RPG Kuchyna 2016

Soutěž v tvorbě RPG začíná 26. února 2016!
Odpovědět
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od crowen »

Uzávěrka Kuchyně 2016 je 13.3.2016 :!:

Obrázek

Kompletní pravidla a plné znění najdete ZDE. Přejeme vám hodně štěstí při kuchtění!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od OnGe »

Mě už se do toho nějak nechce...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Korhul »

Well, mě napadlo, jestli místo her třeba nezkusit tvorbu dobrodružství... Jenže to má samozřejmě celou řadu problémů a muselo by se dobře promyslet zadání tak, aby to bylo hodnotitelné. Pokud by to vůbec šlo nějak udělat. Ale to je jen takový návrh, nikomu to nevnucuju a při nejlepší vůli nemám čas to ani organizovat )
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Jerson »

Tvořit jiné věci do RPG Kuchyně jsme zkoušeli v RPG Dílně. Poprvé dobré, podruhé se nikdo ani nepřihlásil (mám ten dojem).
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Nekra »

Doufám, že RPGK 2016 bude :).

Ohledně výsledků - tam si myslím, že je to záležitost koordinace a vnitřního vzájemného donucování se porotců uvnitř.
Prostě když si porotci stanoví harmonogram a donutí se ho dodržovat, tak výsledky budou včas/brzo (dle harmonogramu).
Když takhle vnitřně organizovaní nebudou, tak termín nebo vůbec vyjádření výsledků je nejisté (a my zvenku s tím nic nenaděláme).

OnGe: Však tě nikdo k účasti nenutí. Nebo snad ano? :o

Jerson: Ano, závisí to taky na tom, co (by) se mělo podle zadání tvořit. Myslím, že jsem někam pak psal, co mne odradilo od vytváření skupiny zajímavých postav - obtížnost (a pro mne z toho plynoucí ztráta zábavnosti), protože si pod zajímavou skupinou nepředstavuju souhrn zajímavých jednotlivců, ale množinu jednotlivců, mezi nimiž jsou zajímavé vztahy (což udělá zajímavou "tu skupinu") - vyžadovalo by to hodně (fakt hodně) přemýšlení, aby to dávalo smysl. Kde pod "dávalo to smysl" myslím "dávalo to smysl aspoň mně v době, kdy to sesmolím", protože ty bys tam nějaké chyby a nelogičnosti našel vždycky.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od OnGe »

Nekra píše:OnGe: Však tě nikdo k účasti nenutí. Nebo snad ano? :o
Počkej, myslíš že ta otázka, jestli v únoru vaříme, byla jenom řečnická?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Nekra »

No, tak to sice asi úplně ne, ale chápal jsem ji přeneseně ve smyslu "Má smysl letos pořádat RPG Kuchyni?".
Prostě samo o sobě to, že konkrétně ty se účastnit nechceš, není důvod, aby se RPGK nekonala. Nevím teda, kolik lidí se považuje za "dost pro smysluplné konání", ale stejně mi to přišlo hlavně jako vybízení k ohlášení, kdo by měl zájem.
(Teda ve stylu "Hlašte se, kdo se chce účastnit, když vás bude dost, tak se třeba někdo organizace ujme.".)

Na druhou stranu, dobrá připomínka - od "stálých" soutěžících se možná účast předpokládá defaultně, takže to "vyvinění se z účasti" u tebe dává smysl.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Tindo »

A co třeba spojit všechny soutěže do jedné. Dát ingredience a nechat na tvůrci, jestli bude tvořit rpg, dobrodružství, setting, předmět, postavu, deskovku, larp, ...
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od crowen »

Tindo píše:A co třeba spojit všechny soutěže do jedné. Dát ingredience a nechat na tvůrci, jestli bude tvořit rpg, dobrodružství, setting, předmět, postavu, deskovku, larp, ...
To je blbost, to ako keby si nechal kulturistu, sprintera, baletku a lyziara sutazit o najlepsieho plavca
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Nekra »

Tak spojitost by to mělo - ty ingredience.

Výhody:
*Možná větší účast (lidi, co nemusí jeden "typ" věci pro hraní, by si vybrali jiný)
*Větší variabilita a volnost tvoření (neohraničeno žánrem či druhem výtvoru)
*Možná menší "spotřeba" porotců (jako méně potřebných lidí - a možná menší námaha, než v případě porotcování "všech soutěží" jinak)

Nevýhody:
*Obtížnější porovnávání různých druhů výtvorů (RPG s RPG a deskovka s deskovkou se porovnává snáze než RPG s deskovkou, settingem, postavou, LARPem a magickým předmětem)
*Méně soutěží pro kreativní/nadšený lidi (subjektivní - možná jsem jedinej, ale bavilo by mne vytvářet na ingredience RPG i deskovku. Jen nevěřím, že bych obojí sesmolil ve stejným 14denním termínu - a na stejný ingredience.)

Hlavně to obtížnější porovnávání může být dost zádrhel. Už takhle není o post porotce nějaká dračka, tohle by mohlo odradit i lidi, co jinak jsou ochotni RPG nebo deskovku hodnotit z postu porotce.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od York »

Jsou vůbec porotci k něčemu dobří? (Tedy kromě toho, aby se tu pak ještě po roce mohla odehrávat fraška na téma, jestli už konečně hodlají dodat hodnocení, když se k tomu zavázali).

Přijde mi, že smysluplný feedback stejně dostanete jedině od ostatních účastníků, případně od aktivnějších kolemčtoucích. Feedback, který dorazí za půl roku, je imho už úplně k ničemu, protože tou dobou už autor tuší jen velmi rámcově, co vlastně napsal.

Myslím, že zrušením poroty a zavedením místo toho role "tvůrce ingrediencí" může soutěž jen získat. Hodnocení lze snadno realizovat anketou, kde bude moci hlasovat každý, kdo bude mít chuť hodnotit.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od OnGe »

York píše:Myslím, že zrušením poroty a zavedením místo toho role "tvůrce ingrediencí" může soutěž jen získat. Hodnocení lze snadno realizovat anketou, kde bude moci hlasovat každý, kdo bude mít chuť hodnotit.
Tohle mi přijde jako neschůdnější cesta. Vážně, čekat rok na nějaké hodnocení, to nemá smysl. To už člověku nic nedá. Půl roku by bylo moc. Největší nevýhodu tu vidím v tom, že nejspíš nedostanou hodnocení všechny hry, ale jen ty atraktivnější, což je trošku škoda, protože ty neatraktivní by to potřebovaly víc. Jak velký je to problém, to je na zvážení. Faktem ale je, že dělat porotu je knedlík, který není pro každého a jak se posledních několik ročníků ukazuje, lidi co by se s ním zvládli poprat tu moc nemáme, takže jít bez poroty bude asi nejlepší.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Nekra »

S tím feedbackem máte pravdu. Mně osobně by tam přesto chyběla ta čísla - ohodnocení, kolik bodů mám za využití ingrediencí, kolik za smyspluplnost (nula), a taky to pořadí. I když by ztrátou/zrušením oficiální poroty by to nejen nemělo "punc oficiálnosti", ale takový hodnocení by už ani nemuselo být možné - je k němu potřeba někdo, kdo si přečte a ohodnotí VŠECHNY hry (či jiné výtvory tvořené v rámci soutěže), což právě porota by měla zaručovat.
Takhle přijdu o možnost být poslední a jistotu, že můj výtvor je největší shit :'(. To je hrůza!
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od Jerson »

Opakuju to tady snad každý rok, ale reakce je pokaždé stejná, takže ... to udělám ještě jednou.

V tvůrcích není až takový problém, ale opravdu nevidím důvod pro vytváření stále dalších RPG. Ani ten důvod, že se na nich tvůrce něco naučí mi už nikdo nemůže vmést do tváře, protože když ani nedostane hodnocení své práce, nenaučí se nic.

Na druhou stranu stačí napsat "pošlete vlastní hex do Drakaru" a máte třináct přispěvatelů a nevím kolik čtenářů (posuzovatelů - nechci psát porotců, ale vyjde to skoro nastejno). Rozhodně dvakrát víc, než kolik měla poslední RPG Dílna s poslední RPG Kuchyní dohromady. To že šlo o společnou (byť neoordinovnaou) práci a nikdo "nevyhrál" určitě ani jednomu z účastníků nevadí, i když i to by se dalo hodnotit, třeba podle toho, kolik lidí ten který hex použilo ve své hře - každý kdo toho dosáhl je vítěz.

(Ale samozřejmě zase může někdo přijít s reakcí, proč kopu do báboviček RPG Kuchyně, když ta soutěž funguje a můžu si uspořádat vlastní. Jen doufám, že letos mi to už fakt nikdo nenapíše.)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyna 2016

Příspěvek od York »

Jerson píše:(Ale samozřejmě zase může někdo přijít s reakcí, proč kopu do báboviček RPG Kuchyně, když ta soutěž funguje a můžu si uspořádat vlastní. Jen doufám, že letos mi to už fakt nikdo nenapíše.)
To stále můžeš, nikdo ti nebrání.
Jerson píše:Na druhou stranu stačí napsat "pošlete vlastní hex do Drakaru" a máte třináct přispěvatelů a nevím kolik čtenářů (posuzovatelů - nechci psát porotců, ale vyjde to skoro nastejno).
Ani tady ti nikdo nebrání udělat to samé. Výsledek ovšem nebude stejný, protože dost pochybuju, že bys tomu dokázal dát jednotnou a hlavně profesionální grafickou úpravdu jako E2.grafik, plus sazbu jako Boubaque (i kdyz to druhé se dá zařídit tím, že se domluvíš s redakcí Drakkaru na tom, že to půjde do Drakkaru).
Jerson píše:Rozhodně dvakrát víc, než kolik měla poslední RPG Dílna s poslední RPG Kuchyní dohromady. To že šlo o společnou (byť neoordinovnaou) práci a nikdo "nevyhrál" určitě ani jednomu z účastníků nevadí, i když i to by se dalo hodnotit, třeba podle toho, kolik lidí ten který hex použilo ve své hře - každý kdo toho dosáhl je vítěz.
Taky si myslím, že smysl RPG kuchyně je hlavně v tom, že to je záminka si zrovna teďka sednout a do pevného termínu něco splodit (celkem dobrá, vzhledem k tomu, kolik let funguje). Což ale ten článek do Drakkaru splnil taky.
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti