Dračák podle staré školy

Dakara: diskuse ke hře v duchu Shadowrunu bez technologie ve středověce laděném fantasy prostředí

Moderátor: York

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Dračák podle staré školy

Příspěvek od York »

Pravidla (pdf).
Souhrn pravidel (pdf).
Bestiář (pdf).
Discord
Webové stránky

Přednáška na Gameconu 2022: Jak vzniká Dračák.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od Vallun »

V LotR.rpg byl Zlatý královnin vějíř jako docela elegantní forma plot imunity...

Jinak já tohle ve všech hrách řešil dohodou...ostatně, když u nás slouží dálnice bez poruchy asi tak 4 měsíce, tak proč by se po stu letech nemohl zaseknout i padací kvádr?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od York »

Vallun píše: 3. 1. 2019, 19:44V LotR.rpg byl Zlatý královnin vějíř jako docela elegantní forma plot imunity...
To mi nic neříká. Můžeš to rozvést?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od Vallun »

Aha, pardon - byla to bylina, co uměla oživovat:)Byla relativně dostupná:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vallun píše: 3. 1. 2019, 19:55 Aha, pardon - byla to bylina, co uměla oživovat:)Byla relativně dostupná:)
A nedělá to hafo WTF svět jako celek?
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od Vallun »

Ani ne, ten svět je trochu pohádkovitější, takže to tam sedne...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jak ani ne? Relativně dostupná bylina co umí oživovat... To asi dělá hafo WTF metafyziku světa.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od Vallun »

Tak odpovídá to "filosofii" toho světa, takže to wtf negeneruje - tahle úroveň uvěřitelnosti není potřebná pro uvěřitelnost světa jako takovou....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vallun píše: 3. 1. 2019, 23:09Tak odpovídá to "filosofii" toho světa, takže to wtf negeneruje
Jak to tedy funguje? Zpracovali autoři, jak se v tom světě chovají lidé a celé civilizace, když tam existuje taková bylina?
Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od ShadoWWW »

Ani nemusí. Nesmrtelní elfové stejně odjíždí umírat na Západ, Kraj je zas podobenství božského Edenu, takže smrt je vnímána ve Středozemi jinak než v reálném světě už implicitně. Kromě Dúnadanů stejně nikdo široko daleko necestuje a i ti Dúnadani jsou téměř nesmrtelní. Jestli bude mít nějaká družina dobrodruhů (kterých tam moc není ve srovnání se Zapomenutými říšemi) nějakou kytku, díky které lze oživit, by bylo většině obyvatel Středozemě buřt, a tak to není nutné nějak zvlášť pitvat.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od Vallun »

Eerie - ta bylina má stejný vliv na podobu civilizacr asi jako dobře fungující zdravotnictví...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od PetrH »

tak jsem si prolistoval dle odkazu na d20 to pdf. První, co to ve mě evokovalo bylo... hmm máme drd edice 1.x, máme +, II a teď bude 3. Jako jmenuje se to dračák, odkazuje to na styl her "jeskyně, skřeti, draci, kouzla, magy předměty..." ale říkám si, je to drd? tedy pokud striktně srovnávám s drd 1.6. Ano něco se tu jmenuje stejně, což na mě působí zmateně. ale najednou mám tři roviny postavy, fyzickou, duševní a reputační/stavovskou ? Jo nepotřebuji hrdinny fantasy a mít x statů základních a y odvozených, ale pokud dělám dračák podle staré školy a chci navázat na staré drd/dnd tak redukce statů je jako milka na sjezdovce.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od eerieBaatezu »

ShadoWWW píše: 4. 1. 2019, 09:17 Ani nemusí. Nesmrtelní elfové stejně odjíždí umírat na Západ, Kraj je zas podobenství božského Edenu, takže smrt je vnímána ve Středozemi jinak než v reálném světě už implicitně. Kromě Dúnadanů stejně nikdo široko daleko necestuje a i ti Dúnadani jsou téměř nesmrtelní. Jestli bude mít nějaká družina dobrodruhů (kterých tam moc není ve srovnání se Zapomenutými říšemi) nějakou kytku, díky které lze oživit, by bylo většině obyvatel Středozemě buřt, a tak to není nutné nějak zvlášť pitvat.
Nic z tohohle mi ale nepřijde nějak extra odpovídající situaci, o které se bavíme. Tady nejde o dlouhověkost nebo podobenství Ráje, ale "všední pseudo-středověký" svět, kde lidé mají takovou věc k mání. To by úplně změnilo ekonomiku, lidské myšlení, apod.

Mi to přijde jako DnD magie, kdy má člověk pocit, že si autoři v životě nepoložili otázku, jak by vlastně svět fakticky vypadal, když do něj dají všechna ta svá kouzla, co napsali.
Vallun píše: 4. 1. 2019, 11:21 Eerie - ta bylina má stejný vliv na podobu civilizacr asi jako dobře fungující zdravotnictví...
Relativně dostupná věc, co umí oživovat? To neměli ani ve Star Treku.
PetrH píše: 4. 1. 2019, 11:24 tak jsem si prolistoval dle odkazu na d20 to pdf. První, co to ve mě evokovalo bylo... hmm máme drd edice 1.x, máme +, II a teď bude 3. Jako jmenuje se to dračák, odkazuje to na styl her "jeskyně, skřeti, draci, kouzla, magy předměty..." ale říkám si, je to drd? tedy pokud striktně srovnávám s drd 1.6. Ano něco se tu jmenuje stejně, což na mě působí zmateně. ale najednou mám tři roviny postavy, fyzickou, duševní a reputační/stavovskou ? Jo nepotřebuji hrdinny fantasy a mít x statů základních a y odvozených, ale pokud dělám dračák podle staré školy a chci navázat na staré drd/dnd tak redukce statů je jako milka na sjezdovce.
Cože, bude DrD 3? Kde se o tom píše?
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od Pieta »

eerieBaatezu píše: 4. 1. 2019, 12:20Mi to přijde jako DnD magie, kdy má člověk pocit, že si autoři v životě nepoložili otázku, jak by vlastně svět fakticky vypadal, když do něj dají všechna ta svá kouzla, co napsali.
Jako sranda dobrý, ale stačilo by, Jersone. Okamžitě vrať eeriemu jeho účet.

(-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak zrovna Středozem nemá žádnou reálně fungující ekonomiku, takže ekonomiku nemá cenu řešit.

Pokud chceš řešit ekonomiku, místo Středozemě budeš muset použít Západozemí.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pieta píše: 4. 1. 2019, 12:39Jako sranda dobrý, ale stačilo by, Jersone. Okamžitě vrať eeriemu jeho účet.

(-;
Hele já si pamatuji, jak v nějakých zinech na netu psali maníci o tom, jak by v Dračáku asi vypadaly hrady a jací zakletí démoni (proti teleportaci, vysávači magů, apod.) by kde asi střežili jaké věci a tak.

Čili to není nic, co by nešlo nebo se nedělalo, spíš je to šlendrián autorů. $D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dakara“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů