RPG Kuchyně 2015

RPG Kuchyně proběhla 21. 2. - 8. 3. 2015
Odpovědět
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od boubaque »

Nekra píše:Ten seznam her ke komentování - počítají se i případné komentáře vzniklé před prezentací seznamu? (Jako jestli není "blbost" komentovat bez seznamu.)
Není to blbost, budu počítat body i za komentáře udělené před zveřejněním seznamu (který snad pošlu už dneska), pokud jsou rozsáhlejší (v součtu) než dvě věty :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Nekra »

Jerson: Ale moje mezi ně nepatří, že? (Do auta to není a k ohni taky ne.)
Jinak škoda, s tvojí nabroušenou a drsnou kritikou jsem počítal :(.

Jinak zjištění, že Yorkova hra je v jistém ohledu "lepší", mi připadá poměrně "demotivující".

boubaque: To je dobře. Protože zatím komentuju hlavně proto, že mne k tomu baví se vyjádřit, ne že "musím" kvůli bodům :).
Tohle je ten lepší způsob -nechat lidi komentovat, když je to baví a netlačit je do toho bodama, kdy se z toho stává/stane otravná povinnost.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od York »

Nekra píše:Yorkova hra je v jistém ohledu "lepší"
V jakém a než co?
Nekra píše:mi připadá poměrně "demotivující".
Proč?
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Nekra »

York: Už jsem to někde psal, v nějaký diskuzi ke hře (akorát nevím, jestli k tý mojí, nebo tvojí, nebo morechově11...).

Je lepší než ta moje. Ono to vlastně spolu souvisí. Je nejen jednodušší (tím nemyslím jen na pochopení, ale na zorganizování, kromě kecacích hráčů nevyžaduje vlastně vůbec nic), ale je i víc nevidomo-přátelská. A na tom nic nemění to, že sis při její tvorbě možná neuvědomil, že když hráči nemají deníky a vizuální pomůcky (vlastně vůbec žádné pomůcky), tak ji mohou hrát i nevidomí. Je to přístupnější, přátelštější, na přípravu výrazně nenáročnější. + Nemáš velký psychický blok k vypravěčování, takže JSI schopen vylepšovat svoji hru. Snad každý bude souhlasit s tím, že pouze od počítače/papíru nemůžu udělat dobrou hru a ani pořádný hratelný koncept, protože ta hratelnost se ověřuje praktickými pokusy (=hraním).
Takže "demotivující" mi na tom přijde to, že je v tom tvoje hra lepší, i když sis to nemusel uvědomit.
A to tvrdím jako člověk, s (asi) nejmenšími ambicemi tunitelnosti z "tvořičů". (Možná proto je snadné je ještě víc zabít.)

Zřejmě žárlím, je to jasný? :)

Ale je to dobrá inspirace na příští kuchyni, díky :D.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Ecthelion »

Dovolil jsem si debatu o RPG pro nevidomé oddělit do samostatného tématu. Tady bez obav pokračujte v debatě o Kuchyni a nenechte se rušit. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od MarkyParky »

Jsem chtěl tak nějak dát na vědomí, že protože mám teď hrozný záhul v práci, tak jsem stihl ostatní hry zatím jen prolétnout a získat první dojem.

Ale přesně za týden odlétám na služebku a až se budu nudit na letištích/po večerech na hotelu, tak jsem si dal předsevzetí okomentovat všechny konkurenční soutěžní hry. Tak se těšte ;o)
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Nekra »

Těším.

To přidělení ke komentování teda nebude? (Tím nechci tvrdit, že má být, jen že když bubák ten seznam přislíbil, tak by bylo vhodné alespoň nějaké vyjádření, třeba ve stylu "Pro aktivní komentování ostatních her soutěžícími se od seznamu her ke komentování za body upouští." :) .)
Rozdělit pět her po dvou mezi pět hráčů (každou dvakrát) není těžké, takže to musí vězet někde jinde.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Alef přesunul témata z Kuchyně 2015 do vlastní sekce, takže se vám označily jako nepřečtené. Omlouváme se za technickou nedokonalost... na druhou stranu je to příležitost si všechny hry znovu/poprvé projít a okomentovat. Jejich autoři budou za zpětnou vazbu určitě velice rádi. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od crowen »

Kedy budu vysledky s hodnoteniami? :-)=
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od crowen »

Halooooo :roll:
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Pepa »

Kluci, pohněte na tom :) Vždyť od vaření již uplynulo 5 měsíců!
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od crowen »

Budu vysledky aspon do najblizsej Kuchyne?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Ecthelion »

Přestože jme letos nebyli organizátoři, tak jsme pořád v porotě a tenhle průser je také náš... takže bychom se vám za něj chtěli opravdu omluvit. Vím, že vám to pomůže jak mrtvému zimník, ale vážně nás to velice mrzí. :oops:

Ono, dokud byl termín Sleziny v nedohlednu, tak jsem to pustil ze zřetele a říkal si, že to udělám někdy později... a když se Slezina přiblížila, byla Kuchyně už ze zřetele natolik, že jsem na to úspěšně zapomněl. Po Slezině se posralo, co mohlo, takže v zásadě od té doby jedeme na doraz a bez rezerv... takže minimálně my jsme neměli ani minutu prostor. Ale nic z toho samozřejmě není omluva, takže, aby se to někam pohnulo:

:arrow? Zavazuji se zde veřejně, že přes víkend dáme dohromady alespoň naše hodnocení a pošleme je Bubákovi.

:arrow? Poučení pro příští Slezinu je to, že vyhlašování výsledků by napříště nemělo býti na Slezině, ale nezávisle. Sleziny se začaly termínově posouvat víc a víc a není podle mě udržitelné, aby se to nadále propojovalo s Kuchyní. Dokud se vyhlašovalo v dubnu, bylo to ještě v klidu, ale co je moc, to je moc. Musíme podle mě zvolit pro vyhlášení termín, který bude maximálně do měsíce od konce Kuchyně (budou se pak hůř shánět porotci, ale nedá se svítit). Je to v zásadě výtka, kterou už někteří z vás vznesli, ale tehdy jsem to ještě nechtěl slyšet. Mea culpa. :>:o/
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Nekra »

Překvapuje mne druhá šipka. Copak vyhlašování na Slezině bylo ještě udržitelné, když ne všichni účastníci RPGK na Slezinu jeli?
A tím opravdu myslím "na Slezině", nikoliv "v časovém období blízkém konání Sleziny".
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od OnGe »

Nekra píše:Překvapuje mne druhá šipka. Copak vyhlašování na Slezině bylo ještě udržitelné, když ne všichni účastníci RPGK na Slezinu jeli?
A tím opravdu myslím "na Slezině", nikoliv "v časovém období blízkém konání Sleziny".
Ono někdy snad na slezinu jeli všichni účastníci Kuchyně?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host