Dračák podle staré školy

Dakara: diskuse ke hře v duchu Shadowrunu bez technologie ve středověce laděném fantasy prostředí

Moderátor: York

Odpovědět
York

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 16:05

Pieta píše:
10. 8. 2019, 22:06
York píše:
8. 8. 2019, 14:50
Poznámka:
Pokud se vám v předchozím seznamu něco nezdá, klidně to hrajte jinak. Pokud možno ale neměňte, že luk střílí každé kolo, zatímco kuše se jedno kolo nabíjí. Výměnou za to má kuše větší zranění, takže pokud půjde z obojího střílet stejně rychle, nebude důvod používat luk.
Pořád mám dojem, že změnit půlku věcí na seznamu bude mít pro hru dost zásadní následky, takže to vypíchnutí zrovna rychlostí luku/kuše tu působí fakt dost podivně. Nechceš tam dát spíš obecnější poznámku o tom, že zásahy do toho seznamu můžou zvýhodňovat nebo znevýhodňovat různé zbraně, schopnosti a povolání?
Spíš ji úplně zruším. Beztak si tu Skaven se ShadoWWWem vceku oprávněně stěžují, že je to dlouhý. Tahle poznámka se navíc vůbec netýká boje, ale případných úprav pravidel. K tomu kdyžtak může bejt povídání jinde.

Zrušeno.

York

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 16:22

Pieta píše:
York píše:
8. 8. 2019, 15:19
Škrtej si také obyčejnou munici, pokud od ní máš jen několik kusů.
Tohle působí dost neohrabaně. Spíš bych to formuloval tak, že "obyčejnou munici nepočítej, kromě případů, kdy od ní máš jen několik kusů."
Hodím sem celý text s úpravou kvůli následující poznámce:

Munice
Vzácnou nebo drahou munici, která se při útoku spotřebuje, jako jsou granáty, jedy, magické flakóny a podobně, si vždycky odečítej. Obyčejnou munici počítej, pokud od ní máš jen několik kusů.

Příklad:
Naria má tři vrhací nože. V jednom boji je tedy nemůže hodit víc jak třikrát a když o nějaký z nich přijde, její možnosti to dále sníží. Katka si tedy bude držet přehled o tom, kolik jich ještě má.

Pokud ale používáš snadno dostupnou munici a máš jí tolik, že ji v jednom boji určitě nespotřebuješ, tak prostě předpokládáme, že si ji vždy po boji posbíráš a při nejbližší návštěvě města nebo jiné vhodné příležitosti doplníš.

Příklad:
Dvacet šípů v toulci určitě vystačí nejméně na několik bojů, takže si je Katka po každém výstřelu odečítat nemusí.

Snaž se ale občas zmínit, že si po boji šípy sbíráš, nebo že je ve městě zajdeš nakoupit, aby se to dostalo do hry.

Pieta píše:
(A o kus dál upravil ten navazující text o sbírání atd.)
Co přesně bys chtěl ještě upravit? Však to má pořád stejnej význam, ne?

Pieta píše:
York píše:
8. 8. 2019, 15:51
Když hodíš na úspěch stejně nebo víc než tvůj protivník na úspěch či na obranu, zraníš ho za rozdíl hodů. K tomu se dále přičte zranění tvé zbraně nebo kouzla a odečte se protivníkova zbroj a štít.
To bold je trochu nešikovně formulované, protože to je jen základ zranění, který pak různě upravuješ, a můžeš skončit i tím, že ho nezraníš vůbec. Což bych mimochodem v tomhle místě zmínil explicitně.
Měním to na:

Když hodíš na úspěch stejně nebo víc než tvůj protivník na úspěch či na obranu, zranění spočítáš tak, že k rozdílu hodů přičteš zranění tvé zbraně nebo kouzla a odečte se protivníkova zbroj a štít.

Pieta píše:
York píše:
Příklad:
Naria má Finesu 3, bojuje dýkou se zraněním 1 a chce protivníka zranit.
Katka: „Na skřeta mám pět plus jedna.“
Pán jeskyně se teď Katky nemusí ptát, jaké má zranění zbraně a rovnou může spočítat, za kolik skřeta zranila.
Tady ještě přidej, proč hlásí pět, jinak ten příklad nebude zrovna přehledný.
Měním to na:

Příklad:
Naria má Finesu 3, bojuje dýkou a chce protivníka zranit. Na kostce jí padlo 2, dohromady má tedy 5 a za dýku zranění 1. Řekne to takto:
Katka: „Na skřeta mám pět plus jedna.“

Pieta píše:
York píše:
Přidané zranění
Některá kouzla nebo magické předměty přidávají v případě zásahu další zranění, například 3kz bleskem.
  • Od každého přidaného zranění si zasažený znovu odečte Zbroj proti tomuto druhu zranění.
Tady bych ještě dodal, že se takhle snižuje opravdu jen to přidané zranění, aby někdo neskončil s přidaným zraněním 1 a zbrojí 3 a nemyslel si, že to celkem je -2 od celkového zranění.

V příkladu je zrovna tahle situace, ale šlo by to trochu zdůraznit formulací, třeba "přidané zranění tak nemá žádný efekt".
Tady jsi vyhmátl mimo jiné i to, že tam nebylo řečeno, jestli se znovu odečítá i štít. Takže jsem to rovnou doplnil. Příklad mi přijde jasný. Končí větou "Přidané zranění jí tedy nic neudělalo.", která imho říká to samé.

Měním to na:

Některá kouzla nebo magické předměty přidávají v případě zásahu další zranění, například 3kz bleskem.
  • Každé přidané zranění si zasažený znovu sníží za Zbroj proti tomuto druhu zranění. Štít přidané zranění nesnižuje.

York

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 16:37

Pieta píše:
10. 8. 2019, 22:46
York píše:
9. 8. 2019, 14:52
Zranil jsem ho (za první úspěch) a navíc ji musel pustit (za druhý úspěch).“[/size]
K tučnému - myslel jsem, že o něco dřív se říkalo, že nemůžeš určovat chování protivníka.
Měním to na:

Příklad:
Ork stále drží Nariu za ruku. Na pomoc jí ale přispěchal Gorondar. Pavel proti orkovi hodí dva úspěchy a popíše to takto:
Pavel: „Seknul jsem orka do ruky, kterou drží Nariu (za první úspěch ho zraní), a vrazil jsem do něj, takže ji pustil (za druhý úspěch dostane Nariu z nevýhodné situace).“

Pieta píše:
York píše:
9. 8. 2019, 14:52
Pavel: „Tak si to zopakujeme.“
Tady mi není jasná jedna věc - tady začíná nové kolo, protože Pavel hlásí nový záměr. Ale aby tahle situace nastala, znamená to, že ze skřetů kromě prvního v řadě nikdo další v prvním kole žádný záměr neměl?
Přidal jsem tam doplnění úmyslů protivníků od Pána jeskyně:

Příklad:
Gorondar brání úzký dlouhý most před přesilou skřetů – obvykle to sice bývá práce kouzelníků v šedém plášti, ale Kara si ho zrovna nechala doma, takže ji musel zastoupit.
Pán jeskyně: „Na můstek se skřeti vejdou jen po jenom. Nemají střelné zbraně, takže bojovat s tebou bude vždycky jen jeden, ostatní musejí počkat.
Prvního skřeta Pavel přehodil o 4. Má tedy proti němu dva úspěchy a popíše to:
Pavel: „Vrazím do něj štítem, abych ho trochu rozhodil, a pak mu podrazím nohu. Skřet letí do propasti.“
Pán jeskyně: „Dalšího v řadě to kupodivu neodradilo a vrhá se na tebe.“
Pavel: „Tak si to zopakujeme.“

York

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 16:46

Pieta píše:
York píše:
10. 8. 2019, 16:09
Rozptýlení protivníka
Když se snažíš soupeře rozptýlit, rozhodit či odvést jeho pozornost, tak neházíš na úspěch, protože nikoho neohrožuješ. Pokud ti v tom někdo nezabrání, protivník bude mít v tomto kole nevýhodu.
Tady je výhodnost celé akce závislá na tom, kdy se tahle akce bude vyhodnocovat, o čemž text nic neříká - čím pozdějš v kole to bude, tím menší užitek z toho, a pokud to bude dost pozdě, nemusí být užitek žádný. Tomu sice brání pravidla kolem pořadí vyhodnocování, ale stejně to působí trochu divně.
A co třeba, pokud zahlásím, že někoho rozptýlím, a on reaguje tím, že mi v tom zabrání, třeba tím, že mě srazí ze skály? Pokud by se mu do jeho akce počítala ta nevýhoda, tak jeho záměr automaticky selhal. Pokud se mu počítat nebude, tak zase soupeři neudělám vůbec nic zrovna v té akci, která pro mě z celého kola bude asi nejdůležitější...
Mně to přijde celkem jasný, je tam napsáno: "Pokud ti v tom někdo nezabrání, protivník bude mít v tomto kole nevýhodu." O pořadí házení nemá smysl mluvit, protože se na to nehází. Protivník prostě bude mít v tomhle kole nevýhodu. Když se ti v tom bude někdo snažit zabránit, tak se házet bude. Jsou to zřetězené záměry, takže on si hodí dřív.

Aha - už asi tuším, kde vidíš problém. Otázka je, co se stane, když se budeš snažit znevýhodnit jeho a on se ti v tom bude snažit zabránit...

Obávám se, že to asi nemá řešení. Nebo mě minimálně žádný nenapadá :think:

edit: Asi jedině: "Don't you dare to do such silly things!"

(Tj. napsat tam něco ve smyslu: "Nemůžeš se snažit znevýhodnit toho, kdo ti v tom chce zabránit, protože to by nedávalo smysl"...)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 11. 8. 2019, 16:59

York píše:
11. 8. 2019, 15:11
Pán jeskyně: „Ork se pokusil vstát a tys do něj při tom kopnul, takže se dál válí na zemi. Za svůj úspěch ti přeřízl jeden z popruhů torny.
Tohle působí trochu moc nepravděpodobně, uměle. Co místo druhé věty takhle: "Stihnul se ale po tobě ohnat tesákem a za svůj úspěch..." nebo něco takového? A neříkat přeříznout, spíš přetnout, přeseknout, aby to působilo jako hodně rychlý děj.
York píše:
Protože si ty příklady většinou vymýšlím, nejsou přímo ze hry.
Já chápu, že tu máš trochu rozpor mezi tím říkat to jasně a zřetelně, a dávat příklady toho, jak se to v praxi dělává, tak jen upozorňuju.
York píše:
11. 8. 2019, 15:53
Chtěl jsi jistě říct "úmyslu", že? ;)
Pro mě za mě třeba "zámyslu", na tohle slovíčkaření mě neužije. d-:
York píše:
11. 8. 2019, 16:03
Tohle mi přijde v pohodě. V tu chvíli ani hráč neví, co přesně goblinovi udělá, protože to může klidně vymyslet až potom, co mu padnou nějaké úspěchy. A navíc se může stát, že hráč chtěl třeba původně dát damage, ale přehodí ho moc málo, takže raději než nedat žádnou vymyslí něco jinýho (viz ted příklad, kterej jsem upravoval v jednom z předchozích příspěvků).
Stejně bych tam neříkal, že "ostatně ork ani nemůže vědět". Spíš bych vypíchnul tu potřebu mít v situaci jasno.
"Ork, který stojí před goblinem a chce ho bránit, ostatně ani nemůže vědět, co má přesně Gorondar v plánu. Vidí ale, že má v ruce zbraň a snaží se kolem něj proběhnout ke goblinovi, a může na to reagovat."
=>
"Ork, který bla bla, sice neví, co přesně má Gorondar v plánu, ale ..."
Pieta píše:
To bold je trochu nešikovně formulované, protože to je jen základ zranění, který pak různě upravuješ, a můžeš skončit i tím, že ho nezraníš vůbec. Což bych mimochodem v tomhle místě zmínil explicitně.
York píše:
11. 8. 2019, 16:22
Měním to na:

Když hodíš na úspěch stejně nebo víc než tvůj protivník na úspěch či na obranu, zranění spočítáš tak, že k rozdílu hodů přičteš zranění tvé zbraně nebo kouzla a odečte se protivníkova zbroj a štít.
Pořád ještě to myslím není úplně ono. Takhle se tam ten rozdíl hodů trochu ztrácí uprostřed věty, zaniká.
Co třeba:
Když hodíš na úspěch stejně nebo víc než tvůj protivník na úspěch či na obranu, máš šanci ho zranit.
Základem pro zranění je rozdíl vašich hodů. K tomu se dále přičte zranění tvé zbraně nebo kouzla a odečte se protivníkova zbroj a štít. Pokud je výsledek menší než jedna, protivníka jeho brnění zcela ochránilo.
Nebo tak nějak.
York píše:
Každé přidané zranění si zasažený znovu sníží za Zbroj proti tomuto druhu zranění. Štít přidané zranění nesnižuje.
Ta druhá věta mi akorát přijde hodně strohá.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 11. 8. 2019, 17:02

York píše:
11. 8. 2019, 16:46
Mně to přijde celkem jasný, je tam napsáno: "Pokud ti v tom někdo nezabrání, protivník bude mít v tomto kole nevýhodu." O pořadí házení nemá smysl mluvit, protože se na to nehází. Protivník prostě bude mít v tomhle kole nevýhodu. Když se ti v tom bude někdo snažit zabránit, tak se házet bude. Jsou to zřetězené záměry, takže on si hodí dřív.

Aha - už asi tuším, kde vidíš problém. Otázka je, co se stane, když se budeš snažit znevýhodnit jeho a on se ti v tom bude snažit zabránit...

Obávám se, že to asi nemá řešení. Nebo mě minimálně žádný nenapadá :think:
Právě proto si říkám, že nevím, jestli je to celé dobrá akce, protože "on se mi snaží škodit? Ale já se nenechám!" mi přijde jako naprosto přirozená a očekávatelná reakce.
York píše:
11. 8. 2019, 16:46
edit: Asi jedině: "Don't you dare to do such silly things!"

(Tj. napsat tam něco ve smyslu: "Nemůžeš se snažit znevýhodnit toho, kdo ti v tom chce zabránit, protože to by nedávalo smysl"...)
A co když já řeknu, že ho chci znevýhodnit, a teprve potom on řekne, že mi v tom zabrání? Znamená to, že já musím změnit záměr, ale potom zase on nemá v čem bránit, takže on bude chtít změnit záměr?

York

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 17:49

Pieta píše:
11. 8. 2019, 16:59
York píše:
Pán jeskyně: „Ork se pokusil vstát a tys do něj při tom kopnul, takže se dál válí na zemi. Za svůj úspěch ti přeřízl jeden z popruhů torny.
Tohle působí trochu moc nepravděpodobně, uměle. Co místo druhé věty takhle: "Stihnul se ale po tobě ohnat tesákem a za svůj úspěch..." nebo něco takového? A neříkat přeříznout, spíš přetnout, přeseknout, aby to působilo jako hodně rychlý děj.

Pán jeskyně: „Ork se pokusil vstát a tys do něj při tom kopnul, takže se dál válí na zemi. Stihnul se ale po tobě ohnat tesákem a za svůj úspěch ti přeseknul jeden z popruhů torny. Pořád ti ještě na zádech drží, ale bude se ti s ní teď špatně běhat.“

Pieta píše:
York píše:
Tohle mi přijde v pohodě. V tu chvíli ani hráč neví, co přesně goblinovi udělá, protože to může klidně vymyslet až potom, co mu padnou nějaké úspěchy. A navíc se může stát, že hráč chtěl třeba původně dát damage, ale přehodí ho moc málo, takže raději než nedat žádnou vymyslí něco jinýho (viz ted příklad, kterej jsem upravoval v jednom z předchozích příspěvků).
Stejně bych tam neříkal, že "ostatně ork ani nemůže vědět". Spíš bych vypíchnul tu potřebu mít v situaci jasno.
"Ork, který stojí před goblinem a chce ho bránit, ostatně ani nemůže vědět, co má přesně Gorondar v plánu. Vidí ale, že má v ruce zbraň a snaží se kolem něj proběhnout ke goblinovi, a může na to reagovat."
=>
"Ork, který bla bla, sice neví, co přesně má Gorondar v plánu, ale ..."
Nevadí, že Pavel neřekl, co přesně chce goblinovi udělat, protože z jeho popisu je jasné, že to nebude nic hezkého. Ork sice neví, co přesně má Gorondar v plánu, vidí ale, že má v ruce zbraň a snaží se kolem něj proběhnout ke goblinovi, a může na to reagovat.

Pieta píše:
York píše:
11. 8. 2019, 16:22
Měním to na:

Pořád ještě to myslím není úplně ono. Takhle se tam ten rozdíl hodů trochu ztrácí uprostřed věty, zaniká.
Co třeba:
Když hodíš na úspěch stejně nebo víc než tvůj protivník na úspěch či na obranu, máš šanci ho zranit.
Základem pro zranění je rozdíl vašich hodů. K tomu se dále přičte zranění tvé zbraně nebo kouzla a odečte se protivníkova zbroj a štít. Pokud je výsledek menší než jedna, protivníka jeho brnění zcela ochránilo.
Nebo tak nějak.[/quote]

Když hodíš na úspěch stejně nebo víc než tvůj protivník na úspěch či na obranu, máš šanci ho zranit. Základem zranění je rozdíl vašich hodů. K tomu se dále přičte zranění tvé zbraně nebo kouzla a odečte se protivníkova zbroj a štít. Pokud je výsledek menší než jedna, rána neprošla jeho zbrojí nebo štítem a není tedy vůbec zraněn.

Pieta píše:
York píše:
Každé přidané zranění si zasažený znovu sníží za Zbroj proti tomuto druhu zranění. Štít přidané zranění nesnižuje.
Chtěl bys na ní přivázat mašličku? :)

Strohá je, ale vadí to něčemu? Srozumitelné to podle mě je.

York

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 17:52

:arrow? K zněvýhodnění protivníka:
Pieta píše:
11. 8. 2019, 17:02
Právě proto si říkám, že nevím, jestli je to celé dobrá akce, protože "on se mi snaží škodit? Ale já se nenechám!" mi přijde jako naprosto přirozená a očekávatelná reakce.

A co když já řeknu, že ho chci znevýhodnit, a teprve potom on řekne, že mi v tom zabrání? Znamená to, že já musím změnit záměr, ale potom zase on nemá v čem bránit, takže on bude chtít změnit záměr?
Fakt je, že tohle pravidlo ještě nikdo nikdy nepoužil. Nejspíš to je tím, že o něm hráči nevědí, protože jim to nepřipomínám a pravidla samozřejmě nečtou, každopádně nám ale zjevně nechybí.

A hra je navíc nastavená tak, aby všechny postavy byly v boji srovnatelně použitelné, takže záchytná varianta pro postavy, které nic lepšího dělat nemohou, asi fakt není potřeba.

Takže pryč s tím.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 11. 8. 2019, 18:08

Pieta píše:
York píše:
11. 8. 2019, 17:49
Chtěl bys na ní přivázat mašličku? :)

Strohá je, ale vadí to něčemu? Srozumitelné to podle mě je.
Ber to tak, že ti kritizuju systém, jeho popis, a stylistiku toho popisu zároveň, tak není občas jasné, oč zrovna jde. Tady mi to přišlo, že srozumitelné to je, ale že je to ošklivé.
Co třeba něco jako "... Zbroj proti tomuto druhu zranění, do které už ale nepočítej štít."
S čímž taky nejsem úplně spokojený, no. Ale aspoň to není v tom divném pasivu.
Možná s vysvětlením? Pokud teda nějaké je, sám si nejsem moc jistý, proč se brnění počítá znovu a štít ne. d-:
York píše:
11. 8. 2019, 17:52
Fakt je, že tohle pravidlo ještě nikdo nikdy nepoužil. Nejspíš to je tím, že o něm hráči nevědí, protože jim to nepřipomínám a pravidla samozřejmě nečtou, každopádně nám ale zjevně nechybí.

A hra je navíc nastavená tak, aby všechny postavy byly v boji srovnatelně použitelné, takže záchytná varianta pro postavy, které nic lepšího dělat nemohou, asi fakt není potřeba.

Takže pryč s tím.
Taky to svým způsobem byla v systému výjimka, protože normálně si neházíš, pokud nikoho neohrožuješ, ale dát někomu nevýhodu zní dost jako akce specificky proti někomu.

York

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 18:50

Pieta píše:
11. 8. 2019, 18:08
Tady mi to přišlo, že srozumitelné to je, ale že je to ošklivé.
Stručnost se taky cení.

Pieta píše:
11. 8. 2019, 18:08
Pokud teda nějaké je, sám si nejsem moc jistý, proč se brnění počítá znovu a štít ne. d-:
Zbroj se od toho znova odečítá hlavně kvůli tomu, aby se projevily pasivní rezistence (protože ty se pro zjendodušení řeší stejně jako zbroj). Prostě když máš potvoru odolnou proti ohni, tak má třeba "zbroj 3 proti ohni". A když jí dáš ránu kladivem s přidaným zraněním 4kz ohněm, tak nedává smysl, aby se ta odolnost proti ohni odečetla i od zásahu kladivem, takže se odečítá zvlášť. Štít roli "odolnosti" neplní, takže není důvod, aby se odečítal od každé složky.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 11. 8. 2019, 19:01

York píše:
11. 8. 2019, 18:50
Zbroj se od toho znova odečítá hlavně kvůli tomu, aby se projevily pasivní rezistence (protože ty se pro zjendodušení řeší stejně jako zbroj). Prostě když máš potvoru odolnou proti ohni, tak má třeba "zbroj 3 proti ohni". A když jí dáš ránu kladivem s přidaným zraněním 4kz ohněm, tak nedává smysl, aby se ta odolnost proti ohni odečetla i od zásahu kladivem, takže se odečítá zvlášť. Štít roli "odolnosti" neplní, takže není důvod, aby se odečítal od každé složky.
Jasně, já jen že to s tím zjednodušením vypadá trochu divně.
Když tě seknu hořícím mečem, tak seknutí vykryješ štítem, což sníží zranění, ale oheň tě pak pálí naplno, protože meč už je za štítem.
Když tě seknu hořícím mečem, tak seknutí udělá menší zranění, protože musí projít brněním, a oheň udělá menší zranění, přestože meč už evidentně je za brněním?
Mám trochu problém si představit, jak to celé funguje.

York

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 19:29

Pieta píše:
11. 8. 2019, 19:01
Když tě seknu hořícím mečem, tak seknutí vykryješ štítem, což sníží zranění, ale oheň tě pak pálí naplno, protože meč už je za štítem.
Když tě seknu hořícím mečem, tak seknutí udělá menší zranění, protože musí projít brněním, a oheň udělá menší zranění, přestože meč už evidentně je za brněním?
Mám trochu problém si představit, jak to celé funguje.

Každé přidané zranění si zasažený znovu sníží za Zbroj proti tomuto druhu zranění a štít.

Takhle se to představuje líp?

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 11. 8. 2019, 20:39

Ne, ale aspoň tolik nebije do očí to výjimečné chování. (:

Celkem mi dává smysl, že si ohnivé zranění snížím o odolnost proti ohnivému zranění. Jestli si mám nebo nemám počítat brnění, to mi přijde jako věc vkusu - u hořícího meče si dovedu představit důvody pro i proti. Ale že si mám počítat brnění, ale nemám počítat štít, to mi hlava nebere.

York

Příspěvek od York » 11. 8. 2019, 20:51

Pieta píše:
11. 8. 2019, 20:39
Ne, ale aspoň tolik nebije do očí to výjimečné chování. (:

Celkem mi dává smysl, že si ohnivé zranění snížím o odolnost proti ohnivému zranění. Jestli si mám nebo nemám počítat brnění, to mi přijde jako věc vkusu - u hořícího meče si dovedu představit důvody pro i proti.
Hořící meč stranou - určitě je lepší vběhnout do hořícího domu ve zbroji než nahej (nebo dostat zásah ohnivou koulí). Zbroj se tudíž chová stejně jako odolnost proti zranění ohněm (jen je sundávací, na rozdíl od vrozené odolnosti salamandra nebo něčeho takového).

U přidaného zranění je to holt stejně, protože dělat to jinak by bylo zbytečně složité.

Pieta píše:
11. 8. 2019, 20:39
Ale že si mám počítat brnění, ale nemám počítat štít, to mi hlava nebere.
Ok, budiž to tak, že se odečítá i štít.

Tím ses podloudně zbavil té naprosto nevinné, úžasně stručné věty, btw :-)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 11. 8. 2019, 21:00

York píše:
11. 8. 2019, 20:51
Hořící meč stranou - určitě je lepší vběhnout do hořícího domu ve zbroji než nahej (nebo dostat zásah ohnivou koulí). Zbroj se tudíž chová stejně jako odolnost proti zranění ohněm (jen je sundávací, na rozdíl od vrozené odolnosti salamandra nebo něčeho takového).

U přidaného zranění je to holt stejně, protože dělat to jinak by bylo zbytečně složité.
Ale aby to byl ten správný dračák podle staré školy, měl bys tam přidat nějaké výjimky. Jako třeba že proti bleskům dává kovové brnění zranitelnost. d-:
York píše:
11. 8. 2019, 20:51
Ok, budiž to tak, že se odečítá i štít.

Tím ses podloudně zbavil té naprosto nevinné, úžasně stručné věty, btw :-)
Muahahaha! Fantóm pravidel znovu udeřil!

*dramaticky zavlaje kápí, pak o ni zakopne uprostřed pokusu o dramatické zmizení ze scény*

Odpovědět

Zpět na „Dakara“