Playtest soubojáku

Dakara: diskuse ke hře v duchu Shadowrunu bez technologie ve středověce laděném fantasy prostředí

Moderátor: York

Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše: 12. 8. 2019, 16:48 Já tu vůbec nejsem. Všechno je v pravidlech.
Já ta pravidla četl, jen se ujišťuju, abych to celý nehrál blbě. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

eerieBaatezu píše: 12. 8. 2019, 16:44To kladivo je jednoruční a bězně k němu používáš štít. Skáčeš na něj s tím kladivem napřaženým v obouch rukách, nebo v jedné ruce a k tomu ještě nějak držíš štít?

Máš +1 k hodu, protože jsi se připravil k přepadu, zatímco skřet se nestačil pořádně vzpamatovat, jak rychle se to všechno sehrálo.
(Yorku:?: Skřet už -1 za to, že je překvapenej nedostane, že ne? Jenom Gorondar +1 za to přepadení? A něco jako aktivní a pasivní obrana jako DrD tu taky není, že ne? Prostě si Skřet hodí na Finesu + 1k6?)


A co dělají Naria a Kara?
Gorondar: Já ho chci srazit na zem, strčit mu kladivo pod nos a přinutit ho, aby mi řek', co se to tu sakra děje.
Takže se na něj navalím štítem, aby to měl těžký, kdyby se rozhodnul mě něco zabodnout pod žebra.

Jo, a je zadejchanej, nečekal mě, a navíc na něj vletím z vejšky, což se na srážení vyloženě hodí, nemělo by se to nějak posčítat?


(Kara facepalmuje nad banzai trpaslíkem, Naria se tváří jako ninja a hledá si přehledné místo ke střelbě na kohokoliv, i když ještě neví, na koho.)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pieta píše: 12. 8. 2019, 17:00Gorondar: Já ho chci srazit na zem, strčit mu kladivo pod nos a přinutit ho, aby mi řek', co se to tu sakra děje.
Takže se na něj navalím štítem, aby to měl těžký, kdyby se rozhodnul mě něco zabodnout pod žebra.
Ok.
Pieta píše: 12. 8. 2019, 17:00Jo, a je zadejchanej, nečekal mě, a navíc na něj vletím z vejšky, což se na srážení vyloženě hodí, nemělo by se to nějak posčítat?
[Můj tok uvažování:
1. Tohle bych klidně vyhodnotil old-schoolově a prostě bych řekl, že se ti to povedlo, bez hodu. Je tam tolik nevýhod pro toho skřeta, a Gorondar měl oproti skřetovi hlavní výhodu, že situaci sledoval, skřet nevěděl nic.
2. Ale protože nevím, zda to není proti duchu pravidel (asi spíš ne, když je to "Dračák podle staré školy" :D), tak bych možná hodil. Ale jen proto, zda nepadne nějaký critical fail, který by to celé hodil někam, jakože... prostě critical fail, no. To se dycky vymyslí nějaká prasárna. $lol$
Jenže vzhledem k tomu, že tady critical faily nejsou, tak to nemá smysl.
3. Ale protože tu jde o množství úspěchů nad oponentem, tak si hodíme.
3a. Akorát je otázka, zda dobrý hod na skákání na někoho pomáhá při vyslýchání. V duchu old-schoolu to jako GM říct můžu, ale v pravidlech nic takového nečtu.
3b. Takže si hodíme a uvidíme, jak to odinterpretujeme... Třeba hodíš tolik, že mu rozmáčkneš hlavu, jak na něj padneš. $lol$ Počkat, může se to vlastně v tomhle systému stát, když to nebyla Tvá intence? $D]

Hoď si s bonusem +3. ("Postihy a bonusy za výhody nebo nevýhody stejného druhu se nesčítají." Str.26.) +1 za jeho indispozici - běžel do kopce, sotva popadá dech, +1 že neví, co se děje, +1 za to, že máš připravenou fintu.

Pieta píše: 12. 8. 2019, 17:00(Kara facepalmuje nad banzai trpaslíkem, Naria se tváří jako ninja a hledá si přehledné místo ke střelbě na kohokoliv, i když ještě neví, na koho.)
Narii stačí udělat pár kroků křovím a docela přehledně vidí na celou situaci.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

Připomenu místnost pro házení a staty postav (jsou v prvním příspěvku):


Válečník Gorondar
(trpaslík)
Fyzička 3, Finesa 2, Duše 1, 8 žt

Ošetřením vrátí 2 žt.

Jednoruční kladivo (těžká zbraň): zranění 2
Štít (kvalita 1)
Těžká zbroj (kvalita 2)


Hraničářka Naria
(elfka)
Fyzička 1, Finesa 3, Duše 2, 6 žt

Ošetřením vrátí 2 žt.

Dlouhý luk (Finesa, zranění 2, dlouhý dostřel)
Dýka (lehká zbraň, zranění 1)
Lehká zbroj (kvalita 1)

Uzdrav zranění (vyléčí 2 + k6 životů, sesílání 1 minuta)

Kouzelnice Kara
(hobitka)
Fyzička 1, Finesa 2, Duše 3, 5 žt

Hůl (lehká zbraň, zranění 1)

Zelený blesk* (střední dosah, 1-2 cíle, zranění 3kz) *Járak bárak*
Magický štít (krátký dosah, +1 k obraně) *Magomágen*
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

Ještě pro připomenutí jak funguje rollz.org:

Tohle hodí k6 + něco (v hranatých závorkách je, co se má hodit a přičíst):

Kód: Vybrat vše

Fyzička 3 + 3 za výhody + k6: [d6 + 6]

A tohle je hod čtyřma kostkama zranění (E4 na konci znamená, že to je úspěchový hod proti cč 4):

Kód: Vybrat vše

Zranění kouzlem (4kz): [4D6E4]
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

Gorondarovo kladivo mezidruhové komunikace (Fyzička 3 + 3 za výhody + k6): [ d6 + 6 = 11 ]
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Indisponovaný zmatený skřet (Finesa 2 + k6): [ d6 + 2 = 3 ]

To je 8 rozdílu, to jsou 3 úspěchy.

Vyskočil jsi a díky převýšení jsi (1. úspěch) na skřeta poměrně tvrdě dopadl a povalil jsi ho na zem. Ten vyhrkl, a setrvačností tvého skoku jste se svezli několik sáhů po svahu. Skřetovi se za krk pod zbroj dostala hlína a nějaké jehličí, ty jsi se ale (2. úspěch) udržel na něm a máš ho pořád přimáčknutého štítem k zemi, může se sotva hýbat a vypadá otřesený.

Co chceš dělat s třetím úspěchem?

Pokud si všechny úspěchy popisuje hráč, tak můj popis ignoruj a popiš si to. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

Gorondar: Za třetí úspěch se pomalu a hlasitě ptám "co se to tu sakra děje?" Asi na to nepotřebuju úspěch, ale když už ho mám...
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

[No to je to, no. Taky nevím, co s tím třetím úspěchem. Zda ho nějak zahrnout do vyhodnocení toho výslechu nebo co.]

Skřet má zatím vyražený dech a lapá po něm. Jak jste žuchli a jeli svahem, udělalo to docela rámus, jak vyhrknutí skřeťáka, tak praskání porostu...

Co dělá zbytek družiny?
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

To záleží. Gorondar byl jediný, kdo v tomhle kole hlásil nějaký zásadní záměr. Už začíná další kolo? Jestli jo, tak myslím, že první hlásíš záměry ty.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Gorondar, pevně držící své kladivo, leží navalený na štítu, který je navalený na skřeťákovi, který stále sotva popadá dech i když to vypadá, že se snaží něco drmolit. Přestože to byla šlupka, jak trpaslík na skřeta dopadl a jejich společný sešup pár sáhů po svahu přelámal nějaké to větvoví, vypadá to, že si vás nikdo nevšiml (vezmu to jako 3. úspěch).

Jak skřetovo hrhlání přestává Gorondara bavit, zvedá hlavu a vidí před sebou bojovou scenérii trochu víc zblízka. Dva ležící skřeti a vrk nejeví známky života, zato jejich výrazy jeví stopy patrného děsu.

Skřeťák s kopím už stojí před sesílačem, stále otočený proti Stínu, kopí zdvižené na obranu, má nejistý výraz, něco na svého druha štěká, chvěje se.
Skřetí šaman mezi tím opět cosi brblá.

Stín pluje vzduchem směrem k nim, kostlivá pařáta napřažena k úderu.

V tom si Gorondar všímá, že z krypty napravo vystupuje další Stín.

Co kdo děláte?
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

"Gorondare, už toho chlápka nech bejt, máme jiný problémy. Ty stíny jsou nějaký nemrtvý," ozvalo se polohlasem z křoví.

Gorondar: "Skulím se ze skřeta a zpátky na nohy, vyrazím k prvnímu stínu. Až dojdu tak nějak rozumně blízko, tak vyrazím bojový křik a vyběhnu na něj. Ale kreju se za štítem, nerad bych, aby se mě dotknul nebo po mě něčím hodil. Nebo plivnul, nebo tak něco. Tfuj."

Kara: "Jdu za Gorondarem. Cestou pošlu ležícímu skřetovi omluvný úsměv. Až budu na dosah obou stínů, sešlu blesk."

Naria: "Střílím zpoza křoví..."
Kara: "... jako vždycky..."
Naria: "... jako vždycky. Na toho bližšího, určitě už bude trochu načatej."

Nevím, jak to tam vychází se vzdálenostma, rychlostma, atd. Naria předpokládám s lukem dostřelí, Kara má s bleskem střední dosah, to nevím, Gorondar začíná vleže a musí se zvednout a doběhnout tam.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pieta píše: 10. 9. 2019, 14:56Gorondar: "Skulím se ze skřeta a zpátky na nohy, vyrazím k prvnímu stínu. Až dojdu tak nějak rozumně blízko, tak vyrazím bojový křik a vyběhnu na něj. Ale kreju se za štítem, nerad bych, aby se mě dotknul nebo po mě něčím hodil. Nebo plivnul, nebo tak něco. Tfuj."
A úmyslem je co?
Pieta píše: 10. 9. 2019, 14:56Kara: "Jdu za Gorondarem. Cestou pošlu ležícímu skřetovi omluvný úsměv. Až budu na dosah obou stínů, sešlu blesk."
Tzn. že ho sešleš na oba?
Pieta píše: 10. 9. 2019, 14:56 Naria: "Střílím zpoza křoví..."
Kara: "... jako vždycky..."
Naria: "... jako vždycky. Na toho bližšího, určitě už bude trochu načatej."
Střílíš na bližšího Stína nebo skřeta?
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

eerieBaatezu píše: 28. 9. 2019, 12:24A úmyslem je co?
Já myslel, že Kniha sv. Yorka praví, že v téhle fázi stačí říct, do koho se pouštím, a ne, co přesně mu chci provést. Ale pravda je, že PJ jsi ty. (:
Nic složitého, jen do něj sekat.
eerieBaatezu píše: 28. 9. 2019, 12:24Tzn. že ho sešleš na oba?
Jo.
eerieBaatezu píše: 28. 9. 2019, 12:24Střílíš na bližšího Stína nebo skřeta?
Stín.

(Hlavně mi jde o to, že nevím, v jakém pořadí se to všechno semele, protože každá z postav má jiný dosah útoku a jinou polohu, takže možná Kara sešle blesk dřív, možná až po Gorondarovi...)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pieta píše: 29. 9. 2019, 08:24 Já myslel, že Kniha sv. Yorka praví, že v téhle fázi stačí říct, do koho se pouštím, a ne, co přesně mu chci provést. Ale pravda je, že PJ jsi ty. (:
Nic složitého, jen do něj sekat.
Jo, ajo. Berme teda, že se k němu chceš přiblížit. Co přesně uděláš se uvidí po tom. Jde o to, že jak hrajeme PbP, tak mi asi probliklo hlavou, co chceš vlastně dělat, než se Tě znovu v dalším postu ptát, když v něm třeba budu už vyhodnocovat, jak Kara sesílá blesk.
Pieta píše: 29. 9. 2019, 08:24Stín.

(Hlavně mi jde o to, že nevím, v jakém pořadí se to všechno semele, protože každá z postav má jiný dosah útoku a jinou polohu, takže možná Kara sešle blesk dřív, možná až po Gorondarovi...)
No, na tohle si musím zvyknout, že taky vlastně nevím, kdy se co stane.


Takže...

Zatím co Gorondar běží ke Stínu, ten máchá smrtlivou pařátou po skřetovi s kopím.
(Teď mě napadá zajímavá věc, skřet s kopím se chce krýt, nechce útočit, použije Plnou obranu, jenže si to krytí kopím představuju tak, že on s ním píchá proti nepříteli, takže by mu teoreticky mohl dát damage. :) Ale komplikovat to nebudu, má prostě +1 na obranu a hází si na obranu.)
:arrow? Yorku, útočí Stín na blízko Duší nebo Finesou?

Skřetí šaman domával rukama, z povzdálí se ozvalo zavytí a vzduch po jeho pravici jakoby se zachvěl, když tu náhle z těch hutných vln ovzduší vybíhá statný vlk, který tak jako stíny vypadá, že patří do jiného světa... Obrázek
Má namířeno přímo na Stín, který útočí na skřetího kopiníka a ke kterému běží Gorondar.

Druhý Stín pomalu vyplouvá z portálu krypty.

Naria má na první Stín zamířeno (Dej si +1 k hodu, protože Kara určitě jen tak neseděla v křoví, ale připravovala se na případnou akci. Dej si -1, protože jde o Střední vzdálenost.) Hoď si na útok.

Kara mezitím pronáší zaklínadlo a můžeš si hodit na seslání.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dakara“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti