RPG Kuchyně 2015

RPG Kuchyně proběhla 21. 2. - 8. 3. 2015
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od York »

Pepa píše:A v jaké podobě by Kuchyně měla být, aby ses chtěl zúčastnit? A proč jsi tu podobu nesdělil před vyhlášením Kuchyně?
Loni nebyl s nesoutěžním příspěvkem problém, takže nebyl důvod navrhovat jakékoliv změny.

To, že mi nepřijde jako dobrý nápad v těhle věcech soutěžit, navíc neříkám poprvé.


ShadoWWWův návrh je super.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od ShadoWWW »

Nic proti návrhu samotnému, ale zase: Proč jsi s tím návrhem nepřišel před vyhlášením Kuchyně? Téma o možné podobě Kuchyně (převážně Kuchyně vs. RPG Chef) tu bylo otevřené dlouho, tak proč jsi otálel? Přicházet s vylepšováky v okamžiku, kdy už ta soutěž běží, je už možná trochu pozdě...
Když ono mě to napadlo až teď, když to tu pročítám. Elegantně by to řešilo i Yorkův problém, který by se chtěl zůčastnit, ale nechce soutěžit. Prostě by nabídl svou hru u jednoho herního stolu v rámci otevřeného hraní Kuchyně, ale hráči by o jeho hře nehlasovali.

Chápu, že pro tento ročník je můj návrh už pasé. Píšu to sem spíš jako námět na příští ročník.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Ecthelion »

ShadoWWW píše:Mám návrh na zlepšení Kuchyně.
Nemůžu si pomoci, ale mě to nepřijde jako návrh na zlepšení Kuchyně, ale jako úplně nový projekt.

Něco podobného jsme plánovali s Bubákem pro Gamecon (neměla to být soutěž jako spíš mnohem víc workshop s přímou zpětnou vazbou), ale nakonec se to zatím z různých důvodů nerealizovalo. Nicméně nápad to byl podobný, takže jako projekt nám to určitě zajímavé připadá.

Pokud jde ale o případnou transformaci Kuchyně do této podoby... tak za sebe říkám rozhodné ne. Nemůžeme přece velké části lidí, kteří se Kuchyně účastní, říci, aby si přijeli do Prahy nebo mají smůlu. Mimopražských/mimobrněnských je v rámci Kuchyně dost natolik, aby se mi ten nápad "vylepšit" Kuchyni tímto způsobem silně nezamlouval.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od OnGe »

York píše:Z toho, co píšeš, mi moc není jasné, proč to teda vůbec bodujete.
Protože někdo zas chce zpětnou vazbu a bodování spolu s komentářem jsou na to dost dobré. Tím někdo myslím třeba sebe.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Pepa »

York píše:Loni nebyl s nesoutěžním příspěvkem problém, takže nebyl důvod navrhovat jakékoliv změny.
Tak jako letos s nesoutěžním příspěvkem asi taky není problém. Ale proč se zase jako stavět do pózy: "V tomhle by se nemělo soutěžit, ale přesto si zasoutěžím?"
York píše:ShadoWWWův návrh je super.
Návrh to je super, nicméně Ecthelioni žijí v Německu, Crowen je v Dublinu a budou také příspěvky ze Slovenska. Takže realizace toho je pak asi dosti obtížná. Napadá mě snad jedině chata (Slezina), kam se to (ideálně) všechno "sjede" a odehraje a ohodnotí se to tam...
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od ShadoWWW »

Pokud jde o dostupnost, dá se to řešit Roll20.

Přijde mi ale, že lidé, co tomu věnují tolik času a energie a splodí hru, mají eminentní zájem o zpětnou vazbu a třeba by přijeli moc rádi. Je fakt, že je to jen můj dojem a cucám si ho z prstu, pro tvrdá data by byla nutná anketa.

Založit kvůli tomu nový projekt imho nemá smysl. Těch autorů RPG tu není tolik, aby se každý rok vytvářely hry pro dva identické projekty, jen s jiným vyhodnocováním. Už sehnat autory pro RPG dílnu je problém, protože případní autoři jsou zaměstnaní Kuchyní.

Jiná věc je, že alternativně by to mohl být doplňek Kuchyně. Něco jako další kategorie Kuchyně. V jedné by se soutěžilo u zeleného stolu a druhá, třeba jen doplňková, kategorie by byla soutěž v onom hraní. Něco jako Miss sympatie.

EDIT: Slezina jako místo pro daný OG mi přijde jako super nápad.
Naposledy upravil(a) ShadoWWW dne 26. 2. 2015, 12:59, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od York »

Pepa píše:Ale proč se zase jako stavět do pózy: "V tomhle by se nemělo soutěžit, ale přesto si zasoutěžím?"
Na to už jsem odpověděl:
York píše:Na druhou stranu je zjevné, že tím, že to je ohraničené nějakým pevným rámcem a společným nadšením, to celé má nějakou přidanou hodnotu. Většina přispěvatelů by bez RPG kuchyně nejspíš vůbec nic vytvořit nezkusila. Zároveň to dává přidanou motivaci čtenářům - i já jsem četl pár her z RPG kuchyně, které bych za jiných okolností nejspíš nečetl, čistě proto, že jsem se taky poloúčastnil.

Takže pokud je možnost využít toho, co na RPG kuchyni považuju za dobré a nemuset dělat to, co se mi na ní nelíbí, budu rád.
ShadoWWW:
Nikdy se nesejdou všichni na jednom místě, já třeba zase nejezdím na Slezinu. Podstatné imho je, aby se ty hry hrály, klidně na několika místech v různých sestavách. Praha, Brno, Slezina a internet mi všechno přijdou jako rozumná místa, kde to lze zrealizovat.
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Insolitus »

Prosim vás lidi, přestaňte už nutit Yorka do odevzdání soutěžního příspěvku. Jako ano, nechápete proč je to pro něj rozdíl odevzdat soutěžní/nesoutěžní příspěvek. Prostě zkuste respektovat, že to vidí jinak.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od OnGe »

Já to respektuju, ale chtěl bych to i pochopit...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od boubaque »

Tak jen aby to bylo zřejmé:

Nesoutěžní příspěvek není problém. Nemá smysl někomu zakazovat, aby něco tvořil jen proto, že nechce být bodovaný.

Jen prostě (evidentně) mnozí z nás nechápeme - ani po tom vysvětlení - v čem přesně je problém (a tedy jestli se to třeba dá příště nějak změnit).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Insolitus »

Myslim si, dle toho jak chapu co York napasal, ze se, pri achovani stavajiciho ducha kuchyme, nic znenit nedda. A hlavne ze o to York ani nijak nestoji.
Ale spis mam pocit, ze ho svymi otazka zenete do situace, kdy musi branit svuj postoj proti presile, a to je prijemne malokomu.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od York »

Insolitus píše:Myslim si, dle toho jak chapu co York napasal, ze se, pri achovani stavajiciho ducha kuchyme, nic znenit nedda. A hlavne ze o to York ani nijak nestoji.
Ale spis mam pocit, ze ho svymi otazka zenete do situace, kdy musi branit svuj postoj proti presile, a to je prijemne malokomu.
Jo, to je velmi přesné shrnutí, díky.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od OnGe »

Stále se motám okolo pěti stránek a nějak je to čím dál větší psycho :eyecrazy: (aneb "pořád to stříhám a pořád je to krátky")
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od crowen »

Ako ste na tom, kto planuje nieco odovzdat? :-)=
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od MarkyParky »

Já s jistotou odevzdávám.

Jen mechaniku nemám otestovanou na lidech, v podstatě to píšu z hlavy a doufám, že se to bude chovat jak má...
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti