RPG Kuchyně 2015

RPG Kuchyně proběhla 21. 2. - 8. 3. 2015
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Přemýšleli jsme s crowenem, že bychom příští ročník zorganizovali jako jazykovou mutaci Gamechefa.

Obrázek

Gamechef (kterým se Kuchyně při vzniku inspirovala) se za poslední dva roky transformoval a probíhá souběžně v několika jazykových mutacích (letos to byly - angličtina, francouzština, italština, brazilská portugalština, ruština, korejština a polština - s tím, že se plánovaly, ale nakonec neuskotečnily další mutace jako slovinská). Přemýšleli jsme, jestli by nebylo zajímavé zase Kuchyni spojit s Gamechefem...

Co by to znamenalo v praxi? V zásadě to, že by se Kuchyně posunula do jiného termínu, ingredience by nevybírala naše organizační sekce, ale byly by totožné pro všechny jazykové mutace Gamechefa (pro celou soutěž)... a jinak by vše ostatní zůstalo víceméně stejné - která hra je nejlepší by řešila porota a vítěz by měl svoje jméno uvedené v rámci Gamechefových stránek. Vítězné hry byly letos přeloženy do angličtiny a hlasováním všech koordinátorů jazykových mutací se určil světový šampion, kterým letos byli vítězové korejské sekce.

:?: Co myslíte? Bylo by to zajímavé? Nebo je to ptákovina a raději bychom Kuchyni měli držet jako samostatnou zavedenou soutěž?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Naoki »

imho všemi deseti pro. Když už se vytváří kvalitní produkty v místní scéně, tak ať maj šanci se prosadit i světově :)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Aljen »

Mne sa tato idea hodne paci :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od MarkyParky »

Mě se taky líbí ;o)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Antharon »

tiež som za!
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

tak to vyzerá, že na rok máme gamechefa :>;o)
ešte aby vyšla dosková kuchyňa, nech sa udrží odkaz pre budúce generácie :)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od OnGe »

Takže se nám srazí doba na přípravu na 9 dní? Trochu rána do vazu.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

To je pravda, čas na tvorbu her se zkrátí na dva víkendy a týden mezi nimi... ale nepřipadá mi to jako zase až tak brutální překážka. :think:

Další nevýhoda samozřejmě je, že teď si Kuchyni tak trochu řešíme po své libovůli, připojení ke Gamechefu znamená velký závazek pro organizátory, kteří by museli vše ohodnotit a dodat v přesných termínech, se kterými nejde hýbat (jak to jinak často děláme :oops:). Takže je otázka, jestli pak nějaké porotce najdeme. $lol$
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od OnGe »

Ecthelion (neprihlasen) píše:To je pravda, čas na tvorbu her se zkrátí na dva víkendy a týden mezi nimi... ale nepřipadá mi to jako zase až tak brutální překážka. :think:
Pokud si na to chceš vzít dovolenou, nebo nemusíš 5-7 dní strávit něčím úplně jiným, tak asi neni. Pro mě je to celkem stopka.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Pepa »

Obecně se mi myšlenka "vyrazit s hrami do světa" líbí, ale jelikož by se v Kuchyni mnohé a mnohé měnilo, zeptám se v opačném gardu (tak, jak jste se ptali vy mě): "Proč má Game Chef nahradit RPG Kuchyni? Proč nemá být navíc?"
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Pepa píše:Obecně se mi myšlenka "vyrazit s hrami do světa" líbí, ale jelikož by se v Kuchyni mnohé a mnohé měnilo, zeptám se v opačném gardu (tak, jak jste se ptali vy mě): "Proč má Game Chef nahradit RPG Kuchyni? Proč nemá být navíc?"
Moze byt naviac, ale neviem, ci by to ludia zvadali. Ja som skusal spravit GF, ale nakonieco som to nedal (praca, deti, zena atd :-) a dva vikendy s pracovnym tyzdnom uprostred su malo, ak clovek nema cas vyhradeny specialne na GF)
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Nekra »

Jsem pro to, aby Kuchyně stále zůstala Kuchyní, tak jak je. Jestli si k tomu ještě přiberete Game Chef, to mi nevadí, ale důrazně se ohrazuji proti tomu, aby Kuchyni nahradil. (A to i když se mi letos nepovedlo dát dohromady RPG.)

Kromě kratšího období a menší variability v ingrediencích (Kuchyně skýtá víc možných kombinací) se dost ztrácím na jejich stránkách. Hlavně nevím, kde tam hledat takové ty "právní" náležitosti - jaký souhlas s použitím jim posláním hry soutěžící dává, jestli se pro účast vyžaduje nějaká licence (ne nutně CC) a takové věci. Proto se mi je taky zatím nepovedlo najít.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Insolitus »

Pravda je, že 9 dnů je oproti 14 (nebo dokonce 16) výrazné zkrácení.
Přesto bych byl proto, to příští rok zkusit.
(nakonec pokud to bude nahov** tak se můžeme opět trhnout)
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Nekra »

No, nechápu to "náhlé" horování za to uspořádat GameChef místo Kuchyně, když u dřívějších příspěvků za uspořádání něčeho místo Kuchyně se ozvaly kritické hlasy, aby se to radši uspořádalo navíc a Kuchyně zůstala, tak jak je.

Takže mne překvapuje, že jsem tady asi zatím jediný hlas pro zachování Kuchyně tak, jak je. Pokud Kuchyně ve stávajícím formátu bude zachována, tak mi nevadí, když si uspořádáte GameChef. V případě, že by měla být jenom jedna z těchto akcí, důrazně hlasuju pro Kuchyni ve stávajícím formátu (výběr z 5ti slovních ingrediencí (+ 3 obrázkových), 3-4 mechanická omezení, čas na tvorbu 2 týdny).
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Insolitus »

Já myslím že to chápeš špatně. Nejde o rušení či nahrazování Kuchyně, ale o návrh drobné úpravy provedení, aby se některé Kuchyňové hry mohli lépe dostat do světa a k uším, očím a stolům většího počtu lidí. To je třeba to, co mě se na celém tom návrhu líbí.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host