fiony a Česlava
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od MarkyParky »

Marcu, kdybych ráno chápal, až tu budeš, učiň prosím zásadní rozhodnutí, co budeš dělat dál.
1) vydáš se do Kobylis za autem řešit Květoslavu
2) vydáš se ke Zdroji s Daliborem a kultistama vyvolávat Shoggota
3) zůstaneš na místě a zkusíš něco jiného s figurkami, Grgurem a tak..

Díky
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Marcus Flavius »

Lehnul jsem s teplotami, nevím, kdy se dostanu k hraní, ale tuhle epochu na mě naštěstí nic nevisí, tak na mě nemusíte brát ohled. :(
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od MarkyParky »

Uklidíme tě tedy od Kamene někam stranou, aby tam Vukmar mohl bez problémů zabít Grgura s Daliborem.
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Arten_CZ »

Ahoj všichni. Už jsem zdravý, ale kvůli neplánované nemoci mám v práci ještě větší záhul, než před týdnem. Hrozně mě to mrzí, ale byl jsem nucen domluvit s Markym, že se už další hry nebudu účastnit. Kdyby byla situace jen o trochu přívětivější, hrál bych, ale v poslední době to skutečně nezvládám a do budoucna to vypadá podobně.

Všem děkuju za super hru, moc jsem se u hry bavil. Nadále budu sledovat, co prožíváte. Po večerech, když si najdu před spaním čas, pročítám, jaké eskapády vymyslíte a jste schopni přežít, tak hrajte dál stejně bláznivě. Máte jednoho zarputilého čtenáře, který se životem vašich postav neskutečně baví. Třeba se vyskytne nějaká příležitost, kdy si spolu ještě něco zahrajeme.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od MarkyParky »

Inu ,co se dá dělat. Díky za hru.

Z Marca tedy udělám CPčko....

Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Pepa »

Ahoj, všichni Nesmrtelní.

Protože hru hrajete už poměrně dlouho, chtěl bych se vás zeptat, jak ji hodnotíte a jak jste s ní spokojeni. Ptám se proto, že mě ta hra z pohledu diváka totiž přijde jako obrovský overkill. A to ani třeba ne do délky (i když to možná taky), ale spíš jako v množství přípravy, které GM musel (?) vyprodukovat a hráči museli (?) vstřebat.

Například:
Příprava píše:Tramvaje:
* 1 * - Z Vypichu na Dlabačov a dále po mapě přes Pohořelec, Staroměstské náměstí, kolem Hybernského nádraží a dále mimo mapu přes Nové město, Vinohrady do Vršovic
* 2 * - Okružní od Národního divadla přes Smíchov a dále po mapě na Malou stranu, kolem Hradu a Střešovické vozovny, přes Letnou k Elektrickým podnikům, na Poříčí k Hybernského nádraží a dále mimo mapu přes Nové město, Vinohrady a opět Nové město k Národnímu divadlu.
* 3 * - Od Kobyliské vozovny na Pelc-Tyrolku, k Výstavišti, přes Strossmeyerovo náměstí do Dlouhé třídy k Prašné bráně a dále mimo mapu přes Nové Město, Nusle na Pankrác
* 4 * - Od Bulovky, přes Libeňský most k Elektrickým podnikům kolem Prašné brány a dále mimo mapu přes Nové Město, Vinohrady do Zahradního města
* 5 * - Z Hloubětína dále po mapě na Palmovku, k Prašné bráně a dále mimo mapu přes Nové Město, Smíchov do Hlubočep
* 6 * - Od Výstaviště kolem Elektrických podniků k Prašné bráně a dále mimo mapu přes Nové Město na Klárov
* 7 * - Z Žižkova přes Nové město na Smíchov a dále po mapě přes Malostranské náměstí, nádraží Dejvice a Platz der Wermacht do Podbaby.
* 9 * - Z Žižkova přes Vinohrady, Nové město a Smíchov do Motola.
* 10 * - Z Hloubětína dále po mapě na Palmovku, k Hybernskému nádraží a dále mimo mapu přes Nové město na Vinohrady a Žižkov
* 11 * - Z Vinohrad přes Nové město a dále po mapě kolem Hybernského nádraží, Dlouhé třídy, Strosmayerova náměstí, přes Letnou do Dejvic, Platz der Wermacht a dále mimo mapu do Vokovic.
* 12 * - Z Pelc-Tyrolky, kolem Uranie, k Elektrickým podnikům, po nábřeží na Klárov, Malostranské náměstí a dále mimo mapu na Smíchov
* 13 * - Z Krče na Vinohrady
* 14 * - Z Kobylis k Bulovce, přes Libeňský most k Elektrickým podnikům, k Hybernského nádraží a dále mimo mapu na Nové město a pak ke Kačerovu
* 15 * - Z Vysočan a dále po mapě přes Palmovku k Hybernského nádraží a dále mimo mapu přes Nové město na Smíchov a do Košíř
* 16 * - Ze Strašnic přes Vinohrady a Nové město na Smíchov.
* 17 * - Z Pelc-Tyrolky kolem Výstavy, přes Strosmayerovo náměstí, po nábřeží na Mendelův most a po druhém nábřeží kolem Karlova mostu a dále mimo mapu přes Nové město a Vyšehrad do Bráníka.
* 18 * - Z Podbaby, přes Platz der Wermacht a Letnou k Elektrickým podnikům, na Poříčí, k Hybernského nádraží a dále mimo mapu přes Nové město a Smíchov do Radlic.
* 19 * - Z Vysočan a dále po mapě přes Palmovku, Poříčí, kolem Hybernského nádraží, a dále mimo mapu přes Nové město a Nusle na Spořilov.
* 20 * - Ze Střešovic a dále po mapě kolem vozovny Střešovice, nádraží Dejvice na Klárov a po druhém břehu kolem Karlova mostu a dále mimo mapu přes Nové město a Vinohrady do Vršovic
* 21 * - Z Hrdlořez, přes Vinohrady a Nové město do Bráníka
* 22 * - Z Bílé hory a dále po mapě k vozovně Střešovice, nádraží Dejvice na Klárov a po druhém břehu kolem Karlova mostu a dále mimo mapu přes Nové město a Vinohrady do Strašnic
* 23 * - Z Bořislavky a přes Platz der Wermacht a nádraží Dejvice na Klárov a po druhém břehu kolem Karlova mostu a dále mimo mapu přes Nové město a Nusle do Záběhlic

Trolejbusy:
* K * - Z Bořislavky ke Svatému Matěji.
* W * - Ze Smíchova do Jinonic

Autobusy:
* A * - Ze Záběhlic do Hostivaře
* B * - Z Kačerova na Libuš
* C * - Z Kobylis přes Čimický háj do Bohnic
* D * - Z Vysočan na Hrdlořez
* E * - Z Libně, kolem Nového pražského hřbitova a dále mimo mapu do Ďáblic
* F * - Z Proseka do Kbel
* J * - Z Pelc-Tyrolky do ZOO
* L * - Z Bráníka do Lhotky
* O * - Z Libně dále mimo mapu do Proseka
* R * - Z Podbaby do Sedlce
* S * - Z Hlubočep na Barandov
* U * - Z Kačerova do Kunratic
* X * - Z Bráníka do Modřan
Tohle se někdy ve hře opravdu použije? Není to už krapet příliš zahlcovat hráče takovými informacemi? :think: (A vůbec: Dá tohle něco někomu, kdo není z Prahy a všechna tahle místa jsou pro něj prostě nicneříkající jména?)
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Dalibor »

Já jsem naprosto nadšený.

Marky do toho dává nepříčetné množství energie. To, co postuješ, je pro většinu času atmosferický fluff. Když ale člověk potřebuje nějaký detail, tohle jsou perfektní informace na zapracování, pokud potřebuješ dodat nějaký detail, který ti příspěvek oživí. Já třeba masivně prokrastinuju a tak mám čas si podle tramvajových linek plánovat přesuny (ne vždycky, a tehdy s tím prudím na chatu Markyho).

Navíc během hraní Nesmrtelných jsem se o Praze (o severní straně rozhodně) dozvěděl víc než za dobu, co tady žiju :s_easy:
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Pepa »

Faskal? píše:Marky do toho dává nepříčetné množství energie.
No jako právě. Čili mě by právě jako zajímalo, jestli by ta hra fungovala, kdyby ji někdo řídil "normálně" (tj. ne abnormálně). Nebo jestli se to takhle chystat jakože "musí". (Protože v takovém případě bych se (jako nezaujatý divák) vyhnul Apocalypse Worldu obloukem.)
Faskal píše:Já třeba masivně prokrastinuju...
Hm, dobře, no... :>;o)
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Česlav »

Vnímám to dost jako Faskal/Dalibor. Ta hra mě neskutečně baví. A občas mě baví vyšperkovat post nějakým historickým detailem nebo zajímavým popkulturním odkazem. K tomu jsou ty sáhodlouhé informační posty dobré a ještě k tomu dobře navozují atmosféru.

Ve hře naživo by to asi tolik nefungovalo a byl by to možná informační overkill, jak říkáš. Ale tady na to má člověk kolik času potřebuje, může si v tom číst jako v knize a informace si všelijak dohledávat zrovna když potřebuje.

Jinak, Marky, díky moc za tuhle hru. Já se vážně každý den těším až nalogguju na RPGf, co tu najdu nového. :-)
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od Korhul »

Jako pozorovatel musím uvést, že to doslova hltám. A Marky jako MC má všechny ty podrobnosti podle mě hlavně jako nástroj pro sebe, nevšiml jsem si, že by po hráčích nějak vyžadoval totální věrohodnost akcí dle jím dodaných podkladů (např. že se někam nemohli přesunout, protože tam není zrovna vhodné tramvajové spojení ;-). Jako ten objem dat je excesivní, ale je to jak píše Česlav. Ve hře naživo by to asi nefachalo, takhle na netu pohoda.

A tak jediné, co mě nadzvedává ze židle jsou výrazy jako "Potomokovo jeskyně" :-)= :D
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [AW-META] Organizační vlákno

Příspěvek od PardGalen »

Pepa píše:Čili mě by právě jako zajímalo, jestli by ta hra fungovala, kdyby ji někdo řídil "normálně" (tj. ne abnormálně). Nebo jestli se to takhle chystat jakože "musí". (Protože v takovém případě bych se (jako nezaujatý divák) vyhnul Apocalypse Worldu obloukem.)
Blázníš dědku? Nohy i ruce mi mrznou. Jasně, že tohle všechno dělat nemusíš.
Always bring a gun to a puppet fight
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů