RPG Kuchyna 2016

Soutěž v tvorbě RPG začíná 26. února 2016!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Ecthelion »

Tak, mám osm z desíti. Zítra je u nás v Bavorsku svátek, takže dokončíme zbylé dva, rozdělíme body a výsledky i komentáře zveřejníme. Můžete se těšit! :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Ecthelion »

Výsledky Kuchyně jsou tady!

Chtěl bych pogratulovat všem, kteří se zúčastnili a dokázali během omezeného času dát dohromady hotovou hru. To je vítězství samo o sobě a všem, kterým se to podařilo patří letos ohromný potlesk! :clap:

Obrázek

Za komentování přidělených her získává Björn +2 body k hodnocení a Nekra s Plžem pak +3 body za okomentování všech ostatních příspěvků! Velice děkujeme! Pokud jsem snad někomu bodíky upřel, hlašte se!
Konečné pořadí píše:1. místo: Bushi (boubaque); 19,3 bodů
2-3. místo: Cestou přízraků (Nekra) a Nápadníci (Plž); 17,5 bodů
4. místo: Somnium (crowen); 16,5 bodů
5. místo: Tři světy (Antharon); 13,8 bodů
6. místo: Night Noir (Björn); 13,2 bodů
7. místo: Queens men (morech11); 13 bodů
8. místo: Pod rouškou velkoměsta (Björn); 12 bodů
9. místo: V hlavě (Howky); 7,7 bodů
10. místo: Vše na čem záleží (Ondris); 7,2 bodů
Obrázek

Ještě jednou všem upřímně gratulujeme a děkujeme vám všem za vaši trpělivost ze zpožděním výsledků! V průběhu dnešního večera a zítřka rozházím do tématů her komentáře jednotlivých porotců (které pro mě osobně jsou mnohem zajímavější, než hodnocení)! :wink:

EDIT: Budou uděleny ještě čtyři ocenění, ty sem dám nejspíš zítra nebo pozítří, dneska už to nestíhám zpracovat.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od OnGe »

Co blbnete, vždyť je teprve květen :lol:

Ale vážně, je fajn, že se podařilo dohodnotit v takhle rozumném termínu. Začíná to mít zas šmrc jako před lety. Dovolte mi tímto pogratulovat všem soutěžícím i porotcům a organizátorům.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Plz »

Gratuluji crowenovi k druhému místu, protože ač jsem přečetl a okomentoval vše, tak bonusové body považuji za nefér vůči ostatním a mile rád se jich vzdám.

Plž
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Ecthelion »

Plz píše:Gratuluji crowenovi k druhému místu, protože ač jsem přečetl a okomentoval vše, tak bonusové body považuji za nefér vůči ostatním a mile rád se jich vzdám.
Ono to není nefér, protože jednak bylo dopředu řečeno, že se ty body rozdělují, a všichni o tom věděli (myslím, že crowen bude poslední, kdo si bude stěžovat) a jednak to vzájemné komentování mezi tvůrci je velice důležitou součástí soutěže. Ta zpětná vazba je výrazná motivace pro ostatní a není jednoduché komentovat ostatní hry, navíc všechny - takže ty body jakožto ocenění tvojí snahy pomoci ostatním komentáři a nápady jsou na místě.

To druhé a třetí místo máte společně s Nekrou poctivě a zaslouženě. :wink:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Jerson »

Ecthelion (neprihlasen) píše:To druhé a třetí místo máte společně s Nekrou poctivě a zaslouženě. :wink:
To bude Nekra naštvaná, jen jedno místo od vítězné příčky 8)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od York »

OnGe píše:Co blbnete, vždyť je teprve květen :lol:
Původní termín byl docela rozumný a nevyšel jen kvůli tomu, že odpadl jeden z porotců, který byl hodně aktivní a zřejmě mu do toho vlezlo něco opravdu závažného. Mít v záloze záložního porotce je ale zřejmě docela dobrý nápad.

Rozhodně je letos vidět, že na té soutěži pořád lidem záleží a že z loňských průtahů fakt neměli radost a snažili se s tím něco udělat. Celkově mě příjemně překvapila nálada a nadšení a jsem rád, že tu něco takového je a tvořiví jedinci mají možnost smysluplně tvořit.

OnGe píše:Dovolte mi tímto pogratulovat všem soutěžícím i porotcům a organizátorům.
Přidávám se ke gratulaci.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Jerson »

Tak, a teď otázka - hodlá někdo ze soutěžících svou hru dopracovávat? Měl bych tak dva až tři kandidáty, které bych si rád zahrál, ale na testování nemám čas, ani lidi, můžu přispět jen komentáři na základě přečtení.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od crowen »

Ja planujem hru dopracovat, ale silno uvazujem nad prerobenim to na doplnok k Fate Rozcesti (Somnium o piratoch)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od York »

crowen píše:silno uvazujem nad prerobenim to na doplnok k Fate Rozcesti (Somnium o piratoch)
To je rozhodně velmi dobrý nápad, hurá do toho ;-)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Jerson »

crowen píše:Ja planujem hru dopracovat, ale silno uvazujem nad prerobenim to na doplnok k Fate Rozcesti (Somnium o piratoch)
No, to byla jedna z věcí, která mě při čtení napadla jako první, že by to bylo super, když se to Fate dost podobá. (Čtu je až teď, předtím mi tvoje hra nešla stáhnout.)
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Nekra »

No to si snad... děláte prdel?
Pomoc. Chyba v matrixu. Něco je špatně - jak to, že nejsem poslední?!
Kdo za to může? (Je to dost šokec.)

Tak nějak jsem očekával, že okomentovávat budou všichni. Navíc mi je divný, že rozdíl mezi mnou a Antharonem (podle zatím zveřejněné tabulky) není zapříčiněn pouze komentováním.

Opravdu chybí čtyři ocenění? Kdyby to byli čtyři porotci - ti by ještě mohli moje pořadí zvrátit.

Dobře, možná si neděláte prdel. Pak jsou ještě alternativní možnosti...:
*) V tabulce řádil tiskový nebo permutační šotek a výsledky mají vypadat jinak (tedy boubaque, Plž, Björn,...,Nekra)
*) Jedná se o speciální sociální experiment (vyšel vám - nevěřím tomu).
*) Porotci byli unešeni mimozemšťany a "výsledky" místo nich prezentoval někdo jiný.
*) Střízlivější verze předchozího bodu - za porotce se někdo vydává a obejde se to bez mimozemšťanů ; např. nahackování jejich účtů (a ani to nemusí být Sosáček pod záminkou "udělám fórum lepší, rychlejší a hnusně modrobílý").
*) Do hodnocení zasáhl nějaký mocný padouch (se zatím utajenou identitou) a výsledky zmanipuloval. Může to být nějaký korumpátor, politik, lobbysta nebo něco podobně hrozného.
*) Porotci byli očarování matoucím kouzlem.
*) Výsledky nebyly zmanipulovány, ale jedná se o sen nebo alternativní realitu. Tohle přece nemůže být skutečnost! (Probuďte mne.)

Prostě je to nějaký divný. Reklamace! (Za skutečné výsledky! To, že jsem poslední je premisa, nikoliv závěr.)
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Ecthelion »

Nekra píše:No to si snad... děláte prdel?
Neděláme. $D

Protože jsem věděl, jak zareaguješ, tak jsem to schválně dvakrát překontroloval... a sedí to. :wink:
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Nekra »

Dobře, tak když si neděláte prdel, pak se nejspíš jedná o ten sociální experiment.
V nepravidelných okamžicích budu kontrolovat, jestli jste ho ukončili. Čímž se experimentátoři stanou objektem pozorování a vyhodnocování, jestli ještě pokračují v sociálním experimentu na mně :p.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Pepa »

Nevím, jestli k letošnímu ročníku RPG Kuchyně vznikne nějaký sborník, ale každopádně mi dovolte ještě jakési závěrečné zhodnocení letošní soutěže.

V první řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří s Kuchyní měli co do činění. Jednak porotcům za tvorbu ingrediencí a porotcování a hlavně soutěžícím, bez kterých by Kuchyně vůbec být nemohla. :clap: Sláva vítězům a čest poraženým! :clap: Vaše hry byly pěkné a zajímavé a tak si myslím, že v této soutěži nikdo poražený vlastně není. Ještě jednou díky. :clap:

Na druhou stranu musím přiznat hořkou pravdu (nekamenujte mě, prosím, za to): Mám pocit, že letošní ročník byl slabý. Nebo prostě byl slabší, než ročníky jiné... :think:

Když si všechny hry projdete, tak je snad každému jasné, že ze všech her nejvíc vyčnívá Bushi a Somnium. (Somnium se nakonec na medailové pozice k mému překvapení nedostalo, i když jsme nad ním s Ectheliony slintali - Alef mu dal trochu nižší hodnocení.) Po těchto dvou hrách jsou (s dalším odstupem - když se budete dívat na moje hodnocení) Night Noir, Tři světy a Nápadníci. Což jsou hry takové... Že já nevím, jak je hodnotit, a nevím, jestli do Kuchyně patří. :think:

Night Noir je v podstatě "pouze" prostředí pro Shadows (a jako právě od příspěvku do RPG Kuchyně čekám trochu víc) a Tři světy jsou wargame (což nevím, jestli se do RPG Kuchyně hodí). Nápadníci jsou ok, ale jak říkám: V jakémkoli jiném ročníku by tato hra byla pouze lehce nadprůměrná, možná prostě jenom průměrná... :think:

Myslím, že do budoucna by bylo dobré rozmyslet si následující věci:
:arrow? Mají/nemají být v soutěži "prostředí" pro hry jiné? (Shadows, Fate, ...) (Případně jak se to pak bude hodnotit?)
:arrow? Mají/nemají být v soutěži wargames a jiné "deskovky"? (Případně jak se to pak bude hodnotit?)
:arrow? Bylo/nebylo by pro soutěž dobré, aby byly příspěvky limitovány počtem stránek? (Například deset stránek.) Protože ne, že by se mi Crowenova padesátistránková hra nelíbila, ale víte, co je moc, to je moc. :) Usnadnilo by to práci a čas porotcům i dalším soutěžícím (kteří budou komentovat hry kolegů) a kratší hry by třeba i více zlákaly náhodné kolemjdoucí... Je to jenom nápad.

Co se týče ingrediencí, tak využítí cizího či neznámého písma nikdo nepoužil (pokud mě paměť nemýlí). Přitom tuto ingredienci považuji za velmi dobrou (myslím, že je od Ecthelionů), doufám, že se někdy v budoucnu "zrecykluje" a že se nějakých her s cizím písmem dočkáme :)

Barvy ve vyhodnocovací mechanice jsem navrhl já. Ostatním porotcům jsem to navrhl následovně:
Pepa píše:Přijde mi to neotřelé a neokoukané (tradičně se totiž používají čísla) a zajímalo by mě, jak to kdo uchopí. Může jít například o používání kostek různých barev, nebo ty jednotlivé kostky prostě budou mít různobarevné stěny. Nebo může jít i o karetní barvy :)

Případně by někdo mohl zajít ještě dál a barvy by se objevovaly i v osobních denících. Třeba i jako pro "hodnocení" skillů. "Plavání mám červeně, běhání modře, ..." a při levelení by se barvy nějak mohly měnit jedna na druhou. (Viz třeba terraformace v Terra Mystice :)) Jestli nikdo s ničím takovým nepřijde, tak takovou hru udělám sám :D
Je vidět, že nejpodobnějším směrem jako já, šel Crowen (Somnium + barvy rodů v Somniu One), i když já bych ty barvy chtěl zvýraznit prostě ještě nějak víc... Dále děkuji, že se toho pěkně chopili Bubák (barvy kimona, losovacích žetonů, barvy uzlů ve stromu ve vyhodnocovací mechanice) a Björn (losování papírků v odstínech šedi - ano, i "prosté" odstíny šedi mě napadly a myslím, že i to je zajímavé). Barvy použila ve svojí hře i Nekra (losování barevných šátků), takže i té děkuji.

Co říci na závěr? Doufám, že si z toho každý něco odnesl (nápady, postřehy, myšlenky, radost z tvorby, ...) a že se všechny hry (nejenom ty vítězné) ještě vylepší a dovedou do stavu, při kterém si každý, komu tu hru ukážete, řekne: "Jo, to je dobrá hra. To bych si vážně chtěl zahrát," což pro vás pro všechny autory bude ta největší odměna.

Ještě jednou všem díky a třeba u dalšího ročníku zase na viděnou! :)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti