Dračák podle staré školy - preview pravidel

Dakara: diskuse ke hře v duchu Shadowrunu bez technologie ve středověce laděném fantasy prostředí

Moderátor: York

Odpovědět
York

Dračák podle staré školy - preview pravidel

Příspěvek od York » 18. 10. 2018, 20:36

Pravidla (pdf).

MarkyParky

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od MarkyParky » 22. 4. 2021, 19:19

IMHO dlouhodobě v RPG je ustaleno:
- širší věci, které nemají speciální pravidla, ale spíš říkají, co můžeš/nemůžeš ve fikci, nanejvýš nějak variantně používají základní mechaniku hry jsou dovednosti

- užší věci, co mají custom mechaniky či nějak výrazně modifikují hlavní mechaniku v kontextu předepsaného užití jsou schopnosti

York

Re: Dračák podle staré školy - bestiář

Příspěvek od York » 2. 5. 2021, 14:01

Status update na konci měsíce:

Další slabej měsíc, ale začíná se možná blýskat na lepší časy. Je každopádně jasný, že původní plán, tj. zrevidovat do léta všechny texty a zapracovat všechny nasbíraný připomínky, nemám šanci stihnout. Pokusím se proto soustředit jen na tu první část - zapracovat největší změny a učesat to do prezentovatelný podoby s tím, že zbytek tam už budu zapracovávat iterativně (tj. po malejch změnách a budu to už udržovat jako ucelenej text).

• Předělal jsem výbavu při tvorbě postavy podle Jersona, tj. volným výběrem ze seznamu. Vytvořil jsem seznamy typický výbavy pro všechna povolání.

• Zrevidoval jsem rozdělení do kapitol - zrušil jsem některý "superkapitoly" a to, co bylo původně H2, je teď H1. Tj. například Boj byl v Herních postupech a teď je samostatně. Kapitolu Organizace hraní jsem přesunul hned za Úvod. Uvidíme, jak se to osvědčí.

• Zrevidoval jsem kapitoly Organizace hraní, Tvorba postavy a Výbava.

• Mám zhruba nastřelený obrázky pro 21 kapitol, zbývá zhruba 18 (kapitoly ještě nejsou pevně daný).

Čistě podle objemu textu jsem řádově ve čtvrtině (pokud započítám i bestiář tak ve dvou třetinách).

York

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od York » 31. 5. 2021, 16:54

Dokončil jsem jakž-takž prezentovatelnou verzi pravidel. Je to něco mezi alfou a betou: Nestihl jsem zapracovat všechny připomínky a svoje poznámky, většina kapitol potřebuje ještě nejmíň jednu revizi wordingu a stylistiky a některý budu ještě komplet přepracovávat. Až na ukázkový dobrodužství je to ale obsahově kompletní, pravidla jsou aktuální a má to už nástřel nějaký sazby a grafiky, takže je to relativně koukatelný.

Rozhodl jsem se to publikovat už teď, abyste se mohli konečně podívat, co to vlastně kutím, případně si o tom se mnou třeba pokecat na Gameconu. Odkaz na pdfko je v záhlaví diskuse.

Pokud si to chcete se mnou i vyzkoušet, nejbližší příležitost bude taky na Gameconu, kde povedu Quentinův Tross jako minikampaň ve stylu West Marches.

York

Re: Dračák podle staré školy - preview pravidel

Příspěvek od York » 31. 5. 2021, 18:22

Jerson mě upozornil, že na Tross na Gameconu už je plno, takže se omlouvám, takhle nabídka už není aktuální.

Odpovědět

Zpět na „Dakara“