[Mimo sutaze][RPG Kuchyně 2015] Valkyra Security

RPG Kuchyně proběhla 21. 2. - 8. 3. 2015
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Mimo sutaze][RPG Kuchyně 2015] Valkyra Security

Příspěvek od OnGe »

York píše:Rámec hry je pevně ohraničený, jsou jím zakázky pro bezpečnostní agenturu od různých zadavatelů. Jsou tam i příklady toho, kdo může být zadavatelem a co může chtít.

Jediné, co u toho vidím jako problematické, je to spojení s osobními cíli postav (kde navíc příklady chybí), o tom jsem psal už výše.
To je zhruba to, o čem jsem mluvil. A moc to nekoresponduje se zaměřením na morálku, neřesti a podobně. Bych čekal, že když je na to takový důraz, že to bude důležité a že by ta hra měla být o tom.

ad. dovednosti naprd pro dokreslení - ok, proč tam pak mám astrofyziku a biologické zbraně (už mě nebavila práce v laborce, tak jsem si radši vybrala kariéru elitní ranařky?) a ne třeba právo, agronomii, košíkářství nebo hru na flétnu? Nemá smysl mechanicky řešit něco, co se ve hře neobjeví.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Mimo sutaze][RPG Kuchyně 2015] Valkyra Security

Příspěvek od Ecthelion »

Komentář do sborníku píše:Crowen je veterán všech Kuchyní a na hře je to vidět – je jasně organizovaná, přehledná a dobře postavená. Pravidla jsou přehledná a v zásadě nemám, co bych jim vytknul. Vypadají, že by měly fungovat bez problémů a hladce. Cyperunková akce v lehce dystopickém světě zní opravdu dobře a klidně bych si zahrál. Výhrad mám jen málo a jsou to v zásadě drobnosti, jako celek hra funguje.

Moje první výhrada směřuje k hlavním hrdinkám – jaký má smysl, že musí jít o ženy? Je to určitý „cheesy" prvek, ale jinak to zatím z mého pohledu smysl nemá. Hry by byla totožná, i pokud by šlo o muže (sice by se to pak nemohlo jmenovat Valkyra, ale hraní by bylo stejné) a protože předpokládám, že většina hráčů budou muži, vnáší to do hry prvek crossgenderu, který může být problematičtější na hraní. Buď bych doplnil nějaká herní témata pro ženy a nápady, jak je hrát, nebo bych se zamyslel, jestli tenhle prvek je pro hraní opravdu potřeba.

Další problém, který vidím, je ten, že ochrana VIP je v zásadě reakce na cizí akci. Postavy musí čekat, než se něco stane a teprve pak mohou jednat. Mohou samozřejmě podniknout nějaké akce, aby se připravily… ale ve výsledku stejně musí čekat na tah protistrany. Vražda, únos, nebo krádež jsou aktivní akce – tam vždy záleží na akci postav – tady je to reaktivní, musí čekat na akce protivníků. Pokud by ochrana VIP byla jen jedna z možných misí, nevadilo by to – na zpestření to není špatné. Pokud ale většina hry bude spočívat právě v této reaktivitě, může to být dost problematické. Seriál Human Target (jako inspirace jinak skvělý) je také postavený na ochraně VIP a po pár dílech museli najít i jiné motivy, protože se ta zápletka dost ohrála.

Jinak hře opravdu mohu máloco vytknout. Je pěkná, dobře zasázená, funguje a nejsou tam nějaké logické boty. Opravdu pěkná a příjemná práce.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů