Playtest soubojáku

Dakara: diskuse ke hře v duchu Shadowrunu bez technologie ve středověce laděném fantasy prostředí

Moderátor: York

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

Eeerie se nabídnul, že zkusí odvést krátký playtest soubojáku pro Dračák podle staré školy*, takže hurá na věc.
* nemusel jsem ho ani moc dlouho mučit :-)


:arrow? Místnost pro házení.

:arrow? Souboják v pdfku.

:arrow? Postavy:
(Testujeme jen souboják, takže sem dám pouze staty, výbavu a schopnosti relevantní pro boj.)

Válečník Gorondar
(trpaslík)
Síla 3, Finesa 2, Duše 1, 8 žt

Ošetřením vrátí 2 žt.

Jednoruční kladivo (Síla): zranění 2
Štít (kvalita 1)
Těžká zbroj (kvalita 2)


Hraničářka Naria
(elfka)
Síla 1, Finesa 3, Duše 2, 6 žt

Ošetřením vrátí 2 žt.

Dlouhý luk (Finesa, zranění 2)
Dýka (Síla nebo Finesa, zranění 1)
Lehká zbroj (kvalita 1)

Uzdrav zranění (vyléčí 2 + k6 životů, sesílání 1 minuta)

Kouzelnice Kara
(hobitka)
Síla 1, Finesa 2, Duše 3, 5 žt

Hůl (Síla nebo Finesa, zranění 1)

Zelený blesk* (střední dosah, 1-2 cíle, zranění 3kz) *Járak bárak*
Magický štít (krátký dosah, +1 k obraně) *Magomágen*


Pokud se někdo chcete chopit některé z postav, směle do toho! Za nerozebrané postavy budu hrát já. Nezabranou (mnou hranou) postavu můžete klidně převzít i v průběhu boje.

* Zelený blesk je pokročilé kouzlo, takže ho normálně kouzelník na první úrovni nemůže umět. Chci ale otestovat útok na víc cílů, takže trochu cheatuju :-)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Dělám Pána Jeskyně, tak kdo se přidá? Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od PardGalen »

eerieBaatezu píše: 30. 1. 2019, 14:45 Dělám Pána Jeskyně, tak kdo se přidá?
:think:
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

eB: Jak dlouho chceš čekat, je na tobě, ale za mě to klidně můžeme rozjet (můžu hrát všechny postavy). Třeba se někdo přidá v průběhu. Hodně mi taky pomůže případný zpětný rozbor - na to ale musí být co rozebírat ;)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jdete lesem...
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

Naria jde první kus před ostatními. Je to hraničářka, takže hledá cestu a naslouchá zvukům lesa, aby mohla ostatní varovat před případným nebezpečím. Kara s Gorondarem jdou za ní a jako obvykle se špičkují:

Kara: "Nestává se ti, že se ti fousy zamotají do křoví? To musí bejt strašně legrační, viset takhle za bradu nad propastí."

Gorondar: "Abych tě tam nepověsil za chlupy na nohou, kecko!"
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

Mno, a co tu teda chcete od případných testerů? Jen tak si hrát, nebo to aktivně zkoušet bourat, nebo něco jiného?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

Pieta píše: 6. 2. 2019, 13:35 Mno, a co tu teda chcete od případných testerů? Jen tak si hrát, nebo to aktivně zkoušet bourat, nebo něco jiného?
Naopak - cíleně se snažit zahrát to podle pravidel as written. Mám nějakou představu, jak se to má hrát a potřebuju vyzkoušet, jestli to z textu dokáže pochopit a aplikovat někdo jiný.

edit: Prostě situace: Pořídili jste si novou příručku, zkoušíte podle ní hrát a nemáte po ruce autora, abyste se ho mohli zeptat, jak to myslel.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zpočátku byl les poměrně řídký, časem ale postupně houstl, začalo přibývat keřů a vysoké tváry v podrostu, popadaných kmenů a všude kam se člověk podívá opony větvoví z listů i jehličí.
Vzduch se zdá být těžší, i světla je méně. Zvuky jakoby docela vymizely.

Krajina je vrásčitá, musíte zdolávat různé propadliny a veliké balvany, prodíráte se jak jen to jde.

Naria ale najednou skrze vší tu hutnou scenérii zaslechne nejasný lomoz...
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

Naria se přikrčí a zašeptá: "Ticho tam vzadu!"

Gorondar s Karou nechají špičkování a rozhlídnou se po balvanech nebo jiných překážkách, za které by se šlo schovat. Všichni budou chvíli potichu poslouchat.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

York píše: 6. 2. 2019, 13:43Naopak - cíleně se snažit zahrát to podle pravidel as written. Mám nějakou představu, jak se to má hrát a potřebuju vyzkoušet, jestli to z textu dokáže pochopit a aplikovat někdo jiný.

edit: Prostě situace: Pořídili jste si novou příručku, zkoušíte podle ní hrát a nemáte po ruce autora, abyste se ho mohli zeptat, jak to myslel.
OK, zkusím to. Dejte mi tak den, abych si ta pravidla přečetl ještě jednou a pořádně, pak se zapojím; dneska se z práce vracím domů oklikou a dorazím až okolo půlnoci, takže moc nestihnu.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

Pieta píše: 6. 2. 2019, 14:06Dejte mi tak den, abych si ta pravidla přečetl ještě jednou a pořádně, pak se zapojím; dneska se z práce vracím domů oklikou a dorazím až okolo půlnoci, takže moc nestihnu.
Co mi psal eerie v pmce, tak zejtra bude celej den mimo a pak bude mít čas tak nějak příležitostně. Zatím se nic pravidlovýho neřeší, takže to asi můžeme klidně dovést na začátek boje bez tebe. Pak se odmlčím a nechám to na tobě. Nikam každopádně nespěcháme a nemělo by to ani bejt moc dlouhý.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od eerieBaatezu »

Uběhne jen pár okamžiků a odněkud z míst před vámi slyšíte tlumený, ale původně asi dost hlasitý a příšerný výkřik.

A najednou i zvuky dupotu a praskání větví napravo od vás...
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od York »

Předávám slovo (a postavy) Pietovi.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Playtest soubojáku

Příspěvek od Pieta »

"Tam snad někoho vraždí," zabručí polohlasem Gorondar a vyrazí směrem k výkřiku. Když se ozve dupot a praskání, zarazí se, pak shodí ze zad tornu, k ruce připne štít a obezřetně vyrazí za hlukem. Rukou ukazuje ostatním, ať postupují s ním.

Kara, najednou velmi tichá, se drží těsně za ním.

Naria, která si právě chválila, jaký našla pěkný kryt, si jen povzdechne, zvedne se a s lukem připraveným v ruce vyrazí za nimi. Nijak nespěchá a nesnaží se je dohnat, a důkladně si prohlíží okolní terén a hledá místa, odkud by byl dobrý rozhled.
Odpovědět

Zpět na „Dakara“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů