Dračák podle staré školy

Dakara: diskuse ke hře v duchu Shadowrunu bez technologie ve středověce laděném fantasy prostředí

Moderátor: York

Odpovědět
York

Dračák podle staré školy

Příspěvek od York »

York

Re: Dračák podle staré školy

Příspěvek od York »

Iwas Passingby píše: 17. 6. 2022, 16:58stejně nejspíš počítáš s tím, že to pak budeš muset projít, pročistit a odstranit duplicity...
Přesně tak.
York

Příspěvek od York »

Dal jsem to na web, zatím jen jako očíslovanej seznam.

Přemýšlím, co by mělo náhodný generování umět.

• Zvolit si počet položek, který to má vylosovat?
• Losovat jen z těch, který ještě vylosovaný nebyly (dokud nedojdou)?
York

Příspěvek od York »

Zprovoznil jsem náhodný generování: https://dracak.surge.sh/generatory

Přijde vám to použitelný?

Known issues: Na stránce s generováním předmětů nefunguje reload a ze stejnýho důvodu nefunguje adresa https://dracak.surge.sh/generatory/osobni-predmety. Hosting si zase nerozumí se svelte-routify. Zatím nevím, jak to vyřešit.

edit: Teda vim, můžu ty stránky vytvořit staticky. Z toho bych ale neměl radost, dost jsem se pral s tím, aby se to všechno generovalo z jednoho datovýho souboru.
York

Příspěvek od York »

Brouk nalezen a opraven. Už by měl točit klikou na správnou stranu.
Vitus

Příspěvek od Vitus »

York píše: 17. 6. 2022, 16:51
Vitus píše: 16. 5. 2022, 18:10 Ještě mne napadlo, že u některých jsi udělal opaky (držgrešle vs štědrý), ale já bych se nebál udělat víc opaků:
• milovník alkoholu => nenávidí alkohol (koho mi to připomíná ? :))
• ztratil víru => nikdy nenalezl víru (a proto ji třeba stále hledá)
Tohle má jeden potenciální problém - může se ti stát, že si vylosuješ rys a jeho opak. Možná by dávalo větší smysl naopak opaky důsledně vyházet (to si hráč zvládne domyslet sám).
Aha, navedl jsi mne na myšlenku - ty opaky tam nedávej, ale dej možnost hráči si zvolit jestli chce tu vlastnost nebo její opak, tedy:
• milovník alkoholu nebo nenávidí alkohol
• ztratil víru nebo se utvrdil ve víře
• právě nalezl svoji víru nebo není schopen svoji víru nalézt
York

Příspěvek od York »

Vitus píše: 20. 6. 2022, 09:27 Aha, navedl jsi mne na myšlenku - ty opaky tam nedávej, ale dej možnost hráči si zvolit jestli chce tu vlastnost nebo její opak, tedy:
• milovník alkoholu nebo nenávidí alkohol
• ztratil víru nebo se utvrdil ve víře
• právě nalezl svoji víru nebo není schopen svoji víru nalézt
To je zajímavej nápad, akorát pak bude text dost dlouhej. Což v pravidlech asi nevadí, ale na kartičkách jo:

Obrázek

Plus to neřeší rysy typu "nesnáší pavouky", kde můžeš nesnášet kde co a fakt nejde to všechno vypsat.

Pořád mi tudíž přijde jako nejlepší řešení dát tam jen jednu variantu a do pravidel napsat, že si hráč může vzít opak nebo jinou variantu.

A nebo to nějak fikaně formulovat, podobně jako mám třeba "nezvyklá barva očí".
Vitus

Příspěvek od Vitus »

York píše: 21. 6. 2022, 17:40 To je zajímavej nápad, akorát pak bude text dost dlouhej. Což v pravidlech asi nevadí, ale na kartičkách jo:
Já myslel, že uděláš obecené pravidlo, že si hráč může zvolit vlastnost, co mu vyšla nebo opak té vlastnosti.
York píše: 21. 6. 2022, 17:40 Plus to neřeší rysy typu "nesnáší pavouky", kde můžeš nesnášet kde co a fakt nejde to všechno vypsat.
Řeší, opakem arachnofoba je arachnofil, alias "miluje pavouky" :).
York píše: 21. 6. 2022, 17:40 Pořád mi tudíž přijde jako nejlepší řešení dát tam jen jednu variantu a do pravidel napsat, že si hráč může vzít opak nebo jinou variantu.
Přesně tak jsem to myslel, viz výše ;).
York píše: 21. 6. 2022, 17:40 A nebo to nějak fikaně formulovat, podobně jako mám třeba "nezvyklá barva očí".
Počke, já to myslel u charakterových vlastnostní (tedy těch hráč může hrát), nikoliv u popisu fyzcikých zvláštností - přišlo mi, že ty kartičky máš rozdělené na tyhle dvě skupiny. :think:
York

Příspěvek od York »

Vitus píše: 22. 6. 2022, 19:28 Já myslel, že uděláš obecené pravidlo, že si hráč může zvolit vlastnost, co mu vyšla nebo opak té vlastnosti.
Aha, tak to pak jo :)

Vitus píše: 22. 6. 2022, 19:28Počkej, já to myslel u charakterových vlastnostní (tedy těch hráč může hrát), nikoliv u popisu fyzcikých zvláštností - přišlo mi, že ty kartičky máš rozdělené na tyhle dvě skupiny. :think:
U vzhledovejch to může nastat taky, můžeš si vytáhnout například "malý" a "vysoký".

Ty "oči nezvyklé barvy" dávám jako příklad formulace, která nespecifikuje variantu a přímo tě nutí si barvu určit. Podobně by asi šlo říct "netypická výška" nebo třeba "něco nesnáší" (místo "nesnáší pavouky").
Wolfus

Příspěvek od Wolfus »

York píše: 23. 6. 2022, 00:02 Třeba "něco nesnáší" (místo "nesnáší pavouky").
Mozes tam dat jednoducho Fobia a hrac si vyberie z ponuky povedzme piatich.
DrD (II), Pribehy Imperia
York

Příspěvek od York »

Wolfus píše: 23. 6. 2022, 00:09 Mozes tam dat jednoducho Fobia a hrac si vyberie z ponuky povedzme piatich.
Nebo tak.

U rysů pro hráče je ale na místě opatrnost, aby to pak nebylo otravný na hraní. Když "nesnášíš pavouky", tak sice budeš mrmlat, ale do boje s obřím křižákem se asi nakonec zapojíš. Když budeš mít z pavouků fóbii, může to vést k netýmovýmu chování.
Za tento příspěvek děkují uživateli York:
Wolfus
York

Příspěvek od York »

Přidal jsem na web generátory pro vzhled a chování. Seznamy jsou z pravidel z kapitoly Tvorba postavy.

Včera na hře jsme si říkali, že by se možná hodilo udělat rozšířený seznamy pro vzhledový a charakterový rysy NPCček - na rozdíl od těch pro postavy tam můžou bejt i negativní a otravný rysy. Nemám teď na to sílu, ale pokud by se vám někomu chtělo sepsat seznamy, rád je přidám na web.
Odpovědět

Zpět na „Dakara“